Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Substația din incinta Spitalului Țăndărei, închisă din cauza infecțiilor cu COVID-19!

Stare de avarie la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Substația din incinta Spitalului Țăndărei, închisă din cauza infecțiilor cu COVID-19!

În cursul zilei de luni, 13 aprilie 2020, alte 3 cadre medicale angajate la substația din incinta Spitalului Orășenesc Țăndărei a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au fost confirmate pozitiv la testul pentru depistarea infecției COVID-19. Reprezentanții instituției au luat decizia de a închide substația. În momentul de față se așteptă rezultatul testelor pentru alte 12 cadre medicale.

Situație îngrijorătoare la Țăndărei În cursul zilei de luni, 13 aprilie 2020, reprezentanții Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au luat decizia de a închide substația din incinta Spitalului... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 11:20 (8792 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Primii 9 ialomițeni vindecați de COVID-19 au părăsit spitalul suport din Fetești

Primii 9 ialomițeni vindecați de COVID-19 au părăsit spitalul suport din Fetești

Transformat în spital suport pentru tratarea pacienților COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești a externat luni, 13 aprilie 2020, primii 9 pacienți vindecați. Aceștia au vârste cuprinse între 6 și 89 de ani, majoritatea fiind din Țăndărei.

Spitalul are nevoie de sprijin Prin decizia Ministerului Sănătății, în a doua jumătate a lunii trecute, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești a devenit unitate medicală suport pentru tratarea pacienților infectați cu noul Coronavirus. Decizia a fost luată pentru a degreva spitalele mari din București. Astfel... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 10:50 (2984 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistentă medicală a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, infectată cu COVID-19

Asistentă medicală a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, infectată cu COVID-19

Un nou caz de infecție COVID-19 a fost descoperit în rândul cadrelor medicale din Ialomița. De această dată este vorba despre o asistentă din cadrul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, care își desfășura activitatea la stația din incinta Spitalului Orășenesc Țăndărei. Reprezentanții instituției au explicat faptul că starea de sănătate a asistentei este bună, fiind sub observație medicală la spitalul suport COVID-19 din Fetești.

Testări pentru personalul SJA Ialomița Se pare că asistenta medicală ar fi contactat noul Coronavirus în focarul existent în orașul Țăndărei. Femeia... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2020, 15:05 (8973 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Tratament discriminatoriu pentru o angajată a DGASPC Ialomița

Ordonanța Militară 8, aplicată arbitrar

Tratament discriminatoriu pentru o angajată a DGASPC Ialomița

O angajată a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița susține că este obligată să lucreze 14 zile neîntrerupt, în condițiile în care are acasă doi copii minori. Conform declarațiilor sale, pentru a-și păstra slujba ar trebui să meargă la muncă împreună cu copiii. Oficialii instituției susțin că prevederile Ordonanței Militare 8 sunt obligatorii pentru toți angajații.

Realitatea bate Ordonanța Conform prevederilor Ordonanței Militare 8, este interzisă pe perioada stării de urgență încetarea sau suspendarea activității serviciilor sociale de tipul centrelor rezidențiale de îngrijire și asistență a persoanelor vârstnice, centrelor rezidențiale pentru copii și adulți, cu și fără dizabilități, precum și pentru alte categorii vulnerabile. Personalul de la aceste centre va fi organizat în ture și va sta în izolare la locul de muncă timp de 14 zile, urmate de izolarea la domiciliu pentru alte 14 zile. În Ialomița, aplicarea acestor prevederi a generat situații absurde. O angajată a Direcției Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, mama a doi copii, este obligată să se prezinte la muncă împreună cu cei doi copii ai ei... «Mi-au spus să vin cu cu copii la muncă, că, oricum, nu fac nimic acasă... Și să las ciocul mic dacă vreau să mai am de muncă! E anormal ce mi se întîmplă. Soțul lucrează pe TIR, în străinătate... Și trebuie să meargă la muncă acolo. Nu știu ce să fac! Pentru alți colegi s-au găsit soluții, pentru mine nu?! Legea asta nu e pentru familii? Ce pot să fac? Cu cine să las copiii două săptămâni? Și alte două săptămâni după aceea în izolare?» ne-a declarat angajata sub protecția anonimatului.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2020, 13:10 (7986 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ordin al prefectului pentru inventarierea culturilor calamitate de secetă în Ialomița

E oficial

Ordin al prefectului pentru inventarierea culturilor calamitate de secetă în Ialomița

Miercuri, 8 aprilie 2020, prefectul Județului Ialomița a emis Ordinul prin care solicită «constatarea și evaluarea pagubelor produse de secetă». Decizia urmează să fie pusă în aplicare cu sprijinul reprezentanților Direcției Agricole Ialomița. «La momentul la care vom avea primele date centralizate, vom face informări publice cu privire la situație!» a declarat consilierul prefectului de Ialomița, Gheorghe Babagianu.

