Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Adrian Mocioniu și-a luat adio de la Primăria Slobozia

Adrian Mocioniu și-a luat adio de la Primăria Slobozia

Adrian Mocioniu nu mai este primar al munici­piului Slobozia. Se consi­deră demisionat din funcție pe 17 august 2020, când și-a depus candidatura pentru un nou mandat pe listele PRO România, alături de Victor Moraru. La acest moment, interimatul la conducerea Primă­riei Slobozia este asigurat de către viceprimarul Gabriel Mușat.

Petecul de la sacul PRO România «Adrian Mocioniu și-a luat cele două sacouri slim din garderoba biroului de primar, a cerut membrilor PRO România să saboteze în continuare activitatea instituției și... dus a fost!» declară anonimă o sursă din cadrul... [citește_tot_articolul]

25 August 2020, 13:55 (9438 vizualizări - 6 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Frații» primarului Adrian Mocioniu

«Frații» primarului Adrian Mocioniu

În fluviile de dejecții electorale cu care ne călesc candidații administrației locale, am remarcat cu surprindere mirosul «tare» pe care îl emană această fotografie. Ea a fost realizată cu ceva săptămâni în urmă pentru a «celebra» asfaltarea unui petic de stradă în Cartierul Gării Noi, la 10 ani de la înființare. Ceea ce surprinde nu e însă calitatea îndoielnică a asfaltului. Nu! După cum puteți observa, în stânga primarelui pășește mândru de salariul său de 16000 de lei lunar administratorul Gheorghe Puia, adus la Primărie grație mult mai celebrului său frate, Mihai Puia, șeful DSVSA Ialomița. Iar în dreapta, ceva mai stingher, pășește Mihai Neacșu, fratele șefului de partid... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 14:50 (6533 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Reabilitarea Pieței Revoluției se amână pentru 2022

Slobozia: Reabilitarea Pieței Revoluției se amână pentru 2022

Autoritățile locale din Slobozia sunt fără soluții în ceea ce privește finalizarea proiectului de reabilitare a zonei centrale a orașului. Potrivit unor documente oficiale, abia în februarie 2021 municipalitatea va face demersuri pentru a scoate la licitație lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției. Până atunci, Primăria Slobozia va cheltui aproximativ 300 mii de lei de lei pentru a actualiza studiile de fezabilitate și a realiza alte proiecte tehnice care să permită deschiderea șantierului. Între timp Adrian Mocioniu, primarul încă în funcție, lansează declarații prin care scuză eșecul administrației sale în legătură cu acest proiect: «Se lucrează la reproiectarea Pieței Revoluției... Am cerut proiectantului soluții de spațiu verde mai mult pentru că nu mai suportam betoanele acelea peste betoane!»... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2020, 11:20 (6702 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Transportul public la Slobozia produce pierderi de peste 1 milion de lei anual

Cu autobuze închiriate

Transportul public la Slobozia produce pierderi de peste 1 milion de lei anual

În urmă cu 2 ani, în luna august 2018, admi­nistrația Mocioniu decidea reînființarea Servi­ciului Public de Transport Local la Slobozia. La momentul respectiv, decizia a reprezentat o condiție obligatorie pentru accesarea unui proiect european în valoare de 7 milioane de euro pentru achiziționarea a 13 autobuze electrice. La 1 august 2019, primarul Adrian Mocioniu devenea unul dintre primii călători al celor 5 autobuze închiriate care deservesc cele două trasee din oraș, respectiv Slobozia Nouă și Bora. După un an de funcționare, Serviciul Public de Transport Local a înregistrat pierderi de 1,6 milioane de lei...

Promisiuni electorale cu Adrian Mocioniu... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2020, 10:50 (7478 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu la final de mandat

3 probleme fără soluții, 4 ani ratați

Administrația Mocioniu la final de mandat

În urmă cu 4 ani (și două săptămâni), pe 24 iunie 2016, Adrian Mocioniu depunea jurământul în calitate de primar al Sloboziei. Promisiunile campaniei sale electorale, vreo 24 la număr, ar fi transformat Slobozia într-un oraș «european». N-a fost să fie, iar spațiul tipografic nu ne permite să le detaliem pe toate. Prezentăm azi doar 3 dintre promisiunile importante lansate la în­ceput de mandat. Promisiuni care, în opinia contri­buabililor slobozeni, ar fi putut fi respectate...

