Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Organele judiciare din Ialomița au renunțat la urmărirea penală în peste 400 dosare de braconaj piscicol

Organele judiciare din Ialomița au renunțat la urmărirea penală în peste 400 dosare de braconaj piscicol

La sfârșitul lunii mai, World Wide Fund for Nature a dat publicității un raport privind situația anchetelor deschise la nivel național în ceea ce privește infracțiunile comise în legătură cu protecția biodiversității din păduri și ape. Specialiștii acestei organizații neguvernamentale a cărei misiune este conservarea naturii au analizat situația dosarelor penale intrate în «stocurile» Parchetelor, în perioada 2015-2020. Ialomița a fost la rândul său cuprinsă în această cercetare, iar conclu­ziile sunt revoltătoare. În toate cele 704 anchete înregistrate în această perioadă de timp, mai bine de jumătate dintre acestea pentru «braconaj piscicol», s-au dispus măsuri de renunțare la urmărirea penală... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2022, 13:20 (4668 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

De 3 ori bronz pentru Slobozia

Scrimă, Campionatul Național pentru Copii

De 3 ori bronz pentru Slobozia

Săptămâna trecută, la București s-a desfășurat Campionatul Național de Scrimă adresat copiilor. A fost un bun prilej pentru micii sabreri de la CSS Slobozia să-și arate măiestria. Delegația ialomițeană, coordonată de profesorul Marin Cruțu, a obținut 3 medalii, toate de bronz. Îmbu­curător este faptul că au început să se impună și fetele, capitol la care Slobozia nu a mai excelat de multă vreme. Prima medalie a fost obținută de Marta Neagu, la categoria «U13». La o zi distanță, micuța Maya Yana Zikovski a luat bronzul la ca­tegoria de vârstă 8-9 ani. Replica băieților a venit în a treia zi de concurs: Damian Neagu a luat bronzul categoriei 10-11 ani.... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2022, 11:25 (12564 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Doamna Rodicaaaaaa! Chiar dacă Slobozia nu vă vrea, noi vă vrem!

Doamna Rodicaaaaaa! Chiar dacă Slobozia nu vă vrea, noi vă vrem!

Aflată în evidentă pierdere de formă (electorală, doamna senator, electorală!), juna Rodica a deschis o nouă linie a frontului pe bulevardul Unirii. După cum vedeți în imagine, ea a identificat niște «Dorei» care pun cimentul la rădăcina arboretului stradal. Salutăm proletar lupta cu administrația locală și ne alăturăm după umilele noastre puteri acestui efort parlamentar neobosit și de neostoit. De trei ori ura pentru Rodica!

Dacă Rodica n-ar fi existat...
...ar fi trebuit inventată. Slavă Domnului însă că domnia sa există. Și că, pentru a pedepsi pentru păcatele de­zinteresului... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2022, 15:10 (4832 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia, orașul-șantier

Slobozia, orașul-șantier

bonus: O duzină de proiecte edilitare demarate în ultimele 12 luni

Goana după accesarea fondurilor europene a transformat Slobozia într-un șantier uriaș. La acest moment, conform declarațiilor oficiale, se află în diferite stadii de implementare nu mai puțin de 7 proiecte finanțate din fonduri europene. Deschiderea acestor șantiere riscă să paralizeze activitatea economică și socială a orașului. «Încercăm să reducem la mimim disconfortul creat de aceste șantiere. Tuturor ne e greu, dar sunt convins că slobozenii înțeleg necesitatea acestor investiții!» susține primarul Dragoș Șoare.

Rău cu rău, dar... La Slobozia, administrația Soare a semnat ordinul... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2022, 10:55 (4299 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție în Sănătate, în comuna Mihail Kogălniceanu

Investiție în Sănătate, în comuna Mihail Kogălniceanu

Îmbunătățirea condițiilor în care se oferă asistență medicală în mediul rural este o prioritate pentru aleșii locali. În comuna Mihail Kogălniceanu, administrația locală a inițiat un proiect prin care dorește să reabiliteze dispensarul medical al localității. Sursa de finanțare este Compania Națională de Investiții, iar inițiativa se află în prezent în faza de evaluare. Dacă proiectul va fi considerat eligibil, administrația locală a comunei Mihail Kogălniceanu va beneficia de 1,9 milioane de lei pentru renovarea integrală a întregului cabinet medical. «Suntem interesați să dezvol­tăm infrastructura de Sănătate la nivelul comunității noastre!» a precizat Mihăiță Barbu, primarul localității.
... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2022, 17:05 (11532 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Avem nevoie de politicieni care să legifereze în favoarea țării!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«Avem nevoie de politicieni care să legifereze în favoarea țării!»

