Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor cere terenul de sub Catedrala «Înălțarea Domnului»

Vot în Consiliul Local Slobozia

Episcopia Sloboziei și Călărașilor cere terenul de sub Catedrala «Înălțarea Domnului»

Marți, 28 noiembrie 2023, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat o serie de 35 de proiecte de hotărâri. Printre acestea se numără și cel prin care Episcopia Sloboziei și Călărașilor solicită «trasmi­terea fără plată» a terenului de sub Catedrala «Înălțarea Domnului». De asemenea, Consiliul Local a mai supus aprobării plenului un studiu de fe­zabilitate pentru o investiție de 1 milion de lei necesară realizării utilităților pentru noul bloc ANL de pe strada George Enescu.

Vot cu frică de Dumnezeu Consiliul Local... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2023, 18:45 (15248 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Cartier rezidențial de 12,5 hectare pe DN2A

Proiect imobiliar-mamut la Slobozia

Cartier rezidențial de 12,5 hectare pe DN2A

Administrația locală a lansat în dezbatere publică un proiect imobiliar-mamut care ar putea fi dezvoltat în zona de Vest a orașului, în imediata vecinătate a DN2A. Proiectul va fi supus aprobării Consiliului Local după expirarea termenului legal și poate fi consultat la nivelul instituției. Investiția este susținută de către firma Lucmar Imobiliare SRL care, la rândul său, caută investitori dis­puși să susțină această investiție.

Un cartier independent energetic Administrația locală din Slo­bozia susține un proiect imobi­liar-mamut care presupune construirea unui întreg cartier. Conform... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2023, 16:20 (11459 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea va ierna în «Top 4»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Unirea va ierna în «Top 4»

Meciul dintre Concordia Chiajna și Unirea Slobozia a constituit epilogul etapei a 14-a din campionatul Ligii a II-a. Partida s-a desfășurat după în­chiderea ediției ziarului nostru, iar amănunte despre rezultat și cele întâmplate găsiți pe independentonline.ro Chiar și în lipsa rezultatului din meciul de la Chiajna, putem trage ceva concluzii. După 13 etape, echipa noastră ocupă locul 3, cu 27 de puncte. În etapa a 14-a, Gloria Buzău a învins CSC Dumbrăvița și a ajuns la 25 de puncte. În schimb, ocupanta locului 5, CS Mioveni, a pierdut acasă, cu Metaloglobus București, și rămâne pe locul 5, cu 23 de puncte. Așadar, indiferent ce va face Unirea Slobozia în ultimele două etape din 202... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2023, 15:50 (3349 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Play-off, doar printr-o minune

Fotbal, Liga a III-a, CS Afumați-Recolta Gheorghe Doja 7-2

Play-off, doar printr-o minune

S-a scurs și etapa a 14-a din actualul sezon de Liga a III-a. A fost penultimul meci din acest an la nivelul celui de-al treilea eșalon, partidă pe care Recolta Gheorghe Doja greu o va uita. Și nu din pricina rezultatului final, conturat de altfel în ultimele 10-12 minute, ci pentru cele întâmplate până ca avansul ilfovenilor să ia proporții. Față de eșecul cu Progresul Fundulea, la Afumați a fost o înfrângere normală, adversara fiind liderul seriei a 3-a și una dintre principalele candidate la promovare. A fost, totodată, al cincilea meci consecutiv al ialomi­țenilor fără victorie și aceasta chiar îngrijorează. Iar play-off-ul este tot mai departe...

În poartă, Adrian Răduca... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2023, 13:35 (2528 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Seria Est, mai complicată decât Seria Vest

Fotbal, Liga a IV-a

Seria Est, mai complicată decât Seria Vest

Sâmbătă, 25 noiembrie 2023, s-a disputat etapa a 15-a din cadrul Ligii a IV-a Ialomița. De data aceasta a fost cu noroc, partidele disputându-se cu câteva ore înainte de urgia pe care natura ne-a servit-o. În Seria Vest, apele par să se limpezească. Așa cum ne aș­teptam, FC Rovine și-a luat lejer 3 puncte cu Unirea Ion Roată. În derby-ul seriei, Înfrățirea Jilavele a trecut de Recolta Bărcănești și este foarte aproape de play-off. Urziceniul și Axintele au câș­tigat, iar Victoria Munteni Buzău a realizat scorul etapei și a revenit în lupta pentru pri­mele 4 locuri. FC Rovine ră­mâne lider detașat, cu 39 de puncte. Pe locurile 2 și 3 sunt FC Urziceni și Înfrățirea Jilavele, cu câte 31... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2023, 12:05 (2879 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Marin Stelică Petre, remarcatul «Cupei Riposta»

