Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fără precedent: Toți președinții desemnați ai Biroului Electoral de Circumscripție al Județului Ialomița s-au retras din funcții!

Fără precedent: Toți președinții desemnați ai Biroului Electoral de Circumscripție al Județului Ialomița s-au retras din funcții!

Situație fără precedent în Ialomița. Toți președinții desemnați de Tribunalul Ialomița la conducerea Biroului Electoral de Circumscripție al Județului Ialomița au renunțat pe rând la preluarea funcțiilor, aceștia invocând motive personale. Tragerile la sorți au fost reluate încă de la începutul acestei săptămâni, după ce, la finalul săptămânii trecute, Biroul Electoral Central, pe baza mai multor contestații, a desființat toate Birourile Electorale de Circumscripție locale, inclusiv pe cel Județean.

 

Se caută președinte pentru BEJ Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2024, 11:20 (14738 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia a accesat o investiție de 30 milioane de lei pentru sistemul de apă și apă uzată

Slobozia a accesat o investiție de 30 milioane de lei pentru sistemul de apă și apă uzată

Administrația locală din Slobozia a accesat 30 mili­oane de lei pentru extinderea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și canalizare. Fondurile accesate sunt puse la dispoziție de către Administrația Fondului de Mediu în cadrul Progra­mului vizând sisteme de alimentare cu apă, canalizare și epurare a apelor uzate. «Am reușit să depunem vineri (n.red.: 5 aprilie 2024), în primele 4 minute de la deschiderea apelului, cererea de finanțare pentru extinderea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și canalizare în va­loare de 30 milioane de lei, aplicând în cadrul Agenției Fondului de Mediu pentru valoarea... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2024, 08:05 (16686 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Companiile PPC din România își dezvăluie noua identitate de brand

Advertorial

Companiile PPC din România își dezvăluie noua identitate de brand

Grupul de companii PPC din România a demarat recent prima sa campanie de imagine, marcând astfel trecerea la noua identitate de brand. Noua marcă reflectă responsabilitatea în fața comunității, angajamentul de a crea valoare pentru toți, de a fi o organizație axată pe sustenabilitate și economia circulară.

„Energia electrică ne însoțește constant în rutina noastră zilnică, definește lumea în care trăim din ce în ce mai mult, dar modul în care o folosim este diferit pentru fiecare dintre noi. Însă, fie că utilizăm energia electrică pentru a încărca un telefon sau mașina electrică, pentru a ilumina orașele în care locuim, pentru confortul nostru sau pentru mini-sera din sufragerie, fie că instalăm panouri solare, fiecare dintre noi are propriile scopuri și dorințe. Iar scopul companiilor PPC în România este să onoreze încrederea clienților, cei care ne încredințează confortul lor zilnic, pentru că energia electrică este necesară pentru nevoile și preferințele fiecărui client“,... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2024, 13:15 (13730 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pavel&comp. legiferează o administrație mai scumpă

Din nou despre bani publici

Pavel&comp. legiferează o administrație mai scumpă

Consiliul Județean Ialomița se reunește joi, 25 aprilie 2024, în cadrul unei noi ședinte ordinare. Conform documentației de șe­dință, pe ordinea de zi supusă atenției plenului se află 22 de proiecte de hotărâri. Printre aces­tea se numără și proiecte de ho­tărâri care urmăresc realizarea unor investiții noi sau relansarea unor investiții administrative blo­cate. De asemenea, consilierii ju­dețeni votează pentru rectificarea bugetului anual al județului.

 

«Tonul» care face «muzica» administrației județene Consiliul ... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2024, 12:10 (3278 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiția pentru bulevardul Matei Basarab va fi «etapizată» până în 2026!

«Undă verde» de la ADR Sud Muntenia

Investiția pentru bulevardul Matei Basarab va fi «etapizată» până în 2026!

Administrația Soare a dat asigurări publice că investiția pentru bulevardul Matei Basarab va fi «etapizată». Anunțul survine deciziei ADR Sud Muntenia, ordonatorul investiției, de a permite administrației locale să amenajeze parcări pentru cele 700 de autoturisme parcate în acest moment pe bulevard. «Proiectul este „etapizat“. Asta înseamnă că finanțarea va continua să fie eligibilă pe noul exercițiu financiar, care încă nu a început... M-am asigurat că Slobozia va be­neficia de toate fondurile pentru a finaliza acest proiect în proporție de 98% pe bani europeni!» a declarat Dragoș Soare într-o conferință de presă desfășurată... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2024, 07:55 (24368 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul cu mai mulți pensionari decât angajați

Ialomița, județul cu mai mulți pensionari decât angajați

Un raport oficial al Direcției Județene de Statistică Ialomița confirmă, încă o dată, faptul că în Ialomița numărul pensionarilor este mai mare decât cel al angajaților. Astfel, potrivit cifrelor, sunt cu aproximativ 4000 de pensionari mai mult decât angajați. Salariile mici și oferta limitată a locurilor de muncă sunt principalii factori care au transformat piața muncii din Ialomița într-una neatractivă.

