Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Medicul Victor Pogorevici, președintele ales al Colegiului Medicilor Ialomița

Medicul Victor Pogorevici, președintele ales al Colegiului Medicilor Ialomița

De o săptămînă, Colegiul Medicilor Ialomița are o nouă structură de conducere. În urma alegerilor organizate în cadrul entității au fost aleși oficial un nou președinte și alți vicepreședinți. Astfel, medicii din Ialomița l-au confirmat în funcția de șef al Colegiului pe medicul specialist în Oftalmologie, Victor Pogorevici.

Săptămîna alegerilor Votul pentru alegerea unui nou președinte al Colegiului Medicilor Ialomița ar fi trebuit să se desfășoare în decembrie 2015. În urma unor reclamații nefondate făcute de dr Vasile Olaru, fostul președinte al Colegiului, comisia națională din... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2016, 15:10 (15565 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Armășești: Preotul Ionuț Munteanu, judecat pentru «delapidare» și «înșelăciune»

Inculpat în haine sfinte

Armășești: Preotul Ionuț Munteanu, judecat pentru «delapidare» și «înșelăciune»

O anchetă a Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni arată că și preoții pot comite fapte penale. După 2 ani și jumătate de cercetări, procurorii au demonstrat vinovăția unei fețe bisericești. Acuzațiile l-au vizat pe Ionuț Cristian Munteanu, duhovnic la Parohia Armășești. Acesta a fost trimis în judecată după ce a exploatat în mod ilegal terenurile aparținînd parohiei pe care o conducea. În prezent, dosarul se află pe rolul Judecătoriei Urziceni, iar preotul cu probleme penale a fost dezbrăcat de hainele sfinte.

A poftit la averea Bisericii Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2016, 18:45 (9439 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Servicii sexuale pentru oi și brânză

Sexgate la stînă

Fetești: Servicii sexuale pentru oi și brînză

Un tînăr din Fetești a fost pus sub acuzare și arestat preventiv la solicitarea DIICOT Ialomița, după ce a exploatat sexual o adolescentă de 15 ani. Pe lîngă sexul vîndut la colț de stradă, fata era nevoită să satisfacă și ciobanii din zona Feteștiului. În schimbul serviciilor, bacii îi ofereau fetei oi și brînză. Produsele pe care le primea erau împărțite între tînără și proxenetul său.

Arestat după 2 ani Procurorii din Slobozia, fie cei din cadrul structurilor locale, fie din cadrul celor specializate cum este cazul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2016, 16:15 (7194 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!»

Un eveniment la a V-a ediție

«Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!»

Proiectul «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!», început în Fetești de Compania A&S Internațional 2000 în anul școlar 2013-2014, a continuat miercuri, 23 martie 2016, cu cea de-a cincea Festivitate de Premiere a elevilor merituoși de la liceele din municipiu. Directorul companiei, Matei Roșu, în prezența cadrelor didactice, a acordat 15 burse de merit, în valoare totală de aproximativ 13000 de lei. Conform contractelor încheiate cu liceele din municipiu, A&S Internațional 2000, prin Fundația Pasteur, acordă burse de merit de elevilor de la clasa profesională de mecanizatori agricoli a Liceului Tehnologic... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2016, 14:05 (8710 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Păltiniș: Voluntarii Interact au plantat... viitorul

Păltiniș: Voluntarii Interact au plantat... viitorul

La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă, 19 martie a.c., 25 de voluntari din Clubul Interact au plantat peste 400 de puieți la Păltiniș, lîngă Slobozia. Acțiunea a fost  organizată cu ocazia «Lunii plantării arborilor», cu ajutorul Direcției Silvice Ialomița.

