Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Lideri după două runde

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CS Comunal Șelimbăr 2-0

Lideri după două runde

Unirea Slobozia este în fruntea clasamentului după parcurgerea primelor două etape. Împărțim primul loc cu «U» Cluj, având, la fel ca ardelenii, punctaj maxim și golaveraj 4-0. Totodată, sunt 5 echipe (6, dacă bate Steaua la Târgu Jiu) cu 6 puncte. E prea devreme să ne înfoiem, dar putem să ne bu­curăm fără rezerve că echipa-fanion a județului a început campionatul așa cum și-a propus. Iar meciul cu nou-promovata din Șelimbăr nu a fost deloc ușor.

Debut excelent pentru Stoica Împrejurările meciului cu CS Comunal Șelimbăr nu au fost de bun augur pentru Unirea. În preziua jocului, Răzvan... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 17:25 (2937 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Năstase și Roată, la Gheorghe Doja

Fotbal, Liga a III-a

Năstase și Roată, la Gheorghe Doja

Recolta Gheorghe Doja trebuia să joace un amical cu CSM Fetești. Cum echipa feteșteană a fost angrenată în Supercupa județului, amicalul a fost anulat, fiind substituit de un joc cu Victoria Țăndărei, câștigat de Recolta cu 2-1. Între timp, echipa antrenată de Marius Milea a reușit două transferuri extrem de utile la acest nivel. De la Unirea Slobozia a venit atacantul de 22 de ani, Mihăiță Năstase. S-ar putea dovedi un jucător important pentru aportul ofensivei dojene, știut fiind faptul că era printre principalii marcatori, când Unirea juca în Liga a III-a. Năstase este al treilea jucător venit de la Unirea în această vară, după portarul Victor Enache și fundașul Andrei Comșa. Recolta i-a mai... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 15:10 (2761 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Primele achiziții pentru CSM Fetești

Fotbal, Liga a III-a

Primele achiziții pentru CSM Fetești

Fotbalul feteștean a revenit în Liga a III-a, iar conducerea CSM caută să întărească lotul astfel încât echipa să supraviețuiască la acest nivel. Spre fericirea suporterilor, CSM Fetești este foarte activă la capitolul comunicare, lucru care lipsește cu desăvârșire chiar la echipe din ligile superioare. Astfel, feteștenii au păstrat nucleul lotului care a făcut posibilă promovarea, singurii jucători la care s-a renunțat până în prezent fiind Marcel Minea și Ionuț Stanciu. Pentru îndeplinirea obiectivului e nevoie de mai mult. În acest context, Feteștiul a testat o serie de jucători în meciurile de pregătire, antrenorul Mircea Ștefan fiind deja convins de câțiva dintre aceștia. Fundașul central... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 14:20 (3340 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița sesizează «dispariția» recoltelor obținute de Penitenciarul Slobozia

Camera de Conturi Ialomița sesizează «dispariția» recoltelor obținute de Penitenciarul Slobozia

Un raport al Camerei de Conturi Ialomița scoate în evidență maniera ilegală în care Penitenciarul Slobozia gestionează terenurile agricole pe care le adminis­trează. În urma unei misiuni de audit, rea­lizată în primăvara acestui an, reprezentanții Camerei de Conturi Ialomița au constatat mai multe neconcordanțe în privința modalității în care au fost raportate producțiile recoltate de pe aceste suprafețe. Deficiențele au vizat abateri cu privire la modul în care Penitenciarul Slobozia a realizat comisiile de inventariere, monito­rizare și declarare a recoltelor, în anul 2017. În documentele oferite auditorilor ialomițeni, oficialii Penitenciarului Slobozia au precizat că o parte din producțiile... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 13:10 (5790 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar de Pestă Porcină Africană într-o fermă din Urziceni

Focar de Pestă Porcină Africană într-o fermă din Urziceni

Autoritățile din Ialomița sunt în alertă din cauza creșterii numărului focarelor de Pestă Porcină Africană. Cel mai grav afectată este zona de Vest a județului. La Urziceni au fost descoperite animale bolnave în incinta unei ferme de îngrășare a porcilor. În perioada următoare, 1861 de porci din cadrul societății vor fi uciși în scop preventiv, informează Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița.

