Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fetești: Credite obținute cu buletine descărcate de pe internet

Fetești: Credite obținute cu buletine descărcate de pe internet

Mai multe unități bancare au fost înșelate de un grup alcătuit din patru tineri din municipiul Fetești. Aceștia descărcau copii ale actelor de identitate transmise prin intermediul rețelelor de socializare, modificau numele posesorilor, iar ulterior obțineau credite bancare, folosind aplicațiile on-line ale respectivelor bănci. Cazul a fost investigat de Serviciul de Investigații Criminale al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Capul rețelei, un tânăr de 27 de ani, a fost arestat preventiv.

 

Pericolul din spatele ecranelor Activitatea infracțională a... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2024, 11:55 (6803 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Țeapă de «manual» cu terenurile agricole pe care un bătrân le deține la Albești

Țeapă de «manual» cu terenurile agricole pe care un bătrân le deține la Albești

Caz revoltător în comuna ialomițeană Albești. Un bătrân de 82 de ani, pe numele său Ilie Nedelcu, reclamă faptul că ar fi fost înșelat de soții Silvia și Aurel Săftoiu. Cei doi s-au arătat interesați să cumpere suprafața de 10 hectare pe care omul o deține și pe care o arendase unei societăți comerciale. În momentul în care au mers la notar pentru legalizarea tranzacției, bătrânul a fost obligat să semneze o serie de documente care, în realitate, nu erau acte de vânzare-cumpărare, ci contracte de rentă viageră. Mai mult decât atât, valoarea rentei viagere stabilită prin respectivele contracte era egală cu cea a arendei pe care o încasa. La toate acestea se adaugă și faptul că bătrânului nu i-a... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2022, 09:50 (11504 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sorinel/Panama Papers, «înțepat» de Prodan/Daromi Construct

S-a redeschis sezonul înșelăciunilor în agricultură

Sorinel/Panama Papers, «înțepat» de Prodan/Daromi Construct

Două societăți comerciale, cu sedii în localitățile Ograda și Mărculești, sunt implicate într-un dosar în care sunt anchetate fapte de «înșelăciune», «evaziune fiscală», «uz de fals» și «fals în înscrisuri sub semnătură privată». Dosarul se află în lucru la Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 din București, organele judiciare fiind sesizate de către una dintre societățile patronate de omul de afaceri Sorinel Villy Oprea, ialomi­țean prezent, alături de Elena Udrea, în celebrul dosar «Panama Papers».

Verificările sunt în curs Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2022, 15:15 (16285 vizualizări - 10 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Țeapă de 1 milion de euro, dată de o contabilă firmei la care lucra

O femeie de 36 de ani a fost pusă sub control judiciar într-o anchetă a polițiștilor Serviciului de Investigații a Criminalității Economice al IPJ Ialomița. Aceasta este acuzată de faptul că, în perioada... [citește toată știrea]

8 Aprilie 2021, 21:05 (5405 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnat la închisoare pentru o datorie neachitată de 1,4 milioane de lei

După ce a «țepuit» Primăria Bărbulești

Condamnat la închisoare pentru o datorie neachitată de 1,4 milioane de lei

Lăsat inițial în libertate, sub supravegherea consilierilor Serviciului de Probațiune Ialomița, un om de afaceri din comuna Jilavele a ajuns în cele din urmă la închisoare. Cercetat penal într-un dosar pri­vind fapte de «evaziune fiscală», bărbatul a fost condamnat, printre altele, și la plata unui prejudiciu de 1,4 milioane de lei. Pentru că nu a achitat suma de bani, acestuia i s-a revocat măsura suspendării pedepsei privative de libertate și a fost închis. El își va petrece după gratii următorii 2 ani.

