Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

45 de furturi în 10 luni!

Record absolut la infracțiuni pentru un minor

45 de furturi în 10 luni!

Un copil în vîrstă de doar 15 ani a reușit un record absolut în săvîrșirea de infracțiuni. Scriptele Poliției ialomițene rețin pe numele minorului săvîrșirea a nu mai puțin de 45 de infracțiuni doar de la începutul anului 2009. Întrucît vîrsta copilului este mult prea fragedă, anchetatorii au refuzat să dea publicității amănunte legate de indentitatea acestuia...

Infractor de meserie
45 de dosare penale. Furturi de autoturisme, furturi din autoturisme, de biciclete dar și din magazine. Așa sună, pe scurt, cazierul judiciar al unui copil din zona Urziceni. Minorul este un client mai vechi al polițiștilor, copilul săvîrșind multiple infracțiuni atît în anii precedenți... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2009, 16:13 (9497 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Infractorii din Bora, din nou liberi

Justiția e oarbă de-a binelea!

Infractorii din Bora, din nou liberi

Vă mai amintiți despre răsunătoarele scandaluri petrecute în urmă cu cîteva luni în cartierul slobozean Bora? Desigur că vă amintiți, căci în urma acestor conflicte au fost decapitați șefii Poliției ialomițene, iar mediatizarea excesivă a adus în atenție cele mai de amploare încăierări din ultimii ani din Slobozia. Anchetele s-au finalizat cu o serie de arestări pentru infractorii provenind din găști diferite. Ei bine, la aproape două luni de la arestare, sîntem în măsură să anunțăm eliberarea a trei dintre aceștia. Interesant este faptul că, deși în data de 20 octombrie 2009 Tribunalul Ialomița a respins cererea de eliberare condiționată a trei dintre condamnați, zilele precedente, Curtea de... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2009, 16:41 (8944 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Oligopol pe piața locală a lactatelor

Fermierii ialomițeni, obligați să-și vîndă laptele la sute de kilometri distanță

Oligopol pe piața locală a lactatelor

V-ați întrebat vreodată de ce smîntîna are prea multă apă? De ce iaurtul pe care îl cumpărați e plin de zer? De ce laptele e apos și n-are gust? Sau de ce gustul produselor lactate are un ușor iz de chimicale? Ei bine, pentru toate acestea răspunsul este extrem de simplu. Produsele lactate «proaspete» din Ialomița sînt fabricate din lapte adus de la mii de kilometri distanță, fapt ce prejudiciază calitatea acestora; asta în timp ce fermierii locali sînt obligați să-și caute piață de desfacere oriunde, numai la fabricile de procesare a laptelui din județ nu!

Ialomița crescătorilor de vaci
În Ialomița există o Asociație de Bovine în care figurează peste 2000 de crescători... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2009, 07:32 (12811 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Conflictul dintre taximetrişti şi administraţia slobozeană nu s-a stins. Mai mult, războiul e de neoprit şi a ajuns în Instanţă. La începutul acestei săptîmîni, dosarul licenţelor de taxi aprobate ilegal de autorităţile locale a ajuns şi pe masa procurorilor. După numeroase conflicte publice, proteste în stradă şi amînări, reprezentanţii Primăriei Slobozia nu au putut rezolva încurcătura creată cu taximetriştii din oraş, iar aceştia din urmă s-au văzut nevoiţi să se ţină de cuvînt şi, aşa cum au ameninţat, au acţionat instituţia în judecată. Ca să-şi facă dreptate deplină, taximetriştii au redactat o plîngere penală, ce a luat drumul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia... Un tamtam de... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2009, 16:25 (7654 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, codașa politică a subvențiile agricole

Primele 200 de cereri, aprobate vineri, 23 octombrie!