O initiațivă lăudabilă În fiecare an, în conformitate cu prevederile art. 81 din Legea nr. 46/2008, Codul Silvic, în perioada 15 martie-15 aprilie, Regia Națională a Pădurilor-Romsilva organizează, atît la nivel central, cît și la nivelul unităților sale teritoriale, activități practice de împădurire a terenurilor forestiere... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2016, 12:20 (3692 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A luat șpagă de 400 de ori

Faptele penale ale doctorului Adrian Ștefan

A luat șpagă de 400 de ori

Noi detalii ies la iveală cu privire la faptele penale comise de medicul Adrian Ștefan, fostul coordonator al Comisiei de Expertiză Medicală din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Trimis în judecată și eliberat din arest, doctorul Ștefan ar fi luat mită de 400 de ori, după cum susțin procurorii, în cele două luni în care a fost monitorizat. La începutul acestei săptămîni, acesta s-a înfățișat pentru prima dată în fața judecătorilor.

Obiecte de lux, găsite la percheziții În vara anului trecut, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița descindeau la Spitalul... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 19:55 (14719 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani a neutralizat 41 mii tone de deșeuri periculoase

În anul 2015

Vivani a neutralizat 41 mii tone de deșeuri periculoase

Generic, deșeurile periculoase se definesc ca fiind orice deșeu solid sau lichid care prezintă risc major pentru sănătatea umană și pentru mediu. Deși inițial depozitul de deșeuri al Vivani Salubritate SA a fost conceput ca fiind «depozit zonal conform de deșeuri nepericuloase», începînd cu anul 2008 firma a colectat, depozitat și neutralizat cantități mari de deșeuri periculoase. Anul trecut, potrivit datelor furnizate Agenției Județene pentru Protecția Mediului Ialomița, cantitatea de deșeuri periculoase eliminată (prin depozitare, incinerare și bioremediere) a fost de 41358,792 de tone.

Incineratorul minune... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 18:20 (9919 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Virusul Zika declanșează marea «desțânțărizare»

Ialomița: Virusul Zika declanșează marea «desțînțărizare»

O adresă a Institutului Național de Sănătate Publică București transmisă tuturor primăriilor din județ, prin intermediul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, pune pe jar autoritățile locale. Potrivit documentului oficial, edilii ialomițeni sînt somați să efectueze urgent operațiuni de «desțînțărizare» a localităților. Toate acestea întrucît, potrivit unor studii recente, țînțarii care provocă nemilosul virus Zika ar putea trăi și în România. De la caz la caz, primarii noștri s-au pregătit să țină piept țînțarilor după propriile puteri.

Ialomița, sub imperiul țînțarilor
La început... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 17:25 (2966 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Secretul oricărei reușite e perseverența!»

Dumitru Cioboată, directorul Liceului de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia

«Secretul oricărei reușite e perseverența!»

Rara avis Profesorul de Matematică Dumitru Cioboată are 58 de ani și conduce Liceul de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia de 22 de ani. Este unul dintre cei mai longevivi directori de instituție de învățămînt din județ, se bucură de respectul colegilor și este, în ciuda regimului cazon instituit în liceu, de aprecierea elevilor și, mai ales, a părinților acestora. Din punctul nostru de vedere, este suficient pentru a deschide rubrica de față cu domnia sa. O rubrică în care vom încerca să mediatizăm lunar ialomițeni care au marcat sau marchează viața socială, economică, culturală și, de ce nu?, viața politică a județului. Oameni care... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 15:40 (23423 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a rezervat 1000 de hectare pentru «energie verde»

Stăm bine pe hîrtie

Ialomița a rezervat 1000 de hectare pentru «energie verde»

În urmă cu 5 ani Ialomița s-a alăturat, la rîndu-i, curentului general privind investițiile în «energie verde». În anul 2016, pentru a număra investițiile funcționale din județ, ajung degetele unei singure mîini. Pe hîrtie însă, numărul rămîne unul impresionant. În Ialomița există, teoretic, 22 de investiții în parcuri fotovoltaice și 9 în parcuri eoliene. Suprafața totală de teren rezervată pentru dezvoltarea acestor investiții se ridică la 1069,52 ha...

