Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Pregătim România „verde“ și digitalizată!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Pregătim România „verde“ și digitalizată!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu speră să îmbunătățească politicile de coeziune ale Uniunii Europene, destinate pentru România, dar și să informeze populația privind oportunitatea etapelor viitoare pe care le vom parcurge, astfel încât să beneficiem de cât mai multe șanse și avantaje. Deputatul social-democrat a organizat, în acest sens, o dezba­tere amplă în colaborare cu Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene și cu Grupul S&D din Parlamentul European, reprezentat de vicepreședintele Rovana Plumb.

Întâlniri lucrative cu europarlamentarul SD Rovana Plumb Alături de Comisarul... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2023, 14:40 (1428 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Aparatură medicală modernă la Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia

Aparatură medicală modernă la Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia

Aflată în plin proces de mo­dernizare, Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia se pregătește de recepția finală. La începutul acestei săptămâni, reprezentanții unității medicale au primit aparatele medicale pe care le vor utiliza pentru a oferi consultații pacien­ților. Echipamentele noi îi vor ajuta pe medici astfel încât timpul necesar pentru diagnostic și tratament să se reducă. «Sunt echipamente de care orice UPU are nevoie pentru a funcționa corespunzător!» susține Anca Telehuz, medicul-șef al UPU Slobozia.

Echipamente medicale profesionale Demersul... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2023, 10:10 (4205 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

E-Distribuție Dobrogea a fost redenumită Rețele Electrice Dobrogea

Advertorial

E-Distribuție Dobrogea a fost redenumită Rețele Electrice Dobrogea

Rețele Electrice Dobrogea (companie parte a grupului PPC, denumită anterior E-Distribuție Dobrogea) este noua denumire a companiei care gestionează rețelele de distribuție a energiei electrice în județele Constanța, Tulcea, Călărași și Ialomița.

PPC Group este un jucător cheie în domeniul energiei în Europa de Sud-Est. PPC are o capacitate instalată totală de 11,8 GW din termocentrale și hidrocentrale, precum și din instalații de energie regenerabilă generând în total, la nivel anual, aproximativ 20 TWh.

PPC Group este principalul furnizor de energie electrică din Grecia și România, deservind aproximativ 8,7 milioane de clienți în total, furnizând aproximativ 40 TWh de... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2023, 17:10 (5022 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Noi servicii destinate educației timpurii la Bucu

Noi servicii destinate educației timpurii la Bucu

Comuna Bucu a anunțat public lansarea unui proiect de «dezvoltare a unui serviciu de educație timpurie complementar». Obiectivul general al pro­iectului constă în îmbu­nătățirea accesului la servicii de educație timpurie de calitate și incluzive pentru copiii cu vârsta cuprinsă între 0 și 6 ani, în special pentru cei din categorii defavorizate. Investiția se derulează prin Planul Național de redresare și Rezi­liență (PNRR), Compo­nenta C15-Educație, care presu­pune înființarea și operaționa­lizarea unui număr de 412 servicii com­plementare pentru grupurile de­zavantajate în cele 41 de județe. Proiectul urmează a fi finalizat până la sfârșitul anului 2024. Va­loarea totală a investiției este de... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2023, 16:50 (2765 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sisteme inteligente de parcare la Mărculești

Sisteme inteligente de parcare la Mărculești

Tehnologia se extinde dincolo de teritoriul municipiilor și orașelor. La Mărculești, administrația locală a scos la licitație o investiție în va­loare de 300 mii de lei destinată achiziționării de «echipamente de comandă și control, de siguranță și semnalizare pentru parcări». Investiția presupune realizarea unui sistem inteligent de parcare ce va permite accesul în parcare pe baza locurilor disponibile și ar putea fi finalizată până în vara anului 2024. Banii au fost accesați în cadrul Planul Național de Redresare și Reziliență, Componenta 10-Fondul Local. ... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2023, 14:10 (4720 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița înregistrează peste 14 mii de cereri privind punerea în posesie

După 30 de ani

Ialomița înregistrează peste 14 mii de cereri privind punerea în posesie

Datele statistice ale Comisiei Județene de Fond Funciar a Instituției Prefectului Județul Ialomița arată că, la acest moment, la nivelul localităților ialomițene există peste 14 mii de cereri privind punerea în posesie. Suprafața disponibilă pentru a onora aceste solici­tări este de «doar» 26 mii de hectare și este alcătuită din terenuri agricole și forestiere. Primarii ialomițeni susțin însă că, în realitate, numărul celor care pot fi puși în posesie este mult mai mic decât cel din documentele oficiale.

