Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Procurorul care a amendat doi polițiști a fost achitat în primă instanță

Ialomița: Procurorul care a amendat doi polițiști a fost achitat în primă instanță

Curtea de Apel București a decis să-l achite, în primă instanță, pe fostul magistrat Mihai Laurențiu Vasilescu, procuror angajat la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia care i-a amendat pe polițiștii care l-au oprit în tra­fic. Cazul a fost trimis în judecată de către Secția pentru Investigarea Infracțiunilor din Justiție (SIIJ).

Sancționat pentru depășirea vitezei
În anul 2018, fostul magistrat Mihai Laurențiu Vasilescu, la vremea respectivă procuror al Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, a fost tras pe dreapta de doi agenți ai Serviciului Rutier Ialomița, pentru... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2020, 20:20 (8761 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Educatoare cercetată penal pentru că a lovit un copil

Fetești: Educatoare cercetată penal pentru că a lovit un copil

Caz șocant la Grădinița din cadrul Școlii Gimnaziale «Aurel Vlaicu» din Fetești. O educatoare apare în câteva imagini postate pe internet în timp ce lovește cu palma un elev. Femeia este acum suspectă într-un dosar penal și a fost demisă din funcție.

Verificările sunt în curs Imaginile postate pe rețelele de socializare pare că sunt filmate chiar de către educatoarea acuzată acum de «purtare abuzivă». Conform filmulețului, femeia se plimbă printre copii, iar la un moment dat lovește cu palma un băiețel de doar 5 ani. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, dar și Consiliul de Administrație... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2020, 15:50 (4597 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Străzile din Slobozia Nouă devin impracticabile

Străzile din Slobozia Nouă devin impracticabile

Cetățenii Sloboziei semnalează constant pe rețelele de socializare pro­blemele de infrastructură rutieră care apar. În topul postărilor conduce Cartierul Gării Noi. Următorul ar putea fi însă Cartierul Slobozia Nouă. Fotografia alăturată, postată de un locuitor al Cartierului, confirmă situația alarmantă cu care se confruntă cetățenii din zonă. Slobozia Nouă este recunoscută pentru investi­țiile dezastruoase inițiate de-a lungul anilor de către administrațiile Ionașcu, Stoica și Mocioniu...

Aurel Vlaicu, ultima stradă dintr-un lung șir «Aceasta este Strada Aurel Vlaicu din Slobozia Nouă, stradă pe care asfaltul a fost turnat în 2016. Pe aici trece autobuzul de călători...»... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2020, 11:10 (3877 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Medicii și asistentele din Ialomița așteaptă sporurile salariale promise de Ministerul Sănătății

Medicii și asistentele din Ialomița așteaptă sporurile salariale promise de Ministerul Sănătății

Ministerul Sănătății acordă preferențial sporurile salariale promise cadrelor medicale care s-au aflat în linia I în lupta împotriva pandemiei de COVID-19, în perioada Stării de Urgență. Astfel, categoriile profesionale ale căror salarii sunt asigurate direct de Minister continuă să beneficieze de aceste stimulente, în timp ce medicii și asistentele care primesc salariile din banii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița încă mai așteaptă acești bani. Estimările arată faptul că peste 600 de cadre medicale din județ trebuie să primească sporurile salariale promise.

Promisiuni neîndeplinite... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2020, 14:55 (9078 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Planul Național de Cadastru și Carte Funciară a ajuns în instanță

În Ialomița

Planul Național de Cadastru și Carte Funciară a ajuns în instanță

Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița se confruntă cu o serie de contestații privind măsurătorile efectuate în cadrul Planului Național de Cadastru și Carte Funciară. Până acum au fost înregistrate 40 de acțiuni pe rolul Tribunalului Ialomița, venite din partea proprietarilor imobilelor nemulțumiți de situațiile consemnate în rapoartele oficiale de către experții în cadastru. Deși este al cincilea an în care se desfășoară acest proiect, numărul imobilelor din Ialomița pentru care au fost emise cărți funciare rămâne în continuare scăzut.

