Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Țățica Rodica cea voinică și merele de AUR

Țățica Rodica cea voinică și merele de AUR

Pe 30 mai 2023, senatorul Rodica Boancă a furat startul campaniei ce va să vină și s-a autoproclamat «candidat unic» al AUR pentru Alegerile din 2024 de la Slobozia. Luni, 6 iunie 2023, secretarul general al AUR, deputatul Silviu Titus Păunescu, a sancționat galanton derapajul colegei sale de partid, explicând organizației AUR Slobozia că, potrivit Codului Electoral, «partidele politice au obligația de a desemna candidații în interiorul perioadei electorale stabilite de Parlament».

Eminescu să o judece Poate vă întrebați ce are a face domnul Eminescu cu țățica Rodica. Ei, bine, în opinia... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2023, 13:20 (12643 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: AER Muntenia Sud, în marș de «Ziua Mondială a Mediului»

Slobozia: AER Muntenia Sud, în marș de «Ziua Mondială a Mediului»

Asociația Ecologică Regională AER Muntenia Sud a organizat luni, 5 iunie 2023, la Slobozia, un marș prin care a marcat «Ziua Mondială a Mediului». Aso­ciația a fost înființată în urmă cu câteva luni, ca reacție la indiferența autorităților locale din Ciulnița față de problemele cu care se confruntă localitatea.

AER înseamnă societatea civilă Luni, 5 iunie a.c., la orele 17,00, apro­ximativ 50 de copii și adulți, susținători ai Asociației Ecologice Regionale AER Muntenia Sud au participat la un marș desfășurat de-a lungul orașului Slobozia. Evenimentul a fost organizat pentru a atrage... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2023, 20:35 (9542 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Probleme la digurile de apărare împotriva inundațiilor

Ialomița: Probleme la digurile de apărare împotriva inundațiilor

bonus: Protecția la inundații, în vizorul DNA

O actualizare a Regis­trului Național al Digurilor arată faptul că, în județul Ialomița, zone întregi de protecție împotriva inundațiilor sunt nesigure în cazul în care apele râului Ialomița sau ale Dunării s-ar revărsa. În total vorbim despre aproximativ 40 km de diguri cărora Administrația Națională «Apele Române» le-a conferit calificativele «satisfăcător» și «nesatisfăcător», în urma evalu­ărilor realizate. Mai mult, niciunul dintre acestea nu deține au­torizație de funcționare în regim de siguranță deși, potrivit legii, acest document este necesar.

Raport despre starea digurilor... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2023, 18:10 (6780 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Ședință foto cu Hummer-ul americanilor la Slobozia

Ședință foto cu Hummer-ul americanilor la Slobozia

Sâmbătă, 3 iunie a.c., la Bordușani, în Ialomița, militari din 12 țări NATO și partenere au desfășurat un exercițiu de anvergură în cadrul «Saber Guardian 2023». În vremea asta, în Piața Unirii din Slobozia, o unitate mixtă româno-americană a prezentat 4 autoutilitare.

Ședință foto de la 15,00 la 17,00 Americanii n-au mai venit la Slobozia din 2019! Dar atunci erau mai puțini... Acum sunt peste tot. În curtea unității militare sunt câtă frunză. Iar la Kaufland îi vezi în fiecare seară, la cumpărături. Sâmbătă, 3 iunie 2023, au fost și în Piața Unirii, la statuia lui Mihai Viteazul.... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2023, 17:05 (8796 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Se reunesc pe 22 iunie 2023

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Se reunesc pe 22 iunie 2023

Traversăm o perioadă complicată, plină de incertitudini, în care informațiile despre echipa fanion a județului vin foarte greu. Este clar că Unirea Slobozia va avea un nou antrenor, interimatul lui Enache Costea terminându-se după meciul de la Miercurea Ciuc, în ultima etapă a play-out-ului. Momentan nu se știe nimic concret despre noul antrenor, chiar dacă bursa zvonurilor își face cu brio treaba. Antrenorul Brașovului, Dan Alexa, a declarat, după ce Buzăul a pierdut duelul pentru promovare cu UTA, că Adrian Mihalcea se va întoarce pe banca tehnică a Unirii Slobozia, echipa care i-a adus cele mai mari satisfacții profesionale. Recent, presa centrală a vorbit de numirea lui Andrei Prepeliță... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2023, 16:20 (6647 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Povestea «Ialomița Youth Cup» și-a consumat episodul 2

