Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Marian Subțirică, campion național «U23»

Lupte libere

Marian Subțirică, campion național «U23»

În perioada 18-20 noiembrie 2022, orașul Cluj-Napoca a fost gazda Campionatului Național de lupte adresat tinerilor sub 23 de ani. CSM Unirea Slobozia a avut, la această competiție, patru sportivi, toți cu rezultate demne de apreciat. Sub coordonarea antrenorului Marian Moraru, Marian Subțirică a avut din nou o evoluție excelentă și a cucerit titlul de campion național la categoria 74 kg. Faptul că Marian are doar 18 ani face ca succesul să fie unul remarcabil. Nicoleta Băjan a obținut medalia de bronz la categoria 50 kg. Același rezultat a fost obținut și de Denisa Negoiță, la categoria 57 kg. De menționat și locul 6 pe care s-a clasat Cristian Toader, la categoria 74 kg. În altă ordine de idei... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2022, 10:20 (4198 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primarul Mihăilă vrea pod peste Ialomița, la Buești

Primarul Mihăilă vrea pod peste Ialomița, la Buești

Administrațiile locale din Ialomița care și-au lăsat sacoșa la ușa PNRR au obținut primele finanțări. Ba o pistă de biciclete, ba o anvelopare de blocuri, ba un autobuz nepoluant... După buget și interese, că doar nu vă închipuiți că poți schimba lumea cu niște firfirici europeni pentru care vor plăti copiii noștri până la al nouălea neam. Dar știți vorba aia, de la omul dracului iei ce-ți dă, nu te mai tocmești. Primarul de la Buești, Nicolae Mihăilă, vrea însă să rămână în istorie, că doar nu degeaba e primar din 2005, când s-a înființat comuna. Așa că el a cerut un pod, în locul «podului de vase» pe care i l-a luat apa la inundații și nu i-a mai adus altul în loc.

Pseudo-ghid de finanțare... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2022, 14:05 (6324 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administratorii parcului eolian din zona Vlădeni au câștigat procesul intentat Primăriei

Administratorii parcului eolian din zona Vlădeni au câștigat procesul intentat Primăriei

În anul 2020, un număr de 200 de primării din România au fost acționate în instanță de către firme care administrează parcuri eoliene construite. Cererile de chemare în judecată au avut la bază o decizie a Înaltei Curți de Casație și Justiție care a stabilit că toate cele 200 de administrații locale au impozitat în mod ne­corespunzător centralele eoliene, considerându-le «clădiri». Două dintre primăriile acționate în judecată sunt din județul Ialomița. Este vorba despre Primăria Vlădeni și Primăria Făcăeni. La 2 ani distanță, ambele administrații au pierdut procesele. Informațiile arată că doar Primăria Vlădeni este bună de plată și trebuie să înapoieze societății care administrează parcul eolian... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2022, 09:55 (17901 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Minunile administrative de la Centrul de Zi «Viitorul» Sfântu Gheorghe

Exemplu de bună practică în mediul rural

Minunile administrative de la Centrul de Zi «Viitorul» Sfântu Gheorghe

bonus: Singura școală care oferă masă caldă în Ialomița

Administrația locală din Sfântu Gheorghe a redeschis în urmă cu două săptămâni Centrul de Zi «Viitorul». Inaugurarea Centrului este rodul unui efort administrativ care a durat 4 ani, în prezent 30 de copii, cu vârste între 3 și 14 ani, din comunitate, beneficiind de educație permanentă și hrană caldă în fiecare zi. Proiectul este unic la nivelul administrațiilor locale din Ialomița și ar putea reprezenta un exemplu de bună practică pentru orice comunitate interesată.

Un vis de primar de țară Centrul de Zi «Viitorul» a fost deschis în anul 2011. În 2016 însă, constrângerile le­gislative... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2022, 11:40 (12202 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri de mare risc»

Slobozia: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri de mare risc»

Un tânăr de 30 de ani a fost arestat recent la Slobozia în urma unei solicitări venită din partea procuro­rilor Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia, fiind acuzat de «trafic de droguri de mare risc». Acesta avea obiceiul de a vinde stupefiantele la Fetești și Slobozia, fiind surprins în timpul unui flagrant organizat de anchetatori.