Parcuri de mucava
Moda investițiilor în «energie verde» a trecut. Din zecile de proiecte de investiții demarate în urmă cu... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 14:25 (5776 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a câștigat procesul cu Amonil SA

Victorie administrativă după 13 ani

Primăria Slobozia a cîștigat procesul cu Amonil SA

De 13 ani, Primăria Slobozia și, de-acum, defuncta Amonil SA își dispută în instanță cei 52 de kilometri de rețea de aducțiune a apei și o parte dintre instalații, acum dezafectate, din cadrul fostului Combinat Chimic. În urmă cu o lună, pe 9 februarie 2016, Înalta Curte de Casație și Justiție a pronunțat o decizie definitivă în acest caz. La acest moment, bunurile aflate în litigiu urmează să fie evaluate, iar Primăria Slobozia caută o soluție legală de compensare a valorii acestor bunuri cu valoarea datoriilor Urban Slobozia către Amonil.

Un proces început în 2003 În anul 2003, pe... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 13:35 (10654 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoare din Occident pentru Spitalul Slobozia

Ajutoare din Occident pentru Spitalul Slobozia

Paturi pentru bolnavi, scaune cu rotile sau mobilă pentru saloane. Este donația pe care a primit-o Spitalul Județean de Urgență Slobozia de la o unitate medicală din Elveția. Medicul Violeta Șapira, managerul celui mai mare spital din Ialomița, susțin că ajutoarele erau extrem de necesare: «Aveam nevoie de ele. Chiar dacă au fost utilizate, se prezintă într-o stare bună!»

Mobilă veche de 40 ani Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă cu o mare problemă din punct de vedere al mobilierului din dotare. Potrivit oficialilor din cadrul unității medicale, peste 70% din paturile... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 12:25 (6730 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Elevii de clasa a VIII-a s-au făcut de râs la Simulări

Ialomița: Elevii de clasa a VIII-a s-au făcut de rîs la Simulări

Elevii din Ialomița au demonstrat și anul acesta indiferența cu care tratează Examenele Naționale. La Simulările pentru Evaluarea Națională, elevii de clasa a VIII-a au obținut procente de promovabilitate sub media pe țară, atît la Limba Română, cît și la Matematică. Așa cum era de așteptat, au existat și instituții de învățămînt unde niciun elev nu a reușit să obțină note peste 5.

Rezultate sub media pe țară
La începutul acestei luni, elevii de clasa a VIII-a au susținut Simulările pentru Evaluarea Națională, la disciplinele Limba și Literatura Română și Matematică. La nivelul... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 11:50 (19615 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe agenda Consiliului Județean

Miercuri, 23 martie 2016, Consiliul Județean Ialomița se va reuni în plenul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței se află o duzină de proiecte care vizează susținerea activității administrative a  județului Ialomița. Cel mai important dintre ele este cel privind aprobarea Bugetului de Venituri și Cheltuieli al Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Liniște! Se lucrează...
Miercuri, 23 martie 2016, la orele 14,30, Consiliul Județean Ialomița se va reuni în plen pentru a dezbate și aproba o serie de proiecte de hotărîre care vizează desfășurarea în condițiile... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 11:10 (2909 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Angajații Chemgas își cer salariile în instanță

Slobozia: Angajații Chemgas își cer salariile în instanță

peste 70 de dosare au fost înregistrate pe rolul instanțelor

Aflați în pragul concedierilor colective și neplătiți din august 2015, angajații Chemgas își cer drepturile salariale în instanță. Pe rolul Tribunalului Ialomița au fost înregistrate primele 70 de dosare, reprezentanții instituției precizînd că numărul acestora ar putea atinge 300. Între timp, societatea riscă să fie sancționată de Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița. Oficialii instituției intenționează să amendeze Chemgas pentru nerespectarea măsurilor impuse privind neplata integrală a veniturilor angajaților.

