Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Moaștele» lui Simion, cel fără de mască

«Moaștele» lui Simion, cel fără de mască

Aflat în criză de imagine la jumătatea primăverii, AUR Ialomița a inventat un nou concept: «moaștele» vii. Iar duminică, 18 aprilie 2021, cu gura plină de cele sfinte, liderii l-au adus pe George Simion la Mânăstirea «Sfinții Voievozi» din Slobozia pentru Sfânta Liturghie și fotografiile obligatorii pentru Facebook. Acum, n-am vrea să ne înțelegeți greșit, domnu’ George! Nu ne de­ranjează că partidul dumnea­voastră a confiscat Biserica. Nu-i prost cine profită, știți părerea noastră... Și nici chermezele de la Amara nu ne supără și nici nu murim de grija doamnei senator Rodica Boancă care a ajuns să plângă biet poporul român de la Burebista încoace... Toate acestea sunt normale într-o... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 16:30 (5134 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Iulian Teodosiu merge la Olimpiadă!

Scrimă

Iulian Teodosiu merge la Olimpiadă!

Sportul românesc este tot mai sărac în performanțe dar, uneori, avem parte și de bucurii. Un astfel de moment s-a petrecut, la finele săptămânii precedente, la Madrid. Acolo s-a derulat ultimul turneu de calificare la Jocurile Olimpice 2021. Printre scrimerii care au obținut biletul pentru Tokyo se numără și sabrerul român Iulian Teodosiu. Fostul sportiv al CSS Slobozia, legitimat în prezent la Dinamo, a avut, în capitala Spaniei o evoluție foarte bună. Teodosiu l-a învins în semifinale pe turcul Enver Yildirim cu 15-3, iar în actul final a trecut cu 15-11 de ucraineanul Andreiy Yagodka. Iulian Teodosiu, 26 de ani, a fost descoperit și format la CSS Slobozia de profesorii Marius Pușcașu și Marin... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 16:05 (3512 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Frumos meci, păcat de puncte!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Petrolul Ploiești 1-1

Frumos meci, păcat de puncte!

Unirea Slobozia rămâne neînvinsă în play-out cu un bilanț de o victorie și 3 egaluri. La fel ca în ce­lelalte două meciuri terminate la egalitate, și în partida cu Petrolul am rămas cu senzația frustrantă că se puteau lua toate cele 3 puncte. Din confruntarea cu prahovenii, ne-am ales cu un punct care ne ajută să egalăm CSM Reșița, atât la punctaj cât și la golaveraj, dar avem două goluri mai puțin marcate decât bănățenii. Dacă situația se va menține și după etapa viitoare, în meciul direct din ultima rundă, doar victoria ne va califica la baraj.

Ne-au luat tare chiar din start În sezonul... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 15:40 (2555 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Înfrângere ca-n vremurile grele

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul 2 Constanța-Recolta Gheorghe Doja 6-0

Înfrângere ca-n vremurile grele

Aproape sigură de locul 9 și de participarea la barajul pentru menținerea în Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja s-a deplasat la Ovidiu, pentru meciul cu Viitorul 2, într-o stare de spirit deloc adecvată obținerii unui succes. În plus, Marius Milea nu s-a putut baza pe 4 jucători, aspect care, la subțirimea lotului ialomițean, cântărește enorm. Astfel, Alexe și Bucurică au fost suspendați, Zaharia are probleme de sănătate, iar Stan probleme personale. Dacă mai adăugăm și recenta plecare la Ciulnița a lui George Cositoru, obținem un tablou nu tocmai optimist. Așa se face că, la meciul cu Viitorul, Milea a avut pe bancă doar 4 jucători, dintre care 2 portari. Astfel, pe teren au evoluat următorii... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 15:05 (4344 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fetești, campioana turului