 

Pensionari de profesie Anul trecut, la nivelul județului Ialomița, numărul pensionarilor a fost de 52 mii de persoane. Prin comparație, cel al... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2024, 12:15 (14652 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

IGPR a schimbat din nou comanda Poliției ialomițene

IGPR a schimbat din nou comanda Poliției ialomițene

În urmă cu o săptămână, Inspectoratul General al Poliției Române a refuzat să-i prelungească împuternicirea comisarului șef Mihai Adrian Aldea în funcția de inspector șef al Poliției ialomițene. Până la noi ordine, comanda instituției va fi asigurată temporar de comisarul șef Sebastian Savu, unul dintre adjuncții IPJ Ialomița. Plecarea comisarului șef Aldea la București împarte Poliția ialomițeană în două tabere. Astfel, în timp ce unii susțin că, din motive legale, o prelungire a numirii sale nu a mai fost posibilă, alții pun înlocuirea pe rezultatele profesionale pe care acesta le-ar fi obținut în anul petrecut în fruntea... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2024, 07:55 (4379 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii așteaptă deschiderea Secției de Îngrijiri Paliative

De 12 ani

Ialomițenii așteaptă deschiderea Secției de Îngrijiri Paliative

Cu 12 ani în urmă, Spitalul Județean de Urgență Slobozia anunța înființarea unei Secții de Îngrijiri Paliative. O parte dintre cadrele me­dicale au fost trimise la cursuri de specializare, însă această secție se lasă așteptată. Promisiunile că, într-un viitor apropiat, va exista au rămas. «O dată cu încheierea proiectului de modernizare a Spitalului Slobozia, care presupune și recompartimentare, va funcționa și această Secție!» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean Ialomița.

 

Sprijin pentru bolnavii cronici «... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2024, 12:25 (5705 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Apel București oferă Lacul Iezer Apelor Române

După 6 ani de procese

Curtea de Apel București oferă Lacul Iezer Apelor Române

Curtea de Apel București, în primă instanță, a decis ca administrarea Lacului Iezer să revină Administrației Naționale Apele Române, prin Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița și Sistemul de Gospodărire a Apelor Ialomița. Administrarea acestui lac a fost disputată între ANAR, Primăria Slobozia și Primăria Gheorghe Lazăr. Mai mult, în acțiune a fost implicată și societatea TIMP IMPEX SRL, care a concesionat pe 49 de ani, printr-un contract semnat cu Primăria Slobozia, porțiunea de lac aflată în grija instituției. Prin decizia dată, magistrații din București au anulat acest contract și au obligat ambele primării să plătească Apelor Române suma de 13... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2024, 07:55 (15275 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sistem de monitorizare video funcțional, la Miloșești

Sistem de monitorizare video funcțional, la Miloșești

Administrația locală din Miloșești a recepționat sistemul de supraveghere video al localității, montat cu ajutorul fondurilor europene. Echipamentele au fost achiziționate prin Programul Național de Redresare și Reziliență.

 

Investiție în siguranța cetățenilor Achiziția camerelor de supraveghere video a costat aproximativ 600 mii de lei, fiind cumpărate 134 de dispozitive. Acestea au fost amplasate în toate satele aparținătoare comunei Miloșești, dar și pe drumurile județene care traversează localitatea. «Scopul acestui proiect este de a crește gradul de siguranță... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2024, 14:35 (8159 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campionatul Județean de Oină, câștigat de elevii Școlii Gimnaziale din Sudiți

Campionatul Județean de Oină, câștigat de elevii Școlii Gimnaziale din Sudiți

Elevii Școlii Gimnaziale «Apostol D. Culea» din Sudiți au câștigat Campionatul județean de oină. Aceștia vor reprezenta județul la Campionatul regional, competiție care se va desfășura la sfârșitul acestei săptămâni la Oltenița, în județul Călărași.

