Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

«Am învățat! Ne-am maturizat! Suntem pregătiți pentru Alegeri!»

Octavian Săvoiu, președintele USR Ialomița

«Am învățat! Ne-am maturizat! Suntem pregătiți pentru Alegeri!»

Apariția Alianței Dreapta Unită (USR-PMP-Forța Dreptei) complică scena politică locală și generează confuzii la nivelul electoratului de Dreapta. Octavian Săvoiu, președintele USR Ialomița, susține că soluția identificată de cele trei formațiuni politice reprezintă singurul răspuns politic posibil la capcana electorală generată de alianța dintre PNL și PSD: «Aceste două partide nu urmăresc reprezen­tarea noastră, ci să rămână la guvernare cu orice preț!».

 

4 ani în Opoziție Octavian Săvoiu, președintele USR Ialomița crede că cei 4 ani de mandat au fost... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2024, 14:20 (17004 vizualizări - 10 comentarii)

POLITICĂ

«Acest Guvern s-a finanțat din scumpiri!»

Președintele USR, Cătălin Drulă, la Slobozia

«Acest Guvern s-a finanțat din scumpiri!»

Joi, 20 aprilie 2023, președintele USR, Cătălin Drulă a vizitat Ialomița, oprindu-se la Slobozia, fiind însoțit de vicepreședintele formațiunii politice, Vlad Voiculescu. Conducerea USR s-a întâlnit cu antreprenorii locali din domeniile agriculturii și industriei alimentare. La finalul vizitei, Cătălin Drulă a organizat o conferință de presă în care a criticat actuala Coaliție de Guvernare.

«Scumpirile nu sunt un fenomen natural!» În cadrul vizitei pe care a desfășurat-o în Ialomița, Cătălin Drulă a discutat cu antreprenorii locali cu privire la problemele pe care aceștia le întâmpină... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2023, 21:05 (6534 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Ialomița a accesat mai puțin de jumătate din fondurile europene de care dispune!»

Europarlamentarul USR Vlad Marius Botoș, la Slobozia

«Ialomița a accesat mai puțin de jumătate din fondurile europene de care dispune!»

Europarlamentarul USR Vlad Marius Botoș a organizat sâmbătă, 17 septembrie 2022, la Slobozia, o întâlnire de lucru cu reprezentații administrației locale. Întâl­nirea a avut drept scop diseminarea informa­țiilor legate de oportunitățile de finanțare ofe­rite de UE. «Ialomița a accesat mai puțin de jumătate din fondurile europene de care dispune! Adică 117,5 milioane de euro dintr-un total de 256,9 milioane de euro în cadrul exercițiului financiar european 2014-2020...» a declarat europarlamentarul român, printre altele.

Lupta pentru accesarea fondurilor europene continuă
USR ... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2022, 12:35 (12659 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Despre criza prețurilor la energie electrică/gaze

Octavian Săvoiu, președintele USR Ialomița

Despre criza prețurilor la energie electrică/gaze

Suntem în plină criză a prețurilor la energie electri­că/gaze și nu sunt semne că lucrurile se îndreaptă. Dacă în octombrie-noiembrie 2021 pre­țurile au crescut cu aproximativ 30% la energia electrică și 50% la gaze, o dată cu luna decembrie 2021 facturile au crescut substanțial. Pentru unii s-au dublat, dar au existat și nefericiți cu facturi de 4-5 ori mai mari! Ca să înțelegem contextul, creșterea prețurilor gazelor nu este o situație locală. Și la nivel european acestea au crescut de 4-5 ori de la începutul anului. Conjunctura economică care a dus la creșterea prețurilor a fost speculată și dublată de Rusia care, în încercarea de a presa economic UE, a limitat artificial livrările.
... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2022, 17:05 (10797 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Eveniment regional al USR-PLUS la Amara

USR-PLUS se pregătește de următoarele Alegeri

Eveniment regional al USR-PLUS la Amara

Filiala USR-PLUS Ialomița a or­ganizat sâmbătă, 25 septembrie a.c., la Amara, o dezbatere regională la care au participat delegați din regiunea de Sud-Est a României. În fața delegaților s-au prezentat cele 3 echipe care candidează pentru Biroul Permanent Național al USR-PLUS. Candidații prezenți au expus viziunea politică proprie asupra viitorului USR-PLUS și au susținut ideea pregătirii active pentru Alegerile din anul 2024.

