Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița dă startul campaniei de vaccinare împotriva gripei

Ialomița dă startul campaniei de vaccinare împotriva gripei

Primele 6380 de doze de vaccin antigripal au ajuns la înce­putul săptămânii în județul Ialo­mița. În cel mai scurt timp, acestea vor fi distribuite în cabinetele medicilor de familie. Persoanele care nu sunt incluse în grupele de risc își pot achiziționa vacci­nul din farmacii.

Începe marea vaccinare Ministerul Sănătății a anunțat încă de la sfârșitul lunii august că anul acesta va distribui mult mai devreme vaccinul antigripal. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a primit primele doze la începutul acestei săptămâni. Este vorba despre un număr de 6380 de fiole, care urmează să fie... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2020, 17:20 (4826 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Anchetă a Poliției Slobozia într-un caz de «abuz asupra unui minor»

Anchetă a Poliției Slobozia într-un caz de «abuz asupra unui minor»

Polițiștii din Slobozia au deschis o amplă anchetă ca urmare a unei sesizări venită din partea serviciilor sociale. Reclamația face referire la un posibil caz de «abuz emoțional și sexual» ce are în prim plan un copil de doar 11 ani. Se pare că băiatul ar fi fost obligat să privească filme pentru adulți pe care mătușa sa le-ar fi realizat împreună cu concubinul. În cauză a fost deschis un dosar penal, urmând să fie adoptate toate măsurile legale care se impun în astfel de cazuri.

Filmul unui scandal Situația a ieșit la iveală în urmă cu aproximativ 2 săptămâni, în urma internării în... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 19:05 (5748 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ionela Grecu, voluntar la 17 ani

omul săptămânii

Ionela Grecu, voluntar la 17 ani

Activitatea Crucii Roșii din Ialomița se bazează exclusiv pe voluntari. Cel mai tânăr dintre ei este Ionela Grecu, în vârstă de 17 ani. Deși locuiește la mare distanță de Slobozia, în localitatea Luciu, ea face eforturi pentru a se alătura grupului de voluntari din care face parte și alături de care aduce zâmbete pe chipurile oamenilor greu încercați de soartă.

Alături de semenii nevoiași Tinerii aleg să desfășoare activități de voluntariat pentru a deveni responsabili și pentru a fi apreciați. Aceleași motive au determinat-o și pe Ionela Grecu să facă parte din marea familie a voluntarilor... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 11:10 (3703 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Cadru didactic de la Liceul de Arte, confirmat cu COVID-19

Slobozia: Cadru didactic de la Liceul de Arte, confirmat cu COVID-19

Printr-un comunicat de presă, Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia anunță că unul dintre profesori a fost confirmat cu COVID-19. De asemenea, prin același comunicat, Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia precizează că respectiva persoană, de la începutul anului școlar și până în prezent, nu a predat elevilor. Astfel, potrivit normelor sanitare, nu este considerat contact direct cu personalul unității școlare, activitatea didactică urmându-și cursul normal. ... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2020, 18:40 (5935 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

4 kilograme de droguri, descoperite într-un colet ce urma să ajungă la un bărbat din Perieți

4 kilograme de droguri, descoperite într-un colet ce urma să ajungă la un bărbat din Perieți

Polițiștii specializați în Combaterea Criminalității Organizate și procurorii DIICOT din Ialomița au efectuat 3 percheziții la domiciliile unor persoane bănuite de operațiuni cu droguri. Față de un bărbat de 46 de ani a fost dispusă măsura reținerii pe bază de ordonanță. Astfel, joi, 24 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița și procurorii DIICOT-BT Ialomița au interceptat un colet suspect, transmis din Spania, având ca destinatar un bărbat, de 46 de ani, din localitatea Perieți. În urma verificării conținutului coletului, au fost descoperite, pe lângă produse alimentare și de uz casnic, 12 pungi din plastic transparent, conținând fragmente... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2020, 19:05 (6903 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest civic împotriva poluării produse de Clean Tech Ciulnița

În sfârșit, se întâmplă

Protest civic împotriva poluării produse de Clean Tech Ciulnița

Vineri, 25 septembrie 2020, la orele 14,00, în fața Primăriei Ciulnița, a fost autorizat un protest public. Cosmin Lazăr, inițiatorul protestului, declară că protestul are drept scop atragerea atenției asupra problemelor de mediu generate de funcționarea Clean Tech Ciulnița.

