Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Marian Baboi, noul șef al Învățământului ialomițean

Timp de 6 luni

Marian Baboi, noul șef al Învățământului ialomițean

Aproape de finalul săptămânii precedente, Ministerul Educației a decis înlocuirea din funcția de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Ialomița a Steluței Mitrea și delegarea atribuțiilor aferente acestei funcții lui Marian Baboi, numit de aceeași instituție în funcția de inspector școlar general adjunct. Decizia Ministerului Educației este surprinzătoare și, în timp ce încheie o epocă în care elevii și profesorii din Ialomița au fost tratați cu, să spunem, «răceală», actual aruncă Învățământul ialomițean într-o zonă a nesiguranței având în vedere legăturile controversate pe care actualul șef al IȘJ ... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2025, 08:05 (33601 vizualizări - 38 comentarii)

EVENIMENT

Județul Ialomița organizează etapele naționale a 4 olimpiade și concursuri școlare

Județul Ialomița organizează etapele naționale a 4 olimpiade și concursuri școlare

În perioada aprilie-mai 2024, județul Ialomița va fi gazda a 4 olimpiade naționale și concursuri școlare. Astfel, la Slobozia, vor fi așteptați peste 200 de elevi și profesori din toată țara. A devenit deja o tradiție pentru județul nostru să organizeze astfel de evenimente. «Suntem mândri că putem deveni organizatorii unor astfel de competiții!» susține Steluța Mitrea, șefa Învățământului ialomițean.

 

Concursuri și olimpiade organizate în Ialomița Prima Olimpiadă Națională care se va desfășura în Ialomița este cea dedicată domeniului... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2024, 12:35 (14168 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Școala are chipul societății în care trăim!»

Steluța Mitrea, inspectorul general școlar al județului Ialomița

«Școala are chipul societății în care trăim!»

Învățământul ialomițean trece printr-o perioadă fastă. După 30 de ani de investiții punctuale, haotice, ineficiente, infrastructura de învățământ a intrat într-un proces amplu de reabilitare. Profesorii sunt, în sfârșit, mulțumiți de salariile pe care le primesc, rezultate statistice ne plasează peste media națională, avem elevi olimpici. Iar inspectorul general școlar Steluța Mitrea promite public un Centru de Excelență modern, conform standardelor educaționale moderne. Pare un moment bun să tragem linie și să concluzionăm: «Avem un an școlar foarte bun, plin de provocări și oportunități!». «Iar principala noastră preocupare a fost accesarea fondurilor prin PNRR. Și am reușit!» explică inspectorul... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2023, 17:10 (7716 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Șefa Inspectoratului Școlar Județean Ialomița cere Universității «Ovidius» eliberarea diplomei de master

Șefa Inspectoratului Școlar Județean Ialomița cere Universității «Ovidius» eliberarea diplomei de master

Război în instanță între Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița și Universitatea «Ovidius» din Constanța. Profe­sorii constănțeni i-au anulat acesteia studiile de master pe care le-a urmat în cadrul Facultății de Matematică și Informatică, mo­tivând nelegal faptul că șefa Învățămân­tului ialomițean nu are o diplomă de licență. Steluța Mitrea deținea însă o echivalare a studiilor de licență, document ce-i permite înscrierea la cursuri de masterat.

Se așteaptă decizia instanței În 2017, Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2023, 11:10 (13768 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, gazdă pentru două Olimpiade Naționale

Slobozia, gazdă pentru două Olimpiade Naționale

În perioada 7-15 aprilie 2023, Slobozia este gazdă a două Olimpiade Naționale. Prima, aflată la final, este Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane, care a reunit la start aproximativ 300 de elevi și cadre didactice din întreaga țară. A doua, adresată exclusiv elevilor de ciclul gimnazial din clasele a V-a și a VI-a, urmează să se desfășoare în următoarele zile. Oficialii Inspectoratului Scolar Județean Ialomița au făcut eforturi logistice și organizatorice impresionante pentru ca cele două evenimente care s-au suprapus marți, 11 aprilie a.c., să se desfășoare fără dificultăți. «Prin disponibilitatea de a ne fi oaspeți, prin vibrația intelectuală pe care au generat-o și prin calitatea umană... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2023, 17:05 (9141 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița vor începe școala fără probleme

Elevii din Ialomița vor începe școala fără probleme

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița dă asigurări că, la nivelul județului nostru, școala începe fără situații deosebite. Toate cele 92 de unități de învățământ sunt pregătite să-i primească în clase pe elevi. «Procesul de pregătire a școlilor pentru noul an școlar decurge fără pro­bleme deosebite!» susține Steluța Mitrea, șefa Învățământului ialomițean.

