Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Senatorul lui Dumnezeu și-a adjudecat funcția de subprefect!

Se schimbă mobila administrativă la Prefectura Ialomița

Senatorul lui Dumnezeu și-a adjudecat funcția de subprefect!

Protocolul dintre PNL și PMP generează primele schimbări administrative. Potrivit acestuia, PMP și-a adjudecat 2 funcții de prefect și 20 de funcții de subprefect la nivelul țării. În Ialomița, senatorul PMP Gabi Ionașcu a propus pentru funcția repartizată, cea de subprefect, pe juristul Sorin Drima. Acesta este proaspăt avocat, jurist cu normă întreagă la primăria Urziceni.

Senatorul lui Dumnezeu a propus Senatorul PMP Gabi Ionașcu a reușit performanța de a o schimba din funcție pe Silica Vali Tudor, subprefectul care trăiește pe post de mobilier de fundal de aproape 2 ani la Prefectura... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2019, 19:10 (19879 vizualizări - 45 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița trebuie să modernizeze spitalul pe care îl administrează!

Până în 2022

Consiliul Județean Ialomița trebuie să modernizeze spitalul pe care îl administrează!

Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia pare un demers greu de realizat. Cele 6 proiecte concepute de Consiliul Județean Ialomița se află în momentul de față într-o fază incipientă deși, potrivit propriilor declarații ale administrației județene, era necesar ca investițiile să fie deja începute, având în vedere că trebuie finalizate până cel târziu în 2022. Execuția proiectelor este foarte importantă deoarece a stat la baza acreditării unității medicale, fiind garantată atât de autoritățile județene, cât și de oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Valoarea totală a investițiilor se ridică la 160,6 milioane de lei.

Proiecte în impas... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2019, 13:20 (6938 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari a revenit în fruntea Învățământului ialomițean

Decizie a Ministerului Educației

Luminița Barcari a revenit în fruntea Învățământului ialomițean

Încep schimbările în instituțiile publice din județul Ialomița. Luni, 11 noiembrie 2019, la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a fost numit un nou inspector ge­neral. Este vorba despre Luminița Barcari, susținută de PNL Ialomița pentru a ocupa această funcție. Numirea Luminiței Barcari s-a făcut prin Ordin semnat de actualul mi­nistru al Educației, Monica Anisie, pentru o perioadă de 6 luni.

Schimbări în fruntea IȘJ Ialomița
Noul ministru al Educației, Monica Anisie, a decis să facă schimbări în ceea ce privește conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Astfel,... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 15:40 (14432 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Administrația din Ciulnița amenință cu evacuarea o familie cu trei copii

Administrația din Ciulnița amenință cu evacuarea o familie cu trei copii

O familie cu 3 copii din satul Ivănești al comunei Ciulnița este amenințată de oficialii Primăriei cu evacuarea. Familia trăiește într-o casă în satul Ivănești, ocupată cu permisiunea autorităților locale în urmă cu 6 ani... Vice­primarul comunei, Ionuț Belu, susține că Vasilică Buturugă, tatăl celor 3 copii, nu se integrează în comunitate...

Povestea lui Vasilică
În data de 17 octombrie 2019, Vasilică Buturugă din satul Ivănești al comunei Ciulnița a fost înștiințat de către autori­tățile locale ca «în termen de 30 de zile de la primirea prezentei să evacuați clădirea în care... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 13:50 (6746 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șpăgile luate de agenții Poliției Autostrăzi-Fetești trebuie probate din nou

Curtea de Apel a decis

Șpăgile luate de agenții Poliției Autostrăzi-Fetești trebuie probate din nou

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au fost obligați să probeze încă o dată faptele de corupție ale agenților Poliției Autostrăzi-Fetești, cercetați penal în cursul anului 2018. Decizia aparține Curții de Apel București și a fost fondată pe un amănunt controversat. Judecătorii din Capitală au explicat faptul că anchetatorii nu au identificat toate persoanele de la care polițiștii au luat mită, iar din această cauză probatoriul anexat dosarului este insuficient. Specialiștii în drept explică faptul că argumentul invocat de magistrații bucureșteni este o excepție fără temei în doctrina Dreptului Penal românesc...

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 10:10 (6783 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De la Armand la Milano/London și Florin Salam Gheorghe

Evoluția numelor copiilor rromi din Ialomița

De la Armand la Milano/London și Florin Salam Gheorghe

În ultimii ani, o dată cu migrația în statele europene, moda numelor adoptate de conaționalii noștri s-a mo­dificat. Dacă în anii 2000 nume precum Termopan și Armand erau în trend, acum acestea au fost înlocuite cu nu­mele celor mai cunoscuți maneliști și numele capitalelor prin care rromii ialomițeni tranzitează. Evoluția acestora de-a lungul anilor ar putea fi cap­tivantă, dacă nu ar fi atât de ridicolă.

