Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cinci candidați pentru fotoliul de viceprimar la Țăndărei

Orașul tuturor posibilităților

Cinci candidați pentru fotoliul de viceprimar la Țăndărei

Administrația din Țăndărei funcționează de 5 luni fără viceprimar. Funcția este revendicată de fiecare dintre cele 5 partide aflate în componența Consiliului Local Țăndărei. «Alegerea viceprimarulul este o decizie care aparține majorității consilierilor locali. Până acum această majoritate nu a putut fi formată!» declară Cristian Roman (foto), primarul orașului Țăndărei. Consiliul Local Țăndărei este format din 5 consilieri PSD, 3 consilieri PNL, 3 consilieri PRO România, 3 consilieri ALDE, 2 consilieri PI și un consilier PER.

Pace și prietenie nici n-a fost... Alegerile... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2021, 14:05 (5081 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Dosare penale și amenzi pe numele a 23 de etnici romi din Țăndărei

Dosare penale și amenzi pe numele a 23 de etnici romi din Țăndărei

Anchetă a polițiștilor la Țăndărei, unde 23 de cetățeni de etnie romă din oraș sunt acuzați de «zădărnicirea combaterii bolilor». Veniți tocmai din Anglia, aceștia au refuzat să respecte măsura izolării pentru 14 zile și au participat, păcălind autoritățile, la o înmormântare. Potrivit Institutului Național de Sănătate Publică, toate persoanele care intră pe teritoriul României din Marea Britanie trebuie să intre automat în izolare pentru două săptămâni.

Verificările sunt în curs Cei 23 de cetățeni romi din Țăndărei au declarat la punctul vamal prin care au intrat pe teritoriul României... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2021, 14:25 (9639 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lipsa educației amplifică fenomenul minorelor care devin mame

În Ialomița

Lipsa educației amplifică fenomenul minorelor care devin mame

Statistică îngrijorătoare la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Estimările medicilor specialiști arată că 40% dintre bebelușii născuți la Maternitatea unității medicale sunt aduși pe lume de mame minore. Cea mai tânără adolescentă care a născut la Spitalul Slobozia are 13 ani! Situația este tot mai prezentă în rândul fetelor care provin din mediul rural, acolo unde educația sanitară și cea legată de măsurile de contracepție lipsesc.

Alocația de la stat, singura sursă de venit Media lunară a nașterilor înregistrate la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia este de aproximativ... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2021, 10:10 (7137 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Pavel vrea «operator județean pentru colectarea deșeurilor menajere»

Probleme vechi, idei și mai vechi

Administrația Pavel vrea «operator județean pentru colectarea deșeurilor menajere»

Administrația județeană își dorește să înființeze o firmă care să gestioneze activitatea de colectare a deșeurilor me­najere la nivelul județului Ialomița. Marian Pavel, preșe­dintele Consiliului Județean Ialomița susține că noul ope­rator ar putea deservi toate localitățile interesate. «Este un pas necesar dacă dorim să aliniem județul la standardele europene privind protecția mediului!» a declarat acesta. În Ialomița, jumătate dintre administrațiile locale colectează ilegal deșeurile menajere.

O firmă pentru tot județul la Țăndărei Apariția Planului Județean de Gestionare a Deșeurilor... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2021, 12:40 (4266 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bolnav de COVID-19 din Slobozia, tratat cu indiferență de medicii Institutului de Pneumoftiziologie «Marius Nasta»

Bolnav de COVID-19 din Slobozia, tratat cu indiferență de medicii Institutului de Pneumoftiziologie «Marius Nasta»

Pandemia de COVID-19 arată încă o dată hasoul în care se află sistemul medical din țara noastră. Bolnav de COVID-19, slobozeanul Valentin Cătărea a trecut prin clipe de coșmar în timpul internării la Institutul Național de Pneumoftiziologie «Marius Nasta» din București. Medicii care ar fi trebuit să-l supravegheze l-au lăsat să lupte singur cu boala... Pacientul a rămas mai multe zile fără medicamente, iar unele tratamente le-a cumpărat pe banii săi. Mai mult, a fost externat chiar dacă starea sa de sănătate nu se îmbunătățise. Pacientul este convins că vrea să ceară despăgubiri unității medicale pentru indiferența cu care a fost tratat.