Verificări în școli La începutul acestei săptămâni, o comisie specială, întocmită prin Ordin al prefectului județului Ialomița, a verificat fiecare unitate de învățământ din județ. Comisia a fost alcătuită din membri ai Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

28 August 2022, 12:40 (12518 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița așteaptă de 5 ani învățământul dual

Promisiuni noi pentru anul școlar 2021-2022

Elevii din Ialomița așteaptă de 5 ani învățământul dual

Învățământul dual în Ialomița este doar «scenariu de lucru». În ultimii 5 ani, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu a reușit să școlarizeze niciun elev conform acestui sistem. Inspectorul general școlar Steluța Mitrea promite 5 clase de elevi pentru anul școlar 2021-2022. Georgian Mocănescu, directorul AJOFM Ialomița susține că agenții economici nu sunt interesați de susținerea acestei forme de învâțământ.

Un eșec județean ascuns sub preș
După 30 de ani de experimente educaționale, absolvenții liceelor din Ialomița încă mai așteaptă soluții instituționale care să... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2021, 14:20 (3937 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pandemia de COVID-19 pensionează profesorii din Ialomița mai devreme

Pandemia de COVID-19 pensionează profesorii din Ialomița mai devreme

Controversatele măsuri adoptate de autorități cu privire la activitatea din instituțiile de Învăță­mânt în contextul pandemiei de COVID-19 au un impact major asupra resursei umane. Oficialii Învățământului ialomițean au recunoscut public faptul că, la nivelul județului, școala a început cu zeci de cereri de pensionare anticipată din partea cadrelor didactice. «Au fost profesori care au dorit să iasă la pensie! Le-am respectat decizia...» a precizat Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Mai puțini profesori în școli
Vreme de ani... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2020, 18:45 (10441 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Steluța Mitrea a câștigat procesul intentat Ministerului Educației

De-ale Inspectoratului Școlar Ialomița

Steluța Mitrea a câștigat procesul intentat Ministerului Educației

Ministerul Educației a pierdut procesul pe care Steluța Mitrea, inspectorul școlar adjunct al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, l-a deschis împotriva instituției. Cauza supusă judecății a vizat anularea fișei și raportului de evaluare a activității Steluței Mitrea în cadrul Inspectoratului, în perioada septembrie 2016-august 2017. În baza respectivelor documente, reprezentanții Ministerului Educației, condus la vremea respectivă de ministrul Valentin Popa, au solicitat demisia din funcție a Steluței Mitrea. Dosarul s-a judecat la Curtea de Apel București, instanță care a decis anularea documentelor, dar și obligarea Ministerului Educației la plata unor despăgubiri morale în valoare de... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2020, 11:25 (15191 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Steluța Mitrea a câștigat procesul intentat Ministerului Educației

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița are din nou adjunct

Steluța Mitrea a câștigat procesul intentat Ministerului Educației

Curtea de Apel București a admis cererea prin care Steluța Mitrea, inspectorul școlar general adjunct al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, a cerut suspendarea efectelor Raportului Ministerului Educației, prin care a primit calificativul «nesatisfăcător». În baza acestui document, ea urma să fie demisă din funcție. Sentința dată de Curtea de Apel București este executorie, dar nu definitivă și poate fi atacată la Înalta Curte de Casație și Justiție.

Steluța Mitrea a revenit la serviciu În primăvara acestui an, Ministerul Educației a transmis către Inspectoratul Școlar... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2018, 14:10 (21732 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari și Steluța Mitrea rămân la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița!