Val de procese în instanță Contestațiile... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2020, 11:05 (6827 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Instructor auto reclamat la Parchet pentru că a cerut șpagă unui elev

Instructor auto reclamat la Parchet pentru că a cerut șpagă unui elev

În baza unei sesizări făcută de reprezentanții Prefecturii Ialomița către Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a fost deschis un dosar penal în cadrul căruia se anchetează o presupusă șpagă pe care unul dintre instructorii auto din județul Ialomița, ar fi pretins-o de la unul din elevii săi. În schimbul banilor, instructorul i-ar fi promis elevului faptul că l-ar putea ajuta să treacă proba practică a examenului auto.

O anchetă în curs Acest scandal de corupție a fost generat de o reclamație transmisă direct Prefecturii Ialomița. La rândul său, instituția a făcut demersuri mai... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2020, 10:55 (20438 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la Conacul Chiroiu

Acuzații pro și contra

Scandal la Conacul Chiroiu

Rezultatele Ale­gerilor Locale din 27 septembrie 2020 reînvie disputele politice din mediul rural. Una dintre aceste dispute se desfășoară în jurul Conacului Chiroiu din comuna Bărcăneși, satul Condeești. Acolo, proprie­tarii conacului o acuză pe candidata PNL la funcția de primar, Daniela Măchiță, că ar bloca demersurile de restaurare a acestei clădiri istorice. În replică, aceasta susține că Daiana Anghel, autoarea sesizărilor este «procesomană de meserie» și că se implică activ în disputele politice de la nivelul comunei.

Cuiul lui Pepelea Conacul Chiroiu este una dintre clădirile... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2020, 13:50 (6131 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Primele restricții anunțate de autorități

S-a depășit pragul de 1,5 îmbolnăviri cu COVID-19 la 1000 de locuitori

Slobozia: Primele restricții anunțate de autorități

Evoluția nefavorabilă a pandemiei de COVID-19 pe raza județului Ialomița a determinat autoritățile să impună noi restricții. Pe lista localităților unde s-au luat măsuri preventive pentru limitarea răspândirii virusului a fost inclusă și Slobozia. Astfel, începând de sâmbătă, 10 octombrie a.c., restaurantele, cafenelele, barurile, sălile de jocuri de noroc, muzeele și Casa Municipală de Cultură se vor închide, pentru o perioadă de minim 14 zile. Totodată, reprezentanții Poliției și cei ai DSP Ialomița fac verificări cu privire la respectarea măsurilor de protecție sanitară în instituțiile publice.

Amenzi date pentru nepurtarea măștilor... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2020, 20:05 (15938 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Incidența cazurilor de TBC a scăpat de sub controlul medicilor

Ialomița: Incidența cazurilor de TBC a scăpat de sub controlul medicilor

Deși se tratează, iar bolnavii își pot relua viața obișnuită după vindecare, tuberculoza continuă să fie o problemă de sănătate publică. În contextul pandemiei de COVID-19 și al limitării accesului pacienților către spitale, bolnavii cu simptome specifice infecției cu bacilul Koch au ajuns mai rar în cabinetele medicilor pentru consultații sau tratament. Specialiștii atrag atenția că județul Ialomița este expus riscului apariției unei epidemii de TBC dacă adresabilitatea pacienților către medici rămâne în continuare scăzută...

Cifre îngrijorătoare În perioada ianuarie-august a anului... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2020, 10:50 (8664 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liviu Patrichi este noul manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a decis

Liviu Patrichi este noul manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a decis să nu-i mai prelungească mandatul Marianei Iancu în fruntea Spi­talului Județean de Urgență Slobozia deși, potrivit legii, ar fi putut exista această posibilitate. Începând de marți, 6 octombrie 2020, instituția are o nouă conducere. Este vorba despre Liviu Patrichi, fostul manager al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. «Voi asigura continuitatea actului medical în cel mai important spital al județului până la or­ganizarea unui concurs!» a declarat Liviu Patrichi, la momentul preluării mandatului. În ceea ce o privește pe Mariana Iancu, deși s-a vehiculat faptul că va rămâne pe o poziție de execuție, aceasta nu se mai regăsește în structura Spitalului... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 19:15 (30582 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru condamnă electoratul pentru rezultatul votului!