Un caz controversat În anul 2012, afaceristul din Jilavele a încheiat cu Primăria... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2019, 11:05 (6246 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agenția Terra Tourism din Slobozia și-a țepuit clienții

Vacanțe cu ghinion

Agenția Terra Tourism din Slobozia și-a țepuit clienții

După ce au plătit mii de euro ca să plece în vacanță, clienții Agenției Terra Tourism din Slobozia reclamă faptul că au fost escrocați de reprezentanții firmei. La sfârșitul săptămânii precedente, unii dintre ei au fost notificați prin SMS și email că nu mai pot ajunge la destinațiile pe care și le-au ales întrucât Agenția și-a declarat insolvența. Alții au aflat despre acest aspect prin intermediul rețelelor de socializare. Luni, 25 iunie 2018, păgubiții au depus o plângere la Poliție, în care au descris cu lux de amănunte ceea ce li s-a întâmplat. Mai mult, oamenii au reclamat și faptul că au fost amenințați de către cei care i-au păgubit!

Au depus plângeri la Poliție... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 19:55 (15714 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Groapa lui Stoica» falimentează firmele locale

«Groapa lui Stoica» falimentează firmele locale

În urmă cu 8 ani, când ideea de reabilitare a Pieței Revoluției a fost lansată în spațiul public, oficialii locali declarau că investiția va dinamiza activitatea economică din județ prin «folosirea forței de muncă locale» și «implicarea firmelor ialomițene» în acest proiect. Acum, la sfârșitul anului 2017, «groapa lui Stoica» a secătuit bugetul Sloboziei, iar firmele care au lucrat, fie și accidental, cu ACM 4 București sau subcontractorii acestui antreprenor au ajuns în pragul falimentului sau luptă în instanță pentru recuperarea debitelor restante.

«Sunt niște borfași!» Lansat la... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2017, 15:05 (8291 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Țeapă de 80000 de euro, dată de doi ialomițeni la Oslo

Anchetă a autorităților norvegiene

Țeapă de 80000 de euro, dată de doi ialomițeni la Oslo

Anchetă a autorităților judiciare din Norvegia în Ialomița. Procurorii și polițiștii din Oslo au colaborat cu omologii lor români din județul nostru pentru a identifica și trage la răspundere doi tineri din comuna Făcăeni, acuzați de «înșelăciune». În baza unor acte false, cei doi au beneficiat de un credit de 80000 de euro. Cu banii au cumpărat două autoturisme pe care le-au vândut în România. Ambii suspecți sunt încă în libertate. Potrivit protocoalelor internaționale în materie penală, pentru faptele lor, ei vor fi judecați după legile norvegiene.

Ancheta a debutat în Norvegia Din... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2017, 17:35 (11974 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Muritorii de foame de la firma Dragostal Security

Neplătiți cu lunile

Muritorii de foame de la firma Dragostal Security

În urmă cu două săptămâni, managerul interimar al Spitalului Județean Slobozia declara public că angajații firmei de pază care deservește instituția nu au mai fost plătiți de 4 luni. Firma este controlată de Dragoș Slăniceanu, candidatul PSD de la alegerile locale din 2016 de la Gheorghe Doja. Ipochimenul nu se află la prima ilegalitate de acest gen, el fiind acuzat de practici similiare și în calitate de director general al firmei Prevent Security.

Suveica Dragostal Security
La începutul acestei luni, în cadrul unei conferințe de presă, Mariana Iancu, managerul interimar al ... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2017, 10:15 (28650 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Forța de muncă din Ialomița bate la uși închise

Locuri de muncă fictive

Forța de muncă din Ialomița bate la uși închise

În Ialomița, AJOMF raportează în fiecare lună un procent al șomajului de 7-8%. Conform procedurii, acești oameni pot ocupa locurile de muncă vacante gestionate de instituție. În realitate, posturile oferite de angajatori sînt ocupate cu mult înainte. Oficialii AJOFM declină orice responsabilitate.