Deocamdată, Ministerul Educației s-a răzgândit

Luminița Barcari și Steluța Mitrea rămân la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița!

Ministerul Educației a decis să anuleze evaluarea scandaloasă în baza căreia șefele Învățământului ialomițean riscau să-și piardă funcțiile, urmând să reia procedura de verificare. Decizia survine după ce Corpul de Control al instituției a descoperit deficiențe în privința modului în care s-a realizat verificarea activității Luminiței Barcari și a Steluței Mitrea.

«Așteptăm un răspuns oficial!» Încercarea Ministerului Educației de a le demite din funcții pe șefele Învățământului ialomițean, Luminița Barcari și Steluța Mitrea, prin acordarea calificativului «insuficient» în urma evaluării... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2018, 18:10 (25134 vizualizări - 49 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Steluța Mitrea este noul șef al Învățământului ialomițean

Pentru 60 de zile

Steluța Mitrea este noul șef al Învățământului ialomițean

După demiterea Luminiței Barcari, Ministerul Educației a numit în seara zilei de luni, 4 septembrie 2017, un nou șef pentru Învățământul ialomițean. Este vorba despre Steluța Mitrea, inspector școlar general adjunct în cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Mitrea a fost delegată să ocupe această funcție pentru o perioadă de 60 de zile.

Demisă pentru greșeli comise la IȘJ Arad La finele lunii trecute, ministrul Liviu Pop demitea, prin Ordin transmis pe fax, 13 inspectori școlari generali, printre care și pe Luminița Barcari, șefa Învățământului ialomițean. Aceasta a părăsit... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 14:25 (18752 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

500 mii de absențe au rămas nemotivate în primul semestru școlar

Elevii ialomițeni, recordmani la chiul

500 mii de absențe au rămas nemotivate în primul semestru școlar

În urmă cu o săptămână, oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au susținut o conferință de presă în cadrul căreia au făcut o scurtă prezentare a situației în care se află Învățământul ialomițean, la încheierea primului semestru școlar. Cel mai îngrijorător aspect rămâne absenteismul elevilor care, în primul semestru, s-a ridicat la cote alarmante. Datele statistice ale oficialilor din educația județeană arată faptul că 500 mii de absențe au rămas nemotivate, fiecare elev chiulangiu realizând, în medie, 19 absențe.

Elevii din Ialomița nu vor la școală
Absenteismul... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2017, 15:40 (11739 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Steluța Mitrea a făcut de rușine idealurile liberalilor ialomițeni

Politizarea învățămîntului județean mai așteaptă

Steluța Mitrea a făcut de rușine idealurile liberalilor ialomițeni

Încercarea liberarilor ialomițeni de a politiza învățămîntul județean a fost sortită, deocamdată, eșecului. Responsabilitatea pentru această situație îi revine Steluței Mitrea, cea care nu a reușit să obțină calificative de trecere la examenul pentru funcția de inspector școlar general adjunct al Inspectoratului Școlar. Totuși, rezultatul a fost contestat și așteaptă răspunsul acestui demers. Surprinzător este faptul că, în privința inspectorilor de specialitate, funcțiile nu au miză politică.  Aceiași oameni din mandatele precedente s-au înscris la concursuri pentru a fi reconfirmați în funcții.

N-a fost să fie... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2015, 16:40 (13069 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sala de gimnastică de la Țăndărei are iz penal

Moștenirea liberală naște monștri

Sala de gimnastică de la Țăndărei are iz penal

După aproape 7 ani, investiția în realizarea unei săli de gimnastică noi pentru Școala Nr. 1 Țăndărei atrage atenția opiniei publice din urbe. Un control administrativ desfășurat zilele acestea la nivelul autorităților locale ar putea identifica probleme grave în cheltuirea fondurilor publice pentru acest obiectiv. Directorul școlii, Steluța Mitrea, refuză să comenteze situația. Primarul orașului Țăndărei, Cristian Roman se abține, dar susține că «administrația poate asigura finalizarea investiției, fără preluarea datoriilor restante...».

