Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor cere terenul de sub Catedrala «Înălțarea Domnului»

Vot în Consiliul Local Slobozia

Episcopia Sloboziei și Călărașilor cere terenul de sub Catedrala «Înălțarea Domnului»

Marți, 28 noiembrie 2023, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat o serie de 35 de proiecte de hotărâri. Printre acestea se numără și cel prin care Episcopia Sloboziei și Călărașilor solicită «trasmi­terea fără plată» a terenului de sub Catedrala «Înălțarea Domnului». De asemenea, Consiliul Local a mai supus aprobării plenului un studiu de fe­zabilitate pentru o investiție de 1 milion de lei necesară realizării utilităților pentru noul bloc ANL de pe strada George Enescu.

Vot cu frică de Dumnezeu Consiliul Local... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2023, 18:45 (15248 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Cartier rezidențial de 12,5 hectare pe DN2A

Proiect imobiliar-mamut la Slobozia

Cartier rezidențial de 12,5 hectare pe DN2A

Administrația locală a lansat în dezbatere publică un proiect imobiliar-mamut care ar putea fi dezvoltat în zona de Vest a orașului, în imediata vecinătate a DN2A. Proiectul va fi supus aprobării Consiliului Local după expirarea termenului legal și poate fi consultat la nivelul instituției. Investiția este susținută de către firma Lucmar Imobiliare SRL care, la rândul său, caută investitori dis­puși să susțină această investiție.

Un cartier independent energetic Administrația locală din Slo­bozia susține un proiect imobi­liar-mamut care presupune construirea unui întreg cartier. Conform... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2023, 16:20 (11446 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea va ierna în «Top 4»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Unirea va ierna în «Top 4»

Meciul dintre Concordia Chiajna și Unirea Slobozia a constituit epilogul etapei a 14-a din campionatul Ligii a II-a. Partida s-a desfășurat după în­chiderea ediției ziarului nostru, iar amănunte despre rezultat și cele întâmplate găsiți pe independentonline.ro Chiar și în lipsa rezultatului din meciul de la Chiajna, putem trage ceva concluzii. După 13 etape, echipa noastră ocupă locul 3, cu 27 de puncte. În etapa a 14-a, Gloria Buzău a învins CSC Dumbrăvița și a ajuns la 25 de puncte. În schimb, ocupanta locului 5, CS Mioveni, a pierdut acasă, cu Metaloglobus București, și rămâne pe locul 5, cu 23 de puncte. Așadar, indiferent ce va face Unirea Slobozia în ultimele două etape din 202... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2023, 15:50 (3349 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Play-off, doar printr-o minune

Fotbal, Liga a III-a, CS Afumați-Recolta Gheorghe Doja 7-2

Play-off, doar printr-o minune

S-a scurs și etapa a 14-a din actualul sezon de Liga a III-a. A fost penultimul meci din acest an la nivelul celui de-al treilea eșalon, partidă pe care Recolta Gheorghe Doja greu o va uita. Și nu din pricina rezultatului final, conturat de altfel în ultimele 10-12 minute, ci pentru cele întâmplate până ca avansul ilfovenilor să ia proporții. Față de eșecul cu Progresul Fundulea, la Afumați a fost o înfrângere normală, adversara fiind liderul seriei a 3-a și una dintre principalele candidate la promovare. A fost, totodată, al cincilea meci consecutiv al ialomi­țenilor fără victorie și aceasta chiar îngrijorează. Iar play-off-ul este tot mai departe...

În poartă, Adrian Răduca... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2023, 13:35 (2528 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Seria Est, mai complicată decât Seria Vest

Fotbal, Liga a IV-a

Seria Est, mai complicată decât Seria Vest

Sâmbătă, 25 noiembrie 2023, s-a disputat etapa a 15-a din cadrul Ligii a IV-a Ialomița. De data aceasta a fost cu noroc, partidele disputându-se cu câteva ore înainte de urgia pe care natura ne-a servit-o. În Seria Vest, apele par să se limpezească. Așa cum ne aș­teptam, FC Rovine și-a luat lejer 3 puncte cu Unirea Ion Roată. În derby-ul seriei, Înfrățirea Jilavele a trecut de Recolta Bărcănești și este foarte aproape de play-off. Urziceniul și Axintele au câș­tigat, iar Victoria Munteni Buzău a realizat scorul etapei și a revenit în lupta pentru pri­mele 4 locuri. FC Rovine ră­mâne lider detașat, cu 39 de puncte. Pe locurile 2 și 3 sunt FC Urziceni și Înfrățirea Jilavele, cu câte 31... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2023, 12:05 (2879 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Marin Stelică Petre, remarcatul «Cupei Riposta»

