Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

«Obiectivul: să încropim o echipă pentru Liga a II-a!»

Handbal, președintele HCM Slobozia Nicolae Goidea

«Obiectivul: să încropim o echipă pentru Liga a II-a!»

Handbalul a ținut capul de afiș în viața sportivă slobozeană într-o perioadă în care fenomenul a intrat în hibernare. HCM Slobozia va primi, în cele din urmă, finanțare pentru Liga Secundă în ședința Consiliului Local din 30 iulie 2020. Președintele Nicolae Goidea nu se arată prea entuziasmat de această perspectivă și atrage din nou atenția că lucrurile se petrec, chiar și la acest nivel, la spartul târgului. Goidea are, de asemenea, un mesaj categoric la adresa oamenilor politici care, voalat sau nu, și-au dat cu părerea despre echipă fără a fi tocmai în cunoștință de cauză...
-Domnule Goidea, așa cum speram cu toții, ședința Consiliului Local Slobozia va aduce, în sfârșit, finanțarea pentru echipă. Care vor fi obiectivele pentru acest sezon?... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2020, 10:55 (3466 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Un proiect de 25 milioane de euro pentru ADI Distribuție Gaze Ialomița Centrală

Reversul medaliei

Un proiect de 25 milioane de euro pentru ADI Distribuție Gaze Ialomița Centrală

La nivelul județului Ialomița există o Asociație similară ADI Ialomița formată din 8 localități. Scopul declarat al Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Distribuție Gaz Ialomița Centrală este acela de a accesa fonduri pentru extinderea rețelei de gaze naturale de-a lungul DN2A. Administrația Moraru a ignorat și, mai grav, a sabotat această Asociație care funcționează fără costuri. «Președintele Victor Moraru a refuzat să susțină eforturile noastre în condițiile în care l-am invitat să facă parte din această structură!» declară președintele Asociației, Ioan Martin.

Se poate și fără bani publici... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 17:40 (9616 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Bărăganul Ciulnița, campioană

Fotbal, Liga a IV-a

Bărăganul Ciulnița, campioană

Într-un fotbal amator tot mai greu de repus pe picioare, AJF Ialomița a găsit într-un final soluția pentru desemnarea campioanei județului. Forul condus de Vasile Bratu a organizat duminică, 26 iulie 2020, pe stadionul «1 Mai» un baraj între primele două clasate din Liga a IV-a: Bărăganul Ciulnița și Victoria Țăndărei. În condiții normale ar fi fost o sărbătoare a fotbalului ialomițean. Din păcate, pandemia a lăsat și aici tribunele goale, iar iubitorii fotbalului au ratat vizionarea unui meci frumos, cu 6 goluri spectaculoase...

Primă repriză, echilibrată Bărăganul Ciulnița a început... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 15:25 (5804 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Retrocedarea terenurilor se amână la nesfârșit

În Ialomița

Retrocedarea terenurilor se amână la nesfârșit

Procesul de retrocedare a terenurilor preluate abuziv de regimul comunist se desfășoară cu dificultate la nivelul ju­dețului Ialomița. Instituțiile publice cu atribuții în acest sens pasează responsa­bilitatea de la una la alta, fără a oferi o imagine clară asupra acestui demers. Singurele date concrete cu privire la situația terenurilor care trebuie retrocedate datează din anul 2015, când la nivel național s-a încheiat procesul de inventariere a suprafețelor în baza Legii nr. 165/2013. La momentul respectiv, Ialomița trebuia să pună în posesie 51141 hectare de teren. În prezent, niciuna dintre instituțiile cu atribuții în acest do­meniu nu-și asumă public prezentarea unei situații reale în ceea... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 14:10 (6733 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chiriașii Primăriei Slobozia sunt lăsați pe drumuri din cauza datoriilor

Chiriașii Primăriei Slobozia sunt lăsați pe drumuri din cauza datoriilor

Primăria Slobozia duce un adevărat război în instanță pentru recuperarea datoriilor acumulate de persoanele care locuiesc în locuințele sociale administrate de instituție. Doar în ultimul an, administrația locală a inițiat 23 de acțiuni prin care solicită evacuarea rău-platnicilor. Aceștia datorează aproximativ 80 mii de lei către municipalitate.

