Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține oficial includerea României în Spațiul Schengen

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu susține oficial includerea României în Spațiul Schengen

Pe 30 ianuarie 2023, deputatul PSD Ștefan Mușoiu a reprezentat România la reuniunea președinților tuturor Comisiilor pentru Afaceri Europene din parlamentele țărilor membre ale Uniunii. Întâlnirea s-a desfășurat în Suedia, la Stockholm, iar agenda dezbaterilor i-a permis deputatului social-democrat să reafirme «dezideratul României privind includerea în Spațiul Schengen» și să insiste pentru «păstrarea acestui subiect pe agenda Consiliului UE».

Prezență notabilă la Stockholm Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a participat la sfârșitul lunii ianuarie a.c. la o reuniune a președinților tuturor... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2023, 17:15 (14014 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Procurorii anchetează modul în care un glonț tras în Poligonul Ciulnița a ajuns în casa unui cetățean

Anchetă a Parchetului Militar în Ialomița

EXCLUSIV: Procurorii anchetează modul în care un glonț tras în Poligonul Ciulnița a ajuns în casa unui cetățean

Un incident pe care autoritățile îl anchetează în prezent s-a petrecut miercuri, 8 februarie a.c., în zona localității Ion Ghica, în incinta Poligonului Ciulnița, aflat în administrarea Batalionului 113 Artilerie «Bărăganul» din Slobozia. În urma unei misiuni de tragere a soldaților, un glonț a ajuns în casa unui cetățean care locuiește în apropiere. Cazul a intrat deja în atenția procurorilor militari. Se pare că nu este prima dată când cetățenii din Ion Ghica se confruntă cu astfel de situații.

Verificările sunt în curs Din primele informații, bărbatul, domiciliat în satul Ion Ghica... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2023, 19:20 (17453 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Familia fostului politician Silvian Ciupercă cere statului plata unor despăgubiri morale de 5 milioane de lei

Pentru «prejudiciul» creat de ancheta DNA

Familia fostului politician Silvian Ciupercă cere statului plata unor despăgubiri morale de 5 milioane de lei

Familia fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița cere statului român despăgubiri morale în valoare de 5 milioane de lei pentru ancheta deschisă de Direcția Națională Anticorupție pe numele lui Silvian Ciupercă. Decedat în vara anului trecut, Silvian Ciupercă a fost reținut timp de 66 de zile la solicitarea procurorilor DNA. După aproape 6 ani de procese, Silvian Ciupercă a fost achitat definitiv de Curtea de Apel București, magistrații precizând în motivare că «faptele cercetate nu există».

«Am fost vânat!» Pe 10 februarie 2015, Direcția Națională Anticorupție a... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2023, 10:05 (12913 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

Dezbatere publică pe tema Educației la Slobozia

USR devine activ pe scena politică locală

Dezbatere publică pe tema Educației la Slobozia

Joi, 9 februarie 2023, USR Slobozia organizează o dezbatere pe tema Educației, având ca obiectiv inițierea unor proiecte de lege pentru susținerea unui sistem educațional adecvat secolului XXI. Întâlnirea va avea loc la Slobozia, la sediul Orga­nizației județene de pe strada Vasile Alecsandri.

Dezbatere publică marca USR USR Slobozia organizează joi, 9 februarie 2023, o dezbatere pe tema Educației. La întâlnire sunt așteptați să participe reprezentanți ai Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, reprezentanți ai asociațiilor de părinți și ai elevilor. Printre subiectele care urmează... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2023, 18:50 (13574 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sistem de acces pe bază de cartele electronice, la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Siguranța elevilor, pe primul loc

Sistem de acces pe bază de cartele electronice, la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Pentru a asigura protecția elevilor și profesorilor în mod corespunzător, Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia a implementat un sistem de acces pe bază de cartele
electro­nice. Investiția a fost realizată cu fonduri acordate de Primăria Municipiului Slobozia și este prima de acest tip implementată la nivelul unităților de învățământ din județul Ialomița.