81 de focare active în Ialomița În momentul de față, în Ialomița există 81 de focare de Pestă Porcină Africană. Cel mai mare focar a fost identificat în incinta... [citește_tot_articolul]

9 August 2021, 20:05 (4316 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița administrează «neconform» pajiștile județului

Control al Prefecturii Ialomița

Primăriile din Ialomița administrează «neconform» pajiștile județului

La finalul lunii iulie 2021, Prefectura Ialomița a încheiat cea de-a doua fază a controlului privind modul de admi­nistrare a pajiștilor de către primăriile din județ. Inițial, verificarea a vizat doar 16 administrații locale, fiind extinsă ulterior și la nivelul celorlalte 50. Ca și în prima etapă, și de această dată au fost descoperite «neconformități» în privința exploatării pășunilor. Problemele majore sunt reprezentate de transformarea pajiștilor în terenuri arabile sau utilizarea acestora pentru depo­zitarea ilegală de deșeuri. Scopul pentru care acestor suprafețe le-a fost schimbată categoria de folosință a fost acela de a încasa subvențiile oferite de APIA. Concluziile primului control... [citește_tot_articolul]

9 August 2021, 14:40 (4991 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Falimentul Chemgas aduce Primăriei Slobozia 10 milioane de lei

Falimentul Chemgas aduce Primăriei Slobozia 10 milioane de lei

Conform planului de distribuire a sumelor creditorilor Chemgas Holding Corporation, Primăria Slobozia urmează să primească aproximativ 10 milioane de lei. Această sumă este compusă atât din restanțele pe care firma falimentară le-a înregistrat către bugetul local al Sloboziei, cât și din redirecționarea a 63% din impozitul pe venit datorat de către Chemgas Holding Corporation Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Cel mai probabil, sumele vor intra în conturile administrației locale spre sfârșitul anului în curs. Reamintim că, în această primăvară, bunurile aparținând Chemgas Holding Corporation au fost vândute de către lichidatorul Expert Insolvență cu 124 milioane de lei.
... [citește_tot_articolul]

9 August 2021, 11:10 (4147 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Parcare deteriorată din cauza unei patiserii

Slobozia: Parcare deteriorată din cauza unei patiserii

Locatarii blocului U16 din Slobozia reclamă că parcarea aferentă blocului a devenit impracticabilă din cauza unui șanț apărut ca urmare a racordării unei patiserii la rețeaua de canalizare. Conform reglementărilor legale, spațiul public afectat de lucrările edilitare trebuie readus la stadiul inițial.

Faptele așa cum au fost Locatarii imobilului U16 din Slobozia au sesizat problema șanțului din parcarea blocului în urmă cu două săptămâni. Șanțul a apărut ca urmare a racordării unei patiserii la rețeaua de canalizare. Șanțul  traversează parcarea, îngreunând «viața» proprietarilor... [citește_tot_articolul]

8 August 2021, 12:20 (6492 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Direcția de Asistență Socială a Primăriei Slobozia oferă sprijin bătrânilor singuri din oraș

Direcția de Asistență Socială a Primăriei Slobozia oferă sprijin bătrânilor singuri din oraș

O statistică oficială a Direcției de Asistență Socială a Primăriei Slobozia arată faptul că la nivelul ora­șului există 300 de bătrâni care trăiesc singuri. Abandonați de rude și de apro­piați, oamenii sunt sprijiniți de angajații instituției. «Facem tot ce putem pentru a fi alături de acești oameni... Suntem singurul lor sprijin!» susține Daniela Dragu, șef serviciu în cadrul Direcției de Asistență Socială a Primăriei Slobozia.

Sprijin pentru bătrânii singuri În Slobozia trăiesc aproximativ 4500 de vârstnici. 300 dintre ei sunt fără sprijin și trebuie să poarte singuri povarea... [citește_tot_articolul]

7 August 2021, 13:50 (7118 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Revoltă în Parcul Industrial IMM Slobozia

Cea mai mare taxă de administrare din țară

Revoltă în Parcul Industrial IMM Slobozia

Concesionarii din Parcul Industrial IMM Slobozia sunt obligați să plătească o taxă de administrare cu 60% mai mare începând cu luna august a anului curent. Decizia a fost adoptată în Adunarea Generală a Acționarilor SC Platforma Industrială IMM Slobozia SRL din iunie 2021. Decizia este considerată ilegală de către concesionari, iar aceștia amenință că vor acționa firma Primăriei Slobozia în instanță. Primarul Dragoș Soare susține că taxa va fi readusă la stadiul anterior, iar sprijinul directorului Parcului IMM Slobozia va fi retras.

