Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Centre de zi pentru bătrâni la Slobozia, finanțate prin PNRR

Centre de zi pentru bătrâni la Slobozia, finanțate prin PNRR

Ministerul Muncii a făcut publică lista instituțiilor publice care vor beneficia de fonduri prin Programul Național de Redresare și Reziliență, necesare amenajării de centre destinate persoanelor în vârstă. La nivelul județului nostru au fost declarate eligibile două proiecte. Unul aparține Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, iar celălalt Direcției de Asistență Socială a Primăriei Slobozia.

Bani europeni pentru vârstnicii din județ La momentul de față, în Ialomița există 5 centre destinate îngrijirii vârstnicilor, 4 dintre acestea fiind în admi­nistrarea... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2024, 09:55 (20802 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Țăndărei: Încă un deces în cazul copiilor deparazitați cu «Tomoxan»

Țăndărei: Încă un deces în cazul copiilor deparazitați cu «Tomoxan»

Autoritățile din Ialomița au raportat decesul băiețelului de 1 an și 11 luni, transportat în stare gravă la Spitalul de Copii «Grigore Alexandrescu» din București, după ce bunica l-a spălat pe cap cu «Tomoxan», ca să-l scape de păduchi. Aceeași susbstanță a fost folosită și în cazul surorii și verișoarei sale, în vârstă de 5 și, respectiv, 10 ani. Fetița de 5 ani a murit la scurt timp, iar copilul de 1 an și 11 luni a supraviețuit preț de 3 săptămâni în cadrul unității medicale din Capitală. Între timp, la nivelul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești a fost constituit un dosar penal.

Cercetările sunt în curs... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2024, 16:05 (4414 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a împărțit 36,82 milioane de lei administrațiilor locale

Consiliul Județean Ialomița a împărțit 36,82 milioane de lei administrațiilor locale

Administrația județeană a distribuit către cele 66 de administrații locale din Ialomița suma de 36,82 mi­lioane de lei. Fondurile repartizate vor sta la baza fundamentării bugetelor locale ale localităților în anul 2024. În cazul administrațiilor rurale, fondurile alocate au oscilat între 350 și 600 mii de lei, iar în cazul orașelor acestea s-au majorat până la 1,8 milioane de lei. Negocierile pentru repartizarea acestor sume au demarat la jumătatea lunii ianuarie 2024. «În calitate de președinte al Consiliului Județean Ialomița, mi-am luat angajamentul ca instituția pe care o conduc să sprijine proiectele primă­riilor din bugetul Consiliului, astfel încât județul nostru să fie într-o continuă... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2024, 12:25 (24157 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii au protestat la Slobozia

Nemulțumiți de modificarea programului de lucru

Polițiștii au protestat la Slobozia

În urmă cu o săptămână, polițiștii ialomițeni, membri ai formațiunilor sindicale «Diamantul» și Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contrac­tual, au organizat un amplu protest în fața sediului Instituției Prefectului Județul Ialomița și al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Nemulțumirea oamenilor legii a fost generată de decizia actualei condu­ceri a Poliției ialomițene de a modifica programul de lucru. Șeful IPJ Ialomița, comisa­rul șef Mihai Adrian Aldea, a încercat să modifice programul de lucru al oamenilor legii, nemulțumit fiind de rezultatele profesionale ale acestora.

Probleme în Poliția ialomițeană... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2024, 09:55 (13366 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA explică majorarea facturilor în luna decembrie 2023

Umor involuntar pe banii slobozenilor

Urban SA explică majorarea facturilor în luna decembrie 2023

În luna decembrie 2023, costurile apei furnizate slo­bozenilor de către Urban SA au explodat generând nemul­țumiri. Operatorul regional ialomițean a încercat să ex­plice situația invocând «magia» Sărbătorilor de Crăciun. «Acest lucru se datorează atât numă­rului mai mare de zile libere din perioada Sărbăto­rilor, cât și obiceiurilor specifice acestei perioade a anului» se arată într-un comunicat remis pu­blicității. Conform Normelor de repartizare a consumului de apă emise de ANRSC, baremurile orientative pentru deter­minarea în sistem paușal pentru «imobilele cu instalații interioare de apă și canalizare, cu preparare locală a apei calde menajere nu pot depăși 6,3 mc/persoană/lună»... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2024, 15:05 (41982 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inaugurarea UPU Slobozia, amânată din cauza ISU Ialomița

