Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Marian Neacșu&Comp controlează 43,94 milioane de euro din PNRR

Acuzații fără precedent la nivelul Secretariatului General al Guvernului

Marian Neacșu&Comp controlează 43,94 milioane de euro din PNRR

În urmă cu o săptămână, presa centrală prelua o notă a unuia dintre directorii generali din cadrul Secretariatului General al Guvernului, Ștefan Jicol. Conform declarațiilor acestuia, Marian Neacșu și consilierul său Victor Moraru, devenit director al Direcției Generală Guvernare Deschisă, Relații Publice și Cooperare, din cadrul SGG, sunt acuzați că au încălcat deliberat legea pentru a gestiona fonduri euro­pene în valoare de 43,94 mili­oane de euro, fapt care creează «un risc major și iminent pri­vind comiterea unor fapte de corupție, cu lipsa transparenței actelor administrative și cheltuirea discreționară, în interesul unui grup periculos, a fonduri­lor bănești alocate de Comisia Europeană»... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2022, 13:10 (13393 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Andrășești: Și-a omorât prietenul de pahar

Andrășești: Și-a omorât prietenul de pahar

Un bărbat de 45 de ani, din Andră­șești, a fost arestat preventiv, la sfârșitul săptămânii precedente, după ce l-a înjunghiat mortal pe prietenul său de pahar. Cei doi se aflau la o cârciumă de pe raza localității, moment în care s-au luat la ceartă. Oamenii spun că bărbatul arestat avea un comportament antisocial de fiecare dată când se îmbăta. «Cercetările continuă pentru a se stabili întreaga împrejurare în care s-au petrecut faptele!» transmit procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Arestat preventiv pentru 30 de zile Datele din ancheta deschisă de procurorii Parchetului... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2022, 19:10 (5488 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Angajatorii caută forță de muncă «disponibilă», tinerii caută salarii «ca afară»

Ialomița: Angajatorii caută forță de muncă «disponibilă», tinerii caută salarii «ca afară»

bonus: Portret de tânăr șomer la 17 ani

AJOFM Ialomița a organizat vineri, 14 octombrie 2022, o ediție a Bursei locurilor de muncă destinată tine­rilor absolvenți. În cifre, evenimentul a fost unul comun, asemeni majorității celor desfășurate în ultimii ani: 21 de agenți economici prezenți din 129 invitați, 119 locuri de muncă oferite, 184 de oameni aflați în căutarea unui loc de muncă, 29 de potențial angajați selectați pentru un viitor interviu. Dincolo de cifrele seci însă, specialiștii din domeniu remarcă o situație paradoxală: tot mai mulți tineri vor să muncească în țară.

Nimeni nu mai are încredere Anunțată inițial... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2022, 18:40 (7955 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are doar jumătate din perdelele forestiere promise de Ministerul Mediului

După 20 de ani

Ialomița are doar jumătate din perdelele forestiere promise de Ministerul Mediului

Ministerul Mediului, prin Regia Națională a Pădurilor-ROMSILVA, lansa, cu 20 de ani în urmă, Programul Național privind înființarea perdelelor forestiere. Scopul acestei inițiative le­gislative a fost acela de a proteja autostrăzile și drumurile na­ționale, în sezonul rece, de depunerile masive de zăpadă. În Ialomița ar fi trebuit plantate perdele forestiere pe o suprafață de aproximativ 50 hectare. În cele două decenii care au trecut de la adoptarea planului și până în prezent s-au plantat doar 24 hectare, în imediata apropiere a Bălții Ialomiței, spre Cernavodă. Restul proiectelor sunt încă în faza de licitație publică sau așteaptă undă verde din partea Guvernului României, în privința exproprierilor... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2022, 17:20 (9375 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statul român, proprietar de «palat» la Țăndărei