Unde-i lege nu-i tocmeală
Constrînși de lege, angajatorii au obligativitatea să comunice toate locurile de muncă disponibile, în termen de 5 zile de la vacantarea acestora. În caz contrar, în urma unui posibil control, aceștia pot fi serios trași la răspundere, fiind sancționați cu pînă... [citește_tot_articolul]

12 August 2015, 17:05 (6979 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica», colacul de salvare al ACM4

Povești penale cu bani europeni

«Groapa lui Stoica», colacul de salvare al ACM4

De două săptămîni, lucrările la «groapa lui Stoica» stagnează. Motivul acestei sincope îl reprezintă probleme financiare ale Antrepriză Construcții Montaj nr. 4 București SA, firma care și-a adjudecat lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia. La începutul acestei luni, ACM4 București a intrat în insolvență, la cererea creditorului SC Rezident District Construct SRL. «Reprezentanții firmei ne-au asigurat că intrarea în insolvență nu reprezintă o problemă. Ba, dimpotrivă!» declară public Alexandru Stoica.

De la încet la foarte încet
Lucrările de reabilitare a Pieței... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 20:35 (15533 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cel mai mare hipermarket din Ialomița e declarat «mort»

Cel mai mare hipermarket din Ialomița e declarat «mort»

În urmă cu un an, după un scandal public interminabil, firma care gestiona construcția celui mai mare hipermarket din Ialomița, intra in insolvență. La acest moment, scheletul de oțel care se întinde pe 4,6 hectare de teren ruginește în așteptarea unui cumpărător providențial. Autoritățile locale susțin că soluția pentru a ieși din această aventură imobiliară o reprezintă concesionarea unor suprafețe mai mici din terenul oferit cu atîta generozitate în 2008.

Un an fără Cora
Pe 18 aprilie 2014, după 3 ani de scandaluri publice dintre dezvoltatorul imobiliar Timis Investment și... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 23:45 (5738 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avicola Slobozia, prejudiciată cu peste 100000 de lei

Firmele mari, victime ale «țeparilor»

Avicola Slobozia, prejudiciată cu peste 100000 de lei

Într-un mediu de afaceri decimat de criză, puținele firme care mai există în Ialomița au de suferit din cauza partenerilor de afaceri neloiali. Oricît de mult s-ar proteja de acest flagel, pericolul de a cădea în plasa «țeparilor» este iminent, iar legea îi susține necontenit pe aceștia din urmă. Într-o astfel de situație a fost pusă și Avicola SA Slobozia. În urmă cu o lună, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au trimis în judecată doi inculpați care au înșelat societatea din Slobozia cu suma de 103000 de lei. Cazul nu este singular, firma sesizînd organelor de urmărire penală mai multe situații în care a fost păcălită, cu rea credință, de partenerii cu care a avut relații... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2015, 14:20 (24547 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țeapă de manual la Loto 6/49

Ialomița: Loteria Română păcălește jucătorii

Țeapă de manual la Loto 6/49

Drept la Replică al Companiei Naționale «Loteria Română»

Un jucător la Loto 6/49 din comuna ialomițeană Gheorghe Lazăr reclamă faptul că de 3 luni așteaptă să intre în posesia premiului de 18200 de lei pe care l-a cîștigat, însă reprezentanții Loteriei Române refuză să-i dea banii. Contactați de reporterii Independent, oficialii instituției au evitat să ofere un punct de vedere cu privire la această situație...

Biletul cu ghinion
Florinel Stanciu, din Gheorghe Lazăr, este asemeni milioanelor de jucători care visează să se îmbogățească jucînd la Loto. Ce n-a știut el este că Loteria... [citește_tot_articolul]

7 August 2014, 08:45 (35651 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Ialomița: «Țeapă» cu fier vechi de 600 mii de lei

Un bărbat de 39 de ani, din Cluj, a fost reținut pentru 29 de zile de către polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din Ialomița. Acesta a păcălit administratorul unei firme de fier vechi din... [citește toată știrea]

13 Decembrie 2013, 11:48 (7009 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Țepe financiare» ale traficanților de țigări din Slobozia

«Țepe financiare» ale traficanților de țigări din Slobozia

În luna iulie a.c., Independent relata despre destructurarea unei rețele infracționale, alcătuită din 11 persoane, specializată în traficul cu țigări. Recent, 7 infractori din cadrul aceleași rețele au fost reținuți pentru 24 de ore sub acuzația de «înșelăciune». Aceștia au reușit să prejudicieze mai multe unități bancare, obținînd credite false. Prejudiciul creat se ridică la suma de 20000 de euro...