Scrimă

Marin Stelică Petre, remarcatul «Cupei Riposta»

La finele săptămânii precedente, s-a desfășurat «Cupa Riposta», competiție tradițio­nală de scrimă, care a adunat la start 87 de sportivi din 5 țări. Marin Stelică Petre este ulti­mul nume propus de profesorul Marin Cruțu pentru viitorul scrimei ialomițene și al celei naționale. Micuțul sabrer ialomițean, legitimat la CSS Slobozia, a fost printre remarcații «Riposta Cup», categoria «U12». Stelică s-a clasat pe locul 6, fiind primul în ierarhia sabrerilor români, prezenți la această competiție. Mai mult, Petre Marin Stelică a reușit să se claseze pe locul 8 la categoria «U14», în ciuda diferenței evidente de vârstă față de o bună parte dintre adversari. Așadar, după Iulian Teodosiu, George Dragomir... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2023, 10:20 (2364 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Utilaj de măturat de 200 mii de euro, achiziționat de DADP Slobozia

Utilaj de măturat de 200 mii de euro, achiziționat de DADP Slobozia

Administrația locală continuă campania de dotare a Direcției de Administrare a Domeniului Public cu utilaje de măturat stradal. Recent, firma a achiziționat un utilaj de măturat stradal în valoare de 200 mii de euro. Conform datelor tehnice, utilajul poate înlocui munca a 50 de oameni.

Cu răbdarea treci marea În toamna anului 2022, ad­ministrația locală a decis să preia serviciul de măturat stradal asi­gurat până la acel moment de Polaris M Holding. Decizia a obligat Primăria Slobozia să investească în utilaje performante, capabile să asigure măturatul stradal. Recent, pe lângă cele... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2023, 13:55 (6844 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Datorii de peste 550 milioane de lei pe care Fiscul ialomițean nu le poate recupera

Datorii de peste 550 milioane de lei pe care Fiscul ialomițean nu le poate recupera

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a dat publi­cității un raport privind activitatea în ceea ce privește înca­sarea taxelor locale. Documen­tul oficial cuprinde și informații în ceea ce privește va­loarea datoriilor pe care instituția trebuie să le încaseze. Acestea sunt de 680 milioane de lei, din care peste 550 mi­lioane de lei sunt considerate debite ce nu pot fi recuperate. Fiscul invocă, în același document oficial, mai multe cauze care împiedică instituția să colecteze sumele restante.

Datorii de sute de milioane de lei, nicio soluție Locurile fruntașe pe care... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2023, 10:05 (17213 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul peste lalomița de la Buești, în procedură de licitație

Podul peste lalomița de la Buești, în procedură de licitație

Podul de la Buești peste râul Ialomița este cu un pas mai aproape de a deveni realitate. Procedura de licitație pentru atribuirea acestei investiții se află în faza de evaluare a ofertelor. Valoarea investiției este de 10 milioane de lei fără TVA.

În linie dreaptă La 31 octombrie 2023, administrația din Buești a deschis ofertele firmelor înscrise în licitația pentru construirea podului de la Buești peste râul Ialomița. În cadrul licitației s-au înscris trei asocieri de firme. În cadrul uneia dintre aceste asocieri fi­gurează și OYL Company Holding AG, singura firmă din Ialomița înscrisă... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2023, 16:40 (12236 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Împrumut de 2,8 milioane de lei pentru finanțarea investițiilor de la Amara

Împrumut de 2,8 milioane de lei pentru finanțarea investițiilor de la Amara

Administrația locală din Amara a cerut Consiliului Local să aprobe un împrumut de 5,39 milioane de lei pentru finanțarea investițiilor aflate în derulare. Suma, susține primarul Alin Sandu, reprezintă strict valoarea cofinanțărilor care ar trebui asigurate de către administrația locală.

