Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Peste 1900 de persoane testate anti-COVID-19 în programul Primăriei Slobozia

Peste 1900 de persoane testate anti-COVID-19 în programul Primăriei Slobozia

Pe data de 27 octombrie a.c., Primăria Slobozia a dat startul unui program de testare gratuită a locuitorilor din oraș, privind depistarea infecției cu SARS-CoV-2. Totul în cadrul programului «Slobozia se testează», inițiat de autoritățile locale. Până în prezent, peste 1900 de persoane au fost testate.

Autoritățile monitorizează situația epidemiologică
Numărul mare de cazuri la nivelul municipiului Slobozia, înregistrat în luna octombrie 2021, a determinat autoritățile locale să adopte măsuri pentru a controla situația epidemiologică. Pri­marul Dragoș Soare a propus Consi­liului... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2021, 10:05 (11225 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Al lu’ Costea AUR strânge semnături!

Al lu’ Costea AUR strânge semnături!

Da, e foarte clar! Atât pentru noi cât și pentru toată lumea. Klaus Werner Iohannis trebuie să plece! Că merge să ducă gunoiul sau să iasă la piață, Iohannis trebuie să se care! Este groasă și cotoioasă pentru KWI dacă senatorul de AUR Costea a ieșit pe stradă să strângă semnături. Privind această fotografie am înțeles din prima că Iohannis are zilele numărate la Cotroceni și, fără doar și poate, va pleca. Doar priviți poza și înțelegeți determinarea cu care senatorul de AUR Costea completează formularele, remarcându-se ținuta impunătoare și forța pe care o emană atitudinea parlamentarului de AUR ialomițean. Până și conopidele din fundal sunt un picuț timorate de alura senatorului de AUR Costea... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2021, 13:05 (4268 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mai mulți bani la bugetele primăriilor ialomițene

Mai mulți bani la bugetele primăriilor ialomițene

Măsurile de executare si­lită aplicate de administrațiile locale par că au produs efecte. «În primele 9 luni ale anului în curs, încasările la bugetele locale ale celor 66 de primării din Ialomița au ajuns la 83%!» susțin oficialii Direcției de Trezorerie și Contabilitate Publică Ialomița. Valoarea totală a sumelor încasate este de 275 milioane de lei, potrivit unei statistici oficiale a instituției.

Mai mulți bani la bugetele locale Analiza Direcției de Trezorerie și Contabilitate Publică Ialomița, din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, arată faptul că suma... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2021, 18:05 (4346 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Cu Metaloglobus, fără Mihalcea

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Cu Metaloglobus, fără Mihalcea

După o pauză de două săptă­mâni, generată de acțiunile loturilor naționale, Liga a II-a își reia traseul. Sâmbătă, 20 noiembrie a.c., orele 11,00, Unirea Slobozia pri­mește vizita celor de la Metalo­globus. Echipa bucureșteană este antrenată de Nicolae Grigore și are în componență o serie de jucători cu experiență, cum ar fi Gavrilaș, Cazan, Sin, Liviu Mihai sau cei doi frați Herea. Dificultatea meciului nu e dată neapărat de valoarea adversarului, cât de problemele pe care le are Unirea cu suspendările și accidentările. După ce la Iași a fost trimis în tribună, antrenorul Adrian Mihalcea a fost suspendat 3 etape, exact câte au mai rămas de jucat în această toamnă. Proble­mele de lot sunt la fel... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2021, 16:50 (3829 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Alocațiile, pensiile și salariul minim trebuie mărite!»

Deputatul social-democrat Ștefan Mușoiu

«Alocațiile, pensiile și salariul minim trebuie mărite!»

Social-democrații se angajează să nu cedeze sub nicio formă la negocieri în fața celor de la PNL în privința creșterii alocațiilor și pensiilor. Președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu, susține că majorările ar trebui adoptate imediat.

