Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Localitățile din Ialomița vor rămâne fără rețelele de apă promise de operatorul Ecoaqua Călărași

Un proiect sortit eșecului

Localitățile din Ialomița vor rămâne fără rețelele de apă promise de operatorul Ecoaqua Călărași

Problemele pe care le întâmpină marele proiect de investiții al operatorului regional Ecoaqua Călărași au impact și asupra comunităților locale din județul Ialomița. 7 localități din județ s-au asociat cu alte 31 din Călărași pentru a beneficia de peste 2 miliarde de lei în vederea dezvoltării rețelei de apă, cana­lizare și epurare. Recent Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene a refuzat să plătească două solicitări de rambursare, din cauza unor deficiențe de ordin juridic. Primarii comunităților ialomițene care ar fi trebuit să be­neficieze de această investiție au declarat faptul că vor merge la Minister și vor organiza «proteste ad-hoc» pentru... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2025, 08:05 (17210 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Firma Dytras România și cele 6,7 milioane de euro încasate pentru o stație de epurare nefuncțională

Istoria unui eșec investițional din Slobozia

Firma Dytras România și cele 6,7 milioane de euro încasate pentru o stație de epurare nefuncțională

Fără doar și poate, problema mirosurilor pestilențiale provenite de la stația de epurare a orașului Slobozia are legătură și cu starea tehnică a echipamentelor din cadrul acestui obiectiv. Ziarul nostru vă prezintă în acest articol istoria acestui eșec investițional al Primăriei Slobozia, proiect care viza modernizarea completă a stației de epurare. Cu 17 ani în urmă, administrația locală a încheiat un contract cu firma Dytras România pentru retehnologizarea stației. Societatea a încasat 6,7 milioane de euro, fără însă ca investiția să fie realizată. Dacă res­pectivele instalații ar fi fost puse în funcțiune poate că nu am fi ajuns în situația... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2025, 15:10 (12703 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețeaua de canalizare a comunelor Giurgeni, Gura Ialomiței și Mihail Kogălniceanu este NEFUNCȚIONALĂ!

După 15 ani de la demararea proiectului

Rețeaua de canalizare a comunelor Giurgeni, Gura Ialomiței și Mihail Kogălniceanu este NEFUNCȚIONALĂ!

Conectate în cadrul Asociației de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Ialomiței», comunele Mihail Kogălniceanu, Giurgeni și Gura Ialomiței au inițiat, cu 15 ani în urmă, un proiect privind realizarea unei rețele comune de canalizare, investiție finanțată de Uniunea Europeană prin Programul Național de Dezvoltare Rurală. Fără să mai surprindă pe nimeni, investiția este nefuncțională în momentul de față, iar entitatea în numele căreia a fost realizată s-a desființat. Între timp, cetățenii din cele trei localități s-ar fi branșat ilegal la rețeaua de canalizare, apele uzate provenite din gospodării ajungând... pe câmp.

 

Istoria unei investiții ratate... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2025, 08:05 (15027 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Reabilitarea Poliției Municipiului Slobozia se amână

Reabilitarea Poliției Municipiului Slobozia se amână

În iulie 2022, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița anunțau reabilitarea cu fonduri europene a sediului Poliției Munici­piului Slobozia. La 2 ani și jumătate distanță, implementarea acestui proiect nu s-a realizat, deși ar fi trebuit să se încheie la finele anului 2023. În prezent, ace­lași proiect așteaptă evaluarea din partea Agenției de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia pentru ca șan­tierul să fie deschis. Dacă proiectul nu va fi considerat oportun, IPJ Ialomița va pierde 8,2 milioane de lei.

 

Un proiect cu «probleme»... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2025, 08:05 (3294 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii beau apă din fântâni și circulă pe drumuri de pământ

După 30 de ani

Ialomițenii beau apă din fântâni și circulă pe drumuri de pământ

O analiză a Institutului Național de Statistică arată faptul că situația în ceea ce privește conectarea județului Ialomița, în ultimii 30 de ani, la uti­lități publice, nu s-a schimbat semnificativ. Mii de oameni au nevoie de apă curentă, gaze naturale, energie electrică și drumuri mai bune pe care să circule. Într-un singur aspect ne situăm ceva mai bine, iar asta vizează «zonele verzi». Între 1990 și 2022, Ialomița a reușit să-și îmbunătățească suprafața de «spații verzi», dar doar în cazul zonelor urbane. În mediul rural, deficitul de parcuri sau zone de recreere a rămas neschimbat.