Ialomițenii cer pământ Într-un raport al Comisiei Județene de Fond Funciar, din... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2023, 09:55 (18775 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Crăciunul din Slobozia», a II-a ediție

«Crăciunul din Slobozia», a II-a ediție

bonus: O lună de patinoar

Primăria și Consiliul Local Slobozia, alături de Direcția Educație, Cultură și Tineret Slobozia și Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia pre­gătesc orașul pentru a doua ediție a «Crăciunului din Slobozia». Alocația bugetară pentru evenimentele care vor debuta pe 15 decembrie este de 270000 de lei. Printre vedetele care vor concerta de Sărbători în Piața Revoluției se numără Fuego, Andreea Bostănică și Vescan. De asemenea, organizatorii pregătesc copiilor din Slobozia o săptămână specială cu Gașca Zurli. Nici slobozenii nostalgici nu au fost uitați. Pentru ei, DJ&MC Nicolae Sandu și DJ Robert Sandu vor organiza «Revoluția Disco Ring-Instigare la distracție». Iar de Anul Nou... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2023, 12:20 (17752 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Proiectul ADI ECOO de 112 milioane de lei a fost «etapizat»

Vești bune de la Consiliul Județean Ialomița

Proiectul ADI ECOO de 112 milioane de lei a fost «etapizat»

Consiliul Județean Ialomița a anunțat public că investiția care presupunea dotarea ADI ECOO 2009 SRL cu echipamente destinate co­lectării selective a deșeurilor muni­cipale «a fost salvată». «Pro­iectul a fost „mutat“ la Fondul de Mediu și va fi „etapizat“!» a declarat vicepre­ședintele instituției, Cătălin Grigore în cadrul unei conferințe de presă. Reamintim că proiectul, finanțat inițial prin POIM, a fost blocat din cauza contestațiilor.

Proiectul ADI ECOO 2009, «ratat»... Consiliul Județean Ialomița a aprobat, în decembrie 2022, un proiect de hotărâre care permitea dotarea ADI ... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 18:10 (4553 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea energetică a instituțiilor MAI din Ialomița se va finaliza anul viitor

Reabilitarea energetică a instituțiilor MAI din Ialomița se va finaliza anul viitor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița și Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița «General de brigadă Nicolae Condeescu» sunt beneficiarele a 3 proiecte cu finanțare europeană pentru reabilitarea energetică a clădirilor uni­tăților pe care le au în subordine. Doar un singur proiect se va încheia la sfâr­șitul acestui an.

Lucrări în execuție Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și-a asumat în 2020 implementarea unui proiect în valoare de 8,2 milioane de lei pentru reabi­litarea energetică... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 16:50 (2983 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Pregătire cu 6 amicale

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Pregătire cu 6 amicale

Unirea Slobozia traversează cel mai bun sezon de la revenirea în Liga a II-a, petrecută în 2020. După 15 etape, «dragonii» au 31 de puncte. Sezonul trecut, tot în pauza de iarnă, ialomițenii adunaseră 29 de puncte după 16 etape. Acum 2 ani, tot după 16 etape, Unirea avea 24 de puncte. A fost sezonul miraculoasei calificări în play-off. Acum nu mai putem vorbi de miracole. Unirea Slobozia reprezintă o construcție solidă, iar pre­zența în play-off este asigurată în proporție de 95%. Sunt 9 puncte care despart echipa noastră de locul 7, ceea ce înseamnă că, pentru a fi siguri 100% de prezența în lupta pentru promovare, ne mai trebuie cel mult 4 puncte. Le putem ob­ține din deplasările... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 15:05 (3992 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Târg de Crăciun» organizat de administrația locală din Țăndărei

«Târg de Crăciun» organizat de administrația locală din Țăndărei

La începutul acestei săptămâni, orașul Țăndărei a deschis oficial primul «Târg de Crăciun» organizat de admi­nistrația locală. Inițiativa a fost aprobată de consilierii locali ai orașului în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local, organizată la finalul lunii noiembrie 2023. Târgul va fi deschis până pe data de 10 ianuarie 2024.