Istoria sălii de gimnastică
Sala de gimnastică... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 19:15 (9049 vizualizări - 11 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
334 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Combaterea infracționalității, în atenția prefectului Teculescu

Combaterea infracționalității, în atenția prefectului Teculescu

Marți, 25 mai, prefectul Mădălin Teculescu a participat, la sediul primăriei Urziceni, la ședința cu tema combaterea infracționalității în zona de vest a județului Ialomița. La întîlnirea organizată la ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 17:50
(21453 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: «Salonul de primăvară 2010»

Miercuri, 26 mai, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» se deschide «Salonul de primăvară 2010». Expoziția, aflată în organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Uniunii Artiștilor Plastici din România ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 17:48
(17364 vizualizări - 0 comentarii)


Explozie de butelie la Sudiți

Un incendiu s-a produs vineri, 21 mai, la locuința unui cetățean din comuna Sudiți, principala cauză de aprindere a flăcărilor constituind-o montarea necorespunzătoare a buteliei de alimentare a aragazului ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 17:45
(30070 vizualizări - 1 comentariu)


Razie în municipiul Slobozia

86 de polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au organizat vineri, 21 ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 17:12
(34675 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Agenții de pază au furat 14 găini

Vineri, 21 mai, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița și Biroului de Investigații Criminale Slobozia, aflați într-un filtru rutier instituit pe Șoseaua Amara din Slobozia, au oprit pentru control un autoturism ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 16:31
(27435 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cauzat de un șofer băut

Prin Sistemul Național Unic pentru Apeluri de Urgență 112, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată vineri, 21 mai a.c., în jurul orelor 22.00, despre faptul că pe Strada Călărași din municipiu a avut ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 16:30
(26356 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Urziceni: Combaterea evaziunii

În cursul zilei de vineri, 21 mai, polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor au acționat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor limitrofe pentru combaterea faptelor de natură economico-financiară ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 16:29
(28323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton, victima unui accident rutier

În după-amiaza zilei de vineri, 21 mai, în jurul orei 16.45, pe Bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a suferit vătămări corporale. Victima, o femeie ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 16:27
(18212 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Suspiciune de fals: Tînăr analfabet cu permis auto eliberat în Marea Britanie

Polițiștii ialomițeni efectuează cercetări pentru a stabili autenticitatea unui permis de conducere prezentat de un tînăr, de 28 de ani, din Țăndărei, cu privire la care există suspiciuni că ar fi fals ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 19:11
(29549 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune a Poliției

Polițiștii feteșteni au acționat joi, 20 mai, pe linia prevenirii oricăror fapte de natură a tulbura ordinea și liniștea publică. Acțiunea a avut ca principale obiective menținerea climatului de siguranță ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 19:08
(29128 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lemn confiscat la Oborul Municipal

În după-amiaza zilei de joi, 20 mai, în intervalul orar 14.00-19.00, polițiști din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Slobozia și Serviciului de Investigare a Fraudelor, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 19:07
(28427 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează bancherii

Joi, 20 mai, la sediul Inspectoratului de Poliție Județean s-a desfășurat o întîlnire de lucru între inspectorul șef, Viorel Ștefu, ofițeri din cadrul Serviciului de Ordine Publică și reprezentanții a ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 19:05
(26285 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Prins în flagrant cînd încerca să mituiască un polițist

Ca urmare a unui denunț formulat de un polițist din cadrul Postului de Poliție Ciulnița, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, în colaborare cu lucrători din ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 13:09
(31003 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț

Cafeneaua AXA angajează ospătăriță cu experiență. Telefon 0761389345. ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 21:30
(19219 vizualizări - 0 comentarii)


Exercițiu de alarmare în centrul orașului Slobozia

Exercițiu de alarmare în centrul orașului Slobozia

«Joi, 20 mai, la ora 05,03, în zona Vrancea, la o adîncime de 110 km, a avut loc un cutremur de pămînt cu magnitudinea de 6,5 grade pe scara Richter, în județul Ialomița producînd pagube majore materiale ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 20:00
(29312 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmeria va asigura ordinea la Serbările Municipiului Urziceni

