Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-ACS Berceni 3-3

Punct salvat în ultima secundă

Partida dintre Unirea Slobozia și ACS Berceni a fost una dintre cele mai spectaculoase care s-au derulat pe «1 Mai» de la revenirea echipei ialomițene în eșalonul secund. S-a jucat multe minute cu garda jos, fazele s-au succedat rapid de la o poartă la alta, publicul a plecat mulțumit de ce a văzut dar nu și de rezultat. Ceva scîrție în angrenajul Unirii, iar neregulile trebuie depistate și reparate la timp...

Stan, vîrf de lance ACS Berceni a venit sîmbătă, 27 septembrie, la Slobozia cu moralul fortificat de cele 70 de minute foarte bune făcute la mijlocul săptămînii, în Cupă, cu ... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 14:25 (5946 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Reabilitarea digurilor, blocată instituțional

Ialomița: Reabilitarea digurilor, blocată instituțional

De mai bine de 2 ani, autoritățile județene din Ialomița încearcă să reabiliteze digurile care apără județul de revărsările apelor rîului Ialomița. În lungime totală de peste 40 kilometri, lucrările de reparație bat pasul pe loc din cauza unor derapaje instituționale, care pot fi depășite doar prin eforturi financiare supraomenești. Iar bani pentru diguri, administrația ialomițeană nu are niciodată...

Digurile noastre de toate zilele
Teoretic, configurația digurilor care apără județul de revărsările rîului Ialomița ar trebui schimbată în totalitate pentru că nu mai corespunde... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 13:20 (6551 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, SCM Craiova-CSM Unirea Slobozia 26-21 (12-11)

Experiența a făcut diferența

CSM Unirea Slobozia era conștientă că meciul de la Craiova va fi unul extrem de dificil. Întărită serios în vară, formația pregătită de Aurelian Roșca țintește în acest an cupele europene, obiectiv aflat la polul opus celui fixat handbalistelor de la Unirea. Prima repriză a partidei disputată sîmbătă, 27 septembrie, a fost una echilibrată. Unirea a dat o replică dîrză și a intrat la cabine avînd un handicap de doar un gol: Craiova-Slobozia 12-11. Lucrurile au arătat chiar mai bine în startul părții secunde, cînd Ana Maria Drăguț a izbutit să egaleze la 12. Oltencele și-au revenit însă repede și au demonstrat cît contează experiența acumulată în anii petrecuți în Liga Națională. Extrema dreaptă... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 12:10 (4948 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

La masă cu directorul Spitalului Județean...

La masă cu directorul Spitalului Județean...

Mîncarea de la spital e cea mai proastă din tot orașul! Bolnavii spun că e așa de cînd e lumea și va fi la fel pînă la sfîrșitul ei, că doar nimeni nu vine la spital ca să mănînce. Directorul Spitalului Județean de Urgențe din Slobozia susține însă că o poate mînca. La fel și angajații care o gătesc! Dacă el poate, putem și noi. Așa că am acceptat invitația la masă a managerului interimar al Spitalului Județean din Slobozia, Adrian Berbece.

Drumul spre iadul culinar e pavat cu bune intenții
Știți ori nu știți, la spital se poate mînca și dacă nu ești internat și bolnav. O masă... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 10:20 (8124 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Delta Tulcea-Viitorul Axintele 2-1

Au pierdut și la Tulcea

Chiar dacă a fost de un calibru diferit, confruntarea dintre Viitorul Axintele și Delta Tulcea s-a lăsat cu o nouă înfrîngere pentru echipa pregătită de Ion Nica. Evoluția alb-verzilor a fost una relativ bună în primele 50 de minute, ei chiar reușind să deschidă scorul în minutul 48 prin unul dintre cei mai în formă jucători, fundașul stînga Andrei Sava. Din păcate, bucuria nu a durat decît 2 minute. Dogaru a adus egalarea pentru dobrogeni, iar în minutul 70 experimentatul Nicu Crețu a înclinat definitiv balanța în favoarea Deltei. S-a terminat 2-1 pentru Tulcea, rezultat care duce Axintele pe locul 3, la 5 puncte în spatele liderului Juventus București. Campionatul este însă lung, iar promovarea... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 09:20 (5653 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pagube de 300 mii de lei pentru furturile de cale ferată din județ

Calea ferată, sub asediul hoților

Pagube de 300 mii de lei pentru furturile de cale ferată din județ

Într-un raport oferit publicității, CFR prezintă cheltuielile pe care le face compania pentru a înlocui componentele de cale ferată sustrase de hoții de fier. La nivelul județului Ialomița, între 2013 și 2014, operațiunea a costat peste 300 mii de lei. Într-un bilanț făcut public de reprezentanții Poliției Transporturi Feroviare Ialomița la începutul anului precedent se arăta că ponderea furturilor de pe liniile de cale ferată a crescut la nivel județean cu 4,8 procente.