Povestea «Ialomița Youth Cup» și-a consumat episodul 2

bonus: handbal/CSM Unirea Slobozia a câștigat «Ialomița Youth Cup Handball»

Stadionul «1 Mai» din Slobozia a fost, la finele săptămânii precedente, punctul fierbinte al fotbalului juvenil. «Ialomița Youth Cup», competiția dospită în laboratorul Asociației «E Pluribus Unum» și sprijinită de CSM Unirea Slobozia și DJS Ialomița, a ajuns la a doua ediție. Participarea a fost mai numeroasă decât la prima ediție. Mai multe categorii de vârstă, mai multe echipe și mai mult spectacol condensat în 3 zile de turneu. A fost o încân­tare să-i vedem pe micii fotbaliști căutând să arate cât de aproape au ajuns de idolii lor. Au fost mulți copii care au impresionat și, cu siguranță, pe o bună parte dintre ei îi vom vedea în echipele de seniori, peste câțiva ani, dacă fotbalul le va... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2023, 14:05 (6524 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Rareș Negoiță, locul 3 la «Cupa Muschetarul»

Scrimă

Rareș Negoiță, locul 3 la «Cupa Muschetarul»

La finele săptămânii trecute, orașul brașovean Râșnov a găzduit «Cupa Muschetarul», tradițional turneu de scrimă adresat copiilor cu vârste sub 13 ani. A fost o participare numeroasă, fapt care face ca rezultatele obținute de sabrerii CSM Unirea Slobozia, antrenați de Daniel Nădrag, să fie demne de menționat. Pe tabloul masculin au fost 60 de concurenți, iar slobozeanul Rareș Negoiță a terminat competiția pe un foarte bun loc 3. De menționat și locul 15 ocupat de Arthur Donisei sau locul 17, ocupat de Alberto Nădrag. În competiția feminină, cea mai bine clasată a fost Miruna Buliga, ocupantă a locului 10. Diana Dragomir s-a clasat pe locul 14, Anca Stănescu pe 16, iar Claudia Petrescu pe 49. ... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2023, 12:35 (4294 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Am venit ca să rămân!»

Mihai-Adrian Aldea, noul șef IPJ Ialomița

«Am venit ca să rămân!»

De prin 2017 încoace, de când a plecat Viorel Ștefu, Inspec­toratul de Poliție al Județului Ialomița își schimbă șefii cum schimbăm noi șosetele. Iar când nu-i schimbă, îi arată cu degetul! Comisarul șef Mihai-Adrian Aldea e primul care susține că vrea să rămână. Măcar 3 ani, până la pensie... Dacă ia examenul! A venit în aprilie 2023 și împlinește două luni de când conduce. Suficient ca să își facă o idee, suficient ca să accepte primul interviu aici, în Ialomița...

Schimbarea stăpânilor, bucuria nebunilor E senin și neprotocolar. Aflăm, de pe holuri, că nu e un conțopist... Îi place... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2023, 12:20 (27171 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Vidanja municipală

Vidanja municipală

În decembrie 2021, administrația locală cheltuia 90000 de lei pentru o autoutilitară de vidanjare a rețelei de canalizare a orașului. De-atunci au trecut doi ani și jumătate... Iar vidanja municipală a ajuns să facă de toate. Desfundă canalizările stradale, intervine la «spărturi», scoate varza murată de pe țevile din subsoluri... Dar greul de-abia de-acum începe. Pentru că cei 32 de kilometri de rețea canalizare de sub oraș încep să se dezintegreze.

De la promisiuni la realitate În decembrie 2021, când a primit vidanja, Urban SA promitea public că va face într-un an cât toată administrația... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2023, 11:55 (11229 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Guvernul PSD-PNL împinge România spre un dezastru fără precedent!»

Președintele USR, Cătălin Drulă

«Guvernul PSD-PNL împinge România spre un dezastru fără precedent!»

