Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fetești: Educatoare cercetată penal pentru că a lovit un copil

Fetești: Educatoare cercetată penal pentru că a lovit un copil

Caz șocant la Grădinița din cadrul Școlii Gimnaziale «Aurel Vlaicu» din Fetești. O educatoare apare în câteva imagini postate pe internet în timp ce lovește cu palma un elev. Femeia este acum suspectă într-un dosar penal și a fost demisă din funcție.

Verificările sunt în curs Imaginile postate pe rețelele de socializare pare că sunt filmate chiar de către educatoarea acuzată acum de «purtare abuzivă». Conform filmulețului, femeia se plimbă printre copii, iar la un moment dat lovește cu palma un băiețel de doar 5 ani. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, dar și Consiliul de Administrație... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2020, 15:50 (4597 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Străzile din Slobozia Nouă devin impracticabile

Străzile din Slobozia Nouă devin impracticabile

Cetățenii Sloboziei semnalează constant pe rețelele de socializare pro­blemele de infrastructură rutieră care apar. În topul postărilor conduce Cartierul Gării Noi. Următorul ar putea fi însă Cartierul Slobozia Nouă. Fotografia alăturată, postată de un locuitor al Cartierului, confirmă situația alarmantă cu care se confruntă cetățenii din zonă. Slobozia Nouă este recunoscută pentru investi­țiile dezastruoase inițiate de-a lungul anilor de către administrațiile Ionașcu, Stoica și Mocioniu...

Aurel Vlaicu, ultima stradă dintr-un lung șir «Aceasta este Strada Aurel Vlaicu din Slobozia Nouă, stradă pe care asfaltul a fost turnat în 2016. Pe aici trece autobuzul de călători...»... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2020, 11:10 (3877 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii și asistentele din Ialomița așteaptă sporurile salariale promise de Ministerul Sănătății

Medicii și asistentele din Ialomița așteaptă sporurile salariale promise de Ministerul Sănătății

Ministerul Sănătății acordă preferențial sporurile salariale promise cadrelor medicale care s-au aflat în linia I în lupta împotriva pandemiei de COVID-19, în perioada Stării de Urgență. Astfel, categoriile profesionale ale căror salarii sunt asigurate direct de Minister continuă să beneficieze de aceste stimulente, în timp ce medicii și asistentele care primesc salariile din banii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița încă mai așteaptă acești bani. Estimările arată faptul că peste 600 de cadre medicale din județ trebuie să primească sporurile salariale promise.

Promisiuni neîndeplinite... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2020, 14:55 (9074 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Planul Național de Cadastru și Carte Funciară a ajuns în instanță

În Ialomița

Planul Național de Cadastru și Carte Funciară a ajuns în instanță

Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița se confruntă cu o serie de contestații privind măsurătorile efectuate în cadrul Planului Național de Cadastru și Carte Funciară. Până acum au fost înregistrate 40 de acțiuni pe rolul Tribunalului Ialomița, venite din partea proprietarilor imobilelor nemulțumiți de situațiile consemnate în rapoartele oficiale de către experții în cadastru. Deși este al cincilea an în care se desfășoară acest proiect, numărul imobilelor din Ialomița pentru care au fost emise cărți funciare rămâne în continuare scăzut.

Val de procese în instanță Contestațiile... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2020, 11:05 (6826 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Instructor auto reclamat la Parchet pentru că a cerut șpagă unui elev

Instructor auto reclamat la Parchet pentru că a cerut șpagă unui elev

În baza unei sesizări făcută de reprezentanții Prefecturii Ialomița către Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a fost deschis un dosar penal în cadrul căruia se anchetează o presupusă șpagă pe care unul dintre instructorii auto din județul Ialomița, ar fi pretins-o de la unul din elevii săi. În schimbul banilor, instructorul i-ar fi promis elevului faptul că l-ar putea ajuta să treacă proba practică a examenului auto.

O anchetă în curs Acest scandal de corupție a fost generat de o reclamație transmisă direct Prefecturii Ialomița. La rândul său, instituția a făcut demersuri mai... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2020, 10:55 (20436 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la Conacul Chiroiu

Acuzații pro și contra

Scandal la Conacul Chiroiu

Rezultatele Ale­gerilor Locale din 27 septembrie 2020 reînvie disputele politice din mediul rural. Una dintre aceste dispute se desfășoară în jurul Conacului Chiroiu din comuna Bărcăneși, satul Condeești. Acolo, proprie­tarii conacului o acuză pe candidata PNL la funcția de primar, Daniela Măchiță, că ar bloca demersurile de restaurare a acestei clădiri istorice. În replică, aceasta susține că Daiana Anghel, autoarea sesizărilor este «procesomană de meserie» și că se implică activ în disputele politice de la nivelul comunei.

