Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Fără medii de 10 la Evaluarea Națională 2021

Ialomița: Fără medii de 10 la Evaluarea Națională 2021

Ministerul Educației a făcut publice marți, 29 iunie a.c., primele rezultate, înainte de contestații, la Evaluarea Națională 2021. În județul Ialomița nu a fost obținută nicio medie de 10.

Cea mai mare medie-9,92 Potrivit informațiilor publicate pe site-ul Ministerului Educației, cea mai mare medie obținută în Ialomița la Evaluarea Națională 2021 a fost 9,92, iar cea mai mică 1,50. Anul acesta, în județul Ialomița, la Evaluarea Națională 2021 s-au înscris 1740 de elevi, însă examenul a fost susținut de 1727 dintre aceștia. Din numărul total de participanți, 497 nu au putut să obțină... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2021, 18:15 (3778 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Locuitorii din Amara plătesc pentru incompetența aleșilor

Taxe și impozite majorate din cauza administrației

Locuitorii din Amara plătesc pentru incompetența aleșilor

Locuitorii din Amara au primit decizii de impunere emise de Primăria Amara reprezentând «majorări la cota maximă a impozitelor și taxelor locale». Aceste decizii reprezintă o consecință a încălcării Codului Fiscal de către administrația din Amara în anul 2018. «Din motive pe care nu le pot explica, Legea nu a fost aplicată... Din păcate, foarte multe decizii din anii precedenți produc acum efecte negative! Am scăzut nivelul impozitelor pentru anul 2021 și voi continua acest demers pe parcursul mandatului meu...» precizează primarul orașului Amara, Alin Sandu.

Unde nu-i administrație, vai de contribuabili... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2021, 12:20 (5580 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia are în plan cartografierea cimitirelor

Primăria Slobozia are în plan cartografierea cimitirelor

Administrația locală din Slobozia are în plan încheierea unui contract cu o firmă specializată în efectuarea de lucrări cartografice. Oficialii Primăriei Slobozia, prin societatea Servicii Publice Slobozia SRL, intenționează să realizeze o cartografiere completă a celor două cimitire din oraș. Ideea unei astfel de inițiative a apărut după ce au fost descoperite mai multe sincope în modul de administrare a locurilor de veci.

Haosul din cimitire În municipiul Slobozia există două cimitire și peste 9500 de contracte de concesiune a locurilor de veci încheiate. Aceasta este doar partea... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2021, 14:40 (12270 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Expur va produce la Slobozia energie din coji de semințe

Expur va produce la Slobozia energie din coji de semințe

Cel mai mare producător de ulei și biodiesel, Expur SA, investește la Slobozia într-o unitate de producere a energiei în cogenerare. Instalația va produce atât energie electrică, cât și termică, iar materia primă utilizată vor fi cojile de semințe. Anunțul cu privire la această investiție a fost făcut pe rețelele de socializare.

De la uleiuri, la energie Expur SA face parte din concernul francez Avril, iar conform ultimelor date financiare cifra de afaceri a societății se situează la valoarea de 1,1 miliarde de lei, anul trecut înregistrând un profit net de 16 milioane de lei. De asemenea... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2021, 11:05 (6938 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Centru de pregătire profesională pentru viitorii medici, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Centru de pregătire profesională pentru viitorii medici, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Problema lipsei medicilor specialiști este veche la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, iar foștii manageri pare că s-au arătat prea puțin interesați să o rezolve. Actuala conducerea a instituției are în plan să aducă medici noi la Spitalul Slobozia printr-o decizie îndrăzneață. În colaborare cu profesorii universitari din București, oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia vor să transforme unitatea medicală într-un Centru de pregătire pentru medicii rezidenți. La finalul rezidențiatului, proaspeții specialiști ar putea alege să profeseze în spitalul unde s-au format. Până când această idee va prinde contur cu adevărat, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a scos la concurs 15 posturi... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2021, 12:05 (7255 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» se va desfășura în primul weekend din septembrie

Amara continuă tradiția

Festivalul «Trofeul Tinereții» se va desfășura în primul weekend din septembrie

Festivalul «Trofeul Tinereții» se va organiza anul acesta în primul weekend din luna septembrie, mai exact sâmbătă, 4 septembrie și duminică, 5 septembrie 2021. Anul trecut, evenimentul a fost anulat din cauza pandemiei de COVID-19. «Vom avea Festival la Amara anul acesta!» a confirmat Alin Sandu, primarul orașului Amara.