«Groapa lui Stoica», eșecul lui Mocioniu
În 2016, cu o săptămână înainte de alegeri, Victor Moraru... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2020, 10:55 (6098 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cântecul de lebădă al Consiliului Local Slobozia

Începutul sfârșitului

Cântecul de lebădă al Consiliului Local Slobozia

Joi, 25 iunie 2020, în Sala de Spectacole a Casei Municipale din Slobozia, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia. Pe ordinea de zi au figurat 19 proiecte de hotărâri care au vizat activitatea administrativă a municipiului. Așa cum era de așteptat, cel mai disputat proiect a fost cel care a vizat «aprobarea alocării fondurilor necesare pentru finanțarea progra­melor sportive în anul competițional 2020-2021».

Bani pentru stația de epurare Unul dintre proiectele de hotărâre de interes pentru slobozeni ar putea fi cel care a permis alocarea sumei de 8000... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2020, 12:20 (5316 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu încalcă abuziv proprietatea fraților Petrache

Proprietatea privată e un moft la Slobozia

Administrația Mocioniu încalcă abuziv proprietatea fraților Petrache

O  familie din Slobozia reclamă faptul că administrația locală i-a dărâmat abuziv gardul curții, în condițiile în care «există 3 procese pe rol», iar decizia instanței nu e definitivă. În replică, primarul Adrian Mocioniu susține că decizia a fost luată în numele «interesului public», pentru resistematizarea stradală a zonei. Următoarea înfățișare în acest proces a fost stabilită pentru luna octombrie a anului în curs.

Familia reclamă un abuz «fantastic»
«Domnul primar Adrian Mocioniu a trimis în mod abuziv în data de 3 iunie 2020 o echipă formată din Poliție, membrii de la DADP, jurista primăriei și un executor, pentru a dărâma un gard de 124 de metri, care susține dumnealui în mod injust că ar fi pe domeniul public. În momentul de față, există 3 procese pe rol, care sunt intentate de noi, care au fost amânate pe data de 16 iunie 2020, pentru a opri acest abuz fantastic. Domnul primar nu a ținut cont de faptul că sunt aceste procese pe rol și a trimis echipa mai sus menționată pentru a dărâma acest gard!»... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2020, 10:50 (9966 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Adrian Mocioniu îngroapă echipa de handbal a Sloboziei

Primarul Adrian Mocioniu îngroapă echipa de handbal a Sloboziei

bonus: Adevărul despre HCM Slobozia

Echipa de handbal a Sloboziei este pe punctul de a rata șansa de a juca un nou sezon în Liga Națională. Unul dintre principalii artizani ai acestui eșec este primarul Adrian Mocioniu. El a declarat încă din anul 2017 că dorește redirecționarea fondurilor bugetare către fotbal. Președintele HCM, Nicolae Goidea, susține că cele 2 milioane de lei care ar putea fi alocați echipei la ședința Consiliului Local de la sfârșitul acestei luni sunt «risipă de bani publici». Decizia finală va fi luată joi, 25 iunie 2020, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia.

Puțină istorie sportivă locală... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2020, 20:10 (11388 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Valeriu Roșca, ex-directorul DADP, a câștigat în instanță războiul cu primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu

Dreptate pe banii contribuabililor

Valeriu Roșca, ex-directorul DADP, a câștigat în instanță războiul cu primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu

Demis de către primarul Adrian Mocioniu fără preaviz și în fața camerelor de filmat, ex-directorul DADP Slobozia, Valeriu Roșca, a câștigat în instanță «reintegrarea reclamantului în funcția deținută anterior». Decizia Tribunalului Ialomița nu este definitivă, ea putând fi atacată la Curtea de Apel București. «Vom respecta decizia instanței în momentul în care ea va fi definitivă!» a declarat primarul Adrian Mocioniu.

Primăria e moșia lui Mocioiu Susținut activ de către primarul Adrian Mocioniu, Valeriu Roșca a deținut timp de 3 ani funcția de director al DADP Slobozia... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2020, 14:10 (45055 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Terasele Sloboziei se redeschid ilegal

Sub ochii autorităților locale

Terasele Sloboziei se redeschid ilegal

La sfârșitul lunii mai, în plin centru al orașului, la doi pași de Primărie, doi antreprenori locali au ridicat ilegal ziduri pe amplasamentul unei viitoare terase estivale. Tot atunci, profitând de înceta­rea Stării de Urgență, terasa de la Clubul Tineretului, și ea ilegală, s-a redeschis. Sunt două exemple dintr-un lung șir. Și totul se întâmplă sub ochii îngăduitori ai autorităților care promit că vor lua măsuri.

