Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primii 9 ialomițeni vindecați de COVID-19 au părăsit spitalul suport din Fetești

Primii 9 ialomițeni vindecați de COVID-19 au părăsit spitalul suport din Fetești

Transformat în spital suport pentru tratarea pacienților COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești a externat luni, 13 aprilie 2020, primii 9 pacienți vindecați. Aceștia au vârste cuprinse între 6 și 89 de ani, majoritatea fiind din Țăndărei.

Spitalul are nevoie de sprijin Prin decizia Ministerului Sănătății, în a doua jumătate a lunii trecute, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești a devenit unitate medicală suport pentru tratarea pacienților infectați cu noul Coronavirus. Decizia a fost luată pentru a degreva spitalele mari din București. Astfel... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 10:50 (2984 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Asistentă medicală a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, infectată cu COVID-19

Asistentă medicală a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, infectată cu COVID-19

Un nou caz de infecție COVID-19 a fost descoperit în rândul cadrelor medicale din Ialomița. De această dată este vorba despre o asistentă din cadrul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, care își desfășura activitatea la stația din incinta Spitalului Orășenesc Țăndărei. Reprezentanții instituției au explicat faptul că starea de sănătate a asistentei este bună, fiind sub observație medicală la spitalul suport COVID-19 din Fetești.

Testări pentru personalul SJA Ialomița Se pare că asistenta medicală ar fi contactat noul Coronavirus în focarul existent în orașul Țăndărei. Femeia... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2020, 15:05 (8973 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tratament discriminatoriu pentru o angajată a DGASPC Ialomița

Ordonanța Militară 8, aplicată arbitrar

Tratament discriminatoriu pentru o angajată a DGASPC Ialomița

O angajată a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița susține că este obligată să lucreze 14 zile neîntrerupt, în condițiile în care are acasă doi copii minori. Conform declarațiilor sale, pentru a-și păstra slujba ar trebui să meargă la muncă împreună cu copiii. Oficialii instituției susțin că prevederile Ordonanței Militare 8 sunt obligatorii pentru toți angajații.

Realitatea bate Ordonanța Conform prevederilor Ordonanței Militare 8, este interzisă pe perioada stării de urgență încetarea sau suspendarea activității serviciilor sociale de tipul centrelor rezidențiale de îngrijire și asistență a persoanelor vârstnice, centrelor rezidențiale pentru copii și adulți, cu și fără dizabilități, precum și pentru alte categorii vulnerabile. Personalul de la aceste centre va fi organizat în ture și va sta în izolare la locul de muncă timp de 14 zile, urmate de izolarea la domiciliu pentru alte 14 zile. În Ialomița, aplicarea acestor prevederi a generat situații absurde. O angajată a Direcției Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, mama a doi copii, este obligată să se prezinte la muncă împreună cu cei doi copii ai ei... «Mi-au spus să vin cu cu copii la muncă, că, oricum, nu fac nimic acasă... Și să las ciocul mic dacă vreau să mai am de muncă! E anormal ce mi se întîmplă. Soțul lucrează pe TIR, în străinătate... Și trebuie să meargă la muncă acolo. Nu știu ce să fac! Pentru alți colegi s-au găsit soluții, pentru mine nu?! Legea asta nu e pentru familii? Ce pot să fac? Cu cine să las copiii două săptămâni? Și alte două săptămâni după aceea în izolare?» ne-a declarat angajata sub protecția anonimatului.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2020, 13:10 (7985 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ordin al prefectului pentru inventarierea culturilor calamitate de secetă în Ialomița

E oficial

Ordin al prefectului pentru inventarierea culturilor calamitate de secetă în Ialomița

Miercuri, 8 aprilie 2020, prefectul Județului Ialomița a emis Ordinul prin care solicită «constatarea și evaluarea pagubelor produse de secetă». Decizia urmează să fie pusă în aplicare cu sprijinul reprezentanților Direcției Agricole Ialomița. «La momentul la care vom avea primele date centralizate, vom face informări publice cu privire la situație!» a declarat consilierul prefectului de Ialomița, Gheorghe Babagianu.

