Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sindicatul «Soia 2007» acuză conducerea Expur de «discriminare»

Un coșmar care durează de 5 ani

Sindicatul «Soia 2007» acuză conducerea Expur de «discriminare»

bonus: Drept la replică

Angajații Expur reclamă condițiile «discriminatorii» de muncă din cadrul firmei. Ion Grecu, liderul sindicatului «Soia 2007», susține că firma nu respectă «prevederile legale privind sănătatea și securitatea în muncă». Potrivit declarațiilor sale, «din 2010 și până în prezent toate solicitările legale pe care le-am formulat nu au fost respectate!». Litigiul dintre Sindicat și conducerea Expur datează de peste 5 ani, perioadă în care conducerea firmei a refuzat includerea angajaților în «condițiile speciale de muncă» prevăzute de lege...

Expur e «stat în stat» Firma Expur SA are peste... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2017, 16:15 (6723 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Marin Cruțu refuză scaunul Sucevei

Directorul DJTS Ialomița, în «medical»

Marin Cruțu refuză scaunul Sucevei

Apele sunt tulburi de circa o lună la Direcția Județeană pentru Tineret și Sport Ialomița. Pe 27 octombrie 2017, directorul Marin Cruțu a primit din partea Ministerului ordin de detașare pe 6 luni, începând cu 1 noiembrie a.c., la instituția similară din Suceava, pe același post. Cruțu a refuzat această detașare invocând probleme de sănătate, iar acum se află în concediu medical și așteaptă răspunsul la refuzul său. Acesta întârzie, ba, mai mult, la ora actuală, atât DJTS Ialomița, cât și DJTS Suceava au directori interimari, care îl suplinesc pe același Marin Cruțu.

«Dacă nu-mi răspund îi acționez în instanță»... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2017, 13:40 (4865 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Copii neglijați de familie, sub monitorizarea autorităților

Ialomița: Copii neglijați de familie, sub monitorizarea autorităților

Apel disperat pe rețelele de socializare cu privire la soarta a opt copii din comuna Miloșești. Micuții sunt condamnați să trăiască împreună cu mama lor bolnavă psihic și tatăl care trebuie să muncească cu ziua pentru a avea grijă de familie. Sesizarea virtuală amintea despre faptul că deși cazul a fost semnalat către Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, instituția nu a făcut mare lucru. În replică la acuzațiile aduse, oficialii DGASPC susțin că familia se află sub monitorizare încă din vară, când au dispus măsura de internare într-un centru de protecție pentru unul dintre cei opt copii ai familiei...

Detalii cutremurătoare... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2017, 14:25 (7278 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Țeapă» pe proces-verbal de custodie la ANIF Ialomița

Descărcare frauduloasă de gestiune la OUAI Sudiți

«Țeapă» pe proces-verbal de custodie la ANIF Ialomița

Agenția de Îmbunătățiri Funciare Ialomița e acuzată că a încercat să transfere mijloace fixe inexistente în valoare de 676 mii de lei către Organizația Utilizatorilor de Apă pentru Irigații Sudiți. Potrivit președintelui OUAI Sudiți, mijloacele fixe transferate sunt niște ruine vandalizate, aflate într-o stare avansată de degradare. În replică, președintele ANIF Ialomița, Ionuț Popescu declară că «a fost o eroare care s-a rezolvat...». Incidentul reflectă situația dezastruoasă a sistemelor de irigații din Ialomița și încercarea ANIF de a masca pagubele înregistrate de-a lungul ultimului deceniu.

