Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Instituția Prefectului Ialomița: Ședință a Colegiului Prefectural

Instituția Prefectului Ialomița: Ședință a Colegiului Prefectural

Miercuri, 20 decembrie 2023, prefectul județului Ialomița a prezidat ședința Colegiului Prefectural. În cadrul întâlnirii au fost prezentate rapoarte privind starea factorilor de mediu, pentru anul 202... [citește toată știrea]

20 Decembrie 2023, 15:00 (4303 vizualizări - 1 comentariu)

ULTIMA ORĂ

Activitatea ISU Ialomița, în atenția Instituției Prefectului

Activitatea ISU Ialomița, în atenția Instituției Prefectului

Luni, 17 ianuarie a.c., prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, a desfășurat o vizită de lucru în cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița. Reprezentantul... [citește toată știrea]

18 Ianuarie 2022, 18:05 (4401 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

PSD Ialomița a decis: Marin Constantin, propunere de prefect al Ialomiței!

PSD Ialomița a decis: Marin Constantin, propunere de prefect al Ialomiței!

În vreme ce Marian Neacșu taman ce a fost numit în funcția de Secretar General al Guvernului condus de Nicolae Ciucă, șeful de cabinet al lui Pavel, celebrul de-acum Marin Constantin, ex-primar de Albești și ex-subprefect, tremură mărunt în bocancii statului așteptând numirea în funcția de prefect. Asta după ce vinerea trecută, 3 decembrie a.c., Organizația PSD Ialomița a îndeplinit formalitatea de a-l desemna oficial drept candidat social-democrat la funcția de prefect al Ialomiței. Mai mult, nu mai departe de luni, 6 decembrie 2021, la sediul din Kiseleff, președintelui PSD Marcel Ciolacu i s-a adus la cunoștință oficial propunerea desemnării ex-primarului de Albești și ex-subprefectului Marin... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2021, 20:05 (7655 vizualizări - 12 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Țineți minte trei cuvinte: «Costică e președinte!»

Țineți minte trei cuvinte: «Costică e președinte!»

Marin Constantin ex-primar de Albești, ex-subprefect și candidat la funcția de prefect al județului Ialomița când se vor întoarce pesediștii la Putere, a fost numit președinte. Nu dați, năvală, că e președinte interimar. Și nu la PSD Ialomița, unde visează toți cu mic cu mare, ci la filiala aia pricăjită și trădată de la Ion Roată, recent desființată de Marian Pavel pentru vina de a fi fluierat în biserica actualului primare Cazacu.

Fii atent la ce-ți dorești, Costică! La cererea unor cititori înve­derați ai ziarului, răspundem unor întrebări legate de șeful de cabinet al președintelui... [citește_tot_articolul]

13 August 2021, 10:55 (6049 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Gigi Petre a ieșit la raport

Nu aduce anul ce aduce Instituția Prefectului

Prefectul Gigi Petre a ieșit la raport

Vineri, 29 ianuarie 2016, Instituția Prefectului Ialomița a făcut public Raportul anual de evaluare a activităților desfășurate în cursul anului 2015. Evenimentul, unic în acest mandat al prefectului județului Ialomița, s-a desfășurat la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. Din păcate însă, prefectul Gigi Petre nu a depășit cadrul strict al raportului, dovedindu-se unul dintre cei mai plicticoși oficiali în viață.

Nimic nu e întîmplător în administrație
Vineri, 29 ianuarie 2016, de la orele 10,00, angajații Prefecturii și oficiali ai structurilor publice coordonate de... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 19:05 (7559 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionel Ghiorghișor câștigă procesul împotriva Instituției Prefectului