«Cifrele ne arată că Ciucă și Ciolacu au dus finanțele țării în groapă și i-au sărăcit pe români ca să își hrănească clientela de partid. Guvernul PSD-PNL și-a bătut propriul record de tocare a banilor publici și într-un an deficitul la bugetul de stat a explodat de la 24 la 34,2 miliarde de lei. Acești iresponsabili nu știu decât să continue sarabanda cheltuielilor și să bage mâna în buzunarul oamenilor!» declară președinte USR, Cătălin Drulă. Liderul Opoziției le cere liderilor PSD și PNL să oprească jaful de la buget pentru clientela de partid. Drulă spune că astfel se vor găsi bani pentru salarii decente pentru profesori. «Prioritatea zero trebuie să fie oprirea jafului de la buget. Prin tăierea... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2023, 12:50 (12873 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Plajele publice din Amara nu primesc turiști nici vara aceasta

Plajele publice din Amara nu primesc turiști nici vara aceasta

Turiștii care vor ajunge în stațiunea Amara vara aceasta nu se vor bucura de soare pe plajele publice, aflate în grija administrației locale. Totul din cauza faptului că proiectele de reabilitare a plajelor «Zorilor» și «Perla» se află încă în lucru. Oficialii Primăriei Amara susțin faptul că situația a fost generată de o modificare a strategiei de finanțare, apărută la nivelul Ministerelor Dezvoltării și Investițiilor Europene. În prezent, ambele proiecte se află într-un stadiu de realizare de doar 30%, termenul final al investițiilor fiind sfârștiul acestui an.

Proiecte transferate între ministere... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2023, 13:25 (19668 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia se mută în containere

Timp de 3 luni, la Spitalul Județean

Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia se mută în containere

Din cauza proiec­tului de reabili­tare a Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, reprezentanții unității medicale au apelat la o soluție de compromis pentru a continua activita­tea UPU Slobozia. Astfel, medicii vor acorda îngriji­rile medicale în 6 containere, adaptate special pentru a oferi consultații pacienților. «Este o soluție temporară, pentru a putea continua activita­tea medicală în cadrul UPU Slobozia...» susține Liviu Patrichi, ma­nagerul celui mai mare spital din Ialomița.

Asistență medicală în regim de urgență Cele 6 containere vor fi amplasate... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2023, 14:50 (12418 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea Muzeului Național al Agriculturii costă 42,2 milioane de lei

Clădiri vechi, proiecte noi

Reabilitarea Muzeului Național al Agriculturii costă 42,2 milioane de lei

Administrația Pavel continuă procesul de modernizare a instituțiilor publice județene. În cadrul ședinței ordinare de marți, 30 mai 2023, consilierii județeni au aprobat un proiect de hotărâre care va permite «consolidarea, amenajarea și reorganizarea Muzeului Național al Agriculturii din Slobozia», valoarea investiției fiind estimată la 42,2 milioane de lei. Pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean mai figurează și alte proiecte de hotărâri de interes pentru comunitate. Printre acestea se numără cel privind reabilitarea Centrului de Recuperare Neuromotorie din Slobozia sau cel privind cofinanțarea cheltuielilor pentru «extinderea colectării separate a deșeurilor municipale».

... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2023, 11:05 (11106 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Sudiți a împlinit 200 de ani

Comuna Sudiți a împlinit 200 de ani

Locuitorii din Sudiți au sărbătorit, sâmbătă, 27 mai 2023, bicentenarul localității. La eveniment au participat oficiali ai instituțiilor publice județene și prefectul județului Ialomița, Constantin Marin. Edilul localității, Vasile Șincan, a declarat că festivitățile reprezintă un prilej de sărbătoare pentru toții fiii sa­tului: «Organizăm anual acest eveniment... De data aceasta însă, sărbătorim bicentenarul localității. Este un prilej de sărbătoare atât pentru cei care trăim aici, în comună, cât și pentru sudițenii care n-au uitat de unde au plecat și vin azi acasă!».

O comună cu personalități... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2023, 15:10 (11704 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii PSD și PRO România blochează din nou împrumutul de 34 milioane de lei

Administrație pe muchie de cuțit la Slobozia

Consilierii PSD și PRO România blochează din nou împrumutul de 34 milioane de lei

Luni, 29 mai 2023, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, proiectul de hotărâre prin care admi­nistrația Soare viza contractarea unui împrumut de 34 milioane de lei a fost respins din nou. Ședința s-a desfășurat la Căminul Cultural de la Slobozia Nouă, în ab­sența fizică a consilierilor PSD și PRO România. Primarul Dragoș Soare a declarat ulterior ședinței: «Vom repune acest proiect pe ordinea de zi a Consiliului Local până când va fi înțeleasă necesitatea și urgența acestei decizii!».