Muzica ușoară, din nou la Amara
Administrația locală a orașului Amara a dat startul pregătirilor pentru ediția din acest an a «Trofeului Tinereții». Dacă până înainte de pandemie Festi­valul se desfășura în primul weekend din luna august, anul acesta evenimentul... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2021, 17:20 (6356 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statuia lui Matei Basarab așteaptă de 20 de ani să ajungă la Slobozia

Statuia lui Matei Basarab așteaptă de 20 de ani să ajungă la Slobozia

O statuie care îl reprezintă pe domnitorul Matei Basarab a fost abandonată în curtea sculptorului care a realizat-o. Opera creată de artistul Gabriel Manole, din Perieți, a fost plătită de Primăria Slobozia cu 20 de ani în urmă, însă în toată această perioadă de timp autoritățile locale nu s-au arătat interesate să amplaseze sculptura în oraș. În prezent, administrația locală face demersuri pentru a prelua statuia din curtea sculptorului astfel încât să o expună public. Pentru acest demers este nevoie de avizul Comisiei Naționale a Monumentelor de For Public, ai cărei experți se opun amplasării în Piața Unirii a statuii ecvestre care îl înfățișează pe domnitorul Mihai Viteazul.

Slobozia lui Matei Basarab... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2021, 11:55 (7189 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Strada Lacului din Slobozia s-a surpat din nou!

Urban SA lucrează în contul administrațiilor precedente

Strada Lacului din Slobozia s-a surpat din nou!

Miercuri, 23 iunie 2021, strada Lacului din Slobozia s-a surpat din nou din cauza infiltrațiilor. Urban SA a intervenit și dă asigurări că situația va reveni la normal în câteva zile. Lucrările de intervenție sunt punctuale și nu rezolvă problema de fond. «Slobozia a plătit pentru reabilitarea acestui tronson de canalizare încă din 2012... Noi rezolvăm problemele lăsate în urmă de alții!» a declarat public Adrian Stoicescu, directorul Urban SA Slobozia.

Intervenții de nevoie
Ploile din ultimele săptămâni au afectat infrastructura rutieră a orașului Slobozia. Una dintre... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2021, 20:10 (3554 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

3000 de lei pe zi, bani încasați de o tânără traficată în scop sexual

Anchetă a DIICOT Slobozia

3000 de lei pe zi, bani încasați de o tânără traficată în scop sexual

O anchetă a Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia (DIICOT-BT Slobozia) scoate în evidență detalii tulburătoare despre cum o tânără, domiciliată în comuna Ograda, a devenit sclava sexuală a bărba­tului pe care îl iubea. Forțată să-și vândă trupul pe străzile celor mai mari orașe din România, tânăra reușea să câștige într-o zi până la 3000 de lei. Traficantul tinerei, în prezent arestat preventiv pentru 30 de zile, a fost tri­mis în judecată.

Agresată și obligată să se prostitueze Cazul a intrat în atenția procurorilor... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2021, 15:05 (9526 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația «blestemată» de la Gura Ialomiței/Contribuabilii plătesc a doua oară candidatura lui Cazacu la Ion Roată

Alegeri Locale parțiale în Ialomița

Administrația «blestemată» de la Gura Ialomiței/Contribuabilii plătesc a doua oară candidatura lui Cazacu la Ion Roată

Alegerile Locale parțiale de la Gura Ialomiței sunt la mâna alegătorilor. Lupta se va da între Nicu Biserică, primar importat de PSD de la ALDE, și Ioan Jipa, fost primar un mandat și jumătate. Cei doi luptă acum la baionetă pentru pumnul de voturi care să facă diferența. Nicu Biserică mizează pe partidul care l-a luat «de bun», iar Ioan Jipa speră că electoratul a mai dat uitării trecutul și este capabil de comparații. Normal, la sat oamenii n-au culoare politică. Pentru ei contează doar omul...
Gura lumii doar pământul... Primarul Nicu Biserică era până deunăzi favoritul Alegerilor Locale... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2021, 10:55 (6578 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii de familie refuză participarea la campania de vaccinare anti-COVID-19