După aproape 2 ani de mandat, deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu face bilanțul perioadei în care a reprezentat Ialomița în Parlamentul României. În opinia sa, legislația susținută și aprobată de către partidele politice care asigură majoritatea parlamentară afectează grav România la nivel economic și administrativ. «Avem nevoie de politicieni care să legifereze în favoarea țării! Lupta AUR nu e suficientă pentru a bloca legile defavorabile României. Avem nevoie de susținerea tuturor, în fiecare zi!» a declarat parlamentarul Alianței pentru Unirea Românilor, Silviu-Titus Păunescu.

Bilanț legislativ după aproape 2 ani de mandat... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2022, 12:25 (14259 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ialomița vinde mierea «tinereții fără batrânețe»

Ialomița vinde mierea «tinereții fără batrânețe»

«FarmConect» ne-a lăsat primele amintiri. Un utilaj agricol de 500000 de euro, cățelul electronic care detectează bolile culturilor, tractoarele care se pilotează din spatele monitoarelor... și, poate, absența notabilă a premierului Nicolae Ciucă. Numai că pe noi ne-a fascinat singurul produs din Ialomița al cărui renume a depășit granițele țării. Și care, de-acum, are și o poveste pe care am ales să o spunem. Povestea mierii care ne promite «tinerețea fără bătrânețe»!

«Moș Costache» se îndreaptă spre majorat Brandul «Moș Costache» are 17 ani. Și anul viitor, cu puțin noroc, își va... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2022, 17:05 (12586 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Comuna Dridu investește în Educație

Vești bune din mediul rural

Comuna Dridu investește în Educație

În ultimii 2 ani, eforturile administrației locale din comuna Dridu au transformat localitatea într-o alternativă atractivă pentru locuitorii comunelor învecinate. Aici își aduc mămicile din Jilavele, Adâncata și Moldoveni copiii la școală, aici aleg tinerii să-și oficieze cununiile civile... Și tot aici, susține primarul Lucian Dumitru, «funcționarii publici se ajută reciproc» ca să asigure buna funcționare a admi­nistrației. Pare greu de crezut, dar nu e imposibil!

Educația ca prioritate administrativă Primarul Lucian Dumitru e la primul mandat. Cel mai important, crede el. A intrat... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2022, 12:40 (11996 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Criza economică nu înseamnă criză alimentară!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Criza economică nu înseamnă criză alimentară!»

Deputatul social-democrat Stefan Mușoiu demontează pu­blic afirmațiile potrivit cărora România se va confrunta în perioada imediat următoare cu o criză alimentară. «Sunt simple spe­culații, lansate de Opoziție pentru a crește în sondajele de opinie. România produce mai mult decât consumă!» a declarat Ștefan Mușoiu.

Datele statistice confirmă realitatea Președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu consideră că informațiile privind o așa-zisă criză alimentară internă sunt panicarde și speculative. Deputatul social-democrat demontează aceste afirmații argumentând că «trebuie făcută... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2022, 15:40 (4594 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 100000 de euro pentru Festivalul «FreeLand»

Slobozia: 100000 de euro pentru Festivalul «FreeLand»

Slobozia organizează în perioada 8-10 iulie 2022 prima ediție a unui Festival dedicat cu pre­cădere tinerilor. Locația aleasă pentru acest eve­niment este Pădurea Peri, iar bugetul alocat de Municipalitate pentru vedetele care vor susține recitaluri în cele 3 seri se apropie de 100000 de euro. «Este un eveniment profesionist, organizat cu ajutorul profesioniștilor!» susține părintele Cătălin Stanciu, directorul Direcției Educație, Cultură și Tineret din cadrul Primăriei Slobozia.