Un împrumut necesar Administrația locală din Amara a solicitat vineri, 17 noiembrie 2023, în cadrul unei ședințe extraordinare de îndată, aprobarea unui împrumut în va­loare de 5,39 milioane de lei pentru asigurarea cofinanțărilor locale în cadrul proiectelor de investiții aflate în derulare la nivel... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2023, 11:40 (10386 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

4 locuri de joacă modernizate la Țăndărei

4 locuri de joacă modernizate la Țăndărei

Administrația locală din Țăndărei a anunțat fina­lizarea a 4 locuri de joacă pentru copii la nivelul orașului. «Această inițiativă reflectă angajamentul nostru față de dezvoltarea armonioasă a comunității prin oferirea unor spații recreative sigure!» a declarat public primarul Cristian Roman.

În fiecare zi câte puțin Investițiile administrației din Țăndărei în infrastructura rutieră sunt dublate de cele în locurile de joacă pentru copii. Încă din anul 2020, administrația locală a susținut activ acest tip de investiții, finanțate din bugetul local al localității. Săptămâna trecută, primarul... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2023, 13:25 (2584 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție în valoare de 3,36 milioane de lei la Săveni

Investiție în valoare de 3,36 milioane de lei la Săveni

Comuna Săveni se aliniază ad­ministrațiilor locale care investesc în producția de «energie verde». La începutul acestei luni, adminis­trația locală a anunțat debutul proiectului «Instalare panouri fotovoltaice pentru producere de energie regenerabilă pe clădirile publice și iluminatul public din comuna Săveni, Județul Ialomița». Contractul de finanțare între comuna Săveni și Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene a fost semnat în luna mai a acestui an.

«Energie verde» pentru încă o comună Comuna Săveni și Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene au semnat pe 30 mai... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2023, 10:20 (4883 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul angajaților «navetiști»

Ialomița, județul angajaților «navetiști»

Potrivit unei statistici oficiale a Institutului Național de Statistică, Ialomița este al șaselea județ din țară cu cei mai mulți angajați care fac zilnic naveta pentru a ajunge la serviciu. Un sfert dintre aceștia, susțin oficialii INS, își desfășoară activitatea în localități din afara județului. Bucureștiul sau Constanța sunt orașele care atrag forța de muncă din Ialomița.

Lucrători «mobili» Estimările oficiale arată faptul că în județul Ialomița există peste 40 mii de persoane care sunt angajate. Aproximativ 40% dintre ialomițenii care au serviciu trebuie să facă zilnic naveta pentru... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2023, 13:50 (8646 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

SNIF Ialomița, prima instituție din țară care a ieșit la pensie

SNIF Ialomița, prima instituție din țară care a ieșit la pensie

SNIF Ialomița este prima instituție a Statului Român care a ieșit la pensie. Care SNIF? Care pensie? Nu vă grăbiți! Să le luăm pe rând... SNIF înseamnă Societatea Națională de Îmbunătățiri Funciare și este una dintre instituțiile autofinanțate ale statului. Pentru că SNIF este singurul operator de stat specializat în mentenanța, întreținerea și repararea sistemelor de irigații. Numai că este în pragul falimentului de prin 2008. Și tot cam de pe-atunci, din instituție s-a ales praful. Doar că fi­lialele ei au funcționat bine-mersi până mai deunăzi. Până mai deunăzi în Ialomița, vrem să spunem, unde era condusă de Vasile Florea. Pe personaj îl cunoașteți, că vi l-am prezentat în urmă cu vreo 10... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2023, 10:10 (14476 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Cantemir 9» merge mai departe

Investiții prudente pe piața imobiliară locală din Slobozia

«Cantemir 9» merge mai departe

În iulie 2021, firma Premier Residencial SRL anunța o investiție de 6 milioane de euro în 4 blocuri moderne la Slobozia. După 2 ani de așteptare, primul bloc a fost predat, iar al doilea se construiește fără sincope. «Construim pentru că ne place să lăsăm în urma noastră lucruri bine făcute!» declară Ștefan Țintă, consilier local și unul dintre asociații din cadrul acestui proiect.

