Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Casa lui Marius de la Casa de Copii

Casa lui Marius de la Casa de Copii

Casa lui Marius e un atelier auto de la intrarea în Slobozia. Acolo muncește de la 16 ani. Acum are 21... Patronul atelierului spune că nu a lipsit niciodată de la lucru. Și că visul lui cel mai mare e să aibă o casă. Primăria nu i-o poate oferi. Iar Marius nu o mai așteaptă, muncește și visează la ziua când și-o va permite...

Glasul sângelui nu se stinge niciodată Marius Dumitru a împlinit 21 de ani săptămâna trecută, pe 24 martie 2021. N-a serbat că era la lucru. Dar s-a bucurat, liniștit, în felul lui. Așa cum s-a bucurat și că l-am găsit, să-i spunem povestea. Deși e om întreg de... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2021, 13:40 (7558 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fals tratat de administrație marca Moraru

Fals tratat de administrație marca Moraru

Într-una din săptămânile trecute, un blog local obscur publica într-un interviu-fluviu anunțul de angajare al ex-președintelui Victor Moraru. «(...) Vă declar acum, public, că vreau să vin vo­luntar, o zi pe săptămână, să ajut în administrație, vinerea, de exemplu. (...)» susținea acesta în interviu, în timp ce își exhiba public frustrările personale și traumele politice. Am trecut cu vederea anunțul, convinși fiind că e doar o rătăcire de moment, o vanitate omenească, o declarație conjuncturală, un derapaj pardonabil... Numai că, nesancționat public, domnul Moraru s-a simțit legitimat. Și, în data de 26 martie 2021, postează pe pa­gi­na sa de Facebook o pseudo-lecție de administrație... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2021, 19:20 (5588 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița a controlat Primăria Slobozia

Camera de Conturi Ialomița a controlat Primăria Slobozia

În cursul lunii martie 2021, Camera de Conturi Ialomița a efectuat un audit al activității administrative a Primăriei Slobozia. Primele declarații privind rezultatele acestui control au fost făcute miercuri, 31 martie 2021, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, de către primarul Sloboziei, Dragoș Soare. «S-au constatat abateri pe care le consider importante și cu impact asupra activității Primăriei...» a declarat  Dragoș Soare.

Control nou, probleme vechi
În cursul lunii martie 2021, inspectorii Camerei de Conturi Ialomița au efectuat controlul tematic anual... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2021, 19:40 (7058 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Marian Pavel, împuternicit de Consiliul Județean Ialomița să negocieze un împrumut de 100 milioane de lei

Președintele Marian Pavel, împuternicit de Consiliul Județean Ialomița să negocieze un împrumut de 100 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița s-a întrunit marți, 30 martie 2021, în cadrul unei ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței a figurat, printre altele, un proiect de hotărâre privind «împuternicirea președintelui Consiliului Județean Ialomița în vederea inițierii negocierilor, în numele județului, pentru contractarea și/sau garantarea unei finanțări rambursabile interne/externe în valoare de 100 milioane de lei».

Unanimitate de voturi Proiectul a fost votat în unanimitate de către consilierii prezenți și reprezintă cea mai importantă decizie administrativă a acestui an. Pentru a justifica... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2021, 19:25 (7258 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul fotovoltaic de la Giurgeni așteaptă concesionari de 5 ani

Parcul fotovoltaic de la Giurgeni așteaptă concesionari de 5 ani

În 2011, autoritățile din Ialomița se lăsau seduse de mirajul «energiei verzi» și rezervau 1000 hectare de teren pentru construirea de parcuri fotovoltaice. În 2012, Consiliul Județean Ialomița aproba finanțarea unui parc fotovoltaic de 0,5 MW la Giurgeni. În 2016, investiția a fost finalizată și parcul fotovoltaic conectat la rețeaua națională de energie electrică. În 2021, după 9 ani de așteptare, parcul fotovoltaic de la Giurgeni nu a produs energie electrică nici cât să aprindă o lanternă.