Alocații mai mari pentru copii Deputatul PSD Ștefan Mușoiu subliniază că majorarea alocațiilor pentru copiii între 2 și 18 ani, de la 214 la 300 de lei, și de la 427 la 600 de lei pentru copiii mai mici de 2 ani, cât și pentru cei cu dizabilități, încă din prima lună de guvernare, nu va presupune un efort bugetar foarte mare. «În România... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2021, 14:40 (15622 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Despre ratări și ghinion

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-CSM Fetești 2-0

Despre ratări și ghinion

În teorie, Recolta Gheorghe Doja trebuia să treacă fluierând de tânăra echipă de «strânsură» a Feteștiului. Antrenorul Mircea Ștefan a adunat, pentru bătălia ialomițeană de la Doja, doar 15 jucători. Îl incomodează tot mai tare cei 7 accidentați și suspendatul Mihai Rădan, la care Feteștiul, în cele din urmă, a renunțat.

Recoltă de ratări A început bine, cu toată lumea din anturajul gazdelor convinsă că va fi un galop de sănătate, absolut necesar după corecția de la Popești Leordeni. Adrian Cristea, antrenorul Recoltei, a pornit cu următorii jucători: Oprea-Petre, Bucurică, Toma, Andrei... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2021, 14:05 (3807 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tânără cu probleme psihice, lăsată fără drepturi pentru că a mers la școală

Se întâmplă la Căzănești

Tânără cu probleme psihice, lăsată fără drepturi pentru că a mers la școală

Caz revoltător în orașul Căzănești. O tânără de 24 de ani, diagnosticată cu retard mintal, nu poate beneficia de indemnizația de handicap din cauza faptului că a mers la școală. La finalul celor 10 clase pe care le-a urmat, tinerei i-a fost oferită o diplomă de studii. Autoritățile invocă faptul că documentul eliberat de unitatea de învățământ unde a frecventat cursurile demonstrează că boala de care suferă nu este atât de gravă încât să aibă nevoie de spriji­nul statului. În schimb, familia susține că tânăra nu știe să scrie sau să citească. Singura șansă de a rezolva această problemă rămâne instanța de judecată.

Abandonată de autorități... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2021, 11:40 (13494 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Final de tur, la turație maximă

Fotbal feminin, Liga a II-a, Activ Slobozia

Final de tur, la turație maximă

Activ Slobozia nu a debutat tocmai fericit în Liga a II-a feminină. A pierdut 5 meciuri consecutive la scoruri deloc măgulitoare. «Am simțit că lucrurile se vor întâmpla astfel din momentul în care s-a tras la sorți țintarul... Am avut 5 meciuri la rând cu echipe care au ca obiectiv promovarea. În plus, noi avem o echipă formată din jucătoare cu vârste între 15 și 18 ani care s-au duelat cu fotbaliste mult mai experimentate...» a declarat Marius Chițoiu, antrenorul Activ Slobozia. În plus, problemele nu au ocolit echipa manageriată de Daniela Ioniță și susținută financiar de Consiliul Județean Ialomița. Magdalena Oprea și Larisa Dragu, jucătoare importante, au suferit accidentări la nivelul ligamentelor... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2021, 11:05 (5980 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

4 medalii la «Naționalele» de juniori

Lupte libere, CSM Unirea Slobozia

4 medalii la «Naționalele» de juniori

Orașul Târgu Mureș a găzduit, la finele săptămânii precedente, Campionatul Național de Lupte pentru juniori. CSM Unirea Slobozia a deplasat la această competiție patru sportivi, toți întorcându-se acasă cu medalii. Denisa Negoiță a cucerit titlul de Campioană Națională a categoriei 55 kg. Exemplul ei a fost urmat de Marian Subțirică, acesta câștigând aurul la 74 kg. Tot în finală a ajuns și Nicoleta Băjan (50 kg) și a obținut medalia de argint, după un duel cu o sportivă valoroasă, mai mare cu 3 ani. Răzvan Jeaca a evoluat în finala mică la 65 kg și a obținut medalia de bronz. Rezultatele sunt cu atât mai valoroase cu cât trei dintre cei patru luptători nu au atins încă vârsta junioratului. «... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2021, 10:10 (3981 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

24% dintre elevii ialomițeni s-au vaccinat anti-COVID-19

24% dintre elevii ialomițeni s-au vaccinat anti-COVID-19

O situație statistică a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița arată că numărul elevilor ialomițeni vaccinați anti-COVID-19 este scăzut. Procentul elevilor imunizați cu sechema completă de vaccinare, care cuprinde două doze, nu depășește 24%, potrivit estimărilor oficiale. În România, sunt considerați eligibili pentru imunizarea împotriva bolii infecțioase COVID-19 copiii cu vârsta de peste 12 ani.