Polul politic USR-PLUS de la Amara Sâmbătă, 25 septembrie a.c., la Amara, s-a desfășurat un eveniment regional de prezentare a celor 3 echipe de candidați pentru... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2021, 15:05 (4424 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Iohannis, nu Câțu!»

Octavian Săvoiu, președintele USR-PLUS Ialomița

«Iohannis, nu Cîțu!»

Am promis în campania electorala că vom fi altfel, că puterea și accesul la banul pu­blic nu ne va lua mințile.
Am promis că vom încerca să oprim furtul banului public prin transparență în alocarea resurselor, vom repara legile Justiției și vom promova reformele de care România are nevoie.
Nimeni nu ne-a crezut!
Prin munca miniștrilor noștri din ultimele opt luni, dar mai ales atitudinea noastră din ultima săptămână, am demonstrat că nu au fost vorbe goale. Iar demisia în bloc a miniștrilor USR-PLUS din Cabinetul Cîțu a reconfirmat că nu facem compromisuri. Nu am făcut doar promisiuni de campanie. Puteam alege să închidem ochii și să stăm la căldurica asigurată de guvernare și... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2021, 10:55 (5611 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Alianța USR PLUS Ialomița se pregătește de Alegeri

Alianța USR PLUS Ialomița se pregătește de Alegeri

La câteva luni de la fuziunea prin absorbție, filiala ialomițeană a Alianței USR PLUS se pregătește de Alegeri. Favoritul acestei curse electorale pentru alegerea unui președinte unic la nivelul județului Ialomița este Octavian Săvoiu. «Ne-am maturizat... Vrem să facem o echipă împreună!» a declarat Octavian Săvoiu.

Un partid cu 40 de filiale Filialele USR și PLUS din Ialomița se pregătesc de alegeri județene. Preșe­dintele va fi ales în cadrul Conferinței Județene a filialei care se va desfășura duminică, 4 iulie 2021. Conform informațiilor oficiale, partidul are la acest moment aproximativ... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2021, 16:50 (5010 vizualizări - 8 comentarii)

POLITICĂ

Lideri USR, acuzați că vor să «confiște» filiala

Cutremur în USR PLUS Ialomița

Lideri USR, acuzați că vor să «confiște» filiala

Miza desemnării candidaților pentru Alegerile Parlamentare acutizează divergențele din cadrul USR PLUS Ialomița. Aflați în plin proces de absorbție, liderii PLUS locali reclamă atitudinea conflictuală a lui Alexandru Horhocea, candidatul USR PLUS pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița, precum și abuzurile lui Mihai Tănăsescu, acuzat că a exclus fără motiv ju­mătate din Organi­zația USR Ialomița în urmă cu 2 ani. În replică, cei doi susțin că membrii PLUS Ialomița au o atitudine «denigratoare» și vor să anuleze șansa politică a filialei la Alegerile Parlamentare din decembrie.

Acuzații fără precedent în filiala USR PLUS... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2020, 17:10 (6992 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alianța USR PLUS continuă lupta politică pentru Consiliul Local Slobozia