Vineri, 23 octombrie 2009, Agenția de Plăți și Intervenții pentru Agricultură a onorat primele 200 de cereri de acordare a fondurilor în cadrul schemei de sprijin pentru suprafață SAPS 2009. Deși în aparență vestea este una bună, în fapt, aceasta confirmă că întîrzierile înregistrate în plata acestor subvenții vor fi semnificative și vor afecta ciclul agricol de producție în anul 2009-2010.
Demarat pe 16 octombrie, procesul de acordare a subvențiilor înregistrează deja întîrzieri semnificative în Ialomița. Pînă vineri, 23 octombrie, APIA nu a onorat niciuna din cele peste 10000 de cereri depuse de fermierii ialomițeni. Potrivit unor surse apropiate instituției, întîrzierea este provocată de... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2009, 07:00 (7145 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fotbal în zodia Bursucului

Glasgow Rangers-Unirea Urziceni 1-4

Fotbal în zodia Bursucului

Unirea nu a jucat în niciun caz rolul buturugii mici în meciul de aseară. Ba chiar a reușit să lase de căruță unul dintre numele grele ale fotbalului britanic. Ce a realizat echipa lupilor din Bărăgan a semănat cu lovitura unui karatist purtător de centura neagră cu doi dani, amîndoi la fel de inspirați. Vorbim, firește, despre Dan Petrescu și Dan Tudor.
Primul și-a dat seama la timp că a insista cu așezarea ultradefensivă din startul partidei nu poate întoarce scorul de 1-0 pentru Rangers, stabilit în minutul 2, prin autogolul lui Ricardo.Așa că a mutat ofensiv în minutul 19, Onofraș în locul lui Nicu, iar mișcarea a dat roade 14 minute mai tîrziu, prin golul lui Bilașco. Al doilea, Dan Tudor... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2009, 15:37 (7994 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bătrânii din Alexeni fac «naveta» la Ion Roată pentru o aspirină

În timp ce primarul și medicul se ceartă pe locația dispensarului

Bătrînii din Alexeni fac «naveta» la Ion Roată pentru o aspirină

Un scandal fără precedent în comuna Alexeni a lăsat bătrînii din localitate fără asistență medicală primară. Pentru a putea beneficia de o consultație medicală sau de o simplă aspirină, bolnavii trebuie să parcurgă drumul pînă în localitatea Ion Roată. Și asta nu-i nimic! Închipuiți-vă cum mămicile, ținîndu-și în brațe bebelușii de doar cîteva săptămîni, parcurg aceeași distanță pentru a-și vaccina copiii... Și, pentru ca tabloul să fie complet, autoritățile ridică din umeri și își pasează responsabilitățile, problema lipsei medicului de familie din localitate rămînînd tot nerezolvată.

După 20 de ani de medicină de familie, dat afară cu executorul
La Alexeni oamenii... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2009, 15:05 (7881 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

AquaIalomița, copilul din flori europene al Consiliului Județean, a murit!

În mai puțin de șase luni, visul de epurare al orașelor din Ialomița a fost spulberat

AquaIalomița, copilul din flori europene al Consiliului Județean, a murit!

În urmă cu jumătate de an, autoritățile județene ieșeau la rampă cu un proiect îndrăzneț, menit să rezolve problema rețelelor de canalizare și a stațiilor de epurare în nu mai puțin de șase orașe din Ialomița. Mult prea excesiv mediatizata «creație județeană» se rezuma la constituirea într-o Asociație, denumită strategic AquaIalomița, care cuprindea orașele Fierbinți Tîrg, Amara, Țăndărei, Căzănești, Fetești și Slobozia. Cu ajutorul lor, Consiliul Județean spera la drenarea a peste 70 milioane de euro fonduri europene către canalizare și epurare. Potrivit proiectului inițial, operatorul urma să primească spre întreținere și exploatare, prin contract de delegare a gestiunii, sistemele de apă și... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 17:57 (6966 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Stavăr are atitudine de vătaf»

Inspectorul general sfidează Sindicatul profesorilor

«Stavăr are atitudine de vătaf»

La finele lunii septembrie, liderii Federației Sindicatelor Libere din Învățămînt au stabilit drept măsură de protest pentru noua lege a salarizării ca activitatea didactică la clasă să fie grevată de netrecerea în catalog a notelor elevilor. Așa că, profesorii-membri de sindicat au decis și în Ialomița să se alinieze măsurilor de la centru și au purces la netrecerea notelor în cataloage. Evaluarea elevilor s-a efectuat conform programei școlare, însă notele au fost trecute în caietele de notițe ale profesorilor. De asemenea, una dintre obligațiile cadrelor didactice a fost aceea de a comunica atît copiilor cît și părinților notele obținute, iar activitatea didactică de la clasă să nu fie afectată... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 17:52 (7869 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia a decis schimbarea rețelei de apă

