Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Marea ecologizare social-democrată din Cartierul Bora

Marea ecologizare social-democrată din Cartierul Bora

Sâmbătă, 15 martie 2025, pe la orele 10,00 trecute fix, la capătul Străzii Dealului din Cartierul Bora din Slobozia, primarul Sloboziei, Alexandru Potor, a organizat o amplă acțiune de ecologizare a unui deal încărcat de gunoaie. Ceea ce s-a dorit a fi o inițiativă civică, menită să-i facă pe cetă­țenii orașului mai atenți cu privire la mediul înconjurător, s-a transformat într-o acțiune de partid. Astfel, locul voluntarilor a fost luat de membri și simpatizanți social-democrați. Și, pentru a mai salva din aparențe, organizatorii au chemat pe deal și câțiva funcționari mărunți din ca­drul Primăriei Slobozia. În zona ecologizată, în perioada... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2025, 10:40 (5465 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Primarul «în funcție» Dragoș Soare a repartizat 118 loturi de terenuri pentru construirea de locuințe

Se întâmplă la Slobozia

Primarul «în funcție» Dragoș Soare a repartizat 118 loturi de terenuri pentru construirea de locuințe

La finalul lunii septembrie 2024, în ultima ședință a actualului Consiliu Local Slobozia, majo­ritatea PSD și PRO România s-a opus concesionării unor noi loturi de terenuri în Cartierul Gării Noi. Miercuri, 2 octombrie 2024, primarul «în funcție» Dragoș Soare a demarat repartizarea unor loturi pentru tineri în vederea construirii de locuințe.

 

Terenuri pentru tineri «Am demarat repartizarea de loturi destinate tinerilor pentru construirea de locuințe. În total, 118 loturi de teren, în suprafață de 300 mp au fost distribuite... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2024, 07:55 (12526 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aleșii locali s-au opus concesionării unor terenuri către tineri

În ultima ședință a Consiliului Local Slobozia

Aleșii locali s-au opus concesionării unor terenuri către tineri

Luni, 30 septembrie 2024, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în ultima ședință a mandatului 2020-2024. Pe ordinea de zi au fost supuse dezbaterilor 23 de proiecte de hotărâri, după ce lista inițială a fost suplimentată cu alte 11 proiecte. 3 dintre acestea, de o importanță deosebită pentru comunitatea locală, au fost respinse după ce consilierii locali PSD și PRO România s-au abținut să voteze. Prezent în cadrul ședinței, primarul «în funcție» Dragoș Soare a solicitat consilierilor puncte de vedere cu privire la refuzul de a respinge inițiativele, însă aceștia nu au dorit să aducă «lămuriri» asupra deciziilor de a se abține... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2024, 08:05 (3007 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dragoș Soare vs Alexandru Potor, faza pe «bolarzi»

Războiul primarului în «funcție» cu primarul «ales» la Slobozia

Dragoș Soare vs Alexandru Potor, faza pe «bolarzi»

La începutul săptămânii precedente, în zona Paradis-Bioterra, au apărut «stâlpișorii» care delimitează pistele de biciclete de partea carosabilă. «Bolarzii», de fapt acei «stâlpișori», au fost prevă­zuți în Proiectul de Mobilitate Urbană inițiat la final de mandat de către ex-primarul Adrian Mocioniu, undeva pe la finele anului 2020, și continuat de actualul primar «în funcție» Dragoș Soare. Și, probabil, definitivat și recepționat de viitorul primar «ales» Alexandru Potor, în anii următori. Slobozia însă nu este pregătită pentru amplasarea «bolarzilor» pe bulevardul... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2024, 10:20 (6313 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

43 milioane de lei pentru «Centura Ocolitoare a Sloboziei» din zona de Nord

Proiect finanțat prin Programul «Anghel Saligny»

43 milioane de lei pentru «Centura Ocolitoare a Sloboziei» din zona de Nord

Dragoș Soare, primarul în funcție al municipiului reședință de județ, dar aflat la finalul mandatului, a semnat marți, 17 septembrie 2024, contractul de finanțare pentru «Centura Ocolitoare a Sloboziei» din zona de Nord. Proiectul a fost prezentat inițial încă din campania Alegerilor Locale din 2020, Dragoș Soare reușind prezentarea acestuia la finalul anului 2021. «Obținerea finanțării vine după 2 ani de muncă, fiind un proiect complex care a inclus și expropierea terenurilor din zona vizată și numeroase avize. Noul drum ocolitor din zona de Nord a orașului va ajuta la decongestionarea traficului și va crea infrastructura necesară pentru o nouă zonă industrială și logistică!»... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 15:40 (8396 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul fotovoltaic va reduce facturile de curent electric cu 1,5 milioane de lei/lună