Există Ordin de prefect Ca urmare a solicitării lansate la nivel național de către Ministerele Agricuturii și Afacerilor Interne, miercuri, 8 aprilie 2020, prefectul... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2020, 12:10 (11195 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistentă medicală a Spitalului Orășenesc Țăndărei, transferată în stare gravă la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București

Depistată pozitiv la testul pentru COVID-19

Asistentă medicală a Spitalului Orășenesc Țăndărei, transferată în stare gravă la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București

Infecția COVID-19 face victime și în rândul cadrelor medicale ale Spitalului Orășenesc Țăndărei. O asistentă medicală confirmată pozitiv la testul pentru depistarea noului Coronavirus a fost transferată, în stare gravă, la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București. Femeia se află în Secția Anestezie și Terapie Intensivă a unității medicale, fiind ventilată mecanic. Reamintim că 9 cadre medicale de la spitalul din Țăndărei au fost izolate la domiciliu, după ce o pacientă bolnavă de COVID-19 s-a prezentat în urmă cu aproximativ 3 săptămâni la camera de gardă, acuzând probleme respiratorii.

Monitorizată la Fetești, transferată la București... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2020, 16:10 (25806 vizualizări - 48 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premieră agricolă în Ialomița: Apă pentru irigații pe 62 kilometri de canale

Premieră agricolă în Ialomița: Apă pentru irigații pe 62 kilometri de canale

Campania de irigații în Ialomița începe cu o lună mai devreme. Măsura se impune pentru a se încerca diminuarea efectelor secetei, deja instalată. Potrivit unui comunicat al Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare, la acest moment se asigură apă pentru irigații de-a lungul a 62 de kilometri de canale de aducțiune. „«Și în acest an, apa pentru irigații până la punctele de livrare este gratuită, prin fonduri asigurate de la bugetul de stat. Fermierii pot beneficia de apă gratuită indiferent dacă sunt persoane fizice, persoane juridice, organizați în OUAI/FOUAI sau asociații agricole...» se precizează în comunicatul ANIF.

Vești bune pentru culturile de păioase... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2020, 11:10 (15770 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Pască și lumină» de Paște cu ajutorul voluntarilor

Soluții de criză la Perieți

«Pască și lumină» de Paște cu ajutorul voluntarilor

Autoritățile din Perieți au la dispoziție 80 de voluntari pentru sprijinirea comunității din cele 5 sate ale comunei. De Paște, voluntarii vor aduce sătenilor «pască și lumină» de la biserică. «Viața trebuie să meargă mai departe! Facem toate eforturile pentru a asigura siguranța locuitorilor din Perieți...» declară primarul Adrian Merlea.

Rețeaua de voluntari din Perieți Administrația din Perieți a reușit să organizeze la nivelul comunei o rețea de voluntari prin care sprijină activ comunitățile din cele 5 sate aparținătoare. Prin intermediul acestora au fost distribuite pachete cu... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2020, 18:15 (4520 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia, amendată pentru dezinfectarea blocurilor cu o substanță de uz veterinar

Primăria Slobozia, amendată pentru dezinfectarea blocurilor cu o substanță de uz veterinar

UPDATE Comunicat de presă al Primăriei Slobozia

Marea operațiune de dezinfecție a blocurilor din Slobozia aduce și primele sancțiuni. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a amendat Direcția de Administrare a Domeniului Public din cadrul Primăriei Slobozia deoarece a folosit o soluție de uz veterinar. Cu această substanță fermierii dezinfectează grajdurile de animale. Este vorba despre substanța Aldezin, pe care au folosit-o și autoritățile locale din Craiova și din cauza căreia procurorii locali ai acestui oraș au deschis un dosar penal.

Dezinfecție stopată Obligați prin textul Ordonanțelor Militare să dezinfecteze scările de bloc... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2020, 14:15 (8946 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Culturile de păioase din Ialomița sunt compromise!

Culturile de păioase din Ialomița sunt compromise!