Infractori cercetați în stare de libertate
Rețeaua de traficanți de țigări a fost deconspirată de anchetatorii slobozeni în luna... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2013, 11:45 (16324 vizualizări - 21 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Fetești: «Țepuit» pe internet

Polițiștii din Fetești trebuie să rezolve cazul unei înșelăciuni în spațiul virtual. Un tînăr din localitate a depus o plîngere la Poliție, după ce a constatat faptul că a fost «țepuit» de cei care i-au... [citește toată știrea]

12 Septembrie 2013, 09:13 (7750 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Farmacii «non-stop» doar 3 ore pe noapte

Slobozia: Farmacii «non-stop» doar 3 ore pe noapte

Un antibiotic administrat în miez de noapte, cînd febra este 40, alungă orice răceală... Dar de unde să-l cumperi? Deși Slobozia este orașul cu cele mai multe farmacii din județul Ialomița, niciuna nu are program non-stop. În municipiul reședință de județ, «non-stop» se traduce printr-un program de doar trei ore, de la 22,00-1,00. «Această afacere nu este rentabilă...» ne explică reprezentanții Colegiului Farmaciștilor Ialomița. Și toate acestea în condițiile în care punctele farmaceutice sînt cei mai mari consumatori ai bugetului Sănătății ialomițene...

Avem mai multe farmacii decît alimentare... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2012, 16:59 (22299 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Transport în regim de țeapă cu NickTouring

Bilete de 1,5 lei pentru a leșina în autobuze

Slobozia: Transport în regim de țeapă cu NickTouring

Dacă în transportul județean de călători lucrurile sînt clare și bătute în cuie, în transportul urban de la nivelul municipiului Slobozia ele se află în plin proces de reformare. La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, operatorul privat care deservește transportul public de călători a solicitat o creștere de tarif de 50%. NickTouring solicită această majorare în condițiile în care, la orele de vîrf, călătorii sînt înghesuiți ca vitele în microbuze, iar ușile autobuzelor de pe traseele către Slobozia Nouă și Amara rămîn în permanență deschise pentru a suplini lipsa instalațiilor de climă. În replică, patronul firmei, Nicu Pericli, susține că «nicăieri în lume transportul public nu se face... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:11 (16508 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

«E posibil să nu avem stație de epurare nici peste doi ani!»

Primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu

«E posibil să nu avem stație de epurare nici peste doi ani!»

În urma articolului «Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!», apărut în Independent săptămîna trecută, primarul Gabi Ionașcu a organizat o conferință de presă în care a făcut o serie de precizări legate de subiect. Potrivit declarațiilor sale, stația de epurare a orașului Slobozia ar putea rămîne nefuncțională cel puțin doi ani. Gabi Ionașcu a confirmat toate afirmațiile din articolul publicat de Independent, dar a negat orice responsabilitate personală în această «afacere»...

De la 4,5 la 7 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2012, 13:06 (12617 vizualizări - 7 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: La volan cu permise suspendate

La sfârșitul săptămânii precedente, trei conducători auto, cu vârste cuprinse între 28 și 51 ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși aveau ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:10
(3496 vizualizări - 0 comentarii)


Produse contrafăcute la Gheorghe Doja

Vineri, 22 martie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au depistat pe raza comunei Gheorghe Doja o femeie, de 37 de ani, care încerca să comercializeze articole de îmbrăcăminte ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:05
(4136 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectile descoperite la Sudiți

Proiectile descoperite la Sudiți

Un bărbat din Sudiți a sesizat joi, 21 martie a.c., în jurul orelor 11,00, printr-un apel la 112, faptul că a descoperit 3 proiectile pe un teren agricol. Echipa pirotehnică a Inspectoratului a fost alertată ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2019, 17:40
(5537 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gura Văii