Fotbal, Liga a IV-a

Fetești, campioana turului

Nici nu a început bine minicampionatul Ligii a IV-a ialomițene că a ajuns deja la jumătate. 5 etape în 8 zile, un ritm nebun ca perioada pe care o trăim... Performera turului este CSM Fetești, echipă care, chiar dacă n-a convins pe de-a-ntregul, a învins toate cele 4 adversare și se află confortabil în poziția de lider cu punctaj maxim: 12 puncte. Pe locurile 2 și 3 se găsesc, cu 6 puncte, des­părțite de golaveraj, Victoria Munteni Buzău și Victoria Țăndărei. Bărăganul Ciulnița și Abatorul Slobozia au câte 3 puncte. Diferența de valoare dintre echipe nu este prea mare, așa că ne așteptăm la un retur spectaculos. CSM Fetești a fost și cea mai pragmatică echipă a turului, impunându-se la limită... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 14:20 (2745 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține redeschiderea piețelor volante în România

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține redeschiderea piețelor volante în România

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține redeschiderea piețelor volante în Romnia. Parlamentarul a cerut ministrului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Adrian Oros, datele oficiale legate de numărul producătorilor agricoli care dețin un atestat de producător. Deputatul AUR susține că va face demersuri legale pentru renunțarea la această înterdicție impusă anul trecut.

Susținere pentru producătorii locali Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține necesitatea renunțării la reglementările legislative care au interzis producătorilor agricoli persoane fizice să-și comercializeze produsele... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 13:40 (4893 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Alexandru Minea a cucerit Cupa României

Lupte libere, CS Amara

Alexandru Minea a cucerit Cupa României

La finele săptămânii trecute, Odorheiul Secuiesc a găzduit Cupa României la Lupte, competiție adresată sportivilor sub 15 ani. Luptătorul CS Amara, Alexandru Minea, alintat de antrenorul Marian Moraru «Hercule de Bărăgan», a câștigat fără drept de apel competiția. Alți doi sportivi, Ștefan Stancu și Gabriel Neagu, s-au clasat între primii 8. În prealabil, juniorii transferați recent de la Amara la CSM Unirea Slobozia au avut rezultate foarte bune în competiția similară, desfășurată la Putna. Astfel, Marian Subțirică a câștigat Cupa României, iar Denisa Negoiță a urcat pe a doua treaptă a podiumului.... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 13:25 (2580 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ex-subprefectul Barbu a ajuns șef la Cantina Socială

Roata se învârte

Ex-subprefectul Barbu a ajuns șef la Cantina Socială

Emilian Barbu, fost subprefect al județului Ialomița este, începând cu săptămâna trecută, directorul Cantinei Sociale din Slo­bozia. «Domnul Barbu a fost transferat în interesul serviciului pentru 6 luni... Sunt convins că va da dovadă de competență și seriozitate la noul loc de muncă. Acesta este singurul meu comentariu!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Fost-ai lele cât ai fost Emilian Barbu, subprefect al județului Ialomița până în luna martie 2021, a ajuns șef la Cantina Socială Slobozia. Reamintim că postul a devenit vacant prin demisia lui Răsvan Nițu în urma unui... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2021, 11:10 (5037 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Nicu Pericli vrea să se înscrie în PSD Ialomița

Nicu Pericli vrea să se înscrie în PSD Ialomița

Fost consilier local și fost președinte al PMP Ialomița, Nicu Pericli și-a depus adeziunea la PSD Slobozia. Contactat telefonic, Ștefan Țintă, preșe­dintele PSD Slobozia a declarat pentru ziarul noastru că decizia de acceptare a candidaturii nu îi aparține. «Nu eu decid pri­mirea lui Nicu Pericli în PSD! Este o decizie colectivă... O vom discuta, se va vota și vom vedea care va fi rezultatul!» a declarat Ștefan Țintă. Decizia de inclu­dere în Organizația PSD va fi adoptată în cadrul viitoarei șe­dințe a PSD Slobozia. Nicu Pericli este un personaj controversat la nivelul orașului Slobozia, fiind cunoscut pentru numeroasele sale manifestări și «ieșiri».... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2021, 15:15 (8369 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vlad Nițescu, membru în Consiliul de Administrație, Carmen Nițescu, psiholog

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are viitor

Vlad Nițescu, membru în Consiliul de Administrație, Carmen Nițescu, psiholog

Consilierul județean PRO România, Vlad Nițescu este membru în Consiliul de Administrație al Spitalului Județean Slobozia. Carmen Nițescu, soția acestuia, a fost angajată psiholog al Spitalului Județean Slobozia grație unui «interviu». Liviu Patrichi, directorul instituției, susține că «au fost respectate toate procedurile legale» și că situația este normală.