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița va asigura cu aproximativ 40 de jandarmi, măsurile de ordine publică cu ocazia Serbărilor Municipiului Urziceni, în perioada 21-23 mai 2010. Jandarmii vor acționa ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 12:10
(30041 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni jandarm


Implementarea proiectului de management al deșeurilor în zona de vest a Ialomiței

Miercuri, 19 mai a.c., prefectul Mădălin Teculescu a participat la conferința organizată la Căminul cultural din Dridu, tema dezbaterii fiind proiectul «Managementul Integrat al Deșeurilor Menajere în localitățile ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 12:02
(28037 vizualizări - 0 comentarii)


Parchetul, nemulțumit de decizia instanței în cazul Scandalului de la Bora

Printr-un comunicat de presă, Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia aduce la cunoștința publicului decizia proprie în ceea ce privește Scandalul de la Bora din 16 mai 2010, reiterînd faptul că a propus ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 11:20
(30880 vizualizări - 0 comentarii)


Proiecte de peste 3,08 miliarde de lei pentru renovarea și dezvoltarea satelor

Agenția de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit urmează să contracteze, în perioada următoare, 295 de proiecte selectate pentru finanțare prin Măsura 322 «Renovarea, dezvoltarea satelor, îmbunătățirea ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 10:19
(29904 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: APDRP proiecte


Beat la volan, un polițist de la Crimă Organizată a dat peste un scuter

Miercuri seara, 19 mai, în jurul orelor 19.00, un polițist din cadrul IPJ Ialomița a provocat un accident rutier. Incidentul s-a petrecut pe Șoseaua Amara, zona Expur, din primele cercetări vinovat pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 21:16
(25963 vizualizări - 2 comentarii)


Guvernul a amînat plata drepturilor salariale cîștigate în instanță

«Guvernul a adoptat o ordonanță de urgență privind plata unor sume prevăzute în titluri executorii avînd ca obiect acordarea de drepturi salariale personalului din sectorul bugetar, decizie luată ca urmare ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 19:20
(23875 vizualizări - 0 comentarii)


Reorganizarea Corpului de Control al Prefecturii

În sala de ședințe a Prefecturii Ialomița s-a desfășurat o dezbatere, principalul subiect fiind reorganizarea Corpului de Control al Prefectului. La întîlnire au participat reprezentanți ai serviciilor ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 18:18
(24548 vizualizări - 1 comentariu)


Fată de 12 ani, fugită dintr-un centru de plasament din București, găsită la Fetești cerșind

În cursul zilei de marți, 18 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat și reținut o minoră urmărită la nivel național din luna aprilie 2010. Fata, în vîrstă de 12 ani, domiciliată ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 18:16
(29160 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Țăndărei

Peste 40 de polițiști au acționat în sistem integrat pe raza Orașului Țăndărei pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. În cursul zilei de marți, 18 mai a.c., în intervalul orar 15 ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 18:13
(30643 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei razie


Recensămîntul General Agricol, în atenția prefectului Teculescu

Marți, 18 mai, prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu a participat, la Țăndărei, la ședința organizată pentru instruirea secretarilor și agenților agricoli din cadrul primăriilor arondate zonei ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 16:37
(23379 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de calificare organizate de AJOFM Ialomița

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întîmpinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, oferindu-le posibilitatea de a urma gratuit un curs de formare profesională ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 16:26
(33811 vizualizări - 2 comentarii)


Țăndărei: Hoți de conducte, prinși în flagrant de jandarmi

Țăndărei: Hoți de conducte, prinși în flagrant de jandarmi

Luni 17 mai a.c., în jurul orei 16.30, membrii patrulei de intervenție Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, la ieșire din orașul Țăndărei, lîngă un pod de cale ferată, mai multe persoane decopertează ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 11:46
(28095 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 05:01
(15132 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 19:31
(15942 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Salonul Anual de Energie Regenerabilă

De joi, 19 mai, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura manifestarea expozițională Salonul de Tehnologii și Echipamente pentru Energii Regenerabile 2010. În paralel, se va derula ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:50
(23612 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...