Festivalul se bazează pe 650 de chestionare Ideea organizării unui Festival dedicat tinerilor a fost lansată... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2022, 11:05 (7920 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

5 motive să îți faci piața zilnic la noul magazin Supeco

5 motive să îți faci piața zilnic la noul magazin Supeco

Rețeaua de magazine de tip discount Supeco, cu 27 de magazine deschise în România, a ajuns acum și în orașul nostru. Nou magazin Supeco, deschis de către Carrefour, se află în incinta centrului comercial Park Plaza și oferă un sortiment vast de peste 5.500 de produse la cele mai bune prețuri și oferte avantajoase pentru super-economii.
Am vizitat magazinul împreună cu familia pentru cumpărăturile noastre de zi cu zi și iată ce am descoperit:

Fructele și legumele sunt proaspete, de sezon
Fructele și legumele au culoare, miros și gust-a fost o plăcere să ne plimbăm printre rafturi. Oferta de sezon este foarte variată. Noi am cumpărat cireșe și căpșuni, la... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2022, 10:50 (15293 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Încep preselecțiile pentru Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2022

Încep preselecțiile pentru Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2022

Pe data de 17 iunie 2022, între orele 11,00 și 18,00, la Slobozia, în cadrul Sălii «Europa» a Consiliului Județean Ialomița se desfășoară preselecțiile pentru ediția cu numărul 54 a Festivalului «Trofeul Tinereții», eveniment găzduit de stațiunea balneară Amara. Potrivit calendarului, anul acesta concursul muzical va avea loc în incinta Grădinii de Vară din Amara, închisă anul trecut din cauza lucrărilor de modernizare.

Două zile de muzică ușoară la Amara Dacă ediția de anul trecut s-a desfășurat la începutul lunii septembrie, în condițiile impuse de pandemia de COVID-19, Festivalul... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2022, 15:20 (13094 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cursurile de formare profesională a profesorilor, o «afacere» de 70 mii de lei/an

În Ialomița

Cursurile de formare profesională a profesorilor, o «afacere» de 70 mii de lei/an

Casa Corpului Didactic Ialomița are rolul de a-i forma pe dascăli și de a-i pregăti pentru viața la catedră. În realitate, formarea profesorilor ialomițeni reprezintă o afacere prin care CCD Ialomița încasează anual aproximativ 70 mii de lei. Mai mult decât atât, doar o mică parte din cursuri sunt acreditate oficial de către Ministerul Educației. Restul beneficiază de un soi de aprobare formală, pentru a căpăta un aspect de legalitate.

Cursuri doar pe hârtie Casa Corpului Didactic Ialomița este condusă de profesorul Gabriela Borodea. Biroul acesteia este plin ochi de bibliorafturi,... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2022, 11:10 (15335 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a respins acțiunile deponenților CAR Învățământ Slobozia

Tribunalul Ialomița a respins acțiunile deponenților CAR Învățământ Slobozia

Practică neunitară a instanțelor din Slobozia în ceea ce privește cererile înaintate de către deponenții CAR Învățământ Slobozia. În perioada 2020-2021, la Judecătoria Slobozia au fost înregistrate aproximativ 100 de dosare prin care oamenii cereau înapoierea banilor depuși. Un sfert dintre aceste acțiuni au fost soluționate în favoarea deponenților, însă soluțiile au fost atacate la Tribunalul Ialomița. Cea mai mare instanță din județ a înclinat însă balanța în favoarea CAR Slobozia, lăsându-i pe oameni fără banii pe care sperau să-i primească.

Ancheta penală bate pasul pe loc Scandalul... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2022, 13:10 (16233 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiectul rețelei de gaze al Primăriilor Fetești și Stelnica a fost aprobat

Proiectul rețelei de gaze al Primăriilor Fetești și Stelnica a fost aprobat

Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Admi­nistrației a aprobat pentru finanțare proiectul privind realizarea rețelei de alimen­tare cu gaz metan inițiat de Primăria Fetești, în parteneriat cu Primăria Stelnica. Valoarea totală a acestui proiect este de 132,5 milioane de lei.

Rețea de gaze pentru două comunități locale Recent, Ministerul Dezvol­tării a publicat lista cu primele 73 de proiecte aprobate pentru investiții în extinderea și moder­nizarea infrastructurii de distri­buție a gazelor naturale, finanțate prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny». Printre acestea... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 19:10 (16381 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Activ Slobozia va continua în Liga a II-a

Fotbal feminin

Activ Slobozia va continua în Liga a II-a

Echipa de fotbal feminin a Sloboziei a promovat, anul trecut, în eșalonul secund și, chiar dacă puțini o creditau cu șanse, a reușit să se mențină la acest nivel. Pe 29 mai 2022, fetele antrenate de Marius Chițoiu au trecut cu 3-0 de Măgurele Bacău și, cu 17 puncte, cumulate din 5 victorii și 2 egaluri, echipa a terminat Campionatul pe locul 6. Performanța este cu atât mai mare cu cât în retur Activ s-a bazat pe 18 jucătoare cu vârste cuprinse între 14 și 19 ani. «Veterana» Monica Badea a fost și singura jucătoare adusă din afara județului, de la Târgoviște. În rest, proiectul s-a bazat numai pe jucătoare din județul Ialomița.