#UnițipentruSlobozia

Alianța USR PLUS continuă lupta politică pentru Consiliul Local Slobozia

În urmă cu o lună, Alianța USR PLUS a decis re­tragerea candidatului comun, Ciprian Bocioagă, din cursa electorală pentru funcția de primar al Municipiului Slobozia. Decizia poate fi catalogată drept una «istorică», în condițiile în care fiecare dintre filialele locale ale partidelor implicate în Alegeri încearcă să-și maximizeze șansele electorale. Unul dintre artizanii acestei decizii, președintele PLUS Ialomița, Octavian Săvoiu, explică încă o dată rațiunile care au motivat decizia:
«Politica are 3 ingrediente principale care se regăsesc în orice decizie politică: interesul general, interesul de partid și interesul personal. Deciziile politice se iau amestecând aceste 3 ingrediente în diferite proporții...
Alegerea de a ne retrage candidatul pentru Primăria Slobozia și de a-l susține pe Dragoș Soare a încercat să maximizeze ingredientul interesului general al slobozenilor în defavoarea celui de partid și a celui personal.
Deoarece hotărârea a stârnit multe reacții și pentru că politica trebuie să fie despre asumare transparentă a deciziilor, vin cu câteva precizări:
1. DA, am fost un susținător puternic al acestei decizii;
2. NU au existat negocieri cu PNL. Singurele discuții le-am avut cu candidatul Dragoș Soare pe proiectul și viziunea lui;
3. DA, alegerea mea a stârnit și câteva reacții negative în interiorul USR PLUS. Nu am intrat în politică să îmi fac prieteni, ci să lupt pentru principii și dacă voi da dovada de onestitate și consecvență cred că și cei mai aprigi contestatari își vor schimba părerile;
4. Lupta USR PLUS pentru Slobozia abia a început, luptăm pentru Consiliul Local pentru care ne-am depus listele de consilieri.
Sacrificiul pe care îl face Alianța USR PLUS retragându-și candidatul pentru Primăria Slobozia este unul care denotă maturitatea noastră politică. Este o decizie cântărită cu atenție având doar interesul orașului nostru în vedere. Numai „UNIȚI PENTRU SLOBOZIA“ vom reuși să readucem Slobozia pe traseul meritat pentru dezvoltare!».

«Stradă cu stradă, schimbăm Slobozia!»
... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2020, 14:55 (3377 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Alianța USR-PLUS oferă ialomițenilor o alternativă

Alianța USR-PLUS oferă ialomițenilor o alternativă

Alegerile Locale de anul acesta ar putea schimba definitiv peisajul politic ialomițean. Miza la nivel județean o reprezintă președinția Consiliului Județean Ialomița. Lupta dintre Marian Pavel și Victor Moraru permite Alianței USR-PLUS 2020 să intre într-o cursă electorală în care, altfel, nu ar fi avut șanse. Octavian Săvoiu, președintele PLUS Ialomița, susține că este pregătit pentru această luptă.

Un pacifist în politica locală
Octavian Săvoiu, președintele PLUS Ialomița, se caracteri­zează ca fiind un pacifist animat de principii și idealuri politice. Alături de colegii săi, va susține candidatura lui Alexandru Horhocea (USR) la președinția Consiliului Județean. O decizie riscantă în condițiile în care șansele sunt puține, iar locurile eligibile, potrivit sondajelor, limitate...... [citește_tot_articolul]

2 August 2020, 13:10 (4760 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Alianța USR-PLUS reprezintă alternativa politică de care Slobozia are nevoie azi!»

Dragoș Soare nu e singur

«Alianța USR-PLUS reprezintă alternativa politică de care Slobozia are nevoie azi!»

principiile USR-PLUS în administrația locală: «Administrație transparentă, onestă și profesionistă!»

Octavian Săvoiu, președintele PLUS Ialomița din cadrul Alianței USR-PLUS, salută primele declarații publice din această pre-campanie electorală. El a declarat că la acest moment Slobozia are nevoie de oameni puternici, responsabili, capabili să ofere slobozenilor alternativa pe care o caută: «Dragoș Soare este o alternativă pentru Slobozia alături de candidatul nostru, candidatul USR-PLUS, Ciprian Bocioagă! Suntem gata să susținem împreună această luptă politică și vrem să oferim slobozenilor oportunitatea de a face o schimbare reală la nivelul administrației locale...».