Apă potabilă, abia anul viitor

Consiliul Local Slobozia a decis schimbarea rețelei de apă

În cadrul ultimei ședințe a Consiliului Local Slobozia, consilierii municipali au decis înlocuirea rețelei de apă a orașului Slobozia. Cei 42 de kilometri de conductă de oțel, vechi de peste 30 de ani, se află în acest moment într-o fază avansată de deteriorare, din cauza compoziției chimice a apei provenite din sursa subterană a orașului. Potrivit documentației, pentru înlocuirea conductelor Primăria Slobozia a solicitat 380 de mii lei, sumă necesară achiziționării de conductă de polietilenă de înaltă densitate tip PHD, în vederea reabilitării sistemului de distribuție. Potrivit declarațiilor reprezentanților autorităților locale, termenul avansat pentru înlocuirea în totalitate a conductelor... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2009, 17:37 (10525 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ultima țeapă imobiliară din Slobozia

Cinematrograful «Ialomița» și Grădina de Vară din Slobozia, obiectul unui litigiu cu Regia de Film

Ultima țeapă imobiliară din Slobozia

Promulgată la începutul lunii decembrie 2008, Legea 303 prin care se prevedea trecerea cinematografelor din administrarea România Film în domeniul public se dovedește a fi prilejul unui conflict ce urmează a fi tranșat în instanță. Concret, la Slobozia, Primăria ar fi trebuit să preia Cinematograful Galax, Ialomița și Grădina de Vară. Deși predarea ar fi trebuit să se realizeze în 6 luni, după 10 luni de negocieri pe marginea legii și adrese între instituții, Regia Autonomă de Distribuție și Exploatare a Filmului a acceptat să predea doar una dintre săli, Cinematograful «Galax». Motivul invocat pentru refuzul de a ceda celelalte două săli este că una dintre acestea se află sub contract cu o firmă... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2009, 19:41 (9519 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Nu fac politică, dar nu-mi este indiferent cine este conducătorul României»

Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașiului

«Nu fac politică, dar nu-mi este indiferent cine este conducătorul României»

L-am primit cu toții după moartea fulgerătoare a Preasfințitului Damaschin Coravu. L-am cunoscut din auzitele preoților și din șoaptele colțurilor. I-am admirat solemna întronizare, cînd președintele României și alți politicieni de clasă națională s-au călcat în picioare pentru a-i fi aproape. L-am bănuit de interese ascunse, politicianiste. Cu toate acestea, astăzi vobește pentru prima dată într-un ziar local. Se destăinuie și pare mai practic decît un om de afaceri. Îmbină vorbele lumești cu cele bisericești fără a-ți fi greu să înțelegi ceea ce vrea să transmită. Știe ce are de făcut și de ce a venit aici. Vorbește clar, tranșant, fără a se feri să împartă vorbe de dojană deloc negratuite pentru... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2009, 19:32 (7366 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciupercă «împădurește» Ialomița cu panouri fotovoltaice (slideshow)

Panouri fotovoltaice da, păduri ba! Aceasta ar putea fi concluzia pe care o putem trage ca urmare a ultimei ședințe extraordinare a Consiliului Județean Ialomița. Desfășurată luni, 12 octombrie, în sala Centrului Cultural «Ionel Perlea», ședința a confirmat, încă odată, unul dintre paradoxurile consacrate ale administrației județene: deși nu este capabilă să asigure finanțarea pentru cele cîteva zeci de hectare de pădure anual (una dintre prioritățile declarate ale acestui mandat), Consiliul Județean susține că poate «împăduri» 5 hectare de teren agricol degradat cu cel mai ambițios proiect de la sturionii ex-președintelui Gheorghe Savu încoace: 5 hectare de panouri fotovoltaice, menite să asigure... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2009, 16:56 (28218 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sistemul sanitar, resuscitat cu succes

Rectificarea bugetară salvează Sănătatea ialomițeană

Semnalele de alarmă trase public de reprezentanții instituțiilor medicale din Ialomița nu au rămas fără răspuns. Aproape intrate în colaps financiar, spitalele, farmaciile și alte entități medicale au avertizat, nu de puține ori, asupra imposibilităților de funcționare în lipsă de fonduri. Nu de multă vreme, ziarul nostru a detaliat fondurile epuizate de aproape fiecare instituție sanitară din județ, în parte. Deși își prevedeau un obștesc sfîrșit, reprezentanții medicali au fost «reanimați» de o nouă rectificare bugetară. Recent, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate a primit o nouă tranșă de bani, sume care dacă nu învie, măcar permite agonizarea Sănătății din județul nostru. E drept, banii... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2009, 16:46 (7924 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Înșelăciune prin SMS (film)