Primul protest civic la Ciulnița Cosmin Lazăr, un localnic din comuna Ciulnița, neafiliat politic, a solicitat autorizarea unui protest public împotriva Clean Tech. Acesta este primul protest public de la deschiderea fabricii. În pofida numeroaselor sesizări făcute anual, până la acest moment societatea civilă nu... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2020, 21:05 (6443 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Virusul SARS-CoV-2 a trimis în izolare și carantină 26 de profesori și elevi

Ialomița: Virusul SARS-CoV-2 a trimis în izolare și carantină 26 de profesori și elevi

Situația epidemiologică din școlile ialomițene nu este favorabilă. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au precizat public faptul că 26 de profesori și elevi din județ sunt fie în izolare, fie în carantină din cauza bolii infecțioase COVID-19.

Statisică îngrijorătoare Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la momentul de față, 10 cadre didactice din județ sunt fie în izolare, fie în carantină. Măsura izolării s-a dispus în cazul a 5 dintre profesori din cauza faptului că s-au îmbolnăvit de COVID-19. Ceilalți 5 se află în carantină pentru 14 zile, întrucât au... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2020, 18:05 (8275 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Mocioniu a blocat 3 ani repartizarea terenurilor pentru tinerii în Gării Noi

Ex-primarul Sloboziei care a confirmat

Mocioniu a blocat 3 ani repartizarea terenurilor pentru tinerii în Gării Noi

Campania electorală scoate la lumină blocajele administrative din Primăria Slo­bozia. Conform informațiilor oficiale, au fost identificat 145 de locuri de casă pentru tineri nerepartizate din 2017. Ex-primarul Adrian Mocioniu a fost informat cu privire la situație, dar a refuzat semnarea ordinului pentru înființarea une Comisii de inventariere a loturilor. «Este o situație inexplicabilă! Am reluat procedura și vom repartiza aceste terenuri în cel mai scurt timp posibil...» declară primarul interimar Gabriel Mușat.

Istoria unui dezastru În urmă cu 11 ani, în mandatul primarului... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2020, 16:10 (6072 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă potabilă în 2021 la Slobozia

Un nou termen avansat de autorități

Apă potabilă în 2021 la Slobozia

La începutul lunii septembrie, viceprimarii PSD, Rudolf Gradea și Gabriel Mușat au avansat un nou termen pentru finalizarea investiției în stația de tratare a apei pentru Municipiul Slobozia. Anunțul vine în condițiile în care mai bine de jumătate din valoarea acestei in­vestiții a fost deja cheltuită. Rea­mintim că este a doua oară când administrația din Slobozia cheltuie fonduri publice pentru potabiliza­rea apei. Și a treia oară când aceste demersuri se soldează cu un eșec...

5 milioane de lei pentru nimic Primarul Adrian Mocioniu, aflat de aproape o lună în campanie electorală,... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2020, 11:05 (4432 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesor al Liceului Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia, infectat cu SARS-CoV-2

Boala COVID-19 suspendă cursurile în școli

Profesor al Liceului Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia, infectat cu SARS-CoV-2

Liceul Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia este prima unitate de învățământ din Ialomița care își suspendă cursurile din cauza pandemiei de COVID-19. Unul dintre cadrele didactice ale școlii a fost confirmat pozitiv la testul pentru depistarea infecției cu SARS-CoV-2. Alte două cazuri de infecție au fost depistate în unități de învățământ din județ.

Anchete epidemiologice în școli Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a stabilit ca Liceul Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia să-și suspende cursurile pentru 14 zile după ce unul dintre profesori s-a îmbolnăvit de COVID-19. Cadrul... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2020, 12:20 (9755 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech produce ilegal și nu respectă condițiile de funcționare impuse de autorități

Rămâne cum am stabilit

Clean Tech produce ilegal și nu respectă condițiile de funcționare impuse de autorități

Clean Tech Ciulnița a obținut autorizație de construire pentru «începerea celei de-a doua etape de investiții care are drept punct central măsurile privind protecția mediului». Până la finalizarea acestor lucrări, firma va continua să producă făinuri proteice ilegal și fără respectarea condițiilor de funcționare impuse de autorități. «Dacă ar fi după mine, aș finaliza lucrările în 6 luni! Din păcate, eu nu pot face mai mult de-atât...» a declarat pentru ziarul nostru Marius Vlădescu, directorul general al firmei. Investițiile anunțate de către Clean Tech vor demara în a doua jumătate a lunii septembrie 2020. Cel mai optimist termen pentru finalizarea acestor lucrări este de 3 ani.

... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2020, 11:05 (10516 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoare financiare de 5,3 milioane de lei acordate în Ialomița

Ajutoare financiare de 5,3 milioane de lei acordate în Ialomița

Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița a dat publi­cității valoarea sumelor pe care instituția le-a plătit în perioada ia­nuarie-august 2020 pentru persoanele beneficiare de ajutoare sociale sub forma Venitului Minim Garantat și Alocației pentru Susținerea Familiei. Potrivit datelor oficiale, Statul a oferit acestora 5,3 milioane de lei.

Statul plătește lunar 2600 de persoane defavorizate Datele Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială arată faptul că cele mai multe ajutoare sociale pe care Statul le acordă în Ialomița sunt destinate beneficiarilor de Alocații... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2020, 16:20 (4064 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Măștile și dezinfectanții lipsesc din școlile ialomițene

La început de an școlar

Măștile și dezinfectanții lipsesc din școlile ialomițene

37 de unități de învățământ din Ialomița i-au primit în clase pe elevi și profesori fără a le asigura însă măsurile de protecție sanitară, im­puse prin ordinul comun al Ministerului Sănă­tă­ții și Ministerului Educației. Situația împarte în două tabere directorii școlilor și oficialii au­torităților locale, care au în administrare respec­tivele instituții. Unii reclamă faptul că au făcut soli­citări pentru a primi măști și dezinfectanți însă au rămas fără răspuns, iar ceilalți dau vina pe lipsa fondurilor din bugetele locale. În tot acest timp, părinții își trimit copiii la școală cu măștile de protecție și sticlele cu dezinfectanți cumpărate pe banii proprii. La Slobozia, măș­tile au prețuri... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2020, 17:05 (2942 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

8 angajați ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, bolnavi de COVID-19

8 angajați ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, bolnavi de COVID-19

Numărul cazurilor de infecție cu SARS-CoV-2 înregistrate în instituțiile publice din Ialomița este în creștere. Joi, 17 septembrie a.c., oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au confirmat faptul că 8 angajați ai instituției s-au îmbolnăvit de COVID-19. Noi cazuri de boală s-au înregistrat și în centrele pe care Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița le administrează.

Anchete epidemiologice în curs Focarul de la IPJ Ialomița ar fi pornit de la Serviciul Criminalistic și s-ar fi extins către alte două structuri din cadrul instituției... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2020, 19:05 (6255 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Finalizarea stației de tratare a apei din Slobozia se amână pentru 2021

Finalizarea stației de tratare a apei din Slobozia se amână pentru 2021

Stația de tratare a apei din Slobozia cu instalație de osmoză inversă nu va fi gata nici anul acesta. Asumat în totalitate de Adrian Mocioniu, pe vremea în care acesta era primarul orașului, proiectul are mari pro­bleme din cauza faptului că echipamentele furnizate au o capacitate mai mică decât cea prevăzută în caietul de sarcini. Până în prezent, Primăria Slobozia a cheltuit 5 din cele 8 milioane destinate realizării acestui obiectiv.

Dezastru pe bani publici
Stația de tratare cu instalație de osmoză inversă a fost considerată cea mai bună metodă prin care apa furnizată cetățenilor... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2020, 20:50 (7302 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar: 14 salariați ai DSP Ialomița, infectați cu COVID-19!

Focar: 14 salariați ai DSP Ialomița, infectați cu COVID-19!

14 salariați ai DSP Ialomița au fost confirmați pozitiv la testul pentru SARS-CoV-2. «Aceștia au fost izolați și s-au aplicat măsurile prevăzute în Metodologia INSP!» se arată într-un comunicat de presă remis redacției noastre.... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 18:45 (6472 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (II)

Oamenii ex-președintelui Moraru jefuiesc bugetul județului

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (II)

bonus: 7000 de lei lunar pentru Dan Anton

Începând cu 31 iulie, Dan Anton, unul dintre «oamenii de casă» ai ex-președintelui Con­si­liului Județean Ialomița, Victor Moraru, este director al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Re­confirmarea în funcție condamnă societatea la faliment. În februarie 2020, Consiliul Județean Ialomița a ma­jorat capitalul societății cu 4 milioane de lei. In­fra­structură Drumuri și Poduri SA nu a câștigat nicio licitație orga­nizată la nivelul administrației județene, executând, ca subcontractor, lucrările de «întreținere și reparații drumuri județene în perioada 2019-2023» câștigate prin licitație de către EM Prime Construct SRL.