Un milion de euro pentru nimic
Parcul fotovoltaic de la Giurgeni a fost gândit, în varianta... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2021, 13:20 (6329 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ședința Consiliului Județean Ialomița: 27,134 milioane de lei, repartizate primăriilor

Ședința Consiliului Județean Ialomița: 27,134 milioane de lei, repartizate primăriilor

Marți, 30 martie 2021, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița, unul dintre punctele de pe ordinea de zi a vizat repartizarea a 27,134 milioane de lei către primăriile ialomițene. Proiectul de hotărâre aprobat a vizat sume pentru echilibrarea bugetelor locale pentru anul 2021, pentru susținerea programelor de infrastructură, precum și pentru cheltuieli de funcționare ale administrațiilor publice locale. «După finalizarea discuțiilor cu reprezentanții unităților administrativ teritoriale din județ referitoare la sumele ce urmează a fi repartizate de Consiliul Județean către bugetele localităților, am aprobat în unanimitate proiectul de hotărâre ce vizează acest aspect. Consider ca bugetul a fost repartizat echitabil, în funcție de nevoile fiecărei localități, de bugetul de care dispune fiecare și de prioritatea investițiilor fiecărui primar...»... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2021, 21:40 (4017 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 36 de sancțiuni la protestele «anti-mască»

Slobozia: 36 de sancțiuni la protestele «anti-mască»

În seara zilei de luni, 29 martie a.c., și la Slobozia au fost organizate proteste împotriva măsurilor de protecție sanitară, precum și a noilor restricții impuse de autorități în contextul pandemiei de COVID-19. După orele 22,00, zeci de oameni au participat la un marș pe străzile orașului, manifestându-și nemulțumirea față de noile restricții impuse. Având în vedere că aceștia nu și-au putut motiva prezența în stradă după orele 22,00, au fost sancționați de forțele de ordine. Potrivit unei comunicări oficiale a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, la Slobozia au fost aplicate 36 de sancțiuni contravenționale, în valoare de 7700 de lei. În momentul de față, oamenii legii fac verificări... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2021, 18:50 (7338 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Bani publici cheltuiți pentru reabilitarea noului sediu al Dispensarului TBC Slobozia

Bani publici cheltuiți pentru reabilitarea noului sediu al Dispensarului TBC Slobozia

Dispensarul TBC al Spitalului Județean de Urgență Slobozia trebuie mutat din actualul spațiu din cauza lucrărilor de modernizare a Ambulatoriului. Consiliul Județean Ialomița a identificat un posibil spațiu, însă imobilul are nevoie de reabilitare și trebuie expertizat astfel încât să corespundă standardelor după care funcționează Dispensarul TBC. Aceste lucrări impun alte termene de execuție și cheltuieli suplimentare. Situația s-ar fi evitat dacă în proiectul de modernizare a Ambulatoriului ar fi fost incluse și lucrările de amenajare a unui spațiu pentru Dispensarul TBC. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a atras de mai multe ori atenția Consiliului Județean Ialomița și Spitalului Județean... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2021, 18:10 (5294 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Risipitorii

Fotbal, Liga a II-a, Pandurii Târgu Jiu-Unirea Slobozia 1-0

Risipitorii

Unirea trebuia să câștige meciul cu Pandurii, așa cum o făcuse cu Rapid sau cu Csikszereda. Putea, măcar, să nu piardă cum n-a pierdut cu niciuna dintre echi­pele calificate în play-off. Echipa noastră a risipit în orașul lui Brâncuși o parte din agoniseala sezonului regulat și posibilita­tea unei poziționări mai bune în play-out. Nu le căutăm scuze băieților lui Mihalcea, dar trebuie să spunem, de la început, că axul central al echipei a fost grav avariat. Au lipsit, din varii motive, fundașul central Lazăr, mijlocașul Suciu și atacantul Diarra. În aceste condiții, chiar dacă dispune de un lot numeros, lui Mihalcea i-a fost greu să acopere eficient aceste absențe. Formula folosită de antrenorul... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2021, 17:05 (2781 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Alte două turnee, la Slobozia

Handbal, Divizia A, HCM Slobozia

Alte două turnee, la Slobozia

HCM Slobozia a găzduit în această primăvară unul dintre turneele Diviziei A și un turneu al Junioarelor 2, faza zonală. Se pare că ecourile privind organizarea au fost pozitive, iar Federația Română de Handbal a hotărât să delege Sloboziei organizarea altor două turnee. Astfel, în perioada 2-4 aprilie 2021, Sala «Andreea Nica» va găzdui jocurile primelor 3 etape din cadrul Grupei Valoare 2. Vor fi prezente echipele: CSM București, CSS 2 București, CSS 6 București, Știința București, CS Medgidia și Viitorul Pantelimon.