Un Parc prost gestionat În data de 22 iunie 2021... [citește_tot_articolul]

6 August 2021, 20:20 (7308 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se lucrează la «Orășelul Copiilor»!

Primul din cele 11 proiecte europene de la Slobozia

Se lucrează la «Orășelul Copiilor»!

Unul dintre cele 11 proiecte de investiții care urmează a fi implementate la Slobozia vizează «regenerarea spațiului urban zona Orășelul Copiilor». Lucrările au început în urmă cu două saptămâni, iar valoarea proiectului este de 4,5 milioane de lei. Deși este singurul proiect care a intrat în execuție, termenul de finalizare al lui a fost aprilie 2021.

A început «balul» investițiilor Investiția în «regenerarea spațiului urban zona Orășelul Copiilor» ar fi trebuit demarată, conform termenului de implementare, în luna martie a anului 2020, pentru ca... [citește_tot_articolul]

6 August 2021, 15:50 (5041 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația din Amara are soluții pentru potabilizarea apei

Administrația din Amara are soluții pentru potabilizarea apei

Locuitorii din Amara reclamă faptul că apa care le este furnizată «are gust de rugină și este tulbure». Administrația locală susține că a identificat solițiile și că problema va fi rezolvată până la sfârșitul anului.

Investiții fără rezultat La Amara, problema furnizării apei este dublată de cea a calității acesteia. Situația de fapt este confirmată oficial de mai mulți ani... În 2017, Institutul Național de Sănătate Publică din București atrăgea atenția că apa din Amara are grave probleme de potabilitate. În urma unor analize amănunțite, experții din Capitală au explicat într... [citește_tot_articolul]

6 August 2021, 11:10 (4683 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

50 de focare de Pestă Porcină Africană în 3 localități din Ialomița

50 de focare de Pestă Porcină Africană în 3 localități din Ialomița

Pesta Porcină Africană creează noi probleme la nivelul județului Ialomița. În urmă cu o săptămână, la nivelul jude­țului Ialomița, au fost identificate 50 de focare de boală în localitățile Armășești, Nenișori și Malul Roșu. Oficialii Prefecturii Ialomița au dispus uciderea preventivă a tuturor exemplarelor de porci din aceste localități. Aproximativ 1000 de animale au fost sacrificate.

Măsuri pentru limitarea răspândirii virusului Decizia privind sacrificarea porcilor din cele 3 localități ialomițene unde au fost identificate cele 50 de focare de Pestă Porcină Africană a fost luată... [citește_tot_articolul]

5 August 2021, 15:20 (7108 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Am văzut-o și pe-asta: Ambruș a fost detașat la Poliția Locală Slobozia!

Am văzut-o și pe-asta: Ambruș a fost detașat la Poliția Locală Slobozia!

bonus: Slobozia are din nou arhitect-șef!

Șeful Serviciului Urbanism din cadrul Primăriei Slobozia a fost detașat la Poliția Locală. Conform legii, detașarea se face pe o perioadă de maxim 6 luni. Alexandru Ambruș este al treilea șef de serviciu, după Emilian Barbu și Gina Palantin, care sunt «îndepărtați» din aparatul administrativ al primarului Dragoș Soare. 

Greu, dar se poate După 6 luni de la primele declarații pe această temă, primarul Dragoș Soare reușește să obțină «îndepărtarea» din funcții a șefilor de departamente «care refuză să lucreze alături de noua administrație». Conform informațiilor oficiale... [citește_tot_articolul]

5 August 2021, 11:05 (19994 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech Internațional, sursă permanentă de poluare

Clean Tech Internațional, sursă permanentă de poluare

La un an de asumarea «pla­nului de gestionare a mi­rosurilor», Clean Tech Internațional SRL continuă să polueze sistematic zona Ciulnița-Slobozia. Autoritățile din Slobozia cer firmei să dispună «măsuri urgente de prevenție» până la începutul lunii august 2021. Reprezentanții firmei din Ciulnița susțin că disconfortul olfactiv are drept cauză «căderile de tensiune». Conform Autorizației Integrate de Mediu revizuite în 6 iulie 2020, Clean Tech Internațional SRL este obligată să-și întrerupă ac­tivitatea «în cazul în care vântul bate către localități». Surse administrative susțin că firma procesează cantități de materii prime de două ori mai mari decât cele raportate oficial.