Un județ blocat în timp... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2023, 15:05 (6652 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare evaluează prejudiciul generat de investiția în stația de epurare din Slobozia

Scandalul «Dytras» revine în actualitate

Administrația Soare evaluează prejudiciul generat de investiția în stația de epurare din Slobozia

Administrația locală din Slobozia a investit 6,7 milioane de euro în stația de epurare a orașului Slobozia. La 15 ani de la semnarea primului contract cu firma Dytras România, firma care a realizat investiția, admi­nistrația Soare anunță public că va evalua prejudiciul generat de această investiție. «În urmă cu un an am înființat o comisie specială pentru eva­luarea situației și cuantificarea pejudiciului ge­nerat de această investiție. După un an, constatăm că nu se întâmplă nimic... (...) Vom face noi, la nivelul instituției, această evaluare!» a declarat primarul orașului Slobozia, Dragoș Soare. Reamintim că primul contract pentru pentru «modernizarea stației de epurare a municipiului Slobozia... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2023, 12:50 (7104 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiectele Sloboziei, blocate de procese

De mai bine de 10 ani prin instanțe

Proiectele Sloboziei, blocate de procese

Trei dintre investițiile majore ale Sloboziei sunt blocate de litigiile apărute între constructori și autorități. Cel mai vechi dintre procese vizează investiția în stația de epurare a orașului, a cărei valoare s-a ridicat la 28,6 milioane de lei. O a doua inves­tiție blocată este cea pentru stația de tratare a orașului, investiție a cărei valoare se ridică la 7,84 milioane de lei. Însă cele mai multe procese în instanță, 15 conform informațiilor pu­blice, au fost generate de investiția pentru reabi­litarea Pieței Revoluției, unde s-au realizat până acum lucrări în valoare de 19,5 milioane de lei.

Scandalul Dytras a ajuns în instanță în 2011... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2023, 09:50 (11581 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Proiect tehnic nou pentru parcarea subterană din Piața Revoluției

Proiect tehnic nou pentru parcarea subterană din Piața Revoluției

În aprilie 2014, administrația Stoica a demarat oficial lucrările de execuție pentru parcarea subterană din Piața Revoluției. În noiembrie 2020, administrația Soare a recunoscut oficial că «lucrările au carențe structurale» și că parcarea nu poate fi utilizată. La un an distanță, în noiembrie 2021, administrația Soare recepționează proiectul tehnic pentru lucrările restante la acest obiectiv. O luăm de la capăt!

Aceeași Mărie, aceeași pălărie La un an distanță de la primele declarații ale administrației Soare privind parcarea subterană din Piața Revoluției situația lucrărilor rămâne... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2021, 09:55 (11320 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica», sacul fără fund al Sloboziei

Plătim dobânzi pentru bani pe care nu-i folosim

«Groapa lui Stoica», sacul fără fund al Sloboziei

bonus: Plătim rate și dobânzi de 5 milioane de lei anual

Administrația Soare rei­terează intenția de a finaliza parcarea subterană din Piața Revoluției, în pofida nelegalităților constatate la această investiție. Dragoș Soare, primarul Sloboziei, susține că finalizarea acestei investiții este singura soluție posibilă. La acest moment, administrația locală a comandat un nou studiu de fezabilitate, iar o firmă specializată realizează un nou proiect tehnic pentru această investiție. «Nu e normal ce se întâmplă, dar nu mai putem da înapoi... Trebuie să găsim soluții pentru finalizarea acestei investiții!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Plătim dobânzi la bani neutilizați... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2021, 11:20 (9771 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție ratată la stația de tratare a apei din Slobozia

La o lună distanță de rezilierea contractului

Investiție ratată la stația de tratare a apei din Slobozia

bonus: Consiliul Județean Ialomița, 70% din Urban SA Slobozia

Primarul Dragoș Soare a anunțat public că nu va mai prelungi contractul de lucrări pentru fina­lizarea stației de tratare a apei din Slobozia. «Dacă până la finalul lunii nu se execută lucrările restante, contractul nu va mai fi prelungit! Le-am prelungit de 3 ori contractul și n-au trimis un om în șantier de mai bine de 6 luni...» a declarat primarul Sloboziei. Conform informațiilor oficiale, contractul încheiat cu firma SIA Dynamic Solution SRL din Craiova a expirat în luna mai 2021 și a fost prelungit cu încă o lună. Valoarea investiției, inițiată în august 2019 se ridică la 7,84 milioane de lei.