Slobozia are de unde alege... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2020, 12:10 (6557 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Alianța USR-PLUS are candidați pentru jumătate dintre primăriile județului

Semne bune înainte de campanie

Alianța USR-PLUS are candidați pentru jumătate dintre primăriile județului

Născute din dorința de schimbare a actualei clase politice, USR și PLUS a reușit într-un timp relativ scurt să capaciteze o generație. În Ialomița, «generația» USR-PLUS se pregătește activ să ofere alegătorilor o alternativă pentru guvernarea locală. Măsurat, prudent, ardelenește, structurile politice create în 2018 și 2019 capătă consistență și autonomie. «Suntem pe drumul cel bun! Unul în care nu facem compromisuri... Avem candidați pentru jumătate dintre localitățile județului Ialomița, începând cu Slobozia. Aceasta este cea mai mare bucurie a noastră! Și nu ne grăbim, pentru că nu vrem să dezamăgim așteptările celor care cred în noi...» declară Octavian Săvoiu, președintele PLUS Ialomița.... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2020, 13:50 (8235 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Oamenii sunt cea mai prețioasă resursă a bugetului Sloboziei în 2020!»

Octavian Săvoiu, președintele PLUS Ialomița

«Oamenii sunt cea mai prețioasă resursă a bugetului Sloboziei în 2020!»

În urmă cu câteva zile (luni, 17 februarie 2020) a fost votat bugetul Sloboziei pentru anul în curs. Și același buget va fi rectificat joi, 27 februarie 2020, pentru a majora bugetul de dezvoltare de la 5 la 20,7 milioane de lei. Cifrele confirmă însă o realitate dure­roasă, cu bani puțini la buget. Avem la dispoziție o sumă care depășește cu puțin 100 mili­oane de lei. Și dacă acest buget sărac nu era de ajuns, aflăm că din el aproximativ 83 milioane de lei re­pre­zintă cheltuieli de funcționare. Jumătate din aceste cheltuieli, adică apro­ximativ 40 milioane de lei sunt cheltuieli cu salariile din primărie și din instituțiile subordonate. Ce rămâne pentru investiții și dezvoltare reprezintă,... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2020, 18:05 (6782 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Un PLUS de Educație pentru România, un PLUS de Educație pentru Ialomița

Un PLUS de Educație pentru România, un PLUS de Educație pentru Ialomița

Salutăm vizita doamnei mi­nistru al Educației de marți la școlile și grădinița din Ialomița. Fără să minimizăm efortul doamnei ministru și fără să luăm în discuție bunele intenții ale domniei sale, pot spune că știam cu toții că, în 2020, avem unități de învățământ cu toalete în fundul curții și profesori care aleg violența verbală ca metodă didactică. Problemele învățământului românesc nu se opresc aici, ele sunt mult mai profunde și țin și de o programă școlară învechită.
Putem lăsa la latitudinea primăriilor să rezolve situația toaletelor școlare sau doamna ministru ar putea să ne prezinte o situație reală a numărului de astfel de unități de învățământ existente la nivel național și o... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2020, 19:05 (8923 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Apel către cetățenii județului Ialomița

PLUS Ialomița

Apel către cetățenii județului Ialomița

PLUS Ialomița consideră că moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Dăncilă a adus primul semn de normalitate după ce timp de 3 ani de zile am trăit într-o zonă crepusculară a democrației românești. Ea a apărut începând cu OUG 13 și atacul concertat al lui Liviu Dragnea și acoliților lui asupra Justiției, mo­țiunea de cenzură prin care PSD-ul și-a dărâmat propriul guvern, intervenția brutală a jandarmilor din 10 August... Și când credeam că mai rău nu se poate, PSD-ul a scos-o la rampă pe Viorica Dăncilă, cel mai slab și incompetent prim-ministru și guvern post-decembrist.
Moțiunea de cenzură va aduce și primele rezultate imediate prin faptul că Justiția a scăpat, cel puțin pentru moment... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2019, 19:20 (5243 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«PLUS vrea, știe și poate!»

