Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Anchetă a Poliției Slobozia într-un caz de «abuz asupra unui minor»

Anchetă a Poliției Slobozia într-un caz de «abuz asupra unui minor»

Polițiștii din Slobozia au deschis o amplă anchetă ca urmare a unei sesizări venită din partea serviciilor sociale. Reclamația face referire la un posibil caz de «abuz emoțional și sexual» ce are în prim plan un copil de doar 11 ani. Se pare că băiatul ar fi fost obligat să privească filme pentru adulți pe care mătușa sa le-ar fi realizat împreună cu concubinul. În cauză a fost deschis un dosar penal, urmând să fie adoptate toate măsurile legale care se impun în astfel de cazuri.

Filmul unui scandal Situația a ieșit la iveală în urmă cu aproximativ 2 săptămâni, în urma internării în... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 19:05 (5748 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ionela Grecu, voluntar la 17 ani

omul săptămânii

Ionela Grecu, voluntar la 17 ani

Activitatea Crucii Roșii din Ialomița se bazează exclusiv pe voluntari. Cel mai tânăr dintre ei este Ionela Grecu, în vârstă de 17 ani. Deși locuiește la mare distanță de Slobozia, în localitatea Luciu, ea face eforturi pentru a se alătura grupului de voluntari din care face parte și alături de care aduce zâmbete pe chipurile oamenilor greu încercați de soartă.

Alături de semenii nevoiași Tinerii aleg să desfășoare activități de voluntariat pentru a deveni responsabili și pentru a fi apreciați. Aceleași motive au determinat-o și pe Ionela Grecu să facă parte din marea familie a voluntarilor... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 11:10 (3703 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Cadru didactic de la Liceul de Arte, confirmat cu COVID-19

Slobozia: Cadru didactic de la Liceul de Arte, confirmat cu COVID-19

Printr-un comunicat de presă, Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia anunță că unul dintre profesori a fost confirmat cu COVID-19. De asemenea, prin același comunicat, Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia precizează că respectiva persoană, de la începutul anului școlar și până în prezent, nu a predat elevilor. Astfel, potrivit normelor sanitare, nu este considerat contact direct cu personalul unității școlare, activitatea didactică urmându-și cursul normal. ... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2020, 18:40 (5935 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

4 kilograme de droguri, descoperite într-un colet ce urma să ajungă la un bărbat din Perieți

4 kilograme de droguri, descoperite într-un colet ce urma să ajungă la un bărbat din Perieți

Polițiștii specializați în Combaterea Criminalității Organizate și procurorii DIICOT din Ialomița au efectuat 3 percheziții la domiciliile unor persoane bănuite de operațiuni cu droguri. Față de un bărbat de 46 de ani a fost dispusă măsura reținerii pe bază de ordonanță. Astfel, joi, 24 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița și procurorii DIICOT-BT Ialomița au interceptat un colet suspect, transmis din Spania, având ca destinatar un bărbat, de 46 de ani, din localitatea Perieți. În urma verificării conținutului coletului, au fost descoperite, pe lângă produse alimentare și de uz casnic, 12 pungi din plastic transparent, conținând fragmente... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2020, 19:05 (6903 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest civic împotriva poluării produse de Clean Tech Ciulnița

În sfârșit, se întâmplă

Protest civic împotriva poluării produse de Clean Tech Ciulnița

Vineri, 25 septembrie 2020, la orele 14,00, în fața Primăriei Ciulnița, a fost autorizat un protest public. Cosmin Lazăr, inițiatorul protestului, declară că protestul are drept scop atragerea atenției asupra problemelor de mediu generate de funcționarea Clean Tech Ciulnița.

Primul protest civic la Ciulnița Cosmin Lazăr, un localnic din comuna Ciulnița, neafiliat politic, a solicitat autorizarea unui protest public împotriva Clean Tech. Acesta este primul protest public de la deschiderea fabricii. În pofida numeroaselor sesizări făcute anual, până la acest moment societatea civilă nu... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2020, 21:05 (6443 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Virusul SARS-CoV-2 a trimis în izolare și carantină 26 de profesori și elevi

Ialomița: Virusul SARS-CoV-2 a trimis în izolare și carantină 26 de profesori și elevi

Situația epidemiologică din școlile ialomițene nu este favorabilă. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au precizat public faptul că 26 de profesori și elevi din județ sunt fie în izolare, fie în carantină din cauza bolii infecțioase COVID-19.