Lecții politice de bâlbâială Consilierul județean Vlad Nițescu este unul dintre cei 6 consilieri județeni cu care PRO România a «câștigat» alegerile în Ialomița. Datorită algoritmului politic de împărțire a funcțiilor publice... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2021, 10:50 (14669 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colectarea selectivă a deșeurilor bate pasul pe loc

În Ialomița

Colectarea selectivă a deșeurilor bate pasul pe loc

Colectarea selectivă a de­șeurilor este o mare provocare pentru administrațiile locale din Ialomița. Un raport oficial al Gărzii de Mediu Ialomița arată faptul că puțin peste jumă­tate din localitățile jude­țului au făcut demersuri pentru a amenaja spații corespunzătoare depozitării diferențiate a deșeu­rilor. Chiar și în zonele unde infrastructura necesară există, gradul de colectare selectivă este scăzut. Mai mult, în același document oficial, se arată că la nivelul județului există o supra­față de peste 8 ha pe care sunt depozitate ilegal gunoaie.

Demers greu de realizat Indiferența... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2021, 13:20 (4837 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Echipamente medicale pentru Ambulatoriul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Echipamente medicale pentru Ambulatoriul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Noul Ambulatoriu al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» este tot mai aproape de deschidere. În urmă cu o săptămână, la Fetești au ajuns și echipamentele medicale cu care Ambulatoriul este dotat. Obiectivul a fost modernizat și dotat cu echipamente medicale în baza unui proiect cu finanțare europeană în valoare de 10,6 mi­lioane de lei.

Sprijin real pentru pacienți În contextul pandemiei de COVID-19, necesitatea funcționării Ambulatoriului Spitalului Municipal «Anghel Saligny» este importantă, având în vedere că unitatea medicală a fost transformată încă de la debutul pandemiei în... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2021, 17:10 (4056 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița nu dispun de servicii pentru gestionarea câinilor maidanezi

Primăriile din Ialomița nu dispun de servicii pentru gestionarea câinilor maidanezi

O  adresă oficială înaintată de Prefectura Ialomița către toate primăriile ialomițene evidențiază lipsa de interes a aleșilor locali în legătură cu problema câinilor fără stăpân. La nivelul județului Ialomița, nicio administrație locală nu are un serviciu specializat pentru gestio­narea maida­nezilor. Edilii reclamă însă lipsa fondurilor și biro­crația excesivă în acest domeniu. În tot acest timp, câinii lăsați liberi pe stradă fac tot mai multe victime, în special în rândul copiilor. Cel mai recent caz s-a pe­trecut în loca­litatea Fundata, acolo unde un copil de 10 ani a fost transferat în stare gravă la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București după ce a fost mușcat de un câine comunitar... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2021, 12:40 (8194 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pierderi de 5,8 milioane de lei la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Management defectuos

Pierderi de 5,8 milioane de lei la Drumuri și Poduri SA Ialomița

bonus: La Infrastructură Drumuri și Poduri SA-Profitul pe un an, egal cu salariul pe 4 luni al directorului

După 3 luni de la preluarea Drumuri și Poduri SA Ialo­mița, directorul Rudolf Gradea face primele declarații pu­blice legate de activitatea firmei pe care o conduce. Acesta susține că, în anul 2020, firma a înregistrat pierderi de 5,8 milioane de lei. «Acestea sunt rezultatele financiare... Unele dintre decizii nu pot fi explicate!» a susținut Rudolf Gradea în cadrul dezbaterii publice pentru bugetul județului.

Acuzații grave Numit oficial în luna februarie 2021, directorul Rudolf Gradea a făcut pri­mele declarații publice privitoare la situația economică a Drumuri și Poduri SA Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2021, 18:15 (6884 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Pavel are la dispoziție 382 milioane de lei pentru Ialomița

În anul 2021

Administrația Pavel are la dispoziție 382 milioane de lei pentru Ialomița

bonus: Semne de proastă guvernare la nivelul Ialomiței

Administrația Pavel va cheltui 382 milioane de lei în anul 2021. O treime din acest buget este destinată funcționării Consiliului Județean și instituțiilor din subordine, iar două treimi vor fi orientate către investiții. Conform datelor furnizate oficial, Ialomița va cheltui 71,23% din bugetul de dezvoltare pentru «investiții noi și investiții în derulare» și 22,28% pentru cofinanțarea proiectelor europene. Împrumutul de 100 milioane de lei care urmează să fie contractat de instituție nu se regăsește în datele prezentate public de către autoritățile județene.