Cea mai nouă filială de partid din Ialomița iese la rampă

«PLUS vrea, știe și poate!»

Știți butada aia ardelenească: «Eu și vreau, și știu, și pot... Dar de ce atâta grabă?...». Ei, bine, ea pare să se aplice mănușă staff-ului celui mai nou partid de pe scena politică locală. Înființată oficial în urmă cu o lună, filiala se pregătește activ de Alegerile Prezidențiale. Pleacă la drum așezată pe laurii câtorva mii de voturi obținute în Ialomița la Europarlamentarele din 26 mai a.c. și cu un candidat, Dan Barna, care promite să fie președinte «non-stop»! Ce spun însă membrii filialei despre conjunctura politică locală și, mai ales, cum se vede ea din perspectiva alesului în funcția de președinte, Octavian Săvoiu?

Filială mică, după... partid... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2019, 17:15 (5358 vizualizări - 11 comentarii)

ULTIMA ORĂ

A fost înființată oficial Filiala PLUS Ialomița

Sâmbătă, 10 august 2019, în urma Convenției Județene PLUS Ialomița, care s-a desfășurat la Slobozia, a fost constituită oficial filiala PLUS Ialomița, alegându-se echipa de conducere a acesteia pentru următorii... [citește toată știrea]

13 August 2019, 15:20 (4695 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

#șieusuntPLUS

#șieusuntPLUS

Octavian Săvoiu este unul dintre membrii PLUS Ialomița. Și primul care apare, oficial, în spațiul public local. Are 40 de ani și conduce o firmă cu 15 angajați. Este căsătorit și nu a făcut niciodată politică. Până acum...
-Ce e politica? Ce e politicianul?
-Ce este politica?! Ei, bine, în acest moment este o unealtă prin care se obțin putere, influență, averi... Dar mai important mi se pare răspunsul la întrebarea: ce ar trebui să fie? Ar trebui să fie modalitatea prin care societatea își gestionează resursele și își clădește viitorul ajutată de profesioniștii care o reprezintă. La fel se întâmplă și cu politicianul. Este, probabil,   unul... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2019, 11:10 (7899 vizualizări - 16 comentarii)

POLITICĂ

Ialomița lui Dacian Cioloș

Ialomița lui Dacian Cioloș

PLUS are în Ialomița 57 de membri. Și a strâns 3000 de semnături pentru europarlamentarele din 26 mai 2019! Adică, de două ori mai multe decât visau ei... Pentru că au muncit, Cioloș și-a făcut timp să-i felicite. A venit într-o miercuri și nu se mai dădea dus. Așa de mult i-a plăcut Ialomița...

Cioloș știe să tacă
Așa cum vă spuneam, Dacian Cioloș a venit la PLUS Ialomița într-o miercuri. Miercuri, 3 aprilie 2019, ca să fim mai exacți. A venit dimineața și s-a afișat public pe la 11,00, în cadrul unei vizite de lucru la ferma lui Costandache de la Perieți. Ce a făcut la PLUS... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2019, 14:05 (9076 vizualizări - 15 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Bărcănești: Cu cuțitul în centrul satului

Polițiștii din Bărcănești au prins miercuri, 13 iulie, un individ de 31 ani din localitate care se afla în centrul comunei și purta asupra sa un cuțit. Bărbatul a fost luat de polițiști și dus la Postul ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2011, 15:14
(8720 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Șofer băut, la volan

Joi, 14 iulie, în jurul orelor 02,20, polițiștii din Țăndărei au oprit în trafic un autoturism condus de un tînăr, de 24 ani, din județul Brăila. Pentru că șoferul mirosea a alcool, polițiștii l-au testat ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2011, 15:14
(6068 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Șofer băut, autor al unui accident

S-a urcat băut la volan și a provocat un accident rutier. Este vorba despre un bărbat, de 55 ani, din comuna călărășeană Borcea. Polițiștii feteșteni au fost sesizați despre producerea unui accident rutier ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2011, 14:04
(5511 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Filtre rutiere în trafic

