Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

AJOFM Ialomița a raportat peste 3000 de șomeri încadrați în muncă

În 2023

AJOFM Ialomița a raportat peste 3000 de șomeri încadrați în muncă

O statistică oficială a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița arată că din cei aproape 9000 de șomeri incluși în baza de date a instituției, puțin peste 3000 au reușit să-și găsească un loc de muncă. Domeniile de activitate în care se solicită forță de muncă, la nivelul județului nostru, sunt comerțul, construcțiile, agricultura și transporturile.

Ialomița are nevoie de forță de muncă Încadrarea într-un loc de muncă a șomerilor este o adevărată provocare pentru Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița. Toate acestea î... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2024, 12:10 (4792 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cartierul Bora din Slobozia: S-a ales cu penisul tăiat în urma unui scandal!

Cartierul Bora din Slobozia: S-a ales cu penisul tăiat în urma unui scandal!

Un bărbat de 32 de ani din Slobozia s-a ales cu penisul tăiat în urma unei altercații care s-a petrecut sâmbătă, 17 februarie a.c., în Cartierul Bora. Cu o seară în urmă, pe data de 16 februarie, a.c., polițiștii și jandarmii au intervenit într-un un alt conflict, de această dată izbucnit între două familii. În ambele cazuri au fost deschise dosare penale. Primul dosar se află sub supraveghere la Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița, iar cel de-al doilea este cercetat de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia.

 

Victimă și agresori, internați la spital... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2024, 09:20 (36040 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Rămași în grija bunicilor, 700 de copii duc dorul părinților plecați în străinătate

Ialomița: Rămași în grija bunicilor, 700 de copii duc dorul părinților plecați în străinătate

Atrași de oferta locurilor de muncă și de salariile pe care le oferă Occidentul, sute de părinți din Ialomița și-au lăsat copiii în grija bunicilor sau a altor rude și au plecat în străinătate. Statistic, 700 de copii din județul Ialomița își așteaptă părinții să se întoarcă acasă. Autoritățile susțin însă că numărul acestora este însă de 3 ori mai mare, doar că multe familii refuză să mai declare această situație.

Copii sub lupa autorităților Cazurile copiilor ai căror părinți sunt plecați în străinătate sunt raportate Direcției Generale de... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2024, 07:50 (2040 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centru de colectare prin aport voluntar, la Miloșești

Centru de colectare prin aport voluntar, la Miloșești

Administrația locală din Miloșești investește în protecția mediului înconjurător. Astfel, Primăria Miloșești implementează un proiect cu finanțare europeană ce are ca scop conștientizarea populației în ceea ce privește gestionarea responsabilă a deșeurilor. Proiectul presupune înființarea unui centru de colectare cu aport voluntar a deșeurilor produse pe raza localității.

Investiție pentru un mediu mai curat Proiectul administrației locale din Miloșești este realizat cu operatorul de salubrizare ADI ECOO 2009 și Ministerul Mediului. Astfel, în baza acestui... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2024, 13:40 (12192 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Pistă pentru biciclete de 2 km lungime în municipiul Fetești

Pistă pentru biciclete de 2 km lungime în municipiul Fetești

După Slobozia, Feteștiul devine a doua localitate urbană a județului Ialomița în care se amenajează piste de biciclete. Cea de la Fetești are o lungime de 2 kilometri și înconjoară orașul prin zona de Sud-Est. «Este o bucurie pentru cetățenii noștri să poată să facă mișcare, mai ales că în Fetești există mulți pasionați de ciclism...» susține Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești.

La plimbare, cu bicicleta Amenajarea pistei de biciclete face parte din cel mai mare proiect cu finanțare europeană al Primăriei Fetești. Denumit «Sistem integrat... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2024, 08:55 (10641 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru modernizarea drumurilor agricole din comuna Gheorghe Doja

Bani europeni pentru modernizarea drumurilor agricole din comuna Gheorghe Doja

Cunoscută la nivel local și național pentru legumele și pepenii care se produc în zonă, administrația locală din comuna Gheorghe Doja face acum demersuri pentru modernizarea drumurilor agricole. Proiectul este finanțat prin Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale și are o valoare de aproximativ 4 milioane de lei.

O inițiativă în derulare La momentul de față, Consiliul Local al comunei Gheorghe Doja a votat indicatorii tehnico-economici ai acestui proiect și realizarea studiilor de fezabilitate și DALI care vor sta la baza implementării acestui proiect. În total... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2024, 14:05 (12267 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

3 milioane de lei pentru iluminat public inteligent, la Țăndărei

3 milioane de lei pentru iluminat public inteligent, la Țăndărei

Administrația locală din Țăndărei este beneficiara unui proiect finanțat de Administrația Fondului pentru Mediu ce vizează modernizarea sistemului de iluminat public. Astfel, întreg orașul va beneficia de lămpi inte­ligente. Valoarea totală a acestui proiect este de 3 milioane de lei.