Există Ordin de prefect Ca urmare a solicitării lansate la nivel național de către Ministerele Agricuturii și Afacerilor Interne, miercuri, 8 aprilie 2020, prefectul... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2020, 12:10 (11196 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistentă medicală a Spitalului Orășenesc Țăndărei, transferată în stare gravă la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București

Depistată pozitiv la testul pentru COVID-19

Asistentă medicală a Spitalului Orășenesc Țăndărei, transferată în stare gravă la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București

Infecția COVID-19 face victime și în rândul cadrelor medicale ale Spitalului Orășenesc Țăndărei. O asistentă medicală confirmată pozitiv la testul pentru depistarea noului Coronavirus a fost transferată, în stare gravă, la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București. Femeia se află în Secția Anestezie și Terapie Intensivă a unității medicale, fiind ventilată mecanic. Reamintim că 9 cadre medicale de la spitalul din Țăndărei au fost izolate la domiciliu, după ce o pacientă bolnavă de COVID-19 s-a prezentat în urmă cu aproximativ 3 săptămâni la camera de gardă, acuzând probleme respiratorii.

Monitorizată la Fetești, transferată la București... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2020, 16:10 (25832 vizualizări - 48 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premieră agricolă în Ialomița: Apă pentru irigații pe 62 kilometri de canale

Premieră agricolă în Ialomița: Apă pentru irigații pe 62 kilometri de canale

Campania de irigații în Ialomița începe cu o lună mai devreme. Măsura se impune pentru a se încerca diminuarea efectelor secetei, deja instalată. Potrivit unui comunicat al Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare, la acest moment se asigură apă pentru irigații de-a lungul a 62 de kilometri de canale de aducțiune. „«Și în acest an, apa pentru irigații până la punctele de livrare este gratuită, prin fonduri asigurate de la bugetul de stat. Fermierii pot beneficia de apă gratuită indiferent dacă sunt persoane fizice, persoane juridice, organizați în OUAI/FOUAI sau asociații agricole...» se precizează în comunicatul ANIF.

Vești bune pentru culturile de păioase... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2020, 11:10 (15774 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

«Pască și lumină» de Paște cu ajutorul voluntarilor

Soluții de criză la Perieți

«Pască și lumină» de Paște cu ajutorul voluntarilor

Autoritățile din Perieți au la dispoziție 80 de voluntari pentru sprijinirea comunității din cele 5 sate ale comunei. De Paște, voluntarii vor aduce sătenilor «pască și lumină» de la biserică. «Viața trebuie să meargă mai departe! Facem toate eforturile pentru a asigura siguranța locuitorilor din Perieți...» declară primarul Adrian Merlea.

Rețeaua de voluntari din Perieți Administrația din Perieți a reușit să organizeze la nivelul comunei o rețea de voluntari prin care sprijină activ comunitățile din cele 5 sate aparținătoare. Prin intermediul acestora au fost distribuite pachete cu... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2020, 18:15 (4522 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia, amendată pentru dezinfectarea blocurilor cu o substanță de uz veterinar

Primăria Slobozia, amendată pentru dezinfectarea blocurilor cu o substanță de uz veterinar

UPDATE Comunicat de presă al Primăriei Slobozia

Marea operațiune de dezinfecție a blocurilor din Slobozia aduce și primele sancțiuni. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a amendat Direcția de Administrare a Domeniului Public din cadrul Primăriei Slobozia deoarece a folosit o soluție de uz veterinar. Cu această substanță fermierii dezinfectează grajdurile de animale. Este vorba despre substanța Aldezin, pe care au folosit-o și autoritățile locale din Craiova și din cauza căreia procurorii locali ai acestui oraș au deschis un dosar penal.