«Mi-au dat doar Paracetamol și Codeină»... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2021, 20:05 (9494 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În școlile din Ialomița recuperarea materiei pierdute bate pasul pe loc

În școlile din Ialomița recuperarea materiei pierdute bate pasul pe loc

În Ialomița, încercarea Ministerului Educației de a-i ajuta pe elevii din ciclul primar și gimnazial să recupereze din materia pe care au pierdut-o pare greu de pus în practică. Deși părinții și-au dat acordul pentru a-i înscrie pe copii la astfel de cursuri, dascălii refuză să participe la ele. Mai mult, invocând aspecte de ordin legislativ, cadrele didactice întocmesc rapoarte prin care specifică faptul că în clasele în care predau nivelul de dobândire al cunoștințelor este unul peste medie, iar astfel de cursuri nu se impun. Din această cauză, la Slobozia, de exemplu, va exista doar un singur centru în care se vor organiza «cursuri reme­diale». Acesta va fi disponibil pentru toți elevii din... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2021, 13:55 (5936 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția Locală veghează, dar nu răspunde la sesizări

Dialogul surzilor la Slobozia

Poliția Locală veghează, dar nu răspunde la sesizări

Un cetățean din Slobozia reclamă faptul că Poliția Locală a refuzat să răspundă unei sesizări înregistrate legal. El a cerut identificarea unui cetățean care a aruncat resturi provenite din construcții pe domeniul public, într-o zonă supravegheată video. Răspunsul Poliției Locale a fost «o compunere». Cetățeanul este informat că «polițiștii locali au zilnic în itinerariul de patrulare zonele expuse riscului depozitării neautori­zate de deșeuri, printre acestea aflându-se și zona la care faceți referire».

De 10 ani aceeași poveste Nicu Popa este unul dintre proprietarii de case... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2021, 10:20 (14202 vizualizări - 50 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri risipite pentru amenajarea Centrelor de Vaccinare Comunitare din Ialomița

Fonduri risipite pentru amenajarea Centrelor de Vaccinare Comunitare din Ialomița

Scandal între Direcția de Sănătatre Publică Ialomița și primăriile din județ unde au fost amenajate Centrele de Vaccinare Comu­nitare. Admi­nistrațiile locale cer insti­tuției decontarea sumelor pe care le-au investit pentru dotarea spațiilor pregătite pentru vaccinarea populației în etapele a 2-a și a 3-a. Ultima etapă a campaniei este programată să înceapă de la 1 aprilie 2021. Oficialii Direcției de Sănătate Publică susțin faptul că, po­trivit or­dinelor Ministerului Sănătății, pot deconta doar o mică parte din ceea ce primăriile au achizi­ționat pentru buna funcționare a Centrelor de Vacci­nare Comunitare. Pe liste sunt însă trecute bunuri achiziționate inutil, precum sisteme de suprave­ghere... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2021, 09:55 (5456 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Mormanele de gunoi de la marginea localității Giurgeni

Mormanele de gunoi de la marginea localității Giurgeni

A  devenit deja o obișnuință ca în județul Ialomița gestionarea deșeurilor să fie tratată cu indiferență de către administrațiile locale. Giurgeni este una dintre zecile de localități care se confruntă cu această pro­blemă. Surprinzător este faptul că în comună există o platformă destinată gunoiului de grajd, amenajată de Ministerul Mediului în urmă cu 4 ani, dar pe care foarte puțini local­nici o utilizează. Cele mai multe dintre deșeurile menajere și cele produse de animale sunt aruncate, la voia întâmplării, de jur împrejurul platformei. Deși protecția mediului înconjurător este vizibil afectată, administrația locală susține că gestionarea deșeurilor este o prioritate pentru comunitatea... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2021, 15:20 (4896 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrul «Lucia» Fetești are nevoie de 8000 de euro

Centrul «Lucia» Fetești are nevoie de 8000 de euro

Centrul «Lucia» din Fetești are nevoie de 8000 de euro pentru a realiza un proiect unic în Ialomița: două ateliere de lucru protejate pentru copiii cu autism. Lupta pentru acest obiectiv a început în 2016 și nu se va termina niciodată. Dar azi, George Răican, fondatorul Centrului, cere ajutorul nostru: «Am epuizat toate soluțiile posibile pentru finanțare. Dar nu putem renunța... De aceea avem nevoie de sprijinul comunității!».

