Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Primele sancțiuni la stațiile de carburanți

Ialomița: Primele sancțiuni la stațiile de carburanți

La o săptămână de la debutul controalelor care vizează stațiile de carburanți de pe raza județului Ialomița, Instituția Prefectului face publice rezultatele primelor verificări. Astfel, au fost aplicate 23 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 178 mii de lei. Astfel de controale se vor desfășura până la finalul lunii octombrie 2023. Mai mult, în cazul a doi operatori s-a dispus suspendarea activității.

Controalele continuă În urma tragediei petrecută la Crevedia, la sfârșitul lunii august 2023, la nivel național s-au declanșat ample controale privind firmele care administrează... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2023, 13:20 (14559 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Rezultatele controalelor realizate în școlile ialomițene

Rezultatele controalelor realizate în școlile ialomițene

Un nou început de an școlar, aceleași probleme. Potrivit in­formațiilor oficiale, ce reies din verificările în teren efectuate de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița și Direcția de Sănătate Publică Ialomița, se evidențiază faptul că unitățile de învățământ continuă să se confrunte cu aceleași probleme pe care le întâm­pină de mai bine de 5 ani...

Realitatea din unitățile de învățământ Luni, 11 septembrie a.c., a debutat oficial anul școlar 2023-2024. În clasele celor 92 de unități de învățământ cu personalitate ju­ridică au intrat aproximativ 35 mii de preșcolari și elevi. Cu aproape... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2023, 20:10 (2982 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA impune «branșarea individuală»

Soluții radicale

Urban SA impune «branșarea individuală»

Operatorul regional de apă Urban SA susține că, la Slobozia, «branșarea individuală» reprezintă singura soluție pentru furnizarea apei potabile conform așteptărilor populației. Potrivit estimărilor oficiale, «branșarea individuală» la nivelul întregului oraș ar putea fi realizată în decursul unui singur an. În cadrul unei conferințe de presă desfășurate luni, 4 septembrie 2023, directorul general al societății, Adrian Stoicescu, a anunțat că a făcut deja primele demersuri legale pentru atingerea acestui obiectiv. «Am notificat proprietarii de la nivelul a 15 scări de bloc unde sunt mai puțin de 5 proprietari de apartamente care nu sunt „branșați individual“... Vom continua acest proces ca singură... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2023, 18:20 (8584 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele ialomițene în care copiii nu se nasc

Spitalele ialomițene în care copiii nu se nasc

Potrivit unei situații statistice a Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița, în ultimul an și jumătate, în două din cele patru spitale ialomițene nu s-a născut niciun copil. Este vorba despre Spitalul Orășenesc Țăndărei și Spitalul Municipal Urziceni. Spre deosebire de prima unitate medicală, cea de-a doua are personal medical speciali­zat și chiar un Compartiment pentru Neonatologie, transformat, pe timpul pandemiei, în Compartiment COVID-19. Cele mai multe nașteri au fost însă raportate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

Spitale doar cu numele Potrivit informațiilor... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2023, 15:10 (4519 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița încep școala fără «Corn și Lapte»

Elevii din Ialomița încep școala fără «Corn și Lapte»

Tradiționalul Program «Corn și Lapte» se va derula, în acest an, mult mai târziu decât ar fi trebuit. Astfel, la 11 septembrie 2023, elevii nu vor primi produsele alimentare oferite de Guvernul României. Oficialii Consiliului Județean Ialomița, instituție care coordonează acest program la nivel local, dau vina pe o serie de modificări legislative.

Produsele alimentare lipsesc la începutul anului școlar Anul școlar 2023-2024 debutează oficial pe data de 11 septembrie 2023. O dată cu deschiderea școlilor, produsele alimentare oferite de Guvernul României, prin Programul «Corn și Lapte... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2023, 10:50 (4986 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» din Slobozia va fi gata în noiembrie 2023

Încă 3 luni întârziere

Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» din Slobozia va fi gata în noiembrie 2023

Intrată într-un amplu proces de modernizare, Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» nu este gata nici la al doilea termen avansat de oficiali, respectiv luna septembrie. Directorul instituției, Cătălin Stanciu, rămâne optimist: «Suntem pe mâini bune și suntem optimiști că pe data de 21 noiembrie vom putea inaugura sala cu piesa de teatru „Ghici cine vine“... Investiția nu este una mică deloc, dar rezultatele vor fi pe măsură!».