O decizie fără precedent... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2021, 11:05 (8376 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primarul Vasile Popa de la Gârbovi a ratat o investiție de 65 mii de euro

Primarul Vasile Popa de la Gârbovi a ratat o investiție de 65 mii de euro

Noul primar USR PLUS de la Gârbovi a ratat o investiție de 65 mii de euro pentru reabilitarea unui parc. Gurile rele spun că nu a vrut să continue proiectele fostei administrații. Realitatea e însă infinit mai nuanțată. Noi ridicăm doar puțin perdeaua, că 4 ani înseamnă timp destul ca să ne convingem cine are dreptate și cine nu.

Primul eșec administrativ pentru USR PLUS
Electoratul din Gârbovi a decis pentru prima dată după 30 de ani să schimbe culoarea politică a Primăriei. Lăudabilă, de principiu, schimbarea politică a atras după ea și primul eșec administrativ. Preocupat să... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2020, 12:10 (8021 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mocioniu a blocat 3 ani repartizarea terenurilor pentru tinerii în Gării Noi

Ex-primarul Sloboziei care a confirmat

Mocioniu a blocat 3 ani repartizarea terenurilor pentru tinerii în Gării Noi

Campania electorală scoate la lumină blocajele administrative din Primăria Slo­bozia. Conform informațiilor oficiale, au fost identificat 145 de locuri de casă pentru tineri nerepartizate din 2017. Ex-primarul Adrian Mocioniu a fost informat cu privire la situație, dar a refuzat semnarea ordinului pentru înființarea une Comisii de inventariere a loturilor. «Este o situație inexplicabilă! Am reluat procedura și vom repartiza aceste terenuri în cel mai scurt timp posibil...» declară primarul interimar Gabriel Mușat.

Istoria unui dezastru În urmă cu 11 ani, în mandatul primarului... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2020, 16:10 (6072 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul Tineretului din Slobozia a rămas fără sistemul de irigații inteligent

Parcul Tineretului din Slobozia a rămas fără sistemul de irigații inteligent

Cu o suprafață de 15 ha, Parcul Tineretului din Slobozia este cea mai întinsă zonă verde a orașului. În ultimii 10 ani, administrația locală a încercat de nenumărate ori să transforme acest parc într-un adevărat loc de relaxare și petrecere a timpului liber, însă demersurile au eșuat. Singura investiție reală o reprezintă sistemul de irigație asistat pe calculator care, la acest moment, întâmpină probleme de funcționare. Reprezentanții Direcției de Administrare a Domeniului Public a Primăriei Slobozia susțin faptul că este nevoie de un «Plan de regenerare peisagistică» pentru a pune în funcțiune sistemul. Într-o situație similară se află și becurile inteligente, montate pentru a lumina... [citește_tot_articolul]

24 August 2020, 10:50 (6866 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală îngroapă un proiect de 15,3 milioane de lei

Sistem de canalizare subdimensionat la Miloșești

Administrația locală îngroapă un proiect de 15,3 milioane de lei

Comuna Miloșești a accesat prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2 o investiție de 15,3 milioane de lei pentru «sistem de canalizare ape menajere și stație de epurare». Lucrările au început în urmă cu două săptămâni, însă oamenii reclamă că țevile de canalizare sunt subdimensio­nate. «Noi n-am știut, dar ne-au spus muncitorii care lucrează pe străzi... Încă n-o să vedem noi canalizare cât e veacul cu țevile astea. Iar primarul n-are nici o treabă, parcă n-ar trăi și el aici!» susține unul dintre săteni.