Scrimă

Marin Stelică Petre, remarcatul «Cupei Riposta»

La finele săptămânii precedente, s-a desfășurat «Cupa Riposta», competiție tradițio­nală de scrimă, care a adunat la start 87 de sportivi din 5 țări. Marin Stelică Petre este ulti­mul nume propus de profesorul Marin Cruțu pentru viitorul scrimei ialomițene și al celei naționale. Micuțul sabrer ialomițean, legitimat la CSS Slobozia, a fost printre remarcații «Riposta Cup», categoria «U12». Stelică s-a clasat pe locul 6, fiind primul în ierarhia sabrerilor români, prezenți la această competiție. Mai mult, Petre Marin Stelică a reușit să se claseze pe locul 8 la categoria «U14», în ciuda diferenței evidente de vârstă față de o bună parte dintre adversari. Așadar, după Iulian Teodosiu, George Dragomir... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2023, 10:20 (2363 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Utilaj de măturat de 200 mii de euro, achiziționat de DADP Slobozia

Utilaj de măturat de 200 mii de euro, achiziționat de DADP Slobozia

Administrația locală continuă campania de dotare a Direcției de Administrare a Domeniului Public cu utilaje de măturat stradal. Recent, firma a achiziționat un utilaj de măturat stradal în valoare de 200 mii de euro. Conform datelor tehnice, utilajul poate înlocui munca a 50 de oameni.

Cu răbdarea treci marea În toamna anului 2022, ad­ministrația locală a decis să preia serviciul de măturat stradal asi­gurat până la acel moment de Polaris M Holding. Decizia a obligat Primăria Slobozia să investească în utilaje performante, capabile să asigure măturatul stradal. Recent, pe lângă cele... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2023, 13:55 (6844 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Datorii de peste 550 milioane de lei pe care Fiscul ialomițean nu le poate recupera

Datorii de peste 550 milioane de lei pe care Fiscul ialomițean nu le poate recupera

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a dat publi­cității un raport privind activitatea în ceea ce privește înca­sarea taxelor locale. Documen­tul oficial cuprinde și informații în ceea ce privește va­loarea datoriilor pe care instituția trebuie să le încaseze. Acestea sunt de 680 milioane de lei, din care peste 550 mi­lioane de lei sunt considerate debite ce nu pot fi recuperate. Fiscul invocă, în același document oficial, mai multe cauze care împiedică instituția să colecteze sumele restante.

Datorii de sute de milioane de lei, nicio soluție Locurile fruntașe pe care... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2023, 10:05 (17213 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul peste lalomița de la Buești, în procedură de licitație

Podul peste lalomița de la Buești, în procedură de licitație

Podul de la Buești peste râul Ialomița este cu un pas mai aproape de a deveni realitate. Procedura de licitație pentru atribuirea acestei investiții se află în faza de evaluare a ofertelor. Valoarea investiției este de 10 milioane de lei fără TVA.

În linie dreaptă La 31 octombrie 2023, administrația din Buești a deschis ofertele firmelor înscrise în licitația pentru construirea podului de la Buești peste râul Ialomița. În cadrul licitației s-au înscris trei asocieri de firme. În cadrul uneia dintre aceste asocieri fi­gurează și OYL Company Holding AG, singura firmă din Ialomița înscrisă... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2023, 16:40 (12235 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Împrumut de 2,8 milioane de lei pentru finanțarea investițiilor de la Amara

Împrumut de 2,8 milioane de lei pentru finanțarea investițiilor de la Amara

Administrația locală din Amara a cerut Consiliului Local să aprobe un împrumut de 5,39 milioane de lei pentru finanțarea investițiilor aflate în derulare. Suma, susține primarul Alin Sandu, reprezintă strict valoarea cofinanțărilor care ar trebui asigurate de către administrația locală.

Un împrumut necesar Administrația locală din Amara a solicitat vineri, 17 noiembrie 2023, în cadrul unei ședințe extraordinare de îndată, aprobarea unui împrumut în va­loare de 5,39 milioane de lei pentru asigurarea cofinanțărilor locale în cadrul proiectelor de investiții aflate în derulare la nivel... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2023, 11:40 (10386 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

4 locuri de joacă modernizate la Țăndărei

4 locuri de joacă modernizate la Țăndărei

Administrația locală din Țăndărei a anunțat fina­lizarea a 4 locuri de joacă pentru copii la nivelul orașului. «Această inițiativă reflectă angajamentul nostru față de dezvoltarea armonioasă a comunității prin oferirea unor spații recreative sigure!» a declarat public primarul Cristian Roman.