Istoria lui «Armand» În urmă cu 15 ani, nume precum Armand, Bruzli, Eduardo ori Pamela erau des auzite pe străzile localităților unde familiile de rromi din Ialomița trăiau aș­teptând... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2019, 16:35 (3097 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia, 30% dintre diagnostice au fost eronate

În 2018

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia, 30% dintre diagnostice au fost eronate

Deși beneficiază de sume considerabile pentru a-și desfășura activitatea, Spitalul Județean de Urgență Slobozia are restanțe în ceea ce privește calitatea serviciilor medicale. Un document oficial demonstrează faptul că în cazul multor pacienți diagnosticele sunt inexacte sau eronat stabilite. În 2018, pentru 30% dintre bolnavii care au trecut pragul unității medicale se constată o neconcordanță între diagnosticul pe care l-au primit la internare și cel trecut în fișele de externare. Deși i-a fost solicitat un punct de vedere oficial în legătură cu acest aspect, Mariana Iancu, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, a refuzat să ofere detalii, declarând că: «nu am timp să stau de vorbă!»... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2019, 13:25 (23929 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu poate stopa abandonul școlar

8,6 milioane de lei, cheltuite degeaba

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu poate stopa abandonul școlar

Un proiect european în valoare de 8,6 milioane de lei, implementat în Ialomița cu scopul de a reduce abandonul școlar, nu are rezultatele așteptate. Beneficiarul este Inspectoratul Școlar Județean, ale cărui statistici demonstrează faptul că stoparea acestui fenomen pare imposibilă. Într-un raport oficial al instituției, denumit «Starea Învățământului ialomițean», în ultimii 3 ani școlari numărul elevilor cu risc de abandon s-a menținut la aceleași valori ridicate.

Statistici îngrijorătoare În urmă cu 6 ani, Institutul Național de Statistică și UNICEF România atrăgeau atenția cu privire... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2019, 09:50 (3885 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte de peste 40 mii de euro

Se întâmplă la Sărățeni

Proiecte de peste 40 mii de euro

Autoritățile locale din comuna Sărățeni sunt pe cale de a im­plementa două proiecte menite să contribuie la siguranța cetățe­nilor: sistem vi­deo de supra­ve­ghere și iluminat public, pro­iecte în valoare de peste 40 mii de euro.

50 camere video la Sărățeni Eugen Tocileanu, primarul co­munei Sărățeni, urmează să implementeze un nou proiect. Acesta dorește să instaleze în întreaga co­mună 50 camere video de supra­ve­ghere. «Acum lucrăm la un proiect pe GAL, respectiv montarea ca­me­relor de supraveghere video... Ca­merele vor fi amplasate în toată lo­calitatea, în special în centrul... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2019, 12:40 (5046 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Serviciile de asistență socială lasă de dorit

În Ialomița

Serviciile de asistență socială lasă de dorit

Un control efectuat de Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița în cadrul pri­mă­riilor din județ scoate în evidență dezinteresul autorităților locale față de modul în care se acordă servicii sociale beneficiarilor. Toate acestea în condițiile în care, la nivelul județului Ialomița, Asistența Socială rămâne unul dintre domeniile care se bucură de cea mai mare finanțare, bene­ficind de fonduri anuale care depășesc 150 milioane de lei.

Săracii, tratați cu indiferență Controlul efectuat de reprezentanții Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița s-a realizat... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2019, 10:20 (3937 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița legiferează pentru mandatul viitor

Ultimele zvâcniri ale administrației Moraru

Consiliul Județean Ialomița legiferează pentru mandatul viitor

Miercuri, 30 octombrie 2019, consilierii județeni s-au reunit în ca­drul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a întâlnirii au fi­gurat 24 de proiecte de hotărâri, unele de interes major pentru cetățenii județului Ialomița. Printre acestea se numără și proiecte care vizează investiții edi­litare la nivelul județului Ialomița. Acestea vor fi finalizate, în cel mai fericit caz, la sfârșitul următorului mandat legislativ, respectiv în anii 2023-2024. Ședința a fost marcată de scandalul public declanșat între consilierul județean PNL Dragoș Soare și directorul Spitalului Județean Slobozia, Mariana Iancu...