În Ialomița

Medicii de familie refuză participarea la campania de vaccinare anti-COVID-19

O analiză a Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată faptul că în județul Ialomița există un interes redus din partea medicilor de familie în privința participării la campania de vaccinare anti-COVID-19. Din cei 107 medici de familie care își desfășoară activitatea la nivelul județului nostru, doar 29 au fost convinși să se implice în activitățile de vaccinare. Restul au invocat fie vârsta înaintată, fie lipsa de timp. Reprezentanții Asociației Medicilor de Familie din Ialomița susțin faptul că sunt anumite situații punctuale care îi țin pe me­dici la distanță de campania de vaccinare anti-COVID-19. Aceștia au dat asigurări că numărul medicilor de familie implicați va crește în perioada următoare... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2021, 12:40 (4782 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

APIA Ialomița a primit peste 9000 de cereri pentru plata unică pe suprafață

APIA Ialomița a primit peste 9000 de cereri pentru plata unică pe suprafață

bonus: Subvenții de 411,6 milioane de lei acordate în 2020

Campania de primire a Cererilor Unice de Plată aferente anului 2021 a ajuns la final, încheindu-se și perioada de depunere cu penalizări. Potrivit Agenției de Plăți și Intervenție în Agricultură Ialomița, la nivelul județului nostru au fost depuse peste 9000 de cereri, aferente unei suprafețe totale de 378452 hectare. Cele mai întinse suprafețe pentru care s-a solicitat plata acestui sprijin financiar sunt cultivate cu porumb și grâu.

Cererile sunt în curs de verificare Schema de plată unică pe suprafață reprezintă un ajutor financiar pe care Uniunea Europeană îl oferă fermierilor ca... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2021, 14:40 (4116 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a aprobat împrumutul de 100 milioane de lei

Bani de la bancă pentru investiții administrative

Consiliul Județean Ialomița a aprobat împrumutul de 100 milioane de lei

bonus: ADI ECOO 2009 salvează administrația județeană

Consiliul Județean Ialomița va împrumuta 100 milioane de lei pentru susținerea pro­iectelor investiționale din Ialomița. Decizia a fost adoptată în plenul Consiliului Județean Ialomița vineri, 11 iunie a.c., cu votul tuturor celor 24 de consilieri județeni prezenți. Banii vor fi investiți în cele 8 proiecte cu finanțare europeană derulate la acest moment de către instituție. Împru­mutul va fi rambursat în 15 ani, cu o perioadă de grație de un an. Acesta este al patrulea împrumut contractat de administrația județeană din Ialomița în ultimii 15 ani. «Avem maturitatea politică și administrativă să utilizăm banii corect și eficient!» declară Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2021, 11:05 (7682 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Platformele de compost au devenit gropi de gunoi neconforme

Ialomița murdară

Platformele de compost au devenit gropi de gunoi neconforme

Intrată în vigoare de la începutul acestui an, «Legea Compostului» dă mari bătăi de cap administrațiilor locale din Ialomița. Actul normativ pune față în față eforturile aleșilor locali de a stopa depo­zitarea necorespunzătoare a deșeurilor și indiferența cetățenilor. În toată această luptă, autoritățile sunt cele care pierd. Rămâne însă doar o chestiune de timp până când Garda de Mediu Ialomița va aplica primele amenzi. Iar «Legea Compostului» prevede sancțiuni de până la 20 mii de lei pentru primării.

O nouă lege, aceleași probleme Legea privind gestionarea deșeurilor nepericuloase... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2021, 12:10 (15833 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Plângere penală pentru depozitarea ilegală de deșeuri

Primăria Slobozia ia măsuri

Plângere penală pentru depozitarea ilegală de deșeuri

Aproximativ 30 tone de deșeuri provenind de la autoturisme dezmembrate au fost descoperite depozitate ilegal la platforma de gunoi din zona Cartierului Slobozia Nouă. Potrivit reglementă­rilor în vigoare, în incinta acestei platforme pot fi depozitate doar deșeurile menajere. Reprezentanții administrației locale au sesizat Garda de Mediu Ialomița și au depus o plângere penală la Poliția Municipiului Slobozia.