O bijuterie de cartier «Cantemir 9» a fost proiectat pentru a schimba radical imaginea viitorului Cartier. Iar apoi a devenit o provocare în condițiile în care prețurile materialelor de construcții au blocat... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2023, 14:10 (5733 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bărbulești: Bunici traficanți de droguri, arestați la solicitarea DIICOT Ialomița

Bărbulești: Bunici traficanți de droguri, arestați la solicitarea DIICOT Ialomița

În urma unei acțiuni desfășuată la nivelul județului Ialomița, procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița au solicitat arestarea preventivă, pentru 30 de zile, în cazul a două persoane, domiciliate în Bărbulești, acuzate de «trafic de droguri». Bunici a 12 nepoți, aceștia ar fi creat o adevărată rețea de vânzători de substanțe interzise cu ajutorul minorilor.

Cercetările continuă
Cele două persoane reținute la Slobozia miercuri, 22 noiembrie a.c., sunt soț și soție și bunici a nici mai mult, nici mai puțin de 12 nepoți. Se pare că aceștia i-ar fi folosit pe minori la vânzarea... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2023, 10:30 (8624 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Juriștii Direcției de Sănătate Publică Ialomița pierd procesele intentate instituției

Juriștii Direcției de Sănătate Publică Ialomița pierd procesele intentate instituției

În urma controalelor efectuate în spitalele din județul Ialomița, în 2022 și în 2023, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a dispus sancționarea contravențională a peste 20 de cadre medicale. Asistentele s-au adresat ulterior instanțelor de judecată, iar magistrații le-au dat dreptate. Astfel, amenzile au fost transformate fie în avertismente, fie au fost complet anulate. În unele sen­tințe, judecătorii au explicat faptul că modul de sancționare a fost «exagerat».

Amenzi desființate în instanță În baza dispozițiilor trasate de Ministerul Sănătății și Institutul Național de Sănătate... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2023, 09:50 (14269 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consecințele violului de la Școala Politică AUR

După două luni

Consecințele violului de la Școala Politică AUR

Pe 16 septembrie 2023, o tânără de 17 ani din Slobozia s-a prezentat la Secția de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Slobozia, declarând că a fost victima unei infracțiuni de «viol», comisă la un eveniment politic organizat de Alianța pentru Unirea Românilor în stațiunea Neptun-Olimp. La două luni distanță, ancheta Poliției trenează, iar presu­pușii violatori nu ar fi fost chemați pentru declarații în cadrul cercetării prealabile. Mai mult decât atât, vineri, 17 noiembrie 2023, fata ar fi fost agresată fizic de către un reprezentant local al AUR și depune o nouă plângere penală la Poliție...

Rodica Boancă acuză public... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2023, 12:20 (13433 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia, în finala pentru titlul de «Capitală a Tineretului 2025»

«O experiență de neuitat»

Slobozia, în finala pentru titlul de «Capitală a Tineretului 2025»

Slobozia a luptat în finala unei competiții de proiecte pentru titlul de «Capitala Tineretului 2025». Gala a avut loc la Târgu Jiu, în perioada 18-19 noiembrie 2023. Câștigătorul titlului a fost orașul Vaslui, însă performanța celor patru tineri din Slobozia care au susținut proiectul în fața unui juriu de 25 de personalități publice rămâne una remarcabilă. «Visurile tinereții sunt molipsitoare... Vom face toate eforturile pentru a implementa acest program la nivelul municipiului în anii care urmează!» a declarat primarul Dragoș Soare după anunțarea rezultatelor.

Un concurs național dedicat tinereții... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2023, 19:10 (11434 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Rudele unui bărbat ucis accidental cer despăgubiri de peste 1 milion de euro

Vânătoare ilegală cu final tragic în Insula Gâsca/Giurgeni

Rudele unui bărbat ucis accidental cer despăgubiri de peste 1 milion de euro

Rudele unui bărbat ucis accidental în urma unei partide de vânătoare, organizată ilegal în Insula Gâsca din apropiere de Giurgeni, cer despăgubiri morale de peste 1 milion de euro celor care au produs tragedia. Acest dosar are cinci inculpați, unul dintre aceștia fiind pompier în cadrul ISU «Dobrogea».