Statul român, proprietar de «palat» la Țăndărei

Statul român, prin Agenția Națională de Administrare a Bunurilor Indisponibilizate și Agenția Națională de Administrare Fiscală, a devenit proprietar al unui «palat țigănesc», construit în orașul Țăndărei. Casa, a cărei valoare ar depăși 1 milion de lei, a intrat în proprietatea Statului în baza unei sentințe judecătorești, emisă de Tribunalul Ialomița, la solicitarea Curții de Apel din Paris. Imobilul i-a aparținut unei femei de etnie romă, cercetată penal într-o cauză a autorităților judiciare franceze pentru exploatarea minorilor. Mamă a șase copii, aceasta i-ar fi obligat să practice cerșetoria, dar să și fure sume de bani pe care cetă­țenii francezi le scoteau de la bancomatele amplasate... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2022, 11:10 (9049 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitare energetică de 4,1 milioane de lei pentru Sala «Europa»

Reabilitare energetică de 4,1 milioane de lei pentru Sala «Europa»

Vineri, 7 octombrie a.c., în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița, consilierii județeni au decis finanțarea unei investiții de 4,1 mili­oane de lei pentru «eficientizarea energetică a Sălii de spectacole „Europa“». Rea­mintim că Sala de spectacole «cu geometrie variabilă» a fost inaugurată în 2015, după o perioadă de așteptare de 20 de ani.

Obsesia eficientizării energetice Consiliul Județean Ialomița extinde lista clădirilor care ur­mează a fi eficientizate energetic. Vineri, 7 octombrie 2022, consilierii județeni au aprobat în cadrul unei ședințe desfășurate on-line o investiție... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2022, 16:25 (3384 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: 2,1 milioane de euro pentru investiții

Fetești: 2,1 milioane de euro pentru investiții

Consiliul Local al Municipiu­lui Fetești a organizat, în urmă cu o săptămână, o ședință de îndată în cadrul căreia au fost aprobate mai multe proiecte ce au vizat obținerea fondurilor europene. Inițiati­vele, elaborate de primarul Laurențiu Șonchereche, însumează 2,1 mili­oane de euro. Toate cele 4 proiecte inițiate de primarul munici­piului au fost aprobate în unanimitate de către aleșii locali ai cetățenilor din Fetești.

Fonduri europene la Fetești Primul proiect inițiat de primarul Laurențiu Șonchereche pe care consilierii locali l-au aprobat vizează renovarea energetică a sediului... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2022, 12:20 (4799 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Gradul de încasare a taxelor și impozitelor în Ialomița a fost de 53,79%

În anul 2021

Gradul de încasare a taxelor și impozitelor în Ialomița a fost de 53,79%

Un raport privind gradul de încasare a impozitelor și taxelor locale la nivelul județului Ialomița pentru anul 2021 reflectă o scădere dramatică a veniturilor admi­nistrațiilor locale. Ialomița se plasează în zona de jos a clasamentului național de mai bine 10 de ani. Primarii localităților ialomițene susțin că cifrele nu reflectă realitatea. «Sistemul de calcul este diferit. În cazul localității Sfântu Gheorghe, nivelul de încasare a taxelor și impozitelor este de 82%!» susține Mădălin Teculescu, primarul comunei Sfântu Gheorghe.

În coada clasamentului național Un raport al Agenției... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2022, 10:55 (14730 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proprietarii de garaje din Bazarul Municipal eliberează voluntar terenurile

Prima victorie administrativă la Slobozia

Proprietarii de garaje din Bazarul Municipal eliberează voluntar terenurile

Administrația locală a înregistrat prima victorie admi­nistrativă reală. După un an de eforturi, proprietarii garajelor din Bazarul Municipal eliberează voluntar terenurile. Dragoș Soare, primarul Sloboziei speră ca suprafața va fi liberă în primăvara anului 2023.

