Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Tinel e director în Minister

Tinel e director în Minister

bonus: Mihăiță Găină, consilier personal al lui Orban

Ex-deputatul PNL Gheorghe Tinel, rămas fără mandat deși avea «gentleman’s agreement» cu Ludovic Orban, a revenit la postul părăsit prin suspendare în 2008. Domnia sa susține că acum este un observator al politicii locale, dar că nu exclude revenirea pe scenă la un moment dat.

Despre Tinel numai de bine După mai bine de 12 ani de «rătăciri» politice, ex-deputatul liberal Gheorghe Tinel și-a reluat postul de director adjunct de Politici Agricole în Ministerul Agriculturii, post părăsit prin suspendare în 2008. Subalternii spun că domnul Tinel privește acum absent în zarea ferestrelor... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2021, 10:05 (7629 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Ialomița are trei femei în Parlamentul României

Pentru prima dată în 30 de ani

Ialomița are trei femei în Parlamentul României

Alegerile Parlamentare din decembrie 2020 au propulsat, pentru prima dată în istoria politică locală a ultimilor 30 de ani, trei femei în Parlamentul României: Raluca Dumitrescu (deputat PSD), Luminița Barcari (de­putat PNL) și Rodica Boancă (senator AUR). Ceilalți trei parlamentari sunt Adrian Costea (senator AUR), Silviu-Titus Păunescu (deputat AUR) și Ștefan Mușoiu (deputat PSD). Dincolo de ironia redistribuirii mandatelor, Ialomița obține un procent de reprezentare de gen de 50%, performanță absolut spectaculoasă în politica românească, do­minată în proporție covârșitoare de către bărbați. În acest context, ziarul nostru a decis să ofere cititorilor un interviu comun, care să ofere șansa unei... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2021, 10:20 (6772 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Tâmplarul de pe Facebook

Tâmplarul de pe Facebook

A terminat un liceu tehnic. Dar a iubit de când se știe artele frumoase. Așa că în 1996 a decis să renunțe la slujbă și să trăiască din tâmplărie. Primul lucru ieșit din mâinile sale a fost tocul ușii. Acum este unul dintre cei mai căutați tâmplari din Slobozia. De la foișoare la scări interioare sculptate în lemn și de la mobilă la căsuțe pentru pisici, nimic nu îi e străin. Dacă nu credeți, îl găsiți la un click distanță căutând «Mobilier de grădină Gigi Iancu».

La un click distanță Pe domnul Gheorghe Iancu l-am găsit cu un simplu click. E acolo de când e Facebook-ul și dinainte de... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2021, 12:10 (5511 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Polițistul local agresor este cercetat penal

Slobozia vrea dreptate

Polițistul local agresor este cercetat penal

Modul în care instituțiile statului gestionează agresiunea comisă de polițis­tul local Tudor George asupra tinerei de 24 de ani din Slobozia evidențiază încă o dată anomaliile legis­lative în privința cercetării disciplinare a funcționarilor publici. Imediat după ce a fost agresată, fata a depus o plângere la Poliția Municipiului Slobozia. Dosarul penal deschis în această cauză împiedică însă Comisia de Disciplină întrunită la nivelul Poliției Locale Slobozia să deschidă o anchetă internă în legătură cu acest incident. Comisia poate face verifi­cările în acest caz abia după soluțio­narea anchetei penale. Până atunci, agentul agresor își poate exercita profesia, chiar dacă a încălcat preve­derile... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2021, 11:10 (6534 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marian Neacșu a demisionat din Consiliul Local Slobozia

Marian Neacșu a demisionat din Consiliul Local Slobozia

Marian Neacșu, Lucifer al politicii ialomițene și lider fără egal al PRO România Ialomița, nu mai este consilier local. Informația a fost făcută publică în cadrul unei ședințe «de îndată» a Consiliului Local Slobozia, desfășurată miercuri, 13 ianuarie 2021.