Moartea pădurarului din Insula Gâsca În februarie 2021, un apel disperat la 112 anunța moartea subită a unui bărbat, în Insula Gâsca, din apropiere de localitatea Giurgeni. Victima era chiar pădurarul cantonului din insulă... Cu câteva ore înainte de tragedie, pădurarul alături de alți... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2023, 17:20 (17103 vizualizări - 11 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Făcăeni: I-a furat motorina din casă!

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 4 februarie a.c., de către administratorul unei întreprinderi individuale, un bărbat de 37 ani, din comuna Făcăeni, cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:45
(14717 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi pentru șoferii nepregătiți de iarnă

În perioada 3-5 februarie a.c., efectivele de Poliție Rutieră au acționat pentru asigurarea fluenței traficului rutier, precum și pentru dirijarea și supravegherea utilajelor de deszăpezire pentru înlăturarea ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:44
(13279 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune preventivă pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate

Efective din cadrul Poliției Fetești, în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat, în noaptea de 4/5 februarie a.c., în intervalul orar 22,00-02,00, pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:43
(14355 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidentat în timp ce încerca să traverseze

Duminică, 5 februarie a.c., un bărbat de 55 ani, din comuna Bărcănești, aflat la volanul unui autoturism, a accidentat un pieton care s-a angajat în traversarea DJ201 prin loc nepermis și fără să se asigure ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:42
(12620 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru contrabandă cu țigări

Polițiștii ialomițeni au reținut joi, 2 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat de 45 ani, din comuna Rovine, pentru săvîrșirea infracțiunii de deținere și ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:38
(16936 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permis, la volan

Un tînăr de 24 ani a fost depistat de către polițiști pe strada Ion Creangă din Fetești în timp ce conducea un autoturism fără să dețină permis de conducere și avînd o îmbibație alcoolică peste limita legală ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:37
(14038 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Slobozia și Glodeanu Siliștea, bucată de tablă desprinsă de pe un bloc din Urziceni

În dimineața zilei de joi, 2 februarie a.c, în urma supraîncălzirii unei sobe, locuința unui cetățean din localitatea Glodeanu Siliștea a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii Secției Urziceni au intervenit ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:32
(16872 vizualizări - 1 comentariu)


Axintele: I-a furat banii după ce au băut împreună

Miercuri, 1 februarie, polițiștii din Urziceni a fost alertați de către un bărbat de 85 ani, din Axintele, despre faptul că un consătean i-a furat din locuință 700 lei. Ulterior, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:08
(13135 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Axintele furt


Grindu: Au furat din curtea unui localnic

Doi tineri de 15, respectiv 19 ani, sînt cercetați pe polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, la data de 22 ianuarie, cei doi tineri au intrat în curtea locuinței unui bărbat de 77 ani, din comuna Grindu ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:06
(13082 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grindu furt


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului

«Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto au pus în executare, conform rezoluției procurorului de caz miercuri, 1 februarie, măsura de restituire ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:05
(13008 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fără permis, la volan

Un bărbat de 41 ani a fost prins, miercuri, 1 februarie, de polițiști, în timp ce conducea o mașină pe strada Călărași, din Fetești, fără a avea permis de conducere. Pentru imprudența sa, individului i ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:04
(10969 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive la Fetești și Urziceni

Miercuri, 1 februarie, în intervalul orar 18,00-21,00, polițiștii din Fetești și posturile de poliție arondate au organizat și desfășurat o serie de acțiuni pentru a identifica autorii de fapte penale, ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:01
(14724 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Coșul de fum, cauza unui incendiu

Un coș de fum deteriorat și neizolat corespunzător a fost cauza izbucnirii unui incendiu la o locuință din localitatea Manasia. Incidentul s-a produs marți, 31 ianuarie a.c., în jurul orei 10,30, iar la ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:45
(12368 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia incendiu


DGFP Ialomița: Peste 69 milioane lei, datorii la bugetul de stat

Marți, 31 ianuarie 2011, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a publicat pe site-ul ANAF 1907 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat la data de decembrie ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:39
(12330 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


ITM Ialomița: Ceai pentru angajații care lucrează în aer liber

«Avînd în vedere prognozele pe care Institutul Național de Meteorologie și Hidrologie le estimează cu referire la perioadele cu temperaturi scăzute care vor fi prezente în perioada următoare, Inspectoratul ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:32
(14279 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:51
(5161 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A luat foc cabina unui TIR!