Dezinfecție stopată Obligați prin textul Ordonanțelor Militare să dezinfecteze scările de bloc... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2020, 14:15 (8946 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Culturile de păioase din Ialomița sunt compromise!

Culturile de păioase din Ialomița sunt compromise!

Seceta severă instalată în Ialomița anulează șansele fermierilor ialomițeni de a recolta culturile de păioase înființate în toamnă. «Dacă nu plouă într-o săptămână, nu vom mai culege nimic!» avertizează Costin Telehuz, președintele Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița. Pierderea producției din vară riscă să afecteze capacitatea fermierilor de a relua ciclurile de producție. Soluția este așteptată de la autoritățile guvernamentale.

Seceta a învins În condițiile unor cantități de precipitații care nu au depășit 10 litri/mp, producția de cereale din Ialomița... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2020, 12:15 (6446 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Singurul aparat pentru testarea pacienților COVID-19 așteaptă kit-uri din America pentru a fi pus în funcțiune

În Ialomița

Singurul aparat pentru testarea pacienților COVID-19 așteaptă kit-uri din America pentru a fi pus în funcțiune

Obligați să aștepte chiar și 4 zile pentru a primi rezultatele testelor pentru COVID-19, medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia ar putea analiza probele recoltate de la pacienții suspecți în cadrul unității medicale. Spitalul din Slobozia dispune de un aparat prin care se pot efectua astfel de teste, însă nu are kit-urile necesare efectuării acestui tip de testări. Respectivele kit-uri sunt aduse din Statele Unite ale Americii și vor ajunge în România abia după 15 aprilie 2020. Între timp, unitatea medicală a comandat un alt aparat similar care ar urma să ajungă la Slobozia la sfârșitul lunii aprilie.

79 de cazuri COVID-19 în Ialomița... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2020, 16:10 (10810 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hotel «Parc» din Amara, al treilea Centru de carantină din Ialomița

Hotel «Parc» din Amara, al treilea Centru de carantină din Ialomița

De o săptămână, în Ialomița a fost deschis cel de-al treilea Centru de carantină din județ. Este vorba despre Hotelul «Parc» din stațiunea Amara. Hotel dispune de 200 de locuri de cazare, iar până acum au fost aduși în carantină 50 de ialomițeni. Reprezentanții unității susțin faptul că unele dintre persoanele carantinate acceptă cu greu situația și provoacă scandaluri.

648 de locuri în Centrele de carantină Hotelul «Parc» din Amara este a treia unitate de cazare din stațiune transformată în Centru de carantină. Cele 200 de locuri din camere au devenit deja spații de carantină pentru... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2020, 13:40 (6289 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicamentele pentru tratarea bolnavilor de diabet lipsesc din farmaciile ialomițene

8000 de pacienți în pericol

Medicamentele pentru tratarea bolnavilor de diabet lipsesc din farmaciile ialomițene

Sănătatea a 8000 de pacienți din Ialomița care suferă de diabet este pusă în pericol din cauza faptului că unele medicamente prescrise de medici lipsesc din farmacii. Un astfel de exemplu este tratamentul numit SIOFOR, folosit pentru a reduce nivelul glicemiei din sânge. Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița susțin faptul că fac demersuri pentru ca medicamentele să fie aduse la timp. Într-o situație similară se află și pacienții care au probleme cu glanda tiroidă și care așteaptă de câteva săptămâni ca farmaciile să se aprovizioneze cu medicamentul Euthyrox...

Situație îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2020, 11:05 (10923 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pacienți infectați cu COVID-19 în Centrul de Dializă «Fresenius» din Slobozia

Anchetă epidemiologică în desfășurare

Pacienți infectați cu COVID-19 în Centrul de Dializă «Fresenius» din Slobozia

O anchetă epidemiologică este în lucru la Centrul de Dializă privat din Slobozia, aparținând companiei Fresenius Nephrocare. Situația a scăpat de sub control după ce o pacientă a fost depistată pozitiv la testul pentru COVID-19 și trimisă acasă cu același transport în care se aflau și alți bolnavi. Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia au confirmat faptul că în seara zilei de luni, 6 aprilie 2020, un alt pacient al Centrului, în vârstă de 52 de ani, s-a prezentat la unitatea medicală cu simptome specifice infecției cu noul Coronavirus (SARS-Cov-2). Autoritățile locale au refuzat să ofere informații publice despre focarul existent la Centrul de Dializă privat, însă situația a fost... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2020, 16:15 (7576 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un nou deces înregistrat în focarul COVID-19 din Țăndărei

