Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Recolta Gheorghe Doja mai urcă un loc

Fotbal, Liga a III-a

Recolta Gheorghe Doja mai urcă un loc

bonus: CSM Fetești, din nou ghinionistă

După victoria lejeră obținută în fața celor de la Înainte Modelu, Recolta Gheorghe Doja a primit, pe terenul de la Țăndărei, vizita Cenușăresei seriei, CSM Oltenița. Antrenorul Adrian Cristea a început meciul cu următorii jucători: Enache-Comșa, Ene, Chebac, Andrei-Alexe, Bălan-Petre, Răduca, Chiriță-Năstase. Au mai intrat: Radu, Bucurică, Popescu, Cositoru și Neagu. Recolta deschide scorul în minutul 36, când Chiriță centrează de pe stânga și, din câțiva metri, Ionel Alexe trimite mingea în poartă. La faza imediat ur­mătoare, Chebac faultează în careu un atacant advers, iar arbitrul dă penalty. Transformă Marius Gheorghe și se face 1-1, scor care se menține până în minutul 76. Apoi, intră în... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2022, 13:20 (10457 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Două titluri naționale pentru luptătorii ialomițeni

Lupte libere

Două titluri naționale pentru luptătorii ialomițeni

Municipiul Târgu Mureș a găzduit, în perioada 5-8 mai 2022, Campionatul Național de Lupte adresat sportivilor sub 15 ani. Așa cum ne-au obișnuit, luptătorii noștri au urcat din nou pe cea mai înaltă treaptă a podiumului. Oana Dumitru de la CS Amara a obținut titlul național la categoria 46 kg. Alexandru Minea de la CSM Unirea Slobozia este campionul național al categoriei 44 kg. Grație acestui rezultat, Alexandru va reprezenta România la Campionatul European care se va desfășura în capitala Croației, Zagreb. De menționat și locul 5 ocupat de Gabriel Neagu (57 kg), sportiv legitimat la CS Amara.... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2022, 11:20 (11425 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Au început lucrările la canalizarea «wireless» de la Slobozia Nouă

Au început lucrările la canalizarea «wireless» de la Slobozia Nouă

Așa cum poate ați observat dacă ați traversat Slobozia către Brăila, în Cartierul Slobozia Nouă se lucrează. Conform informațiilor oficiale, lucrările vizează edificarea canalizării «wireless» a admi­nis­trației Mocioniu. Pentru aceia dintre dumneavoastră care nu au locuit în Slobozia în mandatul trecut, precizăm că tipul de cana­lizare menționat a fost patentat de către ex-primarul Adrian Mocioniu, care prin anul 2019 soma locuitorii cartierului sub amenințarea unor amenzi usturătoare să se branșeze la o rețea de canalizare inexistentă. Mai isteț (și, probabil, mai norocos decât predecesorul său!), Dragoș Soare a reușit în această primăvară să antameze realizarea acestei investiții.... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2022, 15:10 (13975 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

ADI ECOO 2009 Țăndărei va prelua activitatea firmelor de salubritate falimentare din Ialomița

Strategie administrativă județeană

ADI ECOO 2009 Țăndărei va prelua activitatea firmelor de salubritate falimentare din Ialomița

bonus: Potopul de gunoaie de după Selectiv Deșeuri 2010 SRL

În februarie 2022, administrația județeană statua printr-o serie de proiecte de hotărâri aprobate în plenul Consiliului Județean Ialomița existența unui nou operator regional pentru deșeurile menajere ale județului. Cu un buget anual de peste 10 milioane de lei, noul operator regional are rolul de a îngloba toate firmele de salubritate gestionate de către administrațiile locale. «Vom eficientiza această activitate în mai puțin de un an!» declară Alina Ciobanu, directorul acestei structuri. Numai că de la declarații la realitatea din teren drumul e lung și pavat cu bune intenții...

Un nou pariu pe bani publici... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2022, 10:50 (14160 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Două veri fără plaje publice la Amara

Două veri fără plaje publice la Amara

Deși ar fi trebuit să fie gata la sfârșitul anului trecut, reabilitarea plajelor «Zorilor» și «Perla», din stațiunea Amara, a început în urmă cu aproximativ o lună. Administrația locală susține faptul că ceea ce a întârziat lucrările au fost licitațiile publice contestate și speră ca, la final, proiectele să fie un adevărat succes. Estimativ, aceste lucrări se vor încheia în decembrie 2023, valoarea ambelor proiecte fiind de peste 25 milioane de lei, fonduri alocate din bugetul Uniunii Europene. «Suntem convinși că ambele proiecte vor fi un real succes!» a declarat Alin Sandu, primarul orașului Amara.