Pași mici, dar vizibili După 10 de ani de eforturi administrative și un an de la ridicarea primului garaj amplasat ilegal în Bazarul Municipal al Sloboziei, proprietarii au decis să se conformeze noilor reglementări administrative. În cursul acestei veri, aproximativ o treime din cele 128 de garaje existente în zonă au fost... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2022, 14:55 (16174 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aproape două decenii de proiecte ratate privind amenajarea rețelelor de canalizare

În Ialomița

Aproape două decenii de proiecte ratate privind amenajarea rețelelor de canalizare

Rețelele de canalizare construite de administrațiile locale din Ialomița nu respectă Directiva Consiliului Europei privind gestionarea apelor uzate. Concluzia se regăsește într-un Raport al Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița care a analizat starea rețelelor de canalizare, construite în fiecare localitate din Ialomița. Cele mai multe probleme există în mediul rural, acolo unde o parte din șantierele deschise au intrat în conservare. Așa se face că, în lipsa unor rețele eficiente de canalizare, localnicii continuă să folosească fosele septice sau toaletele din curte. Problemele privind amenajarea rețelelor de canalizare ar fi fost rezolvate dacă proiectele inițiate de primarii ialomițeni... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2022, 11:10 (5540 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va avea parc fotovoltaic

Consilierii locali au votat

Slobozia va avea parc fotovoltaic

În cadrul unei ședințe extraodinare a Consiliului Local Slobozia, desfășurată vineri, 7 octombrie 2022, consilierii locali ai orașului au votat pentru realizarea unui parc fotovoltaic. Proiectul supus dezbaterii consilierilor locali a fost inițiat de către primarul Dragoș Soare și are drept scop identificarea unor surse alternative de energie, mai puțin poluante. Parcul fotovoltaic va fi amenajat pe un teren neproductiv, află în proprietatea administrației locale. Primul parc fotovoltaic construit de o instituție publică în Ialomița este cel al Consiliului Județean Ialomița. Amplasat lângă situl arheologic «Orașul de Floci» din Giurgeni, parcul a fost concesionat după 10 ani de la finalizarea... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2022, 13:05 (15447 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Executările silite ale Asociațiilor de Proprietari cu restanțe către Urban SA, respinse de instanță

Decizii ale Judecătoriei Slobozia

Executările silite ale Asociațiilor de Proprietari cu restanțe către Urban SA, respinse de instanță

Judecătoria Slobozia a res­pins jumătate dintre procesele deschise de executorul ju­decătoresc desemnat de operatorul de apă Urban SA să recupe­reze debitele înregistrate de Asocia­țiile de Proprietari care au în administrare blocurile Sloboziei. Soluțiile nu sunt însă definitive și pot fi atacate la o instanță superioară. Oficialii societății care distribuie apa în muni­cipiul Slobozia susțin faptul că judecătorii au cerut în cazul acestor acțiuni detalii suplimentare cu privire la existența entităților chemate în instanță. O parte dintre Asociațiile de Locatari fie sunt fără conducere, fie și-au pierdut personalitatea juridică. În acest caz, responsabilitatea aparține administrației locale care... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2022, 16:20 (12569 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Costurile pentru reabilitarea podurilor ialomițene s-au dublat

În numai 2 ani

Costurile pentru reabilitarea podurilor ialomițene s-au dublat

Podurile din Ialomița redevin o prioritate investițională pentru adminis­trația județeană. Cel mai afectat dintre ele în acest moment este podul de la Țăndărei, unde nu s-au mai executat lucrări de consolidare din anul 1966. «Toate podurile din Ialomița reprezintă priorități investiționale. Dar cele de la Bucu și Țăndărei sunt primele vizate!» susține admi­nistratorul public al județului, Alexandru Potor. Consiliul Județean Ialomița a aprobat miercuri, 28 septembrie 2022, majorarea indicatorilor economici pentru investițiile la podurile de la Bucu și Fierbinți.

Pavel caută bani pentru poduri din 2020... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2022, 15:05 (12740 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Canalizare și apă la Slobozia Nouă

Șapte dintr-o lovitură!

Canalizare și apă la Slobozia Nouă

Administrația Soare reia in­vestițiile în sistemul de apă și canalizare din Slobozia Nouă. Consiliul Local Slobozia a aprobat în ședința ordinară de joi, 29 septembrie 2022, un proiect de hotărâre privind «extinderea rețelei de alimentare cu apă și canalizare în Cartierul Slobozia Nouă». Investiția vizează 7 străzi și are o va­loare estimată de peste 856000 de lei.