Nicio vară fără terase ilegale Povestea teraselor deschise ilegal la Slobozia e veche de când administrația. În anul 2017 însă, după un scandal public legat de extinderea... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2020, 10:50 (5463 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Reportaj de declarații» cu primarul Adrian Mocioniu

Senzațional! Țineți aproape! Numai la Slobozia!

«Reportaj de declarații» cu primarul Adrian Mocioniu

Înainte cu câteva luni de alegerile din septembrie (dacă or fi atunci!) pri­marul Adrian Mocioniu a înviat! Dă cu var borduri, face vizite omagiale prin parcuri, semnează contracte de investiții pe bandă rulantă și... se filmează pe străzile orașului. Iar declarațiile lui sunt atât de savuroase încât ne-am decis să le consemnăm pentru eternitate. Nu de alta, dar știți cum se spune: cine nu-și cunoaște istoria... e condamnat să o repete!

Fractura logică a declarațiilor publice Domnul primar Mocioniu se filmează la costum, așa cum se poartă de obicei. Materialul video e încărcat pe pagina... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2020, 12:20 (11475 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primarul Adrian Mocioniu a dat în mintea copiilor!

În vreme ce toată suflarea națională se pregătește să iasă la iarbă verde, mici, bere și locurile de muncă lăsate de izbeliște timp de două luni (dacă le-om mai găsi), primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, raportează cu mândrie pe pagina sa de socializare că a reabilitat 28 de locuri de joacă pentru copii. La ele se va adăuga, curând, și locul de joacă de 200 mii de euro din Bora, probabil cel mai scump loc de joacă în aer liber din toată România. Îl aplaudăm și noi public pe această cale și îl încurajăm să nu se oprească aici. El ar putea, de exemplu, după modelul omologului său de la Urziceni, să reabiliteze și ștrandul municipal, lăsat în paragină încă de pe vremea predecesorului său, Alexandru... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2020, 12:05 (6745 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu nu se joacă

Slobozia: «Capcane» edilitare pentru cetățeni în Cartierul Gării Noi

Lucrările de asfaltare din Cartierul Gării Noi din Slobozia vor costa 6,7 milioane de lei. La prima strigare, că nici nu au început... Între timp, cetățenii din cartier se confruntă cu noi provocări din partea administrației. După «piscinele» cu noroaie deschise de 11 ani și stâlpii de iluminat în mijlocul trotuarelor au apărut și... capcanele tip «canalizare».

Drumul de la Facebook la realitate De când a început pandemia, administrația Mocioniu nu mai prididește să se laude cât e mediul on-line de lung și de lat cu realizările sale epocale. Ultima dată, primarul Mocioniu declara cu... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2020, 11:05 (4178 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația ar încălca dreptul de proprietate privată

Slobozia: Sensul giratoriu de la ieșire blochează activitatea unei firme

În urmă cu două luni, administrația Mocioniu anunța cu mândrie edilitară finalizarea lucrărilor la sensul giratoriu de la ieșirea din oraș către Țăndărei. Graba cu care au fost finalizate lucrările ar ascunde însă vicii de execuție reclamate de către una dintre firmele din zonă. Potrivit unei adrese remise Primăriei Slobozia, Paradis Business Center susține că i-ar fi fost încălcat dreptul de proprietate», restricționându-se o cale de acces pentru aprovizionare. În replică, autoritățile locale și-au declinat competența, susținând că responsabilitatea aparține DRDP Constanța, titularul proiectului.

Fapte înainte de toate... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2020, 14:10 (14275 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 50 milioane de lei pentru autobuzele ecologice inexistente

Slobozia pune carul înaintea boilor. Ne scuzați, depoul înaintea autobuzelor!

Investiție de 50 milioane de lei pentru autobuzele ecologice inexistente

Administrația Mocioniu a anunțat joi, 23 aprilie 2020, semnarea unui contact de 36 milioane de lei pentru «Modernizarea transportului public din Municipiul Slobozia». Banii vor fi utilizați pentru construirea unei baze auto pentru cele 13 autobuze ecologice pe care Primăria Slobozia le promite orașului de 2 ani... Autobuzele însă lipsesc, iar șansele ca ele să fie achiziționate rămân infime!

