Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Subprefectul Costică rămâne fără contract cu statul

Înalt funcționar public prin «acord personal»

Subprefectul Costică rămîne fără contract cu statul

De 3 ani și mai bine, Marin Constantin este subprefect prin «acord personal». Potrivit acestui acord, la finele lunii martie 2016, contractul sus-numitului cu Guvernul României expiră. În acest context, ne facem datoria de a reaminti procurorilor DNA că lui Marin Constantin îi expiră «acordul personal», iar acestuia din urmă că a ocupat suficient de mult timp ilegal funcția de subprefect al județului Ialomița...

Povestiri din criptele PSD
Istoria numirii în funcție a subprefectului Marin Constantin este cunoscută, iar Independent... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2016, 20:20 (6595 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Medicul Victor Pogorevici, președintele ales al Colegiului Medicilor Ialomița

Medicul Victor Pogorevici, președintele ales al Colegiului Medicilor Ialomița

De o săptămînă, Colegiul Medicilor Ialomița are o nouă structură de conducere. În urma alegerilor organizate în cadrul entității au fost aleși oficial un nou președinte și alți vicepreședinți. Astfel, medicii din Ialomița l-au confirmat în funcția de șef al Colegiului pe medicul specialist în Oftalmologie, Victor Pogorevici.

Săptămîna alegerilor Votul pentru alegerea unui nou președinte al Colegiului Medicilor Ialomița ar fi trebuit să se desfășoare în decembrie 2015. În urma unor reclamații nefondate făcute de dr Vasile Olaru, fostul președinte al Colegiului, comisia națională din... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2016, 15:10 (15574 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Armășești: Preotul Ionuț Munteanu, judecat pentru «delapidare» și «înșelăciune»

Inculpat în haine sfinte

Armășești: Preotul Ionuț Munteanu, judecat pentru «delapidare» și «înșelăciune»

O anchetă a Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni arată că și preoții pot comite fapte penale. După 2 ani și jumătate de cercetări, procurorii au demonstrat vinovăția unei fețe bisericești. Acuzațiile l-au vizat pe Ionuț Cristian Munteanu, duhovnic la Parohia Armășești. Acesta a fost trimis în judecată după ce a exploatat în mod ilegal terenurile aparținînd parohiei pe care o conducea. În prezent, dosarul se află pe rolul Judecătoriei Urziceni, iar preotul cu probleme penale a fost dezbrăcat de hainele sfinte.

A poftit la averea Bisericii Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2016, 18:45 (9439 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Servicii sexuale pentru oi și brânză

Sexgate la stînă

Fetești: Servicii sexuale pentru oi și brînză

Un tînăr din Fetești a fost pus sub acuzare și arestat preventiv la solicitarea DIICOT Ialomița, după ce a exploatat sexual o adolescentă de 15 ani. Pe lîngă sexul vîndut la colț de stradă, fata era nevoită să satisfacă și ciobanii din zona Feteștiului. În schimbul serviciilor, bacii îi ofereau fetei oi și brînză. Produsele pe care le primea erau împărțite între tînără și proxenetul său.

Arestat după 2 ani Procurorii din Slobozia, fie cei din cadrul structurilor locale, fie din cadrul celor specializate cum este cazul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2016, 16:15 (7194 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!»

Un eveniment la a V-a ediție

«Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!»

Proiectul «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!», început în Fetești de Compania A&S Internațional 2000 în anul școlar 2013-2014, a continuat miercuri, 23 martie 2016, cu cea de-a cincea Festivitate de Premiere a elevilor merituoși de la liceele din municipiu. Directorul companiei, Matei Roșu, în prezența cadrelor didactice, a acordat 15 burse de merit, în valoare totală de aproximativ 13000 de lei. Conform contractelor încheiate cu liceele din municipiu, A&S Internațional 2000, prin Fundația Pasteur, acordă burse de merit de elevilor de la clasa profesională de mecanizatori agricoli a Liceului Tehnologic... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2016, 14:05 (8711 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Păltiniș: Voluntarii Interact au plantat... viitorul

Păltiniș: Voluntarii Interact au plantat... viitorul

La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă, 19 martie a.c., 25 de voluntari din Clubul Interact au plantat peste 400 de puieți la Păltiniș, lîngă Slobozia. Acțiunea a fost  organizată cu ocazia «Lunii plantării arborilor», cu ajutorul Direcției Silvice Ialomița.