Inaugurarea UPU Slobozia, amânată din cauza ISU Ialomița

Termenul final pentru finalizarea lucrărilor la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Slobozia a expirat la sfârșitul lunii decembrie 2023. Și, deși constructorul a respectat acest termen, UPU Slobozia nu poate funcționa din cauza unor uși glisante care «nu pot fi deschise și normal». Lanțul responsabilităților pentru acest incident tipic românesc se întinde de la Consiliul Județean Ialomița la ISU Ialomița. Lipsa unor uși care să se deschidă conform normativelor privind «securitatea la incendiu» nu reprezintă singura problemă a acestei unități medicale...

Bani europeni, soluții românești... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2024, 09:50 (5655 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițeni executați de Fisc pentru că au încasat necuvenit ajutoare sociale

Ialomițeni executați de Fisc pentru că au încasat necuvenit ajutoare sociale

Peste 1 milion de lei este valoarea ajutoarelor sociale încasate ilegal la nivelul jude­țului Ialomița, în 2023. Potrivit Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița, peste 400 de ialomițeni au primit necuvenit sprijinul financiar acordat de stat. Pe numele acestora au fost emise deja titluri executorii.

Debitori la stat Potrivit Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița, în 2023, debitele acumulate de beneficiarii de ajutoare sociale au fost generate de faptul că, la momentul de­punerii dosarelor, aceștia au de­clarat că nu dețin venituri. În urma controalelor... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2024, 14:05 (23997 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Complexul de locuințe sociale din Cartierul Bora, în grafic

Slobozia: Complexul de locuințe sociale din Cartierul Bora, în grafic

Infrastructura rutieră nu reprezintă singura investiție de care va beneficia Cartierul Bora în acest an. Complexul de locuințe sociale de la ieșirea din cartier, către Cosâmbești, are o va­loare de 18,6 milioane de lei. Lucrările urmează să fie finalizate în vara acestui an.

152 de locuințe sociale Un alt proiect major de care va beneficia Car­tierul Bora este complexul de locuințe sociale. La acest moment, susțin autoritățile locale, lucrările se desfășoară conform graficului. Containerele modulare au fost ridicate, iar în următoarea perioadă se va finaliza rețeaua electrică și branșarea... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2024, 09:55 (18601 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 1,5 milioane de lei în sistemul de iluminat public la Dridu

Investiții de 1,5 milioane de lei în sistemul de iluminat public la Dridu

Comuna Dridu beneficiază de un sistem de iluminat public modern. Investiția are o valoare de 1,5 milioane de lei și a fost posibilă grație accesării a două proiecte, fiind derulată prin Administrația Fondului pentru Mediu. «Am redus cheltuielile aproape la jumătate!» susține Lucian Dumitru, primarul comunei Dridu. Investiția finalizată la sfârșitul anului precedent este una dintr-un lung șir de investiții edilitare realizate de-a lungul ultimului mandat.

Uite că se poate Administrația locală din Dridu a inaugurat la sfârșitul anului trecut o investiție în valoare de 1,5 milioane de... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2024, 11:50 (15308 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dispensar modern în comuna Bucu

Dispensar modern în comuna Bucu

Autoritățile din comuna Bucu implementează un pro­iect cu finanțare europeană pentru renovarea dispensarului din localitate. Valoarea acestui proiect este de aproximativ 1 milion de lei.

Clădire reabilitată Spațiul în care funcționează dispensarul din comuna Bucu are nevoie de reabilitare, având în vedere faptul că imobilul este unul vechi, fiind construit în anul 1975. Cu ajutorul fondurilor europene, administrația locală a reușit să realizeze un proiect pentru modernizarea acestei clădiri. Valoarea totală a proiectului este de aproximativ 1 milion de lei. Investiția presupune refacerea... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2024, 15:05 (8820 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subvenții de peste 158 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni

Subvenții de peste 158 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni

Agricultura a fost și în 2023 domeniul de activitate prin intermediul căruia au ajuns în Ialomița cele mai multe fonduri europene. O situație statistică a Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița arată că valoarea subvențiilor de care au beneficiat fermierii ialomițeni a depășit, doar pentru sectorul vegetal, suma de 158 mi­lioane de lei.