Un coșmar fără sfârșit... [citește_tot_articolul]

4 August 2021, 13:40 (7550 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

15 ani de administrație împotriva interesului public

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare face bilanțul

15 ani de administrație împotriva interesului public

bonus: Noua organigramă, din nou amânată

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, a organizat vineri, 30 iulie a.c., o conferință de presă în care a făcut bilanțul ultimilor 15 ani de administrație. Conform declarațiilor sale, Slobozia are nevoie de aproximativ 1,5 milioane de euro pentru a asigura cofinanțarea celor 11 proiecte europene aflate în derulare, iar locuitorii orașului nu vor beneficia de apă potabilă până în 2022. Însă cea mai surprinzătoare declarație rămâne cea legată de modul în care administrațiile precedente și-au îndeplinit misiunea administrativă încredințată de comunitate. «Administrațiile Ionașcu, Stoica și Mocioniu au vândut orașul pe 3 arginți!» a declarat Dragoș Soare înainte de a oferi detalii.

... [citește_tot_articolul]

3 August 2021, 21:10 (8957 vizualizări - 20 comentarii)

SPORT

Start excelent pentru galben-albaștri

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Dej-Unirea Slobozia 0-2

Start excelent pentru galben-albaștri

Unirea Slo­bozia a fost net superioară adversarei din prima etapă a ligii secunde. De pe margine, am privit cu teamă deplasarea de la Dej. Ardelenii sunt nou promovați în Liga a II-a, au o echipă omogenă și s-au descurcat foarte bine în jocurile de pregătire. Arătau, într-un fel, ca Unirea Slobozia de anul trecut și n-aveai cum să nu te duci cu gândul la victoria cu Turris Turnu Măgurele. Jucătorii noștri și-au făcut bine temele și s-a dovedit că temerile noastre au fost de prisos. Cum spunea antrenorul Adrian Mihalcea: «Diferența de valoare a fost în favoarea noastră...». Totodată, pe această pagină spuneam că un punct forte al echipei noastre ar putea fi cei doi jucători «under» și ne bucurăm... [citește_tot_articolul]

3 August 2021, 17:05 (2778 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

Continuă transferurile: a semnat Oana Bucă

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Continuă transferurile: a semnat Oana Bucă

CSM Unirea Slobozia își conturează, încet dar sigur, lotul pentru sezonul 2021-2022, unul care va regăsi echipa noastră tot în cel de-al doilea eșalon. Planurile sunt însă mai îndrăznețe față de stagiunea prece­dentă, conducerea declarând ca țintă pătrunderea în turneul de promovare. Pentru promovarea în Liga Florilor și-au propus din start să lupte «U» Cluj, Corona Brașov, CSM Târgu Jiu sau proaspăt retrogradatele CSM Galați și Activ Ploiești. CSM Unirea ar putea reprezenta, în opinia noastră, surpriza competiției. După recentele sosiri, cel puțin primul 7 arată destul de bine. Au venit, rând pe rând, pivotul Andreea Dinu, portarii Adina Sabău și Sara Abed Kader, coordonatorul Valentina Leuștean... [citește_tot_articolul]

3 August 2021, 15:35 (11203 vizualizări - 32 comentarii)

SPORT

«Memorialul Ioan Pinter», la a XXIX-a ediție

Tenis de câmp

«Memorialul Ioan Pinter», la a XXIX-a ediție

Arena Tenis Con din Slobozia găzduiește, în perioada 31 iulie-5 august 2021, a XXIX-a ediție a Turneului Municipiului Slobozia «Memorialul Ioan Pinter». Vorbim, așadar, de cea mai de tradiție competiție sportivă organizată în Slobozia. În acest an, turneul se concentrează pe categoria de vârstă 14 ani și a suscitat un mare interes, având în vedere că face parte din Circuitul Național al FRT, fiind catalogat la categoria A (imediat după Campionatul Național). «Am avut la start peste 90 de sportivi... Având în vedere că se joacă atât turneul de simplu, cât și cele de dublu sau dublu mixt, sunt meciuri de dimineață până seara. Ca de fiecare dată, competiția a generat un entuziasm deosebit, fapt care... [citește_tot_articolul]

3 August 2021, 14:10 (4310 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

O mamă și-a lăsat copilul în grija «concubinului» în vârstă de 15 ani

Se întâmplă la Slobozia

O mamă și-a lăsat copilul în grija «concubinului» în vârstă de 15 ani

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița au dispus includerea în sistemul social de protecție în cazul unui copil de 2 ani. Abandonat de mama sa, «fugită» în străinătate, băiatul a fost lăsat în grija «concubinului» acesteia, un adolescent de 15 ani. Cazul a intrat în atenția DGASPC Ialomița în urma unor sesizări pe care instituția le-a primit din partea apropiaților mamei. Pentru a-l putea prelua pe micuț, asistenții sociali au avut nevoie de intervenția polițiștilor și jandarmilor. Nu este primul caz de acest gen petrecut în Ialomița, în ultimul an instituția incluzând în programele specia­lizate proprii peste 30 de minori.