Marea evacuare Primăria Slobozia are în administrare aproximativ 100 de locuințe sociale, pe care le închiriază persoanelor cu venituri modeste. Cele mai multe din aceste locuințe se află în clădirea fostei Școli Nr. 13. Oamenii care locuiesc... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 11:05 (5493 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajată a Consiliului Județean Ialomița, infectată cu SARS-CoV-2

Angajată a Consiliului Județean Ialomița, infectată cu SARS-CoV-2

La sfârșitul săptămânii precedente, autoritățile sanitare din Ialomița au confirmat primul caz de COVID-19 la Consiliul Județean Ialomița. Este vorba despre o funcționară care a revenit din concediul pe care l-a petrecut la mare. Potrivit dispo­zițiilor trasate de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, femeia a fost transferată la spitalul suport COVID-19 din Fetești, iar membrii familiei sale au fost izolați la domiciliu. Tot la domiciliu a fost izolați și alți patru colegi de serviciu cu care angajata împărțea același birou. Mai mult, un nou caz de COVID-19 a fost înregistrat și la Detașamentul de Pompieri Urziceni, DSP Ialomița dispu­nând izolarea la domiciliu a 20 de subofițeri din cadrul... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 00:10 (7212 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiști detașați în Ialomița pentru susținerea examenului auto

Polițiști detașați în Ialomița pentru susținerea examenului auto

Trei angajați din cadrul Direcției Regim Permise de Conducere și Înmatriculare Vehicule București au fost detașați în această perioadă în județul Ialomița. Aceștia vor asigura buna desfășurare a probei practice a examenului pentru obținerea permisului de conducere. «Se fac demersuri pentru a suplimenta numărul de examinatori cu încă două persoane!» a explicat Tudorița Ionescu, subprefectul județul Ialomița.

Deficit de personal la SPCRPCIV Ialomița
Scandalurile de corupție, dar și detașările de personal din ultimele luni au diminuat considerabil numărul exa­minatorilor din cadrul... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2020, 15:40 (8834 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Fabrica de bani publici de la ADI Ialomița

Administrația Moraru a cheltuit 18 milioane de lei pentru fidelizarea administrațiilor locale

Fabrica de bani publici de la ADI Ialomița

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița finanțează de 3 ani, din banii publici alocați de către Consiliul Județean, investiții de mică anvergură în mediul rural. Mecanismul de finanțare, copiat după cel european, a permis administrației Moraru fidelizarea edililor locali. Totalul acestor investiții se ridică la peste 18 milioane de lei.

Investiții inutile pe bani publici ADI Ialomița este o structură inventată de către ex-președintele Silvian Ciupercă. Actualul președinte, Victor Moraru, a sesizat însă potențialul acestei «afaceri administrative» și a resuscitat-o... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2020, 10:55 (5432 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă mai bună la robinetele locuitorilor din Perieți

Apă mai bună la robinetele locuitorilor din Perieți

În timp ce majoritatea comunelor din Ialomița se confrută cu problema potabilizării apei, se pare că administrația locală din Perieți a reușit performanța de a le oferi cetățenilor apă cu adevărat potabilă. Astfel, au fost instalate o serie de filtre care să permită distribuirea apei în rețeaua pu­blică respectând parametrii de potabilitate impuși de legislația în vigoare.

Vești bune pentru locuitori Satul Misleanu, care aparține de comuna Perieți, este prima localitate în care a fost implementat noul sistem de potabilizare a apei distribuită de admi­nistrația locală în rețeaua publică... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2020, 16:50 (5588 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Pompierul privat Ionuț Gurău de la Ciochina

Pompierul privat Ionuț Gurău de la Ciochina

La Ciochina, în fosta remiză PSI, renovată pe banii autorităților locale, a apărut primul Serviciu pentru Situații de Urgență privat din Ialomița. Luni, 13 iulie 2020, primarul Vasile Câmpulungeanu a marcat festiv momentul. Unitatea are 8 angajați și deservește 10 loca­lități limitrofe. Însă povestea care merită spusă azi e cea a șefului acestui Serviciu, Ionuț Gurău.