Cărările bătute ale investițiilor Consiliul Local Slobozia a decis joi, 29 septembrie 2022, să reia procedurile afe­rente investițiilor în sistemul de alimentare cu apă și canalizare în Cartierul Slobozia Nouă. Proiectul... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2022, 10:55 (8039 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campioana Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» la echitație

Campioana Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» la echitație

Bianca Măciucă are 17 ani și este una dintre puținele tinere din Ialomița care practică echitația în cadrul concursurilor sportive de gen. Am cunoscut-o în banca ei de elevă de clasa a XII-a, pregătindu-se pentru Bacalaureatul de anul acesta. Dar marea ei pasiune rămâne echitația și speră că într-o bună zi va deveni una dintre campioanele României la acest sport.

Curaj de a zbura peste obstacole Bianca e timidă și prinde greu glas. O lăsăm pe colega ei de bancă, Crinuța, să îi spună povestea. A văzut-o călărind, a văzut-o câștigând concursuri, zburând peste obstacole alături de Corado... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2022, 14:40 (14564 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Demisia ministrului Câmpeanu reprezintă un gest de normalitate!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«Demisia ministrului Cîmpeanu reprezintă un gest de normalitate!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu reacționează public la recenta demisie a mi­nistrului Educației, Sorin Cîmpeanu. În opinia sa, această demisie repre­zintă un gest de normalitate, indiferent de natura acuzațiilor aduse: «Este evident că pe agenda publică a românilor acest scandal este unul marginal. (...) Dar acest gest este unul de normalitate care demonstrează că societatea românească se poate schimba!».

Politica bunului simț Reacțiile politice din ultimele zile privitoare la demisia ministrului Educației, Sorin Cîmpeanu determină mediul politic local să reacționeze public. Deputatul... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2022, 12:55 (2401 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Direcția de Asistență Socială Slobozia renovează Adăpostul de Noapte

Direcția de Asistență Socială Slobozia renovează Adăpostul de Noapte

Adăpostul de Noapte destinat oamenilor străzii, administrat de Direcția de Asistență Socială a Primăriei Slobozia, a intrat în reabilitare. Imobilul va fi reamenajat și recompartimentat astfel încât spațiul oferit beneficiarilor să fie generos. Investiția se ridică la 300 mii de lei.

Sprijin pentru oamenii străzii Adăpostul de Noapte al Direcției de Asistență Socială, din cadrul Primăriei Slobozia, a fost dat în folosință în urmă cu 10 ani. Clădirea se află în Cartierul Bora și este pentru prima dată când be­neficiază de un amplu program de reabilitare. «Scopul investiției este acela... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2022, 13:20 (10986 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Producții medii scăzute pentru culturile de rapiță, orz și grâu

Estimările Direcției Agricole Ialomița

Producții medii scăzute pentru culturile de rapiță, orz și grâu

Seceta pedologică extremă a dat peste cap activitatea fermierilor ialomițeni. Lipsa apei în sol a făcut ca plantele să nu se dezvolte suficient, agricultorii înregistrând producții medii mult mai mici decât în anul 2021. La cultura de grâu, de exemplu, anul acesta, s-a obținut o producție medie care nu a depășit 5000 kg/ha.

Lipsa apei în sol, o mare problemă Conform prognozelor agrometeorologice, în perioada octombrie 2021-martie 2022, în zona Câmpiei Bărăganului, cantitatea de precipitații nu a depășit 240 l/mp. Conținutul de apă pe profilul de sol 0-100 cm a prezentat valori scăzute... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2022, 17:10 (7905 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Sezonul virozelor respiratorii a început oficial în Ialomița

Sezonul virozelor respiratorii a început oficial în Ialomița

Medicii ialomițeni se confruntă cu valuri de pacienți afectați de virozele respiratorii, chiar dacă sezonul rece nu și-a intrat oficial în drepturi. La Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, din 10 pacienți consultați într-o zi, 6 prezintă simptome specifice virozelor respiratorii. Cadrele medicale susțin că evitarea aglomerației și spălatul pe mâini reprezintă cele mai sigure metode pentru a evita îmbolnăvirea.