Seceta severă instalată în Ialomița anulează șansele fermierilor ialomițeni de a recolta culturile de păioase înființate în toamnă. «Dacă nu plouă într-o săptămână, nu vom mai culege nimic!» avertizează Costin Telehuz, președintele Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița. Pierderea producției din vară riscă să afecteze capacitatea fermierilor de a relua ciclurile de producție. Soluția este așteptată de la autoritățile guvernamentale.

Seceta a învins În condițiile unor cantități de precipitații care nu au depășit 10 litri/mp, producția de cereale din Ialomița... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2020, 12:15 (6445 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Singurul aparat pentru testarea pacienților COVID-19 așteaptă kit-uri din America pentru a fi pus în funcțiune

În Ialomița

Singurul aparat pentru testarea pacienților COVID-19 așteaptă kit-uri din America pentru a fi pus în funcțiune

Obligați să aștepte chiar și 4 zile pentru a primi rezultatele testelor pentru COVID-19, medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia ar putea analiza probele recoltate de la pacienții suspecți în cadrul unității medicale. Spitalul din Slobozia dispune de un aparat prin care se pot efectua astfel de teste, însă nu are kit-urile necesare efectuării acestui tip de testări. Respectivele kit-uri sunt aduse din Statele Unite ale Americii și vor ajunge în România abia după 15 aprilie 2020. Între timp, unitatea medicală a comandat un alt aparat similar care ar urma să ajungă la Slobozia la sfârșitul lunii aprilie.

79 de cazuri COVID-19 în Ialomița... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2020, 16:10 (10809 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hotel «Parc» din Amara, al treilea Centru de carantină din Ialomița

Hotel «Parc» din Amara, al treilea Centru de carantină din Ialomița

De o săptămână, în Ialomița a fost deschis cel de-al treilea Centru de carantină din județ. Este vorba despre Hotelul «Parc» din stațiunea Amara. Hotel dispune de 200 de locuri de cazare, iar până acum au fost aduși în carantină 50 de ialomițeni. Reprezentanții unității susțin faptul că unele dintre persoanele carantinate acceptă cu greu situația și provoacă scandaluri.

648 de locuri în Centrele de carantină Hotelul «Parc» din Amara este a treia unitate de cazare din stațiune transformată în Centru de carantină. Cele 200 de locuri din camere au devenit deja spații de carantină pentru... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2020, 13:40 (6288 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicamentele pentru tratarea bolnavilor de diabet lipsesc din farmaciile ialomițene

8000 de pacienți în pericol

Medicamentele pentru tratarea bolnavilor de diabet lipsesc din farmaciile ialomițene

Sănătatea a 8000 de pacienți din Ialomița care suferă de diabet este pusă în pericol din cauza faptului că unele medicamente prescrise de medici lipsesc din farmacii. Un astfel de exemplu este tratamentul numit SIOFOR, folosit pentru a reduce nivelul glicemiei din sânge. Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița susțin faptul că fac demersuri pentru ca medicamentele să fie aduse la timp. Într-o situație similară se află și pacienții care au probleme cu glanda tiroidă și care așteaptă de câteva săptămâni ca farmaciile să se aprovizioneze cu medicamentul Euthyrox...

Situație îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2020, 11:05 (10920 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pacienți infectați cu COVID-19 în Centrul de Dializă «Fresenius» din Slobozia

Anchetă epidemiologică în desfășurare

Pacienți infectați cu COVID-19 în Centrul de Dializă «Fresenius» din Slobozia

O anchetă epidemiologică este în lucru la Centrul de Dializă privat din Slobozia, aparținând companiei Fresenius Nephrocare. Situația a scăpat de sub control după ce o pacientă a fost depistată pozitiv la testul pentru COVID-19 și trimisă acasă cu același transport în care se aflau și alți bolnavi. Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia au confirmat faptul că în seara zilei de luni, 6 aprilie 2020, un alt pacient al Centrului, în vârstă de 52 de ani, s-a prezentat la unitatea medicală cu simptome specifice infecției cu noul Coronavirus (SARS-Cov-2). Autoritățile locale au refuzat să ofere informații publice despre focarul existent la Centrul de Dializă privat, însă situația a fost... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2020, 16:15 (7576 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un nou deces înregistrat în focarul COVID-19 din Țăndărei