HCM, din nou acasă În perioada 9-11 aprilie 2021, la Slobozia se... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2021, 14:40 (2263 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă un meci, încă un egal

Fotbal, Liga a III-a, Agricola Borcea-Recolta Gheorghe Doja 0-0

Încă un meci, încă un egal

Recolta Gheorghe Doja continuă seria invincibilității, bifând al treilea meci fără înfrângere de la reluarea se­zonului. Ce-i drept, ialomițenii nu au cunoscut nici gustul victoriei, toate confruntările terminându-se la egalitate, cum a fost cazul și în deplasarea de la Borcea. Acest meci a fost abordat de antrenorul Recoltei, Marius Milea, cu următoarea formulă de joc: Băluță-Petre, Toma, Manole-Ene (G. Cositoru), I. Cositoru, Bucurică, Mihalașcu (Stroie), Andrei-Stan (Popescu), Scurtu (Zaharia). A lipsit Alexe, suspendat pentru cumul de cartonașe galbene. Așa cum o arată scorul, a fost un meci echilibrat, terminat cu un rezultat echitabil. Ambele echipe au avut ocazii de a înscrie, dojenii lovind... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2021, 13:25 (3390 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CAR Învățământ nu poate onora cererile de rambursare pentru peste 1200 de deponenți

Scandal public în Ialomița

CAR Învățământ nu poate onora cererile de rambursare pentru peste 1200 de deponenți

Apărut în toamna anului trecut, scandalul generat de incapacitatea CAR Învățământ de a rambursa fondurile depuse de deponenți se extinde. Amânați timp de 6 luni, oamenii reclamă proasta gestionare a resurselor. «E ca la FNI, pe vremuri... Cine are pile primește banii, cine nu stă ca prostul și așteaptă! Am ajuns să fim amenințați că, dacă facem gălăgie, nu ni se mai dau banii. Și ne e frică...» susține unul dintre deponenți sub protecția anonimatului.

Panică generalizată În octombrie 2020, ziarul nostru trăgea un prim semnal de alarmă cu privire la problemele întâmpinate de membrii... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2021, 11:10 (25515 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul Costea digitalizează democrația după model sud-american

Senatorul Costea digitalizează democrația după model sud-american

Plictisit de modelul democrației europene care l-a propulsat în funcție, senatorul AUR Adrian Costea a propus Parlamentului să importăm modelul din Venezuela unde, după cum susține un Raport al ONU, de la atâta democrație președintele Nicolas Maduro a ajuns să fie acuzat de «crime împotriva umani­tății». Într-o intervenție publică de pe 17 martie 2021, senatorul ialomițean propune «introdu­ce­rea unui sistem de recunoaștere a amprentei digitale, în scopul evitării votului multiplu. Avantajele votului electronic sunt rapiditatea, numărarea automată a votului și, nu în ultimul rând, corectitudinea. La momentul actual, observatorii independenți consideră că este cel mai evoluat sistem de votare în America Latină!». Nu insistăm stupid asupra faptului că același Raport al ONU mai precizează că «forțele și agențiile responsabile de comiterea abuzurilor au fost sub autoritatea și supraveghe­rea directă a înalților oficiali venezueleni»... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2021, 15:10 (4912 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia controlează chiriașii locuințelor ANL

Primăria Slobozia controlează chiriașii locuințelor ANL

Primăria Slobozia verifică modul de utilizare a locuințelor ANL din Slobozia. Conform primelor informații, unii dintre chiriași au subînchiriat aceste locuințe sau au alte proprietăți și continuă să be­neficieze ilegal de locuințele ANL. «Este un control de rutină... Avem obligația să ne asigurăm că legea este respectată! Sunt sute de oameni care așteaptă o locuință ANL...» a declarat primarul Dragoș Soare. Rezultatele controlului vor fi făcute publice în decursul următoarelor luni.

Veșnica poveste Slobozia se confruntă cu un nou scandal public legat de modul de utilizare a locuințelor... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2021, 10:55 (8455 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține public Centrul «Lucia» din Fetești

Susținere politică

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține public Centrul «Lucia» din Fetești

Deputatul ialomițean Silviu-Titus Păunescu susține campania Centrului «Lucia» din Fetești. Situația a fost prezentată în pagi­nile ziarului nostru. Reamintim că Centrul «Lucia» a inițiat o campanie de donații publice pentru construirea unor ateliere de lucru protejate pentru copiii cu autism care împlinesc 18 ani.