Verificările sunt în curs Deșeurile depozitate ilegal au fost descoperite de către reprezentanții Poliției Locale Slobozia în timpul unei misiuni de patrulare. Aceștia au făcut... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2021, 16:10 (16144 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început bătălia pentru operatorul regional Urban SA

Investiții de 200 milioane de euro

A început bătălia pentru operatorul regional Urban SA

Administrația județeană esti­mează că ar putea atrage fonduri europene în valoare de 200 milioane de euro pentru reabili­tarea sistemului de apă și apă uzată din Ialomița. Prima condiție pentru accesa­rea acestor fonduri o reprezintă constituirea operatorului regional Urban SA. Consiliul Județean Ialomița a aprobat vineri, 11 iunie a.c., asocierea județului Ialomița în ADI Periurbană Slobozia și Urban SA, în vederea transformării acestei societăți într-un operator regional de apă capabil să acceseze fonduri euro­pene conform noilor reglementări legislative în domeniu.

Ultimul tren european... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2021, 10:55 (6265 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Elevii ialomițeni, încurajați să ofere feedback profesorilor

Elevii ialomițeni, încurajați să ofere feedback profesorilor

Consiliul Județean al Elevilor ialomița susține inițiativa națională privind feedback-ul pe care elevii ar putea să-l acorde profesorilor. Această inițiativă a fost legiferată printr-o metodologie aprobată de Ministerul Educației.

Cum se desfășoară acordarea feedback-ului
Au posibilitatea de a oferi feedback profesorilor elevii de gimnaziu și liceu. Procedura începe după încheierea situației școlare, când profesorii diriginți vor notifica elevii cu privire la perioada în care aceștia au posibilitatea de a oferi reacții cu privire la profesorii lor. ... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2021, 17:50 (2951 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Primul tun antigrindină din Ialomița

Primul tun antigrindină din Ialomița

La o aruncătură de băț de Slobozia, în drum spre Iazu, un fermier ialomițean a decis să achiziționeze un tun antigrindină. George Mihai a luat decizia după ce în 2019 o vijelie i-a provocat o pa­gubă de 250 mii de lei. «Firmele de asigu­rări din România nu au planuri de asigurări pentru culturi! În aceste condiții, am căutat o soluție care să îmi protejeze culturile...» declară fermierul. George Mihai cultivă pepeni pe o suprafață de peste 100 de hectare.

O investiție inedită George Mihai cultivă 110 hectare de pepeni. A început această afacere în 2012 și încă se străduiește să își... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2021, 14:10 (15697 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Procurorul vitezoman Vasilescu s-a întors la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia

După ce a fost sancționat disciplinar

Procurorul vitezoman Vasilescu s-a întors la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia

Suspendat din funcție și achitat în primă instanță în dosarul de «abuz în serviciu» deschis pe numele său, procurorul Mihai Laurențiu Vasilescu și-a reluat activitatea în cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia. Reamintim faptul că, în anul 2018, magistratul a fost în centrul unui scandal public după ce i-a amendat pe polițiștii Serviciului Rutier Ialomița care l-au sancționat pentru abateri la Codul Rutier. În comuna Ciochina, Procurorul a fost tras pe dreapta pentru că depășise viteza legală în localitate. Mai mult, acesta avea Inspecția Tehnică Periodică la vehicul expirată. Dosarul penal se judecă acum la Înalta Curte de Casație și Justiție.

Filmul unui scandal... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2021, 15:10 (10827 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Firmele administrației locale din Slobozia, susținute economic de contribuabili

Firmele administrației locale din Slobozia, susținute economic de contribuabili

Profituri infime și cheltuieli mari! Așa poate fi descrisă activitatea economică a societăților aflate sub umbrela Primăriei Slobozia. Oficialii instituției recunosc public faptul că societățile sunt susținute financiar cu banii colectați din taxele și impozitele locale plătite de contribuabili. «Nu sunt construite să aducă profit, atâta timp cât nu sunt capabile să se susțină fără subvențiile Primăriei!» a comentat situația Dragoș Soare, primarul reședinței județului.