Statisică îngrijorătoare Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la momentul de față, 10 cadre didactice din județ sunt fie în izolare, fie în carantină. Măsura izolării s-a dispus în cazul a 5 dintre profesori din cauza faptului că s-au îmbolnăvit de COVID-19. Ceilalți 5 se află în carantină pentru 14 zile, întrucât au... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2020, 18:05 (8275 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mocioniu a blocat 3 ani repartizarea terenurilor pentru tinerii în Gării Noi

Ex-primarul Sloboziei care a confirmat

Mocioniu a blocat 3 ani repartizarea terenurilor pentru tinerii în Gării Noi

Campania electorală scoate la lumină blocajele administrative din Primăria Slo­bozia. Conform informațiilor oficiale, au fost identificat 145 de locuri de casă pentru tineri nerepartizate din 2017. Ex-primarul Adrian Mocioniu a fost informat cu privire la situație, dar a refuzat semnarea ordinului pentru înființarea une Comisii de inventariere a loturilor. «Este o situație inexplicabilă! Am reluat procedura și vom repartiza aceste terenuri în cel mai scurt timp posibil...» declară primarul interimar Gabriel Mușat.

Istoria unui dezastru În urmă cu 11 ani, în mandatul primarului... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2020, 16:10 (6072 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Apă potabilă în 2021 la Slobozia

Un nou termen avansat de autorități

Apă potabilă în 2021 la Slobozia

La începutul lunii septembrie, viceprimarii PSD, Rudolf Gradea și Gabriel Mușat au avansat un nou termen pentru finalizarea investiției în stația de tratare a apei pentru Municipiul Slobozia. Anunțul vine în condițiile în care mai bine de jumătate din valoarea acestei in­vestiții a fost deja cheltuită. Rea­mintim că este a doua oară când administrația din Slobozia cheltuie fonduri publice pentru potabiliza­rea apei. Și a treia oară când aceste demersuri se soldează cu un eșec...

5 milioane de lei pentru nimic Primarul Adrian Mocioniu, aflat de aproape o lună în campanie electorală,... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2020, 11:05 (4432 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesor al Liceului Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia, infectat cu SARS-CoV-2

Boala COVID-19 suspendă cursurile în școli

Profesor al Liceului Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia, infectat cu SARS-CoV-2

Liceul Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia este prima unitate de învățământ din Ialomița care își suspendă cursurile din cauza pandemiei de COVID-19. Unul dintre cadrele didactice ale școlii a fost confirmat pozitiv la testul pentru depistarea infecției cu SARS-CoV-2. Alte două cazuri de infecție au fost depistate în unități de învățământ din județ.

Anchete epidemiologice în școli Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a stabilit ca Liceul Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia să-și suspende cursurile pentru 14 zile după ce unul dintre profesori s-a îmbolnăvit de COVID-19. Cadrul... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2020, 12:20 (9754 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech produce ilegal și nu respectă condițiile de funcționare impuse de autorități

Rămâne cum am stabilit

Clean Tech produce ilegal și nu respectă condițiile de funcționare impuse de autorități

Clean Tech Ciulnița a obținut autorizație de construire pentru «începerea celei de-a doua etape de investiții care are drept punct central măsurile privind protecția mediului». Până la finalizarea acestor lucrări, firma va continua să producă făinuri proteice ilegal și fără respectarea condițiilor de funcționare impuse de autorități. «Dacă ar fi după mine, aș finaliza lucrările în 6 luni! Din păcate, eu nu pot face mai mult de-atât...» a declarat pentru ziarul nostru Marius Vlădescu, directorul general al firmei. Investițiile anunțate de către Clean Tech vor demara în a doua jumătate a lunii septembrie 2020. Cel mai optimist termen pentru finalizarea acestor lucrări este de 3 ani.

... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2020, 11:05 (10515 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoare financiare de 5,3 milioane de lei acordate în Ialomița

Ajutoare financiare de 5,3 milioane de lei acordate în Ialomița

Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița a dat publi­cității valoarea sumelor pe care instituția le-a plătit în perioada ia­nuarie-august 2020 pentru persoanele beneficiare de ajutoare sociale sub forma Venitului Minim Garantat și Alocației pentru Susținerea Familiei. Potrivit datelor oficiale, Statul a oferit acestora 5,3 milioane de lei.