Omul anului 2015 în Ialomița

Ionel Ghiorghișor cîștigă procesul împotriva Instituției Prefectului

În luna mai a anului 2012, Ionel Ghiorghișor, pînă la acel moment subprefect al județului Ialomița, era demis din funcție pentru a face loc actualului subprefect Marin Constantin. Imediat după demiterea sa, Ionel Ghiorghișor dă în judecată instituția. Pe 30 iulie 2014, dosarul ajunge la Curtea de Apel București. După alte 7 luni, Curtea de Apel București admite contestația în anulare și dă cîștig de cauză lui Ionel Ghiorghișor. Imediat după pronunțarea sentinței, Ionel Ghiorghișor declară pentru Independent: «Multă lume mi-a spus că sînt nebun. Această decizie dovedește contrariul. Mă bucur, începusem să cred și eu că sînt. Și mă bucur că politicul... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2015, 19:50 (15767 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ultimele zile ale președintelui PSD Ialomița, Vasile Silvian Ciupercă

Ultimele zile ale președintelui PSD Ialomița, Vasile Silvian Ciupercă

Știm! Am spus-o de atîtea ori încît acum nu mai crede nimeni. Dar de la șeptarii de pe holurile instituțiilor publice și pînă la liderii Opoziției locale (cîtă a mai rămas), din decembrie încoace toți vorbesc numai despre viitorul președinte al PSD Ialomița. Noi vă vom explica de ce președintele Ciupercă va renunța la funcție și, în plus, care sînt scenariile vehiculate la acest moment pe holurile înghețate ale sediului PSD Ialomița.

Coșmarul unei nopți de iarnă
În urmă cu aproape două săptămîni, în perioada 9-11 ianuarie 2015, la Turnu Măgurele, în Teleorman, președintele PS... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2015, 18:55 (23933 vizualizări - 41 comentarii)

EVENIMENT

Abuz de funcție la Consiliul Județean Ialomița

Un consilier județean cere public demisia președintelui Silvian Ciupercă

Abuz de funcție la Consiliul Județean Ialomița

Consilierul județean Ștefan Mihăilă a cerut public demisia președintelui Silvian Ciupercă. Alături de președintele Consiliului Județean sînt vizați secretarul județului, Adrian Ionescu și vicepreședintele instituției, Ioan Martin. În opinia lui Ștefan Mihăilă, cei trei se fac vinovați de blocarea unei propuneri de proiect de hotărîre care viza «modificarea hotărîrii Consiliului Județean Ialomița privind aprobarea organigramei aparatului de specialitate al instituției». În replică, oficialii Consiliului Județean susțin că propunerea «nu este necesară și oportună». Aparent artificial, conflictul creat ascunde unul dintre cele mai mari scandaluri publice din administrația județeană a ultimilor ani... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2015, 19:15 (15734 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Sfânta Treime a politichiei locale

Sculați, voi oropsiți ai social-democrației ialomițene!

Sfînta Treime a politichiei locale

După un an și jumătate de neoguvernare social-democrată, Ialomița a ajuns un terra deserta social, economic și politic. Sărăcia a căpătat accente cronice, afacerile dau faliment una după alta, iar partidele politice s-au transformat din umbre în stafii care nu mai au nici măcar puterea de a-și bîntui simpatizanții. Culmea ironiei e că nici PSD nu se simte prea bine! Și, după cum spun oropsiții care stau sub papucul Sfintei Treimi despre care vorbim azi, nu va trece anul și electoratul tradițional, oropsit timp de 25 de ani, se va lepăda de toți trei...

Ciupercă, Tatăl nostru de la Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2014, 06:05 (11628 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

700000 de lei pentru o sală multifuncțională

Investiție în cultură la Țăndărei, după 16 ani

700000 de lei pentru o sală multifuncțională

Rămas fără un sediu destinat activităților culturale de mai bine de 16 ani, Țăndăreiul se pregătește să-și reîmprospăteze viața culturală. Cu efortul autorităților locale, în oraș va fi amenajată o sală multifuncțională destinată susținerii de spectacole dramatice, cinematografice sau conferințe...