Un nou deces înregistrat în focarul COVID-19 din Țăndărei

Grupul de Comunicare Strategică a anunțat marți, 7 aprilie 2020, decesul cu numărul 178 provocat de COVID-19 în țara noastră. Este vorba despre un bărbat de 60 de ani, care a murit pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

9 decese înregistrate în Ialomița Potrivit informațiilor, bărbatul de 60 de ani provine din focarul COVID-19 din Țăndărei, același focar din cauza căruia sâmbătă, 4 aprilie 2020, Ministerul Afacerilor Interne a dispus carantinarea orașului. Pacientul a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia sâmbătă, 4 aprilie 2020... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2020, 16:05 (3574 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Doi subofițeri sunt infectați cu noul Coronavirus

COVID-19 la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Doi subofițeri sunt infectați cu noul Coronavirus

Testele de laborator efectuate în județul Ialomița au scos la iveală faptul că doi militari din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița sunt infectați cu noul Coronavirus. Surse neoficiale susțin faptul că deși șefii instituției cunoșteau situația, angajații ar fi fost chemați la muncă, intrând în contact cu alți colegi care, în prezent, sunt testați pentru a se stabili dacă sunt infectați la rândul lor. Totodată, reprezentanții Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au precizat faptul că subofițerii depistați pozitiv vor fi transferați în cursul zilei de marți, 7 aprilie 2020, la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești.

Infectat în familie... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2020, 14:40 (11832 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Orașul Țăndărei, blocat din cauza carantinei

Orașul Țăndărei, blocat din cauza carantinei

Instituită prin Ordonanța Militară Nr. 7, carantina de la Țăndărei aruncă orașul într-un imens haos. Activitatea economică este blocată, iar oamenii care ar fi trebuit să ajungă la locurile de muncă pe care le au în alte localități nu au fost lăsați să iasă din oraș. De asemenea, nu au putut părăsi Țăndăreiul nici persoanele care administrează mici afaceri și care ar fi trebuit să ajungă la depozitele aflate în alte zone din județ pentru a se aproviziona cu marfă. Reprezentanții administrației locale au făcut demersuri pe lângă oficialii Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița pentru a impementa o serie de derogări de la textul Ordonanței Militare Nr. 7 însă nu au primit un răspuns... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2020, 16:05 (7802 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

COVID-19, agent electoral pentru primarul Sloboziei

COVID-19, agent electoral pentru primarul Sloboziei

Primarul Adrian Mocioniu este acuzat că își face campanie electorală profitând de pandemia Coronavirusului. El folosește aparatul administrativ local și așa-zișii voluntari ai Primăriei special în acest scop, sloganul «campaniei» declanșate în urmă cu 2 săptămâni fiind: «Facem cumpărăturile pentru dumneavoastră!». În proiect sunt implicate apoximativ 50 de persoane, voluntari, membri de partid sau angajați ai Primăriei Slobozia...

Campanie cu «măști» În urmă cu două săptămâni, Primăria Slobozia a declanșat o amplă campanie de informare și sprijinire a populației Sloboziei, în condițiile... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2020, 11:10 (4437 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Orașul Țăndărei, OFICIAL în carantină

Orașul Țăndărei, OFICIAL în carantină

Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, a anunțat public faptul că orașul Țăndărei intră oficial în carantină. Decizia a fost luată din cauza nerespectării măsurii izolării la domiciliu de către cetățenii de entie romă. În cadrul unei conferințe de presă, Vela a precizat faptul că 60% din cazurile de COVID-19 înregistrate în Ialomița au fost depistate la Țăndărei. Măsura carantinării orașului Țăndărei a fost prevăzută în textul Ordonanței Militare Nr. 7.