Statul plătește lunar 2600 de persoane defavorizate Datele Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială arată faptul că cele mai multe ajutoare sociale pe care Statul le acordă în Ialomița sunt destinate beneficiarilor de Alocații... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2020, 16:20 (4063 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Măștile și dezinfectanții lipsesc din școlile ialomițene

La început de an școlar

Măștile și dezinfectanții lipsesc din școlile ialomițene

37 de unități de învățământ din Ialomița i-au primit în clase pe elevi și profesori fără a le asigura însă măsurile de protecție sanitară, im­puse prin ordinul comun al Ministerului Sănă­tă­ții și Ministerului Educației. Situația împarte în două tabere directorii școlilor și oficialii au­torităților locale, care au în administrare respec­tivele instituții. Unii reclamă faptul că au făcut soli­citări pentru a primi măști și dezinfectanți însă au rămas fără răspuns, iar ceilalți dau vina pe lipsa fondurilor din bugetele locale. În tot acest timp, părinții își trimit copiii la școală cu măștile de protecție și sticlele cu dezinfectanți cumpărate pe banii proprii. La Slobozia, măș­tile au prețuri... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2020, 17:05 (2942 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

8 angajați ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, bolnavi de COVID-19

8 angajați ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, bolnavi de COVID-19

Numărul cazurilor de infecție cu SARS-CoV-2 înregistrate în instituțiile publice din Ialomița este în creștere. Joi, 17 septembrie a.c., oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au confirmat faptul că 8 angajați ai instituției s-au îmbolnăvit de COVID-19. Noi cazuri de boală s-au înregistrat și în centrele pe care Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița le administrează.

Anchete epidemiologice în curs Focarul de la IPJ Ialomița ar fi pornit de la Serviciul Criminalistic și s-ar fi extins către alte două structuri din cadrul instituției... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2020, 19:05 (6255 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Finalizarea stației de tratare a apei din Slobozia se amână pentru 2021

Finalizarea stației de tratare a apei din Slobozia se amână pentru 2021

Stația de tratare a apei din Slobozia cu instalație de osmoză inversă nu va fi gata nici anul acesta. Asumat în totalitate de Adrian Mocioniu, pe vremea în care acesta era primarul orașului, proiectul are mari pro­bleme din cauza faptului că echipamentele furnizate au o capacitate mai mică decât cea prevăzută în caietul de sarcini. Până în prezent, Primăria Slobozia a cheltuit 5 din cele 8 milioane destinate realizării acestui obiectiv.

Dezastru pe bani publici
Stația de tratare cu instalație de osmoză inversă a fost considerată cea mai bună metodă prin care apa furnizată cetățenilor... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2020, 20:50 (7302 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar: 14 salariați ai DSP Ialomița, infectați cu COVID-19!

Focar: 14 salariați ai DSP Ialomița, infectați cu COVID-19!

14 salariați ai DSP Ialomița au fost confirmați pozitiv la testul pentru SARS-CoV-2. «Aceștia au fost izolați și s-au aplicat măsurile prevăzute în Metodologia INSP!» se arată într-un comunicat de presă remis redacției noastre.... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 18:45 (6472 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (II)

Oamenii ex-președintelui Moraru jefuiesc bugetul județului

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (II)

bonus: 7000 de lei lunar pentru Dan Anton

Începând cu 31 iulie, Dan Anton, unul dintre «oamenii de casă» ai ex-președintelui Con­si­liului Județean Ialomița, Victor Moraru, este director al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Re­confirmarea în funcție condamnă societatea la faliment. În februarie 2020, Consiliul Județean Ialomița a ma­jorat capitalul societății cu 4 milioane de lei. In­fra­structură Drumuri și Poduri SA nu a câștigat nicio licitație orga­nizată la nivelul administrației județene, executând, ca subcontractor, lucrările de «întreținere și reparații drumuri județene în perioada 2019-2023» câștigate prin licitație de către EM Prime Construct SRL.