Adio și n-am cuvinte Marian Neacșu pune din nou punct carierei politico-administrative în Ialomița, demisionând din Consiliul Local Slobozia. Trist, am spune noi, în condițiile în care, încă din vremea campaniei de la Alegerile Locale, domnia sa elucubra despre interesul nemărginit pentru Slobozia și județul Ialomița... Demisia din... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2021, 18:10 (13731 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații Spitalului Slobozia cer «sporuri salariale» și «condiții decente de muncă»

Angajații Spitalului Slobozia cer «sporuri salariale» și «condiții decente de muncă»

Peste 50 de angajați ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia, membrii ai Sindicatului «Solidaritatea Sanitară», au organizat un protest în fața sediului Prefecturii Ialomița joi, 14 ianuarie 2021. Salariații și-au manifestat nemulțumirea față de condițiile în care sunt obligați să muncească.

«Vrem să fim respectați!» Salariații Spitalului Județean de Urgență Slobozia care au protestat, membri ai Sindicatului «Solidaritatea Sanitară», fac parte din categoriile de personal medical care nu au beneficiat de prevederile actelor normative referitoare la stimularea angajaților din sistemul... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2021, 17:15 (6002 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea

Schimb de gardă la firmele patronate de administrația județeană

Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea

Consiliul Județean Ialomița a găsit directori noi pentru Infrastructură Drumuri și Poduri SA și Drumuri și Poduri SA. Primul care își ia în primire postul este ex-primarul Sloboziei Alexandru Stoica, la Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Cristi Stan, directorul Drumuri și Poduri SA, a demisionat în luna decembrie 2020 și va fi înlocuit, începând cu luna februarie 2021, de către fostul viceprimar al Sloboziei, Rudolf Gradea. «Aceste schimbări sunt necesare pentru a dinamiza investițiile finanțate de către Consiliul Județean. Suntem direct interesați de buna funcționare și performanțele economice ale acestor firme!» a declarat Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița.

... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2021, 10:20 (18473 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

Centrele de vaccinare anti-COVID-19 din Slobozia sunt operaționale

Centrele de vaccinare anti-COVID-19 din Slobozia sunt operaționale

bonus: 300 de cadre medicale imunizate la Spitalul Slobozia

Primăria Slobozia a inaugurat la înce­putul acestei săptă­mâni centrele de vaccinare anti-COVID-19 din oraș. În incinta acestora se vor des­fășura etapele a 2-a și a 3-a ale imunizării populației îm­potriva noului Coronavirus. Estimările arată că în cea de-a doua etapă ar putea fi imunizați peste 20 mii de ialomițeni din oraș și comunele arondate Sloboziei. «Am pregătit aceste Centre în cele mai mici detalii pentru a corespunde metodologiei dispusă de Ministerul Sănătății!» a declarat Gigi Manea, viceprimarul municipiului Slobozia.

Pregătirile au intrat în linie dreaptă La nivelul județului... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2021, 10:20 (5413 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia va cheltui 13,9 milioane de lei pentru «creșterea capacității de gestionare a crizei sanitare COVID-19»

Ședința Consiliului Județean Ialomița

Spitalul Slobozia va cheltui 13,9 milioane de lei pentru «creșterea capacității de gestionare a crizei sanitare COVID-19»

Marți, 12 ianuarie 2021, Consiliul Județean Ialomița a aprobat în plenul unei ședințe extraordinare participarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia la realizarea proiectului «Creșterea capacității de gestionare a crizei sanitare COVID-19». Proiectul a fost aprobat cu unanimitate de voturi. Valoarea acestui proiect este de 13,9 milioane de lei, iar banii vor fi asigurați din fonduri europene.