Consum redus de energie Actualul sistem de iluminat pu­blic al orașului Țăndărei funcționează neîntrerupt de mai bine de 15 ani. Din punct de vedere al eficienței energetice, lămpile nu mai corespundeau cu normele în vigoare impuse de Uniunea Europeană, fiind consi­derate... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2024, 09:20 (3563 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Proiect al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, finanțat de Banca Europeană de Investiții

Proiect al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, finanțat de Banca Europeană de Investiții

bonus: Sediu nou pentru Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Consiliul Județean Ialomița a reușit contractarea finanțării pentru construcția în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobo­zia a unui Centru Multifuncțional, necesar «îmbună­tățirii serviciilor medicale». Proiectul este finanțat de Banca Europeană de Investiții și are o valoare de 148,2 milioane de lei. De asemenea, admi­nistrația județeană a finalizat alte două studii de fezabilitate prin care se dorește sistematizarea curții interioare a celei mai importante unități medicale din județ. «Pentru aceste proiecte facem demersuri astfel încât să identificăm cele mai oportune surse de finanțare!» a precizat Alexandru Potor, administratorul... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2024, 08:05 (16227 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CAR-urile ialomițene funcționează la limita legii

CAR-urile ialomițene funcționează la limita legii

Conform Registrului Național de evidență al IFN-urilor gestionat de Banca Națională a României, la nivelul județului Ialomița există aproximativ 100 de Case de Ajutor Reciproc. Obligativitatea celor care le administrează este de a le afilia la Uniunea Județeană a Caselor de Ajutor Reciproc. Această afiliere presupune o monitorizare atentă a acti­vității financiare, pentru a evita eventuale suspiciuni de fraudare. În Ialomița fac parte din această Uniune doar 11 entități. Restul funcționează fără afiliere și nu pot răspunde în fața nimănui pentru eventualele abateri. Inspecția Fiscală a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița susține că are competențe limitate... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2024, 10:40 (17550 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-au încheiat lucrările de modernizare a Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

S-au încheiat lucrările de modernizare a Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a organizat miercuri, 14 februarie 2024, o conferință de presă în cadrul căreia a anunțat încheierea lucrărilor de modernizare a Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Evenimentul s-a desfășurat în prezența oficialităților județene și a ministrului Sănătății, Alexandru Rafila. UPU Slobozia va deveni însă funcțional abia peste 30 de zile, întrucât mai este nevoie de obținerea unor avize pentru aparatura medicală pe care medicii o vor utiliza. Obiectivul ar fi trebuit deschis în urmă cu două săptămâni, însă din cauza unor probleme referitoare la autorizarea ISU împotriva incendiilor... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2024, 15:40 (15765 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bilanțul activității Inspectoratului de Poliție: În 2023, a scăzut infracționalitatea înregistrată la nivelul județului Ialomița!

Bilanțul activității Inspectoratului de Poliție: În 2023, a scăzut infracționalitatea înregistrată la nivelul județului Ialomița!

Miercuri, 14 februarie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au prezentat bilanțul activității pe care au desfășurat-o pe parcursul anului 2023. Din datele prezentate, reiese faptul că infracționalitatea înregistrată la nivelul județului nostru a înregistrat o scădere.

 

Peste 7000 de infracțiuni sesizate Potrivit informațiilor prezentate, în 2023, la nivelul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost sesizate 7106 infracțiuni. Cu toate acestea, faptele penale sesizate au fost... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2024, 13:45 (15382 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Control «politic» la Școala Gimnazială din Andrășești

Control «politic» la Școala Gimnazială din Andrășești

La sfârșitul anului trecut, Emil Olaru, învățător în cadrul Școlii Gimnaziale Andră­șești, a renunțat la postul de director al instituției pe care l-a ocupat prin concurs, cu 2 ani în urmă. La o lună distanță de la semnarea demisiei, acesta susține că a luat această decizie din cauza presiunii pe care a exercitat-o asupra sa primarul localității, Adrian Vasile. La scurt timp, la conducerea școlii a fost numită Elena Badea, un alt cadru didactic al aceleiași unități de învățământ. Întâmplător sau nu, aceasta este soția consilierului personal al primarului din Andrășești. Consilierul, pe numele său Cristian Badea, a fost multă vreme unul dintre... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2024, 12:05 (10211 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