Mai multă implicare la nivelul școlilor În Ialomița, la începutul anului școlar în curs, au fost înscriși în unitățile de învăță­mânt 34000 de elevi. Potrivit statisticilor... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2021, 14:05 (8946 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia plătește 1,1 milioane de lei pentru cadastrare

Slobozia plătește 1,1 milioane de lei pentru cadastrare

bonus: 150 de locuri de casă

Slobozia nu are cărți funciare pentru terenurile pe care urmează să se realizeze inves­tițiile edilitare. Săptămâna trecută, Primăria Slobozia a semnat un contract de 1,1 mili­oane de lei pentru executarea unor lucrări de cadastrare prioritare cu firma Rege Cad SRL din București. Procesul va dura minim 18 luni. Printre priorități se numără locurile de casă pentru tineri, terenurile pe care va fi construită Centura de Nord a orașului, străzile incluse în programele de reabilitare finanțate din fondurile europene, etc. «Facem acum ce alte orașe au făcut în urmă cu 10 ani...» declară primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Mai bine mai târziu decât niciodată... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2021, 09:50 (3517 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Trotuarul de promenadă de la Bărbulești

Trotuarul de promenadă de la Bărbulești

Trotuarul de promenadă de la Bărbulești are toate atributele investițiilor comunale din România. Adică e scump, e inutil și se întreține greu. Dar este singura investiție notabilă din toată comuna. Și, de-acum, a trecut o vară peste el și nu a fost furat. Merită să fie mediatizat!

Trotuar ca în America Trotuarul din Bărbulești are vreo 400 de metri lungime. Și unu șaizeci lățime, după ochi... A fost înainte dig, acum e loc de promenadă. Se întinde de-a lungul șoselei, aproape de ieșire din comună, în zona cimitirului. Cândva, satul se termina acolo, dar acum s-a mai înmulțit... Începe... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2021, 13:20 (4262 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte de investiții noi la Spitalul Slobozia

Și mai mulți bani pentru Sănătate

Proiecte de investiții noi la Spitalul Slobozia

Spitalul Județean are nevoie de investiții noi pentru a fi operaționalizat. Oficialii județeni susțin că încearcă să acceseze noi surse de finanțare pentru investițiile restante de la nivelul acestui obiectiv. Pe lista investițiilor se numără sistematizarea spațiilor existente în curtea spitalului și realizarea de scări de acces în clădire, conform noilor norme impuse de ISU.

Al treilea șantier Spitalul Județean Slobozia a intrat vara aceasta în cel mai amplu proces de reabilitare din existența sa. Primele două șan­tiere vizează reabilitarea Ambu­lato­riului Spitalului (17,4 mili­oane... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2021, 14:40 (11744 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Și-a obligat iubita să se prostitueze

Ialomița: Și-a obligat iubita să se prostitueze

Cercetat de DIICOT Slobozia pentru «trafic de droguri» și «proxenetism», un tânăr din Ialomița și-a recunoscut faptele în fața instanței de judecată. Anchetatorii au reținut faptul că acesta își obliga iubita să se prostitueze. Tânăra a fost obligată să întrețină relații sexuale pe bani în mai multe orașe din România.

Și-a obligat iubita să se prostitueze Tânărul se afla în vizorul anchetatorilor încă din anul 2019. La data respectivă, el a fost surprins în flagrant în timp ce-i vindea unui bărbat 3,13 grame de cannabis, pentru care a cerut 550 de lei. Ulterior, procurorii DIICOT Slobozia... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2021, 11:20 (5488 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Anchetă epidemiologică la Grădinița «Voinicelul» după ce mai mulți copii s-au simțit rău

Slobozia: Anchetă epidemiologică la Grădinița «Voinicelul» după ce mai mulți copii s-au simțit rău

UPDATE: Anchetă epidemiologică și la Grădinița cu Program Prelungit din Țăndărei

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a deschis o anchetă epidemiologică la Grădinița «Voinicelul» din Slobozia, după ce reprezentanții unității au raportat 6 cazuri de copii care prezentau simptome digestive. Luni, 15 noiembrie a.c., vor fi făcute publice rezultatele analizelor.