Stop-cadru lângă mașinile de pompieri
Mașinile de pompieri sunt două. Una de 8000 de litri și și alta de 2500... Au sigla Cris Prev, unul dintre serviciile pentru situații de urgență private din țară. Pe lângă ele... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2020, 13:20 (10466 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectura Ialomița distribuie produsele oferite de Uniunea Europeană

Prefectura Ialomița distribuie produsele oferite de Uniunea Europeană

Programul Operațional Ajutorarea Persoanelor Defavorizate (POAD) este în curs de implementare în județul Ialomița. 26052 pachete cu alimente și 26052 pachete cu produse de igienă vor ajunge la beneficiarii de la nivelul județului, fiind distribuite de către Instituția Prefectului-Județul Ialomița, încă de săptămâna trecută.

Sprijin pentru persoanele nevoiașe Fiecare pachet cu alimente conține făină albă de grâu, mălai, paste făinoase, ulei, zahăr, orez, conserve cu carne de porc, carne de vită și pateu de ficat de porc, compot, gem de fructe normal și dietetic, și cântărește aproximativ... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2020, 17:05 (3356 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul României a plătit 13,6 milioane de lei pentru șomajul tehnic

În Ialomița

Guvernul României a plătit 13,6 milioane de lei pentru șomajul tehnic

În cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au dat publicității infor­mații cu privire la plata șomajului tehnic, de la începutul pandemiei de COVID-19 în țara noastră și până la finele lunii iunie 2020. Esti­mările arată că, în perioada aprilie-mai 2020, peste 10 mii de ialomițeni au fost în șomaj tehnic, la solicitarea angajatorilor acestora.

Fonduri pentru plata șomajului tehnic Estimările oficiale arată că la nivelul județului Ialomița există peste 40 mii de persoane angajate. Datele Agenției Județene pentru Ocuparea... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2020, 15:35 (5924 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Reporterul Moraru, pe urmele reporterului Mocioniu

Reporterul Moraru, pe urmele reporterului Mocioniu

Vi-l mai amințiți pe reporterul Adrian Mocioniu? În luna decembrie 2019, de pe peluza firmei GEL din Milano, acesta promitea slobozienilor apă potabilă până la sfâr­șitul lunii martie 2020. N-a fost să fie în mandatul lui, dar transmisiunea de-atunci l-a ambiționat pe Președintele Victor Moraru. Și uite-așa, la 6 luni distanță, acesta i-a luat locul pe Facebook, acolo unde toți oficialii care se respectă postează pe bani publici fanteziile lor electorale.

Ce face omul cu mâna lui
Sătul de incompetența reporterilor plătiți din bugetul județean exclusiv pentru mediatizarea... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2020, 11:10 (5212 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Reluarea competițiilor rămâne incertă

Scrimă

Reluarea competițiilor rămâne incertă

Portdrapel al sportului ialomițean, scrima nu va mai putea să ne onoreze în 2020 cu multitudinea de medalii și titluri naționale. Pandemia de coronavirus a bulversat total calendarul competițional și în această disciplină sportivă. Federația Internațională a amânat res­tartul competițional pentru 1 noiembrie și se pare că la fel va proceda și Federația Română de Scrimă. În aceste condiții, sabrerii mari și mici de la CSS și CSM Slobozia rămân cu armele în teacă. Profesorul Marin Cruțu, coordonatorul celor două secții de sabie, nu poate să ne dea răspunsuri concrete cu privire la viitorul apropiat, totul fiind învăluit în ceață. Totuși, de câteva zile, scrimerii slobozeni s-au întors la antrenamente... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2020, 17:10 (2801 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii DIICOT au sabotat «Dosarul Țăndărei»

Judecătorii mureșeni explică

Procurorii DIICOT au sabotat «Dosarul Țăndărei»