Mortul viu de la Sudiți... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2017, 10:10 (6699 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a dispus anularea a 100 de diplome de Bacalaureat

Dosarul «Mită pentru BAC 2012»

Tribunalul Ialomița a dispus anularea a 100 de diplome de Bacalaureat

bonus: Mezina primăriței din Țăndărei, implicată în scandalul «Mită pentru BAC 2012»

Scandalul generat de ancheta Direcției Naționale Anticorupție cu privire la mita pe care mai mulți elevi din Ialomița au oferit-o profesorilor lor pentru a-i trece Bacalaureatul 2012, în sesiunea din vară, a ajuns la final. În urmă cu o săptămână, judecătorii Tribunalului Ialomița s-au pronunțat pe latura civilă a cauzei, care viza desființarea lucrărilor măsluite de profesorii care s-au lăsat mituiți de foștii liceeni, precum și a diplomelor de Bacalaureat emise pe numele absolvenților de liceu. În total, judecătorii au stabilit că peste 100 de lucrări și tot atâtea diplome trebuie anulate. Sentința nu este însă definitivă și poate fi atacată cu apel la Curtea de Apel București. Reamintim că... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2017, 11:25 (27282 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia se pregătește pentru Sărbătorile de Iarnă

Brad de Crăciun înalt de 13 metri, în centrul orașului

Pregătirile pentru Sărbătorile de Iarnă au intrat în linie dreaptă și la Slobozia. Autoritățile locale au amenajat în centrul orașului un Târg de Crăciun și au montat un brad a cărui înălțime este de 13 metri. De asemenea, pe stâlpii din oraș au fost montate noi ornamente luminoase.

Sărbători de 300 mii de lei Pregătirile pentru Sărbătorile de Iarnă au însă prețuri piperate. Municipalitatea a cheltuit pentru bradul din centrul orașului, ornamentele luminoase de pe stâlpi și amenajarea Târgului de Crăciun 300 mii de lei. Târgul de Crăciun este o idee nouă a Primăriei Slobozia și este... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2017, 18:05 (9522 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisioane ilegale la plata facturilor, în magazinele din Slobozia

Comisioane ilegale la plata facturilor, în magazinele din Slobozia

Pentru a ușura statul la cozi când vine vorba despre plata facturilor la utilități, magazinele din Slobozia au implementat un sistem electronic care permite efectuarea de plăți în cel mai scurt timp. Din dorința de a face profit, pentru efectuarea acestor operațiuni, unele magazine percep clienților comisioane. Sumele variază între 50 de bani și 1 leu, în funcție de ceea ce plătești. Metoda practicată este însă ilegală, întrucât patronii de magazine sunt bonusați la fiecare tranzacție încheiată cu succes. Totul se petrece sub ochii reprezentanților Comisariatului Județean pentru Protecția Consumatorului care, potrivit declarațiilor, nu au fost sesizați cu privire la astfel de situații.
... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2017, 16:50 (11603 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița, pregătirile pentru iarnă costă 8,4 milioane de lei

În Ialomița, pregătirile pentru iarnă costă 8,4 milioane de lei

bonus: Încă o iarnă cu DADP. Slobozia deszăpezește în regie proprie!

Ca în fiecare an, autoritățile din Ialomița depun eforturi considerabile pentru ca iarna să nu le mai ia prin surprindere. Din punct de vedere financiar,  în sezonul rece 2017-2018, la nivelul județului sunt disponibile 8,4 milioane de lei pentru a ține piept iernii. Suma ar putea însă să crească dacă viscolul va fi puternic și va impune costuri suplimentare. Cu toate acestea, reprezentanții autorităților locale și județene sunt optimiști și spun că nu vor fi probleme. «Am discutat cu primarii localităților, am avut întâlniri oficiale în care am dezbătut pe larg această problemă. Toți sunt pregătiți!» oferă asigurări Gigi Petre, prefectul județului Ialomița. Între timp, Compania Națională... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2017, 17:50 (4930 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

2 ore de întuneric la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

2 ore de întuneric la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

O avarie la rețeaua de energie electrică la care este cuplat și Spitalul Județean de Urgență Slobozia a lăsat unitatea medicală pe întuneric preț de 2 ore. Deși spitalul este echipat cu un generator, aparatul nu a putut fi pus în funcțiune din cauza vechimii sale.