Preambulul unei «țepe» financiare... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 11:05 (3782 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

CNAIR cheltuie 3 milioane de lei pentru reparația podului rutier peste râul Ialomița

La Slobozia

CNAIR cheltuie 3 milioane de lei pentru reparația podului rutier peste râul Ialomița

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere dă startul unor noi lucrări de reabilitare a podului peste râul Ialomița, din zona Cartierului Bora al Sloboziei. Obiectivul ar fi trebuit reabilitat în urmă cu 2 ani însă, din cauza unor probleme tehnice, pe care proiectantul nu le-a luat în calcul, lucră­rile au fost sistate. CNAIR a încercat și anul trecut să redes­chidă șantierul, însă niciuna dintre firmele speciali­zate în construcții de poduri nu s-a arătat interesată să participe. Din cauza șantierului, circulația pe pod se va des­fășura cu restricții pentru autovehiculele mai mari de 7,5 tone.

Țeava de gaz care a blocat proiectul... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2020, 10:50 (5039 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Protecția sanitară în școlile din Ialomița, un eșec pentru autorități

Protecția sanitară în școlile din Ialomița, un eșec pentru autorități

Deși mai importantă ca niciodată, siguranța sanitară a elevilor și profesorilor din Ialomița în școlile din județ este tratată și de această dată cu indiferență. În lipsa medicilor școlari și a asistentelor, unitățile de învățământ nu pot asigura un triaj epidemiologic corespunzător pentru copii. Printr-o decizie a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, administrațiile locale sunt obligate să încheie contracte remunerate cu medicii de familie din comunitate. Reprezentații autorităților locale susțin însă că nu dispun de fondurile necesare pentru a-i plăti pe medici. În schimb, oficialii Asociației Medicilor de Familie Ialomița precizează că decizia Comitetului Județean pentru... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2020, 17:20 (6656 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

După viceprimarul Gradea, primarul interimar Gabriel Mușat este infectat cu noul Coronavirus!

Pandemia de COVID-19 a lăsat Primăria Slobozia fără conducere

După viceprimarul Gradea, primarul interimar Gabriel Mușat este infectat cu noul Coronavirus!

Primăria Slobozia a rămas fără conducere după ce primarul interimar Gabriel Mușat a fost confirmat pozitiv la testul pentru noul Coronavirus și, în consecință, a intrat în perioada de izolare și tratament. Desemnat să ocupe această funcție în urma încetării mandatului lui Adrian Mocioniu, Gabriel Mușat este al doilea oficial confirmat pozitiv la infecția cu SARS-CoV-2, după viceprimarul Rudolf Gradea. Revenind, în urma unei ședințe de îndată a Consiliului Local Slobozia organizată vineri, 11 septembrie a.c., atribuțiile primarului interimar ar fi trebuit delegate unuia dintre consilierii locali. În consecință, grupul PSD din cadrul Consiliului Local a înaintat propunerea privind desemnarea... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2020, 19:25 (7369 vizualizări - 10 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Sâmbătă, 3 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2021, 16:55
(1485 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea

Fetești: Au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină în dimineața zilei de sâmbătă, 3 iulie a.c., la ora 3,35, pentru a salva trei bărbați care au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea, la Fetești. ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2021, 10:00
(4903 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Țigări de contrabandă ascunse într-o geantă de voiaj

Un bărbat, de 46 de ani, din Călărași s-a ales cu undosar penal după ce asupra sa s-au descoperit 210 pachete de țigări de contrabandă. În ziua de joi, 1 iulie a.c., a fost oprit în trafic pentru un control ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 17:40
(2955 vizualizări - 0 comentarii)


Crucea Roșie Română împlinește 145 de ani de activitate

Pe data de 4 iulie a.c., Crucea Roșie Română împlinește 145 de ani de activitate. Crucea Roșie Română a fost înființată în anul 1876 și este o organizație umanitară membră a Mișcării Internaționale de ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 17:30
(4099 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Locuință cuprinsă de flăcări

În dimineața zilei de vineri, 2 iulie a.c., pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din satul Condeești. La sosirea forțelor de intervenție ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 17:15
(3805 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: A găsit în curte un cartuș de infanterie

Proprietarul unei gospodării din comuna Perieți a solicitat intervenția pompierilor, după ce a descoperit în curte un cartuș de infanterie, rămas neexplodat. Pirotehniștii din cadrul ISU Ialomița s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 16:45
(3517 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Movila: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Pompierii din cadrul Stației Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă la un accident rutier produs pe raza comunei Movila, în care au fost implicate două autoturisme. La locul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 16:30
(4111 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Movila accident


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 2 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10793, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 16:05
(2467 vizualizări - 0 comentarii)