Preambulul unei «țepe» financiare... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 11:05 (3782 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

CNAIR cheltuie 3 milioane de lei pentru reparația podului rutier peste râul Ialomița

La Slobozia

CNAIR cheltuie 3 milioane de lei pentru reparația podului rutier peste râul Ialomița

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere dă startul unor noi lucrări de reabilitare a podului peste râul Ialomița, din zona Cartierului Bora al Sloboziei. Obiectivul ar fi trebuit reabilitat în urmă cu 2 ani însă, din cauza unor probleme tehnice, pe care proiectantul nu le-a luat în calcul, lucră­rile au fost sistate. CNAIR a încercat și anul trecut să redes­chidă șantierul, însă niciuna dintre firmele speciali­zate în construcții de poduri nu s-a arătat interesată să participe. Din cauza șantierului, circulația pe pod se va des­fășura cu restricții pentru autovehiculele mai mari de 7,5 tone.

Țeava de gaz care a blocat proiectul... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2020, 10:50 (5039 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Protecția sanitară în școlile din Ialomița, un eșec pentru autorități

Protecția sanitară în școlile din Ialomița, un eșec pentru autorități

Deși mai importantă ca niciodată, siguranța sanitară a elevilor și profesorilor din Ialomița în școlile din județ este tratată și de această dată cu indiferență. În lipsa medicilor școlari și a asistentelor, unitățile de învățământ nu pot asigura un triaj epidemiologic corespunzător pentru copii. Printr-o decizie a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, administrațiile locale sunt obligate să încheie contracte remunerate cu medicii de familie din comunitate. Reprezentații autorităților locale susțin însă că nu dispun de fondurile necesare pentru a-i plăti pe medici. În schimb, oficialii Asociației Medicilor de Familie Ialomița precizează că decizia Comitetului Județean pentru... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2020, 17:20 (6656 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

După viceprimarul Gradea, primarul interimar Gabriel Mușat este infectat cu noul Coronavirus!

Pandemia de COVID-19 a lăsat Primăria Slobozia fără conducere

După viceprimarul Gradea, primarul interimar Gabriel Mușat este infectat cu noul Coronavirus!

Primăria Slobozia a rămas fără conducere după ce primarul interimar Gabriel Mușat a fost confirmat pozitiv la testul pentru noul Coronavirus și, în consecință, a intrat în perioada de izolare și tratament. Desemnat să ocupe această funcție în urma încetării mandatului lui Adrian Mocioniu, Gabriel Mușat este al doilea oficial confirmat pozitiv la infecția cu SARS-CoV-2, după viceprimarul Rudolf Gradea. Revenind, în urma unei ședințe de îndată a Consiliului Local Slobozia organizată vineri, 11 septembrie a.c., atribuțiile primarului interimar ar fi trebuit delegate unuia dintre consilierii locali. În consecință, grupul PSD din cadrul Consiliului Local a înaintat propunerea privind desemnarea... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2020, 19:25 (7369 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

«Legea mirosurilor» reglementează activitatea agenților economici

Ialomița mai are o șansă

«Legea mirosurilor» reglementează activitatea agenților economici

La jumătatea lunii iulie 2020 a intrat în vigoare «Legea mirosurilor». Lau­rențiu Ghiauru, directorul Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, susține că noile reglementări vor permite cetățenilor din Ialomița să oblige autoritățile publice la reacții și măsuri rapide de intervenție: «Noile reglementări generează responsabili­tăți suplimentare pentru Direcția de Sănătate Publică și autoritățile locale. Practic, acum orice cetățean poate cere autorităților un studiu de impact în cazul în care reclamă apariția unui disconfort olfactiv!».

O lege așteptată 30 de ani În Monitorul... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2020, 14:50 (3333 vizualizări - 4 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accident rutier cu trei persoane încarcerate

Evenimentul s-a petrecut în cursul dimineții de miercuri, 23 iunie , în jurul orei 9.00, la intersecția DN2 cu DJ102H, pe raza comunei Glodeanu Sărat, sat Căldărușanca, din județul Buzău. O autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:41
(21195 vizualizări - 0 comentarii)


Curs de MEDIERE la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița intenționează să organizeze în perioada imediat următoare un curs de MEDIERE cu un furnizor de formare în domeniul medierii acreditat. La cursul de M ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:39
(24570 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Cereri pentru acciza redusă la motorina utilizată în agricultură