Și mai mulți bani cheltuiți pentru siguranța noastră
Cel mai important proiect de hotărâre al ședinței a fost cel privind participarea Spi­talului Județean de Urgență Slobozia... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2021, 19:05 (9054 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Forțe proaspete pentru primăvară

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Forțe proaspete pentru primăvară

Cele 15 puncte acumulate în prima parte a sezonului nu au fost considerate suficiente. Prin urmare, conducerea Unirii a decis înlocuirea antrenorului Enache Costea cu Adrian Mihalcea, cel care revine astfel pe banca Sloboziei, după 6 ani. Mihalcea a condus primul antrenament din 2021, pe 6 ianuarie a.c., și a bifat primul meci amical, pe 9 ianuarie 2021. Având în vedere numele noului antrenor, suporterii așteptau întăriri serioase, dar campania de achiziții nu a rupt deocamdată gura târgului.

Au plecat 8, au venit 5 Lista disponibilizărilor a fost consistentă și a fost deschisă de ... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2021, 15:50 (3176 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă două noutăți la HCM Slobozia

Handbal, Divizia A, HCM Slobozia

Încă două noutăți la HCM Slobozia

bonus: Începe campionatul Junioarelor

După o scurtă vacanță, antrenorul Ghiță Irimescu a sunat adunarea luni, 4 ianuarie 2021, în vederea pregătirii celorlalte jocuri rămase de disputat în sezonul actual al Diviziei A. Între timp, lotul HCM Slobozia a ajuns la 15 jucătoare, îmbogățindu-se cu încă un portar și o jucătoare la linia de 9 metri.

Întăriri de la CSS Ploiești Cele două jucătoare vin de la CSS Ploiești, unde vor continua să activeze, cu dublă legitimare, în campionatul Junioarelor 1. Portarul se numește Cristina Antohe și a evoluat până acum exclusiv în handbalul prahovean, bifând câteva apariții și la senioare... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2021, 12:55 (4527 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Sorin Fuerea, noul director al ANIF Ialomița

Din ciclul «se întorc valorile acasă»

Sorin Fuerea, noul director al ANIF Ialomița

Sfârșitul de an 2020 l-a găsit pe consilierul județean PNL Sorin Fuerea puțin cam agitat, dat fiind faptul că, încă de la începutul lunii decembrie, ex-premierul Ludovic și-a înaintat demisia. Implicit, la rândul ei, prostata dlui Fuerea urma să elibereze tronul de adjunct la ANIF București. Bine, câtă legătură să existe între prostata liberalului Fuerea și adenomul fostului prim-ministru Orban? O întrebare bună la care doar fostul președinte PNL Ialomița și deputat fără mandat redistribuit Gheorghe Tinel ar putea să răspundă... Revenind la țevile de irigat din bătătura noastră, agitația Sorinului s-a manifestat din plin când, pe final de decembrie 2020, Fuerea al nostru (cu tot cu prostată!)... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2021, 13:10 (13520 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dispariție fulgerătoare: Primarul comunei Gura Ialomiței a murit pe patul de spital, răpus de un AVC

Dispariție fulgerătoare: Primarul comunei Gura Ialomiței a murit pe patul de spital, răpus de un AVC

Tragedie în comuna Gura Ialomiței. Primarul localității, Iulian Ionașcu, a murit în ziua de duminică, 10 ianuarie 2021, pe patul de spital. Edilul suferise un accident vascular cerebral.

Primarul avea doar 37 de ani Iulian Ionașcu se afla la primul său mandat, fiind ales primar al comunei Gura Ialomiței în urma Alegerilor Locale din 27 septembrie 2020. Acesta împlinise miercuri, 6 ianuarie a.c., vârsta de 37 de ani. Vineri, 8 ianuarie 2021, edilul a început să se simtă rău, fiind transportat la un spital din Constanța. În urma investigațiilor medicale, s-a stabilit că acesta suferise... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2021, 17:30 (21150 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sancțiuni disciplinare în cazul polițistului local care a agresat o tânără

Slobozia: Sancțiuni disciplinare în cazul polițistului local care a agresat o tânără

Reprezentanții Primăriei Slobozia au cerut Poliției Locale efectuarea unor cercetări disciplinare în cazul agentului acuzat că a agresat, în plină stradă, o tânără de 24 de ani din oraș. «O astfel de atitudine a angajaților Poliției Locale Slobozia este inacceptabilă!» este poziția oficială a primarului Sloboziei, Dragoș Soare, precizată într-un comunicat de presă.