În sfârșit... se lucrează!... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2022, 13:05 (17029 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

La Aniversara președintelui Pavel

La Aniversara președintelui Pavel

Consiliul Județean Ialomița a sărbătorit joi, 28 aprilie 2022, împlinirea a 30 de ani de la înființarea acestei instituții. Evenimentul a fost marcat în cadrul unui spectacol festiv, desfășurat pe scena celebrei Săli «Europa». Printre invitați s-au numărat Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, parlamentari ialomițeni, președinții Consiliilor Județene din județele limitrofe Ialomiței, oficiali ai administrației județene, oficiali ai admi­nistrației locale și consilieri județeni care au ocupat această funcție de-a lungul celor 30 de ani de administrație. Restul e istorie și demagogie.

Cine nu are batrâni, să-i cumpere pe-ai noștri... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2022, 12:50 (8356 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Borănești, amendată cu 15 mii de lei de Garda de Mediu Ialomița

Primăria Borănești, amendată cu 15 mii de lei de Garda de Mediu Ialomița

Un adevărat dezastru ecologic a fost descoperit de Garda de Mediu Ialomița la marginea localității Borănești. Comisarii au făcut verificări după ce în spațiul public au apărut imagini cu resturi de animale aruncate întâmplător la o groapă de gunoi neconformă. Administrația locală din Borănești a fost sancționată cu 15 mii de lei.

Principalii vinovați, în atenția autorităților Vineri, 22 aprilie a.c., fostul comisar șef al Gărzii Naționale de Mediu, Octavian Berceanu, a făcut publice pe internet mai multe imagini în care a surprins resturi de animale aruncate, la voia întâmplării, la... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2022, 16:05 (7151 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii și procurorii încă mai caută vinovații plantărilor fictive de la Sudiți

După 2 ani de verificări

Polițiștii și procurorii încă mai caută vinovații plantărilor fictive de la Sudiți

În anul 2020, Direcția Silvică Ialomița a sesizat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița cu privire la dispariția a peste 200 mii de puieți de arbori ce urmau a fi plantați în Cantonul Silvic Sudiți din cadrul Ocolului Silvic Slobozia. La 2 ani de la depunerea sesizării, organele de anchetă nu au ajuns la nicio concluzie în această speță. Documentele Regiei Autonome a Pădurilor-ROMSILVA arată că prejudiciul în această cauză se ridică la peste 300 mii de lei.

Verificările sunt în curs Potrivit documentelor oficiale, pentru lucrările de împădurire ce trebuiau efectuate în Cantonul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2022, 11:20 (13347 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Dacă e Chiajna, e ghinion

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Concordia Chiajna 1-1

Dacă e Chiajna, e ghinion

În sezonul regulat, la Chiajna, Concordia a egalat în minutul 90+2. În turul play-off-ului, tot la Chiajna, Concordia a câștigat printr-un gol marcat în minutul 90+4. În retur, la Slobozia, Chiajna egalează în minutul 90 și păstrează poziția 5. Așadar, Unirea a pierdut, în cele 3 dueluri cu Concordia, 5 puncte pe final de joc. Curat ghinion!

La 3 minute de victorie Gurău-Ibrian, Lazăr, Dinu, Toma-Coadă, Trașcu (Perju ’62)-Bolohan, Afalna, Silaghi (Gherghiceanu ’69)-Gulceac (Greu ’69) au fost jucătorii folosiți de Adrian Mihalcea în importantul meci cu ilfovenii. Antrenorul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2022, 01:10 (11114 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trimis în judecată de 20 de ori de către Primăria Giurgeni

Trimis în judecată de 20 de ori de către Primăria Giurgeni

Primăria Giurgeni a deschis 20 de acțiuni în instanță pe numele unui singur cetățean. Autoritățile locale cer transformarea amenzilor pe care bărbatul le-a primit în muncă în folosul comunității. Acesta a fost sancționat pentru tulburarea liniștii publice sau comerț ilegal cu pește. În total, sancțiunile depășesc 40 mii de lei. Toate cele 20 de acțiuni au fost înregistrate pe rolul Judecătoriei Fetești.