La 7 luni distanță de la achitările definitive din «Dosarul Țăndărei» de către Curtea de Apel Târgu Mureș, reprezentanții instanței au remis publicității un punct de vedere oficial în care explică detaliat motivele pentru care i-au lăsat în libertate pe cei 25 de inculpați ai cauzei. Reacția instanței survine unei serii de declarații pe care actuala conducere a DIICOT-Structura Centrală, prin vocea procurorului șef Giorgiana Hosu, le-a făcut în spațiul public și incriminează maniera în care a fost judecată cauza. Potrivit documentului redactat de Curtea de Apel Târgu Mureș, insuccesul anchetei aparține în totalitate organului de urmărire penală, adică DIICOT-Structura Centrală... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2020, 10:55 (6718 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Cine va înfrunta Steaua: Ciulnița sau Țăndărei?

Fotbal, Liga a IV-a

Cine va înfrunta Steaua: Ciulnița sau Țăndărei?

Comitetul Executiv al AJF Ialomița a stabilit modul în care se va încheia actuala ediție de campionat a Ligii a IV-a, întrerupt după 17 etape de pandemia de COVID-19. Astfel, pentru desemnarea noii campioane se va da baraj între locurile 1 și 2, ocupate de Bărăganu Ciulnița și Victoria Țăndărei. Ambele echipe au câte 38 de puncte. A fost singura soluție viabilă găsită de AJF, având în vedere timpul scurt rămas până la data de 27 iulie 2020, termenul limită fixat de FRF pentru încheierea campionatelor județene. Desigur, nu este soluția care să mulțumească pe toată lumea. În mod sigur există frustrări, cel puțin în tabăra celor de la Înfrățirea Jilavele, echipă care era pe locul 3, având doar 2... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2020, 18:10 (5169 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Unirea Slobozia nu scapă de baraj

Fotbal

Unirea Slobozia nu scapă de baraj

Meciul cu CSM Medgidia, jucat în turul campionatului pe 19 octombrie 2019, continuă să rămână un nod în gâtul Unirii Slobozia. Dacă elevii lui Enache Costea ar fi învis atunci, Unirea era acum cu arme și bagaje în Liga a II-a și făcea strategia pentru noul eșalon. S-a terminat, din păcate, 4-4, rezultat neverosimil, având în vedere superioritatea lotului slobozean. Galben-albaștrii au pierdut atunci 2 puncte mari pe care mai târziu au încercat să le recupereze la masa verde...

Neagu, mărul discordiei În minutul 85 al partidei cu Medgidia, la oaspeți intra tânărul Constantin... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2020, 17:25 (4399 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Participare record la Cupa «Pet Star»

Tenis de câmp

Participare record la Cupa «Pet Star»

Tenisul s-a întors, în sfârșit, pe arenele slobozene. Sâmbătă, 18 iulie 2020, a debutat Cupa «Pet Star», turneu ajuns la a X-a ediție adresat copiilor din categoriile de vârstă 10-12-14 și 16 ani. Vremea a ținut cu sportul, soarele verii încingând zgura. S-au încins spiritele și în tribune, acolo unde doi tați de fete s-au luat la sfadă pentru o banală minge, pe care unul dintre ei a văzut-o mușcând fileul. Așadar atmosferă de concurs în toată regula, cu toate că pandemia în plină derulare nu a mai permis vânzo­leala de altădată. Dorul de tenis a fost atât de mare încât la Cupa «Pet Star» s-au prezentat peste 130 de copii, participare record în istoria de 10 ani a acestei competiții. Au venit... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2020, 16:10 (3794 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Titularizare fără opțiuni

Ialomița: Titularizare fără opțiuni

Proba scrisă a examenului de Titularizare din acest an a fost stabilită pentru data de 29 iulie 2020. Cu toate acestea, cei peste 100 de candidați care s-au înscris în acest an la acest concurs nu au prea multe opțiuni în a ocupa un loc definitiv în Învățământ. Conform informațiilor care se regăsesc pe pagina de internet a Ministerului Educației, la nivelul județului Ialomița există un număr limitat de posturi definitive, pe perioadă nederminată. Restul sunt fie catedre incomplete, fie posturi în care viitorii profesori se pot angaja pe o perioadă limitată de timp. Indiferent dacă sunt permanente sau de scurtă durată, posturile sunt limitate în ceea ce privește diversitatea disciplinelor. Și anul... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2020, 15:35 (4569 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Fotograful Președintelui