Cuiul lui Pepelea Convocată din nou în Sala Căminului Cultural de la Slobozia Nouă, ședința... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2023, 10:55 (16486 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP a declarat război plopilor Sloboziei

DADP a declarat război plopilor Sloboziei

În decembrie 2022, un stejar «monument al naturii» avaria două autoturisme în fața Școlii nr. 3 din Slobozia. În urmă cu 10 zile, un SsangYong de 34000 de euro, full-option, nou-nouț, era făcut zob de un plop căzut din curtea Stadionului «1 Mai». În toamna anului trecut, un minor aflat la plimbare cu tatăl său ajungea la Urgențe cu capul spart de o creangă de tei, verde... În toate cazurile și în alte zeci de incidente mai puțin grave, DADP a decis intervenții radicale la coronamentul arborilor din Slobozia. De fiecare dată activiștii de mediu de pe rețelele de socializare al orașului au contestat deciziile.

28000 de arbori verzi în oraș... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2023, 17:20 (12005 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

Fotbal fără griji

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-FC Voluntari 2 1-1

Fotbal fără griji

În play-out-ul seriei a 3-a lucrurile s-au clarificat înaintea ultimei etape. CS Amara și Agricola Borcea se vor întoarce în fotbalul de județ. Cel puțin din punct de vedere sportiv, pentru că, suntem aproape siguri, călărășenii vor fi invitați de Federația Română de Fotbal să participe și în viitorul sezon de Liga a III-a. Așadar, Recolta Gheorghe Doja și FC Voluntari 2 erau total lipsite de griji înaintea ultimului meci direct din acest sezon. Singurul lucru care ar mai fi contat era faptul că, la victorie, Recolta sărea peste Voluntari, pe locul 7. A fost însă un aspect minor, care n-a cântărit în abordarea gândită de conducerea Recoltei. Interimarul Valentin Toma i-a lăsat pe bancă... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2023, 16:05 (5242 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Junioarele 2 vor medalie la turneul final al speranțelor

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Junioarele 2 vor medalie la turneul final al speranțelor

A fost un sezon cu bune și rele pentru junioarele 2 ale CSM Unirea Slobozia. Elevele lui Alexandru Ivan nu au reușit ca­lificarea la Turneul «Valoare», poate și din cauza unei repartizări potrivnice a seriilor. S-au descurcat însă admirabil în Turneul «Speranțe», iar în perioada 5-11 iunie 2023 vor evolua în faza finală a competiției, alături de CSS Buzău, Kids Tâmpa Brașov, Sporting Ghimbav, CSM Târgu Mureș, Banatul Timișoara, AHC Zalău, ACS Hercules Băile Herculane. La «bune» trecem și faptul că Aylin Akpinar sau Andreea Ciochinaru sunt convocate frecvent la loturile naționale de junioare sau cadete. Din ce știm, la aceste acțiuni vor fi solicitate, în curând, și alte fete. Pentru turneul final... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2023, 14:50 (8378 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Slobozia: Peste 400 de participanți la «Crosul Libertății»

Slobozia: Peste 400 de participanți la «Crosul Libertății»

bonus: Premiu special pentru Simona Ion

Slobozia a alergat în 2022 la «Crosul Libertății» și i-a plăcut. Motiv pentru care, pe 27 mai 2023, orașul nostru a găzduit ediția a II-a a acestui eveniment. Și, din nou, a fost frumos. La orele 9,30, parcul Stadionului «1 Mai» era co­lorat în galben și albastru, culorile Unirii. Alergătorii îmbrăcaseră tricourile de participare și erau gata de start. Cu legendele atletismului ialomițean, Ion Neacșu și Tudorița Chidu, în mijlocul lor, sportivi de performanță și alergători de ocazie au avut un singur obiectiv: să treacă linia de sosire în cursa de 2 km. Și au pornit cu toții, plini de entuziasm. Primele sute de metri au fost ușor de parcurs, apoi energia a fost înlocuită de ambiția de a termina... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2023, 13:15 (11994 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Slobozia a găzduit Campionatul Național pentru superseniori

Tenis de câmp

Slobozia a găzduit Campionatul Național pentru superseniori

Este bine știut faptul că Slobozia beneficiază de una dintre cele mai cochete și bine utilate arene de tenis din România. Este meritul lui Constantin Ștefan, cunoscut în oraș și în lumea tenisului drept «Conașu’». Baza sportivă Tenis Con găzduiește turnee de tenis de câmp pentru variate categorii de vârste. Aici s-a desfășurat, la finele săptămânii precedente, Campionatul Național pe echipe al superseniorilor sau veteranilor, cum obișnuiam să le spunem nu cu mult timp în urmă. Au fost prezenți sportivi din Slobozia, București, Galați, Brăila, Constanța, Brașov, Pitești, Cluj-Napoca.