Generatorul are 50 de ani! Se pare că respectivul generator ar fi fost adus la Spitalul Slobozia în urmă cu 50 de ani, când unitatea a fost înființată. Reprezentanții Spitalului Slobozia susțin însă că nu au fost semnalate probleme din cauza penei de curent. «Mi s-a comunicat că nu au fost incidente din cauza penei de curent... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2017, 12:20 (6219 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Kaufland Slobozia buzunărește clienții nevinovați

Kaufland Slobozia buzunărește clienții nevinovați

În ultimii ani, Kaufland Slobozia s-a remarcat constant prin atitudinea abuzivă față de clienții nevinovați. În urma unor acuzații de furt nefondate, agenții de pază ai supermarketului au abuzat verbal clienții, i-au percheziționat nejustificat și i-au umilit în spațiul public. Incidentul pe care vi-l relatăm continuă seria acestor fapte inacceptabile.

Declarație pe propria răspundere Ion Daniel este inginer de construcții navale și unul dintre clienții fideli ai supermarketului Kaufland. Sau, mai exact, a fost până în dimineața zilei de 30 noiembrie 2017, când a fost acuzat de șeful... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2017, 18:05 (31999 vizualizări - 51 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal public la Primăria Amara

Scandal public la Primăria Amara

Amara Business Grup, societatea Consiliului Local Amara, este ținta unui nou scandal. Printr-o hotărâre a aleșilor locali ai orașului, s-a decis delegarea Serviciului de Administrare a Domeniului Public de către firmă, aspect considerat total ilegal de către reprezentanții Prefecturii Ialomița. Reprezentații instituției au solicitat revocarea imediată a respectivului act administrativ, considerând că «delegarea serviciului s-a realizat cu încălcarea prevederilor legale». În replică la acuzațiile aduse, Ion Măiță, primarul din Amara, explică faptul că decizia care agită spiritele a fost luată la recomandarea Camerei de Conturi Ialomița.

Aici sunt banii dumneavoastră!... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2017, 15:35 (8299 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambulanțe reparate și date la casat

Se întâmplă la Spitalul Slobozia

Ambulanțe reparate și date la casat

Spitalul Județean de Urgență Slobozia vrea să caseze două mașini de Ambulanță, reparate și echipate complet pentru suma de 50000 de lei! Banii au fost acordați, sub formă de sponsorizare, de un om de afaceri ialomițean, iar mașinile au fost reparate pentru a fi utilizate în transportul pacienților externați. Locul celor două Salvări va fi luat de două automobile Dacia Duster...

Bani investiți inutil Cele două ambulanțe au fost donate de Serviciul de Ambulanță Județean Ialomița Spitalului Județean de Urgență Slobozia în urmă cu mai bine de 7 ani. O dată primite, reprezentanții unității... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2017, 10:10 (4927 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dorina Milea, directorul «falimentar» al Servicii Publice Slobozia

Dorina Milea, directorul «falimentar» al Servicii Publice Slobozia

Servicii Publice Slobozia SRL este firma Primăriei Slobozia care are ca domeniu de activitate administrarea piețelor, târgurilor, bazarului și cimitirelor din municipiu. În ultima jumătate de an, societatea a fost ținta unor scandaluri publice legate de modul ilegal în care Ștefan Costea, fostul administrator, a cheltuit fondurile din bugetul societății. Nici Dorina Milea, actualul administrator al Servicii Publice, nu pare să aibă calități de bun manager. Pe rolul Tribunalului Ialomița se află de 5 ani un proces prin care Milea cere insolvența firmei Karoline Exim SRL, societate pe care a administrat-o. Potrivit Ministerului Finanțelor, aceasta are de plătit datorii de peste 500 mii de lei. ... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2017, 13:20 (13172 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orfanii care au nevoie de sprijinul semenilor

Orfanii care au nevoie de sprijinul semenilor

O poveste de viață cutremurătoare se scrie în satul ialomițean Luciu. Mirel, Livia și Stelică Purice, trei frați din localitate, au fost greu încercați de soartă. În 3 luni, aceștia au rămas fără ambii părinți, răpuși de cancer. Transformați în oameni mari fără voia lor, orfanii din Luciu sunt condamnați să-și ducă zilele într-o casă sărăcăcioasă, fără sprijinul nimănui. Tot ce își doresc frații Purice de la semenii lor mai înstăriți este ca cineva să-i ajute cu reparația casei în care s-au născut. De restul se vor descurca singuri, așa cum fac în fiecare zi...