Un Centru discret și eficient În 2012, George Răican înființa la Fetești primul Centru dedicat copiilor cu autism din partea asta de județ. Și, timp... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2021, 11:40 (4315 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița a constatat o diminuare a abaterilor financiare înregistrate în primării

Camera de Conturi Ialomița a constatat o diminuare a abaterilor financiare înregistrate în primării

bonus: Prejudicii nedepistate de Camera de Conturi

Curtea de Conturi a României a dat publicității Raportul activităților de control efectuate în anul 2020. În județul Ialomița, datele arată faptul că valoarea abaterilor constatate a fost mai mică decât în urma controalelor efectuate în anul 2019. Astfel, valoarea totală a deficiențelor de natură financiară a fost de «doar» 13,8 milioane de lei. Din suma totală, valoarea prejudiciilor care pot atrage răspunderea penală a fost, în urma controlului efectuat în 2020, de 708 mii de lei... Cele mai multe dintre acestea au vizat acordarea necuvenită de sporuri salariale sau plata fără temei legal a unor lucrări de utilitate publică. Cu toate acestea, auditorii ialomițeni susțin că, pentru prima dată... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2021, 13:55 (17087 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bilanțul primelor 4 luni de mandat al primarului Dragoș Soare

Bilanțul primelor 4 luni de mandat al primarului Dragoș Soare

Marți, 9 martie 2021, primarul municipiului Slobozia, Dragoș Soare, a organizat o conferință de presă în cadrul căreia a prezentat bilanțul primelor 4 luni scurse de la instalarea sa. Asftel, au fost prezentate publicului nere­gulile constatate în privința cheltuirii banilor publici, dar și intenția de a reduce o parte din personalul Primăriei Slobozia. «Vor fi reduceri de personal, pentru că în Primăria Slobozia există oameni care doar plimbă hârtii!» a comunicat edilul orașului.

Dezastru financiar la Direcția de Asistență Socială Unul dintre serviciile din cadrul Primăriei Slobozia... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2021, 10:10 (12834 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Apel București a decis falimentul Chemgas Holding Corporation

Sentință definitivă

Curtea de Apel București a decis falimentul Chemgas Holding Corporation

Curtea de Apel București a declarat în urmă cu o săptămână falimentul Chemgas Holding Corporation, firma care are în administrare Combinatul de Îngrășăminte Chimice din Slobozia. Decizia instanței este definitivă și vine la 5 ani de la momentul în care societatea și-a declarat in­trarea în insolvență la Tribunalul Ialomița. Con­form informațiilor oficiale, Tabelul Creditorilor cuprinde 64 de entități cărora Chemgas Holding Corporation le datorează un total de 502,5 milioane de lei. Printre acestea se numără și Adminis­trația Finanțelor Publice Ialomița, care a făcut deja primele demersuri în sensul recuperării debitelor. Astfel, au fost puse sechestre pe bunurile imobile deținute de Chemgas Holding... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2021, 15:10 (14470 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia plătește anual 1,8 milioane de lei pentru salariile medicilor rezidenți

Spitalul Județean de Urgență Slobozia plătește anual 1,8 milioane de lei pentru salariile medicilor rezidenți

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are în prezent în schema de personal 17 medici rezidenți, pe care îi plătește anual cu 1,8 milioane de lei. Oficialii unității medicale susțin faptul că, la terminarea stagiului de pregătire profesională, cel mult 3 medici vor rămâne să profeseze la Slobozia. Ceilalți, fie aleg să plece la muncă în străinătate, fie rămân în cadrul centrelor universitare alături de profesorii care i-au pregătit. În tot acest timp, Spitalul Județean de Urgență Slobozia caută soluții disperate pentru a putea aduce medici specialiști pe locurile rămase necupate. Statistica arată că, de 10 ani, unitatea medicală caută 27 de specialiști.

