Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Domnu’ Potor condamnă public «greaua moștenire» a primarilor PSD!

Domnu’ Potor condamnă public «greaua moștenire» a primarilor PSD!

Alo? Domnu’ Președinte? Ne iertați de deranj, știm că sunteți ocupat să cheltuiți suta aia de milioane de la BCR pentru mai binele ialomițenilor. Nu! Nu de-asta v-am sunat... Și știm că ați aflat că Doreii lui Erbașu au decopertat Spitalul în ziua în care s-au rupt băierile Cerului, de storc și acum electricienii cablurile alea de prin pereți. Noi cu pâra v-am sunat, domnu’ Președinte! Că doar v-am spus de atâtea ori că domnu’ Potor nu mai e ce-a fost de când cu nunta aia și are și el nevoie de un concediu... Dar dumneavoastră nu și nu, că cică e tânăr și poate! Nu mai e! Iar cea mai bună dovadă e postarea asta de pe Facebook. Una dintre multele pe care le face în ultima vreme: «Cu regret trebuie să recunosc că au fost colegi de-ai mei, din PSD, care nu s-au ridicat nici pe departe la înălțimea așteptărilor cu care au fost investiți de cetățeni. Acesta este unul dintre motivele pentru care PSD a pierdut alegerile pentru funcția de primar al Sloboziei. (...) Pe bună dreptate oamenii pot să continue să ne sanc­ționeze pentru greaua moștenire! (...)»... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2022, 11:40 (5018 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Adolescentă de 14 ani, violată și abandonată pe câmp

La Axintele

Adolescentă de 14 ani, violată și abandonată pe câmp

Un caz tulburător s-a petrecut recent în comuna Axintele. O adolescentă de 14 ani a fost violată și abandonată pe un câmp de la marginea localității de către agresorii săi. Victima a fost descoperită de o rudă apropiată după ce violatorii au contactat-o și i-au povestit ce au făcut. Fata este acum inclusă într-un program de consiliere în cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Agresorii săi au fost trimiși în judecată, în stare de arest preventiv. Cazul a intrat și în atenția DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia, având în vedere faptul că scenele explicite de sex au fost filmate, iar apoi ar fi fost distribuite de către aceștia în cercul lor de prieteni.
... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2022, 11:05 (15977 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia: Gheorghe Hagi, Regele Ligii Legendelor

Slobozia: Gheorghe Hagi, Regele Ligii Legendelor

Sub sloganul «Fotbalul face bine», Liga Legendelor a revenit la Slobozia pentru un nou meci caritabil. Scopul acestui eveniment l-a reprezentat strângerea de fonduri pentru dotarea cu aparatură performantă a Secției Oncohematologie Pediatrică de la Spitalul Fundeni. A fost spectacol pe «1 Mai», bucuria sutelor de copii de a vedea atâtea vedete laolaltă fiind de-a dreptul încântătoare. Au fost 3 minipartide de fotbal care au implicat cele 3 echipe participante. Firește, în astfel de situații, rezultatele trec în plan secund. A primat scopul umanitar și bucuria fotbalului.

Hagi, Eric, Belo și Dani Oțil... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2022, 23:20 (4789 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Pavel cere transferarea Casei Armatei în patrimoniul județului Ialomița

Pe cărări deja bătute

Administrația Pavel cere transferarea Casei Armatei în patrimoniul județului Ialomița

Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița, a cerut oficial Ministerului Apărării Naționale transfe­rarea imobilului cunoscut sub denumirea Casa Armatei în patrimoniul județului Ialomița. Intenția administrației județene este de a reabilita acest imobil în vederea transformării lui într-un obiectiv administrativ. Ultimul oficial al județului care a făcut demersuri în acest sens a fost ex-prefectul Gigi Petre. În anul 2016 acesta a solicitat preluarea imobilului pentru înființarea unui Centru de Comandă al ISU Ialomița.