Sute de oameni rămași pe drumuri
În urmă cu o lună, ziarul... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2016, 18:55 (9154 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani NU mai are licență de funcționare

Bomba ecologică din curtea Ialomiței

Vivani NU mai are licență de funcționare

Ialomița nu are un plan județean de gestionare a deșeurilor, autoritățile județene căutînd soluții alternative pentru colectarea deșeurilor menajere. Pe de altă parte, Vivani Salubritate SA nu poate prezenta licența de funcționare emisă de Autoritatea Națională de Reglementare pentru Serviciile Comunitare de Utilități Publice întrucît, la data de 23 iunie 2015, aceasta a expirat. Serviciile de salubritate din Ialomița intră în colaps, gestionarea selectivă a deșeurilor realizîndu-se doar pe hîrtie...

Ceasul de pe urmă
Problemele generate de intrarea în insolvență a firmei Vivani... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 20:05 (15943 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Instituțiile statului își încalcă atribuțiile legale

Servicii Publice SRL taie copacii Sloboziei fără autorizație

Marți, 15 martie 2016, angajații Servicii Publice SRL, firmă aflată în subordinea Primăriei Slobozia, au tăiat fără autorizație copacii din Piața Agroalimentară a orașului. Sesizarea a fost făcută de Carmen Popa, unul dintre comercianții din zonă. Ștefan Costea, directorul firmei Servicii Publice SRLa recunoscut că nu are autorizație. Victor Ploeșteanu, șeful Gărzii de Mediu Ialomița a ignorat sesizarea verbală făcută de reporterii Independent cu privire la acest incident...

O practică administrativă curentă
De ani buni, administrația... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 18:45 (9615 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Peste 30000 de lei AU DISPĂRUT din casieria unității

Anchetă internă la Oficiul Poștal Fetești

Peste 30000 de lei AU DISPĂRUT din casieria unității

Direcția Județeană de Poștă Ialomița face verificări într-un posibil caz de fraudă. Faptele o vizează pe diriginta Oficiului Poștal Fetești,  care nu poate justifica dispariția a peste 30 mii de lei din casieria unității. Cercetările sînt în curs de desfășurare. Femeia se află în concediu medical de mai bine de o lună...

Se caută vinovații
La solicitarea ziarului nostru, oficialii din cadrul Companiei Naționale Poșta Română au oferit un punct de vedere cu privire la această situație. Aceștia au explicat faptul că dispariția sumei de bani din casieria Oficiului Poștal Fetești... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 16:40 (4526 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Vînătorii ialomițeni se pregătesc de alegeri

Pe 25 martie 2016, Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița se pregătește pentru alegeri. Membrii entității vor vota pentru un nou președinte și director executiv. Pînă acum listele candidaților pentru cele două funcții nu au fost întocmite. Cu toate acestea, un raport intern făcut de comisiile de specialitate, prezintă în detaliu modul ilegal în care foștii șefi au decimat bugetul instituției.

Actualul președinte bate în retragere
După o ședință suspendată din motive pe care nici vînătorii înșiși nu le-au înțeles, Adunarea Generală din cadrul Asociației Vîntorilor... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 15:50 (3527 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Scrisoarea primarului «Sictir» către contribuabilii slobozeni

Culmea administrației

Scrisoarea primarului «Sictir» către contribuabilii slobozeni

Primarul Alexandru Stoica a ales să converseze cu contribuabilii slobozeni într-un mod inedit. Pentru a nu mai consuma hîrtia, edilul Sloboziei condimentează declarațiile de impunere ale contribuabililor cu considerații personale. «Am încercat să ducem la bun sfîrșit ceea ce ne-am propus și, în cea mai mare parte, am reușit» precizează acesta pe documentul care urmează să intre în circuitul contabil al agenților economici.