Registrul Național al persoanelor care au comis infracțiuni sexuale, operațional

Poliția Română a operaționalizat Registrul național automatizat cu privire la persoanele care au comis infracțiuni sexuale, de exploatare a unor persoane sau asupra minorilor. Registrul se constituie ca ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 19:00
(3919 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan în stare de ebrietate

Un tânăr, de 26 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta a fost oprit de oamenii legii pentru un control de rutină în noaptea de miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 18:20
(3466 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii au organizat percheziții în orașul Țăndărei

Descinderi în forță ale polițiștilor în orașul Țăndărei. În ziua de miercuri, 30 iunie a.c., oamenii legii au descins la 12 adrese de pe raza orașului. În urma perchezițiilor, polițiștii au ridicat 3 cartușe ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 18:00
(8349 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, Ialomița va fi sub Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente din după-amiaza zilei de joi, 1 iulie 2021, orele ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 17:10
(2635 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 1 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10792, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 16:55
(2605 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: A fost activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență, în intervalul 1 iulie 2021, orele 12,00-5 iulie 2021, ora 8,00, ca urmare a noilor atenționări de instabilitate atmosferică accentuată ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 16:10
(4518 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 30 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10792, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:25
(2335 vizualizări - 0 comentarii)


Facebook sprijină Poliția Română în cadrul mecanismului «Alertă Răpire Copil»

Începând de miercuri, 30 iunie 2021, Facebook sprijină Poliția Română cu mediatizarea cazurilor în cadrul Mecanismului «Alertă Răpire Copil». «Alertă Răpire Copil» este un mecanism național de ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:10
(2876 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 55 mii de lei

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 95 de evenimente, dintre care 84 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:05
(2583 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Beat la volan și cu scrumbia în portbagaj

Marți, 29 iunie a.c., în jurul orelor 20,30, Polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier pe raza comunei Făcăeni, au oprit ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:00
(3267 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Manasia, mandat de arestare pentru «trafic de migranți în formă continuată»

Marți, 29 iunie a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 15:55
(2518 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


AJOFM Ialomița: Primă de inserție pentru absolvenți

Pentru a încuraja încadrarea în muncă a tinerilor absolvenți, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întâmpinarea acestora prin acordarea unei prime de inserție în cuantum de ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 14:35
(6611 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 7 iulie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 14:20
(4077 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Buliga din Fetești

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Fragilor din orașul Fetești. În vederea executării acestor ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 12:50
(4108 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul Electoral Județean Ialomița a centralizat rezultatele Alegerilor Locale parțiale 2021

Biroul Electoral Județean Ialomița a dat publicității rezultatele centralizate ale Alegerilor Locale pațiale, desfășurate duminică, 27 iunie 2021, în localitățile Gura Ialomiței și Ion Roată. Astfel, la ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 18:10
(4676 vizualizări - 0 comentarii)


Grav accident rutier la ieșire din Căzănești

Grav accident rutier la ieșire din Căzănești

Marți, 29 iunie a.c., în afara localității Căzănești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:50
(2269 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au încălcat măsura izolării la domiciliu

În urma unei verificări efectuate luni, 28 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au descoperit că trei femei din localitatea Stelnica, cu vârste cuprinse între 22 și 27 de ani, nu au respectat măsura izolării ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:35
(3212 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Înscrieri pentru admiterea la Academia de Poliție «Alexandru Ioan Cuza»

Absolvenții de liceu se pot înscrie, până pe 11 iulie a.c., la facultățile din cadrul Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza». Pentru viitorul an universitar sunt puse la dispoziție 755 de locuri  ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:25
(3482 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Incendiu la o șiră de paie

Sudiți: Incendiu la o șiră de paie

Pompierii din Țăndărei au intervenit în ziua de luni, 28 iunie a.c., pentru stingerea unui incendiu produs la o șiră de paie în localitatea Sudiți. Două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:20
(2719 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți incendiu


IPJ Ialomița: Lucrări în sistemul informatic al cazierului judiciar

În aceste zile, Sistemul Informatic al Cazierului Judiciar «ROCRIS» va fi modernizat și actualizat. Astfel, activitatea de primire a cererilor de eliberare a certificatelor de cazier judiciar/adeverințe ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:10
(2531 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 29 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10791, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 16:20
(2175 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov

Miercuri, 30 iunie 2021, în intervalul orar 9,00-17,00, furnizorul de energie electrică va sista alimentarea cu energie în localitatea Dridu-Snagov, pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 12:55
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...