2,29 de milioane de lei-investiție Lucrările de modernizare a Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru» au debutat în luna martie a acestui... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2023, 12:50 (11964 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pregătiri pentru noul an școlar în centrele DGASPC Ialomița

Pregătiri pentru noul an școlar în centrele DGASPC Ialomița

bonus: S-a încheiat proiectul «VENUS-Împreună pentru viață în siguranță!»

La începutul săptămânii viitoare începe noul an școlar. Astfel, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița a început pregătirea copiilor instituționalizați pentru redeschiderea școlilor. Peste 160 de copii aflați în grija instituției vor merge la școală în acest an.

Pregătiri în grafic Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița face eforturi pentru integrarea în sistemul educațional a copiilor instituționalizați. Anual, instituția se implică să asigure viitorilor elevi tot ceea ce au nevoie pentru a participa la activitățile didactice... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2023, 13:20 (5551 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Despăgubiri în valoare de 10,8 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni

Culturile de primăvară din primăvara anului 2022, afectate de seceta pedologică

Despăgubiri în valoare de 10,8 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni

Fermierii ialomițeni ale căror culturi înființate în primăvara anului 2022 au fost afectate de secetă vor fi, în sfârșit, despăgubiți de Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Estimările instituției arată că ajutorul financiar care va fi distribuit în județul nostru se ridică la 10,8 milioane de lei. În acest moment, comisiile speciale înființate prin Ordin al prefectului județului Ialomița analizează situația calamităților produse culturilor însă­mânțate în primăvara anului 2023...

Sprijin financiar pentru fermierii afectați de secetă Seceta pedologică extremă, fenomen meteorologic... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2023, 15:25 (6306 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Val de pensionări în instituțiile subordonate MAI din Ialomița

Val de pensionări în instituțiile subordonate MAI din Ialomița

Discuțiile tot mai aprinse cu privire la «pensiile speciale», i-au determinat pe angajații institu­țiilor din subordinea Ministerului Afacerilor Interne din Ialomița, să-și grăbească pensionarea. În ultimul an, la ni­velul județului Ialomița, din structurile MAI s-au pensionat 120 de polițiști, jandarmi și pompieri.

Goana după pensiile speciale Inițial, «pensiile speciale» au fost acordate ca o modalitate de a recom­pensa anumiți magistrați pentru riscurile pe care și le-au asumat în timpul carierei. Treptat, acestea au fost extinse și la angajații din alte domenii de activitate, precum... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2023, 11:05 (9365 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Controale extinse la stațiile de carburanți din județul Ialomița

Controale extinse la stațiile de carburanți din județul Ialomița

Tragedia petrecută la Crevedia a obligat autoritățile să declanșeze controale ample la stațiile de carburanți din întreaga țară. În județul Ialomița, Instituția Prefectului Ialomița coordonează verificările prin intermediul instituțiilor abilitate. Estimările oficiale arată faptul că în județul nostru există peste 50 de astfel de unități, ce urmează a fi verificate în perioada următoare.

Verificări la stațiile de carburant Exploziile petrecute la o stație GPL din Crevedia, județul Dâmbovița, au obligat autoritățile să declanșeze verificări la nivelul stațiilor de carburanți. În Ialomița... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2023, 15:10 (19295 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Distrigaz Sud amenință cu sistarea alimentării cu gaze pe scările de bloc fără aerisire

Reglementări legislative noi și pentru Slobozia

Distrigaz Sud amenință cu sistarea alimentării cu gaze pe scările de bloc fără aerisire

Proprietarii de apartamente din scările de bloc fără aerisire se confruntă cu o nouă pro­blemă. Conform Ordinului nr. 2 din 18 ia­nuarie 2023, privind aprobarea Normelor tehnice pentru proiectarea, executarea și exploatarea sistemelor de alimentare cu gaze naturale, Distrigaz Sud poate sista alimentarea cu gaze în cazul în care nu sunt instalate detectoare automate de gaze naturale. Primele notificări au fost deja trimise către blocurile U27 și U28 din Slobozia.