MDMA pe străzile din Slobozia și Fetești Datele procurorilor DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia arată faptul că traficantul a fost filat de către organele ju­diciare pe tot parcursul... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2022, 12:10 (9234 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Vot în favoarea Legii privind prevenirea și combaterea distrugerii culturilor agricole

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

Vot în favoarea Legii privind prevenirea și combaterea distrugerii culturilor agricole

Votată în septembrie 2022 de către Senat, Legea privind prevenirea și combaterea distrugerii culturilor agricole și a pășunatului neautorizat a ajuns pe masa de lucru a Camerei Depu­taților. Unul dintre susținătorii acestei inițiative le­gislative, deputatul AUR Silviu-Titus Pău­nescu, susține că fermierii români au nevoie de facilități legislative care să permită pășunatul pe terenurile agricole. «Consider oportune și necesare facilitățile acordate crescătorilor de animale în condițiile unui acord prealabil cu proprietarii sau utilizatorii suprafețelor agricole!» și-a motivat deputa­tul AUR Silviu-Titus Păunescu decizia.

Susținere pentru crescătorii de animale... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2022, 14:50 (15727 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia beneficiază de 7 milioane de euro pentru «îmbunătățirea calității vieții»

«SOFT-Slobozia, un Oraș mai Frumos pentru Tine»

Slobozia beneficiază de 7 milioane de euro pentru «îmbunătățirea calității vieții»

În cursul anului viitor, Slobozia va accesa un proiect de 7 milioane de euro care are drept scop îmbunătățirea calității vieții, creșterea coeziunii sociale, îmbunătățirea mediului de viață și creșterea economică la nivelul orașului. Printre beneficiarii proiectului se numără și 1044 de persoane aflate în risc de sărăcie sau excluziune socială. Conferința de prezentare a proiectului s-a desfășurat săptămâna trecută, în sala de ședințe a Consi­liului Local Slobozia.

Bani europeni pentru SOFT Miercuri, 9 noiembrie 2022, reprezentanții administrației locale au prezentat public pro­iectul... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2022, 10:10 (15636 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Amenzi de peste 50 mii lei în cazul societății Teletext SRL

ITM Ialomița a decis

Amenzi de peste 50 mii lei în cazul societății Teletext SRL

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a finalizat cercetările în cazul accidentului de muncă petrecut în incinta fermei de vaci a societății Teletext SRL, firmă care deține brandul de lactate «Diami», după 4 luni de la producerea incidentului. Societatea a primit 3 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 50 mii de lei, pentru nerespectarea normelor privind sănătatea și securitatea în muncă. Totodată se pare că una dintre cauzele principale ale tragediei ar fi consumul de alcool. Concluziile finale le vor stabili procurorii și polițiștii, o anchetă penală desfășurându-se la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia.

Concluziile inspectorilor ITM Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2022, 14:10 (16102 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a început pregătirile pentru sezonul rece 2022-2023

Consiliul Județean Ialomița a început pregătirile pentru sezonul rece 2022-2023

Pregătirile pentru sezonul rece 2022-2023 au intrat în linie dreaptă și la nivelul județului Ialomița. Consiliul Județean Ialomița va asigura deszăpezirea drumurilor județene în baza Acordurilor-Cadru încheiate în 2019 cu societățile aflate în administrarea instituției. Este vorba despre Drumuri și Poduri SA și Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Anul trecut, administrația județeană a plătit pentru întreținerea acestor drumuri 768 mii de lei.

Ialomița, pregătită pentru deszăpezire În anul 2019, Consiliul Județean Ialomița a încheiat 3 Acorduri-Cadru, în vederea efectuării lucrărilor... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2022, 09:55 (15265 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Dezbaterea publică organizată de Clean Tech Ciulnița a fost contestată

Lupta grupului cetățenesc «Stop mirosurilor provenite de la Clean Tech!» continuă

Dezbaterea publică organizată de Clean Tech Ciulnița a fost contestată

Dezbaterea publică organizată de firma Clean Tech Ciulnița luni, 7 noiembrie 2022, a fost contestată oficial. Un grup de cetățeni activi pe pagina de Facebook «Stop mirosurilor provenite de la Clean Tech!» susțin că reprezentanții firmei nu au respectat procedura legală de reautorizare. Contestația a fost depusă vineri, 11 noiembrie 2022, la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița.