Vremuri noi, intenții vechi Administrația Pavel face... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2022, 13:20 (7083 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alocare bugetară de 16 milioane de lei pentru construirea unei creșe de tip nZEB

Slobozia a semnat contractul de finanțare

Alocare bugetară de 16 milioane de lei pentru construirea unei creșe de tip nZEB

Viceprimarul municipiului Slobozia, Gabriel Mușat a semnat joi, 1 septembrie 2022, contractul de finanțare pentru o creșă de tip nZEB (near-Zero Energy Building). Slobozia este una dintre primele 9 localități din România care accesează acest tip de finanțare. Contractul a fost semnat la sediul Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, alături de ministrul Cseke Attila și în prezența premierului Nicolae-Ionel Ciucă. Grădinița ar putea fi gata în următorii 3 ani.

O creșă «verde» pentru copiii orașului Creșa va fi construită în Cartierul Gării Noi, pe strada Peneș... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2022, 20:05 (13520 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

EXPUR SA se alătură sponsorilor CSM Unirea Slobozia

EXPUR SA se alătură sponsorilor CSM Unirea Slobozia

EXPUR SA se alătură sponsorilor tra­diționali ai CSM Unirea Slobozia cu 100000 de lei anual. Suma va fi alocată începând cu acest an competițional și reprezintă un sprijin salutar pentru sportul ialomițean. «Încă din iarnă, domnul Bogdan Negulescu și-a manifestat intenția de a susține Clubul. Acum acest sprijin s-a materializat și îi mulțumim public pentru eforturi! Suntem aici pentru a oferi publicului performanță. Iar performanța aduce sponsorilor capital de imagine. Sper ca numărul celor care doresc să susțină echipa să crească de la an al an!» declară Ilie Lemnaru, președintele CSM Unirea. Printre sponsorii tradiționali ai CSM Unirea se numără Avicola SA, Agro Oyl Service SRL și ... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2022, 16:35 (5173 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultura asigură 70% din economia județului Ialomița

Agricultura asigură 70% din economia județului Ialomița

bonus: EXPUR SA Slobozia, cifră de afaceri de peste 1,69 miliarde de lei

Viața economică a județului Ialomița depinde exclusiv de Agricultură. Acest domeniu de activitate este, totodată, și principalul generator al firmelor active din județ. Statisticile oficiale recunosc faptul că 70% dintre societățile comerciale care generează venituri către buget își desfășoară activitatea în Agricultură sau în domenii conexe acesteia. O analiză a cifrelor de afaceri ale acestor societăți, pe baza bilanțurilor contabile depuse la Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița privind activitatea financiară desfășurară în 2021, scoate în evidență faptul că aceste societăți sunt eficiente din punct de vedere economic.

Economie bazată pe Agricultură... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2022, 15:20 (4526 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Ploi, fulgere și 3 puncte pierdute

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-FK Csikszereda 0-1

Ploi, fulgere și 3 puncte pierdute

Meciul cu echipa din Miercurea Ciuc s-a desfășurat în împrejurări deloc faste. A plouat cu găleata 12 ore înaintea meciului, iar în noaptea de dinaintea meciului un fulger a lovit tribuna oficială, distrugând-o în totalitate. Eve­nimentul este, cu siguranță, unic în istoria fotbalului românesc și, sperăm noi, irepetabil. Astfel, cu terenul greu încercat de ploi și cu iz de fier ars în jur, greu să-ți mai ardă de fotbal. Cu toate acestea, am avut un meci agreabil, terminat, din păcate, cu un rezultat nefavorabil. Cu Costel Enache încă suspendat și cu Enache Costea pe bancă, Unirea a etalat următoarea formulă: Contra-Ibrian (Lazăr ’90), Dinu, Perju, Toma-Coadă, Ekollo (Golda ’57)-Boțogan, Cruceru... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2022, 14:20 (4386 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Gură de oxigen pentru Doja