Începutul a fost greu... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 17:40 (14389 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

A plecat și Oana Bucă

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

A plecat și Oana Bucă

CSM Unirea Slobozia schimbă rândurile. Momentan, titularele din sezonul recent încheiat pleacă, una câte una, la «mai bine». Căpitanul echipei, Cătălina Sava, a ales să-și continue cariera la CSM Ploiești, echipă care, deși s-a clasat mult în urma Sloboziei, va beneficia, și în sezonul viitor, de o finanțare mult mai serioasă. Pivotul Andriyana Naumenko a dat curs, în mod firesc, ofertei venite de la reputatul antrenor Gheorghe Tadici și a semnat cu HC Zalău. De curând, a fost confirmată și plecarea golgheterei echipei, Oana Maria Bucă. Venită vara trecută de la Activ Ploiești, Oana Bucă și-a arătat clasa, mai cu seamă pe faza ofensivă, marcând pentru echipa noastră 125 de goluri. Pe lângă acestea... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 14:50 (14045 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Procurorii din Fetești au dovedit, după 5 ani, că o fetiță a fost violată!

Revoltător

Procurorii din Fetești au dovedit, după 5 ani, că o fetiță a fost violată!

Agresiunea sexuală a unei minore din Ialomița, care la data comiterii faptelor avea doar 11 ani, a fost dovedită de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești abia după 5 ani. Inculpatul cauzei este chiar tatăl victimei și a fost deferit justiției în urmă cu o săptămână, deși a intrat în vizorul anchetatorilor în anul 2017. Procurorii din Fetești dau vina pe întârzierea rezultatelor expertizelor judiciare. Pe numele bărbatului nu a fost impusă vreo măsură preventivă, acesta fiind lăsat în libertate, de care se bucură și în momentul de față. În prezent victima sa, care acum a împlinit vârsta de 16 ani, se află internată într-un centru de plasament din cadrul Direcției Generale de Asistență... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 13:10 (12727 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Costel Enache, noul antrenor al Unirii Slobozia

Fotbal, Liga a II-a

Costel Enache, noul antrenor al Unirii Slobozia

După 18 luni, al doilea mandat al lui Adrian Mihalcea la Unirea Slobozia s-a încheiat. Cel mai titrat antrenor din istoria galben-albaștrilor a ales să-și continue cariera în Liga I, la Chindia Târgoviște. La 6 zile după plecarea lui Mihalcea, conducerea ialomițenilor a numit un nou antrenor principal. După ce s-au vehiculat mai multe nume, Lemnaru&Co s-au oprit asupra fostului antrenor de la Politehnica Iași, Constantin Enache. O alegere inspirată, spunem noi, având în vedere experiența antrenorului în primele două divizii. Dacă va reuși să țină ștacheta la nivelul la care a ridicat-o Mihalcea, vom vedea.

Cine e Costel Enache... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 11:20 (9053 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile ialomițene, amendate din cauza depozitelor de gunoi

Primăriile ialomițene, amendate din cauza depozitelor de gunoi

Depozitarea necontrolată de deșeuri a adus amenzi administrațiilor locale din Ialomița. În urma controalelor efectuate în teren, în primăvara acestui an, comisarii Gărzii de Mediu Ialomița au descoperit zeci de gropi de gunoi unde oamenii aruncau deșeurile fără a fi trași la răspundere. Ca urmare a acelor constatate, s-au aplicat sancțiuni de peste 50 mii de lei. Oficialii instituției susțin că reprezentanții administrațiilor locale au achitat sancțiunile. Urmează acum o reverificare în teren pentru a vedea dacă respectivele gropi au fost închise. În caz contrar, vor fi aplicate noi sancțiuni.