Șase filtre de polițiști au monitorizat traficul pe șoselele ialomițene, marți, 12 iulie. Scopul principal al polițiștilor rutieri l-a constituit combatere neregulilor din trafic. În cadrul acțiunii polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2011, 14:03
(5089 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne confiscate de polițiști

Timp de 3 ore, polițiștii din Săveni și Sudiți au desfășurat pe raza celor două localități o acțiune pe linia transporturilor ilegale de lemn. În timpul verificărilor, polițiștii au legitimat peste 40 de ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2011, 14:02
(7310 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Hoț prins de polițiști

Un tînăr de 19 ani este acuzatul principal în cazul unui furt din gospodăria unui cetățean din Borănești. Un bărbat, de 57 ani, a reclamat polițiștilor că dintr-o anexă a gospodăriei i-au dispărut mai multe ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2011, 14:01
(8260 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Borănești furt


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2011, 13:21
(4483 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Începe titularizarea cadrelor didactice

Miercuri, 13 iulie, cadrele didactice vor susține examenul de titularizare. Concursul va fi organizat la Liceul Pedagogic din Slobozia. Potrivit Inspectoratului Școlar Județean, pentru cele 121 de posturi ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2011, 13:18
(9396 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoață minoră, prinsă la furat din magazin

O adolescentă de 16 ani este cercetată penal pentru «furt calificat» după ce a furat dintr-un magazin. Poliția Țăndărei a fost sesizată de un vînzător din localitate despre faptul că i-a fost furată o sumă ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2011, 13:16
(7358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Munteni Buzău: Fără permis și băut, la volan

Luni, 11 iulie, agenții Postului de Poliție Munteni Buzău au oprit în trafic pentru control un autoturism. Mașina era condusă de un tînăr, de 27 ani, din Grindu, care nu poseda permis de conducere. Mai ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2011, 13:13
(10630 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copil pe bicicletă, accidentat

Un copil de 13 ani, pe o bicicletă, a încercat să traverseze strada neregulamentar și a fost lovit de o mașină. S-a întîmplat marți, 12 iulie, la Fetești. Incidentul s-a petrecut din cauza imprudenței copilului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2011, 13:10
(7023 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


APIA Ialomița: Crescătorii de bovine pot solicita «prima pe exploatație»

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, Centrul Județean Ialomița, informează că, în perioada 15 iulie-31 august 2011, crescătorii de bovine pot solicita Plata Națională Directă Complementară ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2011, 13:08
(6934 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: «Șofer» beat și fără permis a acroșat cu mașina doi tineri. Și a fugit de la locul accidentului!

Un «șofer» beat și fără permis a accidentat două persoane din Platonești, ulterior fugind de la locul accidentului. Incidentul s-a produs în timp ce un grup de pietoni circula pe partea stîngă a părții ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 16:38
(7967 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat o mașină, a lovit-o și a abandonat-o

Un bărbat de 56 ani a reclamat polițiștilor că mașina proprietate personală i-a fost furată de pe o stradă din Fetești. În mai puțin de 24 de ore, polițiștii l-au prins pe autor, acesta fiind un tînăr, ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 16:19
(6775 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Prinsă la volan fără a avea carnet

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 8 iulie, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune vizînd ordinea publică în comunele Coșereni, Borănești și Bărcănești. În cadrul activităților, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 16:16
(7674 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Baruri controlate de polițiști

Barurile slobozene au fost ținta a peste 30 de polițiști și jandarmi, duminică, 10 iulie, în intervalul orar 0,00-3,00. Aceștia au controlat 6 baruri și două săli de jocuri de noroc, legitimînd 120 de persoane ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 16:15
(7274 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Polițiști, jandarmi și inspectori ITM, în acțiune

Polițiști, jandarmi și inspectori ITM au descins în noaptea de vineri, 8 iulie, în comuna ialomițeană Bucu. Potrivit polițiștilor, au fost legitimate peste 70 de persoane și controlate 12 autoturisme. ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 16:14
(8116 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan fără permis