219 milioane de lei pentru anul 2024

Slobozia, estimare de buget

219 milioane de lei pentru anul 2024

bonus: Încă 400 de locuri de parcare

Bugetul Sloboziei în anul 2024 va fi mai mic decât în anul precedent. Adminis­trația Soare promite, în schimb, o dinamizare a investițiilor edilitare. «Dacă dăm la o parte fondurile europene pe care le-am avut la dispoziție în 2023, bugetul e doar cu câteva procente mai mic decât anul trecut... Dar acest aspect nu ne îngrijorează. Dinamica investițiilor edi­litare nu va fi blocată... Vom face toate investițiile pe care le-am anunțat, iar ritmul acestora va fi accelerat!» promite primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Buget întârziat la Slobozia... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2024, 07:55 (18665 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stațiunea Amara, mediatizată în Toscana/Italia

Stațiunea Amara, mediatizată în Toscana/Italia

Administrația locală din Amara continuă campania de mediatizare a ora­șului-stațiune. În luna ianuarie 2024, primarul Alin Sorin Sandu a fost invitat să participe la un târg agroturistic în regiunea Toscana/Italia. În cadrul întâlnirii, primarul orașului Amara a susținut un discurs de pre­zentare a oportunităților investiționale pe care le poate oferi stațiunea.

De la Amara la Lucca Primarul orașului Amara, Alin Sorin Sandu, a fost invitat să participe la o conferință desfășurată în orașul Lucca, regiunea Toscana/Italia. Conferința a avut ca temă promovarea agroturismului și susținerea... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2024, 16:55 (8034 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a semnat contractele pentru îmbunătățirea infrastructurii didactice a școlilor

Investiții în învățământul ialomițean

Consiliul Județean Ialomița a semnat contractele pentru îmbunătățirea infrastructurii didactice a școlilor

bonus: Bani europeni pentru microbuze școlare electrice

În urmă cu o săptămână, Consiliul Județean Ialomița a organizat o conferință de presă în cadrul căreia a anunțat semnarea contractelor cu firmele care vor livra piesele de mo­bilier, dispozitivele digitale și materialele didactice pentru școlile din județ, partenere ale institu­ției în programul de dotări destinate unităților de învățământ și finanțat de Uniunea Europeană, prin Programul Național de Redresare și Rezi­liență. În total, este vorba despre 65 de școli ialomițene care au devenit partenere ale Consi­liului Județean Ialomița. Potrivit listei publicată de Ministerul Educației, unele unități de învăță­mânt au... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2024, 09:10 (5294 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul ialomițean a încasat aproximativ 80 mii de lei din meditațiile profesorilor

În 2023

Fiscul ialomițean a încasat aproximativ 80 mii de lei din meditațiile profesorilor

La nivelul județului Ialomița sunt peste 2400 de profesori, suplinitori sau calificați, care își desfășoară activitatea în școlile din județ. 106 dintre aceștia au declarat oficial la Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița faptul că încasează venituri și din meditații. În realitate, numărul profesorilor-meditatori, dar care nu se regăsesc în evidențele Fiscului, este aproape dublu. Instituția nu are însă pârghiile legale pentru a-i identifica și obliga să-și plătească taxele către Stat.

Veniturile din meditații, declarate la Fisc Ministerul Educației îi obligă pe profesori... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2024, 14:10 (14662 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Instituția Prefectului confirmă existența consumului de droguri în Ialomița

Instituția Prefectului confirmă existența consumului de droguri în Ialomița

În urmă cu o săptă­mână, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, a declarat public că drogurile repre­zintă «un flagel» la nivelul ju­dețului Ialomița. Para­doxal, instituțiile abilitate neagă impactul acestor practici în rândurile tinerilor. Reamintim că ziarul nostru a publicat în repetate rânduri articole care confirmă acutizarea feno­menului în ultimii ani.

Oficial e grav de tot Miercuri, 31 ianuarie 2024, în cadrul unei ședințe a Grupului de lucru pentru asigurarea siguranței în unitățile de învățământ preuniversitar, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, a făcut... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2024, 09:50 (15913 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Sprijin pentru copiii defavorizați din comuna Mărculești

Sprijin pentru copiii defavorizați din comuna Mărculești

Cu ajutorul fondurilor europene, administrația lo­cală din comuna Mărculești implementează un proiect ce are ca scop integrarea în sistemul de educație al co­piilor de vârstă preșcolară, prove­nind din medii defavori­zate. Astfel, banii europeni vor fi folosiți pentru dota­rea cu echipamente didactice digitale, dar și pentru îmbunătățirea competen­țelor profesionale ale ca­drelor didactice care coordonează acești copii.