Nimeni nu poate fi mai presus de lege Dezbaterea publică organizată de firma Clean Tech Ciulnița luni, 7 noiembrie 2022, a fost contestată. Organizarea acestei dezbateri publice reprezintă... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2022, 12:20 (6472 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CAR Învățământ Slobozia, un nou Consiliu Director

Prima veste bună pentru deponenții prejudiciați

CAR Învățământ Slobozia, un nou Consiliu Director

bonus: Ancheta penală a intrat într-un con de umbră

Sâmbătă, 12 noiembrie 2022, membrii CAR Învățământ Slobozia s-au reunit în cadrul unei Conferințe Extraordinare în cadrul căreia a fost votat noul Consiliu Director al acestei instituții financiare nebancare. Președinte al noului Consiliu Director a fost ales Adrian Popa. Acesta a declarat pentru ziarul nostru că va remite publicității un comunicat de presă privind planul de măsuri pentru recuperarea prejudiciului generat de fosta conducere.

400 de membri pentru renașterea CAR Învățământ Slobozia Sâmbătă, 12 noiembrie 2022, orele 11,00, aproximativ 400 de membri ai CAR Învățământ Slobozia... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2022, 17:50 (8976 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia accesează 5,93 milioane de lei pentru locuințe «nZEB plus»

Slobozia accesează 5,93 milioane de lei pentru locuințe «nZEB plus»

Administrația locală din Slobozia a accesat în cadrul celei de-a doua etape de aprobare a investițiilor finantațe de Ministerul Dezvol­tării, Lucrărilor Publice și Administrației 5,93 mi­lioane de lei pentru «construirea de locuințe nZEB plus-pentru tineri/locuințe de serviciu pentru spe­cialiști din sănătate și învățământ».

A doua oară Administrația Soare a obțint aprobarea unei investiții în valoare de 5,93 milioane de lei pentru «construirea de locuințe „nZEB plus“». Acest tip de in­vestiții reprezintă o noutate absolută și permite, susțin autoritățile, «construirea unei clădiri... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2022, 16:25 (6432 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

La turație maximă

Fotbal, Liga a II-a, Viitorul Pandurii Târgu Jiu-Unirea Slobozia 0-4

La turație maximă

Dacă îi pare rău unei echipe că se întrerupe, pentru două săptămâni, campionatul, Unirea Slobozia ar trebui să fie aceea. Echipa antrenată de Costel Enache traversează o perioadă foarte bună, cu 3 succese consecutive în campionat, ultimul fiind de-a dreptul entuziasmant. Slobozia a triumfat, în premieră, la Târgu Jiu și a făcut-o de o manieră categorică.

Prejmerean, dublă cu fosta echipă Ne-am temut de meciul de la Târgu Jiu, mai ales după ce echipa antrenată de Florin Stângă a învins, spectaculos, CSA Steaua. Elevii lui Enache au făcut, probabil, cel mai bun meci al lor din acest sezon... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2022, 14:20 (3291 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

S-a întors roata

Fotbal, Liga a III-a, FC Voluntari 2-Recolta Gheorghe Doja 2-2

S-a întors roata

Era în turul sezonului re­gulat, etapa a 3-a. Recolta Gheorghe Doja era condusă, pe propriul teren, de FC Voluntari 2, cu 2-1. La ultima fază, Adrian Răduca centrează din corner, iar Ene mar­chează cu capul și salvează un punct. Sâmbătă, 12 noiembrie 2022, la Voluntari s-a întâmplat la fel, dar în oglindă, cu Recolta păgubită.

«Tase» a ratat, da’ a și marcat Antrenorul Adrian Cristea a început meciul cu ilfovenii în următoarea formulă: Răducanu-Petre, Chebac, Lungu, Andrei-Alexe, Comșa-Drăgan, Răduca, Chiriță-Năstase. Au mai jucat Eavaz, Popescu, Anton și Șerban. Meciul începe bine... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2022, 13:45 (2749 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Deva a câștigat Memorialul «Andreea Nica»

Handbal

CSM Deva a câștigat Memorialul «Andreea Nica»