Se așteaptă decizia instanței Contravenientul din localitatea Giurgeni a adunat cele 20 de sancțiuni în ultimii 3 ani. Deși autoritățile locale au făcut demersuri pentru a-l determina... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2022, 15:10 (12012 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierul local Balea declanșează războiul interetnic la Țăndărei

Consilierul local Balea declanșează războiul interetnic la Țăndărei

Consilier local PER la Țăndărei, un oarecare domn Balea, inflamează rețelele de socializare. Într-o postare datată 30 aprilie a.c., acesta anunță ritos, cum îi e felul, că va ocupa «în maxim cinci luni» și «în proporție de 99%» funcția de secretar al Primăriei Țăndărei, lăsată liberă de tizul său Bucuroiu, ajuns acum un respectabil dublu pensionar. Și că, o dată instalat în funcție, va restaura «legea, codul fiscal și administrația care e în vigoare în România». Până aici nimic neobișnuit, că doar nu e prima dată când domnu’ Balea anunță ca va salva orașul fie din poziția de primar, fie din cea de vice, fie din poziția de «om de bine» al acestei localități vitregite de soartă și contribuabili... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2022, 10:55 (12881 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare vrea «centură-inel» pentru Slobozia

Administrația Soare vrea «centură-inel» pentru Slobozia

Consiliul Local Slobozia a aprobat un protocol de colaborare cu Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) în vederea realizării unei «centuri-inel» la nivelul orașului Slobozia. Decizia confirmă promisiunile administrației Soare de a transforma Slobozia într-un oraș atractiv din punct de vedere economic. Reamintim că primul pas al acestui proiect îl reprezintă realizarea Centurii de Nord a orașului Slobozia, a cărei valoare a fost estimată la 23,5 milioane de euro.

Stăpânul «inelului» Primarul Dragoș Soare a inițiat un protocol cu CNAIR care va permite elaborarea... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2022, 12:10 (27384 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Scânteia s-a mutat într-un sediu nou

Primăria Scânteia s-a mutat într-un sediu nou

Duminică, 1 mai 2022, Primăria Scânteia a inaugurat noul sediu al instituției. La eveniment au participat președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, deputatul PSD Raluca Dumitrescu, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, secretarul de stat în Ministerul Agriculturii, Iulian Bucur și primari ialomițeni invitați de către edilul din Scânteia, Georgeta Ilie.

Administrație în casă nouă După mai bine de 30 de ani de așteptare, Primăria Scânteia a reușit să construiască un sediu administrativ nou. Investiția a fost inițiată în 2017 de către primarul Georgeta Ilie și... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 19:20 (14358 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Dragonii uimesc din nou

Fotbal, Liga a II-a, Universitatea Cluj-Unirea Slobozia 1-2

Dragonii uimesc din nou

Cu simpaticul Denis Ispas, cel care a pus porcul să fluiere, în primul 11, «U» Cluj a pășit hotărât pe frumosu-i stadion. Mai bătuseră ei Slobozia în două rânduri, de ce n-ar fi făcut-o și a treia oară? Cu sentimentul superiorității bine întipărit și cu dorința de răzbunare pentru punctele pierdute în tur, la Slo­bozia, băieții lui Lincar au început meciul fără să știe ce surpriză le pregătește pișicherul rege fotbal.

Toma, ce gol! Adrian Mihalcea s-a bazat pe ur­mătorii jucători: Gurău-Ibrian, Lazăr, Dinu, Toma-Coadă (Ivan ’90), Cruceru (Trașcu ’40)-Bolohan, Afalna, Silaghi (Gherghiceanu... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 18:05 (11161 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Speranțe doar pentru baraj

Handbal, Divizia A, CSM Galați-CSM Unirea Slobozia 24-19 (12-8)