Administrația Pavel a salvat aparențele... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2021, 18:40 (6892 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

O sinecură politică USR pentru Alexandru Horhocea

O sinecură politică USR pentru Alexandru Horhocea

Candidatul USR pentru Senatul României la Alegerile Parlamentare din 2020, Alexandru Horocea a fost nominalizat în cadrul Biroului Național al USR pentru o funcție de vicepreședinte al Agenției Naționale pentru Arii Protejate din România. Agenția este o instituție publică cu personalitate juridică, finanțată din venituri proprii și subvenții acordate de la bugetul de stat și funcțio­nează în subordinea Ministerului Mediului. A fost nominalizat în detrimentul fostului biolog al Parcului Național Semenic și specialist în arii protejate, Alina Sinculeț, și ea nominalizată în cadrul Bi­roului Național USR pentru această funcție. Alexandru Horhocea este consultant agricol în cadrul unei companii de... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2021, 17:10 (5785 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Scandalul de la Școala Gimnazială Nr. 5 Slobozia Nouă a fost «mușamalizat»

Învățătoarea rămâne la catedră

Scandalul de la Școala Gimnazială Nr. 5 Slobozia Nouă a fost «mușamalizat»

Reprezentanții Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» nu a luat nicio măsură în scandalul iscat la Școala Gimnazială Nr. 5 Slobozia între învățătoarea clasei a 3-a și un grup de părinți. Într-un memoriu înaintat Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, aceștia au reclamat comportamentul abuziv al cadrului didactic. Cu toate acestea, oficialii unității de învățământ au omis să cerceteze cazul în Comisia de Disciplină și au stabilit ca învățătoarea să rămână în școală, dar să fie mutată la o altă clasă. Ea predă acum la clasa I. «Nu am avut timpul necesar și de aceea am apelat la această măsură...» a declarat Mariana Hogaș, directorul instituției de învățământ.

Situație neschimbată... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2021, 15:20 (3976 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia plătește credite de 5 milioane de lei anual

O altfel de realitate bugetară

Slobozia plătește credite de 5 milioane de lei anual

Datoria publică locală a orașului Slobozia pentru anul 2021 se ridică la peste 5 milioane de lei. Suma a fost avansată de către primarul Dragoș Soare în cadrul dezbaterii publice asupra bugetului de joi, 15 aprilie 2021. «Prin comparație, în anul 2020 bugetul orașului pentru reabilitarea infrastructurii rutiere a fost de 2 milioane de lei...» a precizat Dragoș Soare. Cele 5 milioane de lei plătite anual reprezintă ratele și dobânzile pentru cele două credite aprobate în 2007 și 2016, respectiv sistemul de alimentare cu apă a mu­nicipiului și «groapa lui Stoica».

O realitate ignorată... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2021, 20:10 (5651 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

WC-urile din curțile școlilor ialomițene au rămas neclintite

De 3 ani

WC-urile din curțile școlilor ialomițene au rămas neclintite

În Ialomița există 21 de școli cu WC-uri în curte și doar 6 dintre acestea au făcut demersuri pentru a le transforma în grupuri sanitare conforme. Vestea și mai proastă este că doar unul dintre aceste proiecte de investiții s-a finalizat! Restul se află în diferite faze de execuție. Primarii ridică neputincioși din umeri și dau vina pe firmele decla­rate câștigătoare în urma licitațiilor pu­blice pe care le-au organizat.