O inițiativă lăudabilă Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu a vizitat vineri, 19 martie 2021, Centrul «Lucia» din Fetești. Oficialii Centrului susțin de mai multe luni o campanie de strângere de fonduri pentru construirea unor ateliere de lucru protejate pentru copiii cu tulburări... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2021, 13:15 (4526 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Manualul de Urgențe

Manualul de Urgențe

În Unitatea de Primiri Urgențe a oricărui spital se duce în permanență o luptă contracronomentru. Tocmai de aceea, cadrele medicale care doresc să practice Medicina de Urgență trebuie să fie mai disciplinate decât un soldat aflat în tranșee și să dețină o bună pregătire teoretică a tuturor tehnicilor care trebuie aplicate pacienților. În ajutorul lor vin patru medici ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia care au lansat recent un manual dedicat pregătirii viitorilor asistenți medicali care vor să lucreze la Urgențe. Pentru doctorii care au scris această carte, medicina înseamnă pasiune, implicare și dorința de a câștiga fiecare luptă cu moartea...

Cartea care salveză vieți... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2021, 11:50 (6933 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Firma consilierului județean PSD Viorel Nica a rambursat 1 milion de euro către APIA

Firma consilierului județean PSD Viorel Nica a rambursat 1 milion de euro către APIA

Firma consilierului PSD Viorel Nica a rambursat către Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură suma de 1 milion de euro, reprezentând contravaloarea subvențiilor pe care acesta le-a încasat necuvenit. Decizia de rambursare a fost aplicată firmei controlată de Viorel Nica în urma unui control demarat de Ministerul Agriculturii în anul 2016. Tematica ve­rificării a vizat modul în care fermierii din România respectă normele europene în ceea ce privește înființarea culturilor agricole ecologice. La vremea controlului, societatea Agrichim Fetești a raportat că a înființat culturi ecologice pe o suprafață de 1447 ha. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, Viorel Nica a refuzat să facă... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2021, 11:05 (8123 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Județul Ialomița va avea buget în luna aprilie 2021

Mai târziu decât anul trecut

Județul Ialomița va avea buget în luna aprilie 2021

Administrația Pavel lucrează la fundamentarea bugetului județului pentru anul în curs. Estimările de la acest moment avansează suma de 435 milioane de lei pentru anul 2021. În ultima săptămână, oficialii Consiliului Județean Ialomița s-au întâlnit cu edilii locali pentru consultări. Președintele Marian Pavel susține că nu vor exista alocări de fonduri pe criterii politice. «Doar 6% din acest buget este distribuit de noi. Vă asigur că urmărim exclusiv interesele comunităților locale!» a declarat Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița.

2 luni întârziere În anul... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2021, 10:10 (3594 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consilierii USR PLUS cer transparență administrativă

Scandal politic la Fierbinți-Târg

Consilierii USR PLUS cer transparență administrativă

Revenirea lui Iusein Iuksel la Primăria Fierbinți-Târg generează noi tensiuni administrative. Consi­lierii USR PLUS îl acuză că refuză transpa­rentizarea activității instituției. În re­plică, primarul Iusein Iuksel susține că «totul este un circ ieftin». Consilierii USR PLUS și cei ai PNL au anunțat că nu vor participa la următoarea ședință de Consiliu Local.

Conflict deschis Primarul Iusein Iuksel a revenit în Primăria Fierbinți-Târg după 3 ani de pauză. Și, o dată cu el, a adus și obiceiurile care l-au făcut celebru. După nici 4 luni de mandat, consilierii USR PLUS îl acuză... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2021, 09:50 (3439 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Cascadă de erori judiciare privind liberarea condiționată a omului de afaceri Gheorghe Ceteraș

Fiat justitia, et pereat mundus

Cascadă de erori judiciare privind liberarea condiționată a omului de afaceri Gheorghe Ceteraș

Anchetat de Direcția Națională Anticorupție și condamnat la închisoare cu executare de Înalta Curte de Casație și Justiție (sentință contopită de 10 ani și 8 luni!), omul de afaceri ialomițean Gheorghe Ceteraș a obținut definitiv dreptul de a fi liberat condiționat. Sentința nu poate fi pusă însă în aplicare din cauza unor erori judiciare, responsabilitatea pentru producerea acestora fiind atât a Înaltei Curți de Casație și Justiție, a Curții de Apel Ploiești, cât și a Penitenciarului Slobozia, locație unde Gheorghe Ceteraș este încarcerat.