Copii cu chipuri de oameni mari... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2017, 16:55 (8204 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unul dintre criminalii-autostopiști, elev la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Unul dintre criminalii-autostopiști, elev la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

În urmă cu o săptămână, o crimă oribilă zguduia România. Astfel, vineri, 24 noiembrie 2017, un șofer a fost ucis și soția lui rănită de către două persoane pe care le-ar fi luat la ocazie în județul Călărași. După o săptămână, autorii crimei au fost prinși, fiind vorba despre doi tineri din Călărași, cu vârste de 17 și 18 ani. De reținut că bărbatul de 58 de ani a fost lovit mortal, în zona gâtului, cu un cuțit. Atacatorii i-au lovit și soția, de 55 de ani, însă femeia a supraviețuit. Potrivit polițiștilor călărășeni, unul dintre atacatori, T.C., în vârstă de 18 ani, este elev la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia. De asemenea, cuțitele cu care cei doi au ucis ar fi fost achiziționate... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2017, 12:05 (76569 vizualizări - 63 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sprijin elvețian pentru IMM prin intermediul CEC Bank

Slobozia: Sprijin elvețian pentru IMM prin intermediul CEC Bank

Dezbaterea desfășurată la Slobozia, la care a participat și Excelența Sa Urs Herren, ambasadorul Confederației Elvețiene în România, a avut drept scop prezentarea oportunităților IMM de accesare a unor fonduri prin Programul de Finanțare Româno-Elvețian. Acest program constă în acordarea către IMM a unor linii de creditare cu dobândă redusă. Sunt finanțate astfel 8 domenii de activitate principale, printre care se numără construcțiile, agricultura, turismul sau serviciile medicale. Scopul acestui program este de a sprijini, dezvolta și a crește competitivitatea Întreprinderilor Mici și Mijlocii din România, prin crearea unor linii de creditare eficiente și care să răspundă nevoilor antreprenorilor... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2017, 11:55 (5908 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Mocioniu își dă corijența pe bugetul Sloboziei

Unde nu-i cap, vai de contribuabili

Administrația Mocioniu își dă corijența pe bugetul Sloboziei

bonus: Centrul de Afaceri «Hamilton» vrea să obțină statut de Parc Industrial

Marți, 28 noiembrie 2017, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia. În cadrul acesteia, au fost dezbătute peste 20 de proiecte de hotărâri de interes pentru opinia publică locală. Lipsa spațiului tipografic ne obligă să selectăm drastic mediatizarea proiectelor supuse dezbaterii în plen. Indiferent de proiecte însă, modul de abordare al deciziei rămâne același...
Corijenți la contabilitate După primele 10 luni ale anului, potrivit informațiilor furnizate de către Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, bugetul Sloboziei înregistra un deficit de 8,28 milioane... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2017, 15:05 (6448 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia a sărbătorit Ziua Națională a României în Piața Unirii

Aproximativ 1000 de oameni au participat la evenimentele organizate la Slobozia în Piața Unirii din oraș. Cetățenii au venit de la primele ore ale dimineții pentru a asista la manifestări. Ceremonialul s-a încheiat cu un spectacol susținut de artista de muzică populară Elena Merișoreanu.