Sistem unic la nivel județean Ialomița nu acționează unitar atunci când vine vorba despre siguranța elevilor și a cadrelor didactice. În timp ce unele școli au implementat sisteme de supraveghere video, altele au încheiate... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2023, 12:20 (13668 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Militari americani la Instituția Prefectului Ialomița

Militari americani la Instituția Prefectului Ialomița

În perioada 26 ianuarie-6 februarie a.c., în județul Ialomița s-a desfășurat exercițiul «CIMIC Victory», în cadrul căruia o echipă militară mixtă din cadrul Batalionului 1 CIMIC al Statului Major al Forțelor Terestre și Afaceri Civile al Statelor Unite ale Americii (US Civil Affairs) a efectuat o vizită de lucru. Oficialii americani s-au întâlnit la Slobozia și Bordușani cu reprezentanți ai instituțiilor publice județene și locale.

Sprijin pentru cooperarea dintre România și SUA Vizita militarilor americani a avut un caracter de informare și documentare și a vizat consolidarea cooperării... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2023, 20:10 (8179 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie cu Blejoi, înfrângere cu Progresul

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Victorie cu Blejoi, înfrângere cu Progresul

Așa cum ne-a obișnuit în ultima perioadă, Unirea Slobozia obține rezultate contradictorii în amicale, în special în perioada de pregătire centralizată. Antrenorul ialomițenilor se află în plină căutare a unui prim 11 cât mai aproape de «adevăr», iar aceasta presupune rularea întregului lot. De principiu, zona defensivă este în mare parte creionată. Mai mari bătăi de cap are Costel Enache în privința partiturii ofensive. Aici, Unirea a punctat cu trei achiziții: Robert Mustacă, Denis Bujor și nigerianul Nsima Peter. Primii doi sunt întăriri pentru regula «Under» (Mustacă pentru U20, iar Bujor pentru U18), iar Nsima Peter ar putea fi gura de foc din atacul Unirii. Dacă pregătirea și strategia de... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2023, 17:40 (4697 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Procurorii EPPO au audiat 70 de persoane într-un dosar privind încasarea ilegală a subvențiilor APIA

Anchetă a Parchetului European la Cocora

Procurorii EPPO au audiat 70 de persoane într-un dosar privind încasarea ilegală a subvențiilor APIA

La începutul lunii ianuarie a.c., 70 de persoane au fost audiate la Postul de Poliție Cocora într-o anchetă a Parchetului European. Cercetările procu­rorilor EPPO îl au în prim plan pe primarul localității Cocora, Sorin Dănuț Lefter și vizează încasarea necuvenită a subvențiilor acordate de Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură, în campaniile din anii 2017-2018. Verificările ar fi fost extinse și asupra unor funcționari din cadrul APIA-Centrul Județean Ialomița.

O anchetă în curs Audierile pe care procurorii Parchetului European (EPPO) le-au efectuat la începutul lunii... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2023, 16:10 (22445 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă 3 puncte din deplasare

Handbal, Divizia A, ACS Unirea Dobroești-CSM Unirea Slobozia 34-40 (15-21)

Încă 3 puncte din deplasare

CSM Unirea Slobozia și-a onorat statutul de favorită în deplasarea de la Dobroești și s-a întors acasă cu toate cele 3 puncte. Echipa noastră a profitat din plin de experiența în plus și, după doar 8 mi­nute, s-a așezat temeinic la cârma jocului. Surprizele pregătite de conducere, De Santis și Fînaru, au fost jucătoarele care au deschis scorul. Soreanu a făcut 3-0, iar apoi a venit unica tresărire de orgoliu a gazdelor. În minutul 8, era 4-4 și venea momentul de evadare al formației pre­gătite de Constantin Frîncu. Marcăm din toate pozițiile, poarta ne ajută cât e necesar și ducem meciul la un avantaj de 6 goluri, la pauză. Repriza secundă înseamnă conservarea avantajului, minute pentru toate... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2023, 13:05 (14272 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Egal amical, cu Voința Limpeziș

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Egal amical, cu Voința Limpeziș

După ce zăpada căzută săptămâna trecută a dat peste cap calendarul de pregătire al Recoltei (lucru valabil pentru multe echipe din eșaloanele inferioare), în weekend totul a revenit la normal. Echipa antrenată de Adrian Cristea s-a duelat, pe stadionul «Prefab» din Modelu, cu buzoienii de la Voința Limpeziș. Deși ocupă doar locul 9 în seria a 3-a din Liga a III-a, adversara Recoltei a trecut prin mai multe schimbări în această iarnă, principala fiind instalarea lui Younes Hamza, tunisianul care, în urmă cu 10 ani, făcea furori la Petrolul, în funcția hibrid de antrenor-jucător. Recolta a obținut un egal, 2-2, ambele goluri fiind marcate de experimentatul Adrian Răduca, cu semnificativa contribuție... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2023, 11:10 (7191 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a cheltuit 20,7 milioane de lei pentru investiții