Bani europeni pentru agricultura ialomițeană Cele mai multe fonduri alocate sectorului vegetal de Uniunea Europeană fermierilor ialomițeni, prin intermediul Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2024, 14:10 (12144 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Copiii pe care nu-i vrea nimeni

Ialomița: Copiii pe care nu-i vrea nimeni

În evidențele Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița există 55 de copii propuși pentru adopție, dar pe care familiile refuză să-i ia acasă. Motivele țin în mare parte de condiția fizică a copiilor, de vârsta pe care o au, dar și de faptul că aparțin unei anumite etnii. În lipsa unui ajutor, acești copii vor rămâne permanent în grija Statului.

Cazuri fără speranță O analiză a Biroului de Adopții din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița arată că aproape jumătate din cei aproximativ 100 de copii incluși în programul... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2024, 09:55 (14248 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 9 școli incluse în Programul «Masă Sănătoasă»

Ialomița are 9 școli incluse în Programul «Masă Sănătoasă»

Recent aprobat de Guvernul României, Programul «Masă Sănătoasă» se desfășoară și în 9 școli din județul Ialomița. Dintre acestea doar una singură este în mediul urban. Este vorba despre Școala Gimnazială «Radu Vodă» Fetești.

Se așteaptă normele de aplicare Programul «Masă Sănătoasă» înlo­cuiește practic fostul program «Masa Caldă», funcționând pe aceleași principii. Actele normative prin intermediul cărora a fost implementat prevăd ca, acolo unde nu există posibilitatea acordării de alimente calde, să fie oferite elevilor sandvișuri. «Programul se adresează preșcolarilor și elevilor... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2024, 13:50 (18838 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Parohia Alexeni cere judecătorilor scoaterea de pe lista monumentelor istorice a bisericii din sat

Parohia Alexeni cere judecătorilor scoaterea de pe lista monumentelor istorice a bisericii din sat

Război în instanță pentru scoaterea unei biserici de pe lista bunurilor de patrimoiu ale județului Ialomița. Este vorba despre Biserica «Sfântul Nicolae» din comuna Alexeni ai căror reprezentanți reclamă faptul că a fost trecută eronat în inventarul monumentelor istorice din județ. Deși cei vizați de solicitarea înaintată instanței de judecată sunt reprezentanții Direcției Județene pentru Cultură Ialomița, oficialii instituției nu au putut fi contactați pentru un punct de vedere public.

Experții s-au încurcat în documente Potrivit izvoarelor istorice, comuna Alexeni este una dintre... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2024, 10:05 (26182 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

A murit după ce a fost înjunghiat cu un cuțit

Crimă în zona Pieței Mari din Slobozia

A murit după ce a fost înjunghiat cu un cuțit

Un bărbat de 36 de ani a murit noaptea trecută (marți spre miercuri, 23/24 ianuarie 2024), după ce a fost înjunghiat într-o zonă vitală a corpului. Întâmplarea s-a petrecut în zona Pieței Mari din Slobozia. Autorul este în prezent audiat la Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița. Cel mai probabil, procurorii vor solicita arestarea preventivă.

Cercetări în curs Din primele informații, se pare că între victimă și agresor ar fi izbucnit un conflict spontan. Enervat la culme din cauza discuției contradictorii, agresorul a pus mâna pe un cuțit și a înjunghiat victima, un bărbat de... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2024, 11:00 (126747 vizualizări - 70 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Abandonul școlar, problema nerezolvată a școlilor ialomițene

Abandonul școlar, problema nerezolvată a școlilor ialomițene

O statistică oficială a Institutului Național de Statistică arată faptul că, în perioada 2013-2023, rata abandonului școlar înregistrată în Ialomița a fost peste media națio­nală. Toate acestea în condițiile în care școlile din județ au primit bani europeni pentru a-i chema pe elevi înapoi la școală.

Statistici îngrijorătoare Institutul Național de Statistică a făcut o analiză a ratei abandonului școlar, luând ca reper perioada 2013-2023. Deși la nivel național s-a constatat o scădere de la 1,6% (în 2013) la 1,3% (în 2023), în Ialomița fenomenul a continuat să înre­gistreze valori peste... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2024, 10:05 (6503 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Caravana «George&Comp» a corupt alegătorii!

Țățica Rodica și-a asumat paternitatea denunțului

Caravana «George&Comp» a corupt alegătorii!