Polițiștii din Țăndărei au prins în trafic, pe raza localității, un tînăr, de 26 ani, din Călărași, care conducea o mașină deși nu avea permis de conducere pentru nicio categorie. Individului i-a fost întocmit ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 16:12
(8098 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Femeie lovită de o mașină în timp ce traversa strada fără să se asigure

Vineri, 8 iulie, o femeie de 46 ani a fost lovită de o mașină în timp ce încerca să traverseze strada prin loc nepermis și fără să se asigure. S-a întîmplat la Slobozia, pe bulevardul Chimiei, șoferul implicat ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 16:11
(6735 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


DGFP Ialomița: Rambursări de TVA în două tranșe

«La nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa în luna iulie 2011 taxă pe valoarea adăugată în suma de 840805 lei, aferentă unui număr de 19 deconturi cu sume negative ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 15:59
(8129 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Infractor încarcerat pentru «înșelăciune»

Un bărbat de 52 ani, din Capitală, pe numele căruia Judecătoria Sectorului 3 București emisese un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, a fost identificat de agenții Postului de Poliție Axintele ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 15:53
(8783 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-au tamponat pe Variantă

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 8 iulie, pe Varianta de ocolire a municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 50 ani, din Brașov, conducea ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 15:52
(7213 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 18 permise și 8 taloane, reținute. Amenzi de peste 48000 lei!

Polițiștii ialomițeni au acționat pe șoselele județului pentru prevenirea eventualelor incidente rutiere, dar și disciplinizarea traficului rutier. Potrivit datelor IPJ Ialomița, în cadrul acțiunilor desfășurate ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 15:50
(6088 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune nocturnă pentru siguranța publică

Sîmbătă, 9 iulie, siguranța publică a constituit principala cauză a desfășurării unei acțiuni a polițiștilor ialomițeni. Astfel, în intervalul orar 1,00-4,00, polițiștii au legitimat peste 190 de persoane ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 15:49
(8062 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: A intrat cu mașina în șanț

Duminică, 10 iulie, la Urziceni s-a produs un accident de circulație. O mașină a ieșit în decor și s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea părții carosabile. Autoturismul era condus de un bărbat de 4 ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 15:48
(6631 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Țăndărei: La volan fără permis

Polițiștii din Țăndărei au prins în trafic, pe raza localității, un tînăr, de 26 ani, din Călărași, care conducea o mașină deși nu avea permis de conducere pentru nicio categorie. Individului i-a fost întocmit ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2011, 15:47
(6530 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: O bătrînă a rămas fără 9000 lei după ce a fost «prădată» de doi hoți

O femeie de 80 ani din comuna Cocora a rămas fără 9000 de lei, după ce a primit în casă doi hoți. S-a întîmplat joi, 7 iulie, cînd, de dimineață, un bărbat și o femeie s-au dus la poarta victimei solicitînd ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2011, 16:12
(9113 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cocora furt


Ialomița: Dosare penale pentru șoferi cu permisul suspendat sau reținut

Joi, 7 iulie, polițiștii de la Țăndărei au oprit în trafic pentru un control de rutină, un autoturism ce circula pe raza localității. Mașina era condusă de un tînăr, de 26 ani, din Constanța, care avea ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2011, 16:10
(8447 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Două tinere pe un scuter, accidentate

Două tinere în vîrstă de 17 ani, din Fetești, au fost accidentate în timp ce se deplasau pe un moped. În timp ce tinerele se deplasau pe strada Călărași din Fetești, șoferița scuterului s-a angajat în depășirea ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2011, 10:53
(7323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Conducea microbuzul cu permisul suspendat

O patrulă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic, pe șoseaua Brăilei din Slobozia, un microbuz condus de un tînăr de 35 ani, din comuna Valea Ciorii. Din verificările efectuate în bazele ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2011, 10:52
(8674 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...