Sărbători de Iarnă la Țăndărei A devenit deja o tradiție ca fiecare administrație locală să organizeze «Târguri de Crăciun», o dată cu apropierea Sărbătorilor de Iarnă. Astfel, orașul Țăndărei a răspuns solicitărilor comunității locale, iar la începutul... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 13:20 (7220 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Etapa scorurilor mari

Fotbal, Liga a IV-a

Etapa scorurilor mari

Sezonul regulat al Ligii a IV-a ialomițene mai are de ars o singură etapă. Biletele pentru play-off sunt, în mare măsură, date, iar înțepăturile între suporterii echipelor angre­nate în lupta pentru titlu se întețesc. Etapa a 17-a, disputată sâmbătă, 9 decembrie 2023, a abundat în victorii categorice, semn că frigul începutului de iarnă s-a lăsat greu în picioarele apărătorilor unora dintre echipe. 6 dintre cele 8 locuri de play-off s-au dat deja. Mai există câte o necunoscută în fiecare serie, iar aceasta se va elucida după etapa viitoare.

Ploaie de goluri la Amara și Albești... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 12:15 (2637 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorii pentru junioarele CSM Unirea Slobozia

Handbal, Junioare 2

Victorii pentru junioarele CSM Unirea Slobozia

Junioarele 2 ale CSM Unirea Slobozia continuă parcursul foarte bun din acest sezon. Elevele lui Alexandru Ivan au trecut, în prima etapă din returul Seriei C, în deplasare, de CS Orășenesc Ovidiu. Așa cum ne așteptam, echipa noastră a controlat meciul fără prea mari emoții. CSM Unirea a condus la pauză cu 17-14, iar în final s-a impus cu 36-30. Pentru echipa noastră au marcat Mateescu-17 goluri, Sîrghi-6, Trifa-5, Oprea-4, Dumitrache-2, Antohi-2. Și junioarele 3, antrenate de Mădălina Topor, au trecut, pe propriul teren, de CS Tunari, cu 24-20. Junioarele 2 sunt practic calificate în Grupa Valoare, iar junioarele 3 sunt clasate la mijlocul seriei. ... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 10:45 (2384 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Educație digitală în stil mediteraneean

Erasmus+ la Școala nr. 3 Slobozia

Educație digitală în stil mediteraneean

În cursul anului 2023, opt profesori din cadrul Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia au participat la un curs desfășurat în Grecia în cadrul programului «Europrofesori prin Erasmus+ pentru o educație de calitate». Proiectul Erasmus+ la care participă profesorii școlii își propune «să reorienteze rolului profesorului ca facilitator al învățării ce utilizează metode și instrumente digitale».

Școala viitorului va fi una digitală La acțiunile desfășurate în cadrul celor două etape de formare au participat opt cadre didactice din cadrul Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia. Patru dintre acestea... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 10:05 (2453 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

700 de femei incluse în programul de screening privind depistarea cancerului de col uterin

700 de femei incluse în programul de screening privind depistarea cancerului de col uterin

În perioada 1 august-15 noiem­brie 2023, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost inclus în programul național de screening pentru depistarea precoce a cancerului de col uterin, inițiat de Institutul Național pentru Sănătatea Mamei și Copilului «Alessandrescu-Rusescu» din Capitală. Testările s-au realizat prin intermediul Secției Obstetrică-Ginecologie a unității medicale, sub coordonarea me­dicului Mihai Nagnibeda. Datele arată faptul că prin acest program au fost testate 700 de paciente, de toate vârstele, care prezentau risc de apariție a cancerului de col uterin. Rezultatele nu au fost validate la nivelul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, ci trimise individual, la domiciliu, cu... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2023, 14:05 (5567 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumul Expres TransRegio va ocoli municipiul Slobozia și localitatea Cosâmbești

Drumul Expres TransRegio va ocoli municipiul Slobozia și localitatea Cosâmbești

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară, din care fac parte Consiliile Județene Galați, Brăila, Ialomița și Călărași, a stabilit varianta finală a Drumului Expres TransRegio care va face legătura dintre municipiile Galați, Brăila, Slobozia și zona Călărași-Chiciu. În Ialomița, șoseaua va traversa zona de Est a județului, ocolind Slobozia și localitatea Cosâmbești.