Copiii, încântați de parada militară
Evenimentele dedicate Zilei Naționale a României au debutat la Slobozia la orele 11,00, când Gigi Petre, prefectul județului Ialomița, a salutat Garda de Onoare. A urmat apoi desfășurarea unui ceremonial religios, oficiat de Preasfințitul Vincențiu, episcopul... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2017, 14:05 (8696 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Execuție publică la ședința Consiliului Județean Ialomița

Cristi Stan a fost condamnat din nou

Execuție publică la ședința Consiliului Județean Ialomița

bonus: Morgana ialomițeană a fondurilor europene

Scandal fără precedent în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean de joi, 23 noiembrie 2017. În cadrul întâlnirii, consilierii Opoziției au lansat acuzații publice la adresa conducerii instituției și a directorului Drumuri și Poduri SA Ialomița, Cristi Stan. În replică, președintele Victor Moraru a declarat: «Ceea ce faceți e total greșit! Noi suntem aici pentru a respecta prevederile legii... Votăm în orb pentru că asta e legea. Iar cine ne duce în eroare, trebuie să răspundă!». Conflictul adâncește disputele politice din acest for legislativ, pozițiile consilierilor județeni devenind ireconciliabile.

Scandal fără precedent... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2017, 15:25 (9099 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Tribunalul Ialomița a anulat 100 de diplome de Bacalaureat!

Dosarul «Mită pentru BAC 2012»

EXCLUSIV: Tribunalul Ialomița a anulat 100 de diplome de Bacalaureat!

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dispus anularea a 100 de diplome de Bacalaureat, obținute în mod fraudulos de elevii care au susținut examenul în vara anului 2012. Ancheta coordonată de procurorii Direcției Naționale Anticorupție a scos la iveală faptul că 17 profesori ialomițeni au primit bani de la elevi pentru a-i trece Bacalaureatul la diferite materii. Magistrații au dispus, de asemenea, anularea lucrărilor și a rezultatelor pentru care elevii și-au șpăguit profesorii, obligându-i pe aceștia să mai susțină încă o dată examenul de maturitate pentru respectivele discipline. Sentința dată la Slobozia nu este definitivă.

100 de diplome de Bac au fost anulate... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2017, 17:35 (14885 vizualizări - 13 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: Rata șomajului la finalul lunii martie-4,93%

Potrivit unei informări oficiale, la finalul lunii martie a acestui an, rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița a fost 4,93%, cu 0,66 puncte procentuale mai mare decât în aceeași perioadă ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 19:45
(3515 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Persoanele aflate în carantină sau izolare, verificate de polițiști

În ziua de luni, 17 mai a.c., polițiștii ialomițeni au fost efectuat ample verificări ale persoanelor aflate în carantină și izolare pe raza județului. Astfel, au fost verificate 120 de persoane. Totodată ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 19:35
(7996 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Locuință cuprinsă de flăcări

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de luni, 17 mai a.c., pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din localitatea Grindu. La sosirea echipajelor, incendiul se manifesta la tabloul electric ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 19:15
(2252 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu incendiu


Dridu: La volan sub influența băuturilor alcoolice

Un bărbat, de 45 de ani, din Dridu, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost prins conducând sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a fost oprit în trafic în ziua de luni, 17 mai a.c, pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 19:10
(2137 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 18 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10704, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 16:40
(1965 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Accident în afara localității Sărățeni

În dimineața zilei de sâmbătă, 15 mai 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la faptul că pe DN2A, în afara localității Sărățeni, s-a produs un accident de circulație în ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 18:05
(2663 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Pe parcursul zilei de duminică, 16 mai a.c., polițiștii de la Rutieră au depistat în flagrant cinci persoane în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice din județul Ialomița fără a deține permise ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 17:50
(2259 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Cod Galben de vânt puternic

Administrația Națională de Meteorologie a transmis o atenționare tip Cod Galben de intensificări susținute ale vântului, valabilă marți, 18 mai 2021, în intervalul orar 6,00-23,00. Conform meteorologilor ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 17:35
(1987 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 17 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10699, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 16:35
(2778 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Moldoveni

Accidente la Slobozia și Moldoveni

Duminică, 16 mai a.c., în jurul orelor 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 13:35
(3567 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o casă din cauza unei lumânări

Sâmbătă, 15 mai a.c., în jurul orelor 13,40, salvatorii din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost alertați prin 112 să intervină în municipiul Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 13:25
(2529 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