Consilierii personali din Consiliul Județean Ialomița

Fotograful Președintelui

Administrația județeană cheltuie 52035 de lei lunar pentru «consilierii personali» ai Președintelui și vicepreședinților Consiliului Județean. La nivelul instituției sunt 6, însă schema este incompletă. Printre atri­buțiile oficiale ale consilierilor se numără și «participarea la manifestări științifice și profesionale în vederea desăvârșirii pregătirii profesionale». Cel mai vizibil dintre consilierii perso­nali este Dan Tudorache. Acesta este fotograful personal al Pre­ședintelui Moraru...

Consilierul-fotograf
Președintele Victor Moraru are... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2020, 11:05 (4848 vizualizări - 14 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
298 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Adam, la Slobozia

În perioada 5-11 noiembrie 2019, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi Hramului «Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil» al străvechiului așezământ ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2019, 18:15
(6911 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Învăț, știu să mă apăr!»

Miercuri, 30 octombrie a.c., Protopopiatul Slobozia, în colaborare cu Direcția Județeană de Telecomunicații Speciale Ialomiță a organizat acțiunea «Învăț, știu să mă apăr!». Evenimentul s-a desfășurat la ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2019, 18:10
(4320 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pentru un bărbat din Rădulești

Luni, 28 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 41 de ani, din Rădulești, și-ar fi agresat soția. În urma formularului de evaluare a riscului întocmit ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2019, 18:15
(5548 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Arestat pentru «efectuare fără drept de operațiuni cu articole pirotehnice»

Luni, 28 octombrie a.c., polițiștii au reușit identificarea unui bărbat, de 32 de ani, din Amara, pe numele căruia era emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost încarcerat în Penitenciarul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2019, 18:10
(4850 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara arestare


Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge, salvează o viață!»

Luni, 28 octombrie 2019, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, Protopopiatul Slobozia a organizat ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 17:20
(3301 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Avarie la conducta principală de alimentare cu apă

Pentru remedierea unei avarii pe conducta principală de alimentare cu apă, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, RAJA SA  a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 28 octombrie ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 16:25
(4755 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident rutier cu două victime

Un autoturism și două tiruri au fost implicate într-un accident de circulație, în dimineața zilei de 28 octombrie 2019, pe DN2, între localitățile Movilița și Sinești. În urma impactului dintre cele trei ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 12:21
(3450 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii au depistat în trafic un bărbat, de 32 de ani, din Alexeni, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității Sinești, deși avea permisul suspendat. Totodată, un alt bărbat, de 45 de ani ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:40
(2456 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 28 octombrie-1 noiembrie2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:35
(7783 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Produse contrafăcute

Joi, 24 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au acționat pe linia respectării legislației în domeniul protecției mărcilor și indicațiilor geografice ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:30
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»


Vineri, 25 octombrie a.c., la sediul Grădiniței cu Program Prelungit «Piticot» din Slobozia s-a desfășurat acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele Ioan Constantin ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:25
(5773 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Firmele de dezmembrări auto, controlate

Miercuri, 23 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, împreună cu polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:35
(3170 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalitățile cu lemne, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada 22 septembrie-8 noiembrie a.c., polițiștii de Ordine Publică din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu reprezentanți ai Direcției Silvice Ialomița desfășoară pe raza județului Ialomița o amplă campanie ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:20
(2604 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Europeană de Luptă Împotriva Traficului de Persoane»

Vineri, 18 octombrie a.c., Agenția Națională Împotriva Traficului de Persoane a organizat la București Conferința Națională pentru a marca «Ziua Europeană de Luptă Împotriva Traficului de Persoane». Scopul ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:05
(2301 vizualizări - 0 comentarii)