Amenințarea este reală În august 2023, proprietarii de apartamente de pe două dintre scările de bloc fără aerisire au primit... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2023, 10:55 (14229 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia a aprobat extinderea rețelelor de alimentare cu apă la Slobozia Nouă și Bora

Investiții noi pentru oraș

Consiliul Local Slobozia a aprobat extinderea rețelelor de alimentare cu apă la Slobozia Nouă și Bora

bonus: Despre insecte și deșertificarea orașului cu senatorul ex-AUR Rodica Boancă

Administrația locală susține noi investiții în Cartierele Slobozia Nouă și Bora. Concomitent cu investițiile în asfaltarea drumurilor publice din cele două cartiere, municipalitatea își propune să extindă rețelele de alimentare cu apă. În cadrul ședinței de joi, 31 august 2023, Consiliul Local Slobozia a aprobat indicatorii economici și studiile de fezabilitate pentru extinderea rețelelor de alimentare cu apă și canalizare în cele două cartiere. Valoarea estimată a investițiilor care urmează să fie realizate se ridică la 3,2 milioane de lei.

Consens politic pentru investiții edilitare... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2023, 13:20 (10666 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Livia Gomes, fostul primar al comunei Sfântu Gheorghe, inculpată într-un dosar al DNA

Livia Gomes, fostul primar al comunei Sfântu Gheorghe, inculpată într-un dosar al DNA

bonus: Istoria infracțională a Liviei Gomes

Fostul primar al comunei Sfântu Gheorghe, Livia Iuliana Gomes, este inculpată într-un dosar al Direcției Naționale Anticorupție. Procurorii DNA susțin faptul că aceasta ar fi «măsluit» două licitații pu­blice în urma cărora s-au achiziționat echipamente medicale pentru Complexul Multifuncțional «Caraiman» din Sectorul 1 al Capitalei, instituție pe care a condus-o. Prejudiciul estimat se ridică la 17,2 milioane de lei. Problemele cu legea ale fostului edil ialomițean sunt însă mai vechi...

3 capete de acuzare pe numele Liviei Gomes În timpul urmăririi penale, procurorii DNA au reținut... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2023, 18:20 (10587 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele ialomițene cheltuie cei mai mulți bani pe salariile angajaților

Spitalele ialomițene cheltuie cei mai mulți bani pe salariile angajaților

Deși indicatorii de complexitate a cazurilor pe care le tratează (DRG-Diagnostic Related Groups) sunt scăzuți, spitalele ialomițene cheltuie bani mulți pe salariile pe care le plătesc angajaților. Cei mai buni indicatori de complexitate îi are Spitalul Județean de Urgență Slobozia, potrivit datelor oficiale. Filele de buget ale fiecărei unități medicale arată că, anual, peste 70% din cheltuielile evidențiate sunt reprezentate de salariile angajaților. Dintre aceștia, puțin peste 40% sunt medici specialiști.

Indicatori scăzuți de complexitate a cazurilor Sistemul DRG (n.red.... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2023, 14:55 (12593 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 27 milioane de lei pentru funcționarea legală a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Unde nu-i cap, vai de administrație

Investiții de 27 milioane de lei pentru funcționarea legală a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Administrația Pavel susține proiecte de investiții destinate reabilitării și moderni­zării Spitalului Județean Slobozia în va­loare de 220 milioane de lei. Recent, la această sumă s-au adăugat alte 27 milioane de lei. Banii reprezintă valoarea unor investiții necesare pentru «creșterea gradului de securitate la incendiu pentru obiectivele din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia». Suma va fi suportată din bugetul Con­siliului Județean Ialomița. «Am depășit faza inițială, suntem la faza de proiectare tehnică... După această etapă, proiectantul are termen până în luna septem­brie 2023 să realizeze acest proiect. În următoarele 6 luni ar trebui să se deruleze execuția lucrărilor!» a declarat... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2023, 11:05 (16733 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», pentru cei mici

Slobozia, 31 august-3 septembrie 2023

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», pentru cei mici

Duminică, 3 septembrie a.c., Slobozia a serbat ultima zi a «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», cel mai important eveniment agricol regional al anului. Cea de-a patra zi, ultima din programul manifestărilor, a fost dedicată că precădere copiilor. Printre evenimentele care au marcat această zi se numără atelierul pentru copii «Școala mea, natura», organizat de Ameropa Grains sub denumirea «Poveștile plantelor vindecătoare», atelierul de olărit și împletit spice, organizat de specialiștii Muzeului Național al Agriculturii din România și lecțiile de călărit oferite de «Basme cu Cai».