Tot mai aproape de realizare
Pe parcursul anului 2022, Consiliile Județene Galați, Brăila, Ialomița și Călărași s-au asociat în cadrul unei Asociații de Dezvoltare Intercomunitară cu scopul de a realiza un drum expres... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2023, 09:50 (27821 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Investiție destinată tinerilor, la Gheorghe Doja

Investiție destinată tinerilor, la Gheorghe Doja

Cu sprijinul Con­siliului Județean Ialomița și al Asociației de Dez­voltare Intercomunitară «Ialomița» administrația locală din comuna Gheorghe Doja a reușit finalizarea unei investiții dedicată tinerilor din localitate. Valoarea proiectului a fost de peste 400 mii de lei.

Clădire degradată, transformată în Club pentru Tineret Proiectul administrației locale din Gheorghe Doja a vizat modernizarea unei clădiri degradate aflate în patrimoniul instituției, respectiv fostul cămin de nunți din localitate. Cu fondurile alocate de administrația județeană și Asociația de Dezvoltare Intercomunitară... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2023, 15:50 (7016 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

AJPIS Ialomița a acordat ajutoare de urgență de peste 160 mii de lei

În 2023

AJPIS Ialomița a acordat ajutoare de urgență de peste 160 mii de lei

Guvernul României alocă periodic, la solicitarea Agen­țiilor Județene pentru Plăți și Inspecții Sociale, ajutoare de urgență. Anul acesta, la nivelul județului Ialomița, au fost acordate 35 de astfel de indemnizații, valoarea lor depășind 160 mii de lei.

Bani guvernamentali pentru oamenii nevoiași Acordarea ajutoarelor de Urgență a fost legiferată de Guvernul României ca măsură de sprijin pentru persoanele aflate în situații deosebite, ca urmare a fenomenelor meteorologice periculoase, sau care au probleme de sănătate grave și se confruntă cu un risc ridicat de excluziune socială. ... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2023, 11:20 (2215 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

9,3 km de străzi asfaltate la Perieți

9,3 km de străzi asfaltate la Perieți

Infrastructura rutieră este o prioritate pentru administrația locală din Perieți. Astfel, reprezentanții Primăriei Perieți au finalizat recent asfaltarea a 9,3 km de străzi din localitate.

Drumuri de asfalt la Perieți Cu ajutorul fondurilor guvernamentale și locale, administrația locală din Perieți a făcut demersuri pentru a moderniza rețeaua de drumuri pu­blice din localitate. În urmă cu o săptămână, alte două străzi din localitate au fost asfaltate complet. Astfel, alți 9,3 km de drumuri publice au beneficiat de modernizare și reabilitare. Pe viitor, oficialii administrației locale... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2023, 16:40 (10508 vizualizări - 16 comentarii)

REPORTAJ

Acasă la «119-Telefonul Copiilor»

Acasă la «119-Telefonul Copiilor»

«Telefonul Copilului-119» este gratuit, anonim și confidențial. Funcționează în Ialomița de doi ani și, spun reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița care deservesc acest serviciu, și-a dovedit cu prisosință utilitatea. «De la abuz, neglijență, trafic, exploatare sexuală, cerșetorie... Totul există și pentru orice ni se solicită ajutorul!» susține Mihaela Rada, șefa Centrului.

Oamenii sfințesc locurile «Telefonul copilului» e un birou cu două calculatoare, la unul dintre etajele sediului Direcției. Nimic special, nimic spectaculos. Ceea... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2023, 11:50 (2818 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 110 ialomițeni sunt infectați cu COVID-19

Miercuri, 15 aprilie 2020, Grupul de Comunicare Strategică informează cu privire la faptul că 110 persoane din Ialomița sunt infectate cu noul Coronavirus. În ceea ce privește numărul celor care s-au vindecat ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2020, 16:10
(3537 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Programul casieriilor în perioada Sărbătorilor Pascale

Reprezentanții societății RAJA Constanța informează cu privire la faptul că, în perioada 17-20 aprilie 2020, casieriile unității vor fi închise. Astfel, cei care doresc să efectueze plata facturilor la ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2020, 15:30
(3628 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune preventivă a polițiștilor