Verificările sunt în curs Potrivit reprezentanților instituției de învățământ, miercuri, 10 noiembrie a.c., după ce copiii au plecat acasă, li s-ar fi făcut rău. Aceștia prezentau simptome digestive și au fost transportați de părinți la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. «Este vorba despre 6 copii, din... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2021, 17:05 (8687 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salubritate Urziceni SRL colectează selectiv 27 tone de deșeuri lunar

Exemplu de bună practică

Salubritate Urziceni SRL colectează selectiv 27 tone de deșeuri lunar

Administrația din Urziceni a devenit un exemplu de bună practică la nivel județean. Conform datelor oficiale, firma de salubritate a municipiului colectează 27 tone de deșeuri reciclabile lunar. «Am promis că vom oferi comunității un serviciu de salubritate performant și ne-am ținut de cuvânt...» declară primarul orașului Urziceni, Constantin Sava. Performanța e cu atât mai surprinzătoare în condițiile în care numărul de angajați care asi­gură serviciile de salubrizare nu trece de 6 persoane.

Servicii de 1 milion de euro Cunoscută pentru problemele de mediu generate de operatorul de... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2021, 14:05 (5097 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Urban SA pierde jumătate din apa furnizată în rețea

Investiții pentru eficiență economică

Slobozia: Urban SA pierde jumătate din apa furnizată în rețea

Urban SA înregistrează pierderi la nivelul rețelei de apă existente la Slobozia care depășesc 45% din apa captată și livrată în sistem. Administrația locală și județeană caută soluții pentru redu­cerea acestor pierderi. «Rețeaua este deteriorată... Practic, se înregistrează pierderi pe tot traseul, încă de la extragerea ei din stratul freatic. Avem nevoie de investiții pentru a reduce pierderile!» declară Adrian Stoicescu, directorul Urban SA. Primele echipamente care urmează să fie achizițio­nate sunt niște contoare de apă care vor permite citirea «la distanță» a debitelor înregistrate la nivelul rețelei de apă exploatate de firmă.

Gânduri mari, posibilități limitate... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2021, 10:10 (4116 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vrednici sunt!

Vrednici sunt!

Primarele ăla micu’ de la Slobozia a intrat și el în rândul lumii. Luni, 8 noiembrie 2021, de hramul Mânăstirii «Sfinții Voievozi» din Slobozia, Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, i-a înfipt în piept domnului primar Dragoș Soare «Crucea Sloboziei în Grad de Cavaler» pentru «implicarea și ajutorarea comunităților parohiale din Municipiul Slobozia». Acuma, noi n-am fi scris, că de cele sfinte e bine să nu râzi... Mai ales dacă trăiești cu sabia covi­delului deasupra capului de aproape doi ani! Dar nu ne putem abține... Că doar nu degeaba s-o spune că o fotografie face cât o mie de cuvinte. Numai uitați-vă ce privire de miel sacrificat are primarul Sloboziei. Întâi de toate... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2021, 13:50 (5285 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Clasamentul celor mai bine plătite funcții de conducere ale instituțiilor publice din Ialomița

Clasamentul celor mai bine plătite funcții de conducere ale instituțiilor publice din Ialomița

Aflate sub coordonarea Instituției Prefectului Ialomița, la nivelul județului nostru există 29 de instituții publice deconcentrate. Fiecărei instituții îi este atribuită o funcție de conducere. Remunerația acestor posturi diferă de la o instituție la alta și este realizată pe baza responsabilităților și obiectivelor trasate de ministerele de care aparțin. Potrivit declarațiilor de avere depuse de conducătorii acestor instituții se poate trage o concluzie cu privire la valoarea lunară a veniturilor pe care le au aceste posturi de condu­cere. O analiză a documentelor oficiale arată că funcțiile de director ale Direcției Sanitar Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, Oficiului Județean... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2021, 09:55 (15284 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Investiții de 143 milioane de lei pentru drumurile județene

Ialomița: Investiții de 143 milioane de lei pentru drumurile județene

Consiliul Județean Ialomița a aprobat joi, 28 octombrie 2021, Notele Conceptuale pentru două investiții în reabilitarea drumurilor județene. Valoarea acestor investiții se ridică la 143 milioane de lei. Alte 34 mi­lioane de lei urmează a fi investite în reabilitarea a 4 poduri județene.