Educație pentru următoarele generații... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2023, 22:20 (2894 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», producători de la mic la mare

Slobozia, 31 august-3 septembrie 2023

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», producători de la mic la mare

Produsele alimentare reprezintă rezultatul muncii fermierilor. Astfel, «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești» a reușit să aducă împreună micii și marii producători din industria de profil. Standurile amenajate în locația special dedicată expunerii produselor autohtone i-au atras imediat pe vizitatori.

Expur SA, un partener de încredere Prezenți și la ediția din acest an a «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», reprezentanții Expur SA, producătorul... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2023, 19:20 (7205 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Amenajarea miniportului de la Fetești este blocată din cauza a două procese

Amenajarea miniportului de la Fetești este blocată din cauza a două procese

Inițiativa autorităților lo­cale din Fetești de a construi un miniport tu­ristic este blocată în acest mo­ment din cauza a două procese, înregistrate pe rolul Judecăto­riei Fetești și Tribu­nalului Ialomița. Acțiunile au fost înaintate împotriva municipali­tății de către societatea Rovexim COM SRL, care are drept de proprietate asupra docului plutitor unde ar fi trebuit realizată inves­tiția. În cererea de che­mare în judecată, proprietarii cer magistraților să apere bu­nurile imobile de orice intervenție. Dacă solicitarea va fi aprobată, investiția nu poate fi realizată! În replică, oficialii Primăriei Fetești susțin faptul că miza acestor procese ar fi obținerea de către admi­nistratorii societății... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2023, 13:40 (10556 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», ziua a doua

Slobozia, 31 august-3 septembrie 2023/«Gerry»-No. 1 și «Basme cu Cai»

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», ziua a doua

«FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești», cel mai important eveniment agricol regional, promovează conceptul «agriculturii sustenabile». «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești» a prezentat fermierilor și nu numai cele mai noi alternative care permit dezvoltarea unui tip de agricultură ce poate face față mult mai facil provocărilor generate de schimbările climatice. Astfel, cei care au participat la «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești» au luat contact cu utilaje agricole performante, soiuri de semințe adaptate să reziste condițiilor climatice extreme și firme dedicate activității fermierilor români.

Grâul premiat de Forumul APPR... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2023, 20:05 (3355 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Urban SA recomandă branșarea individuală

Slobozia: Urban SA recomandă branșarea individuală

Majorarea prețului pentru metrul cub de apă furnizat de către Urban SA Slobozia impune identificarea unor noi alternative de reducere a costurilor pentru beneficiari. Una dintre soluțiile «la îndemână» o reprezintă branșarea individuală. Conducerea Urban SA recomandă această metodă: «Este o soluție convenabilă pentru toți. Oamenii vor plăti doar atât cât consumă, iar tensiunile privind facturarea vor dispărea!». Urban SA Slobozia oferă servicii de branșare individuală la rețeaua de apă la prețuri care variază între 600 și 1000 de lei, în funcție de numărul de camere din apartamente.

O piață uriașă, interes moderat... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2023, 11:10 (11753 vizualizări - 8 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Adeverințe pentru accesarea de credite de către crescătorii de bovine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii pentru ajutoarele naționale tranzitorii (ANT) în sectorul zootehnic, la specia bovine, că eliberează adeverințe pentru cei care ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 13:15
(8061 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți deschise» la Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița

Săptămîna viitoare, mai exact marți, 13 octombrie 2014, oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița vor organiza «Ziua Porților Deschise». Prin acest eveniment ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 11:40
(5213 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: O singură zi, două accidente

Într-o singură zi, pe raza localității ialomițene Lilieci s-au produs două accidente rutiere. În urma evenimentelor, două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, fiind transportate de urgență la ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 08:20
(5731 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Bărbulești: Prins la volan sub influența băuturilor alcoolice

Un tînăr, de 21 de ani, din Bărbulești s-a ales cu dosar penal după ce a fost depistat conducînd sub influența băuturilor alcoolice. O anchetă a fost deschisă în acest caz. Tînărul de 21 de ani a fost oprit ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 07:15
(6421 vizualizări - 0 comentarii)


Susține pompierii ialomițeni într-un concurs internațional!

Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» din Ialomița participă anul acesta la concursul internațional «Conrad Dietrich Magirus Award». Competiția își propune să ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 14:20
(6579 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Boala limbii albastre se extinde

Oficialii Direcției Sanitară Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță faptul că, la acest moment, pe raza județului incidența cazurilor de «blutongue» a crescut. Astfel, în prezent există ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 10:05
(4843 vizualizări - 0 comentarii)


Penitenciarul Slobozia: Acțiune de reintegrare socială a foștilor deținuți

Reprezentanții Penitenciarului Slobozia vor iniția la începutul săptămînii viitoare o acțiune ce vizează mijloacele prin care pot fi reintegrați în societate foștii deținuți. În cadrul manifestării se vor ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 08:00
(6952 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la suspecți de infracțiuni economice

Poilițiști din cadrul Direcției de Investigare a Fraudelor din cadrul IGPR au demarat 54 de percheziții domiciliare, avînd în vizor persoane bănuite de infracțiuni economice. Descinderile s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2014, 10:10
(7867 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

7 Octombrie 2014, 17:55


anunț angajare

Marți, 7 octombrie 2014
(orele 10,00-18,00) și
miercuri, 8 octombrie 2014
(orele 9,00-13,00)

SC TROTA România SRL Cluj
organizează interviuri în București,
Hotel IBIS Gara de Nord, Calea Griviței,
nr. 143, Sector 1, pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E
,
cu cel puțin 2 ani
de experiență demonstrabilă
pe camion articulat TIR
(cap tractor cu semiremorcă).
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de
transporturi frigorifice în
Comunitatea Europeană.
După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul
cu avionul, dus și întors.
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria
profesională și de vechimea
în firmă și care pornește
de la 1550 euro/lună.

Solicitanții selectați vor susține
o probă practică pentru a se valora
capacitatea profesională.
Informații la tel. 0740/295.418,
numai după trimiterea unui CV
și copii de pe documentele de mai jos,
la [email protected]
-Buletin
-Pașaport
-Permis de conducere
-Cartela tahograf
-Atestat de marfă
-Caziere judiciar și auto
-Caracterizare de la ultimul loc de muncă
A se abține toți cei ce nu întrunesc
condițiile mai sus arătate

7 Octombrie 2014, 07:40


Autospecială nouă pentru ISU Ialomița

Autospecială nouă pentru ISU Ialomița

Vineri, 3 octombrie 2014, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a fost dotat cu o autospecială de lucru cu apă și spumă de capacitate mare (9000 l). Achiziționarea ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2014, 17:15
(6504 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare antirabică

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță că, în perioada 6.10-16.10.2014, în județul Ialomița va începe campania de vaccinare orală a vulpilor prin distribuție aeriană ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2014, 10:10
(5924 vizualizări - 0 comentarii)


PREVENIREA, «armă» a polițiștilor ialomițeni

PREVENIREA, «armă» a polițiștilor ialomițeni

La începutul acestei săptămîni, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au lansat pentru al nouălea an consecutiv campania «Săptămîna Prevenirii Criminalității». La sediul instituției ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2014, 17:30
(5891 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-a redeschis Salonul Anual de Carte

Miercuri, 1 octombrie 2014, Salonul Anual de Carte din Slobozia și-a redeschis porțile pentru a XXIII-a ediție. Evenimentul este organizat, ca în fiecare an, în incinta Galeriilor de Artă «Arcadia» din ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2014, 16:40
(7256 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Octombrie, luna curățeniei

Autoritățile locale din Slobozia militează pentru un oraș curat. Pentru a evidenția acest aspect au lansat campania civică «Octombrie-luna curățeniei la Slobozia». Municipalitatea speră ca susținătorii ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2014, 15:20
(5450 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată! Anunțuri angajare la Secțiunea Publicitate online!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Septembrie 2014, 18:25