Eforturi îndeplinite
Sala multifuncțională care urmează să fie construită la Țăndărei va fi amplasată în curtea unei foste grădinițe, aflată în conservare de peste 2 decenii. În momentul în care autoritățile locale au decis să construiască sala multifuncțională în respectiva locație... [citește_tot_articolul]

29 August 2013, 17:38 (12797 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ștefan Bălan, căpușa mică și de casă a PSD Ialomița

Un om, o filială de partid, un județ

Ștefan Bălan, căpușa mică și de casă a PSD Ialomița

Vremea marilor tunuri a trecut demult. La ședința cu primarii din subordine de săptămîna trecută, președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă, a avertizat că resursele bugetare sînt pe cale de dispariție. În aceste condiții, firmele de casă ale PSD Ialomița sînt nevoite să se hrănească cu firimituri pentru a supraviețui... Unul dintre specialiștii acestui tip de subzistență se numește Ștefan Bălan. Iar prietenii care l-au ajutat să se conecteze la bugetul administrațiilor locale și instituțiilor publice din Ialomița se numesc Ștefan Mușoiu și Marin Constantin.

Fiecare căpușă de partid își are istoria ei...... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2013, 18:46 (13742 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița se pregătește de alegeri

A mai rămas o lună!

PSD Ialomița se pregătește de alegeri

Așa cum v-am promis săptămîna trecută, după povestea insignifiantului (dar simpaticului, dacă vă plac gîndacii de bălegar politic) Brusli, vă prezentăm astăzi o filă din istoria prezentă și viitoare a PSD Ialomița. Demersul nostru e justificat de faptul că, în mai puțin de o lună de zile, undeva pe la începutul lunii martie, se vor desfășura alegerile pentru șefia PSD Ialomița. Mai corect ar fi să spunem că «vor avea loc formalitățile pentru realegerea președintelui Silvian Ciupercă». Dar nu vrem să ucidem din fașă și ultimele speranțe  ale apropiaților acestuia... Ne înțelegeți, nu-i așa?!

Ciupercă reales, la al «țînșpelea» congres... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:29 (8084 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Somnul Prefecturii Ialomița naște monștri

Control tematic amînat fără explicații

Somnul Prefecturii Ialomița naște monștri

Schimbările succesive de prefecți din Ialomița au instaurat la nivelul instituției o stare de provizorat cvasi-permanentă. În pofida asigurărilor oficiale, controalele tematice anunțate încă de la începutul acestui an nu au fost efectuate nici pînă în prezent. Una dintre problemele semnalate în mod curent o reprezintă inadvertențele din declarațiile de avere sau cele de interese ale aleșilor administrației locale. Prefectul Constantin Atanasiu declară că situația va fi remediată în cel mai scurt timp posibil...

Istoria mică a unei tematici cu pretenții
Moda controalelor tematice... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2012, 10:07 (11397 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Subprefectul Costică, președintele «din umbră» al PSD Ialomița

Subprefectul Costică, președintele «din umbră» al PSD Ialomița

Așa cum vă anunțam săptămîna trecută, lansăm astăzi unul dintre cele mai surprinzătoare scenarii politie ale anului viitor. Potrivit informațiilor pe care le deținem, viitorul președinte al PSD Ialomița nu va fi nici Ion Toma, nici Mihăiță Găină... Ci Marin Constantin, pe numele său mic Costică, ex-primarul de Albești, ajuns peste noapte subprefect apolitic al județului Ialomița.

Sic transit gloria
După cum știți, declarațiile din ultimii ani ai președintelui Silvian Ciupercă zugrăvesc un viitor luminos și ferice al Organizației. Conform acestuia, mieii electorali vor sta la masă... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 09:42 (8208 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Costică, de ce nu ți-ai plătit datoriile?

Primăria Albești, «îngropată» în datorii

Primit cu brațele deschise în administrația județeană, Marin Constantin vrea să uite ce-a lăsat în urmă la Primăria Albești. O listă lungă cu datorii! Așa se face că fosta administrație condusă cu mînă de fier de actualul subprefect a intrat în colaps financiar din cauza restanțelor acumulate. Cel mai mare debit depășește 150000 de lei. Sătui să mai aștepte, creditorii vor să-și ceară drepturile îi instanță...