Deșeurile, greu de gestionat... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2022, 15:05 (12368 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Evaziune cu morcovi

În cursul zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., polițiști din Fetești au organizat și desfășurat pe raza municipiului o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor ce efectuează activități de comerț ilicit ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:25
(12347 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr acuzat de proxenetism în Spania, prins de polițiști

Încă un bărbat din Țăndărei a fost arestat de polițiști. Tînărul de 20 de ani a fost prins de polițiști miercuri, 4 noiembrie, pe numele său fiind emis un mandat de arestare european de către autoritățile ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:20
(15319 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Braconier cercetat penal

Un tînăr de 22 de ani din Movilița este cercetat penal de polițiști după ce a fost prins pescuind într-o baltă privată. Bărbatul a fost descoperit joi, 4 noiembrie, cînd cu ajutorul unei plase monofilament ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:19
(13679 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilegal cu legume-fructe

Joi, 4 noiembrie, polițiștii feteșteni au organizat o acțiune al cărei scop principal l-a constituit surprinderea și sancționarea faptelor de comerț ilegal. Astfel, în timpul verificărilor, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:17
(16555 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jandarmii vor asigura ordinea cu ocazia pelerinajului la moaștele Sf. Ioan Gură de Aur

Jandarmii vor asigura, în perioada 5-9 noiembrie 2010, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul laic de mare importanță pentru creștinii ialomițeni și anume, aducerea la Mînăstirea «Sfinții Voievozi ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:23
(10124 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exercițiu pentru gestionarea situațiilor de urgență la Fabrica de ulei-Expur

Luni, 8 noiembrie a.c., începînd cu ora 10.00, la sediul Fabricii de ulei Expur din Slobozia se va desfășura un exercițiu pentru gestionarea unor situații de urgență potențial produse la operatorul economic ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:15
(21831 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Ivănești, Amara și Slobozia

Flăcările au cuprins joi, 4 noiembrie, în jurul orei 8.00, o baracă metalică pe care o femeie din Ivănești o folosea ca bucătărie și în care gătea la momentul izbucnirii incendiului. Din nefericire, aceasta ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:06
(15136 vizualizări - 0 comentarii)


1000 de pachete de țigări din Moldova, depistate în mașina unui slobozean

La primele ore ale dimineții de miercuri, 3 noiembrie, un slobozean a fost prins de polițiști cu 1000 de pachete de țigări de contrabandă. Bărbatul, de 46 de ani, a fost prins în trafic, în cartierul Bora ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:41
(19366 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Armă deținută ilegal

Un feteștean de 34 de ani a fost prins de polițiști deținînd o armă ilegal. Bărbatul a fost depistat miercuri, 3 noiembrie, în cadrul unei acțiuni specifice a polițiștilor din cadrul Serviciului Arme, ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:40
(15817 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești armă


Țăndărei: Cu pește la vînzare

Un comerciant «ambulant» de pește a fost prins de polițiștii din Țăndărei în timp ce încerca să vîndă «marfa» localnicilor. Bărbatul ce se deplasa la volanul unei mașini înmatriculate în Călărași avea ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:39
(16426 vizualizări - 0 comentarii)


Lemne «fără documente» la Perieți și Adîncata, confiscate

Comerț cu lemne la drumul mare. Asta au constatat polițiștii ialomițeni miercuri, 3 noiembrie, în localitățile Perieți și Adîncata. Lemnele erau vîndute de doi bărbați, de 29 respectiv 36 de ani, ambii ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:37
(13560 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Moaște sfinte pentru sărbătorirea hramului Mînăstirii «Sfinții Voievozi»

«În perioada 5-8 noiembrie 2010, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului Mînăstirii ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:46
(15525 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pecheziții în cartierul Bora

Locuințele a nouă persoane din cartierul slobozean Bora au fost percheziționate, miercuri, 3 noiembrie. 9 bărbați și 7 femei erau suspecții principali în mai multe dosare de furt aflate în evidențele Poliției ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:35
(15485 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au furat gardul cimitirului din Urziceni și au fost prinși... după doi ani!