În fiecare zi câte puțin Investițiile administrației din Țăndărei în infrastructura rutieră sunt dublate de cele în locurile de joacă pentru copii. Încă din anul 2020, administrația locală a susținut activ acest tip de investiții, finanțate din bugetul local al localității. Săptămâna trecută, primarul... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2023, 13:25 (2584 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție în valoare de 3,36 milioane de lei la Săveni

Investiție în valoare de 3,36 milioane de lei la Săveni

Comuna Săveni se aliniază ad­ministrațiilor locale care investesc în producția de «energie verde». La începutul acestei luni, adminis­trația locală a anunțat debutul proiectului «Instalare panouri fotovoltaice pentru producere de energie regenerabilă pe clădirile publice și iluminatul public din comuna Săveni, Județul Ialomița». Contractul de finanțare între comuna Săveni și Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene a fost semnat în luna mai a acestui an.

«Energie verde» pentru încă o comună Comuna Săveni și Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene au semnat pe 30 mai... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2023, 10:20 (4883 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul angajaților «navetiști»

Ialomița, județul angajaților «navetiști»

Potrivit unei statistici oficiale a Institutului Național de Statistică, Ialomița este al șaselea județ din țară cu cei mai mulți angajați care fac zilnic naveta pentru a ajunge la serviciu. Un sfert dintre aceștia, susțin oficialii INS, își desfășoară activitatea în localități din afara județului. Bucureștiul sau Constanța sunt orașele care atrag forța de muncă din Ialomița.

Lucrători «mobili» Estimările oficiale arată faptul că în județul Ialomița există peste 40 mii de persoane care sunt angajate. Aproximativ 40% dintre ialomițenii care au serviciu trebuie să facă zilnic naveta pentru... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2023, 13:50 (8646 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

SNIF Ialomița, prima instituție din țară care a ieșit la pensie

SNIF Ialomița, prima instituție din țară care a ieșit la pensie

SNIF Ialomița este prima instituție a Statului Român care a ieșit la pensie. Care SNIF? Care pensie? Nu vă grăbiți! Să le luăm pe rând... SNIF înseamnă Societatea Națională de Îmbunătățiri Funciare și este una dintre instituțiile autofinanțate ale statului. Pentru că SNIF este singurul operator de stat specializat în mentenanța, întreținerea și repararea sistemelor de irigații. Numai că este în pragul falimentului de prin 2008. Și tot cam de pe-atunci, din instituție s-a ales praful. Doar că fi­lialele ei au funcționat bine-mersi până mai deunăzi. Până mai deunăzi în Ialomița, vrem să spunem, unde era condusă de Vasile Florea. Pe personaj îl cunoașteți, că vi l-am prezentat în urmă cu vreo 10... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2023, 10:10 (14476 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Cantemir 9» merge mai departe

Investiții prudente pe piața imobiliară locală din Slobozia

«Cantemir 9» merge mai departe

În iulie 2021, firma Premier Residencial SRL anunța o investiție de 6 milioane de euro în 4 blocuri moderne la Slobozia. După 2 ani de așteptare, primul bloc a fost predat, iar al doilea se construiește fără sincope. «Construim pentru că ne place să lăsăm în urma noastră lucruri bine făcute!» declară Ștefan Țintă, consilier local și unul dintre asociații din cadrul acestui proiect.

O bijuterie de cartier «Cantemir 9» a fost proiectat pentru a schimba radical imaginea viitorului Cartier. Iar apoi a devenit o provocare în condițiile în care prețurile materialelor de construcții au blocat... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2023, 14:10 (5733 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bărbulești: Bunici traficanți de droguri, arestați la solicitarea DIICOT Ialomița

Bărbulești: Bunici traficanți de droguri, arestați la solicitarea DIICOT Ialomița

În urma unei acțiuni desfășuată la nivelul județului Ialomița, procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița au solicitat arestarea preventivă, pentru 30 de zile, în cazul a două persoane, domiciliate în Bărbulești, acuzate de «trafic de droguri». Bunici a 12 nepoți, aceștia ar fi creat o adevărată rețea de vânzători de substanțe interzise cu ajutorul minorilor.