CSM Unirea Slobozia a organizat o nouă ediție a Memorialului «Andreea Nica», în amintirea fostei portărițe a echipei, decedată în urmă cu 7 ani, într-un accident de parașutism. În Sala care poartă numele Andreei au fost 3 zile de turneu internațional, onorate de nume interesante. Pe lângă echipa gazdă, au fost pre­zente CSM Deva, candidată certă la promovarea în Liga Florilor, CSM Iași 2020, proiect îndrăzneț care, deocamdată, pare sub obiecti­vele pe care și le propune și echipa macedoneană Vardar Skopje, urmașa echipei care, nu demult, făcea legea în Liga Campionilor. Echipa din Macedonia de Nord este acum alcătuită din jucătoare tinere, multe dintre ele atrăgând atenția celorlalte echipe. ... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2022, 12:20 (3319 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia are doi campioni naționali «U17»

Lupte libere

Slobozia are doi campioni naționali «U17»

În perioada 11-13 noiembrie 2022, la Odorheiu Secuiesc s-a organizat Campionatul Național de Lupte adresat sportivilor cu vârsta sub 17 ani. Au participat la această competiție și o serie de sportivi legitimați la CSM Unirea Slobozia, acolo unde sunt antrenați de Marian Moraru. Și, în mod firesc, nu s-au întors acasă cu mâna goală. Alexandru Minea a urcat pe prima poziție la categoria 45 kg, devenind campion național «U17». Tot «aur» a câștigat și Constantin Morar, la 71 kg. La aceeași categorie a luptat și Cristian Toader, dar a ocupat locul 5. De menționat și locul 7 ocupat de Răzvan Andreiu (51 kg) sau locul 9 pe care s-a clasat Ștefan Stancu (60 kg). În clasamentul pe echipe, CSM Unirea Slobozia... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2022, 11:05 (2743 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Despre Mariana Iancu, la timpul viitor

Despre Mariana Iancu, la timpul viitor

Despre Mariana Iancu putem scrie foiletoane! Noi am cunoscut-o pe meterezele Salubrității, încercând să păstreze Slobozia în topul primelor 10 cele mai curate orașe din România. O, tempora, o mores... Ulterior, de la Salubritate, doamna Mariana a fost avansată la Sănătate. Ideea i-a aparținut ex-președintelui Moraru, un para-fin cunoscător al naturii umane și un colector de fonduri europene, obicei păstrat și la Secretariatul Gene­ral al Guvernului. Dar nu despre el e vorba în articol, ci despre felul în care doamna Mariana transformă orice slujbă într-o misiune. Uitați, de exemplu cea de manager de Spital. Acolo, doamna Mariana și-a descoperit vocația de lider. Cu niște sudalme la început... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2022, 14:10 (15516 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Investiții punctuale în rețeaua de apă și apă uzată a orașului Slobozia

Sistemul de potabilizare a apei e vulnerabil

Investiții punctuale în rețeaua de apă și apă uzată a orașului Slobozia

Administrația locală face public un Raport privitor la «vulnerabi­litățile sistemului de apă potabilă din Slobozia». Raportul a fost prezentat consilierilor locali în vederea adoptării unor măsuri coerente de potabilizare a apei. Una dintre investițiile viitoare presupune finalizarea lucrărilor la stația de tratare a apei, lucrări blocate de rezilierea contractului cu SIA Dynamic Solution SRL. Conform Raportului, apa furnizată la acest moment «nu reprezintă un risc la adresa sănătății populației».

Apa noastră cea de toate mandatele
Administrația locală din Slobozia a cerut Urban... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2022, 09:55 (11195 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Gropile de gunoi neconforme, problema nerezolvată a primăriilor ialomițene

Gropile de gunoi neconforme, problema nerezolvată a primăriilor ialomițene

Deși în ultimii ani administrațiile locale din Ialomița au făcut eforturi în ceea ce privește gestionarea deșeurilor, proble­mele de mediu încă persistă. De la începutul anului și până în prezent, 12 localități din județ au fost sancționate de comisarii Gărzii de Mediu Ialomița din cauza existenței gropilor de gunoi neconforme. Potrivit informațiilor oferite de instituție, toate sancțiunile au fost aplicate comunelor din zona de Vest a județului Ialomița. Valoarea amenzilor depășește 150 mii de lei.

Gunoaie aruncate la voia întâmplării Până în urmă cu aproximativ 4 ani, aproape jumătate... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2022, 12:25 (10916 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Investiție în energie verde la Țăndărei

Investiție în energie verde la Țăndărei

În cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Țăndărei din luna octombrie 2022, consi­li­erii locali au aprobat demararea unei investiții private în ceea ce privește producerea de energie verde. Astfel, a fost aprobată solicitarea unei societăți co­merciale de a construi un parc fotovoltaic pe un teren aflat în imediata apropiere a Drumului Național 21A. Potrivit deciziei autorităților locale din Țăndărei, investitorul are la dispoziție 2 ani pentru a realiza obiectivul.