Circulația feroviară, paralizată de hoți Potrivit reprezentanților Biroului de Presă al Companiei Națională de Căi... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 08:20 (7718 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Cupa «Satori» la prima ediție

Șah

Cupa «Satori» la prima ediție

Sportul minții începe să-și facă tot mai pregnant loc în preocupările copiilor și tinerilor. Lucru demonstrat și sîmbătă, 27 septembrie 2014, cînd la Clubul Tineretului din Slobozia s-a desfășurat Cupa «Satori», competiție de șah aflată la prima ediție, care s-a bucurat de o participare numeroasă a copiilor din mai multe localități ale județului. 42 de concurenți din Slobozia, Fetești, Săveni, Bordușani sau Giurgeni au luat în stăpînire tablele de șah, arătîndu-și măestria în mînuirea pionilor sau cailor. Concurenții au fost împărțiți pe patru categorii de vîrstă: 6-8 ani, 9-10 ani, 11-12 ani, 13-14 ani. Cei mai mulți șahiști s-au duelat în strategii la categoria 13-14 ani, unde au fost 16 combatanți... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 07:10 (9715 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Ciupercă vinde iluziile lui Dragnea

Zahăr electoral pentru edilii locali

Administrația Ciupercă vinde iluziile lui Dragnea

De 10 ani, investițiile realizate de administrațiile locale sînt plătite scump de către contribuabili. De la celebrele sisteme de apă și canalizare la unități de învățămînt și de la infrastructura rutieră la obiective edilitare realizate cu fonduri europene, totul s-a dovedit fie prea scump, fie de proastă calitate, fie nerentabil. Săptămîna trecută însă, președintele Silvian Ciupercă a decis să se lanseze într-o nouă aventură investițională. Ea se numește Programul Național de Dezvoltare Locală și poartă girul Ministerului Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, condus de Liviu Dragnea. Prin intermediul acestui program, administrațiile locale din Ialomița sînt invitate să investească... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 09:35 (7606 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Supralegiferare administrativă pentru deșeurile produse de ialomițeni

Cu legea pre lege călcând

Supralegiferare administrativă pentru deșeurile produse de ialomițeni

Începînd cu data de 4 iulie 2014, România are o lege suplimentară care suprareglementează serviciul de salubrizare al localităților din județ. Legea 99/4 iulie 2014 aduce modificări și completări Legii serviciului de salubrizare a localităților nr. 101/2006, însă nu precizează termenele pînă la care noile modificări vor intra în vigoare. În Ialomița, noile reglementări au fost aduse la cunoștință reprezentanților administrațiilor locale la începutul acestei săptămîni. Primarii se confruntă însă cu probleme mai grave și cred că noile reglementări legislative trebuie să mai aștepte.

O lege mai europeană decît Coana Europa... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 09:05 (7006 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul de Manhattan

Feisbuc administrativ

Senatorul de Manhattan

Un studiu al nu mai ținem minte căror specialiști în Sociologie a confirmat că fotografiile postate pe Facebook de utilizator au darul de a-i neferici pe cei care le văd. Explicația e simplă, susțin autorii studiului. Oamenii conștientizează că nu vor ajunge niciodată unde au ajuns postacii și trăiesc un sentiment de neîmplinire. Iată de ce am ales pentru această săptămînă să mediatizăm o fotografie dintr-un lung șir pe care senatorul PSD de Ialomița, Marian Pavel, a ales să îl impartă cu electoratul său virtual...

Un pepenar la New York
Despre senatorul Marian Pavel, pînă mai... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 08:05 (10901 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

IONUȚ POPESCU, directorul «glonț»

Descentralizații noștri cei de toate zilele

IONUȚ POPESCU, directorul «glonț»

Continuăm seria dedicată șefilor de instituții descentralizate cu directorul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, Ionuț Popescu. Aflat în fruntea instituției de aproape 2 ani, descentralizatul nostru s-a remarcat prin eficiența cu care rezolvă treburile instituției înainte de prînz. Nici n-ar putea fi altfel, pentru că PSD l-a importat pe directorul ANIF Ialomița din mediul privat, unde, e lucru știut, eficiența e un criteriu de bază.