O initiațivă lăudabilă În fiecare an, în conformitate cu prevederile art. 81 din Legea nr. 46/2008, Codul Silvic, în perioada 15 martie-15 aprilie, Regia Națională a Pădurilor-Romsilva organizează, atît la nivel central, cît și la nivelul unităților sale teritoriale, activități practice de împădurire a terenurilor forestiere... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2016, 12:20 (3692 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A luat șpagă de 400 de ori

Faptele penale ale doctorului Adrian Ștefan

A luat șpagă de 400 de ori

Noi detalii ies la iveală cu privire la faptele penale comise de medicul Adrian Ștefan, fostul coordonator al Comisiei de Expertiză Medicală din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Trimis în judecată și eliberat din arest, doctorul Ștefan ar fi luat mită de 400 de ori, după cum susțin procurorii, în cele două luni în care a fost monitorizat. La începutul acestei săptămîni, acesta s-a înfățișat pentru prima dată în fața judecătorilor.

Obiecte de lux, găsite la percheziții În vara anului trecut, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița descindeau la Spitalul... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 19:55 (14722 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Vivani a neutralizat 41 mii tone de deșeuri periculoase

În anul 2015

Vivani a neutralizat 41 mii tone de deșeuri periculoase

Generic, deșeurile periculoase se definesc ca fiind orice deșeu solid sau lichid care prezintă risc major pentru sănătatea umană și pentru mediu. Deși inițial depozitul de deșeuri al Vivani Salubritate SA a fost conceput ca fiind «depozit zonal conform de deșeuri nepericuloase», începînd cu anul 2008 firma a colectat, depozitat și neutralizat cantități mari de deșeuri periculoase. Anul trecut, potrivit datelor furnizate Agenției Județene pentru Protecția Mediului Ialomița, cantitatea de deșeuri periculoase eliminată (prin depozitare, incinerare și bioremediere) a fost de 41358,792 de tone.

Incineratorul minune... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 18:20 (9919 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Virusul Zika declanșează marea «desțânțărizare»

Ialomița: Virusul Zika declanșează marea «desțînțărizare»

O adresă a Institutului Național de Sănătate Publică București transmisă tuturor primăriilor din județ, prin intermediul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, pune pe jar autoritățile locale. Potrivit documentului oficial, edilii ialomițeni sînt somați să efectueze urgent operațiuni de «desțînțărizare» a localităților. Toate acestea întrucît, potrivit unor studii recente, țînțarii care provocă nemilosul virus Zika ar putea trăi și în România. De la caz la caz, primarii noștri s-au pregătit să țină piept țînțarilor după propriile puteri.

Ialomița, sub imperiul țînțarilor
La început... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 17:25 (2967 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Secretul oricărei reușite e perseverența!»

Dumitru Cioboată, directorul Liceului de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia

«Secretul oricărei reușite e perseverența!»

Rara avis Profesorul de Matematică Dumitru Cioboată are 58 de ani și conduce Liceul de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia de 22 de ani. Este unul dintre cei mai longevivi directori de instituție de învățămînt din județ, se bucură de respectul colegilor și este, în ciuda regimului cazon instituit în liceu, de aprecierea elevilor și, mai ales, a părinților acestora. Din punctul nostru de vedere, este suficient pentru a deschide rubrica de față cu domnia sa. O rubrică în care vom încerca să mediatizăm lunar ialomițeni care au marcat sau marchează viața socială, economică, culturală și, de ce nu?, viața politică a județului. Oameni care... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 15:40 (23434 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a rezervat 1000 de hectare pentru «energie verde»