Pacienții primesc tratamente la UPU Slobozia Deși sezonul virozelor respiratorii debuta către sfârșitul lunii octombrie, anul acesta primii pacienți... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2022, 13:50 (13142 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Sediul fostei televiziuni Antena 1 Slobozia se dărâmă

Oficialii Direcției Agricole ignoră

Sediul fostei televiziuni Antena 1 Slobozia se dărâmă

Aflat în administrarea Direcției pentru Agri­cultură Județeană Ialomița, spațiul în care a funcționat studioul local al televiziunii Antena 1 Slobozia se dărâmă sub ochii nepă­sători ai conducerii instituției. Lo­cația ar putea avea o utilitate însă niciunul dintre șefii pe care DAJ Ialomița i-a avut în ultimii ani nu s-au arătat interesați să facă rost de bani pentru reabilitare. Este nevoie doar de notă conceptuală transmisă Ministerului Agriculturii prin care să se solicite fondurile necesare acestor lucrări. Actualul director executiv al instituției, Gabriela Ciobanu, a refuzat să ofere un punct de vedere oficial, invocând faptul că Ministerul Agriculturii îi interzice comunicarea publică... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2022, 15:10 (10158 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amara: Elevii, informați despre delincvența juvenilă

Efectivele Poliției Orașului Amara, în colaborare cu jandarmi și polițiști locali, au organizat și desfășurat activitatăți preventive, la care au participat aproximativ 80 de elevi ai Școlii Gimnaziale ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2017, 14:50
(5190 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei, 9 permise suspendate

La acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 19:25
(6673 vizualizări - 0 comentarii)


«Artă populară și tradiție folclorică» la Sălcioara

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria comunei Sălcioara, organizează sâmbătă, 25 martie 2017, orele 11,00, la Căminul Cultural din această ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 17:40
(3680 vizualizări - 0 comentarii)


Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Ca urmare a comunicatului de presă susținut de managerul Spitalului de Urgență Slobozia în data de 11 martie 2017, dorim să facem următoarele pecizări:
1. Așa cum doamna manager precizează, dosarul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 16:10
(5217 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune în sistem integrat

Polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie 2017, în executarea unei serii de acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 15:25
(4049 vizualizări - 0 comentarii)


Lansare de volum la Muzeul Agriculturii din Slobozia

Vineri, 24 martie 2017, la orele 13,00, la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia va avea loc lansarea volumului «Elemente mitice precreștine și creștine, în colinda românească, studiu folcloric» ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 14:20
(4565 vizualizări - 0 comentarii)


Primăria Slobozia: Invitație dezbatere publică

Primăria Municipiului Slobozia, în conformitate cu Legea 273/2006, privind finanțele publice locale, aduce la cunștința publică «Proiectul Bugetului General al Municipiului Slobozia pe anul 2017». «Proiectul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 13:05
(3785 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la buget de aproape 87 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice a încasat, în primele două luni ale anului 2017, la bugetul general consolidat suma de 86,78 milioane de lei. Menționăm că, din bugetul de stat, s-a rambursat ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 12:20
(4686 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 7 aprilie 2017, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce va avea loc la Slobozia-Centrul Cultural UNESCO «Ionel ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 10:05
(4327 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

În luna martie 2017, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecție naționale, în valoare totală de 1.326.537 de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2017, 17:20
(4397 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii februarie 2017, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7665 șomeri, din care 1815 șomeri indemnizați, respectiv 5850 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2017, 12:05
(3587 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

FIRMĂ PRODUCĂTOARE
confecții de damă pentru export
ANGAJEAZĂ
PERSONAL CALIFICAT
Relații la telefoanele
0720/988.888, 0723/666.278

14 Martie 2017, 21:30


anunț angajare

angajăm
PERSONAL NECALIFICAT,
ELECTRICIENI/LĂCĂTUȘI

cu experiență
și ȘOFER categ. C, D, E
pentru fabrica din Afumați
ASIGURĂM TRANSPORT
Salariu motivant, bonuri de masă
Calipso, telefon 0729/072.584