Consiliul Județean a votat După mai bine de 25 de ani de așteptare, prin 2017, administrația județeană a reușit să facă primele progrese vizibile în reabilitarea și moder­nizarea infrastructurii rutiere existente la nivelul județului. Acest efort este susținut și în actualul mandat, în cadrul ședințelor... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2021, 12:20 (14352 vizualizări - 17 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
240 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Din cauza precipitațiilor din ultimele săptămîni, cîteva străzi din Cartierul Tineretului, amplasat în zona de nord a municipiului Slobozia, au fost inundate. Pompierii din Slobozia au intervenit în vederea ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 18:15
(8255 vizualizări - 2 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de eradicare a bolilor la animale

Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița va demara, în perioada ianuarie-martie 2015, o serie de acțiuni al căror scop este eradicarea bolilor la animale. Astfel ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 16:50
(4877 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Cu permisul suspendat, la volan

Polițiștii rutieri au depistat la intersecția DN2A cu DN21A, un bărbat, de 57 de ani, din comuna Valea Ciorii, în timp ce conducea un autoturism, deși avea dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 15:25
(6176 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vînzare

De vînzare
complex industrial
loc. Cosîmbești,
jud. Ialomița

teren aferent 6300 mp
construcții 1000 mp

(birouri utilate,
locuință 100 mp)

NEGOCIABIL
100.000 euro
telefon 0728/956.958

27 Ianuarie 2015, 11:30


Amara: Trei tineri, de 16 și 17 ani, au furat din casa unei bătrîne

Poliția Orașului Amara a fost sesizată de către o femeie, de 65 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute, profitînd de lipsa ei de la domiciliu, au pătruns, în perioada decembrie ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 20:05
(5944 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru identificarea unui bărbat dispărut. Astfel, în cursul zilei de joi, 22 ianuarie a.c., Secția de Poliție Rurală Stelnica a fost sesizată cu privire faptul ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 18:10
(9112 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pistoale cu proiectile din cauciuc deținute fără drept

Trei ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 33 și 74 de ani, sînt cercetați de către polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de nerespectare a ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 16:25
(5115 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A furat 13 oi

Un tînăr, de 26 de ani, din localitatea Gheorghe Doja, a ajuns în atenția polițiștilor, fiind principalul suspect al unui furt de animale. Se pare că acesta ar fi sustras 13 oi din gospodăria unui consătean ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 19:20
(7452 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare profesională pentru șomeri, disponibile și în 2015

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă au făcut publică lista cursurilor de calificare profesională pentru anul în curs. Șomerii care vor să învețe o meserie nouă au la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 16:40
(10585 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Școala Ciochina

Un ofițer specializat în Analiză și Prevenire a Criminalității și efective ale Biroului Rutier Slobozia au demarat o acțiune preventivă la Școala Ciochina. Elevii unității au învățat cum să circule regulamentar ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 14:20
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi sancționați de polițiști

Polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Cu această ocazie au fost constatate ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 12:35
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC TROTA România SRL Cluj
organizează
interviuri joi, 22 ianuarie 2015
și vineri, 23 ianuarie 2015,

Hotel IBIS Gara de Nord,
str. Calea Victoriei, nr. 143, București,

pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E,
preferabil cu cel puțin 2 ani de experiență pe TIR
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de transporturi frigorifice
în Comunitatea Europeană

După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul cu avionul, dus și întors
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria profesională
și de vechimea în firmă

Informații la telefon 0740/295.418
numai după trimiterea la [email protected] a unui CV
și copii de pe următoarele documente:
• Buletin
• Pașaport
• Permis de conducere
• Cartela tahograf
• Atestat de marfă
• Cazier judiciar și cazier auto
• Caracterizare de la ultimul loc de muncă
• fotografie 3/4

20 Ianuarie 2015, 18:10


Sudiți: A furat o mașină și a intrat în gardul unul consătean!