Rezidenții refuză să lucreze în Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2021, 10:15 (13211 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vom fi mai săraci cu 18,76 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița a semnat contractul pentru reabilitarea Conacului Bolomey

Miercuri, 10 martie, 2021, la orele 11,00, oficialii Consiliului Județean Ialomița au semnat contractul de execuție a lucrărilor pentru reabilitarea Conacului Bolomey. Valoarea acestei investiții derulată prin fonduri europene a fost adjudecată la 18,76 milioane de lei, timpul de execuție până la finalizarea lucrărilor fiind de 27 de luni. În cei 5 ani scurși de la debutul acestei inițiative, niciun oficial județean nu a putut justifica necesitatea investițiilor în «cultura istorică».

Doamne, vino Doamne... Ruinele Conacului Bolomey au fost trecute «în conservare» în urmă cu peste ... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2021, 16:15 (11419 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Arestat pentru că a încercat să-și omoare iubita

Fetești: Arestat pentru că a încercat să-și omoare iubita

Un tânăr de 29 de ani, din Fetești, a fost arestat marți, 9 martie 2021, sub acuzația de «tentativă la omor». Astfel, în seara zilei de luni, 8 martie 2021, acesta a încercat să-și omoare iubita, din cauza geloziei. Tânărul a luat un cuțit și a înjunghiat-o pe concubina sa în zona gâtului. Strigătele de disperare ale fetei i-au alertat pe vecini care au sunat la 112. Polițiști au ajuns imediat la fața locului, agresorul fiind reținut pentru 24 de ore. Tânăra se află în prezent internată la spital, fiind sub supraveghere medicală. Surse judiciare susțin faptul că agresorul este recidivist, fiind eliberat din închisoare anul trecut.... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2021, 14:05 (3631 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia ar putea avea un nou complex comercial în 2 ani

Mai bine mai târziu decât niciodată

Slobozia ar putea avea un nou complex comercial în 2 ani

Primăria Slobozia a deblocat investiția pentru realizarea unui complex comercial în Cartierul «Pepinieră». Terenul, în suprafață de 4,6 hectare, a fost pre­luat de către Oyl Company Holding AG, care va realiza acolo un complex comercial. Valoarea investiției se ridică la 4,5 milioane de lei. Semnarea contractului a fost amânată timp de 9 luni.

Cu răbdarea treci marea Consiliul Local Slobozia a aprobat în ședința de joi, 25 februarie 2021, un pro­iect de hotărâre care permite Primăriei Slobozia să încheie un contract de superficie pentru cele 4,6 ha de teren situat în Cartierul «Pepinieră... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2021, 10:20 (16418 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Șantierul din «Piața Revoluției» a dispărut. Primăria Slobozia plătește în continuare paza obiectivului!

Paradoxul contractelor de pază ale Primăriei Slobozia

Șantierul din «Piața Revoluției» a dispărut. Primăria Slobozia plătește în continuare paza obiectivului!

Primăria Slobozia a desființat șantierul din imediata vecinătate a Pieței Revoluției. Contractul de pază rămâne însă în vigoare până în vara anului 2021. Suma cheltuită în ultimii 2 ani de către municipalitate pentru paza statuii lui Matei Basarab se ridică la 238104 de lei. «Am încercat să închid acest contract de pază... Dar, prin contract, poate fi desființat doar la Curtea Europeană de Justiție!» a declarat primarul Dragoș Soare.