Marți, 6 octombrie, o tînără în vîrstă de 19 ani, din Slobozia, a anunțat polițiștii cu privire la faptul că a fost înșelată cu 420 lei, după ce a dat curs unui mesaj primit pe telefonul mobil. De fapt, povestea tinerei a pornit de la un sms ce o anunța că a cîștigat un premiu în valoare de 10000 euro însă, pentru a putea ridica premiul, era necesar să trimită printr-un mandat poștal un comision de 420 lei. «Profitînd de credulitatea victimei, escrocul a trecut la următorul pas și sub pretextul că este necesară achitarea unor alte taxe, i-a cerut să transmită pe aceeași cale o valoare de patru ori mai mare. Tînăra i-a comunicat că nu deține această sumă și că are nevoie de un răgaz pentru a face... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2009, 14:09 (14787 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CERCETAT PENAL

Primarul Ionașcu a dat cu subsemnatu' la Poliție în dosarul «Apa din sursa subterană»

CERCETAT PENAL

Faptul că Gabi Ionașcu este cercetat penal în dosarul «Apa din sursa subterană» este binecunoscut, polițiștii demarînd ancheta în acest caz în cursul anului precedent, la momentul cînd au început să apară primele probleme ale apei. Ceea ce nu se știe însă este aspectul potrivit căruia, în urmă cu cîteva zile, pe adresa IPJ Ialomița au sosit și răspunsurile celor două institute de profil, plătite de administrația locală pentru efectuarea analizelor apei captate din sursa subterană. Partea interesantă este că, stupoare!, răspunsurile la care facem referire se rezumă sec la următoarea exprimare: «întrucît datele solicitate sînt confidențiale, este necesară prezentarea unui mandat (n.red.: ?!) pentru oferirea acestora»... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2009, 09:41 (12262 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

«Descentralizații» PSD vor fi demiși joi

În Ialomița

«Descentralizații» PSD vor fi demiși joi

Prefectul Mădălin Teculescu a anunțat marți, 6 octombrie, în cadrul unei conferințe de presă, că șefii serviciilor descentralizate nominalizați de PSD ar putea fi demiși joi în bloc. «Este posibil ca pînă joi ministerele să ia o decizie similară cu cea adoptată în cazul ex-prefectului Alecsandru Știucă. Serviciile descentralizate ale statului trebuie să funcționeze normal, indiferent de schimbările politice» a completat Teculescu.

...
Problema schimbării șefilor descentralizatelor a fost principalul subiect al conferinței de presă desfășurate marți, la Prefectură. Potrivit declarațiilor anterioare ale reprezentanților Prefecturii, directorii PSD din cadrul instituțiilor... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2009, 13:00 (6316 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Doctorul Olaru, directorul Spitalului, poate să-și facă bagajele!» «Doctorul Olaru, directorul Spitalului, poate să-și facă bagajele!»

Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița

«Doctorul Olaru, directorul Spitalului, poate să-și facă bagajele!»

După cum era de așteptat, o dată cu ieșirea PSD de la guvernare, și în teritoriu sînt așteptate modificări la nivel de conducere a deconcentratelor. În acest sens, Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița, a ținut să declare că «prima persoană care va părăsi funcția de conducere va fi directorul Spitalului Județean Slobozia, dr Vasile Olaru». «În calitatea sa de director a produs doar haos în Spital, nenumărate persoane reclamînd modul dictatorial în care conduce unitatea» a adăugat Cazacu. «Și în celelalte instituții vom produce schimbări după realizarea unor analize; vor fi directori de deconcentrate care vor dispare din funcții. În ceea ce privește Spitalul Județean nu mai avem de ce să... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2009, 09:34 (10694 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița nu mai așteaptă banii pe calamități

Primele subvenții agricole vin după 16 octombrie 2009

Ialomița nu mai așteaptă banii pe calamități

În urmă cu 2 saptămîni, Direcția pentru Agricultură și Dezvoltare Rurală Ialomița anunța că suprafața totală calamitată din Ialomița (asigurată și neasigurată) depășește 192 de mii de hectare. Tot atunci, reprezentantul instituției, Dragoș Soare, susținea că sprijinul pe suprafață anunțat de Ministerul Agriculturii reprezintă singura soluție de recapitalizare a agriculturii ialomițene. Între timp însă, reluarea ciclului agricol nu a mai așteptat, iar agricultorii ialomițeni se descurcă cum pot.