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește producătorilor agricoli că riscă să nu beneficieze de acciza redusă pentru motorina utilizată în agricultură dacă nu depun, pînă la ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:34
(21628 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 19:39
(10726 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 19:22
(11784 vizualizări - 0 comentarii)


Cristudor, reconfirmat în funcția de procuror șef al DNA Slobozia

Cristudor, reconfirmat în funcția de procuror șef al DNA Slobozia

Recent, Consiliul Superior al Magistraturii a decis reconfirmarea în funcția de conducere a Direcției Naționale Anticorupție-Biroul Teritorial Slobozia a procurorului Dumitru Cristudor. Astfel, Cristudor ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 13:04
(24312 vizualizări - 1 comentariu)


Angajăm urgent

Mobila SA angajează tîmplari și tapițeri cu experiență în domeniu. Se oferă salariu atractiv. Informații la sediul din Șos. Brăilei, nr. 5, (vizavi de Vamă). ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 11:03
(14632 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, locul 5 la nivel național: Rata șomajului-11,35%

Potrivit ultimelor date furnizate de AJOFM Ialomița, rata șomajului în luna luna mai 2010 a fost în scădere. Așadar, în luna mai, procentul a fost de 11,35%, inferior celorlalte luni ale începutului de ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 10:47
(12873 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șomaj Ialomița


«Situația actuală a persoanelor seropozitive din județul Ialomița»

Uniunea Naționala a Organizațiilor Persoanelor Afectate de HIV/SIDA din România (UNOPA) organizează marți, 22 iunie, ora 14,00, conferința de presă cu tema «Situația actuală a persoanelor seropozitive din ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 18:34
(20438 vizualizări - 0 comentarii)


Criminalii de la volan

În cursul nopții de sîmbătă spre duminică, în jurul orei 02.00, o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia a oprit pentru control un autoturism cu numere de înmatriculare provizorii ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 17:56
(22955 vizualizări - 0 comentarii)


Violatori după gratii

În cursul zilei de duminică, 20 iunie, un tînăr, de 20 de ani, din Făcăeni a fost reținut de polițiști și prezentat Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești cu propunere de arestare preventivă, pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 17:40
(22458 vizualizări - 1 comentariu)


Condeești: «Premierea celor ostenitori în via Domnului»

La Școala cu clasele I-VIII din localitatea Condeești, în ultima zi de școală a avut loc premierea a unui număr de nouă elevi care s-au remarcat prin activitățile religioase desfășurate la nivelul școlii ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 10:30
(26086 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-au bătut în scara blocului și au făcut scandal la sediul Poliției

Sîmbătă dimineață, 19 iunie a.c., la ora 05.30, Poliția Slobozia a fost solicitată să intervină pentru aplanarea unei bătăi iscate între doi tineri chiar în scara blocului în care locuiau. La vederea echipajului ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:15
(23312 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia scandal


Slobozia: A apelat 112 mințind că polițiștii sînt băuți

Un șofer de autocar a apelat 112 încercînd astfel să-i intimeze pe polițiștii care tocmai îl opriseră pentru un control de rutină. Șoferul, sesizînd că polițiștii urmau să-l sancționeze pentru abateri la ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:14
(18542 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia


Fetești: Băuturi alcoolice contrafăcute, la vînzare

Un bar din Fetești a fost amendat de polițiști întrucît se încerca vînzarea a aproximativ 100 de litri de votcă contrafăcută. Fiindu-i solicitate amănunte asupra cantității de băuturi aloolice depistate ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:14
(20226 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești


Infractori după gratii

Polițiștii slobozeni au depistat un bărbat, de 31 de ani, domiciliat în municipiul reședință de județ. Pe numele acestuia, la data de 6 iunie a.c., Judecătoria Slobozia a emis un mandat de executare a pedepsei ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:13
(19573 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: urmăriți


Fetești: Depistat beat la volan, un clujean le-a prezentat polițiștilor un permis fals

Pe strada Bărăganului, din Fetești, a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Vaslui, la volan aflîndu-se un bărbat ce emana halenă alcoolică. Fiindu-i solicitate documentele personale ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:12
(18860 vizualizări - 0 comentarii)