Stăm bine pe hîrtie

Ialomița a rezervat 1000 de hectare pentru «energie verde»

În urmă cu 5 ani Ialomița s-a alăturat, la rîndu-i, curentului general privind investițiile în «energie verde». În anul 2016, pentru a număra investițiile funcționale din județ, ajung degetele unei singure mîini. Pe hîrtie însă, numărul rămîne unul impresionant. În Ialomița există, teoretic, 22 de investiții în parcuri fotovoltaice și 9 în parcuri eoliene. Suprafața totală de teren rezervată pentru dezvoltarea acestor investiții se ridică la 1069,52 ha...

Parcuri de mucava
Moda investițiilor în «energie verde» a trecut. Din zecile de proiecte de investiții demarate în urmă cu... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 14:25 (5776 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a câștigat procesul cu Amonil SA

Victorie administrativă după 13 ani

Primăria Slobozia a cîștigat procesul cu Amonil SA

De 13 ani, Primăria Slobozia și, de-acum, defuncta Amonil SA își dispută în instanță cei 52 de kilometri de rețea de aducțiune a apei și o parte dintre instalații, acum dezafectate, din cadrul fostului Combinat Chimic. În urmă cu o lună, pe 9 februarie 2016, Înalta Curte de Casație și Justiție a pronunțat o decizie definitivă în acest caz. La acest moment, bunurile aflate în litigiu urmează să fie evaluate, iar Primăria Slobozia caută o soluție legală de compensare a valorii acestor bunuri cu valoarea datoriilor Urban Slobozia către Amonil.

Un proces început în 2003 În anul 2003, pe... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 13:35 (10657 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoare din Occident pentru Spitalul Slobozia

Ajutoare din Occident pentru Spitalul Slobozia

Paturi pentru bolnavi, scaune cu rotile sau mobilă pentru saloane. Este donația pe care a primit-o Spitalul Județean de Urgență Slobozia de la o unitate medicală din Elveția. Medicul Violeta Șapira, managerul celui mai mare spital din Ialomița, susțin că ajutoarele erau extrem de necesare: «Aveam nevoie de ele. Chiar dacă au fost utilizate, se prezintă într-o stare bună!»

Mobilă veche de 40 ani Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă cu o mare problemă din punct de vedere al mobilierului din dotare. Potrivit oficialilor din cadrul unității medicale, peste 70% din paturile... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 12:25 (6730 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Elevii de clasa a VIII-a s-au făcut de râs la Simulări

Ialomița: Elevii de clasa a VIII-a s-au făcut de rîs la Simulări

Elevii din Ialomița au demonstrat și anul acesta indiferența cu care tratează Examenele Naționale. La Simulările pentru Evaluarea Națională, elevii de clasa a VIII-a au obținut procente de promovabilitate sub media pe țară, atît la Limba Română, cît și la Matematică. Așa cum era de așteptat, au existat și instituții de învățămînt unde niciun elev nu a reușit să obțină note peste 5.

Rezultate sub media pe țară
La începutul acestei luni, elevii de clasa a VIII-a au susținut Simulările pentru Evaluarea Națională, la disciplinele Limba și Literatura Română și Matematică. La nivelul... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 11:50 (19623 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe agenda Consiliului Județean

Miercuri, 23 martie 2016, Consiliul Județean Ialomița se va reuni în plenul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței se află o duzină de proiecte care vizează susținerea activității administrative a  județului Ialomița. Cel mai important dintre ele este cel privind aprobarea Bugetului de Venituri și Cheltuieli al Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Liniște! Se lucrează...
Miercuri, 23 martie 2016, la orele 14,30, Consiliul Județean Ialomița se va reuni în plen pentru a dezbate și aproba o serie de proiecte de hotărîre care vizează desfășurarea în condițiile... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 11:10 (2909 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Angajații Chemgas își cer salariile în instanță