Educație complementară la Mărculești Proiectul de care beneficiază Primăria Mărculești se numește «Dezvoltarea unui serviciu de educație timpurie complementară» și este... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2024, 11:40 (2023 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Susținem branșarea individuală! „Paușalul“ este cancerul Sloboziei!»

Adrian Stoicescu, director general Urban SA

«Susținem branșarea individuală! „Paușalul“ este cancerul Sloboziei!»

Majorarea costurilor facturilor emise de Urban SA în luna decembrie 2023 a generat un val de nemulțumiri la nivelul Sloboziei. Adrian Stoicescu, directorul general al societății, susține că facturile respective reflectă consumul aferent perioadei 15 noiembrie-31 decembrie 2023 și că în luna ianuarie 2024 se vor înregistra scăderi semnificative. De asemenea, susține Adrian Stoicescu, firma susține activ branșarea indivi­duală, proces inițiat încă de la sfârșitul anului 2021: «„Paușalul“ este cancerul Sloboziei! Susținem branșarea individuală ca singură soluție de reducere a costurilor facturilor pentru apă. Iar sistemul de rate lunare pe care îl promovăm este o confirmare că nu facem declarații... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2024, 12:20 (28459 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Deținuții din Penitenciarul Slobozia primesc burse de merit!

Este oficial

Deținuții din Penitenciarul Slobozia primesc burse de merit!

Într-o comunicare oficială înaintată ziarului nostru, Penitenciarul Slobozia anunță faptul că 5 deținuți încarcerați în cadrul instituției vor beneficia de burse șco­lare de merit. Valoarea unei astfel de indemni­zații este 450 de lei/lună și se acordă până la finalul anului școlar, din bugetul Ministerului Educației.

Bursieri datorită notelor De modificările aduse de Ministerul Educației actelor normative prin care se acordă bursele școlare vor beneficia și deținuții din penitenciare. Practic, dacă mediile obținute de aceștia la învățătură se încadrează în baremele acceptate pentru... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2024, 14:10 (16724 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
320 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Vlădeni: Arestat pentru loviri și alte violențe

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 17:05
(5230 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni arestare


Protopopiatul Slobozia: Ghiozdane și rechizite pentru 30 de elevi

Protopopiatul Slobozia, sprijinit de 11 parohii din subordine, a organizat în perioada 9-12 septembrie 2016, ediția a II-a a proiectului social-filantropic «Vreau să merg la școală». Scopul proiectului ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 16:05
(7094 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarm ialomițean, campion la tenis de câmp

Jandarm ialomițean, campion la tenis de cîmp

Plutonierul major Jean Iliescu din cadrul Jandarmeriei Ialomița a cîștigat finala Campionatului de Tenis de Cîmp al Ministerului Afacerilor Interne, organizat în municipiul Oradea, în perioada 4-10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 15:05
(4821 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 46 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 14:20
(5100 vizualizări - 3 comentarii)


Accident la Sinești

Sîmbătă, 10 septembrie a.c., pe DN2, în localitatea Sinești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 47 de ani, din București, conducea o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 13:10
(6638 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 27 de permise reținute, amenzi de peste 87000 de lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 9-11 septembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 12:25
(6051 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii august 2016, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7184 șomeri, din care 1020 șomeri indemnizați, respectiv 6164 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2016, 11:05
(4372 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Marți, 13 septembrie 2016, de la orele 14,00, Galeriile Arcadia ale Centrului Cutural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia îi așteaptă pe iubitorii de pictură la vernisajul artistului plastic Ștefan Șerban ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2016, 20:25
(4056 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Sărbătoare de Ziua Pompierilor

Între 10 și 12 septembrie 2016, pompierii ialomițeni vor fi la datorie pentru a sărbători 168 de ani de la bătălia din Dealu Spirii, eveniment desfășurat la data de 13 septembrie 1848. Momentul istoric ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2016, 18:25
(4902 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Transport de lemne, fără documente

Un tînăr, de 31 de ani, din județul Argeș, a fost sancționat contravențional de polițiști, după ce oamenii legii au descoperit faptul că el transporta cantitatea de 5,2 metri cubi de lemne, fără documente ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2016, 14:15
(5398 vizualizări - 2 comentarii)


Comerț ilicit la Tîrgul de Toamnă din Ciochina

Tîrgul de Toamnă din comuna Ciochina, organizat pe data de 8 septembrie 2016, i-a adus unei femei, de 33 de ani, din Ploiești, un dosar penal. Aceasta a fost surprinsă de jandarmii ialomițeni în timp ce ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2016, 13:10
(5262 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Proiectul EDWARD-21 septembrie, Ziua Europeană fără Decedați în Accidente Rutiere