Polițiștii Secției Rurale Platonești au fost sesizați de către un cetățean al comunei Sudiți cu privire la faptul că un autoturism i-a distrus gardul locuinței sale pe o porțiune de 4 m, iar conducătorul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 17:25
(8667 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: Femeie acroșată pe trecerea de pietoni

Luni, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 12,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 16:10
(5831 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Italieni la braconaj

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat luni, 19 ianuarie a.c., pe linia combaterii braconajului cinegetic pe fondul de vînătoare Giurgeni. Pe parcursul derulării activităților ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 15:15
(8341 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni braconaj


anunț angajare

SC Germino SA
angajează
merchandiser local
în Slobozia
Relații la 0729/771.930,
CV la [email protected]

20 Ianuarie 2015, 14:45


Albești: Rezervă de furaje, mistuită de flăcări

Folosirea intenționată a sursei de aprindere de către o persoană rămasă neidentificată a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la două șire de furaje ale unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:40
(6149 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Albești incendiu


544 de elevi ialomițeni, participanți la ECOlimpiadă

Pentru al treilea an consecutiv, Eco-Rom Ambalaje, în parteneriat cu Ministerul Educației și Cercetării Științifice aduce proiectul educațional «ECOlimpiada elevilor în școlile din România». Noua ediție ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:05
(4323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recital vocal-instrumental cu soprana Bianca Ionescu

Vineri, 23 ianuarie 2015, de la orele 17,00, la Sala de Concerte a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița vă invită la un recital vocal-instrumental. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 11:55
(5523 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Unirii, sărbătorită la Slobozia

În organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și a Consiliului Local Slobozia, sîmbătă, 24 ianuarie 2015, în municipiul reședință de județ se vor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 10:35
(6067 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Car4Me Auto SRL
angajează
MECANICI AUTO
cu experiență
Relații la telefon
0736/650.891

19 Ianuarie 2015, 18:20


Ialomița: Două accidente, trei persoane rănite

Sîmbătă, 17 ianuarie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente de circulație, soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea a fost sesizat Poliției în jurul orei 15,00.  ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 16:50
(5466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat doi bărbați, de 29 și 32 de ani, din Fetești, respectiv Constanța, care conduceau autovehicule, deși aveau valabilitatea numerelor de înregistrare provizorii ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 15:25
(4240 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 100 de șoferi sancționați, 20 de permise reținute, amenzi de aproape 100000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 16-18 ianuarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 13:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Comerț cu produse contrafăcute

Un bărbat, de 34 de ani, din Urziceni, a fost surprins de jandarmi în timp ce comercializa, fără documente legale, produse care poartă o marcă identică cu o marcă înregistrată. Astfel, membrii grupei de ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 12:40
(5833 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Aproximativ 200000  de țigarete de contrabandă au fost confiscate de polițiștii ialomițeni de la doi bărbați care le transportau cu o autoutilitară. Cei doi au fost reținuți, iar autovehiculul folosit ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2015, 13:30
(7180 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 70 de ani, găsită decedată în cadă

Joi seara, 15 ianuarie a.c., în jurul orei 19,00, fiica unei femei, în vîrstă de 70 de ani, din Slobozia a sunat la 112, după ce bătrîna nu a mai răspuns la telefon și la ușă încă de dimineață. Un echipaj ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 19:10
(5300 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Uniunea Artiștilor Plastici Filiala Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» îi invită pe slobozeni și nu numai la o expoziție de pictură aparținînd artistului Teodor Vișan. Vernisajul expoziției ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 13:05
(5529 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Procent infim de vaccinare antirabică la cîini și pisici

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de cîini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 16:10
(6553 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale

Joi, 15 ianuarie 2015, sub semnul Zilei Culturii Naționale și aniversării a 165 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Casa de Cultură Municipală s-au desfășurat o serie de manifestări ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 13:20
(6578 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...