Cuiul lui Pepelea Conacul Chiroiu este una dintre clădirile... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2020, 13:50 (6131 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Primele restricții anunțate de autorități

S-a depășit pragul de 1,5 îmbolnăviri cu COVID-19 la 1000 de locuitori

Slobozia: Primele restricții anunțate de autorități

Evoluția nefavorabilă a pandemiei de COVID-19 pe raza județului Ialomița a determinat autoritățile să impună noi restricții. Pe lista localităților unde s-au luat măsuri preventive pentru limitarea răspândirii virusului a fost inclusă și Slobozia. Astfel, începând de sâmbătă, 10 octombrie a.c., restaurantele, cafenelele, barurile, sălile de jocuri de noroc, muzeele și Casa Municipală de Cultură se vor închide, pentru o perioadă de minim 14 zile. Totodată, reprezentanții Poliției și cei ai DSP Ialomița fac verificări cu privire la respectarea măsurilor de protecție sanitară în instituțiile publice.

Amenzi date pentru nepurtarea măștilor... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2020, 20:05 (15927 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Incidența cazurilor de TBC a scăpat de sub controlul medicilor

Ialomița: Incidența cazurilor de TBC a scăpat de sub controlul medicilor

Deși se tratează, iar bolnavii își pot relua viața obișnuită după vindecare, tuberculoza continuă să fie o problemă de sănătate publică. În contextul pandemiei de COVID-19 și al limitării accesului pacienților către spitale, bolnavii cu simptome specifice infecției cu bacilul Koch au ajuns mai rar în cabinetele medicilor pentru consultații sau tratament. Specialiștii atrag atenția că județul Ialomița este expus riscului apariției unei epidemii de TBC dacă adresabilitatea pacienților către medici rămâne în continuare scăzută...

Cifre îngrijorătoare În perioada ianuarie-august a anului... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2020, 10:50 (8663 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liviu Patrichi este noul manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a decis

Liviu Patrichi este noul manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a decis să nu-i mai prelungească mandatul Marianei Iancu în fruntea Spi­talului Județean de Urgență Slobozia deși, potrivit legii, ar fi putut exista această posibilitate. Începând de marți, 6 octombrie 2020, instituția are o nouă conducere. Este vorba despre Liviu Patrichi, fostul manager al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. «Voi asigura continuitatea actului medical în cel mai important spital al județului până la or­ganizarea unui concurs!» a declarat Liviu Patrichi, la momentul preluării mandatului. În ceea ce o privește pe Mariana Iancu, deși s-a vehiculat faptul că va rămâne pe o poziție de execuție, aceasta nu se mai regăsește în structura Spitalului... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 19:15 (30546 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru condamnă electoratul pentru rezultatul votului!

Ticăloșie post-festum

Victor Moraru condamnă electoratul pentru rezultatul votului!

Niciodată îndeajuns de satisfăcut pe deplin de servilismul grețos al Alexandrei Alexe, ex-președintele Victor Moraru a făcut bilanțul Alegerilor din 27 septembrie 2020 la Antena 3 Slobozia. El a condamnat ialomițenii pentru că nu l-au votat, a acceptat superior să i se lingă mâna în direct și a profețit un viitor sumbru pentru județ. Așa ticăloșie și obtuzitate politică mai rar...

Intermezzo cu Alexandra, preșul președintelul Moraru
Victor Moraru a obținut la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020 fix 17,84% din voturile electoratului. Meritoriu, dar insuficient pentru funcția... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 18:40 (9868 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul ales al Feteștiului, diagnosticat cu COVID-19

Primarul ales al Feteștiului, diagnosticat cu COVID-19

Laurențiu Șonchereche, primarul ales al municipiului Fetești, a fost confirmat pozitiv la testul pentru depistarea infecției cu COVID-19. În prezent, acesta se află sub monitorizare medicală la domiciliu, având o stare de sănătate bună.

Depunerea jurământului se amână În ultimele zile, la nivelul județului Ialomița, media cazurilor de COVID-19 depistate a fost de 10/zi. Printre noile cazuri de boală confirmate s-a aflat și cel al lui Laurențiu Șonchereche, primarul ales al municipiului Fetești. Potrivit oficialilor Direcției de Sănătate Publică Ialomița, Laurențiu Șonchereche se află... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 15:20 (3666 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clienții sunt obligați să stea la coadă pentru a-și primi economiile

Haos la CAR Învățământ

Clienții sunt obligați să stea la coadă pentru a-și primi economiile

Vestea iminentului faliment al CAR Învățământ, cea mai mare instituție financiară nebancară din județul Ialomița, i-a făcut pe clienți să facă cereri de recuperare a banilor economisiți. Mai mult, beneficiarii reclamă faptul că procedura de retrage a respectivelor sume este dificilă, fiind obligați să aștepte la cozi interminabile pentru a-și primi banii. Oficialii instituției susțin faptul că problemele financiare sunt pure speculații care nu reflectă adevărul.