Speranțe doar pentru baraj

CSM Unirea Slobozia spera să facă un meci mare la Galați în fața liderului. O victorie ar fi păstrat echipa antrenată de Constantin Frâncu în cărți pentru promovarea directă, posibilă doar de pe locul 1. Miza meciului le-a crispat pe handbalistele ialomițene, echipa noastră devenind pradă ușoară pentru moldovence. Primele semne că jocul nu merge cum trebuie au fost cele două goluri marcate din poartă în poartă de fosta noastră jucătoare, Bianca Aron, prin care Galațiul s-a desprins în premieră. Deși clasicii handbalului susțin că jocul defensiv este decisiv în economia unui meci, pe Unirea Slobozia a trădat-o atacul. Handba­listele noastre s-au întrecut în ratări, fiind contabilizate peste 20... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 17:20 (13523 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Tase» la puterea a 3-a

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-FC 2 Voluntari 3-1

«Tase» la puterea a 3-a

Recoltei Gheorghe Doja îi priește play-out-ul. Echipa antrenată de Adrian Cristea este neînvinsă în această fază a competiției și trage serios să ajungă din urmă echipele clasate pe locurile 5 și 6. Despre evitarea retrogradării n-are rost să mai vorbim, aceasta fiind o problemă practic rezolvată. După thriller-ul de la Albești, în care ialomițenii au fost egalați prin două goluri marcate în ultimele minute, Recolta a primit vizita sateli­tului celor de la FC Voluntari, echipă în fața căreia încă nu câștigaseră în acest sezon. Adrian Cristea a început meciul în următoarea formulă: Enache-Comșa, Ene, Chebac, Andrei-Alexe, Bălan, Petre, Răduca, Radu-Năstase. Au mai jucat Neagu, Chiriță, Popescu... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 16:35 (10005 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Două medalii de bronz la «Naționalele» de Tineret

Scrimă

Două medalii de bronz la «Naționalele» de Tineret

Săptămâna trecută, Sala «Ana Pascu» din București a găzduit Cam­pionatul Național de Scrimă pentru Tineret (sportivi sub 23 de ani). Slo­bozia a participat la această compe­tiție în proba de sabie masculin atât în concursul indivi­dual, cât și în cel pe echipe. Sabrerii au provenit atât de la CSM, cât și de la CSS. Pentru ultimii, fiind foarte tineri, a fost o experiență inedită. În compe­tiția individuală, Răzvan Stănescu de la CSM Unirea Slobozia a avut o evo­luție foarte bună, ajungând până în Semifinale. S-a oprit în penultimul act al competiției și a intrat în pose­sia me­daliei de bronz. Un turneu foarte bun a făcut și Eduard Dragomir, acesta cla­sându-se, în final, pe locul 5. Din pă­cate... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 15:40 (7128 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Andreea Dedu a câștigat «Trofeul Municipiului Brăila»

Tenis de câmp

Andreea Dedu a câștigat «Trofeul Municipiului Brăila»

Tenisul ialomițean vine iarăși cu vești bune. Andreea Dedu, legitimată la CSS Slobozia, sportivă născută în 2011, a câștigat «Trofeul Municipiului Brăila» la categoria 12 ani. Andreea este pregătită la CSS de antrenorii Ion Savu și Alexandru Ștefan. La Brăila a trecut de patru adversare, impu­nându-se în Finală în fața gălățencei Elena Costea, cu 6-1, 6-4. La categoria 10 ani, Irina Constantin a ocupat locul 2. Irina este legitimată tot la CSS, fiind la rându-i antrenată de tandemul Savu-Ștefan. În altă ordine de idei, Slobozia va găzdui, începând cu 7 mai 2022, «Cupa Rotary». Turneul este adresat copiilor din categoriile 12 și 16 ani și este organizat de Clubul TenisCon, susținut de Rotary Slobozia... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 14:05 (12940 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Grupa 2014 a câștigat «Țăndărei Cup»

Fotbal, copii și juniori, ACS Medin Sport Slobozia

Grupa 2014 a câștigat «Țăndărei Cup»

ACS Medin Sport este un club tânăr care a prins rapid rădăcini în fotbalul juvenil, iar rezultatele sunt tot mai bune. Copiii de la grupa celor născuți în 2014 au parti­cipat zilele trecute la «Țăndărei Cup». Competiția adresată copiilor născuți în 2013 și 2014 a suscitat interes sporit în zona noastră, fiind prezente echipe din Ialomița, București, Brăila, Tulcea și Dâmbovița. Medin Sport a înscris la categoria 2014 două echipe, iar ambele s-au calificat în Semifinale. Mai mult, cele două au fost adversare directe, prima echipă impunându-se la limită în fața celei de-a doua. În finală, Medin, pregătită de antrenorii Bruno Stroe și Mihai Lemnaru, a învins categoric Luceafărul Târgoviște și a câștigat... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 13:10 (4888 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Biroul de Pregătire Profesională, înființat în cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița

Biroul de Pregătire Profesională, înființat în cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are o nouă structură. Este vorba despre Biroul de Pregătire Profesională. Structura a fost înființată pentru a răspunde nevoilor privind formarea profesională a polițiștilor.