Poliția Slobozia face verificări O anchetă penală se află în prezent în lucru după ce tânăra de 24 de ani care susține faptul că a fost agresată de polițistul local a sesizat organele judiciare. Se pare că, la rândul... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2021, 13:05 (31267 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății și-a asumat public distribuția vaccinului anti-COVID-19 în cutii de pizza: «Pledăm vinovați!»

Ministerul Sănătății și-a asumat public distribuția vaccinului anti-COVID-19 în cutii de pizza: «Pledăm vinovați!»

Joi, 7 ianuarie 2021, la 3 zile distanță după consumarea episodului cu vaccinul anti-COVID-19 distribuit în cutii de pizza la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Ministerul Sănătății a făcut un anunț public prin care își asumă responsabilitatea pentru această situație. «Pledăm vinovați, pentru viteză am deturnat câteva cutii din drumul lor către producătorii de pizza» este mesajul pe care oficialii instituției l-au postat pe rețelele de socializare.

Reacție publică Marți, 5 ianuarie a.c., în spitalele din Slobozia, Fetești și Țăndărei a început campania de vaccinare împotriva... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2021, 19:05 (5131 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, infectat cu SARS-CoV-2

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, infectat cu SARS-CoV-2

Printr-o postare publică pe o rețea de socializare, primarul Sloboziei, Dragoș Soare, anunță că a fost infectat cu virusul SARS-Cov-2, testul său fiind pozitiv încă de duminică, 3 ianuarie 2021. «Din păcate, în data de 3 ianuarie am fost confirmat pozitiv la testul pentru COVID-19, motiv pentru care sunt in izolare timp de 14 zile» precizează Soare. Primarul Dragoș Soare mai susține că a decis să se testeze după apariția câtorva «simptome ușoare». «Mă simt în continuare bine, starea mea de sănătate fiind una mai degrabă bună. Sper ca situația să nu se agraveze în zilele următoare, dar probabil că ce a fost mai rău a trecut» completează primarul Sloboziei.... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2021, 12:10 (7912 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

Cristi Stan își ia adio de la Drumuri și Poduri SA

Consiliul Județean Ialomița caută directori

Cristi Stan își ia adio de la Drumuri și Poduri SA

Consiliul Județean Ialomița caută directori noi pentru firmele pe care le patronează. Primul care urmează să fie înlocuit este Cristi Stan, directorul Drumuri și Poduri SA Ialomița. Acesta și-ar fi depus demisia la sfârșitul anului trecut și se află în preaviz. De asemenea, se caută un înlocuitor pentru Dan Anton, directorul Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Surse din cadrul instituției susțin că acesta va face un pas în spate, acceptând poziția de director adjunct al firmei.

Oamenii lui Victor Moraru
Schimbarea gărzii politice la Consiliul Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2021, 19:05 (11232 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Funcția trece, năravurile rămân!

Funcția trece, năravurile rămân!

De Bobotează 2021, tocmai când credeam că am scăpat de grija monitorizării cultului personalității, ne-am trezit pe email-ul redacției cu un vraf nou-nouț de fotografii. Am ales una, că ex-președintele Consiliului Județean Ialomița, recte Victor Moraru, nu mai are fotograf plătit din bani publici și unele poze sunt neclare. Ei, bine, ce ne spune nouă fotografia alăturată?! Întâi că funcția trece, pe când năravul de a te afișa public pe spinarea sărmanei Sara nu! Dar aceasta e o abordare ordinară și, fără îndoială, superficială a gestului domnului Moraru. Pentru că dincolo de această penibilă încercare de a reînvia pe cont propriu cultul personalității proprii se ascunde un om... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2021, 17:10 (9738 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, sub media națională a mortalității infantile

Ialomița, sub media națională a mortalității infantile

Organizația «Salvați Copiii» a dat publicității un raport cu privire la situația cazurilor de mortalitate infantilă în spitalele din țara noastră. Documentul oficial face referire și la cazurile înregistrate în județul nostru. Potrivit informațiilor, Ialomița se situează sub media pe țară în ceea ce privește cazurile de deces înregistrate în rândurile copiilor nou-născuți.