Calculele care știrbesc libertatea... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2021, 13:05 (9824 vizualizări - 4 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

LAPAR nu renunță la lupta cu Ministerul Agriculturii

Conducerea Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România continuă lupta cu Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Reprezentanții Ligii protestează împotriva modului în care Ministerul le ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:26
(5662 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furt ca-ntre prieteni

Poliția Fetești a fost sesizată de un tînăr, de 16 ani, despre faptul că i-a fost sustras telefonul mobil. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce tînărul se afla în curtea unei ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:20
(7053 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare împotriva rabiei la vulpi

Începînd de miercuri, 28 noiembrie a.c., medicii veterinari din Ialomița au demarat campania de vaccinare antirabică orală a vulpilor. Operațiunea se realizează prin aplicarea la vizuină de momeli vaccinale ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:14
(8042 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

Polițiștii de prevenire și de proximitate continuă să desfășoare activități specifice în cadrul Campaniei «Tu decizi! Votează legal!» în liceele din municipiul Slobozia. Acțiunile sînt destinate elevilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:08
(6422 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Telefon furat, scos la mezat pe internet

Internetul a devenit o adevărată piață de desfacere pentru hoții de telefoane mobile! După ce fură celularele, aceștia le scot la vînzare pe site-urile de profil. Naivi, cumpărătorii pică în plasa escrocilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:06
(4909 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenția diminuează riscul de accidente

În prima jumătate a acestei saptămîni, efective din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Ordine Publică Ialomița au desfășurat acțiuni în sistem integrat în vederea asigurării unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:43
(6034 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Un apel la 112 anunța în ziua de marți, 27 noiembrie a.c., dispariția de la domiciliu a unei minore de 15 ani, din Slobozia. De mai bine de 24 de ore polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:06
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


«Ninja» de Bărbulești

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a depistat pe raza de competență trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 34 ani, toți din comuna Bărbulești. Cu ocazia legitimării și a controalelor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:32
(6914 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei pentru posesorii de arme neletale

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat o serie de acțiuni specifice pentru verificarea și asigurarea securității armelor și munițiilor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:31
(6075 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permise suspendate la volan

Polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe DN2 au depistat pe raza comunei Movilița un autoturism ce rula din direcția București către Urziceni cu 86 km/h în localitate. Ca urmare ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:09
(6254 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Foc de artificii»

Polițiștii ialomițeni vor fi cu ochii în patru după comercianții care vînd ilegal articole pirotehnice. Oamenii legii au dat startul campaniei «Foc de artificii» pentru perioada Sărbătorilor de Iarnă 2 ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:05
(6280 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în lanț pentru șoferii ialomițeni

La sfîrșit de săptămînă, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unui comunicat remis publicității, «actele de indisciplină ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 11:38
(6812 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

27 Noiembrie 2012, 17:51


COMUNICAT DE PRESĂ

COMUNICAT DE PRESĂ

Asociația suport pentru copii și tineri dependenți SCKUT anunță finalizarea proiectului «Joc pentru viața mea!», desfășurat în lunile octombrie-noiembrie 2012. Proiectul a fost finanțat de Autoritatea ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 09:45
(5286 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Dimineață neagră pe DN2A. În zona localității Manasia, inima unui bărbat de 67 de ani s-a oprit în timp ce acesta era la volan. Omul venea de la Urziceni și se îndrepta către Slobozia… Evenimentele tragice ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:14
(8326 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Incident electoral

Vineri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 11,30, un bărbat de 28 ani, din Fetești, a sesizat faptul că un bărbat, de 44 ani, tot din Fetești, a oferit sume de bani cuprinse între 200 și 3000 lei mai multor ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:10
(6515 vizualizări - 0 comentarii)


Orange Shop Manager

Orange Shop Manager

Echipa din Orange Shop Slobozia este in cautarea unui nou coleg/colege care sa ocupe postul de Shop Manager disponibil!

Esti interesat/a si consideri ca esti potrivit/a pentru acest post?