Un polițist ialomițean a devenit «Eroul de la Rădulești»

Agentul șef principal Dumitrache Gheorghiță a devenit «Eroul de la Rădulești», statut dobândit în urma salvării unei femei și a fiului acesteia din casa aflată în flăcări. În fapt, în seara când s-a petrecut ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:25
(4584 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Campania «Bucuria de a fi împreună-2019»

Sectorul Social-Misionar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, în colaborare cu Asociația Socio-Culturală «Matei Basarab» și Protopopiatele Călărași și Oltenița au organizat ultimele două acțiuni din ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:20
(2661 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de 19 ani din Gârbovi, arestat pentru «tâlhărie calificată»

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui tânăr, de 19 ani, din Gârbovi, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a emis un mandat de executare a pedepsei. Astfel, cel în ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:15
(3526 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi arestare


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului Analiză și Prevenire a Criminalității au desfășurat la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia activități de prevenire a delincvenței ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:10
(2785 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Eveniment caritabil «De la speciali la speciali»

Vineri, 25 octombrie 2019, începând cu orele 17,00, la Sala de spectacole a Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia se va desfășura spectacolul caritabil «De la speciali la speciali». Evenimentul va ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:05
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Camionagiu sancționat de polițiștii ialomițeni

Luni, 21 octombrie a.c., un bărbat, de 42 de ani, din Slobozia, a fost sancționat contravențional de polițiști, fiindu-i reținute plăcuțele cu numerele de înmatriculare. În fapt, bărbatul a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:25
(3405 vizualizări - 1 comentariu)


Moaștele Sfântului Nectarie, la Slobozia

Eveniment religios la Parohia «Sf. Dumitru» din Slobozia (Șoseaua Nordului). Cu ocazia Hramului Bisericii, în perioada 23-27 octombrie 2019, în incinta lăcașului de cult vor fi aduse Moaștele Sfântului ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:20
(4150 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție nr. 4 Coșereni au oprit pentru control, pe raza comunei Bărcănești, un autoturism condus de un bărbat, de 33 de ani, din București. În ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:15
(2993 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Fetești beat la volan, urmărit de polițiști

Sâmbătă, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 20,30, polițiștii feteșteni au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 24 de ani, din Fetești. În momentul în care s-au apropiat de conducătorul ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:10
(2950 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea de apă în Țăndărei și Fetești

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, diametrul de 110 mm, de pe strada Primăverii din orașul Țăndărei, RAJA SA a fost nevoită să furnizeze apă cu presiuni scăzute, marți, 22 octombrie ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:05
(4244 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic blocat între Slobozia și Drajna din cauza unui accident rutier

Cinci persoane au fost rănite, după ce mașina în care se aflau s-a lovit de un tir. Accidentul s-a petrecut în seara zilei de duminică, 20 octombrie 2019, pe șoseaua dintre Slobozia și Drajna. Victimele ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2019, 00:34
(7968 vizualizări - 0 comentarii)


Trei persoane, rănite într-un accident rutier între Slobozia Nouă și Iazu

Trei persoane au fost rănite după ce mașinile în care se aflau s-au ciocnit. Accidentul rutier s-a petrecut între Slobozia Nouă și Iazu, duminică, 20 octombrie 2019, în jurul orelor 11,00. Una dintre victime ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2019, 14:40
(4051 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți»

Vineri, 18 octombrie 2019, la nivel național s-a desfășurat «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți», acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:55
(2713 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist izbit frontal de o mașină în apropiere de Săveni

Joi, 17 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident produs pe Drumul Județean 201, în afara localității Săveni, soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:50
(4053 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziția «Bisericile din lemn din Bucovina istorică» la Muzeul Agriculturii

Marți, 22 octombrie 2019, începând cu orele 14,00, la Muzeul Național al Agriculturii se va inaugura Expoziția «Bisericile din lemn din Bucovina istorică». Cercetarea și conservarea acestei expoziții a ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:45
(3021 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 21-25 octombrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie elecrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:40
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...