În 2022

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a cheltuit 20,7 milioane de lei pentru investiții

Investițiile în Sănătatea ialomițenilor repre­zintă o prioritate pentru autoritățile locale și centrale. Astfel, anul trecut, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a beneficiat de fonduri în valoare de 20,7 milioane de lei pentru achiziționarea de echipamente medicale. Pentru anul în curs, sumele sunt aproximativ similare.

Investiții în Sănătate Cele 20,7 milioane de lei de care Spitalul Județean de Urgență Slobozia a beneficiat în anul 2022 pentru investiții provin de la Consiliul Județean Ialomița și Ministerul Sănătății. Potrivit listei de inventar realizată de reprezentanții unității... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2023, 14:05 (16142 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiectele Sloboziei, blocate de procese

De mai bine de 10 ani prin instanțe

Proiectele Sloboziei, blocate de procese

Trei dintre investițiile majore ale Sloboziei sunt blocate de litigiile apărute între constructori și autorități. Cel mai vechi dintre procese vizează investiția în stația de epurare a orașului, a cărei valoare s-a ridicat la 28,6 milioane de lei. O a doua inves­tiție blocată este cea pentru stația de tratare a orașului, investiție a cărei valoare se ridică la 7,84 milioane de lei. Însă cele mai multe procese în instanță, 15 conform informațiilor pu­blice, au fost generate de investiția pentru reabi­litarea Pieței Revoluției, unde s-au realizat până acum lucrări în valoare de 19,5 milioane de lei.

Scandalul Dytras a ajuns în instanță în 2011... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2023, 09:50 (11581 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Magicul Gabriel

Un nou star la «Românii au talent»

Magicul Gabriel

Are 12 ani și videoclipul lui are 3,4 milioane de vizualizări... E din Amara, dar învață la Slo­bozia. E atras de pop-opera, dar și-ar fi dorit ca profesoara lui să fie Mihaela Runceanu. Îl cheamă Gabriel Mardale și este una dintre revelațiile emisiunii «Românii au ta­lent». Și tuturor celor care i-au apreciat performanța le mulțumește și pe această cale: «Le mulțumesc tutu­ror celor din Ialomița. Ei au fost primul meu public și nu o să îi uit niciodată!».

Visul de copil al lui Gabriel Gabriel Mardale a devenit, la numai 12 ani, una dintre revelațiile actualei ediții a emisiunii «Românii... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2023, 12:40 (14128 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița intră în vacanță în ultima săptămână a lunii februarie

Elevii din Ialomița intră în vacanță în ultima săptămână a lunii februarie

Conform noilor modificări aduse de Ministerul Educației, fiecare Inspectorat Școlar din țară a avut obligația de a decide în ce perioadă din luna februarie 2023 va programa vacanța de o săptămână a elevilor. Ialomița, alături de alte 29 de județe, a stabilit ca elevii să intre în vacanță în ultima săptămână a lunii, în perioada 20-24 februarie 2023.

O săptămână de vacanță Noile modificări aduse anul trecut de Ministerul Educației au vizat și perioada vacanțelor școlare. Astfel, oficialii de la București au dat posibilitatea Inspectoratelor Școlare să aleagă perioada în care elevii vor... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2023, 16:55 (20425 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Salubrizare cu Mariana Iancu la Slobozia

Salubrizare cu Mariana Iancu la Slobozia

Ialomița are ADI ECOO 2009, iar Urziceni a investit 1 milion de euro în salubrizare... Slobozia o are pe Mariana Iancu! A acceptat funcția de șef al Serviciului de Salubrizare din cadrul DADP pe 15 decembrie 2022. Și, într-o lună jumătate, a demonstrat că poate genera schimbările pe care orașul le așteaptă...