Administrația Moraru moare, dar nu se predă... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2019, 12:10 (8753 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bătut de un polițist într-o benzinărie

La Slobozia

Bătut de un polițist într-o benzinărie

Acuzații grave aduse unui polițist din Slobozia. Angajat în cadrul Serviciului Poliției Rutiere Ia­lomița, agentul a fost reclamat de un tânăr cu privire la faptul că l-ar fi agresat într-o benzi­nărie. Acesta spune că ar fi încercat să-l salute pe polițist, moment în care omul legii și-ar fi ieșit din fire și i-ar fi aplicat o corecție. Șefii polițistului sunt însă de altă părere. Oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița susțin faptul că agentul a fost cel care ar fi fost agresat de tânărul care l-a reclamat... În acest caz a fost deschisă o anchetă.

Scandal la benzinărie... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2019, 17:15 (9540 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moraru-omul și opera (II)

Moraru-omul și opera (II)

Saga președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, revine în paginile ziarului nostru. Săptămâna trecută am trecut în revistă prima sa decizie administrativă și activitatea care a precedat numirea sa în funcție. Astăzi ne vom concentra atenția asupra altor decizii administrative care au făcut istorie la nivel local, de la primele sale apariții pe rețelele de socia­lizare la «vânătoarea de vrăjitoare» declanșată în cadrul instituției și de-acolo mai departe la deciziile care au bulversat activitatea administrativă județeană generând, pierderi financiare greu de cuantificat.

Epoca rapoartelor lunare... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2019, 13:20 (3323 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Bomba» cu miros construită în mijlocul străzii

La Gârbovi

«Bomba» cu miros construită în mijlocul străzii

Un cetățean din comuna Gârbovi a pus pe jar autorită­țile după ce a amenajat, pe strada pe care locuiește, o hazna. Totul a ieșit la iveală după ce vecinii au reclamat întreaga situație, deranjați de mirosul puternic care a învăluit întreaga stradă. În urma petiției, Garda de Mediu-Comisariatul Județean Ialomița, Prefectura Ialomița și Direcția de Sănătate Publică au efectuat mai multe controale, omul fiind amendat. Mai mult, organele de control l-au obligat ca în 45 de zile să astupe fosa. Situația este cu atât mai uluitoare cu cât, spun repre­zentanții Primăriei Gârbovi, cetățeanul a vrut să intre cu haznaua în legalitate solicitând pentru ea autorizație de construire!

Un caz uluitor... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2019, 11:50 (2159 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Membrii Biroului Electoral Județean Ialomița, acuzați de «fals în declarații»

Membrii Biroului Electoral Județean Ialomița, acuzați de «fals în declarații»

bonus: Prefecții s-au «îmbolnăvit» subit

Scandal public înainte de Alegerile Prezidențiale în județul Ialomița. Biroul Electoral Județean Ialomița și-a schimbat conducerea, după ce fostul președinte, judecătorul Daniela Răceanu, a demisionat din funcție. Decizia acesteia a fost luată după ce a formulat o plângere penală împotriva membrilor BEJ, pe care i-a acuzat de «fals în declarații». Dosarul se află în cercetare la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București.

3 instituții, o singură anchetă Potrivit informațiilor, fostul șef al Biroului Electoral Județean Ialomița, judecătorul Daniela Răceanu, a înaintat organelor judiciare... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2019, 19:20 (6529 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dispensar modern în Cartierul Strachina din Țăndărei

Dispensar modern în Cartierul Strachina din Țăndărei

În urmă cu 4 luni, autoritățile din Țăndărei au reușit să obțină fonduri pentru dotarea cu aparatură medicală necesară viitorului dispensar din Cartierul Strachina. Proiectul va atinge suma de 46 mii de euro, banii provenind de la Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale prin Grupul de Acțiune Locală. Beneficiarii acestei investiții vor fi cetățenii orașului Țăndărei.

Un nou proiect la ºăndărei
Edilii orașului Țăndărei sunt pe cale să finalizeze încă un proiect menit să contribuie la bunăstarea cetățenilor. Astfel, o clădire din Cartierul Strachina în care mulți ani a funcționat... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2019, 16:25 (3770 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Campanie de donare de sânge în satele ialomițene

Campanie de donare de sânge în satele ialomițene

În ultimele două luni, angajații Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița au extins activitatea instituției și în mediul rural. Astfel, au fost demarate 5 campanii de donare de sânge în tot atâtea loca­lități din județ. Măsura a fost adoptată ca urmare a scăderii numărului de donatori care trec pragul Centrului.