Planurile administrației Soare
În portofoliul administrației locale a Sloboziei se regăsesc societățile Servicii... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2021, 10:50 (5274 vizualizări - 7 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
307 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Grevă de avertisment în spitale

Grevă de avertisment în toate cele 4 spitale din Ialomița. Peste 800 de angajați din sistemul medical vor eliminarea plafonului de 30% aplicat sporurilor salariale, dar și creșteri ale veniturilor pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 11:30
(3800 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bătrâne înșelate prin metoda «Accidentul»

Două bătrâne, de 71 și 79 de ani, din Fetești și Bărcănești, au reclamat la Poliție faptul că au fost victimele unor fapte de înșelăciune prin metoda «Accidentul». Acestea au spus că persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:35
(4730 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Se caută salvatori voluntari

În perioada 2 mai-8 iunie 2018, ISU Ialomița recrutează persoane în vederea efectuării în mod voluntar de activități de acordare a primului ajutor. Cei interesați trebuie să aibă vârsta cuprinsă între ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:20
(3550 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoți identificați de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit să identifice autorii unui furt, faptă comisă pe raza orașului și sesizată pe data de 30 aprilie 2018. Este vorba despre doi bărbați, de 23 și 43 de ani, care acum sunt ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:15
(4619 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Cercetat pentru «furt calificat»

Polițiștii din Fetești au deschis un dosar penal pe numele unui bărbat de 54 de ani, domiciliat în Galați, sub acuzația de furt calificat. Acesta a fost prins în flagrant în timp ce sustrăsese mai multe ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:05
(3611 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează cursuri de calificare profesională în meserii precum cea de ospătar, bucătar, agent de securitate, cofetar și altele. Cursurile sunt ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2018, 20:05
(3880 vizualizări - 0 comentarii)


Anchetă în Ialomița. La un pas de a fi jefuit în zona Popasului Sinești!

Polițiștii din Ialomița au deschis un dosar penal pentru «tentativă de furt », după ce un bărbat din București a reclamat pe un site de socializare cum a scăpat ca prin urechile acului de o bană de hoți ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2018, 16:05
(5897 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Vacanța de 1 Mai-amenzi de aproape 330000 de lei, 54 de permise reținute

În ultimele 4 zile, polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 150 de evenimente, au constatat în jur de 70 de infracțiuni, au aplicat peste 1000 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproape ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2018, 11:10
(4988 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 150 de polițiști ialomițeni, în stradă

Peste 150 de polițiști sunt la serviciu, pe toată perioada minivacanței de 1 mai, pentru siguranța tuturor celor care participă la evenimente, activități cultural-artistice sau sportive și pentru supravegherea ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2018, 11:05
(4374 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autotren încărcat cu îngrășăminte agricole, căzut în afara carosabilului

Evenimentul rutier a avut loc în noaptea de joi spre vineri, 26/27 aprilie 2018, în jurul orei 1,30, pe DN2A, în apropiere de municipiul Slobozia. Șoferul autotrenului, un  tânăr în vârstă de 23 de ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 14:30
(5808 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA: Depunerea cererilor pentru subvențiile la animale și cuantumurile schemelor de sprijin cuplat în sectorul vegetal

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează potențialii beneficiari că, până la data de 2 mai 2018 inclusiv, se depun Cererile de solicitare a ajutorului de stat în sectorul creșterii ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 13:20
(10138 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează candidați pentru instituțiile de învățământ care școlarizează viitorii pompieri

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru concursurile de admitere organizate în 2018 și ianuarie 2019, pentru  instituțiile de învățământ ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 11:40
(8196 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale inopinate

În perioada 19.03-31.10.2018, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița desfășoară acțiuni de control cu caracter inopinat. Acestea vor viza beneficiarii la care se prestează muncă necalificată cu caracter ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 11:35
(3450 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Program de lucru normal în minivacanța de 1 Mai

Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură informează fermierii cu privire la faptul că instituția își va desfășura activitatea în program normal de lucru în zilele de 30 aprilie și 1 mai 2018. ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 20:05
(6278 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu aplicativ la Fetești

Joi, 26 aprilie 2018, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița vor desfășura, la Fetești, un amplu exercițiu aplicativ, prin activarea Planului Roșu de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:35
(4403 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: 30 aprilie, data limită de depunere a documentelor pentru subvenția la motorină

Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură informează fermierii din județ cu privire la faptul că 30 aprilie este data limită până la care se depun cererile de plată pentru subvenția la motorină ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:25
(8034 vizualizări - 0 comentarii)


Închideri de gaze la Manasia și Urziceni

Joi, 26 aprilie 2018, Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea gazelor în localitățile Urziceni și Manasia, ca urmare a lucrărilor de reparații a rețelelor de distribuție. Furnizarea va fi întreruptă între ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:05
(5641 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat înecat în râul Ialomița

Pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia a desfășurat o misiune în zona  localității Cosâmbești, aceștia recuperând din apele râului Ialomița trupul unui bărbat înecat. Cadavrul a fost transportat ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2018, 18:40
(5586 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină cuprinsă de flăcări între Movila și Fetești

Pompierii Stației de Intervenție Fetești au acționat pentru stingerea unui incendiu produs la un autoturism, pe DJ212, între localitățile Movila și Fetești. Deși flăcările au fost stinse  rapid, mașina ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2018, 18:15
(3354 vizualizări - 0 comentarii)


Mandate de arestare preventivă în dosarul scandalului de la Fetești

La propunerea polițiștilor și procurorilor din Fetești, doi bărbați au fost arestați preventiv pentru 30 de zile, în urma scandalului provocat vineri, 13 aprilie 2018, în cartierul Vlașca. Este vorba despre ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2018, 01:21
(9855 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică și gaze

Potrivit furnizorului de energie electrică E-Distribuție Dobrogea, pe parcursul săptămânii viitoare, 23-27 aprilie 2018, mai multe localități din Ialomița vor fi afectate parțial de întreruperi de electricitate ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 20:10
(7431 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rezultate Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 20 aprilie 2018, la nivel național, s-a desfașurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 17:05
(5389 vizualizări - 1 comentariu)


Un protest la Școala Gimnazială «Spiru Haret» din Țăndărei

Joi, 19 aprilie 2018, la Țăndărei, a fost organizat un protest spontan la Școala Gimnazială «Spiru Haret». Manifestarea a fost organizată de cadrele didactice ale unității de învățământ ca reacție la atitudinea ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 14:05
(6342 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Incendiu la o fabrică de mase plastice

4 tone de mase plastice au ars în seara zilei de miercuri, 18 aprilie 2018, în curtea unui depozit de  PET-uri din Urziceni. La fața locului au intervenit pompierii din localitate, cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 13:15
(6444 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Slobozia: Sărbătoare dedicată cărților

Luni, 23 aprilie 2018, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia se va sărbători «Ziua Internațională a Cărții și a Drepturilor de Autor. Ziua Bibliotecarului și 85 de ani de bibliotecă publică ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 11:45
(4096 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Două persoane, rănite într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au acordat primul ajutor victimelor unui accident rutier petrecut duminică, 15 aprilie 2018, pe raza localității Căldărușanca. Victimele erau pasageri într-o mașină care s-a lovit ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:50
(5753 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii martie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6043 șomeri, din care 1131 șomeri erau indemnizați, respectiv 4912 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:35
(4159 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendiu din cauza unei lumânări aprinse

În noapte de 14/15 aprilie 2018, pompierii Detașamentului de Intervenție Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu care s-a produs la casa unui localnic din satul buzoian ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:10
(4250 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Vin banii pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii că s-au început procedurile de plata a subvenției pentru motorină, pentru perioada 1 octombrie-31 decembrie 2017. Valoarea totală a acestor ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 18:30
(4722 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

închiriem spații comerciale,
hală, teren depozitare
materiale
și utilaje construcții

Relații la sediul firmei din
str. Gării Noi, nr. 5, Slobozia,

telefon 0243/211.406

17 Aprilie 2018, 17:40


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...