Administrația  locală e consecventă
Primarul Adrian Mocioniu continuă, cu consecvență, seria investițiilor mai mult sau mai puțin utile Sloboziei. După investiția de 28 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2020, 11:05 (5880 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

COVID-19, agent electoral pentru primarul Sloboziei

COVID-19, agent electoral pentru primarul Sloboziei

Primarul Adrian Mocioniu este acuzat că își face campanie electorală profitând de pandemia Coronavirusului. El folosește aparatul administrativ local și așa-zișii voluntari ai Primăriei special în acest scop, sloganul «campaniei» declanșate în urmă cu 2 săptămâni fiind: «Facem cumpărăturile pentru dumneavoastră!». În proiect sunt implicate apoximativ 50 de persoane, voluntari, membri de partid sau angajați ai Primăriei Slobozia...

Campanie cu «măști» În urmă cu două săptămâni, Primăria Slobozia a declanșat o amplă campanie de informare și sprijinire a populației Sloboziei, în condițiile... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2020, 11:10 (4437 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Înfrățirea Sloboziei: «Frații» chinezi din Nanyang nu (mai) răspund la e-mail

Înfrățirea Sloboziei: «Frații» chinezi din Nanyang nu (mai) răspund la e-mail

Oficialii chinezi din orașul Nanyang din Provincia Henan/China, înfrățit cu Slobozia, nu (mai) răspund la e-mail. Primarul Adrian Mocioniu susține că a solicitat orașului cu care suntem înfrățiți sprijin logistic, personal medical calificat și echipamente medicale, dar până la acest moment nu a primit niciun răspuns. Reamintim că «jurămintele de înfrățire» cu chinezii au fost contrasemnate de către Alexandru Stoica în 2012, după alte documente parafate de Gabi Ionașcu cu un an mai devreme.

La frații chinezi sună ocupat Orașul Slobozia este înfrățit cu orașul Nanyang din Provincia Henan... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2020, 16:20 (5368 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Aproape 1 milion de lei pentru un loc de joacă în Cartierul Bora!

Primarul Mocioniu continuă seria investițiilor din fonduri europene

Aproape 1 milion de lei pentru un loc de joacă în Cartierul Bora!

În vreme ce Consiliul Județean Ialomița ia în calcul realocarea fondurilor destinate investițiilor, administrația din Slobozia continuă cursa investițiilor edilitare. Joi, 26 martie 2020, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, consilierii locali i-au reproșat primarului Adrian Mocioniu că «aceste preocupări sunt inadecvate...». Plenul Consiliului a aprobat, in extremis, o investiție de 918 mii de lei pentru realizarea unui parc pentru copii în Cartierul Bora.

Sedință la scenă deschisă
Ședința Consiliului Local Slobozia de joi, 26 martie a.c., s-a desfășurat în... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2020, 12:50 (11671 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Contract de 4 milioane de lei pentru piste de biciclete la Slobozia

Tichia de mărgăritar a administrației Mocioniu

Contract de 4 milioane de lei pentru piste de biciclete la Slobozia

Miercuri, 18 martie 2020, primarul Adrian Mocioniu a semnat un contract de 4 milioane de lei pentru realizarea unei rețele de piste pentru biciclete în Slobozia. Acesta este al treilea contract semnat de primarul Sloboziei de la începutul anului și până în prezent pentru proiecte care vizează modernizarea orașului. Finanțarea celor 3 proiecte se va face din fonduri europene, iar orizontul de așteptare pentru finalizarea investițiilor este anul 2023.

Încă o fantezie administrativă Primarul Adrian Mocioniu a semnat miercuri, 18 martie a.c., contractul de finanțare a proiectului «Rețea integrată de piste de biciclete pentru facilitarea mobilității alternative nepoluante»... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2020, 15:10 (4308 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

«Centrul de carantină de la Amara a devenit un focar de infecție!»

Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu

«Centrul de carantină de la Amara a devenit un focar de infecție!»

DSP Ialomița: «Afirmațiile din spațiul public potrivit cărora imobilul utilizat pentru carantinare este un focar de infecție sunt false și tendențioase!»

Marți, 17 martie 2020, la orele 15,00, primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu a organizat o conferință de presă în cadrul căreia a făcut declarații șocante. În opinia sa, Centrul de carantină de la Amara este compromis, dat fiind faptul că persoanele aflate în carantină nu au respectat măsurile impuse de către autorități. Primarul Sloboziei a subliniat că singura soluție pentru protejarea populației o reprezintă autoizolarea și a susținut că este pregătit să ia măsuri drastice împotriva celor care încalcă deciziile Comitetului Local pentru Situații de Urgență.