Bomba toxică de 2400 de lei
În urmă cu aproximativ doi ani, în curtea fostului CAP din Albești polițiștii au descoperit un adevărat depozit ilegal de deșeuri toxice. Tone... [citește_tot_articolul]

22 August 2012, 18:33 (10997 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Cei 7 fantastici» ai politicii locale

Ialomița văzută de sus

«Cei 7 fantastici» ai politicii locale

Cine mai conduce Ialomița zilele acestea? Veți spune, probabil, că USL, că doar ei au cîștigat alegerile locale în 46 dintre localitățile județului și domină prin intimidare cel puțin jumătate din restul localităților. Vă grăbiți, ca de obicei! Sursele noastre în interiorul Uniunii susțin că zilele acestea Ioan Martin, co-președintele liberal al USL, e deja istorie încă nescrisă, iar județul este condus de «cei 7 fantastici ai PSD Ialomița». I-am nominalizat prin această sintagmă pe Silvian Ciupercă, Ștefan Mușoiu, Marin Constantin, Vasile Olaru, Otilia Dumitru, Mihăiță Găină și Marian Pavel, lideri PSD de linia întîi și a doua, dar fără de care administrația locală, viața politică și deciziile... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 17:29 (28249 vizualizări - 32 comentarii)

POLITICĂ

Talcioc instituțional în Ialomița

Cine dă mai mult pentru Prefectură?

Talcioc instituțional în Ialomița

În timp ce Guvernul Ponta aruncă euro în aer, Ialomița deschide talciocul instituțional pentru ocuparea funcțiilor în Prefectură și instituțiile descentralizate. Mercurialul variază între 20 și 50. Mii de euro, evident, fiindcă și euro acela despre care vorbeam nu mai este ce-a fost odată, săptămîna trecută! Cea mai vînată funcție rămîne, oricît ar părea de paradoxal, cea de prefect. Deținută, pentru moment, de către Gigi Petre.

S-a deschis sezonu’
De o lună încoace, imediat după alegerile locale, administrația a început să fiarbă în maluri. Și, o dată cu ea, și-au ieșit din matcă... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2012, 15:03 (35050 vizualizări - 21 comentarii)

POLITICĂ

Unde se duc prefecții, cînd se duc?

Prefecții vechi și noi

Cu această parafrază după Nicolae Filimon deschidem seria unui șir de considerațiuni cu și despre prefecți. Demersul nostru este motivat, pe de o parte, de zvonul, tot mai persistent, care acreditează înlocuirea actualului prefect Mădălin Teculescu în mai puțin de o lună; și, pe de altă parte, de posibilitatea ca social-democrato-liberalii să cîștige alegerile, cele parlamentare, de prin noiembrie 2012...

Prefecți de PD-L
Nominalizările PD-L pentru fotoliul lui Mădălin Teculescu sînt puține. Noi vă oferim două. Prima și cea mai la îndemînă este aceea a actualului subprefect Gigi Petre. Condamnat la funcția de subprefect etern acesta și-ar putea vedea visul cu... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2012, 12:03 (23105 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Parchetul de pe lângă Tribunalul București, interesat de Nelu Găină

10 tone de deșeuri periculoase rămîn îngropate la Albești

Parchetul de pe lîngă Tribunalul București, interesat de Nelu Găină

Scandalul deșeurilor periculoase îngropate la Albești revine în actualitate. Potrivit rezultatelor anchetei Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, «zona infestată reprezintă o amenințare iminentă cu un prejudiciu asupra mediului». În aceste condiții, instituția a luat deja măsuri de preluare, transportare și depozitare temporară a peste 130 de tone de deșeuri periculoase de către SC Vivani. Totuși, din cauza pericolului, aproximativ 10 tone de reziduuri petroliere nu au putut fi preluate. «Gurile rezervoarelor au fost acoperite cu blocuri masive de beton pentru a împiedica accesul. Urmează ca aceste rezervoare să fie dezafectate în perioada următoare, cînd condițiile meteo vor permite efectuarea lucrărilor»... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2011, 09:42 (13185 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Depozitul de deșeuri toxice de la Albești panichează populația

Autoritățile, depășite de evenimente

Depozitul de deșeuri toxice de la Albești panichează populația

La două săptămîni de la identificarea celor 50 de tone de deșeuri toxice depozitate ilegal la Albești, autoritățile județene continuă să ofere explicații contradictorii legate de eveniment. Nelu Găină, unul dintre reprezentanții firmei care a concesionat terenul, este cercetat penal de mai mulți ani. Populația este panicată și reclamă lipsa de implicare a autorităților locale în rezolvarea problemei. Primarul comunei, Marin Constantin, susține că nu există niciun pericol real de contaminare.