Un director fără pedigree social-democrat Despre Ionuț Popescu vorbesc mai mult angajații decît realizările personale în fruntea instituției... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 07:25 (14879 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia replantează arbori seculari

Primăria Slobozia replantează arbori seculari

Acuzată că taie ilegal arborii din parcuri, Primăria Slobozia a schimbat macazul. Acum arborii seculari sînt smulși din pămînt și replantați în parcul de est al orașului. În felul acesta, susține primarul Alexandru Stoica, «legea este respectată!». În parcul respectiv însă, doi dintre stejarii smulși din rădăcini de angajații DADP se usucă. Iar alții, încă nesmulși, se pregătesc să devină lemne de foc...

Cine n-are DADP, să-l ia pe al nostru
De ani buni, Direcția de Administrare a Domeniului Public taie arborii din parcurile Sloboziei conform bunului plac al angajaților și «indicațiilor... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 16:40 (24297 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«M-au operat, dar tumoarea e tot în mine!»

O slobozeancă acuză sistemul medical

«M-au operat, dar tumoarea e tot în mine!»

Derapajele din întreg sistemul medical românesc sînt tot mai numeroase. Mărturiile pacienților despre modul în care sînt tratați de medici sînt cutremurătoare. Cazul Mădălinei Colesnicenco, de 51 de ani, din Slobozia, este similar cu alte cîteva mii care se petrec zilnic în spitalele din țara noastră. De aproape un an, femeia încearcă să afle ce boală are și de ce a trebuit să plătească 13000 de lei pentru o operație... Femeia reclamă faptul că medicii care ar fi trebuit s-o vindece i-au pus un diagnostic eronat și că a fost supusă unei intervenții chirurgicale inutile. A cerut explicații tuturor specialiștilor care au tratat-o, însă răspunsurile întîrzie să apară.

Joaca de-a pacientul... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 14:50 (9803 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspiciuni de evaziune fiscală la Amonil Slobozia

Suspiciuni de evaziune fiscală la Amonil Slobozia

Trasă pe «linie moartă» și cu bunurile vîndute la bucată de Fiscul ialomițean, SC Amonil SA Slobozia a intrat în atenția organelor de cercetare penală. La sesizarea reprezentanților Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, societatea este acuzată de evaziune fiscală. Toate acestea întrucît reprezentanții firmei au refuzat să contribuie la bugetul consolidat al statului cu suma de 700 mii de lei, reprezentînd contravaloarea stopajului la sursă...

Dosar penal la Amonil Din defuncta SC Amonil SA Slobozia a mai rămas o instalație care se chinuie, de 3 ani, cu eforturi zadarnice... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 13:30 (10862 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Cupa României, Viitorul Axintele-CFR Cluj 0-2

Sărbătoare în alb și verde

Baloane, role de hîrtie, fete frumoase și tribune pline de spectatori care n-au pregetat în repetate rînduri să-și susțină la unison echipa favorită. Sărbătoare în alb și verde la Axintele încălzită de un soare puternic pregătit să dea o ultimă lovitură toamnei. Axintenii s-au pregătit cum se cuvine pentru ziua de miercuri, 24 septembrie 2014, una importantă în istoria localității. A fost ziua în care Viitorul a intrat în fotbalul mare, o dată cu accederea în șaisprezecimile Cupei României. Cele întîmplate pe stadionul comunal din Axintele sînt, de altfel, rezumate în declarația oferită la finalul meciului de Vasile Miriuță, antrenorul echipei vizitatoare, CFR Cluj, locul 2 în primul eșalon: ... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 11:15 (6518 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Circuitul bunurilor sechestrate

Holdingul Vlase, protejat de Codul Fiscal

În timp ce micii administratori de firme din Ialomița sînt executați pînă la ultimul leu de Fisc, marile firme beneficiază de reinterpretarea legii pentru a-și continua afacerile fără probleme. Un caz «de manual», relatat pe surse din interiorul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, demonstrează cum se face circuitul bunurilor executate silit în cadrul Holdingului Vlase. 4 automobile puse sub sechestru, aparținînd unei societăți falimentare din cadrul grupului, au fost achiziționate prin licitație publică de către o altă entitate comercială, aflată sub aceeași umbrelă!