«Calamitățile» vin pe 16 octombrie
În ciuda dimensiunilor suprafețelor calamitate (Ialomița se clasează în primele 5 județe ale țării din acest punct de vedere) și a zecilor de... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2009, 08:51 (7557 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Urban scapă de sub control sursa de apă subterană

Urban scapă de sub control sursa de apă subterană

La începutul acestei săptămîni SC Urban a recunoscut, prin adrese oficiale către instituțiile publice din oraș, că apa furnizată nu este potabilă. Potrivit rezultatelor probelor prelevate în 26 din cele 28 de puncte de monitorizare ale Urban, apa înregistrează depășiri semnificative ale fierului în compoziția sa. Prefectura Ialomița, alertată de situație, a solicitat explicații principalilor factori de decizie în problema apei. Luni, 5 octombrie, la orele 16,00, primarul Gabi Ionașcu, șeful Direcției de Sănătate Publică, directorul SC Urban, Valentin Cilibeanu (foto) vor fi obligați să explice situația de criză generată de calitatea apei.

Urban comunică oficial că apa nu e potabilă... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2009, 16:28 (9073 vizualizări - 15 comentarii)

28 Iun 2026
256 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Inspectorii ANAF Antifraudă au declanșat cea mai amplă verificare a comerțului on-line nefiscalizat

Agenția Națională de Administrare Fiscală, prin Direcția Generală Antifraudă Fiscală, a declanșat operațiunea «Mercur», cea mai amplă acțiune de verificare a veniturilor nedeclarate obținute din comerțul ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 14:25
(4569 vizualizări - 1 comentariu)


CJSU Ialomița: Măsuri de restricție în localitățile Bordușani și Grindu

Creșterea alarmantă a cazurilor de COVID-19 a determinat autoritățile din Ialomița să impună noi măsuri de restricție în scopul de a preveni răspândirea noului Coronavirus. Astfel, Comitetul Județean pentru ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 14:05
(4217 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, au fost desfășurate acțiuni de verificare a respectării măsurilor impuse în contextul stării de alertă, în zone aglomerate ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 19:15
(2271 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Marți, 6 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din Slobozia, fiind în serviciul de patrulare și control al traficului rutier pe raza localității Ciochina, au oprit o autoutilitară condusă de ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 19:10
(1888 vizualizări - 1 comentariu)


Accident rutier pe A2-km 130

Accident rutier pe A2-km 130

Pompierii militari au intervenit miercuri, în jurul orelor 12,30, la un accident rutier pe Autostrada A2-km 130, un autotren încărcat cu gresie și faianță părăsind partea carosabilă și intrând într-un parapet ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 17:25
(3539 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o anexă gospodărească din Urziceni

Miercuri, 7 octombrie 2020, în jurul orei 9,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs într-o gospodărie din Urziceni. Militarii Detașmentului de Pompieri Urziceni ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 17:20
(2390 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


RAJA Constanța: Avarie pe strada Nordului din Căzănești

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, de pe strada Nordului, din orașul Căzănești, județul Ialomița, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 17:10
(2131 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1387 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 7 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1387, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 16:05
(1673 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Premieră cinematografică

Direcția Educație, Cultură și Tineret Slobozia anunță o nouă premieră cinematografică vineri, 9 octombrie 2020, de la orele 18,00, la Casa Municipală de Cultură. Iubitorii celei de-a șaptea arte pot viziona ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2020, 12:25
(1521 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Înmormântare fără respectarea măsurilor de protecție sanitară. Amenzi în valoare de peste 45 mii de lei!