Concesiune pentru deșeuri toxice la marginea satului
În urmă cu două săptămîni, în imediata vecinătate a fostului CAP Albești, polițiștii ialomițeni în colaborare cu Garda de Mediu... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2010, 15:20 (19398 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
277 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Manasia: Prinși la scurt timp după ce au furat din magazin

Polițiștii cercetează patru persoane sub aspectul comiterii infracțiunii de furt, prejudiciul creat fiind recuperat în totalitate și restituit părții vătămate. Astfel, polițiștii din cadrul Postului de ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2016, 15:20
(5558 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


IPJ Ialomița: «Alege să fii corect!»

În această perioadă, Ministerul Afacerilor Interne derulează la nivel național o campanie de promovare a corectitudinii și respectării legislației în procesul electoral, sub sloganul «Alege să fii corect ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2016, 18:05
(5261 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Fetești

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, duminică, 13 noiembrie 2016, polițiștii feteșteni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:25
(4597 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Țăndărei: Prinși în flagrant în timp ce încercau să fure din autoturisme

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 13/14 noiembrie 2016, o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Orașului Țăndărei a surprins în flagrant doi minori de 13, respectiv 14 ani, în timp ce încercau ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:20
(7308 vizualizări - 1 comentariu)


Poliția Rutieră Ialomița: 26 de permise reținute, amenzi de peste 85500 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 11-13 noiembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:15
(8189 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Atestarea persoanelor ca agent de securitate

Cererea prin care se solicită atestarea persoanelor ca agent de securitate se depune la unitatea de poliție unde solicitantul are domiciliul sau reședința. Poliția Română eliberează atestate pentru încadrarea ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:10
(6262 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Contrabandă cu motorină și țigări. Mandate de arestare pentru 30 de zile!

Printr-un comunicat de presă, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița precizează că «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații PARASCHIV ADRIAN, COMAN SORIN ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 12:50
(7112 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acoperișurile unor blocuri, luate de vînt

Ca urmare a fenomenelor meteo înregistrate duminică, 13 noiembrie 2016, pompierii ialomițeni au fost solicitati să intervină, în municipiul Fetești, pentru înlăturarea efectelor generate de desprinderea ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2016, 19:20
(6132 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un bărbat, de 43 de ani, din Slobozia, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2016, 19:10
(5519 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrîn acroșat de o mașină

Miercuri, 9 noiembrie a.c., la Urziceni s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2016, 18:25
(5818 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Locuință distrusă de flăcări la Alexeni

O sobă pe lemne defectă a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o locuință construită din lemn, de pe raza localității Alexeni. Evenimentul a fost anunțat la 112  miercuri ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2016, 17:20
(5905 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Alexeni incendiu


Ialomița: Hoți identificați de polițiști

Polițiștii cercetează patru persoane sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt și furt calificat, prejudiciile create fiind recuperate în totalitate și restituite părților vătămate. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2016, 18:15
(4594 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița hoț


Accident la Căzănești

Marți, 8 noiembrie 2016., în localitatea Căzănești s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit că în timp ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2016, 17:15
(5914 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 5 permise reținute, amenzi de peste 33500 de lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 4-6 noiembrie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2016, 18:25
(6454 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj piscicol la Dridu

Braconaj piscicol la Dridu

În cadrul acțiunilor de combatere a braconajului piscicol, o patrulă de jandarmi din cadrul Detașamentului Urziceni a depistat sîmbătă 5 noiembrie a.c., în jurul orei 7,30, pe malul lacului Dridu, doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2016, 17:25
(7670 vizualizări - 0 comentarii)


Doi bărbați din Slobozia, morți în accidentul de pe Autostrada Soarelui. Linii telefonice pentru identificarea supraviețuitorilor

Doi bărbați din Slobozia, morți în accidentul de pe Autostrada Soarelui. Linii telefonice pentru identificarea supraviețuitorilor