«Energie verde» pentru Slobozia

Parcul fotovoltaic va reduce facturile de curent electric cu 1,5 milioane de lei/lună

Administrația din Slobozia a anunțat semnarea contractului de finanțare pentru construirea parcului fotovoltaic de la Slobozia. Valoarea investiției este de 17,9 milioane de lei. Parcul fotovoltaic urmează a fi realizat până la sfârșitul anului 2026, în imediata vecinătate a Cartierului Slobozia Nouă. Energia produsă va deservi toate instituțiile din subordinea Primă­riei Slobozia. Estimările ini­țiale avansează reduceri de costuri de până la 1,5 milioane de lei lunar.

 

La final de mandat La final de mandat, administrația Soare reușește să semneze... [citește_tot_articolul]

7 August 2024, 10:10 (9088 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locuri limitate în grădinițele din Ialomița

Locuri limitate în grădinițele din Ialomița

bonus: Slobozia-75 de locuri în grădinițe în anii viitori

Conform informațiilor oficiale oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în anul școlar 2024-2025, grădinițele din județ au disponibil pentru înscriere în primul an de creșă și grupa mică 1000 de locuri. Reprezentanții unităților de învățământ susțin însă că, în acest moment, «sunt la limită cu ocuparea locurilor în cele două forme de învățământ». Mai mult, o parte dintre grădinițe ar putea majora tarifele pentru masa asigurată copiilor.

 

Se caută soluții Cele 1000 de locuri disponibile pentru î... [citește_tot_articolul]

5 August 2024, 09:45 (4650 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

70 proiecte de investiții pentru Slobozia

Bilanțul administrației Soare

70 proiecte de investiții pentru Slobozia

Administrația Soare se apropie de final. După 4 ani de mandat, Slobozia are în derulare 70 proiecte de investiții. La o primă evaluare, 12 dintre acestea sunt finalizate și funcționale, 19 sunt încă în stadiul de execuție, iar restul fie sunt la stadiu de proiect tehnic, fie sunt în faza studiilor de fezabilitate și DALI. Una peste alta însă, Slobozia a traversat în acești ultimi 4 ani cea mai fastă perioadă de dezvoltare edilitară. Dragoș Soare, încă primar al Sloboziei, afirmă că obiectivele administrative asumate la începutul mandatului au fost atinse și că, de-acum înainte, nimeni nu mai poate opri dezvoltarea organică a orașului. «... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2024, 07:55 (15255 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia «recuperează» investiția pentru Sala Polivalentă

Primăria Slobozia «recuperează» investiția pentru Sala Polivalentă

La începutul lunii mai 2024, administrația Soare a semnat contractul pentru începerea lucrărilor de execuție pentru Sala Polivalentă a orașului Slobozia. Investiția, gestionată integral de Compania Națională de Investiții, a fost blocată în toamna anului trecut chiar de către CNI, ca urmare intrării în vigoare a Ordonanței de Guvern privind reducerea cheltuielilor bugetare. Reamintim că Sala Polivalentă a Sloboziei va avea o înălțime de 3 etaje și o capacitate de 2266 de locuri.

 

Mai e loc de șantiere noi la Slobozia La începutul lunii mai ... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2024, 08:10 (13259 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare cere reducerea tarifelor de furnizare a apei în Ialomița

Administrația Soare cere reducerea tarifelor de furnizare a apei în Ialomița

bonus: Apa din Slobozia NU are nevoie de osmoză inversă

Primarul municipiului reședință de județ Slobozia, Dragoș Soare a cerut public reducerea tarifului de furnizare a apei în unitățile administrativ-teritoriale deservite de Urban SA. Solicitarea edilului din Slobozia se bazează pe alocările bugetare acordate Urban SA pentru reducerea cheltuielilor cu energia electrică în cadrul stației de epurare.

 

Țeapă între administrații Urban SA a decis să majoreze tarifele pentru furnizarea apei în două etape, de-a lungul anului 2023. La acest moment prețul pentru mc de apă furnizată și epurată de către Urban SA î... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2024, 10:20 (18625 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare investește 1 milion de lei în irigarea spațiilor verzi

Operațiunea «Gazonul» continuă

Administrația Soare investește 1 milion de lei în irigarea spațiilor verzi

Consiliul Local Slobozia a aprobat alocarea a aproximativ 1 milion de lei pentru construirea a două sisteme de irigații cu aspersoare în Zona Nordului și Zona Tribunalului din Slobozia. Decizia, aprobată cu majoritate de voturi, con­firmă susținerea de care se bucură acest proiect la nivelul Sloboziei.