Semne bune anul are În dimineața zilei de 1 ianuarie 2023, la orele 5,00, angajații DADP măturau Piața Revoluției din Slobozia. Trecuseră numai două săptămâni de la preluarea Serviciului de Salubrizare din cadrul DADP de către Mariana Iancu. Și era prima dată când autoritățile... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2023, 12:20 (20875 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii locali devin angajați ai Poliției ialomițene

Polițiștii locali devin angajați ai Poliției ialomițene

bonus: Candidat cu probleme penale, la concursurile organizate de IPJ

Recrutarea din sursă externă, alternativa utilizată de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița pentru a umple «golurile» rămase în urma pensionărilor masive din sistem, aduce la concursurile organizate candidați ale căror calități ridică unele semne de întrebare. Astfel, mai mulți angajați ai structurilor de Poliție Locală din cadrul primăriilor ialomițene s-au înscris la testările organizate de IPJ Ialomița pentru ocuparea funcțiilor de subofițeri în cadrul posturilor de Poliție Rurală. Doi dintre ei au și reușit să promoveze, iar în prezent au devenit angajați ai Poliției Române.

De la Poliția Locală, la Poliția Română... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2023, 13:55 (19160 vizualizări - 12 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vali Silica Tudor nu vrea să fie murdărită. Imaginea Spitalului!

La Fetești

Vali Silica Tudor nu vrea să fie murdărită. Imaginea Spitalului!

Și pentru că tot veni vorba de subprefecți, nu putem închide ediția de săptămâna asta a ziarului fără a consemna protestul public al ex-subprefectei Vali Silica Tudor, ajunsă între timp director al Spitalului «Anghel Saligny» din Fetești. Că așa e cu cadrele de nădejde ale sistemului... Nu sunt niciodată aruncate la coșul de gunoi al administrației, ci se reciclează!

Cheala își pune singură mâna-n cap
În weekendul trecut, patru dintre medicii Spitalului «Anghel Saligny» din Fetești anunțau pe rețelele de so­cializare că vor demisiona. Printre motivele care ar fi stat la baza deciziei... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2023, 09:50 (10318 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Control al Gărzii Naționale de Mediu la Clean Tech Internațional Ciulnița

Control al Gărzii Naționale de Mediu la Clean Tech Internațional Ciulnița

Garda Națională de Mediu a început în urmă cu o săptămână un amplu control la fabrica de­ținută de Clean Tech Internațional în localitatea Ciulnița. Verificarea vizează modul în care socie­tatea respectă măsurile dispuse privind poluarea olfactivă generată de activitatea fabricii. Declanșarea acestei acțiuni are la bază și demersurile pe care le-au făcut reprezentanții Avocatului Poporului, prin biroul din Slobozia al instituției, în ceea ce privește identificarea unei soluții pentru eliminarea problemelor de mediu.

Verificări în curs Controlul Gărzii Naționale de Mediu survine unei... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2023, 13:55 (15526 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Subprefectul Babagianu a găsit vinovații pentru blocarea drumurilor județene

Subprefectul Babagianu a găsit vinovații pentru blocarea drumurilor județene

Intrat într-un con de umbră în ultimele luni, subprefectul Baba­gianu revine din nou în spațiul public, pe sticla televizoarelor, la oră de maximă audiență. Domnia sa este surprins de către un reporter Rea­litatea TV, în exercițiul funcțiunii (ha, ha, ha!), în timp ce anchetează vinovații pentru blocajele de pe una dintre șoselele care leagă Buzău de Ialomița. Demonstrația subprefectului Babagianu în fața camerelor de luat vederi este penibilă. «Colegii dumneavoastră șoferi care s-au răsturnat, este corect ce-au făcut? Dacă ei nu se răsturnau mai stăteați dumneavoastră aici? S-au răsturnat pentru că nu au respectat viteza legală și condițiile meteo. Au mers regulamentar?» prezintă subprefectul... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2023, 10:10 (18319 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Intergroup Engineering SRL cere plata unor penalități de 150 mii de lei lunar Primăriei Amara

Negociere eșuată

Intergroup Engineering SRL cere plata unor penalități de 150 mii de lei lunar Primăriei Amara

Scandalul public legat de datoria pe care administrația locală o are către firma de consultanță Intergroup Engineering SRL este departe de a se încheia. După îndelungi negocieri privind plata penalităților ce decurg dintr-un contract încheiat în 2016, societatea cere acum Primăriei Amara să plătească, lunar, 150 mii de lei. Valoarea inițială a plăților a fost de 40 mii de lei lunar... Somația blochează activitatea instituției, iar toate demersurile pentru a evita colapsul financiar au eșuat.