Fotbal, Liga a III-a

Gură de oxigen pentru Doja

După surprinzătoarea înfrângere cu Modelu din etapa inaugurală, Recolta Gheorghe Doja a ieșit și din Cupa României la mijlocul săptămânii trecute. Ce-i drept, au avut și ghini­onul de a se duela cu CS Afumați, echipă puternică, aproape imposibil de bătut, în ciuda faptului că Recolta a jucat pe teren propriu. Concluzia? Ilfovenii s-au impus lejer, cu 4-0, aruncând predicții pesimiste asupra echipei antrenate de Adrian Cristea. Mai mult, Alexan­dru Chebac, stâlpul apărării, a pri­mit cartonaș roșu și a fost suspendat pentru meciul cu Borcea. Și, la ce lot «nume­ros» are Doja, o astfel de veste este, de-a dreptul, sumbră. Cu toate acestea, Cristea a găsit formula de resuscitare a echipei, formulă... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2022, 13:40 (3835 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Ialomițeanca Cristina Drugă, campioană europeană

Canotaj, Campionatul European U23

Ialomițeanca Cristina Drugă, campioană europeană

Acum câteva luni, v-am spus aici povestea tinerei canotoare Cristina Drugă. Fetița plecată din Săveni, în urmă cu 9 ani, pentru a vâsli spre marea performanță, își vede visul împlinit pas cu pas. Cristina a participat, alături de delegația României, la Campionatul European de canotaj pentru sportivii sub 23 de ani, găzduit de localitatea belgiană Hazewinkel. A fost un adevărat festin de medalii pentru delegația țării noastre, iar sportiva originară din județul Ialomița a contribuit din plin. Cristina Drugă a cucerit titlul european alături de echipajul de 4 vâsle, avându-le alături pe Emanuela Ciotău, Alexandra Ungureanu și Patricia Cireș. Este o performanță care se înscrie în traseul pe care... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2022, 12:50 (3443 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ștefan Andreescu pătrunde în clasamentul ATP

Tenis de câmp

Ștefan Andreescu pătrunde în clasamentul ATP

Încă de mic și-a dovedit talentul, dar a fost genul de sportiv care a crescut lent și sigur, fără a-și face un țel din a câștiga competițiile de copii și juniori. A avut norocul de a-l avea lângă el pe fratele mai mare, Cristian, la fel de îndrăgostit de racheta de tenis. O dată terminată perioada juvenilă, Ștefan Andreescu nu a pus frână carierei, așa cum fac mulți tineri tenismeni. Legitimat la CSM Unirea Slobozia, a început să frecventeze turneele ATP, iar săptămâna trecută visul a devenit realitate. Ștefan a fost prezent pe tabloul principal de simplu de la Szabolcsveresmart/Ungaria. Primul său adversar a fost cehul Petr Nouza, locul 612 ATP. A fost un duel foarte echilibrat, care s-a decis... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2022, 11:20 (2759 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Justiției vrea un sediu nou pentru Tribunalul Ialomița

După 11 ani

Ministerul Justiției vrea un sediu nou pentru Tribunalul Ialomița

Tras oficial pe linie moartă, proiectul privind construcția unui sediu nou pentru Tribunalul Ialomița a fost relansat de Ministerul Justiției. Oficialii instituției au făcut demersuri în ve­derea realizării unui studiu de feza­bilitate pentru acest proiect de investiții. Dacă în proiectul inițial în noul sediu ar fi trebuit să-și desfă­șoare activitatea și Judecătoria Slobozia, actualul proiect prevede construcția unui imobil destinat doar Tribunalului Ialomița. Calculele estimative arată că investiția ar putea depăși 8 milioane de euro.

Proiect relansat după 11 ani Ideea construcției... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2022, 14:50 (7432 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medic bătut la Camera de Primiri Urgențe, agresor lăsat liber

S-a întâmplat la Spitalul «Anghel Saligny» Fetești

Medic bătut la Camera de Primiri Urgențe, agresor lăsat liber

În urmă cu o săptămână, medicul Ionela Costandache a fost bătută cu pumnii în timp ce asigura gărzile la Camera de Primiri Urgențe a Spitalului «Anghel Saligny» din Fetești. Agresorul femeii, un tânăr de 27 de ani din Țăndărei, a fost lăsat în libertate, sub control judiciar. Procurorii din Fetești, cei care au anchetat incidentul, susțin faptul că limitele de pedeapsă ale infracțiunii reținute în acest caz, «loviri și alte violențe», sunt prea mici pentru a cere arestarea preventivă pentru 30 de zile. Codul Penal contrazice însă opinia procurorului de caz... Incidentul pune însă pe tapet o altă problemă a spitalelor: lipsa de interes a managerilor de a le oferi cadrelor medicale siguranță atunci... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2022, 10:55 (4221 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are o nouă Strategie de Dezvoltare