 

De la promisiuni la realitate Administrația locală încearcă de peste 10 ani să realizeze zone de spații verzi la nivelul municipiului Slobozia. Primul proiect de acest gen, altfel ratat, a costat administrația 30000 de lei și a fost realizat în Parcul Tineretului... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2024, 12:35 (9423 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Slobozia are acum o mentalitate de învingător!»

De trei ori «DA» și de trei ori «NU» cu Dragoș Soare, primarul Sloboziei

«Slobozia are acum o mentalitate de învingător!»

În 2020, Dragoș Soare promitea slobozenilor un oraș al lor. Un oraș curat, decent și sigur. A spus că vine la Primărie pentru a schimba mentalități. Pentru a ne face să credem că se poate și altfel. L-am votat și ne-am văzut de ale noastre. În 3 ani și jumătate, Dragoș Soare a transformat orașul într-un șantier. Și a refuzat să se oprească de fiecare dată când i s-a spus că e prea mult. «Șansa Sloboziei sunt investițiile administrative! Iar banii există, pentru că acum nimeni nu-i mai fură... Marele câștig al acestui mandat nu sunt investițiile realizate, ci faptul că am demonstrat că se poate! Am schimbat destinul unui oraș. Iar Slobozia are acum o mentalitate... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2024, 12:35 (24620 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a accesat o investiție de 30 milioane de lei pentru sistemul de apă și apă uzată

Slobozia a accesat o investiție de 30 milioane de lei pentru sistemul de apă și apă uzată

Administrația locală din Slobozia a accesat 30 mili­oane de lei pentru extinderea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și canalizare. Fondurile accesate sunt puse la dispoziție de către Administrația Fondului de Mediu în cadrul Progra­mului vizând sisteme de alimentare cu apă, canalizare și epurare a apelor uzate. «Am reușit să depunem vineri (n.red.: 5 aprilie 2024), în primele 4 minute de la deschiderea apelului, cererea de finanțare pentru extinderea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și canalizare în va­loare de 30 milioane de lei, aplicând în cadrul Agenției Fondului de Mediu pentru valoarea... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2024, 08:05 (16709 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiția pentru bulevardul Matei Basarab va fi «etapizată» până în 2026!

«Undă verde» de la ADR Sud Muntenia

Investiția pentru bulevardul Matei Basarab va fi «etapizată» până în 2026!

Administrația Soare a dat asigurări publice că investiția pentru bulevardul Matei Basarab va fi «etapizată». Anunțul survine deciziei ADR Sud Muntenia, ordonatorul investiției, de a permite administrației locale să amenajeze parcări pentru cele 700 de autoturisme parcate în acest moment pe bulevard. «Proiectul este „etapizat“. Asta înseamnă că finanțarea va continua să fie eligibilă pe noul exercițiu financiar, care încă nu a început... M-am asigurat că Slobozia va be­neficia de toate fondurile pentru a finaliza acest proiect în proporție de 98% pe bani europeni!» a declarat Dragoș Soare într-o conferință de presă desfășurată... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2024, 07:55 (24395 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia continuă investițiile edilitare în infrastructură

Consiliul Local a legiferat

Slobozia continuă investițiile edilitare în infrastructură

Consiliul Local Slobozia s-a reunit joi, 28 martie 2024, în cadrul unei ședințe ordinare care a avut pe ordinea de zi 28 de proiecte de hotărâri. Multe dintre proiectele aprobate au vizat alocări de fonduri pentru continuarea investițiilor în derulare și deschiderea altora noi. Printre acestea se numără Centura de Nord a orașului Slobozia, extinderea și reabili­tarea sistemului de canalizare menajeră și pluvială din Slobozia Nouă și Bora, modernizarea stației de epurare a orașului sau Centrul Multifuncțional pentru Tineret... De asemenea, consilierii locali au aprobat criteriile de stabilire a ordinii de prioritate în soluționarea cererilor de locuințe și î... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2024, 08:05 (18313 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ligia Deca, ministrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru consorțiul dual din Slobozia

Proiect în valoare de 96 milioane de lei

Ligia Deca, ministrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru consorțiul dual din Slobozia

Marți, 9 aprilie 2024, Primăria Slobozia, în prezența Ligiei Deca, mi­nistrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru realizarea consorțiului dedicat învățământului dual. În valoare de peste 96 milioane de lei, acest proiect își pro­pune să revitalizeze piața muncii la nivel local, oferindu-le angajatorilor meseriașii de care aceștia au nevoie. De asemenea, agenții economici sunt la rândul lor parteneri ai autorităților în cadrul acestui proiect.