Echipa lui Geantă, campioană națională... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2023, 11:55 (10627 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Bărbulești: Un copil de 14 ani, «șofer» cu acordul tatălui, a intrat în pom cu mașina! Urziceni: Beat fiind, a vrut să oprească un vehicul «la ocazie» sărindu-i pe capotă!

Patru persoane au fost rănite în urma a două accidente rutiere produse duminică, 6 ianuarie 2013, pe arterele județului.
Primul eveniment rutier a fost înregistrat la ora 16,00, pe DN1D, în afara ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 12:44
(8031 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Cu cuțitele la discotecă

Cu ocazia acțiunilor desfășurate în sistem integrat de efective ale Poliției Urziceni și Serviciului pentru Acțiuni Speciale, în colaborare cu o echipă din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 12:33
(7990 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțit


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii ialomițeni au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat de 54 ani, din Slobozia, depistat conducînd un autoturism deși consumase băuturi alcoolice. Autoturismul pe care acesta îl conducea ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 12:04
(6866 vizualizări - 1 comentariu)


Marsilieni: Fetiță de 4 ani, arsuri după ce a căzut în apă clocotită

O fetiță de numai 4 ani din satul Marsilieni, lăsată nesupravegheată, a suferit arsuri fesiere, după ce, în timp ce se juca, a căzut într-un recipient cu apă fierbinte. Părinții au sunat la 112, iar în ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 10:54
(9353 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: I-a luat foc casa la miezul nopții

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din satul Orezu a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul a fost anunțat prin 112 marți, 8 ianuarie 2013, în jurul orei 23 ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 09:54
(7761 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Orezu incendiu


Incendiu la o casă din Munteni Buzău

În încercarea de a lichida un incendiu izbucnit la locuința sa, un bărbat de 42 ani, din localitatea Munteni Buzău, a suferit arsuri la nivelul mîinii stîngi și la nivelul feței. Evenimentul s-a produs ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2013, 11:21
(10863 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Normele de venit și coeficienții de corecție pentru contribuabilii cu activitate individuală

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii care își desfășoara activitatea în mod individual că au fost afișate, pe site-ul instituției www.dgfpialomita.ro și la ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2013, 11:20
(14936 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 64 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 8 ianuarie 2013, sînt disponibile doar 64 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2013, 10:44
(9464 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție la escroci!

Două persoane au sesizat Poliția despre faptul că au fost victimele unor infracțiuni de înșelăciune, cu diferite moduri de operare. În unul dintre cazuri, victima a fost abordată de un necunoscut care susținea ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2013, 16:07
(9750 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Proiectil de artilerie, descoperit într-o curte

În după-amiaza zilei de vineri, 4 ianuarie 2012, un proiectil de artilerie exploziv de calibru 100 mm a fost găsit de un cetățean într-o curte din municipiul Slobozia. Bărbatul a sunat la 112 iar în scurt ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2013, 10:30
(7384 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Casă nelocuită, cuprinsă de flăcări

O casă nelocuită din comuna Movilița a fost cuprinsă de flăcări după ce mai multe persoane fără adăpost au dat foc unor materiale textile cu scopul de a se încălzi. În scurt timp, incendiul a cuprins două ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2013, 10:25
(8732 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grav accident rutier la Popasul Chirana

O persoană și-a pierdut viața și alte trei au fost rănite în urma unui accident rutier produs în dimineața zilei de joi, 3 ianuarie 2013, la intersecția DN2A cu DJ 213, între localitățile Giurgeni și Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 18:47
(8598 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Societate Comercială angajează
zidari
fierar-betoniști

Experiența constituie un avantaj.
Relații la telefon 0737/208.367

3 Ianuarie 2013, 18:37


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în străinătate

Potrivit unui comunicat de presă al AJOFM Ialomița, sînt disponibile 100 locuri de muncă la recoltat mazăre în sectorul agricol din Portugalia-Danemarca. Doritorii trebuie să fie persoane majore, cu vîrsta ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 13:32
(14460 vizualizări - 7 comentarii)