O mai țineți minte pe țățica Rodica, cu ochii șiroindă de lacrimi și suspinând că ea nu-l mai poate iubi pe George?! Ei, bine, să te fe­rească Dumnezeu de ura unei femei înșelate în dragostea politică... Mai ales când e măritată și soțul iubit știe să facă plângeri la DNA.

Voi m-ați făcut, eu vă omor! Mai an, țățica Rodica vărsa lacrimile râu pentru că George a înșelat-o politic. Iar la ceva săptămâni distanță, convalescentă încă, se refugia on-line în brațele soțului întrebându-se retoric: «Auzi, iubitule, ce zice lumea... Că de unde avem noi banii?! Păi, de unde avem noi bani, iubitule... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2024, 14:05 (11885 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Medicii sunt «de gardă» în clinicile private, în timpul programului din spitale

Ialomița: Medicii sunt «de gardă» în clinicile private, în timpul programului din spitale

Consultații în cabinetele clinicilor private în timpul programului de lucru din spitale. Este rezultatul unui control rea­lizat recent în unitățile medicale din Ialomița și care îi vizează pe medicii care au contracte de colaborare cu furnizorii de servicii medicale private. Totul în condițiile în care salariile specia­liștilor sunt plătite de spitalele care i-au angajat. Fenomenul nu poate fi controlat de autorități, întrucât clinicile private, deși beneficiază de fonduri de la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, nu au obligativitatea de a raporta informații cu privire la programul de lucru al medicilor. Teoretic, aceste colaborări pot fi posibile, dar după încheierea programului... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2024, 09:50 (24217 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, printre județele cu cele mai mici salarii medii din țară

Ialomița, printre județele cu cele mai mici salarii medii din țară

Potrivit Institutu­lui Național de Sta­tistică, în 2023, va­loarea salariului mediu brut pe economie a fost de 7942 de lei, iar a celui net de 4543 de lei. Analiza specialiștilor arată faptul că între județele țării există diferențe din punct de vedere al acestui indicator. Fără să mai surprindă pe nimeni, Ialomița se situează în topul județelor cu cele mai mici salarii medii brute și nete din România.

Ialomițenii preferă să lucreze în marile orașe Discrepanțele în ceea ce privește dezvoltarea economică a județelor din România se reflectă și asupra modului în care sunt remunerați salariații... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2024, 12:10 (16990 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Ograda reabilitează străzile integral

Obiectiv atins

Primăria Ograda reabilitează străzile integral

Demarat în mai 2023, proiectul de reabilitare a străzilor din comuna Ograda se va încheia în cel mai scurt timp. Este unul dintre cele mai im­portante proiecte de modernizare a infrastructurii rutiere inițiat de administrația locală și cuprinde toate străzile din localitate. Proiectul cuprinde peste 8 km de străzi, potrivit documentelor oficiale.

Străzi moderne la Ograda În mai 2023, administrația locală a comunei Ograda și Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației au încheiat un contract de finanțare pentru reabilitarea tuturor străzilor din localitate. Investiția... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2024, 11:40 (9799 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 25 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16454, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 16:55
(7652 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia, împreună cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot» au desfășurat vineri, 22 octombrie 2021, activitatea cu tema «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor». Din cauza ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 15:50
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 130 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 24 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16304, fiind înregistrate 130 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 16:50
(7677 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A murit într-un accident rutier

Urziceni: A murit într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a produs în dimineața zilei de duminică, 24 octombrie a.c., pe DN2, în zona municipiului Urziceni. În timp ce se deplasa în direcția Buzău-București, un conducător auto a pierdut ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 11:45
(7481 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 23 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16174, fiind înregistrate 159 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2021, 17:10
(2456 vizualizări - 0 comentarii)


Accident pe raza localității Ciochina

Accident pe raza localității Ciochina

Vineri, 22 octombrie a.c., în jurul orelor 13,30, trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 18:05
(3857 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Grupul de Comunicare Strategică: 153 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 22 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16015, fiind înregistrate 153 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 17:05
(5903 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

Șapte elevi din cadrul Școlilor Militare de Subofițeri Jandarmi Drăgășani și Fălticeni și-au încheiat stagiul de practică desfășurat la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița. Timp de aproape 3 luni ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(4065 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii că luni, 1 noiembrie 2021, este termenul limită de depunere a Formularului 398 «Declarație specială de TVA (VAT Return)», pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(6087 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a răspândirii SARS-CoV-2