Stoica umple podul de mulțumiri
Slobozia are un buget anual de venituri care nu depășește 60 milioane de lei. Banii reprezintă taxele și impozitele achitate... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 15:05 (4003 vizualizări - 14 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Cereri de plată pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, până la data de 31.10.2017 inclusiv, se depun cererile de plată a ajutorului pentru cantitățile de motorină achiziționate și utilizate ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2017, 18:45
(7650 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 300 de persoane, depistate muncind «la negru»

Pentru identificarea și combaterea cazurilor de muncă nedeclarată, în primele 9 luni ale anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a realizat 972 controale, în care au fost depistate 300 de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2017, 17:20
(5516 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

OUAI SCÂNTEIA
cu sediul în comuna Scânteia,
județul Ialomița

angajează
contabil

(studii medii)
Relații la telefon 0763/630.407

19 Octombrie 2017, 16:20


Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți-20.10.2017

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței
de Muncă Ialomița va organiza în data de
20 octombrie 2017, orele 9,00,

«Bursa locurilor de muncă
pentru absolvenți»

eveniment care va avea loc la Slobozia
Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea».
Absolvenții promoției 2017 care doresc
să își găsească un loc de muncă adecvat
studiilor și pregătirii profesionale, sunt
așteptați să se înscrie la sediul Agenției
Locale Slobozia, strada Matei Basarab,
bl. F1, parter, sau la Punctele de Lucru
din Urziceni, Fetești și Țăndărei.
De asemenea, agenții economici
care dispun de locuri de muncă
și doresc încadrarea tinerilor absolvenți,
pot depune ofertele de locuri de muncă
vacante la sediul AJOFM Ialomița sau
la sediile punctelor de lucru, precum și
la adresa de e-mail [email protected]
Relații suplimentare se pot obține
la telefon 0243/231.809, 0243/230.999,
la sediul AJOFM Ialomița,
loc. Slobozia, str. Lacului, nr.10, et. 3

17 Octombrie 2017, 20:10


Școlile de agenți de Poliție organizează concurs de admitere în luna ianuarie 2018

În perioada 13-21 ianuarie 2018, Școala de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Câmpina și Școala de Agenți de Poliție «Septimiu Mureșan» Cluj-Napoca vor organiza concurs de admitere pentru o nouă promoție ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 19:20
(5178 vizualizări - 0 comentarii)


«Meditații gratuite» la Protopopiatul Slobozia

Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia și Seminarul Teologic Ortodox «Sf. Ioan Gură de Aur» Slobozia continuă și în anul școlar 2017-2018 proiectul socio-educativ ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:55
(3690 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: SOLVIT-Rezolvarea eficientă a problemelor în Europa

Pentru a veni în sprijinul cetățenilor români și al companiilor românești care își desfășoară activitatea în state membre ale Uniunii Europene și care se confruntă cu probleme în exercitarea drepturilor ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:35
(4789 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: A început campania de vaccinare a câinilor și pisicilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de câini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:20
(6035 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 13-15 octombrie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 20:05
(3138 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat de fier

Sâmbătă, 16 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană înceracă să sustragă materiale feroase din curtea unei clădiri. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:40
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


«Târgul de Toamnă» de la Fetești, în vizorul polițiștilor

Sancțiuni contravenționale de aproape 7000 de lei au fost aplicate de polițiștii ialomițeni, vineri, 13 octombrie a.c., în urma activităților desfășurate cu ocazia organizării «Târgului de Toamnă», pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:25
(5347 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni silvice și piscicole

Polițiștii ialomițeni acționează periodic, pe raza de competență, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal, dar și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:15
(3028 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Sesiune de admitere pentru candidați

O nouă sesiune de admitere pentru Școala militară de subofițeri Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» Boldești a fost aprobată pentru luna ianuarie a anului 2018. Astfel, tinerii care doresc să ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:25
(5255 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Ion Roată

Focul a alertat locatarii duminică, 15 octombrie a.c., în jurul orelor 18,00, când au și sesizat echipajele de pompieri prin apel la numărul 112. La locul intervenției s-au deplasat salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:05
(4636 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța au demarat cercetările cu privire la dispariția unui tânăr de 20 de ani, din Fetești. Pe data de 9 octombrie 2017, băiatul, identificat în persoana numitului Ion Ilie, și-a anunțat ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 17:59
(5784 vizualizări - 1 comentariu)