Realitatea din spitale Potrivit unui raport al Organizației «Salvați Copiii», rata mortalității înregistrată anul trecut în Ialomița a fost de 6,2‰. Analiza Organizației «Salvați Copiii» plasează Ialomița sub media... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2021, 13:20 (2317 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Polițist local, acuzat de agresiune asupra unei tinere de 24 de ani

La Slobozia ca nicăieri

Polițist local, acuzat de agresiune asupra unei tinere de 24 de ani

În seara zilei de luni, 4 ianuarie 2021, în jurul orelor 22,00, un polițist local aflat în afara programului ar fi agresat o tânără de 24 de ani. «A venit la mine cu o bâtă de 2 metri și m-a plesnit peste față fără motiv...» declară tânăra pentru ziarul nostru.

În plină stradă, fără motiv Tânăra de 24 de ani, agresată în zona MB6 din Slobozia, se plimba alături de alți trei tineri. Conform declarațiilor tinerei, la un moment dat a apărut un individ «trecut de 40 de ani, beat» care s-ar fi îndreptat către ea și ar fi lovit-o peste față fără nicio e explicație: «A venit la mine cu o bâtă de 2 metri și m-a plesnit peste față fără motiv... Nu îl cunosc și nu mă cunoștea! Era beat, se vedea pe el...»... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2021, 16:10 (53685 vizualizări - 85 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
237 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Polițiștii din Ialomița au descoperit la domiciliul a doi bărbați din Țăndărei 3 pistoale cu glonț și 42 de cartușe, în urma unor percheziții domiciliare pe linia deținerii ilegale de arme. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:20
(3127 vizualizări - 3 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru conectarea caselor de marcat electronice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că în Monitorul Oficial nr. 319 din 30 martie 2021 a fost publicat Ordinului președintelui ANAF nr. 435 din 25 ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:10
(4069 vizualizări - 2 comentarii)


Noile restricții de circulație introduse în Slobozia și alte 9 localități din Ialomița

Noile restricții stabilite la nivel central, privind circulația persoanelor în zilele de weekend și închiderea magazinelor și supermarketurilor la orele 18,00, vor intra în vigoare în 10 localități din ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 18:05
(10350 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna aprilie

Ialomițenii pot subscrie și în luna aprilie pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani, începând cu data de 1 aprilie ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 17:25
(3877 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 1 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9579, cu 67 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 16:20
(2331 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Maia și Urziceni

Accidente la Maia și Urziceni

Miercuri, 31 martie a.c., în jurul orei 9,15, salvatorii de la Detașamentul de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme și în urma ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 12:40
(2180 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: O tânără șoferiță a accidentat un pieton și a fugit de la locul accidentului

În seara zilei de marți, 30 martie a.c., în jurul orelor 22,30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin apel 112, de un bărbat în vârstă de 24 de ani, din comuna Făcăeni, cu privire la faptul ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 18:40
(2479 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 96 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 31 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9512, cu 96 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 17:20
(2957 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerea evaziunii fiscale, obiectiv important din Strategia ANAF 2021-2024

Având în vedere strategia ANAF pe termen mediu prin care și-a fixat ca și obiectiv important reducerea evaziunii fiscale și a economiei subterane, Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 15:20
(6749 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Petrecere privată, întreruptă de polițiști