Ticăloșie post-festum

Victor Moraru condamnă electoratul pentru rezultatul votului!

Niciodată îndeajuns de satisfăcut pe deplin de servilismul grețos al Alexandrei Alexe, ex-președintele Victor Moraru a făcut bilanțul Alegerilor din 27 septembrie 2020 la Antena 3 Slobozia. El a condamnat ialomițenii pentru că nu l-au votat, a acceptat superior să i se lingă mâna în direct și a profețit un viitor sumbru pentru județ. Așa ticăloșie și obtuzitate politică mai rar...

Intermezzo cu Alexandra, preșul președintelul Moraru
Victor Moraru a obținut la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020 fix 17,84% din voturile electoratului. Meritoriu, dar insuficient pentru funcția... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 18:40 (9869 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul ales al Feteștiului, diagnosticat cu COVID-19

Primarul ales al Feteștiului, diagnosticat cu COVID-19

Laurențiu Șonchereche, primarul ales al municipiului Fetești, a fost confirmat pozitiv la testul pentru depistarea infecției cu COVID-19. În prezent, acesta se află sub monitorizare medicală la domiciliu, având o stare de sănătate bună.

Depunerea jurământului se amână În ultimele zile, la nivelul județului Ialomița, media cazurilor de COVID-19 depistate a fost de 10/zi. Printre noile cazuri de boală confirmate s-a aflat și cel al lui Laurențiu Șonchereche, primarul ales al municipiului Fetești. Potrivit oficialilor Direcției de Sănătate Publică Ialomița, Laurențiu Șonchereche se află... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 15:20 (3666 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clienții sunt obligați să stea la coadă pentru a-și primi economiile

Haos la CAR Învățământ

Clienții sunt obligați să stea la coadă pentru a-și primi economiile

Vestea iminentului faliment al CAR Învățământ, cea mai mare instituție financiară nebancară din județul Ialomița, i-a făcut pe clienți să facă cereri de recuperare a banilor economisiți. Mai mult, beneficiarii reclamă faptul că procedura de retrage a respectivelor sume este dificilă, fiind obligați să aștepte la cozi interminabile pentru a-și primi banii. Oficialii instituției susțin faptul că problemele financiare sunt pure speculații care nu reflectă adevărul.

Oamenii își cer banii înapoi CAR Învățământ este cel mai mare IFN din județul Ialomița, având în portofoliu peste 4000 de... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 14:25 (14002 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajat al Primăriei Țăndărei, promovat în funcție după ce a prejudiciat instituția cu 300 mii de lei

Angajat al Primăriei Țăndărei, promovat în funcție după ce a prejudiciat instituția cu 300 mii de lei

Un control al Camerei de Conturi Ialomița, efectuat în cursul anului trecut, scoate la iveală un caz uluitor petrecut în cadrul administrației locale a orașului Țăndărei. Auditorii au descoperit faptul că unul dintre casierii Primăriei Țăndărei a reușit să sustragă aproximativ 300 mii de lei din banii plătiți de contribuabili pentru taxele locale și care urmau să fie transferați în contul pe care instituția îl are deschis la Trezorerie. Deși conducerea Primăriei Țăndărei a deschis o anchetă internă în acest caz, angajatul suspectat de comiterea faptelor a fost transferat pe un alt post, nu concediat. În curs este și o anchetă penală, deschisă pe rolul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 11:10 (8807 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are doar un singur candidat înscris la concursurile pentru șefia Parchetelor

Ialomița are doar un singur candidat înscris la concursurile pentru șefia Parchetelor

Consiliul Superior al Magistraturii a scos la concurs funcțiile vacante de conducere pentru Parchete și instanțe de judecată. La nivelul județului Ialomița sunt vacante 7 astfel de funcții. În timp ce lista candidaților pentru instanțe așteaptă validarea, CSM a dat publicității numele candidaților considerați «admiși» pentru a susține testarea necesară obținerii unei funcții de conducere în cadrul Parchetelor. La nivelul județului Ialomița în această cursă a intrat doar un singur candidat.