 

Tradiția merge mai departe Oina, sportul tradițional al Româ­niei, este practicat acum de către elevii mai multor școli din județul Ialomița. Recent, s-a desfășurat Campio­natul Județean de Oină, competiție la care au participat și elevii Școlii Gimna­ziale «Apostol D. Culea... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2024, 09:20 (6280 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Servicii de catering pentru elevii Școlii Gimnaziale Perieți

Servicii de catering pentru elevii Școlii Gimnaziale Perieți

Școala Gimnazială din Perieți este una dintre unitățile de învățământ din Ialomița inclusă în programul «Masa Caldă». Pentru că unitatea de învățământ nu deține infrastructura necesară preparării hranei, administrația locală a luat decizia de a apela la serviciile unei firme de catering prin care alimentele să fie distribuite elevilor. Valoarea fondurilor disponibile este de peste 500 mii de lei.

 

Produse alimentare pentru elevi La nivelul județului Ialomița, potrivit In­spectoratului Școlar Județean Ialomița, 24 de școli au fost incluse... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2024, 13:20 (10635 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Centru comercial în orașul Țăndărei

Centru comercial în orașul Țăndărei

Două mari supermarketuri și mai multe magazine, dar și un fast-food se vor des­chide în cadrul unui centru comercial ce va fi construit în orașul Țăndărei. Astfel, cele două supermarketuri vor funcționa sub brandurile Penny și Lidl. Reprezentanții autorităților locale au explicat faptul că, în maximum 3 luni, magazinele îi pot primi pe cumpărători.

 

Execuția este în curs Centrul comercial al orașului Țăndărei va fi deschis pe Aleea Orhideelor din oraș, la ieșire către Constanța. Primele branduri care și-au anunțat prezența în incinta centrului... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2024, 08:55 (18597 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Furt de carduri petrecut în stațiunea Amara, trimis în judecată după 4 ani

La un pas de prescriere

Furt de carduri petrecut în stațiunea Amara, trimis în judecată după 4 ani

Acuzații grave aduse unui bărbat angajat să lucreze la reabilitarea Hotelului «Lebăda» din stațiunea Amara. Acesta ar fi sustras banii de pe cardurile a două persoane care făceau parte din personalul unității de cazare. Faptele s-au petrecut în urmă cu 4 ani și sunt pe cale să se prescrie în instanță. Sumele sustrase se apropie de 20 mii de lei.

 

La un pas de prescriere În anul 2020, procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au fost învestiți, printr-o plângere penală, cu privire la faptul că angajatul unei firme de... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2024, 08:05 (17644 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primele dotări pentru școlile partenere ale Consiliului Județean Ialomița

Proiect în implementare

Primele dotări pentru școlile partenere ale Consiliului Județean Ialomița

28 de cabinete de asistență psihopedagogică din tot atâtea unități de învățământ au primit la începutul acestei săptămâni piesele de mobilier necesare desfășurării activității în cele mai bune condiții. Bunurile au fost achizițio­nate în cadrul proiectului derulat de Consiliul Județean Ialomița, denumit «Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar», încheiat cu 65 de școli și licee din județul nostru.

 

Investiție în Educație La î... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2024, 14:55 (12690 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poligonul Poliției Locale Slobozia va deveni «civil»

Poligonul Poliției Locale Slobozia va deveni «civil»

Singurul poligon de tragere amenajat pe care județul Ialomița îl are este cel al Poliției Locale Slobozia. Oficialii instituției au precizat că fac demersuri pentru a-l transforma într-unul «civil», așa cum sunt în marile orașe precum București sau Constanța. O dată schimbat acest statut, pot participa la sesiuni de tragere și persoanele care sunt pasionate de tir sportiv.

 

Demersuri în lucru În momentul de față, poligonul de tragere admi­nistrat de Poliția Locală Slobozia este utilizat de către reprezentanții instituțiilor cu rol... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2024, 08:05 (8709 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Poiana: Peste 4 milioane de lei pentru distrugerea insulei formată în albia râului Ialomița

Poiana: Peste 4 milioane de lei pentru distrugerea insulei formată în albia râului Ialomița

În urmă cu un an, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița expunea pu­blic problema insulei formată în albia râului Ialomița, în zona localității Poiana. Petecul de pământ afectează cursul apei și pune în pericol locuințele ridicate pe mal. Deși problema este cunoscută la nivelul autorităților locale și județene, birocrația și lipsa banilor au blocat orice în­cercare de a o rezolva. Costurile estimative ale lucrărilor se ri­dică la peste 4 milioane de lei.