Curat ilegal, coane Mocioniule! În 2019, Primăria Slobozia încheia un contract de pază pentru «organizarea de șantier» din Piața Revoluției, respectiv... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2021, 10:10 (10211 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ex-subprefectul Emilian Barbu, acționat în instanță de Primăria Slobozia

Ex-subprefectul Emilian Barbu, acționat în instanță de Primăria Slobozia

Primăria Slobozia a deschis un proces împotriva lui Emilian Barbu, ex-subprefectul ju­dețului Ialomița. Potrivit documen­telor depuse la instanță, admi­nis­trația locală îl obligă la plata a 4900 de lei, reprezentând contrava­loarea unui prejudiciu pe care acesta nu l-ar fi recuperat în vremea în care își desfășura activitatea în calitate de funcționar public al Primă­riei Slobozia. În apărarea sa, Emilian Barbu susține, privitor la acțiunea înregistrată pe rolul Judecătoriei Slobozia, că nu are justificare legală.

Proces în desfășurare
Pe la jumătatea anului 2014, Camera de ... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2021, 13:40 (9044 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Marius Ștef revine la conducerea OCPI Ialomița

Marius Ștef revine la conducerea OCPI Ialomița

Schimbare la vârful Oficiului Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița. Fostul director Marius Ștef revine în funcția de conducere a instituției, acesta preluându-și atribuțiile începând cu ziua de luni, 8 martie 2021.

OCPI Ialomița are un alt director Marius Ștef a exercitat funcția de director al OCPI Ialomița în perioada mai 2017-decembrie 2019, fiind înlocuit de Tănase Mihalcea, la rândul său fost director al instituției. Marius Ștef a preluat funcția începând cu data de luni 8 martie 2021 și va rămâne la conducerea OCPI Ialomița pentru o perioadă de 6 luni când,... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2021, 12:10 (7517 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
338 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: S-au modificat declarațiile pentru notificarea intrării/ieșirii din sistemul TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii ineresați că au fost actualizate declarațiile 097 și 700 ca urmare a modificării plafonului pentru care se aplică sistemul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 19:40
(5838 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Întrerupere apă la Căzănești

Ca urmare a unei avarii pe conducta principală de alimentare cu apă de pe strada Vasile Popescu din orașul Căzănești, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile joi, 8 aprilie ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 19:25
(2069 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «5 decenii de pictură»

Sâmbătă, 10 aprilie a.c., Galeriile de Artă «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia vor găzdui expoziția personală de pictură a artistului Virgiliu Parghel. Intitulat «5 decenii ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 17:20
(3046 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 40 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 8 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9964, cu 40 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 16:40
(2771 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Eveniment privat întrerupt de polițiști

În cursul zilei de marți, 6 aprilie a.c., aproape 100 de forțe de ordine au acționat pe raza județului Ialomița pentru verificarea respectării măsurilor și interdicțiilor impuse în vederea limitării răspândirii ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 17:45
(2473 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9924, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 16:25
(4699 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Iazu și Fierbinți-Târg

Accidente la Iazu și Fierbinți-Târg

Marți, 6 aprilie a.c., în jurul orelor 16,15, salvatorii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia-Garda de Intervenție Slobozia au fost solicitați să intervină la un accident rutier în care a fost implicat ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 12:45
(2051 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 12 aprilie 2021, termen limită de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește persoanelor impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 11:40
(4133 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Alexeni, reținut după ce a spart geamurile la 11 autovehicule în Urziceni

Un tânăr, de 23 de ani, din Alexeni, a fost reținut de polițiști în cursul zilei de luni, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Urziceni. Conform oamenilor legii, în cursul nopții de sâmbătă spre duminică ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 21:05
(2254 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 100 de polițiști ialomițeni au participat luni, 5 aprilie a.c., la o acțiune preventivă ce a avut ca scop respectarea măsurilor de protecție sanitară. Cu ocazia acestei misiuni, oamenii legii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 18:55
(2510 vizualizări - 0 comentarii)


Horia: 48 de ore de luptă cu flăcările

Horia: 48 de ore de luptă cu flăcările

Au trecut 48 de ore de când pompierii din Ialomița și Călărași încearcă să stingă un incendiu care a cuprins o șiră de baloți de aproximativ 50 de metri lungime și 4 metri înălțime. Pompierii au reușit ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 18:40
(3819 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Horia incendiu


Cotorca: Autocamion implicat în accident

În dimineața zilei de marți, 6 aprilie a.c., un accident rutier s-a petrecut în zona localității Cotorca. Din informațiile autorităților, în evenimentul rutier a fost implicat un autocamion. Șoferul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 18:25
(3783 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Grupul de Comunicare Strategică: 39 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 6 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9864, cu 39 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 16:25
(2565 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Fetești!