Joi, 21 martie a.c., 4 tone de lucernă și 8 metri liniari din gardul unei gospodării din satul Gura Văii au fost distruse de flăcări. Cauza incendiului a fost un foc deschis, nesupravegheat corespunzător ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2019, 17:30
(3611 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «The Way after Postmodernism»

Luni, 25 martie 2019, orele 17,00, se va desfășura cea de-a II-a etapă a evenimentului «The Way after Postmodernism» România. Evenimentul va avea loc la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», Galeriile ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2019, 17:20
(4421 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Ridicare în totalitate a restricțiilor pentru Pesta Porcină Africană la Rovine

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/ deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2019, 12:05
(5236 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Bătrân găsit carbonizat în propria locuință

Fierbinți-Târg: Bătrân găsit carbonizat în propria locuință

Un bărbat de 87 ani din Fierbinți Târg a fost găsit carbonizat în propria locuință. Focul a fost observat în jurul orelor 22,30 la casa bătrânului. Voluntarii localității și pompierii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2019, 17:05
(5540 vizualizări - 0 comentarii)


comunicat

Conform dispozițiilor pct. 15
din Programul calendaristic
pentru realizarea acțiunilor necesare
pentru alegerea membrilor din România
în Parlamentul European din anul 2019,
aprobat prin HG nr. 81/2019, vă aducem
la cunoștință că în data
de 28 martie 2019, orele 13,00,
la sediul Tribunalului Ialomița,
va avea loc desemnarea judecătorilor în
Biroul Electoral de Circumscripție
Județean Ialomița,
prin tragere la sorți dintre judecătorii
aflați în exercițiu ai aTribunalului Ialomița.
Slobozia, 22.03.2019
președintele Tribunalului Ialomița,
judecător Mușat Viorica

21 Martie 2019, 16:50


Accident rutier soldat cu trei victime la Coșereni

Accident rutier soldat cu trei victime la Coșereni

Accidentul s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 20 martie a.c., în jurul orelor 7,30, între un autoturism și o autoutilitară care se deplasau pe DN2, în zona comunei Coșereni. Din impact au rezultat ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2019, 20:55
(5693 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în apropiere de Ciulnița. A intrat cu mașina într-o bornă kilometrică!

Un slobozean de 69 de ani a intrat într-o bornă kilometrică marți, 19 martie a.c., în jurul orelor 13,30. Din verificările efectuate de polițiști s-a stabilit faptul că, în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2019, 18:15
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, arestat pentru «ultraj»

Marți, 19 martie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 44 ani, din Bărbulești, pe numele căruia Judecătoria Medgidia a emis un mandat de executare a pedepsei. Bărbatul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2019, 18:05
(4727 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,55%-rata șomajului în luna ianuarie 2019

La sfârșitul lunii ianuarie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5248 șomeri (din care 2148 femei), rata șomajului fiind de 5,55%. Comparativ ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2019, 18:30
(4555 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni donează sânge

În perioada 18-19 martie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la Centrul Județean de Transfuzii Sanguine Ialomița o acțiune de donare de sânge. Scopul acestei acțiuni este de a contribui ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2019, 18:15
(4305 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: Calendarul burselor locurilor de muncă în 2019

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță graficul de desfășurare a burselor locurilor de muncă ce se vor desfășura la nivel național în acest an. Astfel, în data de 12 aprilie 2019, va fi ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2019, 17:55
(3802 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Șase tineri, cercetați pentru «furt calificat»

Marți, 19 martie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Stelnica au surprins în flagrant șase tineri, cu vârste cuprinse între 15-27 ani, din Vlădeni, în timp încercau să sustragă componente ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2019, 17:45
(3951 vizualizări - 0 comentarii)


Protest #șâeu, la Slobozia

Protest #șîeu, la Slobozia

Slobozia s-a alăturat orașelor care au susținut protestul privind construcția de autostrăzi, inițiat de omul de afaceri sucevean Ștefan Mandachi. Vineri, 15 martie 2019, puțin după orele 15,00, câțiva cetățeni ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2019, 18:10
(3661 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Dridu, arestat pentru «abandon de familie»