 

Ministerul Educației sprijină învățământul dual Consorțiul... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2024, 07:55 (16069 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: A început construcția creșei «nZEB»

Slobozia: A început construcția creșei «nZEB»

Compania Națională de Investiții a demarat lucrările la creșa «nZEB» din Slobozia. Construcția este amplasată în Cartierul Gării Noi din oraș și reprezintă prima clădire eficientă energetic nou construită din munici­piu. «Ne bucurăm de faptul că obiectivul se realizează în orașul nostru!» susține Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia.

 

Creșă prietenoasă cu mediul În toamna anului 2022, Slobozia s-a numărat printre primele 9 orașe din țară care a beneficiat de finanțare din partea Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2024, 12:20 (15266 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

1300 de locuri de parcare noi în Slobozia

1300 de locuri de parcare noi în Slobozia

În perioada 2020-2024, adminis­trația Soare a dat în folosință apoximativ 1300 de locuri de parcare. Efortul administrativ a fost posibil ca urmare a reconfigurării spațiilor de parcare existente și amenajării unor locuri de parcare noi. Cele 1300 de locuri de parcare nu rezolvă însă criza locurilor de parcare la Slobozia. În pofida promisiunilor, cele două parcări de 400 de locuri anunțate la începutul mandatului, pe străzile Răzoare și Vânători, nu au fost construite până acum. «Lucrăm la acest obiectiv... Avem stabilite locațiile. Până la sfârșitul anului în curs sperăm să le finalizăm!» susține primarul Sloboziei... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2024, 07:55 (29558 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Primăvara ne aduce «Grădina de Vară»

Se întâmplă la Slobozia

Primăvara ne aduce «Grădina de Vară»

Investiția în reabilitarea zonei pietonale «Casa Armatei» se apropie de final. Adminis­trația Soare a anunțat că până la finele lunii martie 2024 șantierul va fi închis, iar zona va fi redată circulației. «Mai avem puțin până la recepția lucrărilor de la Casa Armatei, execuția fiind la stadiul ultimelor finisaje!» a declarat public primarul Dragoș Soare.

 

După 15 ani de așteptare Conform proiectului, zona a fost reabilitată «pentru promovarea mobilității urbane durabile prin realizarea de investiții în infrastructura... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2024, 11:55 (12229 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ștrand Municipal de 11,3 milioane de lei la Slobozia

Consiliul Local legiferează noi investiții

Ștrand Municipal de 11,3 milioane de lei la Slobozia

Administrația locală continuă seria inves­tițiilor în realizarea de obiective locale de interes public. După Orășelul Copiilor și pistele de biciclete ale ora­șului, a venit rândul Ștrandului Municipal. Consiliul Local Slobozia a aprobat finanțarea unei investiții de 11,3 milioane de lei pentru reabi­litarea acestui obiectiv. Rea­mintim că Ștrandul Municipal al Sloboziei a fost abandonat definitiv în perioada administrației Mocioniu, după ce concesionarul, Inter Group SRL, a refuzat majorarea valorii contractului de concesiune.

 

Consiliul local a decis... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2024, 07:50 (17157 vizualizări - 10 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
277 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 179 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13907, fiind înregistrate 179 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 16:40
(7881 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a Poliției Rutiere

Luni, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița polițiștii rutieri au acționat pentru preveniea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere dar și pentru verificarea transportului rutier ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 15:25
(2691 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea interdicțiilor în localitățile carantinate

Luni, 11 octombrie a.c., au continuat acțiunile desfășurate de personalul MAI, la nivelul județului Ialomița, în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Forțele de Ordine Publică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 15:10
(8235 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență la nivelul întregii societăți de miercuri, 12 octombrie 2021, orele 14,00, până miercuri, 13 octombrie 2021, orele 16,00, ca urmare a atenționărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 14:55
(9770 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,39%, rata șomajului în luna august 2021

La sfârșitul lunii august 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4091 șomeri (din care 1844 femei), rata șomajului fiind de 4,39%, cu 0,26 puncte ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 12:40
(9470 vizualizări - 0 comentarii)


Minor din Bărbulești, «șofer» de ocazie

Duminică, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat, în flagrant, un minor în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 18:05
(4517 vizualizări - 0 comentarii)