În cursul zilei de marți, 14 aprilie a.c., pe raza municipiului Fetești au fost aplicate peste 90 de sancțiuni contravenționale, atât persoanelor care au încălcat prevederile Ordonanțelor Militare cât și ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2020, 14:40
(3348 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: 10 hectare de vegetație uscată, mistuite de flăcări

Un incendiu de proporții a fost semnalat în noaptea de marți spre miercuri, 14/15 aprilie 2020, la numărul de urgență 112. Potrivit oficialilor Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, flăcările ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2020, 14:20
(2624 vizualizări - 0 comentarii)


DN2: Accident rutier provocat din cauza unei butelii

DN2: Accident rutier provocat din cauza unei butelii

Pompierii din Urziceni, alături de paramecidii SMURD au intervenit marți, 14 aprilie 2020, în cazul unui accident rutier petrecut pe DN2, în apropiere de satul Căldărușanca, din județul Buzău. Șoferul unei ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2020, 17:10
(4252 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Grenadă de artilerie, scoasă din pământ

Un localnic din comuna Alexeni, în timp ce săpa în propria gospodărie a scos la suprafață o grenadă de artilerie rămasă neexplodată. Elementul de muniție a fost descoperit luni, 13 aprilie 2020, și se afla ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2020, 17:00
(2340 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: La un pas de a-și incendia locuința

Coșereni: La un pas de a-și incendia locuința

În ziua de luni, 13 aprilie 2020, după ce a ars gunoiul pe care l-a strâns din gospodărie, un localnic din comuna Coșereni a aruncat cenușa rezultată în urma arderii în apropierea unor materiale combustibile ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2020, 16:50
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 108 infecții COVID-19 în județul Ialomița

Numărul infecțiilor COVID-19 la nivelul județului Ialomița este în creștere. Marți, 14 aprilie 2020, Grupul de Comunicare Strategică a confirmat faptul că în Ialomița există 108 cazuri de infecții respiratorii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2020, 16:05
(2535 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi pentru nerespectarea Ordonațelor Militare la Slobozia și Țăndărei

Amenzi pentru nerespectarea Ordonațelor Militare la Slobozia și Țăndărei

Polițiștii ialomițeni au acționat luni, 13 aprilie a.c., cu efective mărite, pentru siguranța comunității și impunerea respectării Ordonanțelor Militare, în cadrul unor acțiuni de prevenire în municipiul ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2020, 15:55
(4017 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rețeaua de recrutare EURES nu are disponibile locuri de muncă

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează faptul că, în urma apelurilor primite din partea persoanelor care caută locuri de muncă în străinătate, prin rețeaua ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2020, 19:00
(2150 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Anchetat de polițiști pentru că și-a bătut mama

Polițiștii din Stelnica au emis în data de 11 aprilie 2020 un ordin de protecție pe numele unui tânăr de 22 de ani, din localitate. Acesta a intrat în vizorul oamenuilor legii pentru că și-a lovit mama ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2020, 18:50
(3341 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Accident rutier provocat de un șofer băut

Polițiștii ialomițeni au intervenit duminică, 12 aprilie 2020, la un accident rutier, petrecut pe DN2A, între Urziceni și București. Un tânăr de 32 de ani a pierdut controlul mașinii și s-a răsturnat în ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2020, 18:40
(2359 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La plimbare cu mașina, fără a avea permis

Un tânăr de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce a fost prins în trafic fără a avea permis de conducere. El a fost tras pe dreapta în data de 11 aprilie 2020, în zona Cartierului Bora ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2020, 18:30
(2260 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan, în stare de ebrietate

Un bărbat de 49 de ani din Țăndărei a fost identificat sâmbătă, 11 aprilie 2020, circulând pe drumurile publice în stare de ebrietate. Acesta avea o alcoolemie de 0,61 miligrame alcool pur în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2020, 17:20
(2427 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 102 infecții COVID-19 în județul Ialomița

Numărul infecțiilor COVID-19 la nivelul județului Ialomița este în creștere. Luni, 13 aprilie 2020, Grupul de Comunicare Strategică a confirmat faptul că în Ialomița există 102 cazuri de infecții respiratorii ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2020, 16:05
(2942 vizualizări - 0 comentarii)