AJFP Ialomița: 25 mai 2021, termenul final de depunere a Formularului 230

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că data de 25 mai 2021 este termenul până la care persoanele fizice pot depune, sub sancțiunea decăderii, Formularul 230 ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 12:20
(2277 vizualizări - 2 comentarii)


APIA primește cereri de intenție pentru accesarea Programul Național Apicol (PNA)

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, până la data de 31 mai 2021, primește Cereri de intenție pentru accesarea Programului Național Apicol (PNA) depuse de către formele ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 12:15
(4648 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 16 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10694, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2021, 16:40
(2330 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 15 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10691, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2021, 17:10
(3221 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Reținut 24 de ore pentru «furt calificat»

Un tânăr de 30 de ani, din Grindu, a fost reținut pentru 24 de ore, în ziua de joi, 13 mai a.c., de către polițiști. Acesta are calitatea de suspect într-un dosar de «furt calificat». În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 19:45
(3182 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Ied salvat dintr-o fântână

Alexeni: Ied salvat dintr-o fântână

În ziua de joi, 13 mai a.c., un echipaj de salvatori din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni a intervenit pentru salvarea unui ied căzut într-o fântână dezafectată, adâncă de aproximativ 15 metri ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 19:40
(3989 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Dispensarului din Căzănești

Pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Dispensarului, din orașul Căzănești/Ialomița, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 14 mai 2021, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 19:25
(2384 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 14 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10686, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 16:50
(2403 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

În dimineața zilei de vineri, 14 mai a.c., în jurul orei 5,45, salvatorii din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost alertați prin 112 să intervină la Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 13:50
(2251 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Acțiune a polițiștilor la Fetești

Acțiune a polițiștilor la Fetești

În cursul zilei de joi, 13 mai 2021, în cadrul unei acțiuni de amploare desfășurată pe raza municipiului Fetești, aproape 100 de forțe de ordine au acționat pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 12:45
(1797 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Iazu: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Miercuri, 12 mai a.c., pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de intervenție la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme. La locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 20:15
(2065 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Iazu accident


Pompierii din Urziceni, 24 de ore de luptă cu flăcările la Glodeanu Siliștea

Pompierii din Urziceni, 24 de ore de luptă cu flăcările la Glodeanu Siliștea

Pompierii din Urziceni au reușit în dimineața zilei de joi, 13 mai a.c., să stingă incendiul care a cuprins un siloz de cereale, de pe raza localității Glodeanu Siliștea/Buzău. Focul a izbucnit în dimineața ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 20:05
(5054 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Modalități de transmitere a documentelor pentru eliberarea certificatului de rezidență fiscală

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că cererile pentru eliberarea certificatului de rezidență fiscală se pot transmite prin mijloace electronice de ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 19:50
(5080 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Șofer rănit într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de joi, 13 mai a.c., în cazul unui accident rutier petrecut pe raza localității Ciocârlia. Din informațiile oferite, se pare că un autoturism s-a ciocnit de ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 17:30
(2700 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 13 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10683, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 16:35
(3507 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Și-a găsit sfârșitul într-un bazin cu apă

Un bărbat de 55 de ani din localitatea Urziceni a murit în ziua de joi, 13 mai a.c., după ce a căzut într-un bazin cu apă, adânc ce 7 metri. Bazinul se afla în gospodăria bărbatului. La fața locului au ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 16:30
(2262 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Ialomița: Contrabanda cu tutun, în vizorul polițiștilor prahoveni

Miercuri, 12 mai 2021, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Prahova au efectuat 32 de percheziții, în 15 județe (Prahova, Ilfov, Dâmbovița, Argeș, Ialomița, ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 21:40
(3430 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerea evaziunii fiscale, obiectivul strategiei ANAF 2021-2024

Administrația Județeana a Finanțelor Publice Ialomița și-a fixat ca obiectiv strategic reducerea evaziunii fiscale și a economiei subterane, în vederea menținerii unui mediu economic echitabil pentru toți ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 18:40
(7251 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 12 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10680, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 16:20
(2123 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...