Oamenii își cer banii înapoi CAR Învățământ este cel mai mare IFN din județul Ialomița, având în portofoliu peste 4000 de... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 14:25 (14000 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajat al Primăriei Țăndărei, promovat în funcție după ce a prejudiciat instituția cu 300 mii de lei

Angajat al Primăriei Țăndărei, promovat în funcție după ce a prejudiciat instituția cu 300 mii de lei

Un control al Camerei de Conturi Ialomița, efectuat în cursul anului trecut, scoate la iveală un caz uluitor petrecut în cadrul administrației locale a orașului Țăndărei. Auditorii au descoperit faptul că unul dintre casierii Primăriei Țăndărei a reușit să sustragă aproximativ 300 mii de lei din banii plătiți de contribuabili pentru taxele locale și care urmau să fie transferați în contul pe care instituția îl are deschis la Trezorerie. Deși conducerea Primăriei Țăndărei a deschis o anchetă internă în acest caz, angajatul suspectat de comiterea faptelor a fost transferat pe un alt post, nu concediat. În curs este și o anchetă penală, deschisă pe rolul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 11:10 (8805 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are doar un singur candidat înscris la concursurile pentru șefia Parchetelor

Ialomița are doar un singur candidat înscris la concursurile pentru șefia Parchetelor

Consiliul Superior al Magistraturii a scos la concurs funcțiile vacante de conducere pentru Parchete și instanțe de judecată. La nivelul județului Ialomița sunt vacante 7 astfel de funcții. În timp ce lista candidaților pentru instanțe așteaptă validarea, CSM a dat publicității numele candidaților considerați «admiși» pentru a susține testarea necesară obținerii unei funcții de conducere în cadrul Parchetelor. La nivelul județului Ialomița în această cursă a intrat doar un singur candidat.

Examene de promovare în magistratură
Potrivit informațiilor publicate de Consiliul Superior... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2020, 17:05 (8285 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Fabrică de droguri» în comuna Perieți

«Fabrică de droguri» în comuna Perieți

Arestarea preventivă a unui bărbat de 46 de ani din comuna Perieți scoate la iveală detalii surprinzătoare despre modul în care Ialomița a devenit un punct important pe harta națională a traficului de droguri. Într-o comună aparent liniștită de lângă Slobozia, așa cum este Perieți, se preparau droguri care, ulterior, erau co­mercializate consumatorilor din reședința județului. Cei mai fideli clienți erau adolescenții. Din păcate, marele eșec al organelor judiciare în această anchetă este faptul că principalul suspect al cauzei este de negăsit, acesta ascunzându-se în Spania.

4 kg de droguri, confiscate de polițiști... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2020, 14:20 (7150 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia plătește 125000 de lei pentru o florărie nefuncțională

Renovări de dragul renovărilor

Primăria Slobozia plătește 125000 de lei pentru o florărie nefuncțională

În urmă cu o lună, după 2 ani de așteptare, Florăria de la E14 a renovată. Investiția a costat municipalitatea 125000 de lei, însă florarii susțin că spațiile sunt nefuncționale: «Nimeni nu ne-a întrebat și pe noi de ce avem nevoie! Acum o lună ne-au dat afară, iar acum vor să plătim 90 de milioane garanție pentru lucrări...».

Investiții marca Mocioniu În urmă cu 2 ani, la sugestia unui grup de consilieri locali, administrația Mocioniu a decis reabi­litarea Florăriei E14. Pe 9 septembrie 2020, după o lună de la debutul lucrărilor de execuție, în spațiul respectiv au fost amplasate ... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2020, 10:55 (8593 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Sprijin financiar de 94,5 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni afectați de secetă

Sprijin financiar de 94,5 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni afectați de secetă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița a finalizat cu succes procedurile de validare a proceselor-verbale depuse de fermierii afectați de se­ceta pedologică extremă din primăvara acestui an. În urmă cu o săptămână, 80% din fondurile solicitate au fost distribuite agricultorilor din județul nostru. Conform datelor, 2553 de cereri au fost depuse și validate de APIA Ialomița. Totuși, problemele generate pe terenuri de lipsa apei din sol persistă. Prognozele agrometeorolo­gice emise de Administrația Națională de Meteorologie arată că, la momentul de față, deficitul de apă în sol depășește 300 l/mp, iar șansele să se înregistreze cantități semnificative de precipitații sunt reduse... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2020, 14:10 (6096 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Cursuri on-line pentru profesorii ialomițeni

Cursuri on-line pentru profesorii ialomițeni

Pentru foarte mulți profesori din Ialomița trecerea la învățământul on-line reprezintă o mare provocare. Casa Corpului Didactic din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița și-a modificat programa de cursuri de formare profesională astfel încât dascălii din județul nostru pot învăța să folosească noile resurse tehnologice pentru a preda lecții.