Parc fotovoltaic la Țăndărei În cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Țăndărei din luna octombrie 2022,... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2022, 14:25 (8728 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Un apel la 112 anunța în ziua de marți, 27 noiembrie a.c., dispariția de la domiciliu a unei minore de 15 ani, din Slobozia. De mai bine de 24 de ore polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:06
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


«Ninja» de Bărbulești

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a depistat pe raza de competență trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 34 ani, toți din comuna Bărbulești. Cu ocazia legitimării și a controalelor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:32
(6914 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei pentru posesorii de arme neletale

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat o serie de acțiuni specifice pentru verificarea și asigurarea securității armelor și munițiilor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:31
(6075 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permise suspendate la volan

Polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe DN2 au depistat pe raza comunei Movilița un autoturism ce rula din direcția București către Urziceni cu 86 km/h în localitate. Ca urmare ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:09
(6254 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Foc de artificii»

Polițiștii ialomițeni vor fi cu ochii în patru după comercianții care vînd ilegal articole pirotehnice. Oamenii legii au dat startul campaniei «Foc de artificii» pentru perioada Sărbătorilor de Iarnă 2 ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:05
(6279 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în lanț pentru șoferii ialomițeni

La sfîrșit de săptămînă, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unui comunicat remis publicității, «actele de indisciplină ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 11:38
(6811 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

27 Noiembrie 2012, 17:51


COMUNICAT DE PRESĂ

COMUNICAT DE PRESĂ

Asociația suport pentru copii și tineri dependenți SCKUT anunță finalizarea proiectului «Joc pentru viața mea!», desfășurat în lunile octombrie-noiembrie 2012. Proiectul a fost finanțat de Autoritatea ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 09:45
(5240 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Dimineață neagră pe DN2A. În zona localității Manasia, inima unui bărbat de 67 de ani s-a oprit în timp ce acesta era la volan. Omul venea de la Urziceni și se îndrepta către Slobozia… Evenimentele tragice ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:14
(8323 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Incident electoral

Vineri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 11,30, un bărbat de 28 ani, din Fetești, a sesizat faptul că un bărbat, de 44 ani, tot din Fetești, a oferit sume de bani cuprinse între 200 și 3000 lei mai multor ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:10
(6512 vizualizări - 0 comentarii)


Orange Shop Manager

Orange Shop Manager

Echipa din Orange Shop Slobozia este in cautarea unui nou coleg/colege care sa ocupe postul de Shop Manager disponibil!

Esti interesat/a si consideri ca esti potrivit/a pentru acest post?

Atunci te rugam sa consulti randurile urmatoare pentru lista de responsabilitati si calificari necesare, iar apoi sa aplici trimitand CV actualizat insotit de scrisoare de intentie la adresa de e-mail: [email protected]

Daca experienta si profilul tau sunt relevante, te vom contacta!

Cariera ta poate incepe aici!

Obiectivul postului:

Dezvolta si optimizeaza prioritatile de vanzare pe plan local.

Principalele responsabilitati:
• Controlul si folosirea eficienta a tuturor resurselor, in vederea cresterii profitabilitatii magazinului Orange.
• Gestionarea stocurilor
• Intocmirea rapoartelor de vanzari
• Inventarul stocurilor
• Managementul echipei de vanzari din magazin: angajare, orientare, evaluare a performantei, promovare, consultanta, bugete, programarea activitatilor
• Organizarea magazinului Orange din punct de vedere administrativ si al fluxului activitatii.
• Tratarea directa a clientilor cu statut special.