Un nou deces înregistrat în focarul COVID-19 din Țăndărei

Grupul de Comunicare Strategică a anunțat marți, 7 aprilie 2020, decesul cu numărul 178 provocat de COVID-19 în țara noastră. Este vorba despre un bărbat de 60 de ani, care a murit pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

9 decese înregistrate în Ialomița Potrivit informațiilor, bărbatul de 60 de ani provine din focarul COVID-19 din Țăndărei, același focar din cauza căruia sâmbătă, 4 aprilie 2020, Ministerul Afacerilor Interne a dispus carantinarea orașului. Pacientul a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia sâmbătă, 4 aprilie 2020... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2020, 16:05 (3574 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Doi subofițeri sunt infectați cu noul Coronavirus

COVID-19 la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Doi subofițeri sunt infectați cu noul Coronavirus

Testele de laborator efectuate în județul Ialomița au scos la iveală faptul că doi militari din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița sunt infectați cu noul Coronavirus. Surse neoficiale susțin faptul că deși șefii instituției cunoșteau situația, angajații ar fi fost chemați la muncă, intrând în contact cu alți colegi care, în prezent, sunt testați pentru a se stabili dacă sunt infectați la rândul lor. Totodată, reprezentanții Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au precizat faptul că subofițerii depistați pozitiv vor fi transferați în cursul zilei de marți, 7 aprilie 2020, la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești.

Infectat în familie... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2020, 14:40 (11830 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul Țăndărei, blocat din cauza carantinei

Orașul Țăndărei, blocat din cauza carantinei

Instituită prin Ordonanța Militară Nr. 7, carantina de la Țăndărei aruncă orașul într-un imens haos. Activitatea economică este blocată, iar oamenii care ar fi trebuit să ajungă la locurile de muncă pe care le au în alte localități nu au fost lăsați să iasă din oraș. De asemenea, nu au putut părăsi Țăndăreiul nici persoanele care administrează mici afaceri și care ar fi trebuit să ajungă la depozitele aflate în alte zone din județ pentru a se aproviziona cu marfă. Reprezentanții administrației locale au făcut demersuri pe lângă oficialii Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița pentru a impementa o serie de derogări de la textul Ordonanței Militare Nr. 7 însă nu au primit un răspuns... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2020, 16:05 (7802 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

COVID-19, agent electoral pentru primarul Sloboziei

COVID-19, agent electoral pentru primarul Sloboziei

Primarul Adrian Mocioniu este acuzat că își face campanie electorală profitând de pandemia Coronavirusului. El folosește aparatul administrativ local și așa-zișii voluntari ai Primăriei special în acest scop, sloganul «campaniei» declanșate în urmă cu 2 săptămâni fiind: «Facem cumpărăturile pentru dumneavoastră!». În proiect sunt implicate apoximativ 50 de persoane, voluntari, membri de partid sau angajați ai Primăriei Slobozia...

Campanie cu «măști» În urmă cu două săptămâni, Primăria Slobozia a declanșat o amplă campanie de informare și sprijinire a populației Sloboziei, în condițiile... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2020, 11:10 (4437 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Orașul Țăndărei, OFICIAL în carantină

Orașul Țăndărei, OFICIAL în carantină

Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, a anunțat public faptul că orașul Țăndărei intră oficial în carantină. Decizia a fost luată din cauza nerespectării măsurii izolării la domiciliu de către cetățenii de entie romă. În cadrul unei conferințe de presă, Vela a precizat faptul că 60% din cazurile de COVID-19 înregistrate în Ialomița au fost depistate la Țăndărei. Măsura carantinării orașului Țăndărei a fost prevăzută în textul Ordonanței Militare Nr. 7.