Pregătirea profesională a polițiștilor, într-o nouă structură Rolul Biroului de Pregătire Profesională este de a perfecționa polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița prin acumularea de competențe la standarde europene de performanță. Astfel, oamenii legii participă la stagii de pregătire în ceea ce privește intervenția polițienească orientate... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2022, 11:40 (13404 vizualizări - 9 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Expoziție de pictură «Naționali-Internaționali»

Centrul Național de Cultură a Romilor-Romano Kher anunță susținerea unei noi expoziții de pictură, «Naționali-Internaționali», semnată de Eugen Raportoru. Vernisajul expoziției va avea loc marți, 13 august ...[citește_toată_știrea]

9 August 2019, 18:10
(3389 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu de vegetație în apropiere de A2

Incendiu de vegetație în apropiere de A2

Miercuri, 7 august a.c., în jurul orelor 14,00, un incendiu de vegetație a izbucnit pe terenul aflat în imediata vecinătatea a Autostrăzii A2, pe terasamentul căii ferate, respectiv la km 156 în direcția ...[citește_toată_știrea]

8 August 2019, 18:40
(3368 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Razie de amploare a polițiștilor ialomițeni

Urziceni: Razie de amploare a polițiștilor ialomițeni

Miercuri, 7 august a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Urziceni, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale. În cadrul activităților au fost ...[citește_toată_știrea]

8 August 2019, 13:50
(4320 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de prevenire a furturilor din autoturisme

IPJ Ialomița: Acțiune de prevenire a furturilor din autoturisme

Miercuri, 7 august a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, în colaborare cu polițiștii de Proximitate din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

7 August 2019, 21:08
(5024 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Surprinși în flagrant la furat

În noaptea de miercuri spre joi, 7/8 august a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat în flagrant o femeie, de 30 de ani, și un minor de 13 ani ...[citește_toată_știrea]

7 August 2019, 19:15
(3744 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Moldoveni furt


Ialomița: Lemne confiscate

Marți, 6 august a.c., polițiștii de Ordine Publică, împreună cu specialiștii silvici au desfășurat mai multe controale pe drumurile publice și la punctele de lucru de pe raza județului pentru combaterea ...[citește_toată_știrea]

7 August 2019, 19:10
(3927 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal între Stelnica și Fetești

În noaptea de 5/6 august a.c., pe DN3B, între localitățile Stelnica și Fetești s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat, de 45 de ani, din Fetești ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 21:10
(4336 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Activități de informare la Tabăra Amara

Marți, 6 august a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități de informare a elevilor aflați în Tabăra Amara. În ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 21:05
(4071 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan cu un permis fals

Luni, 5 august a.c., polițiștii feteșteni au surprins în flagrant un bărbat, de 37 de ani, din Fetești, în timp ce conducea pe raza localității de domiciliu fără a deține permis de conducere. Șoferul a ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:55
(3384 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție emise de polițiștii ialomițeni

Marți, 6 august a.c., polițiștii alobozeni au emis două ordine de protecție provizorii pe numele a doi bărbați, de 29 și 30 de ani. În primul caz, polițiștii au întocmit un dosar penal pe numele bărbatului ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:50
(3586 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune pentru depistarea transportatorilor neautorizați de persoane

În perioada 1-4 august a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au controlat 21291 autovehicule și 13 societăți comerciale în cadrul acțiunii pentru depistarea celor care efectuează transport neautorizat ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:45
(6401 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

În perioada 2-4 august a.c., trei bărbați, cu vârste cuprinse între 40 și 66 de ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autoturisme pe drumurile publice deși anterior consumaseră ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:40
(3586 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Dosar penal pentru un fals taximetrist