Slobozia: A luat foc cabina unui TIR!

Cabina unui autotractor ce aparținea unei societăți comerciale din Slobozia a luat foc în după-amiaza zilei de luni, 30 ianuarie. Potrivit pompierilor, incendiul s-a produs cel mai probabil în urma unui ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:34
(14453 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Frigul face primele victime

Luni, 30 ianuarie a.c., polițiștii din Țăndărei au încercat să salveze de la îngheț un bărbat de 57 ani, care locuia într-un adăpost improvizat din bucăți de tablă și cartoane. Imediat polițiștii au anunțat ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:32
(16396 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni au deszăpezit peste 200 de mașini

În perioada 25-27 ianuarie, cele trei zile critice de viscol și ninsori abundente, jandarmii din cadrul Detașamentelor Slobozia și Urziceni au desfășurat acțiuni de deszăpezire a autovehiculelor ramase ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 15:38
(8524 vizualizări - 0 comentarii)


Groaznic accident între Coșereni și Movilița: Trei morți și patru răniți. Printre morți, un bebeluș de doar o lună!

Trei persoane au murit, iar patru bărbați, între care trei polițiști de la IPJ Iași, au fost răniți, într-un accident petrecut între localitățile Coșereni și Movilița. Accidentul s-a produs după ce un autoturism ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 08:59
(10707 vizualizări - 4 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Dezbatere publică pe buget

Potrivit prevederilor legale, Consiliul Județean va iniția o serie de dezbateri publice asupra proiectului bugetului propriu al județului Ialomița pe anul 2012. Drept urmare, despre repartizările bugetare ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 19:28
(14966 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat din curtea casei

O femeie de 56 ani, din Fetești, a reclamat polițiștilor sîmbătă, 28 ianuarie a.c., că persoane necunoscute au intrat în curtea locuinței sale de unde au furat mai multe țevi metalice și plasă din sîrmă ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:32
(13091 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: Băuți, la volan

Vineri, 27 ianuarie, polițiștii din Urziceni au oprit pentru control, în trafic, un microbuz condus de un localnic, de 38 ani. Pentru că mirosea a alcool, șoferul a fost testat cu aparatul Drager, care ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:31
(12485 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 115 amenzi în traficul rutier

Peste 115 sancțiuni contravenționale, 2 certificate de înmatriculare retrase și două permise reținute este bilanțul, pe scurt, al acțiunii polițiștilor ialomițeni, în traficul rutier județean, la sfîrșitul ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:30
(12093 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Atenționarea Cod Galben de ger emisă de Administrația Națională de Meteorologie a fost schimbată în atenționare Cod Portocaliu. Astfel, în intervalul 30 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 11:32
(12512 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ger

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, «în intervalul 28 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, Oltenia, Dobrogea, Transilvania și Maramureș, vremea va fi geroasă, mai ales în cursul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2012, 12:06
(11267 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Traficul rutier revine la normal. Se circulă în condiții de iarnă!

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că sîmbătă, 28 ianuarie 2012, orele 18,00, traficul este în continuare blocat pe Autostrada A2 intre km 136 si km 159 ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 19:32
(7447 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Evaziune de 3,5 milioane lei cu produse petroliere

Un bărbat de 44 ani, din Fundata, administrator al unei societăți comerciale este cercetat penal pentru o evaziune de peste 3,5 milioane lei. Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au reținut ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:49
(13465 vizualizări - 4 comentarii)


ISU Ialomița: Zăpadă, foc și urgențe medicale

Joi, 26 ianuarie, pompierii Secției Urziceni au acționat timp de mai bine de 8 ore pe DN2, în apropierea comunei Movilița pentru deszăpezire. În urma intervențiilor, 33 de autoturisme, un microbuz și un ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:47
(15709 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Informare privind normele de venit

«Pînă la 31 ianuarie 2012, persoanele fizice care obțin venituri a căror impunere au la bază normele anuale de venit au dreptul să opteze pentru determinarea venitului net în sistem real» informează Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:46
(13455 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...