Prevederile Ordonanței Militare Nr. 7 În cadrul conferinței de presă pe care a organizat-o, Marcel Vela, ministrul Afacerilor ... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2020, 17:40 (10247 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

Fermierii cer Ministerului Agriculturii un cadru legal pentru constatarea calamităților culturilor agricole

Secetă extremă în Ialomița

Fermierii cer Ministerului Agriculturii un cadru legal pentru constatarea calamităților culturilor agricole

Constatarea pagubelor produse pe câmpurile din Ialomița de secetă și îngheț nu se poate realiza. Demersul este blocat din cauza faptului că, la momentul de față, nu există o bază legală prin care să fie constituite Comisiile de constatare și evaluare a calamităților în agricultură. Astfel, reprezentanții Alianței pentru Agricultură și Cooperare fac un apel public către Ministerul Agriculturii să adopte acte normative prin care să se prevadă procedura de evaluare și constatare a pagubelor pe care fenomenele meteorologice nefavorabile le-au produs culturilor agricole.

Un demers blocat... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2020, 13:40 (7504 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Trei decese provocate de COVID-19 în Ialomița într-o singură zi!

Trei decese provocate de COVID-19 în Ialomița într-o singură zi!

Ialomița înregistrează al șaselea caz de deces provocat de COVID-19. Este vorba despre o femeie de 69 de ani, din orașul Țăndărei. Aceasta fost internată pe 2 aprilie 2020 la Spitalul Slobozia și a fost confirmată pozitiv în aceeași zi. Decesul a survenit vineri, 3 aprilie 2020. Femeia provie din focarul COVID-19 de la Țăndărei și avea diabet zaharat, insuficiență renală și hipertensiune arterială. (deces 120)

Potrivit Grupului de Comunicare Strategică, un bărbat de 46 de ani a decedat după ce a fost internat în data de 31 martie 2020 pe Secția ATI a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. I-au fost recoltate probe pentru COVID-19 în data de 1 aprilie a... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2020, 20:05 (9890 vizualizări - 13 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 934 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 934, cu 8 mai multe față de ziua de miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 16:10
(2484 vizualizări - 0 comentarii)


Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță sanitară pentru elevi și cadre didactice reprezintă o prioritate pentru toți factorii decizionali. «Viceprimarul Gabriel Mușat și directorul economic, Adrian Trifan, s-au așezat la masa dezbaterilor joi, 27 august 2020, cu directorii unităților de învățământ pentru a stabili necesarul de materiale, să identifice resursele financiare și procedurile de achiziție a produselor de igienă și protecție» ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 15:55
(4167 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%-rata șomajului în iulie 2020

La sfârșitul lunii iulie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4351 șomeri (din care 2049 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 14:05
(2361 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER
INTERNATIONAL SA-P.L. URZICENI

ANGAJEAZĂ PERSONAL
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre
cei mai mari angajatori din Urziceni
și angajăm următoarele
categorii de personal

-Electrician
-Stivuitorist
-Manipulant
-Muncitor necalificat

Oferim
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal
la poarta societății din
localitatea Urziceni, DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)
-RESURSE UMANE

27 August 2020, 13:10


Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 13,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la ieșirea din Fetești spre Autostrada A2. Astfel, un camion încărcat cu baloți de lucernă s-a răsturnat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:50
(4292 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la un magazin de piese auto din localitatea Movilița. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:45
(2426 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, reținut pentru furt de porumb

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat și reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Astfel, la data de 23 august ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:25
(4460 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat marți, 25 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:20
(2149 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Miercuri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 s-a menținut la 926 cazuri de COVID-19, nefiind înregistrate ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 16:05
(2942 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 278 de controale, amenzi de 421300 de lei

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2020, în perioada 15.06-24.08.2020 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 15:40
(1661 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 926 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât luni ...[citește_toată_știrea]

25 August 2020, 16:10
(2766 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Ograda care și-ar fi bătut tatăl

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 45 de ani, care și-ar fi lovit tatăl. Astfel, sâmbătă, 22 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:35
(6655 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 288000 de lei, 29 de permise reținute

În perioada 21-23 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:25
(2469 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa pe mai multe străzi din Grecii de Jos

Pentru executarea lucrărilor de extindere a rețelei de alimentare cu apă din Grecii de Jos, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 26 august 2020, în intervalul orar 9,00-15,00 ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 17:55
(4262 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 920 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 24 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 920 cazuri de COVID-19, cu 11 mai multe decât vineri, 21 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 16:05
(3808 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbătescu: Incendiu la o șiră de baloți