Declarații șocante Adrian... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2020, 18:35 (16005 vizualizări - 30 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Bătrînă de 74 de ani, găsită moartă în apartament

Sîmbătă, 30 octombrie a.c., echipajul de descarcerare al Gărzii Slobozia s-a deplasat în municipiul reședință de județ pentru deblocarea ușii de la apartamentul unei femei în vîrstă de 74 de ani, situat ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 12:58
(13786 vizualizări - 0 comentarii)


Noapte de foc pentru pompierii ialomițeni: 3 incendii în 4 ore

Este vorba de noaptea de vineri spre sîmbătă, 29/30 octombrie, cînd, în mai puțin de 4 ore, militarii au fost solicitați să intervină la stingerea a trei incendii izbucnite pe raza județului.
Astfel ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 12:57
(14152 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: «Rapsozii la ei acasă»

Munteni Buzău: «Rapsozii la ei acasă»

Printre preocupările permanente ale Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița se numără și organizarea anuală a unei manifestări legate de inima și sufletul țăranului ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 12:50
(18060 vizualizări - 0 comentarii)


Furt din casieria Primăriei Brazii

După ce săptămîna precedentă Independent a dezvăluit o inginerie financiară prin care casierița Primăriei Fierbinți-Tîrg și-ar fi însușit necuvenit 64 mii de lei din banii contribuabililor, polițiștii fac ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2010, 13:25
(13445 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», în atenția ITM

Potrivit unei informări, în perioada 21-22 octombrie 2010, Inpectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat o campanie națională privind legalitatea relațiilor de muncă în domeniul fabricării de produse ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2010, 13:24
(15008 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Accident cu scuterul

Un bărbat de 35 de ani a fost victima unui accident rutier pentrecut în apropierea localității Urziceni. Incidentul s-a produs, joi, 28 octombrie, cînd victima, conducător al unui moped, a intrat într-un ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2010, 13:24
(15724 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Săveni: Lemn confiscat

Joi, 28 octombrie, polițiștii din localitatea Săveni au depistat pe raza localității un autocamion condus de un bărbat, de 30 de ani, din județul Vrancea. Autocamionul era încărcat cu lemne, peste 5 metri ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2010, 13:22
(15891 vizualizări - 0 comentarii)


Pește în portbagaje de mașini

Miercuri, 27 octombrie, polițiștii ialomițeni au descoperit în mașinile a trei șoferi peste 170 kilograme de pește, specia fitofag, caras și plătică, pentru care conducătorii auto nu au putut prezenta documente ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2010, 14:06
(14768 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: pește Ialomița


Făcăeni: Furau lemne

Un bărbat, de 41 de ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii miercuri, 27 octombrie, întrucît mai multe persoane furau lemne dintr-o explotație forestieră din Balta Ialomiței. Deplasîndu-se la fața locului ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2010, 14:06
(18324 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt lemne


Balaciu: Depistat cu numere de înmatriculare expirate la mașină

Un bărbat de 34 ani, din Traian, este actual cercetat de polițiști după ce a fost prins în trafic conducînd o mașină cu numere de înmatriculare expirate. Șoferul a fost identificat de către polițiștii din ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2010, 14:05
(17624 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Acțiune în trafic

Miercuri, 27 octombrie, polițiștii din Țăndărei au organizat în localitate o acțiune preventivă pe linia traficului rutier. În timpul acțiunilor au fost legitimate 73 de persoane, 60 de mașini au fost verificate ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2010, 14:04
(13471 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița participă la mitingul de susținere a moțiunii cu 1200 de manifestanți

Județul Ialomița este prezent la București cu peste 30 de autocare și circa 1200 de manifestanți. Aceștia au fost mobilizați de către liderii sindicatelor locale și partidele politice de opoziție. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 12:50
(15983 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: miting Ialomița


Trei polițiști ialomițeni, condamnați pentru luare de mită

După ce au solicitat bani pentru a «ierta» contravenienții, trei polițiști ialomițeni au fost condamnați definitiv la închisoare cu suspendare pentru luare de mită. Întrucît sentințele judecătorești au ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 10:12
(16401 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Hoț trimis după gratii

Marți, 26 octombrie, polițiștii din Andrășești au reținut un bărbat, de 30 de ani, din Miloșești. Pe numele bărbatului a fost emis un mandat de arestare în data de 19 octombrie, individul fiind acuzat de ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 10:10
(16165 vizualizări - 0 comentarii)