Prevederile Ordonanței Militare Nr. 7 În cadrul conferinței de presă pe care a organizat-o, Marcel Vela, ministrul Afacerilor ... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2020, 17:40 (10250 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

Fermierii cer Ministerului Agriculturii un cadru legal pentru constatarea calamităților culturilor agricole

Secetă extremă în Ialomița

Fermierii cer Ministerului Agriculturii un cadru legal pentru constatarea calamităților culturilor agricole

Constatarea pagubelor produse pe câmpurile din Ialomița de secetă și îngheț nu se poate realiza. Demersul este blocat din cauza faptului că, la momentul de față, nu există o bază legală prin care să fie constituite Comisiile de constatare și evaluare a calamităților în agricultură. Astfel, reprezentanții Alianței pentru Agricultură și Cooperare fac un apel public către Ministerul Agriculturii să adopte acte normative prin care să se prevadă procedura de evaluare și constatare a pagubelor pe care fenomenele meteorologice nefavorabile le-au produs culturilor agricole.

Un demers blocat... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2020, 13:40 (7508 vizualizări - 9 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Amenzi de peste 25 mii de lei aplicate de polițiști

Joi, 4 aprilie 2024, polițiștii ialomițeni au efectuat o acțiune cu forțe mărite, în intervalul orar 14,00-17,00, în localitățile Bărbulești, Jilavele și Dridu, pentru menținerea ordinii ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 14:10
(10404 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 10 aprilie 2024, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, persoane impozabile înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 10:40
(13099 vizualizări - 0 comentarii)


Aplicația «eDAC», utilizată de jandarmii ialomițeni

Aplicația «eDAC», utilizată de jandarmii ialomițeni

Un nou sistem digital de verificare a documentelor de identitate a fost implementat începând cu data de 31 martie 2024, ca parte a efortului de simplificare și digitalizare a serviciilor ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 10:10
(6442 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Pește confiscat

IPJ Ialomița: Pește confiscat

Polițiștii ialomițeni au acționat în baza unui plan de acțiune, pe raza întregului județ, pe linia prevenirii și combaterii infracțiunilor în domeniul pisciculturii. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2024, 16:05
(7322 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: «Broșura privind modalitățile de efectuare a plăților către Agenția Națională de Administrare Fiscală»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, pe site-ul ANAF, a fost publicată «Broșura privind modalitățile de efectuare a plăților către Agenția ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2024, 14:05
(12358 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește Cereri de Plată pentru anul 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) demarează joi, 4 aprilie a.c., Campania de primire a Cererilor de Plată în anul 2024.  Astfel, în perioada 4 aprilie-7 iunie ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2024, 10:20
(12020 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bordușani și Amara

Incendii la Bordușani și Amara

Pompierii din Fetești au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în localitatea Bordușani. Concomitent cu acțiunea de stingere a incendiului ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2024, 11:25
(2949 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în Slobozia

Accident în Slobozia

Marți, 2 aprilie a.c., în jurul orelor 11,50, două echipaje de pompieri au intervenit la un accident rutier produs în municipiul Slobozia, în eveniment fiind implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2024, 11:10
(6363 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2024, 09:20
(11924 vizualizări - 0 comentarii)


Produse contrafăcute confiscate de polițiștii ialomițeni

Luni, 1 aprilie 2024, în jurul orei 11,00, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au depistat doi bărbați, de 34 și 36 de ani, ambii din județul Constanța, ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2024, 15:40
(9203 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Material lemnos confiscat de polițiști

Luni, 1 aprilie 2024., polițiștii din Ion Roată au depistat în trafic un bărbat, de 47 de ani, din județul Buzău, în timp ce transporta cu o autoutilitară  material lemnos. În ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2024, 15:35
(2889 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Beat la volan

În cursul zilei de luni, 1 aprilie 2024, în jurul orelor 21,00, polițiștii din Coșereni au oprit, pentru verificări, un șofer în vârstă de 44 de ani, din București. Conducătorul ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2024, 15:30
(2855 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune cu efective mărite de polițiști și jandarmi la Fetești

Acțiune cu efective mărite de polițiști și jandarmi la Fetești

Sâmbătă, 30 martie a.c., polițiștii din Fetești și Stelnica au organizat la Fetești o acțiune preventiv-reactivă, cu efective mărite, având ca scop menținerea climatului de ordine și siguranță ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 16:20
(3829 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 30 martie a.c., polițiștii din Fetești și Jilavele, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 16:05
(3207 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Marșul pentru Viață»

Protopopiatul Slobozia: «Marșul pentru Viață»