Două persoane rănite în urma unui accident cauzat de un «șofer» fără permis

Două persoane au fost rănite și un autoturism a fost avariat în urma unui accident cauzat de un tînăr, de 21 de ani, fără permis. Evenimentul rutier s-a produs pe DJ306A, în apropierea localității Crunți ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:11
(13052 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: accident


Șoferi cu sabie la volan

Joi, 17 iunie, un echipaj de siguranță publică mixt a descoperit, la un control de rutină, o sabie într-un autoturism oprit în trafic la Urziceni. Inițial, conducătorul auto a refuzat să prezinte actele ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:58
(24182 vizualizări - 2 comentarii)


Icre negre la borcan pe DN2A

Joi, 17 iunie, în jurul orei 18.00, agenții Postului de Poliție Giurgeni, în colaborare cu un echipaj al Serviciului Rutier au depistat, pe DN2A, în localitatea Giurgeni, un tînăr, în vîrstă de 20 de ani ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:55
(12352 vizualizări - 2 comentarii)


Comunele din vestul județului, luate la puricat

Joi, 17 iunie, polițiștii ialomițeni au organizat o serie acțiuni în comunele Movilița, Coșereni, Borănești și Bărcănești. Efectivele ce au acționat în comunele vizate au urmărit cu precădere verificarea ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:50
(26576 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița, prima în România la plata pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat la plată 595250283 euro, reprezentînd 96% din suma de 619,8 milioane euro, sprijin din Fondul European de Garantare Agricola (FEGA) alocat ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:29
(22238 vizualizări - 0 comentarii)


Stop evaziunii fiscale din agricultură: Garda Financiară și Poliția, echipaje mixte de control pe șosele

În această perioadă, pe drumurile naționale și județene sînt prezente echipaje mixte Gardă Financiară-Poliție. Scopul declarat al acțiunii este stoparea evaziunii fiscale din agricultură, vizați fiind ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 10:34
(23877 vizualizări - 0 comentarii)


Controale tematice pentru prevenirea incendiilor

Pompierii ialomițeni trag un semnal de alarmă cu privire la pericolele reprezentate de incendii pe perioada campaniei de recoltare a păioaselor. Dată fiind incidența acestui fenomen în intervalele de timp ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2010, 14:26
(25176 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: incendiu pompier


Vasile Blaga NU este pe Facebook

Vasile Blaga NU este pe Facebook

«Avînd în vedere faptul că pe rețeaua de socializare Facebook a fost creat un cont cu numele „Vasile Blaga“, ce are atașată fotografia ministrului Administrației și Internelor, facem precizarea că acest ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2010, 08:57
(25380 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Cros pentru persoanele cu dizabilități

Liga pentru promovarea și apărarea drepturilor persoanelor cu handicap din România organizează «Crosul egalității de șanse pentru persoanele cu dizabilități», ediția a II-a , sîmbătă, 26 iunie 2010, între ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2010, 08:37
(26133 vizualizări - 0 comentarii)


1400 de litri de combustibil și o autoutilitară, indisponibilizate de polițiști

1400 de litri de combustibil și o autoutilitară, indisponibilizate de polițiști

Polițiști din Gheorghe Doja și Miloșești au depistat, pe unul dintre drumurile agricole dintre cele două comune, două autoutilitare, înmatriculate în București, respectiv în județul Prahova. Cu privire ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 12:23
(22625 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri la plată pentru 9,4 milioane ha

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat vineri, 11 iunie 2010, campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață, pentru anul 2010. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 12:20
(22355 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Cel mai fidel cititor»

Fetești: «Cel mai fidel cititor»

Primăria și Consiliul Local Fetești, la inițiativa primarului Gheorghe Catrinoiu, cu sprijinul Bibliotecii Municipale și al Casei de Cultură din localitate, au organizat marți, 15 iunie a.c., acțiunea ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 12:12
(19820 vizualizări - 0 comentarii)


Cercetat pentru braconaj piscicol

Polițiștii din Vlădeni au depistat un bărbat, de 43 de ani, din localitatea Mihail Kogălniceanu, în timp ce pescuia pe rîul Ialomița cu un halău, acesta nefiind autorizat să dețină și să folosească scule ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 12:11
(22522 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Vlădeni braconaj


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...