Ultima ispravă edilitară a lui Nelu Chițoiu
Locuitorii comunei... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2020, 12:20 (10685 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița Strategiilor de Dezvoltare administrative

Trăim decenii de neîmpliniri mărețe

Ialomița Strategiilor de Dezvoltare administrative

În urmă cu o lună, Consiliul Județean Ialomița a semnat un contract care vizează Actualizarea Planului de Amenajare a Teritoriului Județean. Prezentat drept un document care va genera «o nouă revoluție urbanistică», PATJ reia sub o altă formă Strategia de Dezvoltare a Județului Ialomița în perioada 2009-2020, document deja existent. Dincolo de considerentele financiare, ceea ce este scandalos e faptul că doar câteva duzini dintre sutele de investiții prognozate s-au concretizat în cei aproape 10 ani care au trecut de la elaborarea Strategiei...

Strategii de 2 milioane de lei Strategia... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2018, 11:05 (4475 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ANCHETĂ

«Demolarea» podului de la Dridu a costat 2,5 milioane de lei

Investițiile Consiliului Județean Ialomița

«Demolarea» podului de la Dridu a costat 2,5 milioane de lei

De 4 ani, Consiliul Județean Ialomița încearcă să reabiliteze podul peste râul Prahova, din zona localității Dridu. Demersurile au eșuat, în final obiectivul fiind complet distrus! Pentru «demolarea» podului, care deservea peste 10 mii de oameni din zona de Vest a Ialomiței, administrația  județeană a cheltuit 2,5 milioane de lei. Din septembrie 2017, Consiliul Județean Ialomița a început noi demersuri în privința finalizării investiției. De această dată, lucrările costă mai mult, iar termenul de execuție s-a prelungit.  Concret, de la 2,7 milioane de lei, cât și-a asumat să plătească în 2015 pentru construcția podului de la Dridu, Consiliul Județean Ialomița va cheltui acum 8 milioane... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2017, 09:45 (11245 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a investit inutil în «energia verde»

Consiliul Județean Ialomița a investit inutil în «energia verde»

În urmă cu 5 ani, ramura liberală a administrației Ciupercă plasa Ialomița în centrul investițiilor naționale în «energia verde», respectiv câmpurile de panouri fotovoltaice. Acum, în 2017, singura investiție realizată continuă să fie nefuncțională, iar noua conducere a Consiliului Județean caută soluții pentru limitarea pierderilor generate de această investiție cifrată la 2,8 milioane de lei.

Milioane pentru nimic
Susținut activ de către ex-vicepreședintele Ioan Martin, parcul fotovoltaic de la Giurgeni a fost gândit, în varianta inițială, ca o investiție de 10 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 11:25 (7362 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița ar putea pierde 25 milioane de euro

Eșec parțial la accesarea fondurilor europene

Consiliul Județean Ialomița ar putea pierde 25 milioane de euro

Ialomița vizează investiții în infrastructura rutieră, cofinanțate din fonduri europene, în valoare de 25 milioane de euro. Banii ar putea fi însă pierduți din cauza unor «clarificări»... Informația a fost confirmată oficial de către președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru. «Există riscul real de a pierde această finanțare! Deocamdată ne aflăm în faza de evaluare a proiectului...» a declarat acesta. Vinovatul pentru situația creată a fost identificat în persoana funcționarului public Lucica Boboc.

Cu sacul la proiectul lăudat După ce a ratat o finanțare de 12 milioane... [citește_tot_articolul]

23 August 2017, 20:35 (11148 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Podul de la Dridu nu va fi finalizat în 2015

Podul de la Dridu nu va fi finalizat în 2015

Investiția executată la podul de peste rîul Prahova, la Dridu, stagnează. Oficialii județeni se pregătesc să rezilieze contractul cu Strabenbau Logistic SRL. Valoarea investiției este de 2,8 milioane de lei. Circulația pe pod este blocată din anul 2012.