Beți la volan sau circulînd cu numere false la mașini

În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 26 spre 27 octombrie, polițiștii din Căzănești au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe direcția Slobozia-Urziceni. În urma verificărilor de rutină ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 10:08
(16878 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile la Fisc se depun doar electronic

«Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița informează că, începînd cu obligațiile declarative aferente lunii octombrie cu termen de declarare 25 noiembrie 2010, declarațiile fiscale vor ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 10:06
(15641 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 08:58
(13095 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 08:28
(13584 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Au tîlhărit o fetiță de 13 ani

Duminică, 24 octombrie, în jurul orei 21,00, un bărbat din Perieți a reclamat polițiștilor faptul că fiica sa, de 13 ani, a fost victima unei tentative de tîlhărie, comisă în fața blocului unde domiciliază ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:32
(16365 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Erbicid confiscat de polițiști

Țăndărei: Erbicid confiscat de polițiști

1000 de lei amendă și 200 litri de erbicid confiscat. Acesta este rezumatul unui verificări a unei mașini, aflată în trafic pe raza localității Țăndărei. Șoferul, un bărbat de 37 de ani, din Călărași, a ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:30
(23169 vizualizări - 2 comentarii)


Din nou modificări la asigurările angajaților plătiți cu drepturi de autor

Potrivit unei informări a Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, începînd cu 25 octombrie 2010 declararea contribuțiilor individuale de asigurări sociale și de asigurări pentru șomaj pentru contribuabilii ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:30
(15011 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Găinari prinși de polițiști

La începutul săptămînii, luni, 25 octombrie, o bătrînă de 73 ani din Scînteia a reclamat polițiștilor faptul că în noaptea de duminică spre luni hoții i-au furat din ogradă o plită din fontă, un furcoi ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:29
(16740 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor încarcerat

Luni, 25 octombrie, polițiștii din Axintele și Sălcioara au prins, pe raza localității Lehliu-Gară, un bărbat, de 27 de ani, din Sălcioara, pe numele căruia exista un mandat de arestare preventivă emis ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:28
(15031 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Hoți la porumb

Polițiștii din Bordușani au prins 9 persoane, cu vîrste cuprinse între 20 și 61 ani, care folosindu-se de 5 căruțe au furat peste 1200 kg porumb de pe o solă deja recoltată ce aparținea unui societăți agricole ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:26
(17821 vizualizări - 1 comentariu)


Balaciu: La volan fără permis

În cursul nopții trecute, 25 spre 26 octombrie, polițiștii din Balaciu au depistat în trafic, pe un drum comunal, un autovehicul condus de un localnic, de 36 de ani. Verificînd documentele șoferului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:25
(15344 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne vîndute ilegal

În cursul dimineții de luni, 25 octombrie, polițiștii din Maia au depistat în trafic un autocamion ce transporta și vindea lemne. La volan se afla un tînăr, de 25 de ani, din Vrancea, iar cu ocazia verificării ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:23
(14014 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia lemne ilegal


Un morun și 17 kg de icre negre, în portbagajul unui autoturism

Duminică, 24 octombrie, polițiștii feteșteni au oprit în trafic, pentru un control de rutină, o mașină condusă de un bărbat, de 42 de ani, din localitatea Giurgeni. Potrivit polițiștilor, în portbagajul ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2010, 13:31
(16233 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Depunere de coroane de «Ziua Armatei»

Luni, 25 septembrie, Instituția Prefectului Ialomița a organizat o serie de activități pentru celebrarea «Zilei Armatei». Evenimentul a debutat la Monumentul eroilor «Colonel Popescu», în jurul orelor ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2010, 13:25
(12380 vizualizări - 0 comentarii)


Băiețel de 9 ani, înecat la Giurgeni

Un băiețel de doar 9 ani și-a găsit sfîrșitul înecîndu-se într-o cuvă betonată a unei stații de pompare. Tragedia s-a petrecut în localitatea Giurgeni. Băițelul plecase la pescuit în dimineața de sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2010, 13:24
(12202 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: A explodat butelia

O improvizație la o butelie a făcut ca aceasta să explodeze, provocînd un incendiu de proporții la Miloșești. Flăcările s-au aprins în după-amiaza zilei de duminică, 24 octombrie și au cuprins bucătăria ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2010, 13:22
(17413 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...