În cursul zilei de luni, 29 martie a.c., polițiștii ialomițeni au întrerupt petrecerea privată organizată la locuința unui bărbat, de 35 de ani, din orașul Căzănești. La respectivul imobil au fost identificate ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 18:50
(2403 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 37 mii de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile  de verificare a modului în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. Astfel, au fost aplicate în total 133 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 18:40
(3465 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 74 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 30 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9416, cu 74 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 16:45
(3196 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Funcționari publici din Primăria Fetești, trimiși în judecată

Polițiștii anticorupție ai Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița au efectuat acte de urmărire penală la delegarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 21:05
(11023 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa la Fierbinți-Târg!

Pentru executarea lucrărilor de schimbare a tabloului de automatizare de la nivelul rezervorului de alimentare cu apă potabilă, de pe strada Gării, din orașul Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:55
(4365 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Pe parcursul sfârșitului de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:20
(3063 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 35600 de lei

Verificările desfășurate de polițiștii ialomițeni, în cadrul activităților de prevenire și limitare a infectării cu virusul SARS-CoV-2, au dus la identificarea și sancționarea a 149 de cetățeni care nu ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:15
(2256 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 38 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 29 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9342, cu 38 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 16:25
(3183 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Incendiu la un cabinet medical

Țăndărei: Incendiu la un cabinet medical

Pompierii militari din cadrul Gărzii de pompieri Țăndărei au fost solicitați sâmbătă, 27 martie a.c., în jurul orelor 14,15, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la un cabinet ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 12:40
(2298 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Și-a găsit sfârșitul într-o canalizare

Un bărbat de 60 de ani din Feteși a murit duminică, 28 martie a.c., după ce a căzut într-o canalizare. În ajutorul victimei s-au deplasat de urgență două echipaje de la Stația de pompieri Fetești cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2021, 22:20
(4578 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 28 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9304, cu 57 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2021, 16:50
(4133 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 27 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9247, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2021, 15:40
(4495 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Centru de vaccinare anti-COVID-19, deschis în cadrul Batalionului 113 Artilerie

Slobozia: Centru de vaccinare anti-COVID-19, deschis în cadrul Batalionului 113 Artilerie

Reprezentanții Batalionului 113 Artilerie din Slobozia au dat startul campaniei de vaccinare anti-COVID-19 pentru populația civilă. În cadrul instituției militare funcționează din această săptămânăun Centru ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 20:05
(3291 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 26 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9215, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 15:35
(3444 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi acordate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 30 de polițiști locali au acționat pentru verificarea  respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 14:35
(4636 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Peste 2000 de Cereri Unice de Plată depuse

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a făcut o primă centralizare a Cererilor Unice de Plată, depuse de fermieri în perioada 1-26 martie 2021. La nivelul țării, potrivit datelor oficiale, ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 14:10
(3934 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 25 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9168, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 15:30
(4048 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 600 kg de pește, confiscate

Ialomița: Peste 600 kg de pește, confiscate

Miercuri, 24 martie a.c., în jurul orelor 13,00, polițiștii din Platonești și Țăndărei au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul pisciculturii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 13:25
(3456 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cercetat penal pentru «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Țăndărei: Cercetat penal pentru «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

În cursul zilei de miercuri, 24 martie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat, în flagrant, în extravilanul orașului Țăndărei, un bărbat în vârstă de 27 de ani, din Fetești ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 13:10
(2479 vizualizări - 4 comentarii)


Razie de amploare și percheziții la Borănești și Coșereni

Razie de amploare și percheziții la Borănești și Coșereni

17 percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de joi, 25 martie 2021, pe raza comunelor Borănești și Coșereni, precum și una în București, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 12:50
(6832 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește Cereri de sprijin pentru schema de ajutor de stat «Servicii de silvomediu, servicii climatice și conservarea pădurilor»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că se primesc Cererile de sprijin pentru accesarea schemei de ajutor de stat «Servicii de silvomediu, servicii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 11:50
(8595 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...