Istoria unui scandal În anul 2016, Primăria Amara încheie un contract, în valoare de 132500... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2023, 12:20 (15251 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Combaterea evaziunii

În cursul zilei de vineri, 21 mai, polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor au acționat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor limitrofe pentru combaterea faptelor de natură economico-financiară ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 16:29
(28323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton, victima unui accident rutier

În după-amiaza zilei de vineri, 21 mai, în jurul orei 16.45, pe Bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a suferit vătămări corporale. Victima, o femeie ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 16:27
(18212 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Suspiciune de fals: Tînăr analfabet cu permis auto eliberat în Marea Britanie

Polițiștii ialomițeni efectuează cercetări pentru a stabili autenticitatea unui permis de conducere prezentat de un tînăr, de 28 de ani, din Țăndărei, cu privire la care există suspiciuni că ar fi fals ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 19:11
(29547 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune a Poliției

Polițiștii feteșteni au acționat joi, 20 mai, pe linia prevenirii oricăror fapte de natură a tulbura ordinea și liniștea publică. Acțiunea a avut ca principale obiective menținerea climatului de siguranță ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 19:08
(29123 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lemn confiscat la Oborul Municipal

În după-amiaza zilei de joi, 20 mai, în intervalul orar 14.00-19.00, polițiști din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Slobozia și Serviciului de Investigare a Fraudelor, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 19:07
(28426 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează bancherii

Joi, 20 mai, la sediul Inspectoratului de Poliție Județean s-a desfășurat o întîlnire de lucru între inspectorul șef, Viorel Ștefu, ofițeri din cadrul Serviciului de Ordine Publică și reprezentanții a ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 19:05
(26285 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Prins în flagrant cînd încerca să mituiască un polițist

Ca urmare a unui denunț formulat de un polițist din cadrul Postului de Poliție Ciulnița, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, în colaborare cu lucrători din ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 13:09
(30995 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț

Cafeneaua AXA angajează ospătăriță cu experiență. Telefon 0761389345. ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 21:30
(19163 vizualizări - 0 comentarii)


Exercițiu de alarmare în centrul orașului Slobozia

Exercițiu de alarmare în centrul orașului Slobozia

«Joi, 20 mai, la ora 05,03, în zona Vrancea, la o adîncime de 110 km, a avut loc un cutremur de pămînt cu magnitudinea de 6,5 grade pe scara Richter, în județul Ialomița producînd pagube majore materiale ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 20:00
(29310 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmeria va asigura ordinea la Serbările Municipiului Urziceni

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița va asigura cu aproximativ 40 de jandarmi, măsurile de ordine publică cu ocazia Serbărilor Municipiului Urziceni, în perioada 21-23 mai 2010. Jandarmii vor acționa ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 12:10
(30041 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni jandarm


Implementarea proiectului de management al deșeurilor în zona de vest a Ialomiței

Miercuri, 19 mai a.c., prefectul Mădălin Teculescu a participat la conferința organizată la Căminul cultural din Dridu, tema dezbaterii fiind proiectul «Managementul Integrat al Deșeurilor Menajere în localitățile ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 12:02
(28034 vizualizări - 0 comentarii)


Parchetul, nemulțumit de decizia instanței în cazul Scandalului de la Bora

Printr-un comunicat de presă, Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia aduce la cunoștința publicului decizia proprie în ceea ce privește Scandalul de la Bora din 16 mai 2010, reiterînd faptul că a propus ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 11:20
(30878 vizualizări - 0 comentarii)


Proiecte de peste 3,08 miliarde de lei pentru renovarea și dezvoltarea satelor

Agenția de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit urmează să contracteze, în perioada următoare, 295 de proiecte selectate pentru finanțare prin Măsura 322 «Renovarea, dezvoltarea satelor, îmbunătățirea ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 10:19
(29896 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: APDRP proiecte