70 de cetățeni de etnie romă din Urziceni au fost amendați după ce au participat la o înmormântare fără a respecta măsurile de protecție sanitară. Oamenii legii vor fi la datorie și în perioada următoare ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2020, 22:10
(5897 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare meteo-Cod Galben de instabilitate atmosferică temporar accentuată, în cea mai mare parte a Dobrogei, cu averse ce vor avea și caracter ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2020, 17:10
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1373 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 6 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1373, cu 36 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2020, 16:10
(2196 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

Forțele de ordine continuă acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița, sub autoritatea ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2020, 16:05
(3019 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1337 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 5 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1337, cu 55 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2020, 16:05
(2772 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 58 de intervenții la sfârșit de săptămână

ISU Ialomița: 58 de intervenții la sfârșit de săptămână

Pompierii militari din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au răspuns prompt, în acest week-end, unui număr de peste 55 de solicitări venite pe numărul ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2020, 13:50
(5429 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%-rata șomajului în august 2020

La sfârșitul lunii august 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4352  șomeri (din care 2031 femei), rata șomajului fiind de 4,65%, cu 0,0 ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2020, 13:20
(3497 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Control cu privire la respectarea măsurilor de protecție sanitară

Polițiștii și jandarmii ialomițeni au desfășurat o amplă acțiune de verificare cu privire la modul în care cetățenii județului respectă măsurile de protecție sanitară impuse de autorități. Au fost controlate ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2020, 18:25
(2958 vizualizări - 2 comentarii)


Omagiu adus victimelor cumplitului accident petrecut în urmă cu un an la Sfântu Gheorghe

Omagiu adus victimelor cumplitului accident petrecut în urmă cu un an la Sfântu Gheorghe

Vineri, 2 octombrie a.c., reprezentanți ai autorităților locale, dar și rude ale victimelor cumplitului accident petrecut în ziua de 5 octombrie 2019, în zona localității Sfântu Gheorghe, au adus un omagiu ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2020, 18:20
(8576 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 1282 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 2 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1282, cu 8 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2020, 16:05
(2271 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Slobozia. Trei bărbați, reținuți pentru «proxenetism»!

Miercuri, 30 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale și creșterea gradului de siguranță ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2020, 18:40
(7195 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Șoferi depistați în trafic cu permisele de conducere reținute

Miercuri, 30 septembrie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Căzănești au oprit în trafic, pe DN2A, un autoturism condus de un bărbat, de 58 de ani, din județul Mureș. În urma verificărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2020, 18:35
(5150 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1274 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 1 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1274, cu 20 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2020, 16:05
(2408 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat de polițiști la Țăndărei

Marți, 29 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pe raza orașului Țăndărei pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2020, 17:55
(4341 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Ordin de protecție emis pe numele unui bărbat care și-a bătut soția

Polițiștii ialomițeni au emis marți, 29 septembrie 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 58 de ani, din comuna Sălcioara, care și-ar fi lovit soția. Astfel, la data de 29 septembrie ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2020, 17:50
(5519 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1254 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 30 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1254, cu 11 cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2020, 16:05
(1791 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Bărbat descoperit decedat în propria locuință

Țăndărei: Bărbat descoperit decedat în propria locuință

Pompierii ialomițeni au fost solicitați să inter­vină pentru deblocarea accesului într-o locuință din orașul Țăndărei. La locul solicitării s-a deplasat de urgență un echipaj din cadrul Detașamentului de ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2020, 18:15
(1812 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1243 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 29 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1243, cu 18 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2020, 16:05
(2614 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Copil de 13 ani, surprins la volanul unui vehicul

Luni, 28 septembrie a.c., în jurul orelor 20,00, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic, pentru control, un autoturism ce se deplasa pe raza comunei Manasia fără a avea montată o plăcuță cu numărul ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2020, 15:25
(2151 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Acordarea subvențiilor pentru încălzirea locuinței

Primăria Municipiului Slobozia, prin Direcția de Asistență Socială, vă aduce la cunoștință că, în perioada 15 octombrie-20 noiembrie 2020, pot fi depuse cererile în vederea acordării subvențiilor la încălzirea ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2020, 13:25
(6085 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia participă pentru prima dată la «Ziua Internațională a Reciclării Deșeurilor Electrice»

Municipiul Slobozia intră pe harta participanților la «Ziua Internațională a Reciclării Deșeurilor Electrice», eveniment organizat pentru prima dată pe 13 octombrie 2018 pentru a promova colectarea selectivă ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2020, 11:10
(5153 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...