Cerinte:
• Produse & servicii FranceTelecom
• Cunoasterea proceselor de vanzare
• Leadership
• Administrarea unui punct de vanzare
• Metode de vanzare si service
• Managementul performantei

Competente comportamentale:
• Abilitatea de a livra rezultate
• Concentrare catre client si piata
• Dezvoltarea si instruirea celorlalti
• Munca de echipa

23 Noiembrie 2012, 16:12


Sudiți: Capra vecinului, furată la miez de noapte

Polițiștii efectuează cercetări față de un bărbat, de 52 ani, din comuna Sudiți, suspect de comiterea infracțiunilor de furt calificat și violare de domiciliu, fapte comise în dauna unui consătean de 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:45
(6077 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți furt capră


Coșereni: Tânără dispărută

Coșereni: Tînără dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că ALEXANDRU GABRIELA GEORGETA, de 27 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Coșereni. În urma cercetărilor efectuate de către ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:36
(6025 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor în Belgia, arestat la Bărbulești

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit prinderea unui bărbat, de 38 ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia autoritățile belgiene au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:30
(6632 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj pe fondul de vînătoare Dridu

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ai Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi-București au acționat pe fondul cinegetic din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:26
(11112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu braconaj


Sărățeni: Bătrînii, victimele preferate ale hoților

Polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți, prin distragerea atenției părții vătămate. Victima, o femeie de 84 ani, din comuna Sărățeni, a fost «furată» după ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:22
(7315 vizualizări - 0 comentarii)


«Băieții de aur» vin la Slobozia

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia vă invită la teatru. Joi, 29 noiembrie 2012, actorii Teatrului Mic din București vor pune în scenă piesa lui Neil Simon, «Băieții de aur». Prețul unui ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:13
(5463 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă puține pentru șomeri

Săptămînă săracă în ceea ce privește oferta locurilor de muncă. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor doar 48 de locuri de muncă, cele mai multe destinate ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:12
(5206 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Tînăr rănit într-un incendiu

Un tînăr de 25 ani a fost la un pas de moarte după ce a devenit victima unui incendiu. Un echipaj SMURD l-a transportat de urgență la spital, unde medicii i-au acordat îngrijiri medicale. În momentul de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:11
(5848 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți incendiu


ISU Ialomița: «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!»

În această săptămînă, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au dat startul campaniei «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!». Această campanie are rol preventiv și își ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(6799 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,49 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna octombrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, s-au emis peste 1320 de somații ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(9601 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Locuință cuprinsă de flăcări

Incendiu în gospodăria unui localnic din Gîrbovi. Casa omului a fost cuprinsă de flăcări din cauza unui horn neizolat amplasat în apropierea unui depozit de materiale combustibile. Cîteva scîntei au fost ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:09
(8014 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ciochina: Doi minori, hoți din locuințe

Sîmbătă, 17 noiembrie, o femeie de 59 ani, din Ciulnița, a sesizat Poliția despre faptul că, în perioada aprilie-noiembrie, persoane necunoscute i-au sustras dintr-o locuință pe care o deține în comuna ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:24
(7843 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Urmărit internațional, arestat în Ialomița

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au executat un mandat european de arestare emis de autoritățile italiene pe numele unui bărbat, de 36 ani, din Urziceni. Suspectul a fost dat în urmărire internațională ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:21
(6912 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Escroci prinși în timp real

Agenții Postului de Poliție Ciulnița au fost sesizați că administratorul unei societăți comerciale din localitate, o femeie, ar fi fost abordată de o persoană suspectă, aceasta oferindu-i spre vînzare trei ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:16
(5909 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: A murit ars de viu!

Tragedie în orașul Căzănești în seara zilei de sîmbătă, 17 noiembrie a.c. Un bărbat de 56 ani, din localitate, și-a găsit sfîrșitul după ce un incendiu devastator i-a cuprins locuința. Trupul carbonizat ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2012, 20:51
(11361 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

8 Noiembrie 2012, 10:40


Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia: Autocar pentru suporteri la meciul cu Farul

Rezultatele bune înregistrate de echipa lui Dună în Liga a II-a, precum și jocul în ascensiune au făcut ca tot mai multă lume să vină alături de Unirea la jocurile de acasă. Acest lucru a încurajat conducerea ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2012, 14:57
(9179 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Dosare de «evaziune fiscală», instrumentate «pe bandă» de Serviciul de Investigare a Fraudelor

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au dispus începerea urmăririi penale față de trei persoane și au finalizat cercetările cu privire la alte două, cu propunere de trimitere în judecată ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 15:57
(9843 vizualizări - 1 comentariu)


Hramul Mînăstirii din Slobozia, sărbătorit de Episcopia Sloboziei și Călărașilor

În perioada 6-12 noiembrie 2012, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 15:42
(10861 vizualizări - 6 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...