Slobozia: Angajații Chemgas își cer salariile în instanță

peste 70 de dosare au fost înregistrate pe rolul instanțelor

Aflați în pragul concedierilor colective și neplătiți din august 2015, angajații Chemgas își cer drepturile salariale în instanță. Pe rolul Tribunalului Ialomița au fost înregistrate primele 70 de dosare, reprezentanții instituției precizînd că numărul acestora ar putea atinge 300. Între timp, societatea riscă să fie sancționată de Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița. Oficialii instituției intenționează să amendeze Chemgas pentru nerespectarea măsurilor impuse privind neplata integrală a veniturilor angajaților.

Sute de oameni rămași pe drumuri
În urmă cu o lună, ziarul... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2016, 18:55 (9155 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Vivani NU mai are licență de funcționare

Bomba ecologică din curtea Ialomiței

Vivani NU mai are licență de funcționare

Ialomița nu are un plan județean de gestionare a deșeurilor, autoritățile județene căutînd soluții alternative pentru colectarea deșeurilor menajere. Pe de altă parte, Vivani Salubritate SA nu poate prezenta licența de funcționare emisă de Autoritatea Națională de Reglementare pentru Serviciile Comunitare de Utilități Publice întrucît, la data de 23 iunie 2015, aceasta a expirat. Serviciile de salubritate din Ialomița intră în colaps, gestionarea selectivă a deșeurilor realizîndu-se doar pe hîrtie...

Ceasul de pe urmă
Problemele generate de intrarea în insolvență a firmei Vivani... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 20:05 (15944 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Instituțiile statului își încalcă atribuțiile legale

Servicii Publice SRL taie copacii Sloboziei fără autorizație

Marți, 15 martie 2016, angajații Servicii Publice SRL, firmă aflată în subordinea Primăriei Slobozia, au tăiat fără autorizație copacii din Piața Agroalimentară a orașului. Sesizarea a fost făcută de Carmen Popa, unul dintre comercianții din zonă. Ștefan Costea, directorul firmei Servicii Publice SRLa recunoscut că nu are autorizație. Victor Ploeșteanu, șeful Gărzii de Mediu Ialomița a ignorat sesizarea verbală făcută de reporterii Independent cu privire la acest incident...

O practică administrativă curentă
De ani buni, administrația... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 18:45 (9616 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Peste 30000 de lei AU DISPĂRUT din casieria unității

Anchetă internă la Oficiul Poștal Fetești

Peste 30000 de lei AU DISPĂRUT din casieria unității

Direcția Județeană de Poștă Ialomița face verificări într-un posibil caz de fraudă. Faptele o vizează pe diriginta Oficiului Poștal Fetești,  care nu poate justifica dispariția a peste 30 mii de lei din casieria unității. Cercetările sînt în curs de desfășurare. Femeia se află în concediu medical de mai bine de o lună...

Se caută vinovații
La solicitarea ziarului nostru, oficialii din cadrul Companiei Naționale Poșta Română au oferit un punct de vedere cu privire la această situație. Aceștia au explicat faptul că dispariția sumei de bani din casieria Oficiului Poștal Fetești... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 16:40 (4527 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Vînătorii ialomițeni se pregătesc de alegeri

Pe 25 martie 2016, Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița se pregătește pentru alegeri. Membrii entității vor vota pentru un nou președinte și director executiv. Pînă acum listele candidaților pentru cele două funcții nu au fost întocmite. Cu toate acestea, un raport intern făcut de comisiile de specialitate, prezintă în detaliu modul ilegal în care foștii șefi au decimat bugetul instituției.