Ialomița are nevoie de donatori de sânge Informațiile oficiale ale Centrului de Transfuzii Sanguie Ialomița arată că în ultimele două luni media donatorilor înregistrați zilnic a fost de cel mult 10 persoane. Din această cauză, angajații instituției au luat decizia de a demara... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2019, 13:20 (2764 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Podul rutier de la Bora a ajuns în instanță

Cu 1 milion de lei mai scump

Podul rutier de la Bora a ajuns în instanță

Construcția podului rutier peste râul Ialomița din zona Cartierului Bora al Sloboziei a ajuns în instanță. Oficialii Direcției Regionale de Drumuri și Poduri Constanța, subordonată Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere, a acționat în instanță societatea Construcții Feroviare Drumuri Poduri SRL Buzău, firma care a câștigat inițial contractul pentru reabili­tarea obiectivului. Problema este generată de faptul că o parte dintre lucrările inițiale ale constructorului buzoian au afectat rezistența podului. Siguranța circulației nu este însă în pericol. Vestea bună este că a fost găsit un constructor, însă noul proiect de consolidare este mai scump cu 1 milion de lei.
... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2019, 10:10 (4995 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Episcopia salvează PRO România!

Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Adam, la Slobozia

Episcopia salvează PRO România!

În prag de Alegeri Prezidențiale, Episcopia Sloboziei și Călărașilor a adus la Slobozia Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Adam. Procesiunea de întâmpinare, desfășurată marți, 5 noiembrie 2019, a fost marcată de prezența politicienilor PRO România, în frunte cu Marian Neacșu. Icoana va rămâne la Mânăstirea «Sfinții Voievozi» până luni, 11 noiembrie 2019...

Luceafărul Neacșu și Primarul Nimănui
Preasfințitul Părinte Episcop Vincențiu, împreună cu toți preoții Eparhiei și cei 4000 de credincioși numărați oficial s-au bucurat să-i aibă alături, în primul... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2019, 19:05 (9227 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Constantin Sava vrea investiții de 350 mii de euro în serviciul de salubritate

Cheltuieli megalomanice la Urziceni

Primarul Constantin Sava vrea investiții de 350 mii de euro în serviciul de salubritate

La o lună de la declararea «stării de alertă», orașul Urziceni continuă să se confrunte cu probleme grave legate de salubrizarea localității. Prețul pentru preluarea gunoiului menajer a fost majorat la 10,5 lei, Rosal Grup SA rămâne titular de contract pentru încă 8 luni de zile, iar primarul Constantin Sava nu renunță la intențiile sale de a înființa un serviciu de salubritate propriu...

Curat ilegal, iar locuitorii plătesc!
La sfârșitul lunii septembrie 2019, primarul Constantin Sava anunța public rezilierea contractului cu Rosal Grup SA și înființarea «în maxim două săptămâni... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2019, 13:20 (6224 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Activități preventive ale polițiștilor în școlile din Fetești

Marți, 1 octombrie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat o serie de activități pe linia prevenirii faptelor cu violență, a traficului și a consumului de droguri, precum și siguranța rutieră în școlile ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:25
(3234 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

Polițiștii slobozeni au depistat un tânăr, de 24 de ani, din Amara, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului Slobozia luni, 1 octombrie a.c., deși avea acest drept suspendat. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:20
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Zilele Recoltei 2019»

În perioada 5-6 octombrie 2019, în Piața Agroalimentară din Slobozia, va avea loc tradiționala manifestare a toamnei «Zilele Recoltei 2019», organizată de Primăria Municipiului Slobozia în parteneriat cu ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 18:20
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer din Scânteia, urmărit de polițiști

Sâmbătă, 28 septembrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că un șofer ar circula haotic dinspre Bucu către Țăndărei, punând în pericol ceilalți participanți la trafic. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:20
(3572 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

În perioada 27-28 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat patru conducători auto, cu vârste cuprinse între 32 și 47 de ani, în timp ce șofau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:15
(2769 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 27 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au depistat, pe raza comunei Săveni, un bărbat de 60 de ani, din Platonești, în timp ce transporta cu ajutorul unei ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:10
(3092 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, urmărit de polițiști pe autostrada A3 București-Ploiești. A fost prins și arestat, fiind bănuit de furt din mașini!