În noaptea de duminică spre luni, 23/24 august 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de plante furajere în gospodăria ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:35
(3147 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Țăndărei, Fetești, între Movila și Fetești, Coșereni

Sâmbătă, 22 august 2020, și duminică, 23 august a.c., mai multe incendii de vegetație uscată s-au produs între Țăndărei și Bărăganu, pe marginea DN21, la Coșereni, precum și între localitățile Movila și ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:30
(2387 vizualizări - 0 comentarii)


Pericol de explozie aproape de centrul Sloboziei

Pericol de explozie în zona Parcului E14 din Slobozia. Muncitorii care lucrează la reamenajarea spațiului aflat la intersecția Străzii Episcopiei cu Bulevardul Unirii au scos din pământ, în timpul săpăturilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:50
(3596 vizualizări - 2 comentarii)


Tânără din Slobozia, surprinsă la volan cu un permis falsificat

O tânără de 24 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistată la volanul unei mașini având documente falsificate. Aceasta a fost trasă pe dreapta pentru un control de rutină și ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:40
(2325 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Reținuți pentru «tâlhărie»

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiști pe raza localității Movilița, în cursul zilei de joi, 20 august a.c., oamenii legii au reușit identificarea și reținerea pentru 24 de ore a doi bărbați de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:30
(3068 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț de animale și autor al unor furturi din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit joi, 20 august a.c., identificarea și reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 18 ani, din localitate, autor a mai multor furturi din locuințe și de animale, comise pe ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:25
(3414 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 909 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 21 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 909 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât joi, 20 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 16:10
(1881 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 900 de cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 20 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, în județul Ialomița s-au înregistrat 900 cazuri de COVID-19, cu 12 mai multe decât miercuri, 19 august a.c., când au fost înregistrate 88 ...[citește_toată_știrea]

20 August 2020, 16:05
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


Smiley, amendat de polițiști la punctul de taxare Fetești

În timp ce se deplasa către litoral însoțit de iubita lui, Gina Pistol, cântărețul Smiley a fost amendat de polițiști pentru încălcarea vitezei. Acesta a fost surprins conducând cu 153 km/h pe Autostrada ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 19:20
(2728 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 888 de cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 19 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, în județul Ialomița s-au înregistrat 888 cazuri de COVID-19, cu 2 mai multe decât marți, 18 august a.c., când au fost înregistrate 8 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 16:10
(2691 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Tânăr din București, alergat de polițiști prin curți

Marți seara, 18 august 2020, în jurul orelor 21,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au efectuat semnale regulamentare de oprire unui autoturism care circula pe DN2, pe raza comunei Movilița. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 14:15
(2412 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Ordin de protecție pe numele unui bărbat care și-ar fi lovit soția și soacra

Polițiștii ialomițeni au emis marți, 18 august 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 68 de ani, din Amara, care și-ar fi lovit și amenințat soția și soacra. Astfel, la data de ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 14:10
(3635 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Cadavru recuperat din apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au intervenit marți, 18 august a.c., pentru aducerea la mal a unui cadavru care plutea pe Brațul Borcea. Trupul neînsuflețit a fost predat Serviciului de Medicină Legală Ialomița, ...[citește_toată_știrea]

18 August 2020, 20:10
(2048 vizualizări - 0 comentarii)


Glodeanu Siliștea: Incendiu la o hală de creșterea puilor

Glodeanu Siliștea: Incendiu la o hală de creșterea puilor

Pompierii din Urziceni au intervenit în dimineața zilei de marți, 18 august a.c., pentru stingerea unui incendiu care a cuprins o hală de creștere a puilor din localitatea Glodeanu Siliștea. Militarii ...[citește_toată_știrea]

18 August 2020, 20:05
(2006 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan, fără a avea drept de a conduce

Un tânăr de 34 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce a fost  identificat în trafic deși avea dreptul de a conduce suspendat. Acesta a fost oprit pe Șoseaua Amara, iar în momentul în care oamenii ...[citește_toată_știrea]

18 August 2020, 19:55
(2070 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...