Actualul președinte bate în retragere
După o ședință suspendată din motive pe care nici vînătorii înșiși nu le-au înțeles, Adunarea Generală din cadrul Asociației Vîntorilor... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 15:50 (3527 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 18:41
(12906 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea accidentelor

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele 24 de ore pe principalele artere de circulație din județ în vederea prevenirii accidentelor rutiere ce pot fi cauzate din pricina neatenției conducătorilor auto ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 12:09
(10448 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat executat

Luni, 15 februarie, polițiștii feteșteni au încarcerat în Penitenciarul Slobozia un bărbat de 38 de ani din localitate. Pe numele acestuia, la data de 9 februarie, Judecătoria Slobozia a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 12:09
(11483 vizualizări - 0 comentarii)


Trei persoane, rănite în accidente rutiere

Neadaptarea vitezei la condițiile carosabilului acoperit cu zăpadăa fost cauza care a stat la baza producerii a două accidente rutiere, în urma cărora trei persoane au suferit vătămări corporale. Primul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 12:09
(13921 vizualizări - 0 comentarii)


La volan, fără permis sau băuți

Sîmbătă, în jurul orei 17,30, un echipaj al Poliției Orașului Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în străinătate, care se deplasa pe strada Digului din localitate, către strada Brăilei ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 18:48
(13292 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecți de furt, prinși de polițiști la scurt timp după comiterea faptei

În cursul nopții de 12/13 februarie a.c., în jurul orei 1,30, un echipaj de siguranță publică ce acționa pe raza municipiului Urziceni a observat, în zona străzilor A.I. Cuza-Eroilor, două persoane care ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 17:12
(12051 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 8,1 milioane de lei, sprijin financiar pentru deșeurile de origine animală

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat Centrelor APIA, joi, 11 februarie 2010, peste 8,1 milioane de lei, reprezentînd sprijinul financiar acordat pentru activitatea de neutralizare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 15:18
(12827 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea criminalității, în atenția polițiștilor din Țăndărei și Urziceni

În noaptea de sîmbătă spre duminică, începînd cu ora 24,00, efective din structurile de siguranță publică, investigații criminale și poliție rutieră din cadrul Poliției Orașului Țăndărei, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 13:45
(10675 vizualizări - 0 comentarii)


Mediul de afaceri, în derivă: Ziua și firma suspendată

Economia județului se prăbușește. Datele statistice întocmite de Oficiul Național al Registrului Comerțului, la finele lunii ianuarie 2010, reliefează cît de critică este situația economică a firmelor ialomițene ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:16
(12319 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii și inundații

În urma cantităților însemnate de precipitații căzute la sfîrșitul săptămînii precedente, dar și a topirii zăpezilor, două străzi din municipiul Fetești au fost inundate sîmbătă, 13 februarie a.c.. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:14
(12500 vizualizări - 0 comentarii)


11,9 milioane de euro pentru plata pe suprafață

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat suma de aproximativ 11,9 milioane euro, reprezentînd diferența față de plata pe suprafață acordată în avans pentru campania SAPS 2009, precum ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:09
(16668 vizualizări - 0 comentarii)


Filtre ale Poliției Rutiere

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele 24 de ore pe principalele artere de circulație din județ. Cu ocazia acțiunilor, cei care nu au respectat normele rutiere în vigoare au fost sancționați contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:29
(15405 vizualizări - 2 comentarii)


Suspecți de furt, prinși în flagrant

Un echipaj de siguranță publică, format din șeful Postului de Poliție Ion Roată și doi polițiști comunitari, a surprins în flagrant trei bărbați, la scurt timp după ce aceștia au sustras două oi dintr-un ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:28
(14620 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției la Țăndărei

Efective ale Poliției Orașului Țăndărei, în colaborare cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Serviciul de Ordine Publică și Serviciul Intervenție Rapidă au organizat o acțiune comună ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:26
(13373 vizualizări - 0 comentarii)


Surprins de radar cu 186 km pe oră

Un ilfovean a fost surprins de aparatul radar al polițiștilor ialomițeni conducînd mașina cu o viteză de 186 km/oră. Evenimentul rutier s-a petrecut într-o acțiune de rutină a polițiștilor rutieri desfășurată ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2010, 09:15
(12441 vizualizări - 0 comentarii)