Cercetările continuă
Cele două persoane reținute la Slobozia miercuri, 22 noiembrie a.c., sunt soț și soție și bunici a nici mai mult, nici mai puțin de 12 nepoți. Se pare că aceștia i-ar fi folosit pe minori la vânzarea... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2023, 10:30 (8624 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Juriștii Direcției de Sănătate Publică Ialomița pierd procesele intentate instituției

Juriștii Direcției de Sănătate Publică Ialomița pierd procesele intentate instituției

În urma controalelor efectuate în spitalele din județul Ialomița, în 2022 și în 2023, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a dispus sancționarea contravențională a peste 20 de cadre medicale. Asistentele s-au adresat ulterior instanțelor de judecată, iar magistrații le-au dat dreptate. Astfel, amenzile au fost transformate fie în avertismente, fie au fost complet anulate. În unele sen­tințe, judecătorii au explicat faptul că modul de sancționare a fost «exagerat».

Amenzi desființate în instanță În baza dispozițiilor trasate de Ministerul Sănătății și Institutul Național de Sănătate... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2023, 09:50 (14269 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consecințele violului de la Școala Politică AUR

După două luni

Consecințele violului de la Școala Politică AUR

Pe 16 septembrie 2023, o tânără de 17 ani din Slobozia s-a prezentat la Secția de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Slobozia, declarând că a fost victima unei infracțiuni de «viol», comisă la un eveniment politic organizat de Alianța pentru Unirea Românilor în stațiunea Neptun-Olimp. La două luni distanță, ancheta Poliției trenează, iar presu­pușii violatori nu ar fi fost chemați pentru declarații în cadrul cercetării prealabile. Mai mult decât atât, vineri, 17 noiembrie 2023, fata ar fi fost agresată fizic de către un reprezentant local al AUR și depune o nouă plângere penală la Poliție...

Rodica Boancă acuză public... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2023, 12:20 (13433 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia, în finala pentru titlul de «Capitală a Tineretului 2025»

«O experiență de neuitat»

Slobozia, în finala pentru titlul de «Capitală a Tineretului 2025»

Slobozia a luptat în finala unei competiții de proiecte pentru titlul de «Capitala Tineretului 2025». Gala a avut loc la Târgu Jiu, în perioada 18-19 noiembrie 2023. Câștigătorul titlului a fost orașul Vaslui, însă performanța celor patru tineri din Slobozia care au susținut proiectul în fața unui juriu de 25 de personalități publice rămâne una remarcabilă. «Visurile tinereții sunt molipsitoare... Vom face toate eforturile pentru a implementa acest program la nivelul municipiului în anii care urmează!» a declarat primarul Dragoș Soare după anunțarea rezultatelor.

Un concurs național dedicat tinereții... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2023, 19:10 (11434 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Rudele unui bărbat ucis accidental cer despăgubiri de peste 1 milion de euro

Vânătoare ilegală cu final tragic în Insula Gâsca/Giurgeni

Rudele unui bărbat ucis accidental cer despăgubiri de peste 1 milion de euro

Rudele unui bărbat ucis accidental în urma unei partide de vânătoare, organizată ilegal în Insula Gâsca din apropiere de Giurgeni, cer despăgubiri morale de peste 1 milion de euro celor care au produs tragedia. Acest dosar are cinci inculpați, unul dintre aceștia fiind pompier în cadrul ISU «Dobrogea».

Moartea pădurarului din Insula Gâsca În februarie 2021, un apel disperat la 112 anunța moartea subită a unui bărbat, în Insula Gâsca, din apropiere de localitatea Giurgeni. Victima era chiar pădurarul cantonului din insulă... Cu câteva ore înainte de tragedie, pădurarul alături de alți... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2023, 17:20 (17102 vizualizări - 11 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița: Salonul Anual de Carte, a XXX-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2021, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează în municipiul Slobozia, sub patronajul Consiliului Județean Ialomița, cea de a XXX-a ediție a Salonului Anual ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 19:10
(5329 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: S-a răsturnat cu mașina în șanț

Săveni: S-a răsturnat cu mașina în șanț

Luni, 27 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit în cazul unui accident accident rutier produs în comuna Săveni, în care a fost implicat un autoturism care s-a răsturnat în afara părții carosabile ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 17:50
(3565 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


IPJ Ialomița: Lăutari «călcați» de mascați

În dimineața zilei de marți, 28 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Ialomița, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au efectuat 6 percheziții ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 17:35
(3452 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Două accidente rutiere într-o singură zi

Luni, 27 septembrie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit cu o ambulanța SMURD la două accidente rutiere produse în comuna Adâncata. În urma evenimentelor, au rezultat două victime conștiente care ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 17:25
(1941 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Fetești și Andrășești