Atunci te rugam sa consulti randurile urmatoare pentru lista de responsabilitati si calificari necesare, iar apoi sa aplici trimitand CV actualizat insotit de scrisoare de intentie la adresa de e-mail: [email protected]

Daca experienta si profilul tau sunt relevante, te vom contacta!

Cariera ta poate incepe aici!

Obiectivul postului:

Dezvolta si optimizeaza prioritatile de vanzare pe plan local.

Principalele responsabilitati:
• Controlul si folosirea eficienta a tuturor resurselor, in vederea cresterii profitabilitatii magazinului Orange.
• Gestionarea stocurilor
• Intocmirea rapoartelor de vanzari
• Inventarul stocurilor
• Managementul echipei de vanzari din magazin: angajare, orientare, evaluare a performantei, promovare, consultanta, bugete, programarea activitatilor
• Organizarea magazinului Orange din punct de vedere administrativ si al fluxului activitatii.
• Tratarea directa a clientilor cu statut special.

Cerinte:
• Produse & servicii FranceTelecom
• Cunoasterea proceselor de vanzare
• Leadership
• Administrarea unui punct de vanzare
• Metode de vanzare si service
• Managementul performantei

Competente comportamentale:
• Abilitatea de a livra rezultate
• Concentrare catre client si piata
• Dezvoltarea si instruirea celorlalti
• Munca de echipa

23 Noiembrie 2012, 16:12


Sudiți: Capra vecinului, furată la miez de noapte

Polițiștii efectuează cercetări față de un bărbat, de 52 ani, din comuna Sudiți, suspect de comiterea infracțiunilor de furt calificat și violare de domiciliu, fapte comise în dauna unui consătean de 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:45
(6078 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți furt capră


Coșereni: Tânără dispărută

Coșereni: Tînără dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că ALEXANDRU GABRIELA GEORGETA, de 27 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Coșereni. În urma cercetărilor efectuate de către ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:36
(6039 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor în Belgia, arestat la Bărbulești

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit prinderea unui bărbat, de 38 ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia autoritățile belgiene au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:30
(6633 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj pe fondul de vînătoare Dridu

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ai Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi-București au acționat pe fondul cinegetic din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:26
(11112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu braconaj


Sărățeni: Bătrînii, victimele preferate ale hoților

Polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți, prin distragerea atenției părții vătămate. Victima, o femeie de 84 ani, din comuna Sărățeni, a fost «furată» după ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:22
(7317 vizualizări - 0 comentarii)


«Băieții de aur» vin la Slobozia

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia vă invită la teatru. Joi, 29 noiembrie 2012, actorii Teatrului Mic din București vor pune în scenă piesa lui Neil Simon, «Băieții de aur». Prețul unui ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:13
(5463 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă puține pentru șomeri

Săptămînă săracă în ceea ce privește oferta locurilor de muncă. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor doar 48 de locuri de muncă, cele mai multe destinate ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:12
(5206 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Tînăr rănit într-un incendiu

Un tînăr de 25 ani a fost la un pas de moarte după ce a devenit victima unui incendiu. Un echipaj SMURD l-a transportat de urgență la spital, unde medicii i-au acordat îngrijiri medicale. În momentul de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:11
(5848 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți incendiu


ISU Ialomița: «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!»

În această săptămînă, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au dat startul campaniei «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!». Această campanie are rol preventiv și își ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(6799 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,49 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna octombrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, s-au emis peste 1320 de somații ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(9604 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Locuință cuprinsă de flăcări

Incendiu în gospodăria unui localnic din Gîrbovi. Casa omului a fost cuprinsă de flăcări din cauza unui horn neizolat amplasat în apropierea unui depozit de materiale combustibile. Cîteva scîntei au fost ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:09
(8014 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ciochina: Doi minori, hoți din locuințe

Sîmbătă, 17 noiembrie, o femeie de 59 ani, din Ciulnița, a sesizat Poliția despre faptul că, în perioada aprilie-noiembrie, persoane necunoscute i-au sustras dintr-o locuință pe care o deține în comuna ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:24
(7843 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Urmărit internațional, arestat în Ialomița

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au executat un mandat european de arestare emis de autoritățile italiene pe numele unui bărbat, de 36 ani, din Urziceni. Suspectul a fost dat în urmărire internațională ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:21
(6912 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...