Ialomița are o nouă Strategie de Dezvoltare

Beneficiară a unui proiect cu finanțare europeană de 2,2 milioane de lei, administrația județeană a reușit să realizeze Strategia de Dezvol­tare a județului Ialomița 2021-2027. Documentul cuprinde un portofoliu de proiecte, dar și sursele de finanțare disponibile pentru concretizarea acestora.

Noi planuri pentru Ialomița În mai 2020, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației și Consiliul Județean Ialomița implementau proiectul «Împreună pentru Ialomița-Strategia de Dezvoltare a județului Ialomița 2021-2027 și servicii publice accesibile pentru cetățeni».... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2022, 13:10 (3812 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parc de 1,4 milioane de lei, în centrul orașului Țăndărei

Parc de 1,4 milioane de lei, în centrul orașului Țăndărei

Administrația locală din Țăndărei este pe cale să încheie unul dintre proiectele sale de anvergură. Este vorba despre un parc amplasat în zona centrală a orașului, în imediata apro­piere a sediului Primăriei Țăndărei. «Este o investiție importantă pentru comunitatea noastră!» a declarat Cristian Roman, primarul orașului.

Parc nou la Țăndărei Noul parc din Țăndărei se află amplasat în zona centrală a orașului, în imediata apropiere a sediului Primăriei. Parcul este dotat cu locuri de joacă pentru copii, o fântână arteziană, dar și o scenă unde pot fi susținute evenimente publice, în... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2022, 12:20 (4986 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fata subprefectului Babagianu a venit să ajute România

Fata subprefectului Babagianu a venit să ajute România

Îl mai tineți minte pe subprefectul de Ialomița, Gheorghe Baba­gianu?! Da, da! Ăla de a trecut prin trei partide ca să ajungă subprefect, a declarat că a bușit mașina Prefecturii «în interes de serviciu» și și-a adjudecat banii săracilor cărora Guvernul le-a dat o masă caldă susținând că restaurantele sale de familie au fost selectate «datorită serio­zității cu care lucrează»... Ei, bine, începând de la jumătatea lunii august, Gheorghe Babagianu și-a spălat toate păcatele publice și private pe care le are! Căci fata lui, doamnelor și domnilor, lumina ochilor săi, «un trandafil cari creashti la firida lui», s-a întors în țară și lucrează pentru România. Da, da ați auzit clar! Atât de mult... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2022, 13:20 (25017 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Administrația județeană a recepționat primul tronson al Drumului Județean 201

Administrația județeană a recepționat primul tronson al Drumului Județean 201

În urmă cu o săptămână, oficialii Consiliului Județean Ialomița au recepționat primul tronson al Drumului Județean 201, care leagă localitățile Coșereni și Țăndărei. Este vorba despre porțiunea cuprinsă între localitatea Coșereni și intersecția cu DJ201B Ciochina-Rași-Orezu. Reabilitarea primilor 35 km ai drumului, a cărui lungime este de peste 90 de km, a început în luna martie a anului trecut. Fondurile au fost asigurate prin intermediul Programului Național de Dezvoltare Locală (PNDL), lucrarea fiind atribuită societății Oyl Company Holding AG SRL. Pentru executarea acestor lucrări, constructorul a primit 34,7 milioane de lei. Pentru execuția celorlalte tronsoane ale drumului se vor asigura... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2022, 17:20 (6818 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA împrumută 7 milioane de lei pentru «finanțarea activităților»

Bani fără dobândă pentru evitarea falimentului

Drumuri și Poduri SA împrumută 7 milioane de lei pentru «finanțarea activităților»

Consiliul Județean Ialomița a aprobat marți, 30 august 2022, alocarea unui împrumut fără dobândă către Drumuri și Poduri SA, societate aflată în subordinea instituției. Împrumutul are o perioadă de grație de 5 luni și va fi rambursat în decursul unui an. Decizia, fără precedent la nivelul administrației județene, confirmă situația economică dificilă cu care se confruntă societatea de aproape 2 ani. Reamintim că un audit realizat de Consiliul Județean Ialomița la Drumuri și Poduri SA confirmă existența unor pierderi de 9,98 milioane de lei în perioada 2018-2020 din cauza «mana­gementului defectuos».