Examene de promovare în magistratură
Potrivit informațiilor publicate de Consiliul Superior... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2020, 17:05 (8287 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Fabrică de droguri» în comuna Perieți

«Fabrică de droguri» în comuna Perieți

Arestarea preventivă a unui bărbat de 46 de ani din comuna Perieți scoate la iveală detalii surprinzătoare despre modul în care Ialomița a devenit un punct important pe harta națională a traficului de droguri. Într-o comună aparent liniștită de lângă Slobozia, așa cum este Perieți, se preparau droguri care, ulterior, erau co­mercializate consumatorilor din reședința județului. Cei mai fideli clienți erau adolescenții. Din păcate, marele eșec al organelor judiciare în această anchetă este faptul că principalul suspect al cauzei este de negăsit, acesta ascunzându-se în Spania.

4 kg de droguri, confiscate de polițiști... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2020, 14:20 (7150 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia plătește 125000 de lei pentru o florărie nefuncțională

Renovări de dragul renovărilor

Primăria Slobozia plătește 125000 de lei pentru o florărie nefuncțională

În urmă cu o lună, după 2 ani de așteptare, Florăria de la E14 a renovată. Investiția a costat municipalitatea 125000 de lei, însă florarii susțin că spațiile sunt nefuncționale: «Nimeni nu ne-a întrebat și pe noi de ce avem nevoie! Acum o lună ne-au dat afară, iar acum vor să plătim 90 de milioane garanție pentru lucrări...».

Investiții marca Mocioniu În urmă cu 2 ani, la sugestia unui grup de consilieri locali, administrația Mocioniu a decis reabi­litarea Florăriei E14. Pe 9 septembrie 2020, după o lună de la debutul lucrărilor de execuție, în spațiul respectiv au fost amplasate ... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2020, 10:55 (8593 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Sprijin financiar de 94,5 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni afectați de secetă

Sprijin financiar de 94,5 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni afectați de secetă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița a finalizat cu succes procedurile de validare a proceselor-verbale depuse de fermierii afectați de se­ceta pedologică extremă din primăvara acestui an. În urmă cu o săptămână, 80% din fondurile solicitate au fost distribuite agricultorilor din județul nostru. Conform datelor, 2553 de cereri au fost depuse și validate de APIA Ialomița. Totuși, problemele generate pe terenuri de lipsa apei din sol persistă. Prognozele agrometeorolo­gice emise de Administrația Națională de Meteorologie arată că, la momentul de față, deficitul de apă în sol depășește 300 l/mp, iar șansele să se înregistreze cantități semnificative de precipitații sunt reduse... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2020, 14:10 (6100 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Cursuri on-line pentru profesorii ialomițeni

Cursuri on-line pentru profesorii ialomițeni

Pentru foarte mulți profesori din Ialomița trecerea la învățământul on-line reprezintă o mare provocare. Casa Corpului Didactic din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița și-a modificat programa de cursuri de formare profesională astfel încât dascălii din județul nostru pot învăța să folosească noile resurse tehnologice pentru a preda lecții.

Școala on-line, o alternativă pentru profesori Pandemia de COVID-19 a determinat sistemul de Educație din România să se adapteze noilor condiții. Alterna­tiva descoperită a fost aceea de a in­clude resursele tehnologice în procesul de... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2020, 13:25 (3268 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Pandemia de COVID-19 pensionează profesorii din Ialomița mai devreme

Pandemia de COVID-19 pensionează profesorii din Ialomița mai devreme

Controversatele măsuri adoptate de autorități cu privire la activitatea din instituțiile de Învăță­mânt în contextul pandemiei de COVID-19 au un impact major asupra resursei umane. Oficialii Învățământului ialomițean au recunoscut public faptul că, la nivelul județului, școala a început cu zeci de cereri de pensionare anticipată din partea cadrelor didactice. «Au fost profesori care au dorit să iasă la pensie! Le-am respectat decizia...» a precizat Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Mai puțini profesori în școli
Vreme de ani... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2020, 18:45 (10440 vizualizări - 13 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: NU se mai plătește taxa de cazier judiciar