Pericol pentru sănătatea elevilor Ultimul recensământ oficial al școlilor cu WC-uri în curte a fost realizat în anul 2019, dată la care o astfel de situație a fost... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2021, 11:40 (6180 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul Adrian Costea suferă de «beția Puterii»

Senatorul Adrian Costea suferă de «beția Puterii»

Știți vorba aia de bun simț care spune că, dacă doi inși îți spun că ești beat, te duci acasă să te culci?! Ei bine, Adrian Costea nu o știe. Și, suit ca scroafa în copacul democrației, senatorul ialomi­țean AUR continuă să dea lecții de moralitate și bună guvernare. Iar printre picături, ne admones­tează suveran pentru că am sancționat public prostiile pe care le declamă de la înălțimea tribunei Parlamentului României, susținând, după cum vedeți în imaginea alăturată, că am fi «filistini». Și noi am fi tăcut, că doar el e parlamentar AUR și blogger de profesie, nu ca noi, niște pârliți de scribi de ziar... Numai că ne îngrijorează starea de «ebrietate» permanentă în care se află domnul se­nator... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2021, 15:20 (6808 vizualizări - 11 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: 15 mai, ziua veterinarilor

În fiecare an, pe 15 mai, este serbată «Ziua Națională a Medicului Veterinar». Sărbătoarea a fost stabilită în cadrul celui de-al VI-lea Congres Național de Medicină Veterinară din 1994. S-a marcat astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 17:08
(9730 vizualizări - 2 comentarii)


Unul dintre copii dispăruți din Urziceni, găsit în Gara de Nord

Minorul Matache Gabriel-Leonard, din Urziceni, sesizat ca dispărut la data de 6 mai a.c., a fost depistat și încredințat familiei. În urma cercetărilor efectuate, băiatul, în vîrstă de 14 ani, a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:53
(13853 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: «Povești digitale» pentru vîrstnici

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează cursuri de «Povești digitale» pentru vîrstnici, avînd drept grup țintă persoanele de vîrsta a treia din județul nostru. Cursurile se vor desfășura în ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:47
(11504 vizualizări - 0 comentarii)


Patru jandarmi ialomițeni decorați în Kosovo

70 de jandarmi români detașați în Kosovo, în cadrul miniunii UE au fost distinși, joi, 12 mai, cu medalia «Common Security and Defence Policy». Printre aceștia de numără și patru subofițeri din cadrul ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:39
(9743 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Prins în flagrant în timp ce bracona

Prevenirea și combaterea braconajului piscicol a reprezentat în această perioadă o prioritate pentru polițiștii ialomițeni, avînd în vedere faptul că s-a înregistrat o creștere a faptelor de acest gen. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:14
(8507 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Grivița: Fier vechi, confiscat

Polițiștii din Grivița au prins joi, 12 mai, un bărbat de 43 ani din localitate care transporta cu căruța fier vechi, fără a deține documente de proveniență. Fierul vechi a fost confiscat și predat unei ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:12
(10580 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Condamnați încarcerați

Joi, 12 mai, un bărbat de 38 ani din Coșereni a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului, Judecătoria Urziceni emisese un mandat de executare a pedepsei de un an închisoare ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:11
(9059 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Combaterea violenței

Efective din cadrul Poliției Urziceni au acționat joi, 12 mai a.c., în sistem integrat cu jandarmii pentru prevenirea și combaterea violenței stradale. Polițiștii au legitimat peste 50 de persoane, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:10
(8418 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Atenție fermieri! Declarația pentru cota de lapte, la final

Termenul de depunere a declarațiilor anuale de cotă de lapte se apropie. În acest sens, reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură atenționează fermierii că ultima zi va fi 16 mai ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 12:49
(10348 vizualizări - 0 comentarii)


Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Hyundai a lansat, în cadrul Salonului Auto de la Barcelona 2011, noul Elantra-model ce va fi disponibil către vînzare în România, Spania și alte țări europene în cel de-al treilea trimestru al acestui an ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 10:47
(7771 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Asociația «Prietenii Bibliotecii»

Cu prilejul Anului European al Voluntariatului 2011 și a Săptămînii Naționale a Voluntariatului 9-15 mai 2011, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița va înființa Asociația de voluntariat «Prietenii ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 09:46
(11077 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 16 mai, termenul limită de depunere a cererii SAPS

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor interesați că termenul limită pentru depunerea cererilor de sprijin pe suprafață pentru anul în curs este 16 mai 2011» ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 08:27
(16174 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Un autoturism furat la sfîrșitul anului 2008 și găsit de polițiștii ialomițeni în 2010 a fost restituit proprietarului de drept, un cetățean din Germania. Acțiunea a fost posibilă urmare a unei corespondențe ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:27
(8864 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: furt AUDI Ialomița


TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

Autotractorul unei firme slobozene, furat în data de 1 mai, a fost descoperit ieri, 11 mai, în localitatea Ștefănești-Ilfov. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit drept suspect principal al furtului ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:24
(8122 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt TIR


Fetești: Doi bătrîni, victime ale unei înșelăciuni

Doi bătrîni din Fetești au căzut victimele unei înșelăciuni. Profitînd de naivitatea oamenilor, două hoațe le-au furat toții banii din locuință.
Joi, 12 mai, polițiștii feteșteni au fost alarmați asupra ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:17
(10074 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Minor, autor al mai multor furturi

Un minor de 17 ani este cercetat penal pentru furt calificat, după ce polițiștii au stabilit că este autorul unui furt din Munteni Buzău. Fapta a fost reclamată polițiștilor, miercuri, 11 mai, de către ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:21
(9051 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru braconaj

Polițiștii ialomițeni au desfășurat miercuri, 11 mai, o acțiune extinsă pentru prevenirea braconajului piscicol în județul nostru. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 18 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:02
(7940 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Porcii pot intra în tîrg pînă la 15 mai

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează asupra datei limită a mișcării suinelor vii în tîrgurile de animale. Astfel, potrivit normelor legale intrarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:39
(9885 vizualizări - 5 comentarii)


Andrășești: Descinderi pentru furturi de curent electric

Forțe sporite de polițiști slobozeni, agenți ai posturilor de poliție Albești, Andrășești, jandarmi ialomițeni dar și specialiști ai unei societăți de energie electrică au descins marți, 10 mai, la locuințele ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:36
(12151 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoț de cai, arestat

Un tînăr de 23 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit că este autorul a mai multor furturi de cabaline de pe raza localității Movilița, de altfel și localitatea sa de domiciliu. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:35
(14750 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Evaziune de peste 1,8 milioane lei

Marți, 10 mai, polițiștii ialomițeni au reținut un bărbat de 64 ani. În sarcina individului se reține un prejudiciu adus bugetului de stat în valoarea de peste 1,8 milioane lei.
Pe scurt, bărbatul de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:32
(10000 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia evaziune


Urziceni: Adolescentă dispărută

Urziceni: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din Urziceni, a dispărut. Marți, 10 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că Liliana Petrache, de 16 ani, a plecat din Complexul de Servicii pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:28
(14028 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa lunară a locurilor de muncă

La sfîrșitul săptămînii, vineri, 20 mai 2011, începînd cu orele 9.00, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza bursa lunară a locurilor de muncă. Potrivit organizatorilor, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:19
(9049 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconaj pe Brațul Borcea

Braconajul piscicol a fost principalul obiectiv al acțiunii polițiștilor feteșteni organizată, marți, 10 mai. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în constatarea a 5 infracțiuni pentru care sînt cercetate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:16
(11866 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești braconaj


Ialomița: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii din Urziceni și Țăndărei dar și cei ai posturilor de poliție arondate celor două orașe, au desfășurat marți, 10 mai, în intervalul orar 15.00-17.00, o acțiune pentru asigurarea unui climat de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:15
(10269 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune de peste 210 miliarde lei în luna aprilie. 12 sesizări penale depuse la Parchet!

În cursul lunii aprilie 2011, DGFP Ialomița a efectuat 442 verificări la firme, în urma acestora stabilindu-se venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproape 21,348 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 09:10
(7108 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, vineri, 6 mai 2011, s-a desfășurat faza zonală a celei de-a XIX-a ediții a Festivalului Județean de Folclor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 08:46
(15285 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 19:36
(6741 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: A violat-o în propria locuință

Un tînăr de 20 ani din Platonești a fost arestat preventiv pentru viol și violare de domiciliu. Individul a fost reținut duminică, 8 mai, după ce a intrat forțat în locuința unei tinere, de 35 ani, din ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:04
(13181 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Platonești viol


Slobozia: Au încercat să fure conducta de termoficare

Doi bărbați de 26, respectiv 39 ani, sînt cercetați pentru furt calificat. În sarcina celor doi se reține faptul că luni, 9 mai, încercau să fure fier vechi de la o conductă magistrală de termoficare a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:03
(10143 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...