Reprezentanții Comisiei pentru Siguranța Rutieră din cadrul Directoratului General pentru Mobilitate și Transport al Comisiei Europene, împreună cu cei ai Rețelei Europene a Poliției Rutiere TISPOL, au ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2016, 14:10
(3351 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Arestat pentru furt calificat

Polițiștii din cadrul Secției Rurale Coșereni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2016, 12:40
(5506 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A acroșat un pieton

Marți, 6 septembrie 2016, Poliția Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2016, 11:35
(4019 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Doi tineri, reținuți de polițiști după ce au furat un autoturism

Polițiștii cercetează doi tineri de 17, respectiv 19 ani, din Urziceni și comuna Alexeni, sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt calificat, tentativă la furt calificat și conducere a unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 18:55
(4416 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă prin intermediul Rețelei EURES în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, oferă 800 locuri de muncă vacante în Spania pentru munca sezonieră în agricultură (sînt solicitate 5 ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 18:45
(4865 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Proceduri simplificate, în beneficiul cetățenilor

Pentru a nu mai apela la serviciile poștale sau pentru a nu vă mai deplasa la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, puteți trimite dovada plății amenzii pe e-mailul IPJ Ialomița, precizînd ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 18:35
(4883 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, prins la Căzănești

Un bărbat urmărit internațional de autoritățile judiciare spaniole pentru infracțiuni contra ordinii și liniștii publice a fost prins de polițiștii din Ialomița. Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 11:35
(5600 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 23 și 59 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 10:45
(2918 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 89000 de lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 2-4 septembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2016, 10:20
(4543 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR: Peste 17300 de cereri de finanțare depuse prin PNDR 2020

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) a primit, prin intermediul submăsurilor de finanțare din cadrul Programului Național de Dezvoltare Rurală 2014-2020 (PNDR 2020), 17339 de proiecte de ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2016, 20:25
(3460 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AFIR PNDR 2020


Țăndărei: Minori prinși la furat de porumb cu căruța

Țăndărei: Minori prinși la furat de porumb cu căruța

Jandarmii din cadrul Grupei de intervenție Țăndărei au surprins joi, 1 septembrie a.c., în jurul orei 21,00, doi tineri care se deplasau pe șosea cu o căruță plină cu știuleți de porumb. S-a procedat la ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2016, 16:15
(3939 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm contabil
Relații la telefon 0729/167.927

30 August 2016, 19:15


AJFP Ialomița: Plăți electronice la Trezorerie

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii cu privire la fasptul că, din data de 29 august 2016, la nivelul județului a devenit operațional serviciul de electronic de ...[citește_toată_știrea]

30 August 2016, 18:25
(5243 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm
-asistentă medicală generalistă
(normă întreagă, seriozitate,
experiență)
-femeie de serviciu
(pentru cabinet medical,
program 1 oră/zi)
Detalii la tel. 0726/714.716,
între orele 17,00-18,00

30 August 2016, 18:15


IPJ Ialomița: Documentele solicitate, la un click distanță

Pentru a scuti timpul și a reduce din stresul provocat de statul la cozi sau orele bune de așteptare în fața ghișeelor, reprezentanții Inspectoratului General al Poliției Române precizează faptul că cetățenii ...[citește_toată_știrea]

30 August 2016, 17:40
(5814 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A lovit un pieton și a fugit de la locul accidentului

Un bărbat de 40 de ani din București a fost reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, după ce, pe data de 26 august 2016, acesta a provocat un accident rutier. Șoferul a lovit cu mașina un pieton ...[citește_toată_știrea]

30 August 2016, 16:50
(5148 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Șoferi cu dosare penale

Potrivit unui comunicat de presă al IPJ Ialomița, în urma acțiunilor întreprinse de polițiștii ialomițeni pentru prevenirea accidentelor rutiere, oamenii legii au sancționat 11 conducători auto. Cinci dintre ...[citește_toată_știrea]

30 August 2016, 15:20
(4710 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: «Porți Deschise» la Jandarmerie

Joi, 1 septembrie 2016, cu ocazia împlinirii a 123 de ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița organizează o serie de evenimente prin care să marcheze această ...[citește_toată_știrea]

30 August 2016, 14:45
(5354 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întîlnire cu contribuabilii

Miercuri, 7 septembrie 2016, reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice organizează, la sediul instituției, o întîlnire cu contribuabilii din județ, cu scopul de la le explica acestora ...[citește_toată_știrea]

30 August 2016, 13:25
(5187 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...