Începând cu 1 februarie 2017, se elimină taxa de 10 lei pentru eliberarea certificatului de cazier judiciar. Prevederea este valabilă atât pentru persoanele fizice, cât și pentru persoanele juridice. Prin ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 16:05
(6032 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Confirmare a unui caz de influență aviară

DSVSA Ialomița a notificat confirmarea unui caz de Influența Aviară (Gripa Aviară), tulpina H5N8 (înalt patogenă) la o lebădă de iarnă, care a fost găsită pe malul lacului Mostiștea în imediată apropiere ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 15:10
(5368 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea»

Uniunea Artiștilor Plastici din România-Filiala Slobozia, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia, Asociația «Sculptor marinar Laurențiu Macarie», TRUICART Events și Dan Tudor Truică-curator, au ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 10:40
(3915 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Accident mortal la Cotorca

ISU Ialomița: Accident mortal la Cotorca

Pompierii din cadrul Detașamentului Urziceni și paramedicii SMURD au intervenit sâmbătă, 14 ianuarie 2017, pentru a acorda primul ajutor victimelor unui accident rutier, petrecut în zona localității Cotorca ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2017, 18:30
(11871 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii decembrie 2016, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7514 șomeri, din care 1721 șomeri indemnizați, respectiv 5793 șomeri ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2017, 13:10
(3765 vizualizări - 1 comentariu)


anunț

FIRMĂ DE PAZĂ
angajează
AGENȚI DE SECURITATE
pentru gardare transport feroviar,
cu sau fără atestat
Relații la tel. 0766/095.031,
de luni până vineri,
intervalul orar 9,00-17,00

13 Ianuarie 2017, 10:20


Ialomița: Femeie cu afecțiuni psihice, dispărută

Ialomița: Femeie cu afecțiuni psihice, dispărută

Polițiștii din Ialomița caută o femeie, de 44 de ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea femeii sunt rugați să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2017, 19:40
(4208 vizualizări - 2 comentarii)


Bărbat din Amara, arestat la Grivița după ce a furat o mașină

Polițiștii cercetează un bărbat din orașul Amara, sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt în scop de folosință, conducere fără permis și refuz de recoltare sau sustragere de la prelevarea de probe ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2017, 17:40
(5412 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Selecție pentru studenții care doresc să lucreze ȋn Germania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada vacanței de ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2017, 14:25
(5095 vizualizări - 0 comentarii)


ONRC: Noutăți legislative privind înregistrarea și funcționarea PFA și II

Începând cu data de 16.01.2017, ca urmare a intrării în vigoare a Legii nr. 182/2016 pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului 44/2008, privind desfășurarea activităților economice de către persoanele ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2017, 10:35
(5881 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprinși în flagrant în timp ce spărgeau o mașină

Polițiștii cercetează trei persoane sub aspectul comiterii infracțiunilor de «furt» și «furt calificat». Astfel, miercuri, 4 ianuarie 2017, polițiștii de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2017, 18:45
(4471 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Beat la volan

Marți, 3 ianuarie 2017, polițiștii rutieri au depistat un tânăr, de 19 ani, din comuna Vlădeni, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși consumase anterior băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2017, 15:45
(6377 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prins după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați marți, 3 ianuarie 2017, de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2017, 15:40
(6773 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


AJFP Ialomița: Prețuri medii la produsele agricole

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii interesați că a fost aprobată Hotărîrea Consiliului Județean Ialomița nr. 90/2016, privind stabilirea prețurilor medii ale ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2017, 16:30
(6863 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Cercetat de polițiști pentru violare de domiciliu și distrugere

Polițiștii Secției Rurale Grivița au reținut, pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, un bărbat, de 49 de ani, din comuna Reviga. Cel în cauză a fost încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2016, 13:40
(6312 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga reținere


Căzănești: Beat la volan, implicat într-un accident

În cursul zilei de marți, 27 decembrie a.c., Poliția a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe raza orașului Căzănești s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale, iar unul dintre ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2016, 13:35
(5946 vizualizări - 0 comentarii)