 

Se caută sursa de finanțare După prezentarea publică... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2024, 12:05 (16971 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

53 milioane de euro pentru asfaltarea tuturor drumurilor județene de pământ

Administrația Pavel promite din nou

53 milioane de euro pentru asfaltarea tuturor drumurilor județene de pământ

Administrația Pavel a promis la începutul actualului mandat că va asfalta integral cei aproximativ 100 kilometri de drumuri județene de pământ din Ialomița. După 4 ani, jumătate din aceste drumuri sunt asfaltate. Pentru restul drumurilor, Consiliul Județean Ialomița a aprobat joi, 28 martie 2024, un proiect de hotărâre care va permite asfaltarea integrală a acestor drumuri. Valoarea estimată a investiției este de 53 milioane de euro.

 

Mai bine mai târziu decât niciodată

Consiliul Județean Ialomița a aprobat joi, 28 martie a.c., în cadrul... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2024, 07:55 (17701 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Deficit de personal în cadrul Jandarmeriei ialomițene

Deficit de personal în cadrul Jandarmeriei ialomițene

O analiză statistică a Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița arată că instituția se confruntă cu un însemnat deficit de personal. Reprezentanții Jandarmeriei ialomițene susțin faptul că numărul posturilor vacante este de 30%. Tocmai de aceea, în perioada următoare, instituția va organiza o campanie de informare în rândul tinerilor de liceu în ceea ce privește înscrierea la școlile militare.

 

Este nevoie de mai multe cadre Valul de pensionări care a afectat Poliția ialomițeană și-a pus amprenta și asupra activității Inspectoratului de... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2024, 11:55 (8239 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia continuă investițiile edilitare în infrastructură

Consiliul Local a legiferat

Slobozia continuă investițiile edilitare în infrastructură

Consiliul Local Slobozia s-a reunit joi, 28 martie 2024, în cadrul unei ședințe ordinare care a avut pe ordinea de zi 28 de proiecte de hotărâri. Multe dintre proiectele aprobate au vizat alocări de fonduri pentru continuarea investițiilor în derulare și deschiderea altora noi. Printre acestea se numără Centura de Nord a orașului Slobozia, extinderea și reabili­tarea sistemului de canalizare menajeră și pluvială din Slobozia Nouă și Bora, modernizarea stației de epurare a orașului sau Centrul Multifuncțional pentru Tineret... De asemenea, consilierii locali au aprobat criteriile de stabilire a ordinii de prioritate în soluționarea cererilor de locuințe și î... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2024, 08:05 (18307 vizualizări - 6 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sfințirea lucrărilor exterioare ale Catedralei din Slobozia

Printr-un comunicat de presă, Episcopia Sloboziei și Călărașilor anunță că duminică, 25 septembrie 2016, va avea loc sfințirea lucrărilor exterioare ale Catedralei Episcopale «Înălțarea Domnului» din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2016, 12:10
(6712 vizualizări - 1 comentariu)


Donație pentru Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Joi, 22 septembrie 2016, Organizația «Salvați Copiii» va dona Secției Neonatologie din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia 3 echipamente medicale performante, în valoare de aproape 29000 de euro ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2016, 21:10
(4309 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii în acțiune, pentru siguranța cetățenilor

Polițiștii din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat, în perioada 16-18 septembrie a.c., la executarea unei serii de acțiuni în sistem integrat și ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2016, 19:15
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, două victime

O tînără de 16 ani și un bărbat de 46 de ani au fost victimele a două accidente rutiere. În timp ce mergea pe marginea șoselei, în comuna Gura Ialomiței, tînăra de 16 ani a fost lovită de mașina condusă ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2016, 17:25
(2728 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permise de conducere

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 27 și 49 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost depistați de polițiști conducînd fără a avea permise de conducere. Documentele le-au fost suspendate, ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2016, 16:05
(2989 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente într-o singură zi

Luni, 12 septembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2A, în apropiere de Slobozia, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetări a reieșit ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 17:25
(5898 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Arestat pentru loviri și alte violențe

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 17:05
(5233 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni arestare


Protopopiatul Slobozia: Ghiozdane și rechizite pentru 30 de elevi

Protopopiatul Slobozia, sprijinit de 11 parohii din subordine, a organizat în perioada 9-12 septembrie 2016, ediția a II-a a proiectului social-filantropic «Vreau să merg la școală». Scopul proiectului ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 16:05
(7098 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarm ialomițean, campion la tenis de câmp