Slobozia: Copil de 5 ani, lovit de mașină

Lăsat nesupravegheat de părinți, un copil de 5 ani a fost victima unui accident rutier petrecut pe raza municipiului Slobozia. Copilul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Din datele ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 15:20
(6404 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: 52 mii de lei, valoarea amenzilor aplicate de polițiști

Acțiunile preventive desfășurate de polițiști i-au lăsat fără bani pe ialomițenii contravenienți. Cuantumul sancțiunilor aplicate se ridică la suma de 52 mii de lei. Oamenii legii au demarat acțiuni pe ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 14:30
(5336 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Muniție neexplodată, descoperită la groapa de gunoi

Un element exploziv de artilerie, de calibru 120 mm, a fost descoperit la groapa de gunoi din cartierul Bora al Sloboziei. Muniția a fost ridicată de pirotehniștii Inspectoratului pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 11:25
(6291 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Și-a găsit sfîrșitul pe șosea, lovită de trei mașini!

O femeie a murit în zona Urziceniului călcată de trei mașini. Polițiștii au deschis o anchetă în acest caz și încearcă să descopere cauzele exacte ale accidentului, precum și identitatea victimei. Din primele ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 10:45
(7274 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Fetești: La volan, fără drept de a conduce

Un tînăr, de 35 de ani, din București a fost depistat pe o șosea din Fetești în stare de ilegalitate. Bărbatul avea dreptul de a conduce suspendat. În cauză, oamenii legii au întocmit un dosar penal, urmînd ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 10:15
(6622 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Urmărită de ghinion, salvată de pompieri

O bătrînă, de 68 de ani, din comuna Sfîntu Gheorghe, a fost la un pas de moarte. Femeia s-a dezechilibrat și a căzut într-o fîntînă, adîncă de 15 metri. A avut însă noroc pentru că a fost salvată la timp ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 09:25
(6883 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Prins la volan în stare de ebrietate

Un bărbat, de 60 de ani, din București, a fost depistat conducînd în stare de ebrietate. El s-a ales cu dosar penal. După ce l-au testat cu aparatul Drager, polițiștii au constatat faptul că respectivul ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 08:40
(7178 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Depunerea cererilor de subvenție pentru agricultură ecologică

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pînă în data de 28 noiembrie 2014 inclusiv, se pot depune cererile de solicitare a ajutorului specific acordat ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 07:10
(9642 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Viteza prea mare le-a adus amenzi

Viteza excesivă sau lipsa centurii de siguranță în timpul mersului au fost principalele motive pentru care 139 de șoferi au fost sancționați de polițiști. Valoarea amenzilor s-a ridicat la suma de 77 mii ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 06:45
(4302 vizualizări - 0 comentarii)


Licitație cu strigare pentru închirierea spațiilor comerciale de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia anunță public faptul că vineri, 26 septembrie a.c., la orele 10,00, la sediul instituției se va organiza o licitație cu strigare privind închirierea ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2014, 10:10
(13372 vizualizări - 0 comentarii)


Patruzeci de Sfinte Liturghii la Catedrala din Urziceni

Din 29 septembrie 2014, la Catedrala din Urziceni se vor oficia 40 de Sfinte Liturghii în cinstea Sfîntului Nectarie vindecătorul de boli, spre slava lui Dumnezeu. Slujbele vor începe în fiecare zi, la ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2014, 11:40
(7781 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cinci șoferi prinși băuți la volan

Pe șoselele ialomițene au fost depistați cinci șoferi, cu vîrste cuprinse între 20 și 50 de ani, domiciliați pe raza județului Ialomița și municipiului București, în timp ce conduceau autoturisme aflîndu ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2014, 09:15
(6307 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii puternice

Aproximativ 53 ha dintr-un lan de porumb de pe raza localității Glodeanu Siliștea-Buzău au fost mistuite de flăcări. Evenimentul a fost anunțat prin 112 sîmbătă, 20 septembrie a.c., în jurul orei 14,25 ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2014, 07:20
(6729 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Graffiti pe clopotnița Catedralei

În seara zilei de miercuri, 10 septembrie 2014, în jurul orelor 21,00, polițiștii locali aflați în acțiune de patrulare în zona bdul Chimiei-Parcul Tineretului, au observat că pe clădirea clopotniței Catedralei ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2014, 15:45
(7159 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...