Transferat în județul Călărași... [citește_tot_articolul]

3 August 2021, 13:40 (4501 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: A intrat cu mașina într-o țeavă de gaz

Slobozia: A intrat cu mașina într-o țeavă de gaz

Accident rutier pe raza municipiului Slobozia, în dimineața zilei de joi, 13 februarie 2020. O mașină în care se aflau un adult și doi minori a intrat într-o țeavă de gaze. Pompierii Detașamentului Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2020, 16:05
(4854 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


O femeie s-a aruncat de pe podul de la Fetești

O femeie s-a aruncat de pe podul de la Fetești

Întrucât condițiile meteorologice s-au îmbunătățit, miercuri, 12 februarie a.c., în jurul orelor 10,00, s-au reluat căutările pe Brațul Borcea al Dunării, în zona localității Vlădeni, pentru cele două persoane ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2020, 18:10
(4410 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Jos: Avarie la conducta de alimentare cu apă

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Podgoriilor, din localitatea Fierbinții de Jos, județul Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2020, 17:20
(3934 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Pieton acroșat de un autoturism

Luni, 10 februarie 2020, polițiștii din Urziceni au intervenit la un accident rutier produs pe DJ201, în localitatea Coșereni, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2020, 18:10
(2369 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Luni, 10 februarie a.c., în jurul orelor 20,00, polițiștii au oprit în trafic pe DN2C, pe raza localității Grivița, un autoturism condus de un bărbat de 63 de ani, din județul Mureș. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2020, 17:50
(1846 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Focare de pestă stinse oficial

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează cu privire la faptul că, în perioada 30 ianuarie-3 februarie 2020, la nivelul județului au fost stinse 17 focare de pestă ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2020, 17:45
(3586 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa în orașul Fetești!

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA Constanța ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2020, 17:40
(3425 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița/Prahova: Percheziții la persoane bănuite de contrabandă

Polițiștii specializați în Investigarea Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au efectuat 7 percheziții domiciliare, în urma cărora au indisponibilizat peste 4300 de țigarete, 25 litri de băuturi ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2020, 18:40
(2497 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Sâmbătă și duminică, 8/9 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat pe raza județului patru șoferi ialomițeni care au condus pe drumurile publice aflându-se sub influența băuturilor alcoolice. Conducătorii ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2020, 18:25
(2221 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițiștii au amendat cerșetorii

Duminică, 9 februarie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe linia prevenirii și combaterii parazitismului stradal, depistarea cerșetorilor și minorilor lăsați fără supraveghere, predispuși la comiterea ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2020, 18:20
(1859 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori arestați

Miercuri, 5 februarie a.c., polițiștii din Jilavele, în baza unor activități pe linia depistării persoanelor urmărite și a celor care posedă mandate de executare a pedepsei, au identificat, pe raza comunei ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2020, 15:40
(3287 vizualizări - 0 comentarii)


Cod Roșu de viscol și ninsori în Ialomița

Cod Roșu de viscol și ninsori în Ialomița

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, județele Buzău, Brăila, Ialomița, Călărași și Tulcea vor fi vizate de Cod Roșu de viscol și ninsori. Astfel, Ialomița va intra sub incidența Codului Roșu de viscol și ninsori de miercuri, 5 februarie 2020, orele 22,00, până joi, 6 februarie 2020, orele 8,00. Să precizăm că fenomenele vizate de Codul Roșu de viscol și ninsori fac referire la intensificări puternice ale vântului cu rafale de peste 85-90 km/h, viscol, ninsori relativ abundente, vizibilitatea fiind redusă semnificativ. ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2020, 13:50
(4538 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, patru persoane rănite

Marți, 4 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la două accidente de circulație, soldate cu rănirea a patru persoane. Primul accident rutier s-a produs în jurul orei 9,00, pe DJ213, în afara ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2020, 13:45
(1782 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Bărbat de 60 de ani, mort în casa incendiată

Miloșești: Bărbat de 60 de ani, mort în casa incendiată

În noaptea de marți spre miercuri, 4/5 februarie 2020, în jurul orelor 23,45, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o casă din localitatea Miloșești. La locul intervenției ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2020, 11:10
(4149 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la Căzănești: Pieton lovit de o mașină!