Administrația județeană împrumută fără dobândă... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2022, 13:55 (7294 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Giurgeni: Ruinele unei clădiri medievale, descoperite la «Orașul de Floci»

Muzeul Județean Ialomița

Giurgeni: Ruinele unei clădiri medievale, descoperite la «Orașul de Floci»

Campania arheologică deschisă la «Orașul de Floci», cel mai important sit din județul Ialomița, este în plină desfășurare. Recent, echipa de arheologi care scoate la lumină rămășițele celui mai important centru comercial din Evul Mediu românesc a descoperit ruinele unei clă­diri despre care cercetările spun că ar reprezenta sediul administrativ al târgului. «Era sediul administrativ al târgului, al „județului“ (sau „judelui“), adică acela care conducea treburile așezării, ajutat de 12 „pârgari“, aleși din rândul târgoveților!» susțin reprezentanții Muzeului Județean Ialomița.

Istoria continuă la «Orașul de Floci»... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2022, 10:55 (6792 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Clean Tech Ciulnița poluează Ialomița de 10 ani

Cu acordul tacit al instituțiilor statului

Clean Tech Ciulnița poluează Ialomița de 10 ani

Garda de Mediu Ialomița a amendat cu 100000 de lei firma Clean Tech Ciulnița la sfârșitul lunii august 2022 pentru «neres­pectarea obligațiilor prevăzute în Autorizația Integrată de Mediu». Amenda confirmă o stare de fapt semnalată timp de 10 ani de către presa locală. În toată această perioadă, Clean Tech Ciulnița a susținut că respectă legislația privind protecția mediului și deține o stație de epurare funcțională. La acest mo­ment, miza Clean Tech o reprezintă aprobarea de către Agenția pentru protecția Mediului Ialomița a unei Autorizații de Mediu revizuită care să permită funcționarea în continuare a fabricii de făinuri proteice.

Paharul răbdării publice dă pe-afară... [citește_tot_articolul]

31 August 2022, 13:10 (14027 vizualizări - 22 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Polițiștii din Ialomița au descoperit la domiciliul a doi bărbați din Țăndărei 3 pistoale cu glonț și 42 de cartușe, în urma unor percheziții domiciliare pe linia deținerii ilegale de arme. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:20
(3126 vizualizări - 3 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru conectarea caselor de marcat electronice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că în Monitorul Oficial nr. 319 din 30 martie 2021 a fost publicat Ordinului președintelui ANAF nr. 435 din 25 ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:10
(4068 vizualizări - 2 comentarii)


Noile restricții de circulație introduse în Slobozia și alte 9 localități din Ialomița

Noile restricții stabilite la nivel central, privind circulația persoanelor în zilele de weekend și închiderea magazinelor și supermarketurilor la orele 18,00, vor intra în vigoare în 10 localități din ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 18:05
(10342 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna aprilie

Ialomițenii pot subscrie și în luna aprilie pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani, începând cu data de 1 aprilie ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 17:25
(3876 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 1 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9579, cu 67 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 16:20
(2330 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Maia și Urziceni

Accidente la Maia și Urziceni

Miercuri, 31 martie a.c., în jurul orei 9,15, salvatorii de la Detașamentul de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme și în urma ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 12:40
(2179 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: O tânără șoferiță a accidentat un pieton și a fugit de la locul accidentului

În seara zilei de marți, 30 martie a.c., în jurul orelor 22,30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin apel 112, de un bărbat în vârstă de 24 de ani, din comuna Făcăeni, cu privire la faptul ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 18:40
(2478 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 96 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 31 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9512, cu 96 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 17:20
(2957 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerea evaziunii fiscale, obiectiv important din Strategia ANAF 2021-2024