Investiție cu ghinion
Blocate o dată în anul 2013, lucrările de reabilitare a podului de la Dridu au fost reluate în primăvara anului 2014, după o nouă licitație cîștigată de Strabenbau Logistic SRL. La acest moment însă, graficul de execuție înregistrează întîrzieri, iar oficialii județeni nu mai au soluții pentru deblocarea situației... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 10:25 (9226 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Gara Slobozia, un eșec investițional de 6 milioane de euro

Cu «sprijinul» Primăriei Slobozia

Gara Slobozia, un eșec investițional de 6 milioane de euro

Gara din Slobozia este parte a unui proiect selectat în cadrul «TRANS-Programul Operațional Sectorial Transport» și a fost cofinanțată de Uniunea Europeană prin Fondul European de Dezvoltare Regională. Valoarea proiectului s-a ridicat la aproximativ 6 milioane de euro, iar termenul final de execuție a fost luna mai a anului 2013. În realitate, lucrările au fost finalizate la sfîrșitul anului 2014, iar recepția finală a Gării Slobozia a fost făcută în primăvara acestui an. Potrivit declarațiilor oficiale, la întîlnire au participat, alături de constructori, proiectant și funcționari ministeriali, oficiali locali și reprezentanți ai instituțiilor publice locale. La 6 luni distanță însă, clădirea... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2015, 19:10 (20097 vizualizări - 6 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Fetiță de 8 ani, lovită de un microbuz ce transporta elevi

În cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași din localitate s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 18:32
(7428 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Grindu: Beat cu mașina prin sat

În cursul nopții de marți spre miercuri, 25/26 ianuarie a.c., în jurul orei 23.30, agenții Postului de Poliție Grindu au oprit în trafic un autoturism condus de un localnic, de 22 de ani. Întrucît emana ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 17:12
(10764 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Au furat plăci metalice din gard și le-au predat la fier vechi

După ce în perioada 20-25 ianuarie a.c., au sustras șase plăci metalice din gardul ce împrejmuia un teren intravilan din orașul Țăndărei, doi tineri au fost identificați și prinși de polițiști. Fapta a ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 16:02
(11459 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Urmărit internațional, identificat de polițiști

Polițiști din Urziceni au identificat în cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., un bărbat, de 27 de ani, din Urziceni, urmărit internațional din luna octombrie a anului trecut. Pe numele acestuia Tribunalul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 15:32
(9077 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Drăgoești, sat Valea Bisericii a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs marți, 25 ianuarie, în ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 13:24
(10508 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Beat turtă, s-a suit pe un stîlp să fure cabluri

Un bărbat de 56 de ani, din localitatea Andrășești, a fost prins de polițiști în vreme ce încerca să fure cabluri. Aflat într-o avansată stare de ebrietate, bărbatul a fost surprins în flagrant după ce ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:15
(10203 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: «Am 14 ani si fur telefoane mobile!»

Un minor de 14 ani, din Slobozia, a fost prins după ce a furat un telefon mobil în valoare de 400 de lei. Telefonul aparținea unui localnic din Bordușani, care a sesizat agenții Postului de Poliție cu privire ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:13
(9128 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ion Roată: I-au furat din curte

Luni, 24 ianuarie, polițiștii din Ion Roată au fost sesizați că unui bătrîn din satul Broșteni (aparținător comunei) i-au fost furate țevile de fier din curte. În urma cercetărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(8518 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Roată furt


APIA: Termenul de depunere a cererilor de ajutor acordat producătorilor de lapte de vacă, prelungit

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii interesați că a treia perioadă de depunere a cererilor privind Schema de ajutor specific acordat producătorilor de lapte de vacă din zonele ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(15918 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 18:46
(7039 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente într-o singură zi

Sîmbătă, 22 ianuarie a.c., pe raza județului s-au produs trei accidente de circulație soldate cu vătămarea corporală ușoară a trei persoane, cauza principală a evenimentelor fiind neadaptarea vitezei de ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:53
(7706 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patroni cercetați pentru petarde comercializate ilegal

Doi administratori ai unor societăți comerciale cu sediile în Slobozia sînt cercetați de polițiști întrucît comercializau fără drept articole pirotehnice. Polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:52
(8582 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia petarde


Urziceni: Prevenirea furturilor de animale, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 21/22 ianuarie a.c., începînd cu ora 22.00, timp de trei ore, polițiști de siguranță publică, în colaborare cu jandarmi au acționat pe raza municipiului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:51
(7298 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții SMURD

Echipajele de prim ajutor ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină la sfîrșitul săptămînii precedente la cinci situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 13:14
(10959 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fata care și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei, găsită de polițiști