Rovine: Bătrînă de 84 de ani, decedată în urma unui incendiu

O bătrînă, în vîrstă de 84 de ani, din satul Rovine, a decedat în după-amiaza zilei de sîmbătă, 24 decembrie 2016, după ce locuința acesteia a fost cuprinsă de flăcări. Cel mai probabil, incendiul a fost ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2016, 14:30
(4518 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Rovine incendiu


AFIR: Fondurile disponibile pentru investiții în dezvoltarea fermelor vegetale au fost solicitate integral înainte de termenul limită al sesiunii

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) anunță că fondurile nerambursabile alocate prin submăsura (sM) 4.1 «Investiții în exploatații agricole», componenta sector vegetal, aferentă celei ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2016, 15:05
(4267 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Manifestări ceremoniale pentru Eroii Revoluției

Cu prilejul Zilei Revoluției Române din 1989, Instituția Prefectului, Consiliul Județean Ialomița, Garnizoana Slobozia și Primăria Municipiului Slobozia organizează joi, 22 decembrie, de la orele 11,00 ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2016, 14:10
(3530 vizualizări - 0 comentarii)


Daruri pentru copii oferite de Protopopiatul Urziceni

Cu sprijinul Sectorului Social-Misionar din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a oferit sîmbătă, 17 decembrie 2016, daruri pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2016, 12:05
(4674 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat de presă, ENEL Distribuție Dobrogea anunță că luni, 19 decembrie 2016, mai multe zone ale municipiului reședință de județ vor fi afectate de întreuperea energiei electrice. Astfel, între ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 18:05
(6760 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe Autostrada A2. O persoană a decedat și trei au fost rănite!

Un autotren, un autocamion și un autoturism au fost implicate într-un accident rutier vineri, în jurul orelor 12,05, pe Autostrada A2, în dreptul km 147, pe sensul de mers București-Constanța. În urma evenimentului ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 17:35
(7365 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Ziua ANOFM-Ziua Porților Deschise»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat vineri, 16 decembrie 2016, cu ocazia aniversării a 18 ani de activitate a Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, «Ziua ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 16:40
(6192 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Măcrișului: Bătrînă de 85 de ani, decedată în urma unui incendiu

Joi seara, 15 decembrie a.c., în jurul orelor 20,00, s-a produs un incendiu la o locuință de pe raza localității Valea Măcrișului. Cel mai probabil, acesta a fost generat de jarul căzut dintr-o sobă cu ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 14:10
(6884 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Urziceni. Peste 2700 de petarde și un pistol cu bilă de cauciuc, confiscate!

Peste 2700 de petarde și un pistol cu bilă de cauciuc au  fost ridicate de polițiștii ialomițeni, în urma unei percheziții domiciliare efectuate miercuri, 14 decembrie 2016. Astfel, polițiștii de ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 11:25
(6106 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Înșelăciuni prin metoda «Accidentul»

Marți, 13 decembrie a.c., două femei și un bărbat, cu vîrste cuprinse între 70 și 88 de ani, din localitățile Balaciu, Sfîntu Gheorghe și Malu, au sesizat Poliția cu privire la faptul că au fost victimele ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2016, 18:10
(6637 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin Serviciul de Ocupare EURES Romania a organizat miercuri, 14 decembrie 2016, o Bursă în cadrul căreia au fost oferite 800 locuri de muncă ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2016, 17:50
(6350 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Brazi confiscați de polițiști

Avînd în vedere specificul perioadei și apropierea Sărbătorii Crăciunului, polițiștii ialomițeni au intensificat activitățile de control pentru asigurarea legalității depozitării, transportului și comercializării ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2016, 17:25
(4755 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii noiembrie 2016, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6904 șomeri, din care 1216 șomeri indemnizați, respectiv 5688 șomeri ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2016, 12:10
(5743 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sărbătoarea Colindului «Sub zare de soare»

Consiliul Județean Ialomița, Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, Consiliul Local Slobozia și Direcția Municipală pentru Cultură, Sport și Tineret Slobozia organizează ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2016, 18:10
(6853 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...