Beat la volan, un polițist de la Crimă Organizată a dat peste un scuter

Miercuri seara, 19 mai, în jurul orelor 19.00, un polițist din cadrul IPJ Ialomița a provocat un accident rutier. Incidentul s-a petrecut pe Șoseaua Amara, zona Expur, din primele cercetări vinovat pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 21:16
(25962 vizualizări - 2 comentarii)


Guvernul a amînat plata drepturilor salariale cîștigate în instanță

«Guvernul a adoptat o ordonanță de urgență privind plata unor sume prevăzute în titluri executorii avînd ca obiect acordarea de drepturi salariale personalului din sectorul bugetar, decizie luată ca urmare ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 19:20
(23873 vizualizări - 0 comentarii)


Reorganizarea Corpului de Control al Prefecturii

În sala de ședințe a Prefecturii Ialomița s-a desfășurat o dezbatere, principalul subiect fiind reorganizarea Corpului de Control al Prefectului. La întîlnire au participat reprezentanți ai serviciilor ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 18:18
(24548 vizualizări - 1 comentariu)


Fată de 12 ani, fugită dintr-un centru de plasament din București, găsită la Fetești cerșind

În cursul zilei de marți, 18 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat și reținut o minoră urmărită la nivel național din luna aprilie 2010. Fata, în vîrstă de 12 ani, domiciliată ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 18:16
(29158 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Țăndărei

Peste 40 de polițiști au acționat în sistem integrat pe raza Orașului Țăndărei pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. În cursul zilei de marți, 18 mai a.c., în intervalul orar 15 ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 18:13
(30643 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei razie


Recensămîntul General Agricol, în atenția prefectului Teculescu

Marți, 18 mai, prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu a participat, la Țăndărei, la ședința organizată pentru instruirea secretarilor și agenților agricoli din cadrul primăriilor arondate zonei ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 16:37
(23379 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de calificare organizate de AJOFM Ialomița

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întîmpinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, oferindu-le posibilitatea de a urma gratuit un curs de formare profesională ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 16:26
(33806 vizualizări - 2 comentarii)


Țăndărei: Hoți de conducte, prinși în flagrant de jandarmi

Țăndărei: Hoți de conducte, prinși în flagrant de jandarmi

Luni 17 mai a.c., în jurul orei 16.30, membrii patrulei de intervenție Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, la ieșire din orașul Țăndărei, lîngă un pod de cale ferată, mai multe persoane decopertează ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 11:46
(28094 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 05:01
(15132 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 19:31
(15941 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Salonul Anual de Energie Regenerabilă

De joi, 19 mai, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura manifestarea expozițională Salonul de Tehnologii și Echipamente pentru Energii Regenerabile 2010. În paralel, se va derula ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:50
(23612 vizualizări - 0 comentarii)


Angajații care muncesc suplimentar, plătiți în plus

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a demarat o nouă campanie de informare cu privire la drepturile salariale ale angajaților. Mai precis, ale celor care muncesc suplimentar. Preluăm integral comunicatul ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:43
(26195 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: «Șoferi» fără permis

Luni, 18 mai, în intervalul orar 14,00-16,00, la nivelul Poliției Orașului Țăndărei s-a desfășurat o acțiune ce a urmărit asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică pe raza orașului, ocazie cu ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:29
(26956 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Mașinile cu defecțiuni tehnice, scoase din circulație

Luni, 17 mai, în intervalul orar 10,00-13,00, polițiștii Biroului Rutier Fetești, în colaborare cu lucrătorii ARR Ialomița, au acționat pe raza municipiului, pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:27
(26776 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: I-au «prădat» autoturismul

Luni, 17 mai polițiștii din Perieți au fost sesizați de un localnic despre faptul că, pe timpul nopții, din autoturismul personal, pe care îl avea parcat în fața locuinței, i-au fost sustrase mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:25
(34259 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Coșereni: Minor, spărgător de locuințe

La începutul săptămînii, luni 17 mai, polițiștii din Coșereni au primit o sesizare privind un furt. Fapta a fost sesizată agenților de partea vătămată, un bătrîn, de 74 de ani, acesta reclamînd faptul că ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:23
(25740 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni furt


Fetești: Bunuri furate, recuperate de polițiști

Luni dimineață, 17 mai, Poliția Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 65 de ani, din localitate despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras din curtea locuinței sale mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:22
(26592 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...