Luni, 3 februarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație produs pe DN2A, în localitatea Căzănești, soldat cu decesul unei persoane. Din primele cercetări ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2020, 18:40
(2691 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, drogat la volan

Luni, 3 februarie a.c., polițiștii din Urziceni, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza de competență, au oprit în trafic un tânăr, de 21 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe o stradă din ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2020, 18:35
(2316 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Arestat pentru «vătămare corporală»

Luni, 3 februarie a.c., polițiștii din Coșereni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2020, 17:25
(2204 vizualizări - 0 comentarii)


AJPIS Ialomița: Modificări privind cuantumul alocației de stat pentru copii

În conformitate cu prevederile Legii nr. 214/2019, pentru completarea art. 3 din Legea nr. 61/1993 privind alocația de stat pentru copii, începând cu data de 1 ianuarie 2020, cuantumul alocației de stat ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2020, 17:20
(3296 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA SA Constanța activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

Ca urmare a atenționărilor meteorologice de intensificări ale vântului (cu rafale ce vor depăși 60-70 km/h) și ninsori viscolite, la nivelul RAJA SA Constanța s-a decis activarea Comandamentului pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2020, 17:15
(5801 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa în localitatea Fetești!

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA este ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2020, 17:10
(2753 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Gârbovi

Incendiu la o casă din Gârbovi

În noaptea de luni spre marți, 3/4 februarie 2020, în jurul orei 00,25, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o casă din localitatea Gârbovi. La locul intervenției ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2020, 17:05
(2371 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Vlădeni: S-au înecat în apele Borcei

Doi bărbați, de 42 și 48 de ani, din comuna Vlădeni, s-au înecat în cursul zilei de luni, 3 februarie 2020, în apele Brațului Borcea. Aceștia se aflau într-o barcă alături de alți doi bărbați, de 36 și ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2020, 16:35
(3657 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Accident rutier cu 3 autoturisme

Coșereni: Accident rutier cu 3 autoturisme

Trei autoturisme au fost avariate și o femeie de 41 de ani a fost rănită ușor, în urma unui accident rutier petrecut în zona localității Coșereni. Evenimentul rutier s-a produs marți, 4 februarie 2020, ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2020, 13:09
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Buzău, descoperit la Gârbovi

În data de 31 ianuarie 2019, în jurul orelor 19,30, polițiștii ialomițeni au identificat în localitatea Gârbovi un autoturism declarat furat de către polițiștii din Buzău. Un tânăr de 18 ani, din Pogoanele ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:50
(2031 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Femei agresate de soți

Sâmbătă, 1 februarie a.c., o femeie din comuna Dridu a sunat la 112 solicitând ajutor împotriva soțului de 45 de ani care ar fi agresat-o. La fața locului s-au deplasat polițiștii din orașul Fierbinți- ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:40
(2212 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Sâmbătă, 1 februarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat și oprit în trafic un bărbat ce conducea un autoturism sub influența băuturilor alcoolice. După ce a fost testat cu alcooltestul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:15
(2075 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Dosar penal după ce a condus fără permis

În timpul acționării pe linia de prevenire a accidentelor rutiere în comuna Borănești, sâmbătă, 1 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Nr. 4 Coșereni au oprit pentru control un ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:10
(2576 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație uscată și stuf

În ziua de duminică 2 februarie 2020, polițiștii ialomițeni au intervenit de urgență pentru a stinge un incendiu izbucnit la Țăndărei, în apropiere de lacul Strachina. Au ars circa 40 ha de vegetație uscată ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:05
(2304 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Ion Roată, prins beat la volanul mașinii pe care o furase. Nu avea permis de conducere!

Joi, 30 ianuarie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii rutieri din Urziceni, în timp ce efectuau un filtru rutier, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 37 de ani, din comuna Ion ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2020, 18:10
(9371 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Târg: Haine susceptibile a fi contrafăcute, ridicate de polițiști

Joi, 30 ianuarie a.c., polițiștii din Fierbinți Târg, în timp ce desfășurau activități privind combaterea principalelor cauze generatoare de accidente rutiere, precum și pentru prevenirea, combaterea și ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2020, 17:50
(4129 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...