Sâmbătă, 3 august a.c., polițiștii rutieri au depistat pe raza municipiului Fetești un bărbat, de 54 de ani, în timp ce conducea un autoturism în regim «taxi» pe raza localității de domiciliu. La ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:35
(3535 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție provizoriu

Sâmbătă, 3 august a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii slobozeni au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat din Slobozia sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «violență în familie». În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:30
(3837 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Movilița

Duminică, 4 august a.c., în jurul orelor 16,30, pe raza localității Movilița s-a produs o coliziune între un autoturism și o autoutilitară. Pentru salvarea celor trei victime, un minor de 7 ani, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:25
(3318 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident rutier pe DN2

Duminică, 4 august a.c., în jurul orelor 11,30, o coliziune s-a produs pe DN2 între un autoturism și un camion. Salvatorii de la Detașamentul Urziceni au intervenit pentru salvarea celor două victime, acestora ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:20
(2498 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


4,83%, rata șomajului în Ialomița

La sfârșitul lunii iunie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4570  șomeri (din care 2064 femei), rata șomajului fiind de 4,83%, cu 0,69 ...[citește_toată_știrea]

2 August 2019, 20:25
(3043 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist acroșat de o mașină în apropiere de Platonești

Joi, 1 august a.c., în apropiere de localitatea Platonești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul accidentului, s ...[citește_toată_știrea]

2 August 2019, 20:10
(2730 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Percheziții la persoane bănuite de «furt»

Joi, 1 august a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Coșereni au efectuat două percheziții domiciliare pe raza localității Alexeni, la persoane bănuite de comiterea infracțiunii de furt din ...[citește_toată_știrea]

2 August 2019, 20:05
(3449 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Confiscare de lemne

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Jilavele au depistat joi, 1 august a.c., pe raza localității Rădulești, un bărbat de 40 de ani, din județul Argeș, în timp ce transporta, cu o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

2 August 2019, 19:55
(2461 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 5-9 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

2 August 2019, 19:50
(5736 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Arestat pentru «contrabandă calificată»

Marți, 30 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2019, 19:15
(3284 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident rutier soldat cu cinci victime

Ialomița: Accident rutier soldat cu cinci victime

Marți, 30 iulie, a.c.,în jurul orelor 10,30, un autoturism care se deplasa pe ruta Grivița-Amara a părăsit partea carosabilă. În urma evenimentului, cinci persoane au fost rănite, doi minori și trei adulți ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2019, 18:20
(4238 vizualizări - 0 comentarii)


Bomba cu ceas de la Vivani ticăie: Groapa de gunoi a Sloboziei a luat foc!

În noaptea de duminică spre luni, 28/29 iulie 2019, un incendiu a izbucnit la groapa de gunoi aparținând Vivani. Pompierii de la Detașamentul Slobozia au acționat timp de 4 ore pentru lichidarea focului ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2019, 20:05
(6960 vizualizări - 0 comentarii)


Tovărășia: A intrat cu căruța într-o bătrână de 81 de ani

Luni, 29 iulie a.c., în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din localitatea Tovărășia se deplasa cu o căruță pe raza localității de domiciliu, ar fi pierdut controlul vehiculului și a acroșat un pieton, o ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2019, 19:20
(3662 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 6 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 29.07.2019, pe raza județului Ialomița, sunt declarate 6 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea au fost ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2019, 18:15
(2731 vizualizări - 0 comentarii)


Firmă din Vlădeni, amendată de Poliția Economică

Marți, 23 iulie a.c., polițiștii de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o serie de activități de verificare a unor unități economice de pe raza județului Ialomița, privind comercializarea ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 18:30
(3452 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

În primele 4 zile ale acțiunii «Truck&Bus», polițiștii rutieri din cadrul IPJ Ialomița au oprit peste 180 de autovehicule pentru control și au aplicat 65 sancțiuni contravenționale pentru abaterile ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 18:25
(4897 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți: A intrat cu mașina în gard

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 9,30, pe raza localității Fierbinți un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un gard. În urma evenimentului, doi adulți și doi minori au fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:15
(3443 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Ciocnire între un camion și un autoturism

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 16,00, pe raza localității Coșereni un camion și un autoturism s-au ciocnit, victimă fiind un bărbat în vârstă de 51 de ani. La locul intervenției au acționat salvatori ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:10
(3146 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...