După ce și-a anunțat mama prin SMS că pleacă alături de iubitul ei de 17 ani, minora Leța Cătălina Maria, de 16 ani, din Fetești, a fost găsită de polițiști. Fata, sesizată ca dispărută la data de 19 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 11:07
(8136 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un singur drum blocat

Puțin înainte de orele 10,00 (09,45), luni, 24 ianuarie, Poliția ialomițeană a dat publicității situația drumurilor unde traficul rutier este întrerupt din cauza poleiului și zăpezii abundente. Astfel ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 10:00
(13349 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: La 15 ani, a «împrumutat» mașina tatălui vitreg pentru o plimbare

Joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 13.30, un bărbat de 35 de ani, domiciliat în localitatea Bărbulești, a sesizat prin Sistemul Național Unic Apel de Urgență 112 dispariția automobilului proprietate personal ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:22
(9906 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești


Ialomița: Cod Galben

Ialomița: Cod Galben

Pentru intervalul 22 ianuarie, orele 12.00-23 ianuarie, orele 23.00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru jumătate de țară. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:05
(11147 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mari la buget

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna decembrie 2010 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 43,6 milioane lei, în procent de 96,01% față de plan, înregistrîndu ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 11:28
(8684 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan și fără permis

Un echipaj al Poliției Rutiere a depistat în cursul nopții de joi spre vineri (21-22 ianuarie), pe DJ212, un bărbat, de 31 de ani, care conducea fără permis. Polițiștii au procedat la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 08:12
(9981 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Biblioteca vine la tine» de 24 ianuarie

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, Liceul de Artă «Ionel Perlea» Slobozia și Grupul Școlar «Înălțarea Domnului» Slobozia lansează proiectul «Biblioteca vine la tine». Proiectul este de fapt ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 16:04
(8281 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Tînăr și Diferit», proiect pentru 20 de tineri

Asociația pentru Dezvoltare și Incluziune Socială, în parteneriat cu Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării, organizează în perioada 21-23 ianuarie 2011 la Bușteni atelierul educațional «Tînăr ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:56
(6642 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Întîlnire cu angajatorii pe tema depunerii online a declarațiilor

Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că joi, 27 ianuarie 2011, ora 10.00, în sala de ședințe a DGFP Ialomița, se va desfășura o instruire a angajatorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:47
(9255 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Potrivit unul studiu realizat de «L’Automobile Magazine»-Franța, referitor la rechemările în service ale principalelor mărci auto, Hyundai se poziționează pe prima poziție, avînd cele mai puține rechemări ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:36
(7942 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Fetești: La 16 ani, și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei de 17 ani. Și e dată dispărută!

În după-amiaza zilei de miercuri, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 14.45, Poliția Fetești a fost sesizată de către o localnică despre faptul că fiica sa, Leța Cătălina Maria, în vîrstă de 16 ani, a plecat ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 10:38
(5823 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 25 de hoți, surprinși la furat de fier vechi

25 de persoane, cu vîrste cuprinse între 15 și 56 de ani, dintre acestea patru fiind femei, au fost surprinse de polițiștii feteșteni în timp ce furau fier vechi din incinta unei firme din localitate. ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 08:51
(8404 vizualizări - 1 comentariu)


Un constănțean beat cui, prins la volan pe o stradă din Amara

În cursul nopții trecute, în jurul orei 1.00, pe o stradă din Amara, a fost identificat un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 49 de ani, din localitatea constănțeană Cobadin. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 07:22
(8420 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pământ!

Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pămînt!

În dimineața zilei de joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 5.00, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea unui accident în apropierea de podul din oraș. Ulterior, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 17:25
(6666 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune pentru conștientizarea tinerilor asupra votului

Miercuri, 26 ianuarie 2011, începînd cu ora 10.00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura, sub genericul «Relevanța participării tinerilor la desfășurarea procesului electoral» ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:40
(7729 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul pentru Imigrări: 426 de străini, înregistrați legal în Ialomița

Potrivit datelor Biroului pentru Imigrări, în evidențele serviciului, la finele anului 2010, în Ialomița figurau 301 cetățeni străini. Dintre aceștia, majoritatea străinilor o reprezintă cetățenii din ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:21
(8250 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...