Ialomița: Intervenții SMURD și incendii

În perioada 28 decembrie 2012-2 ianuarie 2013, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a intervenit pentru acordarea primului ajutor medical de urgență în cazul a ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 13:19
(7330 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 2600 de articole pirotehnice, confiscate

Peste 2600 de articole artizanale pe bază de amestecuri pirotehnice au fost confiscate de polițiști în ultimele două zile ale anului 2012. Așadar, polițiștii specializați ai Serviciului Arme, Explozivi ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 13:15
(11940 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Operațiunea «Foc de artificii»

Efectivele din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au făcut vineri, 21 decembrie a.c., un prim bilanț al rezultatelor obținute ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2012, 16:16
(8839 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trafic îngreunat, dar se circulă!

12,00 Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră, 12,00, circulația pe drumurile județului se desfășoară în condiții de iarnă nefiind semnalate drumuri blocate ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2012, 08:48
(4912 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ninsorile revin în Ialomița! Administrația Națională de Meteorologie a emis pentru intervalul 19 decembrie 2012, ora 2,00-20 decembrie 2012, ora 20,00, o avertizare meteo Cod Galben, iar ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 17:14
(6490 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Decembrie 2012, 16:26


Locuințe cuprinse de flăcări la Munteni Buzău și Fetești

Mai multe piese de mobilier, aparate electronice și electrocasnice aparținînd unor locuințe din Munteni Buzău și Fetești au fost distruse de flăcări. Cele două incendii au avut o cauză comună: coșurile ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 14:41
(8796 vizualizări - 1 comentariu)


Bucu: Escrocherie la telefon. S-a dat drept «fiu» încercînd să-și înșele «tatăl» cu 8600 lei!

Escrocii care dau țepe prin telefon sînt fără număr și fără limite! Un bătrîn de 67 ani, din Bucu, era la un pas să rămînă fără suma de 8600 lei în momentul în care a fost înșelat prin telefon de un astfel ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 14:31
(11558 vizualizări - 7 comentarii)

Taguri: Bucu escrocherie


Popasul Sinești: Trafic blocat din cauza unui copac

Trafic de coșmar în dimineața zilei de miercuri, 19 decembrie a.c., pe DN2A, în zona Popasului Sinești. Un pom căzut pe carosabil a făcut ca circulația să se desfășoare doar într-un singur sens de mers ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 13:45
(7726 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi șoferi ialomițeni au fost depistați de polițiști conducînd pe drumurile publice în stare de ebrietate. În urma verificărilor oamenilor legii, s-a stabilit că unul dintre ei avea o alcoolemie de 0,4 ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 13:40
(7966 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, la datorie de Sărbători

Polițiștii ialomițeni vor fi la datorie și în zilele de Sărbătoare. Oamenii legii vor veghea asupra siguranței și ordinii și liniștii publice la nivelul înregului județ. Cei care vor avea nevoie de sprijinul ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 13:32
(6312 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8,56 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Potrivit unui comunicat de presă al DGFP Ialomița, pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna noiembrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 12:44
(7657 vizualizări - 4 comentarii)


Urziceni: Festivalul de colinde populare românești «Deschide ușa creștine»

Duminică, 16 decembrie a.c., la Urziceni se va desfășura cea de-a XX-a ediție a Festivalului de colinde populare românești «Deschide ușa creștine». În cadrul evenimentului va avea loc și o inedită lansare ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:21
(8895 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: La furat la doar 15 ani...

La începutul acestei săptămîni, casa unui localnic din Țăndărei a fost călcată de hoți. Bărbatul a reclamat la Poliție faptul că îi lipsesc din locuință 4 telefoane mobile și 4 camere de supraveghere video ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:11
(6704 vizualizări - 4 comentarii)


Slătioarele: Magazie cuprinsă de flăcări

În după-amiaza zilei de miercuri, 12 decembrie a.c., o magazie aflată în gospodăria unui localnic din satul ialomițean Slătioarele a fost cuprinsă de flăcări. Totul din cauza unor scîntei provenite de la ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:08
(5716 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Polițiștii au prins un «spărgător de case»

Polițiștii din Fetești au reușit să probeze activitatea infracțională a unui tînăr de 18 ani, din localitate, care a furat mai multe bunuri dintr-o locuință. Bunurile sustrase, în mare parte bijuterii, ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:07
(5365 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...