Având în vedere strategia ANAF pe termen mediu prin care și-a fixat ca și obiectiv important reducerea evaziunii fiscale și a economiei subterane, Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 15:20
(6747 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Petrecere privată, întreruptă de polițiști

În cursul zilei de luni, 29 martie a.c., polițiștii ialomițeni au întrerupt petrecerea privată organizată la locuința unui bărbat, de 35 de ani, din orașul Căzănești. La respectivul imobil au fost identificate ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 18:50
(2403 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 37 mii de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile  de verificare a modului în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. Astfel, au fost aplicate în total 133 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 18:40
(3464 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 74 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 30 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9416, cu 74 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 16:45
(3195 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Funcționari publici din Primăria Fetești, trimiși în judecată

Polițiștii anticorupție ai Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița au efectuat acte de urmărire penală la delegarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 21:05
(11023 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa la Fierbinți-Târg!

Pentru executarea lucrărilor de schimbare a tabloului de automatizare de la nivelul rezervorului de alimentare cu apă potabilă, de pe strada Gării, din orașul Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:55
(4362 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Pe parcursul sfârșitului de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:20
(3058 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 35600 de lei

Verificările desfășurate de polițiștii ialomițeni, în cadrul activităților de prevenire și limitare a infectării cu virusul SARS-CoV-2, au dus la identificarea și sancționarea a 149 de cetățeni care nu ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:15
(2255 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 38 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 29 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9342, cu 38 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 16:25
(3181 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Incendiu la un cabinet medical

Țăndărei: Incendiu la un cabinet medical

Pompierii militari din cadrul Gărzii de pompieri Țăndărei au fost solicitați sâmbătă, 27 martie a.c., în jurul orelor 14,15, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la un cabinet ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 12:40
(2297 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Și-a găsit sfârșitul într-o canalizare

Un bărbat de 60 de ani din Feteși a murit duminică, 28 martie a.c., după ce a căzut într-o canalizare. În ajutorul victimei s-au deplasat de urgență două echipaje de la Stația de pompieri Fetești cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2021, 22:20
(4577 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 28 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9304, cu 57 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2021, 16:50
(4132 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 27 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9247, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2021, 15:40
(4492 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Centru de vaccinare anti-COVID-19, deschis în cadrul Batalionului 113 Artilerie

Slobozia: Centru de vaccinare anti-COVID-19, deschis în cadrul Batalionului 113 Artilerie

Reprezentanții Batalionului 113 Artilerie din Slobozia au dat startul campaniei de vaccinare anti-COVID-19 pentru populația civilă. În cadrul instituției militare funcționează din această săptămânăun Centru ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 20:05
(3289 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 26 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9215, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 15:35
(3444 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi acordate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 30 de polițiști locali au acționat pentru verificarea  respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 14:35
(4593 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Peste 2000 de Cereri Unice de Plată depuse

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a făcut o primă centralizare a Cererilor Unice de Plată, depuse de fermieri în perioada 1-26 martie 2021. La nivelul țării, potrivit datelor oficiale, ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 14:10
(3926 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 25 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9168, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 15:30
(4046 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 600 kg de pește, confiscate

Ialomița: Peste 600 kg de pește, confiscate

Miercuri, 24 martie a.c., în jurul orelor 13,00, polițiștii din Platonești și Țăndărei au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul pisciculturii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 13:25
(3454 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cercetat penal pentru «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Țăndărei: Cercetat penal pentru «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

În cursul zilei de miercuri, 24 martie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat, în flagrant, în extravilanul orașului Țăndărei, un bărbat în vârstă de 27 de ani, din Fetești ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 13:10
(2476 vizualizări - 4 comentarii)


Razie de amploare și percheziții la Borănești și Coșereni

Razie de amploare și percheziții la Borănești și Coșereni

17 percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de joi, 25 martie 2021, pe raza comunelor Borănești și Coșereni, precum și una în București, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 12:50
(6827 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește Cereri de sprijin pentru schema de ajutor de stat «Servicii de silvomediu, servicii climatice și conservarea pădurilor»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că se primesc Cererile de sprijin pentru accesarea schemei de ajutor de stat «Servicii de silvomediu, servicii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 11:50
(8581 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...