Școala on-line, o alternativă pentru profesori Pandemia de COVID-19 a determinat sistemul de Educație din România să se adapteze noilor condiții. Alterna­tiva descoperită a fost aceea de a in­clude resursele tehnologice în procesul de... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2020, 13:25 (3268 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Pandemia de COVID-19 pensionează profesorii din Ialomița mai devreme

Pandemia de COVID-19 pensionează profesorii din Ialomița mai devreme

Controversatele măsuri adoptate de autorități cu privire la activitatea din instituțiile de Învăță­mânt în contextul pandemiei de COVID-19 au un impact major asupra resursei umane. Oficialii Învățământului ialomițean au recunoscut public faptul că, la nivelul județului, școala a început cu zeci de cereri de pensionare anticipată din partea cadrelor didactice. «Au fost profesori care au dorit să iasă la pensie! Le-am respectat decizia...» a precizat Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Mai puțini profesori în școli
Vreme de ani... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2020, 18:45 (10440 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița dă startul campaniei de vaccinare împotriva gripei

Ialomița dă startul campaniei de vaccinare împotriva gripei

Primele 6380 de doze de vaccin antigripal au ajuns la înce­putul săptămânii în județul Ialo­mița. În cel mai scurt timp, acestea vor fi distribuite în cabinetele medicilor de familie. Persoanele care nu sunt incluse în grupele de risc își pot achiziționa vacci­nul din farmacii.

Începe marea vaccinare Ministerul Sănătății a anunțat încă de la sfârșitul lunii august că anul acesta va distribui mult mai devreme vaccinul antigripal. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a primit primele doze la începutul acestei săptămâni. Este vorba despre un număr de 6380 de fiole, care urmează să fie... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2020, 17:20 (4822 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Polițiști în școli

În cursul zilei de miercuri, 5 mai, la nivelul municipiului Urziceni și al comunei Gheorghe Doja au fost desfășurate multiple activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:48
(22867 vizualizări - 0 comentarii)


Campania SAPS 2010: Peste 814000 cereri de plată depuse la APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care și-au completat declarația de suprafață prin intermediul aplicației IPA Online că trebuie să depună la Centrele APIA și o ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 14:25
(19776 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului-12,2%

La sfîrșitul lunii aprilie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 12851 persoane, din care 6598 șomeri indemnizați, respectiv 6253 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:34
(15768 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 3 mai, jandarmii slobozeni, aflați în patrulare în zona fostului Complex Gheorghe Lazăr, au auzit zgomote suspecte în incintă. Intrînd în curtea Complexului, au observat într ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:18
(22896 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Comerciant ambulant prins de jandarmi

Marți, 4 aprilie, jandarmii din Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, pe o stradă din localitate, o persoană comercializează articole de îmbrăcăminte ce poartă diverse inscripții. Urmare a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:17
(23187 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist mort urmare a unui accident

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 16.45, pe DN1D, în apropierea localității Jilavele, s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit cercetărilor, polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 14:00
(14281 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: În 48 de ore, amenzi de peste 43000 de lei

Poliția Rutieră, în ultimele 48 de ore, a aplicat 216 sancțiuni contravenționale. 85 au fost acordate șoferilor care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice sau au efectuat opriri neregulamentare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 13:55
(18047 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 10:42
(15519 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 09:15
(13211 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 543 de bărbați, în concediu pentru creșterea copilului

Potrivit datelor statistice date publicității de reprezentanții Agenției de Prestații Sociale, instituție creată pentru plata tuturor tipurilor de alocații, tot mai mulți bărbați solicită acordarea de indemnizații ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:14
(20084 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Arestat după ce a înjunghiat un tînăr

În cursul zilei de marți, 4 mai, un tînăr, de 28 de ani, din Miloșești, a fost arestat, pe numele acestuia Tribunalul Ialomița emițînd un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 de zile, pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:08
(24930 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Școlile, în atenția polițiștilor