Constănțean surprins băut la volan pe străzile Sloboziei

Duminică seara, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, în timp ce efectuau acțiuni de control al traficului pe raza municipiului Slobozia, au observat, pe bulevarul ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:25
(2828 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare

La sfârșit de săptămână au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Peste 700 de persoane au fost verificate dacă respectă ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:20
(8840 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 221 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13728, fiind înregistrate 221 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:05
(7567 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Movila

Accident la Movila

Sâmbătă, 9 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna Movila. În eveniment ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 12:50
(2106 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila accident


APIA efectuează plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură aferentă trimestrului II 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a demarat plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură, aferentă cantităților de motorină ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 12:25
(6483 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 139 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13507, fiind înregistrate 139 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2021, 17:05
(4952 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 148 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13368, fiind înregistrate 148 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2021, 16:40
(3913 vizualizări - 2 comentarii)


Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»

Jandarmii ialomițeni s-au alăturat campaniei «Donează sânge, salvează o viață!», desfășurată la nivel național de către Jandarmeria Română. Astfel, vineri, 8 octombrie a.c., reprezentanții Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 19:45
(9002 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 152 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13220, fiind înregistrate 152 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:50
(7425 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Șoferi beți la volan

În noaptea de joi spre vineri, 7/8 octombrie 2021, în jurul orelor 22,00, polițiștii din cadrul Secției Nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată, în timp ce acționau pe raza comunei Sărățeni în vederea reducerii ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:25
(1720 vizualizări - 1 comentariu)


Razie de prevenire la Slobozia

Razie de prevenire la Slobozia

Întrucât în municipiul Slobozia rata de incidență se ridică la o valoare de peste 9 la mia de locuitori, forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 7 octombrie a.c., pentru prevenirea răspândirii ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:10
(4203 vizualizări - 2 comentarii)


Incendii la Fetești și Bordușelu

Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească a unui feteștean. Două echipaje de pompieri cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 12:55
(4178 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pisică salvată de pompieri

Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești, cu mijloacele din dotare, au intervenit pentru salvarea unei pisici. Patrupedul căzuse într-o fosă septică, adâncă de aproximativ 2 metri. ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 12:45
(3583 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Concursuri din sursă externă la Inspectoratul pentru Situații de Urgență și Inspectoratul de Jandarmi Județean

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița și Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița organizează concursuri din sursă externă. În cadrul ISU Ialomița sunt disponibile 8 posturi ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 19:30
(19148 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 169 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13068, fiind înregistrate 169 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 16:30
(2884 vizualizări - 0 comentarii)


Maltezi: Sancționată pentru că a încălcat măsura izolării

Polițiștii ialomițeni au aplicat o sancțiune pe numele unei tinere din localitatea Maltezi, care a încălcat măsura izolării, stabilită de Direcția de Sănătate Publică Ialomița. În ziua de miercuri, 6 octombrie ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 15:30
(3798 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști pentru încălcarea regulilor de circulație

Miercuri, 6 octombrie, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat acțiuni punctuale pentru creșterea gradului de disciplină rutieră, pentru prevenirea și combaterea încălcării normelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 15:15
(7865 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Recomandări privind folosirea tehnologiei ca mijloc de protecție împotriva COVID-19

Creșterea îngrijorătoare a ratei de infectare și evoluția constantă a valorii incidenței cazurilor confirmate cu COVID-19 ne determină să lansăm un apel către toți cei interesați, în sensul limitării activității ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 14:45
(9056 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsurile de protecție sanitară, verificate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au continuat, în sistem integrat, acțiunile de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, în scopul prevenirii răspândirii virusului COVI ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 19:05
(6854 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12899, fiind înregistrate 159 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 16:30
(1884 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Copil acroșat de un autoturism

Marți, 5 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Condeești, un autoturism ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 12:35
(3170 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Conducea fără drept, cu permis susceptibil a fi fals

Luni, 4 octombrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat, în flagrant, un bărbat din Mangalia, în timp ce conducea un autoturism cu permis susceptibil a fi fals. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 19:45
(2274 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Tânăr căzut într-o fântână

Pompierii din Slobozia au intervenit marți, 5 octombrie a.c., pentru salvarea unui bărbat, în vârstă de aproximativ 33 de ani, căzut într-o fântână în localitatea Andrășești. La locul intervenției a venit ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 19:30
(2166 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reglementări normative privind circulația trotinetelor electrice

Marți, 5 octombrie a.c., în ședința de Guvern a fost adoptată Hotărârea de Guvern pentru modificarea și completarea Regulamentului de aplicare a Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 195/2002, privind ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 18:40
(4574 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...