Echipaje de pompieri au intervenit luni, 27 septembrie a.c., pentru stingerea a două incendii de vegetație uscată produse pe raza localităților Andrășești și Fetești. Cel mai probabil, incendiile s-au produs ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 17:15
(3399 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 83 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 28 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11992, fiind înregistrate 83 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 16:50
(4315 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni de peste 65 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 96 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 14 de infracțiuni și au aplicat 205 sancțiuni contravenționale, în ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2021, 16:40
(1697 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Băut la volan, a provocat un accident și a fugit de la locul faptei

Duminică, 26 septembrie a.c., în jurul orei 18,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au fost sesizați de un bărbat, de 44 de ani, din județul Ilfov, cu privire la faptul că ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2021, 18:20
(3451 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 7 amenzi pentru nerespectarea carantinei/izolării

La sfârșit de săptămână au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. 106 sancțiuni contravenționale au fost aplicate ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2021, 18:05
(8037 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat și fără permis, la volan

Duminică, 26 septembrie a.c., în jurul orei 00,30, polițiștii rutieri din Fetești, în timp ce acționau pentru prevenirea riscului rutier, au depistat în flagrant un bărbat, în vârstă de 40 ani, din Fetești ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2021, 17:50
(3117 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Angajare din sursă externă

În perioada următoare, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concurs în vederea ocupării unui post de execuție vacant-ofițer specialist I,  la ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2021, 17:10
(3187 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 85 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 27 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11909, fiind înregistrate 85 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2021, 16:35
(6012 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 92 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 26 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11824, fiind înregistrate 92 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2021, 16:40
(3692 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 35 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 25 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11732, fiind înregistrate 35 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2021, 17:05
(4601 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Modificări legislative privind definirea tinerilor «NEETs»

Conform noilor modificări legislative, publicate în Monitorul Oficial, vârsta la care tinerii pot fi încadrați în categoria «NEETs» (n.red.: tinerii nu sunt încadrați profesional și nu urmează niciun program ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2021, 17:55
(2951 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 84 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 24 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11697, fiind înregistrate 84 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2021, 17:30
(1668 vizualizări - 0 comentarii)


«Alege siguranța locuinței», campanie preventivă desfășurată de polițiștii ialomițeni

În perioada 23-27 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni desfășoară o amplă campanie de prevenire a furturilor din locuințe. Denumită «Alege siguranța locuinței», campania își propune să informeze populația ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2021, 18:15
(2019 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 70 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 23 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11613, fiind înregistrate 70 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2021, 17:15
(3921 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 83 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 22 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11543 fiind înregistrate 83 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2021, 16:50
(3507 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul Școlar Județean Ialomița: Activitate școlară suspendată din cauza COVID-19 la 43 de clase!

Printr-un comunicat de presă, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează că miercuri, 22 septembrie a.c., din cauza valului 4 al pandemiei de COVID-19, la nivelul județului sunt 43 de clase de elevi ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2021, 15:50
(2798 vizualizări - 0 comentarii)


Carnagiu pe DN2: Patru morți în urma unui accident produs între Movilița și Sinești!

Miercuri dimineața, 22 septembrie a.c., în jurul orei 6,45, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină la un accident produs pe DN2, între localitățile Movilița și Sinești. O autoutilitară s-a ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2021, 12:00
(5780 vizualizări - 3 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 62 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 21 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11460 fiind înregistrate 62 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2021, 17:16
(2137 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 19 septembrie a.c., în jurul orei 10,00, polițiștii rutieri din Țăndărei, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza localității Săveni, au oprit, pentru control, un autoturism condus de un ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2021, 16:50
(1728 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 40 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 20 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11398, fiind înregistrate 40 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2021, 16:40
(3894 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni atrag atenția asupra înșelăciunilor

Pentru a preîntâmpina comiterea unor fapte de înșelăciune prin metoda distragerii atenției, polițiștii ialomițeni atrag atenția cu privire la modul de operare folosit de infractori și recomandă cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2021, 16:25
(2944 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 45 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 19 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11358, fiind înregistrate 45 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2021, 16:50
(6026 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 38 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 18 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11313, fiind înregistrate 38 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2021, 17:05
(3943 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 75 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 17 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11275, fiind înregistrate 75 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 16:30
(5033 vizualizări - 0 comentarii)


Tânără din Fetești, amendată că nu a respectat măsura izolării la domiciliu

Joi, 16 septembrie a.c., au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. O tânără de 22 de ani, din Fetești, a fost depistată ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 14:15
(13259 vizualizări - 1 comentariu)


Beat și fără permis, la volan pe străzile din Urziceni

În noaptea de joi spre vineri, 16/17 septembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din Urziceni au oprit pentru control, pe strada Transilvaniei, un autoturism  condus de un bărbat în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 13:55
(4962 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...