60 de panouri de gard furate de la cimitirul municipal din Urziceni au fost găsite de polițiști. Gardul a fost descoperit la locuința unui bărbat, de 38 de ani, din Grindu. Bunurile fuseseră furate de alți ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:33
(8418 vizualizări - 0 comentarii)


TIR în flăcări pe autostradă

O țigare aprinsă aruncată la întîmplare a fost sursa aprindere a unei rezerve de furaje în localitatea Gimbășani. Flăcările s-au aprins marți, 2 noiembrie și amenințau casa unui cetățean din localitate ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:32
(13304 vizualizări - 0 comentarii)


Luciu: Copil de 4 ani, victima unui accident rutier

Un copil de doar 4 ani, din localitatea Luciu, a fost marți, 2 noiembrie, victima unui accident rutier. Incidentul s-a produs din cauza faptului că minorul, lăsat nesupravegheat, a încercat să traverseze ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:30
(13093 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Luciu accident


Slobozia: Tînăr prins la volan cu permisul suspendat

Deși avea permisul de conducere suspendat, asta nu l-a împiedicat să conducă mașina. Este vorba de un tînăr slobozean, de 24 de ani, prins de polițiști conducînd fără permis, în noaptea de 2 spre 3 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:28
(13089 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Lemn vîndut ilegal

Temperaturile scăzute scot la iveală tot mai multe infracțiuni la regimul silvic. Ultima dintre acestea s-a produs marți, 2 noiembrie, în comuna Gheorghe Lazăr, unde polițiștii din localitate au prins în ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:24
(14288 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 03:20
(9568 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 03:04
(8213 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Armă din primul război mondial, deținută de un localnic

Descoperire inedită la Făcăeni: o armă folosită în primul război mondial a fost găsită de polițiști la un localnic. Arma a fost găsită în posesia unui bărbat, de 45 de ani, din localitate, care a povestit ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:47
(16444 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni armă


Gheorghe Doja: Băut și fără permis, la volan

Din ce în ce mai des, pe șoselele ialomițene sînt înregistrate cazuri de consum de alcool la volan sau conducere fără permis. De această dată, la Gheorghe Doja, noaptea trecută, polițiștii au depistat în ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:47
(14488 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A încercat să-și întoarcă mașina în șosea și a lovit un scuter

A vrut să-și întoarcă mașina în mijlocul străzii și a sfîrșit provocînd un accident rutier. Victima, un tînăr de 22 de ani, a fost dusă de urgență la Spital fiind rănită... Marți, 1 noiembrie, o șoferiță ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:46
(13651 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Tineri reținuți pentru furt

După ce au furat 500 de lei dintr-o societate comercială, doi tineri de 20 de ani au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore de către polițiști. Capetele de acuzare pe numele celor doi indivizi ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:46
(16778 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești furt


Gârbovi: Condamnat la închisoare, încarcerat

Un bărbat de 38 de ani, condamnat de magistrații ialomițeni la închisoare, a fost prins de polițiștii din Urziceni. Bărbatul se sustrăgea executării pedepsei dar a fost prins luni, 1 octombrie, aflîndu ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:45
(17197 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi arestare


Bordușani: Dosare penale pentru furt de cereale

Cinci bărbați și două femei din Bordușani sînt acuzați de furt de cereale. Asta după ce în cadrul unei acțiuni intercomunale polițiștii din Bordușani și Făcăeni i-au prins în flagrant la furat de cereale ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:43
(15585 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Căruță lovită de o mașină

La sfîrșitul săptămînii trecute, vineri, 29 octombrie, la Bordușani, o căruță a fost lovită din spate de o mașină. Atelajul hipo, condus de o femeie de 56 de ani nu era semnalizat, motiv pentru care nu ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:09
(14157 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: «Șofer» fără permis, la plimbare

Inconștiența și teribilismul tinerilor produc multiple evenimente în traficul ialomițean. Iar acestea nu sînt deloc rare. Ultimul dintre acestea vizează un tînăr de 28 de ani, din Țăndărei, ce a avut ghinionul ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:08
(16283 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Atenție comercianți! Lipsa documentelor justificative se transformă în amenzi

Comercianții de ocazie au intrat la sfîrșitul săptămînii trecute în vizorul polițiștilor feteșteni angrenați într-o acțiune al cărei scop l-a constituit prevenirea și combaterea activităților de comerț ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:07
(15191 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Pieton accidentat

Sîmbătă, 30 octombrie, la Ciochina s-a petrecut un accident rutier. În urma evenimentului un bătrîn de 76 ani din localitate a fost rănit. Potrivit polițiștilor, victima a vrut să traverseze șoseaua prin ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:07
(13307 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...