Luni, 3 mai, în intervalul orar 10,00-18.00, polițiștii dinFetești, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au acționat în unitățile de învățămînt și în zona adiacentă acestora, acțiunea avînd ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:07
(23885 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Marți dimineață, începînd cu ora 07,00, polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu jandarmi și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat, timp de două ore, în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:06
(22047 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Matei Basarab

La începutul săptămînii, respectiv luni, 3 mai, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier. Cauza producerii accidentului a fost neacordarea priorității de trecere la schimbarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:05
(23826 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, raiul asistaților social: În doar trei luni, 2 milioane de lei pentru beneficiarii Legii 416

Suma cheltuită și raportată de autorități săptămîna precedentă tinde să demonstrează neputința celor în drept în privința eradicării fenomenului ajutorului social. Mii de familii din județul Ialomița beneficiază ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:01
(13005 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr surprins băut la volan de două ori în aceeași noapte

Sîmbătă, 1 mai a.c., în vizorul polițiștilor din Țăndărei au intrat discotecile din mediul rural. Acțiunea a presupus legitimarea a peste 50 de persoane, 26 de autovehicule fiind controlate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:22
(24163 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Încercînd să parcheze, a lovit-o cum mașina pe trotuar

Duminică, 2 mai a.c., în jurul orei 14.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de o femeie din localitate despre faptul că sora sa, în vîrstă de 27 de ani, a fost victima unui eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:20
(12121 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Îi lucra în curte și i-a furat banii din casă

Sîmbătă, 1 mai a.c., polițiștii din Gheorghe-Lazăr au fost sesizați de un localnic asupra faptului că, de la începutul acestui an și pînă în luna aprilie, persoane necunoscute i-ar fi sustras, în repetate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:11
(21691 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Tînăr de 17 ani, «șofer» fără permis

În cursul după-amiezii de duminică, 2 mai a.c., polițiștii din Ciochina au depistat pe raza localității Orezu un autoturism la volanul căruia se afla un localnic. Oprind regulamentar autovehiculul, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:06
(25929 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Mai polițiștii au lăsat 9 șoferi fără permise

De 1 și 2 Mai, abaterile de la normele rutiere au fost sancționate cu fermitate de către polițiști. Astfel, au fost verificați peste 150 de participanți la trafic, fiind sancționați peste 100 de conducători ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:04
(23273 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat duminică 3 mai a.c., în municipiul Urziceni, mai multe exerciții demonstrative pregătite de jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 11:45
(22057 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu 138 de kg de scrumbie

În cadrul acțiunii pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, polițiștii au depistat joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 14.45, pe DN 2A, în localitatea Țăndărei, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15346 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat de arestare pentru un recidivist

Un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Valea Ciorii, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de joi, 29 aprilie, după ce instanța a emis pe numele său un mandat ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15597 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

În cursul nopții de joi spre vineri, 29/30 aprilie a.c., în intervalul orar 22.00-03.00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat o acțiune împreună cu agenți din cadrul Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(13022 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste 20000 de lei de la Poliția Rutieră

În ultimele 24 de ore, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(12850 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, ploșniță la grâu!

Atenție, ploșniță la grîu!

«Unitatea Fitosanitară Ialomița atenționează toți producătorii agricoli din județ să-și controleze culturile de grîu pentru determinarea adulților de ploșniță cerealelor» atenționează directorul Maria ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 11:36
(26940 vizualizări - 1 comentariu)


Trupul neînsuflețit al unui bărbat dispărut, recuperat din râul Ialomița

Trupul neînsuflețit al unui bărbat dispărut, recuperat din rîul Ialomița

Joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 13.30, după o săptămînă de la data dispariției, trupul bărbatului a fost văzut de localnici în albia rîului, la aproximativ 3 km în aval de locul unde a căzut în apă ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 11:00
(16293 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat de la magazin un cuțit de vînătoare

În după-amiaza zilei de marți, 27 aprilie, Poliția Slobozia a fost sesizată de reprezentanții unei firme de pază despre faptul că un tînăr necunoscut a furat un cuțit de vînătoare dintr-un magazin de profil ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:51
(17771 vizualizări - 0 comentarii)


Trei șoferi penali

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au întocmit două dosare penale pe numele unor cetățeni care au fost depistați conducînd autoturisme pe drumurile publice, deși nu posedă permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:51
(26439 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni pentru siguranța elevilor

Miercuri, 27 aprilie în intervalul orar 10,00-18,00, polițiștii feteșteni, în colaborare cu jandarmi și polițiști de Frontieră au acționat în zona unităților de învățămînt din municipiu, avînd ca obiectiv ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:51
(23721 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...