UPDATE Reprezentanții Parchetului de pe lîngă Judecătoria Lehliu Gară au confirmat oficial faptul că două dintre cele trei persoane care au murit în ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2016, 18:10
(14196 vizualizări - 0 comentarii)


Arestări preventive în dosarul mașinilor incendiate la Slobozia

La începutul acestei săptămîni, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia și polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au făcut 8 percheziții domiciliare, în Ialomița și București, ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2016, 16:50
(6262 vizualizări - 3 comentarii)


Grivița: Cetățean algerian, depistat cu ședere ilegală

Un cetățean algerian, de 33 de ani, a fost depistat cu ședere ilegală pe raza comunei Grivița. Ulterior, acesta a fost transferat de polițiști către autoritățile italiene, în vederea internării sale într ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 19:45
(6302 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: A încercat să vîndă un smartphone contrafăcut

Jandarmii din Urziceni au depistat pe străzile municipiului un bărbat, de 33 de ani, din comuna Bărbulești, care încerca să vîndă un model de smartphone contrafăcut. Comerciantul de ocazie cerea pe respectivul ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 18:20
(5573 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: S-a răsturnat cu mașina în șanț

Un șofer de 32 de ani, domicilat în județul Călărași, a ajuns la spital după ce s-a răsturnat cu mașina pe care o conducea într-un șanț de pe marginea drumului. Accidentul s-a petrecut în zona localității ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 17:40
(5016 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Biciclist, lovit de o mașină

Un tînăr de 20 de ani, din Valea Ciorii, a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină. Șoferul care a provocat accidentul rutier are 26 de ani și domiciliează în aceeași localitate cu victima. Luni ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 17:10
(4238 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pe raza județului

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au continuat activitățile preventive referitoare la siguranța traficului rutier și în aceste zile. Astfel, luni, 31 octombrie 2016, oamenii legii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 16:15
(6472 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tînăr fără permis și beat la volan, reținut de polițiști

Un tînăr, de 20 de ani, din Fetești, a fost reținut pentru 24 de ore sub aspectul săvîrșirii infracțiunilor de conducere fără permis și conducere a unui autovehicul de către o persoană care se află sub ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 17:25
(6072 vizualizări - 0 comentarii)


Ședință publică la Biroul Electoral de Circumscripție nr. 23 Ialomița

Marți, 2 noiembrie 2016, orele 15,00, va avea loc la sediul Biroului Electoral de Circumscripție nr. 23 Ialomița din Slobozia, Piața Revoluției, nr. 1, ședința publică în care se va proceda la completarea ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 16:20
(5264 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 66000 de lei, 18 de permise reținute

La sfîrșitul de săptămînă precedent, 28-30 octombrie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 15:15
(5705 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Doi bărbați, de 35 și 45 de ani, din Urziceni și Gîrbovi, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 14:20
(4116 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tânăr drogat, depistat de jandarmi

Fetești: Tînăr drogat, depistat de jandarmi

Jandarmii din cadrul patrulei de intervenție Fetești, aflați în timpul serviciului pe raza municipiului, vineri, 28 octombrie a.c., în jurul orei 1,30, s-au sesizat cu privire la faptul că doi tineri se ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 13:25
(5286 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR: Se prelungește sesiunea de primire a proiectelor de investiții pentru procesarea produselor agricole și pomicole și pentru dezvoltarea exploatațiilor pomicole

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) anunță prelungirea sesiunii de depunere a proiectelor de investiții pentru submăsurile (sM) 4.1a «Investiții în exploatații pomicole», 4.2 «Sprijin ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 12:20
(10743 vizualizări - 0 comentarii)


SC CONSTRUCT PEROM SRL

angajează
-șoferi profesioniști
categoria C+E
-mecanici utilaje
-automacaragiu
-inginer mecanic

așteptăm CV-urile dvs
la adresa de e-mail

[email protected]
Pentru mai multe detalii
vă rugăm să ne contactați
la telefon
0264/358.878

27 Octombrie 2016, 20:05


DN2C: Beat la volan, a acroșat cu mașina un biciclist

Miercuri, 26 octombrie a.c., Poliția Orașului Amara a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 19:05
(4232 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...