În urma activităților desfășurate pe raza întregului județ, au fost verificate 59 de societăți comerciale, peste 140 de locații de interes, 22 mijloace de transport persoane, fiind totodată legitimate ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:15
(5744 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul tehnic

Angajatorii care se încadrează în categoria domeniilor supuse restricțiilor conform HG nr. 1090/2021 și a căror activitate a fost întreruptă total sau parțial, din cauza pandemiei de COVID-19, vor depune ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 15:00
(2787 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Bătrân de 77 de ani, rănit într-un accident rutier

Gheorghe Doja: Bătrân de 77 de ani, rănit într-un accident rutier

În dimineața zilei de vineri, 22 octombrie a.c., pe raza comunei Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 14:30
(5360 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier

Ciochina: Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de vineri, 22 octombrie a.c., pe raza comunei Ciochina s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare a coliziunii ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 12:00
(4226 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Primăria Slobozia: Campanie gratuită de testare COVID-19

Administrația locală din Slobozia dă startul unei campaniei de testare antigenică rapidă gratuită «Slobozia se testează». Astfel, în fața Instituției Prefectului va fi amplasat un punct de testare ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 19:20
(7774 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Condiții de participare la concursurile organizate de Poliția Română

Pentru a preveni răspândirea virusului SARS-CoV-2 și a-i proteja pe participanții la concursurile organizate de Poliția Română, candidații sunt obligați să respecte unele măsuri. Astfel, vor avea acces ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 18:40
(11172 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Pește confiscat

Manasia: Pește confiscat

În ziua de miercuri, 20 septembrie a.c., polițiștii din Manasia au depistat în flagrant, pe raza localității Manasia, un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Urziceni, în timp ce transporta cu autoturismul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 18:25
(4333 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 188 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 21 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15862, fiind înregistrate 188 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 16:30
(6243 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021, de la orele 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia se va desfășura vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 15:55
(5774 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Munteni-Buzău și Fetești

Incendii la Munteni-Buzău și Fetești

Miercuri, 20 octombrie a.c., pompierii din Slobozia și Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o șiră de baloți aflată într-o gospodărie din Munteni-Buzău. Trei ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 12:20
(4331 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un copil de 15 ani a furat scuterul bunicului/Ion Roată: Slobozean beat la volan

În cursul zilei de marți, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 17,30, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un moped condus de un minor, în vârstă de 15 ani. În urma verificărilor efectuate în ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:35
(2347 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Marți, 19 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat noi acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:30
(1812 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bucu, arestat pentru «viol»

Polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:20
(3266 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Bucu arestare viol


Grupul de Comunicare Strategică: 268 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 20 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15674, fiind înregistrate 268 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 16:40
(4963 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Campanie de donare de sânge

Protopopiatul Slobozia: Campanie de donare de sânge

Marți, 19 octombrie 2021, în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, Protopopiatul Slobozia a organizat o campanie de donare de sânge la sediul Centrului social din Parohia Cocora. Campania ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 12:15
(7865 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Accident rutier provocat de un șofer băut

Un accident rutier soldat cu pagube materiale s-a produs luni, 18 octombrie a.c., pe raza localității Broșteni. Potrivit informațiilor, evenimentul s-a produs în urma coliziunii dintre două autovehicule ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 18:00
(4737 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Minor depistat la volanul unei mașini

Polițiștii ialomițeni au deschis un dosar penal după ce au identificat în trafic un minor, de 17 ani. Acesta a fost prins conducând pe raza orașului Urziceni, în ziua de luni, 18 octombrie 2021. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 17:45
(6589 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amendați pentru că au încălcat măsura carantinării

Plasați în carantină obligatorie prin decizii ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița, 5 ialomițeni au fost amendați de polițiști pentru că nu au fost descoperiți la domiciliul pe care l-au declarat ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 17:30
(3793 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 273 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 19 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15406, fiind înregistrate 273 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 16:55
(6562 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 836,34 milioane de lei în primele 9 luni din 2021

Pentru perioada ianuarie-septembrie 2021, Administrația Județeană a Finanțelșor Publice a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 836,34 milioane de lei, cu ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 12:20
(4024 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Acordarea șomajului tehnic

În contextul epidemiologic generat de răspândirea coronavirusului SARS-CoV-2, AJOFM Ialomița continuă aplicarea măsurilor de protecție socială a angajaților. Astfel, se reia plata indemnizației sub formă ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 19:20
(7124 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...