RAJA Constanța informează toți consumatorii din orașul Fetești cu privire la faptul că în noaptea de marți spre miercuri, 6/7 aprilie 2021, în intervalul orar 24,00-04,00, se va opri apa în tot orașul. ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 13:50
(2645 vizualizări - 0 comentarii)


Focar COVID-19: Carantină zonală la Gârbovi

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus carantinarea zonală a comunei Gârbovi. Decizia va intra în vigoare de la miezul nopții de luni spre marți, 5/6 aprilie 2021, și va fi valabilă ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 20:05
(2662 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 600 de persoane aflate în carantină/izolare, verificate de polițiștii ialomițeni în ultimele 24 de ore

Duminică, 4 aprilie a.c., forțele de ordine au fost la datorie, acționând pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și  pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 18:45
(1553 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 69 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 5 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9825, cu 69 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 16:40
(3149 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Platformă on-line pentru adeverințele aferente sectorului zootehnic

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, începând cu data de 5 aprilie 2021, pune la dispoziție o platformă on-line prin care pot fi transmise către Centrele județene ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 14:20
(4409 vizualizări - 0 comentarii)


Portalul www.anaf.ro oferă posibilitatea înregistrării electronice în sistemul One Stop Shop-OSS

Începând cu 1 aprilie 2021, portalul www.anaf.ro oferă posibilitatea înregistrării electronice în sistemul One Stop Shop-OSS (Regim special de TVA). În conformitate cu prevederile Directivei T ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 13:40
(6199 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru beneficiarii Măsurii 14-bunăstarea animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a demarat procesul de autorizare la plată pentru Măsura 14-Plăți privind bunăstarea animalelor-pachet a) Plăți în favoarea bunăstării ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 12:55
(3520 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Horia și Coșereni

Incendii la Horia și Coșereni

Un incendiu a izbucnit în dimineața zilei de luni, 5 aprilie 2021, la o rezervă de furaje din satul Horia. Locația era în raionul de competență al ISU Călărași însă, din cauza arderii foarte mari, au fost ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 12:40
(4181 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 66 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 4 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9756, cu 66 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2021, 16:50
(3316 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 48 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 3 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9690, cu 48 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2021, 16:40
(2813 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Evaluarea riscului la TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane juridice că în Monitorul Oficial nr. 286 din 22 martie 2021 a fost publicat Ordinul președintelui ANAF nr. 393 din ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 16:55
(4031 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 63 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 2 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9642, cu 63 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 16:45
(2903 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Slobozia și Movilița

Pe raza municipiului Slobozia, pompierii militari din cadrul Gărzii de pompieri Slobozia au fost solicitați joi, 1 aprilie a.c., în jurul orelor 11,35, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:55
(2850 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Joi seara, 1 aprilie 2021, în jurul orelor 22,00, polițiștii rutieri din Fetești au depistat, în flagrant, un bărbat în vârstă de 38 de ani, din Stelnica, în timp ce conducea o autoutilitară pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:50
(2211 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Slobozia

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat în cursul zilei de joi, 1 aprilie 2021, pe raza municipiului Slobozia, pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19 și diminuarea ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:40
(3983 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia razie


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Joi, 1 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile de verificare a modului în care sunt respectate prevederile Legii nr. 55/2020, privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:30
(2937 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Slobozia

Joi, 1 aprilie a.c., în jurul orei 12,40, salvatorii de la Garda de intervenție Slobozia au fost solicitați să intervină la un accident rutier, în care au fost implicate două autoturisme și în urma căruia ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 12:20
(2007 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...