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat bănuit că ar fi participat la săvârșirea infracțiunii de furt din auto, faptă comisă pe raza municipiului Slobozia. În continuarea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:50
(5188 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Verde la Educație pentru Circulație»

Poliția Română și Lidl lansează, la nivel național, a VII-a ediție a campaniei de educație rutieră «Verde la Educație pentru Circulație». Evenimentul se va desfășura sâmbătă, 28 septembrie a.c., începând ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:40
(2351 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Slobozia și Fetești

În perioada 25-26 septembrie, în intervalul orar 7,30-16,00, polițiștii slobozeni, precum și cei din cadrul Poliției Municipiului Fetești, au organizat și pus în aplicare o serie de acțiuni în unitățile ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:35
(2903 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 22 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 27 septembrie 2019, pe raza județului Ialomița sunt declarate 22 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:30
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Patruzeci de Sfinte Liturghii la Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, începând cu data de  30 septembrie 2019, în Catedrala din Urziceni se vor oficia 40 de Sfinte Liturghii în cinstea Sfântului Ierarh Nectarie vindecătorul ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:25
(3236 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Joi, 26 septembrie a.c., în jurul orei 8,00, pe raza localității Fetești s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, în timp ce un tânăr, de 18 ani, din Fetești, conducea un autoturism pe ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:20
(2360 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Țăndărei: Braconaj piscicol

Joi, 26 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au depistat un bărbat, de 47 de ani, din Țăndărei, în timp ce transporta pește din speciile crap și plătică pentru care nu deținea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:15
(2754 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 30 septembrie-4 octombrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:10
(5118 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu emis pe numele unui slobozean

Miercuri, 25 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 51 de ani, din Slobozia, și-ar fi agresat fosta concubină. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:20
(5817 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în lanț pe DN21

Miercuri, 25 septembrie a.c., pe DN21 s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit că, în timp ce un tânăr ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:15
(2042 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN21 accident


Stelnica: Arestat pentru «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au reușit miercuri, 25 septembrie a.c., identificarea unui bărbat, de 23 de ani, din comuna Stelnica, pe numele căruia era emis un mandat de executare ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:10
(3177 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Română susține Proiectul «EDWARD»

Joi, 26 septembrie 2019, în cadrul Campaniei naționale de educație rutieră «Alege viața!», Poliția Română susține la nivel național Proiectul «EDWARD»-The European Day Without A Road Death (Ziua europeană fără persoane decedate în accidente rutiere) ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:05
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat preventiv pentru «tâlhărie calificată»


Vineri, 20 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au identificat și reținut un bărbat, de 37 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 20:05
(3596 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Salonul Anual de Carte», a XXVIII-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2019, la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, sala Galeriile Arcadia, se va desfășura a XXVIII-a ediție a «Salonului Anual de Carte». Sub sloganul «2019-Anul Cărții ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 19:50
(6544 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de informare a șoferilor

Luni, 23 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au organizat și desfășurat pe raza municipiului Slobozia o acțiune de informare și instruire a conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 19:40
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii survenite la un hidrant de pe strada Căprioarei, din orașul Țăndărei, județul Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 24 septembrie 2 ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 17:10
(3344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 23-27 septembrie a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2019, 18:20
(5262 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Servicii Publice Slobozia SRL
vă face cunoscut faptul că,
în perioada 05-06.10.2019,
se vor desfășura
«Zilele Recoltei»
în incinta Pieței Agroalimentare Ialomița

20 Septembrie 2019, 11:10


Biciclist acroșat de o mașină între Bucu și Ograda

Miercuri, 18 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident produs pe DN2A, între localitățile Bucu și Ograda. În timp ce un bărbat, de 39 de ani, din Țăndărei, conducea ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 20:10
(5252 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de și din autovehicule

Miercuri, 18 septembrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea furturilor de și din autovehicule pe raza localităților ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 20:05
(4474 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea de apă în Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite joi, 19 septembrie 2019, la nivelul unui branșament de pe strada Garofiței, din orașul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA este nevoită să întrerupă furnizarea de ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 12:55
(2770 vizualizări - 0 comentarii)


Activitate desfășurată de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot»

Activitate desfășurată de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot»

Miercuri, 18 septembrie 2019, părintele protopop Laurențiu Cioranu, împreună cu părintele Daniel Ferbințeanu de la Parohia Ograda au săvârșit Slujba sfeștaniei, Sfințirea cea mică a apei și au rostit rugăciuni ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 12:50
(4230 vizualizări - 6 comentarii)


DSVSA Ialomița: 21 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 18.09.2019, pe raza județului Ialomița sunt declarate 21 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea au fost ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:30
(2257 vizualizări - 1 comentariu)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Manasia


Marți, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 41 de ani, din Manasia, și-ar fi agresat și amenințat fosta soție. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:25
(3770 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...