Alegeri la Traian

«Prin Hotărîrea Guvernului nr. 92 din 10 februarie 2010, privind stabilirea datei alegerilor locale parțiale pentru alegerea consiliilor locale și a primarilor în unele circumscripții electorale, a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2010, 08:12
(10102 vizualizări - 0 comentarii)


Amendă pentru un apel fals la 112

Joi, 11 februarie a.c., la 112, un cetățean de 35 de ani, din comuna Bărbulești, a sesizat Poliția despre faptul că, în cursul dimineții, persoane necunoscute i-au sustras autoturismul din fața locuinței ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 18:36
(12877 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

În cursul zile de joi, 11 februarie a.c., polițiștii din Fetești au oprit pentru control un autoturism condus de un localnic de 53 de ani. Întrucît acesta emana halenă alcoolică, polițiștii l-au testat ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 17:42
(16095 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor

Polițiștii slobozeni de siguranță publică, în colaborare cu efective de jandarmi și polițiști comunitari au desfășurat joi, 11 februarie a.c., o acțiune care a avut ca principale obiective prevenirea și ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 16:31
(14686 vizualizări - 0 comentarii)


Furt de curent în 13 locații din Fetești

În dimineața zilei de vineri, 12 februarie, polițiștii din Fetești au efectuat o razie în localitate, identificînd astfel 13 gospodării racordate ilegal la rețeaua de energie electrică.
Acțiunea s-a ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 14:07
(17070 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

În noaptea de miercuri spre joi, respectiv 10 spre 11 februarie a.c., polițiștii feteșteni au prins în flagrant doi tineri din localitate la scurt timp după ce aceștia furaseră mai multe bunuri nealimentare ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 14:06
(12390 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Făcăeni

Incendiu la Făcăeni

Flăcările s-au declanșat joi, 11 februarie a.c., în jurul orelor 10,30, iar pentru a interveni la stingerea focului a fost solicitat sprijinul pompierilor militari din Garda Fetești. Aceștia au acționat ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 10:44
(11533 vizualizări - 0 comentarii)


5 tîlhari din Amara, arestați

Cinci tineri din orașul Amara sînt cercetați de polițiștii ialomițeni pentru tîlhărie. Aceștia sînt acuzați că în zilele de 31 ianuarie 2009, respectiv 2 februarie 2010 au tîlhărit trei persoane în Parcul ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 17:03
(14599 vizualizări - 0 comentarii)


Furtul de energie electrică din Țăndărei, în atenția polițiștilor

Polițiști și jandarmi ialomițeni au desfășurat, joi, 11 februarie a.c., o acțiune comună pe raza orașului Țăndărei.
Prima parte a acțiunii s-a desfășurat în comun cu societatea de furnizare a energiei ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 17:01
(12222 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii intervin pentru evacuarea apei din diverse locații

În dimineața de joi, 11 februarie pompierii feteșteni au fost solicitați să acționeze pentru evacuarea apei acumulate în zona autogării din municipiu. La fața locului s-au deplasat patru subofițeri cu o ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 13:10
(12225 vizualizări - 0 comentarii)


Barbat mort într-un incendiu

Un bărbat de 78 de ani din Săveni a fost găsit asfixiat în propria locuință, marți, 9 februarie 2010. Camera în care se afla bărbatul a fost cuprinsă de flăcări din cauza jarului de la o țigară aprinsă ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 11:02
(15104 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului, în creștere

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului la nivel județean este în continuă creștere. Ultimele date statistice în acest sens demonstrează că în ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:58
(10103 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:55
(16659 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:43
(12680 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrînă cu probleme cardiace din Reviga, preluată de elicopterul SMURD

Elicopterul aparținînd Ministerului Administrației și Internelor, avînd la bord un echipaj SMURD, a aterizat în apropierea comunei Reviga și a preluat o femeie în vîrstă de 62 de ani, din localitate, cu ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 18:08
(12851 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...