Crăsanii de Jos: A murit carbonizat în propria casă

Un bătrân de 92 de ani a ars de viu în propria locuință. Tragedia s-a petrecut duminică, 12 aprilie 2020, în satul Crăsanii de Jos, comuna Balaciu. Gospodăria bătrânului a fost cuprinsă de flăcări după ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2020, 20:10
(3267 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Numărul infecțiilor COVID-19 în Ialomița a ajuns la 100

Duminică, 12 aprilie 2020, conform informațiilor oferite de Grupul de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost raportate 100 de cazuri de infecție COVID-19. Astfel, în ultimele 24 de ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2020, 15:40
(5023 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Numărul infecțiilor COVID-19 în Ialomița a ajuns la 89

Sâmbătă, 11 aprilie 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost depistate alte 4 noi cazuri de infecție COVID-19. Astfel, numărul persoanelor bolnave a ajuns la ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2020, 15:50
(2956 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Măsuri preventive pentru a evita infectarea cu noul Coronavirus

Printr-un comunicat de presă remis publicității, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița le reamintesc cetățenilor măsurile pe care sunt obligați să le respecte pentru a evita infectarea ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2020, 15:00
(2636 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 13 - 16 apriliee, în anumite zone din localitățile Săcioara, Rași și Amara ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2020, 14:50
(4078 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Târg: Incendiu la o anexă gospodărească

Fierbinți Târg: Incendiu la o anexă gospodărească

Pompierii din Urziceni au intervenit vineri, 10 aprilie 2020, pentru stingerea unui incediu care a cuprins anexa unei gospodării din orașul Fierbinți Târg. În urma incendiului au ars 6 tone de porumb , ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2020, 17:40
(3728 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Numărul infecțiilor COVID-19 în Ialomița a ajuns la 85

Vineri, 10 aprilie 2020, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost depistate 4 noi cazuri de infecție COVID-19. Astfel, numărul persoanelor bolnave a ajuns la 85. ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2020, 16:05
(3794 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: Conducea în stare de ebrietate și fără permis

Polițiștii Secției Rurale Grivița au depistat în data de 8 aprilie a.c. un bărbat de 56 de ani care conducea pe raza localității Cocora, în stare de ebrietate. Acesta avea o concentrație de 0,90 mg/l alcool ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2020, 17:00
(2452 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Numărul infecțiilor COVID-19 în Ialomița a ajuns la 81

În ultimele 24 de ore, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost depistate 7 noi cazuri de infecție COVID-19. Astfel, numărul persoanelor bolnave a ajuns la 81. Totodată ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2020, 16:50
(3689 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,54%-rata șomajului

La sfârșitul lunii februarie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4243 șomeri (din care 1851 femei), rata șomajului fiind de 4,54%, cu 1,02% sub ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2020, 13:05
(2348 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

RISO SCOTTI DANUBIO SRL angajează
-ambalator manual-3 persoane
-electromecanic -1 persoana

Cerință specială: să locuiască în Slobozia
Persoana de contact: Mihai Nedelcu,
tel. 0729/167.293

8 Aprilie 2020, 16:50


Grupul de Comunicare Strategică: Numărul infecțiilor COVID-19 în Ialomița a ajuns la 79

În ultimele 24 de ore, conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost depistate 7 noi cazuri de infecție COVID-19. Astfel, numărul persoanelor bolnave a ajuns la 79. Totodată ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2020, 16:25
(4507 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Percheziții la locuințele unor hoți

Polițiștii din Urziceni au efectuat marți, 7 aprilie 2020, două percheziții domiciliare pe raza orașului. Oamenii legii au descins la locuințele a doi bărbați, suspecți de spargerea sediului unei firme ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2020, 16:20
(4267 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: S-a urcat beat la volan și a provocat un accident rutier

Un bărbat de 52 de ani din București este cercetat penal pentru «conducere în stare de ebrietate» și «vătămare corporală din culpă». În seara zilei de 7 aprilie 2020, în timp ce venea de la București către ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2020, 16:15
(4475 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Amenzi de 57 mii de lei aplicate de polițiști

Polițiștii din Slobozia au organizat marți, 7 aprilie 2020, o acțiune de verificare a modului în care se respectă măsurile legale impuse pe perioada stării de urgență. Cu această ocazie au fost aplicate ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2020, 16:10
(2699 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...