14 Martie 2017, 21:25


anunț angajare

În vederea angajării de
ȘOFERI PROFESIONIȘTI PE TIR
vor avea loc întâlniri cu
reprezentantul firmei
FASULO EST EUROPA LOGISTICA
(TIMIȘOARA) în orașele:
BRĂILA, SLOBOZIA, CĂLĂRAȘI,
ALEXANDRIA, PITEȘTI, SLATINA, CRAIOVA

Șoferii care sunt interesați sunt rugați
să sune la telefon 0749/021.611
sau 0749/021.612
Se cere:
-experiență demonstrabilă pe TIR
în transportul internațional
(cisternă, frig, container sau prelată)

14 Martie 2017, 21:20


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, miercuri, ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 18:35
(6714 vizualizări - 0 comentarii)


Grevă de avertisment la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița

Angajații Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița au organizat marți, 14 martie 2017, o grevă de avertisment în intervalul orar 10,00-12,00. Acțiunea a fost organizată de Federația Sindicatelor Unite ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:50
(5043 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări programate de către Enel, la postul de transformare din cadrul Stației de Pompare Apă Țăndărei, SC RAJA SA nu va putea furniza apă potabilă miercuri, 15 martie 2017, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:40
(4334 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Beat la volan, a intrat cu mașina într-un podeț

În cursul zilei de luni, 13 martie a.c., polițiștii rutieri, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza comunei Movilița, au observat un autoturism care a părăsit partea carosabilă ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:20
(4964 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat un parfum din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați luni, 13 martie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:10
(3943 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest sens, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 19:05
(5743 vizualizări - 0 comentarii)


Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

De la începutul lunii februarie a acestui an, declarat de Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române drept Anul omagial al sfintelor icoane, al iconarilor și al pictorilor bisericești, Cercul de pictură ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 18:05
(5078 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 27 permise de conducere, reținute

Serviciul Rutier Ialomița, sub coordonarea Direcției Rutiere cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, a organizat pe raza județului o amplă acțiune pentru combaterea conducerii autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:35
(5346 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Flori confiscate de polițiști

Peste 500 de flori fără documente legale au fost confiscate de polițiști, în urma unei acțiuni desfășurate la nivelul județului Ialomița pentru verificarea legalității comerțului cu flori și plante ornamentale ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:15
(3011 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție la Slobozia

De marți, 14 martie 2017, de la orele 17,00, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia va fi vernisată expoziția Salonul Național de Artă Plastică «Atitudini Contemporane». Evenimentul, aflat ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 11:20
(3075 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins de polițiștii locali după ce a furat banii din geanta unei călătoare

Vineri, 10 martie 2017, în jurul orelor 10,55, un echipaj al Poliției Locale Slobozia a fost interceptat, pe peronul Autogării Slobozia, de către o persoană care le-a comunicat că un individ  ar fi ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2017, 18:10
(6088 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bărbat dispărut

Ialomița: Bărbat dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, de 49 de ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea bărbatului sunt rugați să sune la ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2017, 15:05
(4114 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, joi, 9 martie a.c., polițiștii din Urziceni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare pe ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2017, 14:40
(2910 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Arestat pentru «tentativă la omor»

Printr-un comunicat de presă, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița aduce la cunoștința opiniei publice că «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Necula Marius Adrian ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2017, 16:10
(3092 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Femeie lovită de un autoturism pe trecerea de pietoni

Miercuri, 8 martie 2017, în jurul orelor 13,00, pe raza comunei Movilița s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unui pieton. Astfel, în timp ce un tânăr, de 25 de ani, din județul Buzău, conducea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2017, 13:20
(4141 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Valea Ciorii

Marți seară, 7 martie 2017, în jurul orelor 21,50, a izbucnit un incendiu la locuința unui cetățean din localitatea Valea Ciorii. Cel mai probabil, flăcările au fost generate de supraîncălzirea unei sobe ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2017, 17:10
(3910 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...