Căutat de autoritățile italiene, reținut la Slobozia

Polițiștii din Slobozia au reușit să identifice și să rețină un bărbat, de 34 de ani, pe numele căruia autoritățile judiciare din Italia au emis un mandat european de arestare. Acesta era căutat în Italia ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:25
(4185 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată, descoperită de polițiștii slobozeni

O mașină care figura în baza de date a polițiștilor ca fiind sustrasă confiscării în Polonia a fost descoperită de oamenii legii din Slobozia în curtea unui bărbat, de 35 de ani, din oraș. Mașina a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:10
(3116 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Locuri disponibile în unitățile de învățământ ale Jandarmeriei Române

Absolvenții de liceu, care dețin diplome de Bacalaureat, sunt așteptați la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița pentru a-și depune dosarele în vederea ocupării unui loc în instituțiile de ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:55
(3799 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se opresc gazele !

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale rețelelor de distribuție, Distrigaz Sud Rețele informează că luni, 16 octombrie 2017, se va opri furnizarea cu gaz în Amara, pe străzile Tudor Vladimirescu ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:40
(3692 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Pește confiscat

Patru bărbați din Ialomița, cu vârste cuprinse între 35 și 63 de ani, au ajuns să aibă probleme cu legea după ce au fost identificați de polițiști comercializând pește fără documente legale. Marfa a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 21:10
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi tineri din Ialomița, de 21 și 31 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost identificați în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice. Primul avea o alcoolemie de 0,59 miligrame alcool ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 20:25
(4292 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: S-a dispus confiscarea a peste 840 mc de lemn de plop!

Polițiști din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Marți, 10 octombrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:10
(6545 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Marți, 10 octombrie 2017, polițiștii feteșteni au identificat principalii bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt» din incinta unei societăți comerciale din Fetești. Unul dintre aceștia, tânărul de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:05
(6433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomițeni bănuiți de contrabandă cu țigări

La data de 10 octombrie 2017, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au efectuat 3 percheziții pe raza județului, la sediul unei societăți comerciale, precum și la ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:55
(4041 vizualizări - 1 comentariu)


Se oprește gazul la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele informează cu privire la faptul că în data de joi, 12 octombrie 2017, la Slobozia, va fi întreruptă furnizarea de gaz pe strada Aleea Parcului, între orele 08,00-15,00. Măsura este ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:45
(3823 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de toamnă vaccinare antirabică vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează locuitorii județului că, în perioada 2-11.10.2017, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel național ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 17:45
(5107 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Arestat pentru viol

Un tânăr din localitatea Bucu a fost arestat de procurorii din Slobozia după ce a violat o vecină pensionară. El va sta după gratii pentru următoarele 30 de zile, iar dacă va fi găsit vinovat riscă ani ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 12:10
(5787 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare rezerviști voluntari

Centrul Militar Județean Ialomița continuă recrutarea candidaților care doresc să devină soldat sau gradat voluntary, până la data de 20 octombrie 2017. La prezentarea la Centrul Militar Județean ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2017, 20:05
(5171 vizualizări - 0 comentarii)


Casă inundată la Păltiniș

Casă inundată la Păltiniș

Duminică dimineața, 8 octombrie 2017, pompierii au intervenit pe raza comunei Perieți, în satul Păltiniș, pentru scoaterea apei dintr-o gospodărie. Intervenția s-a desfășurat în urma unui apel primit în ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2017, 16:45
(4522 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Proteste împotriva maidanezilor

Protest în centrul Urziceniului, organizat duminică, 8 octombrie 2017. Cetățenii ies în stradă ca să nemulțumiți față de faptul că autoritățile locale nu gestionează corespunzător problema câinilor comunitari ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2017, 15:38
(4614 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...