Joi, 14 martie a.c., polițiștii ialomițeni au reșit identificarea unui bărbat, de 49 de ani, din Dridu, pe numele căruia Judecătoria Vălenii de Munte a emis un mandat de executare a pedepsei. Bărbatul a ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2019, 17:30
(8414 vizualizări - 0 comentarii)


Stejari și tei plantați de polițiștii ialomițeni

Vineri, 15 martie 2019, polițiștii din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu reprezentanți ai Primăriei comunei Perieți, alături de copii au plantat 400 puieți de stejar și tei în Pădurea Călugăreasca, la intrare ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2019, 17:25
(4261 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Contrabandă cu țigări

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Ion Roată au descoperit în urma unei percheziții efectuate joi, 14 martie a.c., pe raza localității Sălcioara, la domiciliul unui bărbat de 48 ani, 53 pachete de ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2019, 17:20
(3741 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă factura electronică în locul celei imprimate pe hârtie pentru că este o opțiune mai rapidă, mai sigură, mai eficientă, dar, cel mai important, protejează mediul ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2019, 13:05
(4967 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Interzicerea arderilor de miriști

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița informează și atenționează cetățenii care obișnuiesc să dea foc miriștilor și altor resturi de vegetație uscată fără a urmări procesul arderii. Arderea miriștilor ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 20:20
(4111 vizualizări - 0 comentarii)


Caravana «Fii pregătit!», revine în Ialomița

Caravana «Fii pregătit!» va ajunge sâmbătă, 16 martie 2019, în orașul Slobozia, și va fi amplasată pe bulevardul Chimiei, în Piața Unirii, iar duminică, 17 martie a.c., în orașul Fetești, fiind amplasată ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 20:10
(4643 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La furat de fier vechi

Doi bărbați, de 19 și 40 de ani, din Urziceni, au fost surprinși în flagrant miercuri, 13 martie 2019, de polițiștii din Urziceni în timp ce încercau să sustragă deșeuri feroase dintr-o clădire dezafectată ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 19:20
(4367 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Autoturism neînmatriculat, depistat în trafic

Un bărbat, de 49 de ani, din Armășești, a fost depistat, miercuri, 13 martie a.c., pe raza municipiului Urziceni, în timp ce conducea un autoturism neînmatriculat. În cauză, polițiștii au întocmit un dosar ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 19:10
(4094 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»

Miercuri, 20 martie 2019, în intervalul orar 8,00-12,00, Parohiile Gârbovi I și Gârbovi II, în colaborare cu Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița organizează o acțiune de donare de sânge în cadrul campaniei ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 18:25
(4148 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Deșeuri feroase confiscate de polițiști

Miercuri, 13 martie a.c., polițiștii slobozeni au depistat un bărbat, de 57 ani, în timp ce transporta cu o căruță pe raza localității de domiciliu 290 kg de deșeuri feroase. Acesta nu deținea documente ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 18:15
(4018 vizualizări - 0 comentarii)


Produse contrafăcute, confiscate de polițiștii din Urziceni

Miercuri, 13 martie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, de 52 de ani, care încerca să comercializeze, pe raza municipiului, produse cosmetice care purtau însemnele unor mărci înregistrate ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 18:05
(6434 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Ziua Poliției Române» 2019

În contextul aniversării, la data de 25 martie 2019, a 197 de ani de tradiție și continuitate a Poliției în slujba cetățenilor, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează, în perioada 1 ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 16:45
(3379 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenită la nivelul unui branșament de pe strada Constanței din orașul Țăndărei, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile astăzi, 14 martie 2019, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2019, 12:35
(6435 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 260000 de lei, 44 permise reținute

În perioada 8-10 martie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit pe raza județului la 121 evenimente, dintre care 108 sesizate prin 112. În urma activităților, au fost constatate 61 infracțiuni. Pentru ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2019, 12:10
(4778 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...