Cu binecuvântarea PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, sâmbătă, 30 martie a.c., s-a desfășurat și la Slobozia evenimentul intitulat «Marșul pentru Viață». Anul acesta ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 12:45
(8786 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Peste 450 misiuni de ordine publică în luna martie 2024

IJJ Ialomița: Peste 450 misiuni de ordine publică în luna martie 2024

Creșterea gradului de siguranță al cetățenilor prin asigurarea măsurilor de ordine la manifestările cu public numeros și participarea la misiuni de menținere în sistem integrat au fost principalele ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 12:10
(14379 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Apartament în flăcări

Două echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri au intervenit în cursul zilei de sâmbătă, 30 martie a.c, în jurul orelor 12,30, pentru stingerea unui incendiu produs la ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 10:20
(3811 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Autoturism răsturnat în apropierea fostului Combinat Chimic, accident cu motocicletă în Slobozia

Autoturism răsturnat în apropierea fostului Combinat Chimic, accident cu motocicletă în Slobozia

Trei echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au intervenit la un accident rutier produs pe DN21 (în apropierea Combinatului), un autoturism cu trei persoane pasagere răsturn ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 10:10
(12612 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


RAJA Constanța: Lipsă apă în zonele Vlașca și Fetești Oraș din Fetești!

Miercuri, 1 aprilie 2024, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 100 mm, de la intersecția străzilor Călărași cu Constantin Brâncoveanu din municipiul ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 09:35
(13860 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 1 aprilie 2024, termen-limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 1 aprilie 2024, este termenul-limită de depunere a «Declarației informative privind ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 09:15
(11352 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Blocada» pe străzile din Țăndărei

Joi, 28 martie a.c., polițiștii ialomițeni, alături de jandarmi, au desfășurat la Țăndărei acțiunea «Blocada». Pentru neregulile constatate, polițiștii au aplicat 70 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2024, 14:10
(3063 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție provizorie emise la Fetești și Valea Ciorii

Joi, 28 martie a.c., polițiștii au fost sesizați de două femei, în vârstă de 41 și, respectiv 70 de ani, domiciliate în Fetești și Valea Ciorii, cu privire la faptul că a fi fost agresate ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2024, 13:50
(11653 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,22%, rata șomajului la sfârșitul lunii februarie 2024

La sfârșitul lunii februarie 2024, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4153 de șomeri (din care 1917 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2024, 10:30
(23288 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Rețea de hoți, destructurată de polițiști

Polițiștii din Slobozia, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, au destructurat o rețea infracțională, specializată în «furturi». În zilele de 19 ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2024, 08:40
(4361 vizualizări - 0 comentarii)


USR: «Marcel Boloș, ministrul PNL al Finanțelor, se pregătește să crească numărul de șefi la stat!»

«Din cel mai recent proiect de Ordonanță de Urgență pus în consultare publică pe 13 martie a.c. de Ministerul Finanțelor, aflăm că Marcel Boloș se pregătește să crească din nou cheltuielile ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2024, 16:50
(17706 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Slobozia

Marți, 26 martie a.c., polițiștii au organizat la Slobozia o acțiune preventiv-reactivă, cu efective mărite, având ca scop menținerea și asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2024, 15:40
(6596 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Județul Ialomița: Se reabilitează Palatul Administrativ

Instituția Prefectului Județul Ialomița: Se reabilitează Palatul Administrativ

Miercuri, 27 martie 2024, a fost semnat contractul de execuție lucrări pentru obiectivul de investiții «Creșterea eficienței energetice a Palatului Administrativ al județului Ialomița», ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2024, 14:10
(33606 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Situațiile financiare anuale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că potrivit prevederilor art. 34 din Legea contabilității nr. 82/1991, cu modificările și completările ulterioare, persoanele ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2024, 14:00
(8826 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Județul Ialomița: Ședințe de lucru la nivel județean

Miercuri, 27 martie 2024, prefectul județului Ialomița a prezidat ședința Colegiului Prefectural Ialomița și a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița. «Deschidem astăzi lucrările ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2024, 12:35
(13916 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Intervenție la Fetești/zona Fetești Gară!

Ca urmare a unei avarii înregistrare pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe DN3B din Fetești/zona Fetești Gară, se sistează furnizarea apei potabile miercuri, 27 martie ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2024, 09:25
(9065 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...