Jandarm ialomițean, campion la tenis de cîmp

Plutonierul major Jean Iliescu din cadrul Jandarmeriei Ialomița a cîștigat finala Campionatului de Tenis de Cîmp al Ministerului Afacerilor Interne, organizat în municipiul Oradea, în perioada 4-10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 15:05
(4821 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 46 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 14:20
(5100 vizualizări - 3 comentarii)


Accident la Sinești

Sîmbătă, 10 septembrie a.c., pe DN2, în localitatea Sinești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 47 de ani, din București, conducea o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 13:10
(6641 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 27 de permise reținute, amenzi de peste 87000 de lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 9-11 septembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 12:25
(6051 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii august 2016, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7184 șomeri, din care 1020 șomeri indemnizați, respectiv 6164 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 11:05
(4374 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Marți, 13 septembrie 2016, de la orele 14,00, Galeriile Arcadia ale Centrului Cutural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia îi așteaptă pe iubitorii de pictură la vernisajul artistului plastic Ștefan Șerban ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2016, 20:25
(4056 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Sărbătoare de Ziua Pompierilor

Între 10 și 12 septembrie 2016, pompierii ialomițeni vor fi la datorie pentru a sărbători 168 de ani de la bătălia din Dealu Spirii, eveniment desfășurat la data de 13 septembrie 1848. Momentul istoric ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2016, 18:25
(4902 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Transport de lemne, fără documente

Un tînăr, de 31 de ani, din județul Argeș, a fost sancționat contravențional de polițiști, după ce oamenii legii au descoperit faptul că el transporta cantitatea de 5,2 metri cubi de lemne, fără documente ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2016, 14:15
(5398 vizualizări - 2 comentarii)


Comerț ilicit la Tîrgul de Toamnă din Ciochina

Tîrgul de Toamnă din comuna Ciochina, organizat pe data de 8 septembrie 2016, i-a adus unei femei, de 33 de ani, din Ploiești, un dosar penal. Aceasta a fost surprinsă de jandarmii ialomițeni în timp ce ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2016, 13:10
(5263 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Proiectul EDWARD-21 septembrie, Ziua Europeană fără Decedați în Accidente Rutiere

Reprezentanții Comisiei pentru Siguranța Rutieră din cadrul Directoratului General pentru Mobilitate și Transport al Comisiei Europene, împreună cu cei ai Rețelei Europene a Poliției Rutiere TISPOL, au ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2016, 14:10
(3351 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Arestat pentru furt calificat

Polițiștii din cadrul Secției Rurale Coșereni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2016, 12:40
(5506 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A acroșat un pieton

Marți, 6 septembrie 2016, Poliția Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2016, 11:35
(4019 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Doi tineri, reținuți de polițiști după ce au furat un autoturism

Polițiștii cercetează doi tineri de 17, respectiv 19 ani, din Urziceni și comuna Alexeni, sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt calificat, tentativă la furt calificat și conducere a unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 18:55
(4417 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă prin intermediul Rețelei EURES în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, oferă 800 locuri de muncă vacante în Spania pentru munca sezonieră în agricultură (sînt solicitate 5 ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 18:45
(4866 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Proceduri simplificate, în beneficiul cetățenilor

Pentru a nu mai apela la serviciile poștale sau pentru a nu vă mai deplasa la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, puteți trimite dovada plății amenzii pe e-mailul IPJ Ialomița, precizînd ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 18:35
(4884 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, prins la Căzănești

Un bărbat urmărit internațional de autoritățile judiciare spaniole pentru infracțiuni contra ordinii și liniștii publice a fost prins de polițiștii din Ialomița. Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 11:35
(5602 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 23 și 59 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 10:45
(2918 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 89000 de lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 2-4 septembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 10:20
(4544 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR: Peste 17300 de cereri de finanțare depuse prin PNDR 2020

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) a primit, prin intermediul submăsurilor de finanțare din cadrul Programului Național de Dezvoltare Rurală 2014-2020 (PNDR 2020), 17339 de proiecte de ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2016, 20:25
(3460 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AFIR PNDR 2020


Țăndărei: Minori prinși la furat de porumb cu căruța

Țăndărei: Minori prinși la furat de porumb cu căruța

Jandarmii din cadrul Grupei de intervenție Țăndărei au surprins joi, 1 septembrie a.c., în jurul orei 21,00, doi tineri care se deplasau pe șosea cu o căruță plină cu știuleți de porumb. S-a procedat la ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2016, 16:15
(3939 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm contabil
Relații la telefon 0729/167.927

30 August 2016, 19:15


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...