Misterele Codului Fiscal... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 09:20 (20415 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Infrastructura feroviară județeană așteaptă vremuri mai bune

Sistemul feroviar, în derivă

Infrastructura feroviară județeană așteaptă vremuri mai bune

Deși există destul loc pentru mai bine, oficialii CFR de la București dau asigurări că, deocamdată, șinele care tranzitează județul de la un capăt la altul «corespund cerințelor de siguranță». Mai mult, se fac eforturi pentru reabilitarea punctelor vulnerabile, cum este cazul liniilor dintre stațiile Căzănești-Andrășești sau Țăndărei-Movila. De reparații va beneficia și podul CFR dintre gările Slobozia Veche-Ciulnița. Lucrarea, în valoare de 1,5 milioane lei, a debutat la începutul lunii septembrie și se va încheia în decembrie. Între realitatea prezentată în hîrtiile oficiale și cea văzută prin ochii călătorilor există însă o discrepanță uriașă. Potrivit oamenilor, starea căii ferate din Ialomița... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2014, 13:10 (6048 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

URBAN este «cămătarul» orașului Slobozia

URBAN este «cămătarul» orașului Slobozia

Un slobozean acuză Urban de «cămătărie». Potrivit declarațiilor acestuia, pentru o datorie de 2300 de lei, SC Urban SA a încasat de la acesta, în decurs de 2 ani, peste 3300 de lei. Diferența de sumă rezultă din distribuirea defectuoasă a plăților lunare. Concret, angajații SC Urban sînt instruiți să acopere întîi datoriile restante. În acest fel, debitele curente se transformă, pe parcursul «angajamentului de plată» în debite restante, generînd noi penalități și restanțe. «În felul ăsta, ești dator la ei toată viața!» explică slobozeanul Romeo Pascu.

Povestea fiecărui slobozean
... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2014, 15:20 (8102 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Descătușare

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-FC Balotești 4-0

Descătușare

Unirea Slobozia ne-a adus aminte, în sfîrșit, de echipa care în sezonul trecut speria granzii. După un start de campionat ezitant a venit și ziua descătușării. S-a întîmplat sîmbătă, 20 septembrie 2014, în jocul cu nou promovata FC Balotești. În afara lui Hristu Chiacu pe foaia de joc, ilfovenii nu au arătat mare lucru, partida fiind la discreția Sloboziei. După cele 90 de minute, grijile lui Mihalcea s-au spulberat cel puțin într-o privință: avem atac!

Repriza lui Tănasă
Intențiile clar ofensive ale lui Mihalcea au fost trădate încă din startul jocului. Unirea a pornit cu doi... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2014, 11:45 (6992 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Avocatul Gabriela Petre este nevinovată!

Agenția Națională de Integritate a fost din nou înfrîntă

Avocatul Gabriela Petre este nevinovată!

La începutul anului 2011, avocatul Gabriela Petre, la acel moment consilier local din partea PD-L, a fost implicată într-un scandal public în urma căruia și-a pierdut calitatea de oficial local. La mai bine de 3 ani distanță, Gabriela Petre face public un răspuns al Parchetului de pe lîngă Curtea de Apel București, prin care acesta dispune «clasarea cauzei». Dovada prezentată de Gabriela Petre anulează încă o evaluare a Agenției Naționale de Integritate, solicitată la momentul respectiv de către ex-prefectul Mădălin Teculescu să se pronunțe cu privire acuzația de «conflict de interese».

ANI a greșit din nou... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2014, 11:10 (11581 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Biblioteca Județeană Ialomița: «Școala Altfel», proiect educațional inedit

În perioada 2-6 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează «Școala Altfel», un parteneriat școală-bibliotecă. Evenimentul presupune organizarea de activități precum vizitarea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:14
(9343 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției la Stelnica

Peste 85 de persoane au fost legitimate joi, 29 martie a.c., în cadrul unei acțiuni derulate de polițiștii Secției de Poliție Stelnica în colaborare cu agenții posturilor de poliție arondate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:01
(12999 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Miercuri, 28 martie a.c., o femeie din comuna Gheorghe Doja a decoperit în propria curte un pistol. Ea a sunat de urgență la Poliție. Femeia efectua lucrările agricole de primăvară în curte. Ea a descoperit ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:42
(13431 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație: Elevii ialomițeni iau lecții de prim-ajutor

Săptămîna viitoare va debuta într-un mod inedit pentru elevii din întreaga țară. Ei vor merge la «Școala Altfel». În cadrul acestui program, timp de șapte zile, școlarii vor participa la activități extracurriculare ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:39
(6426 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Vineri, 30 martie a.c., președintele PP-DD, Dan Diaconescu, vine în Piața Revoluției din Slobozia pentru a se întîlni cu simpatizanții săi din tot județul Ialomița. Dan Diaconescu va ajunge în Piața Revoluției ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:35
(23278 vizualizări - 23 comentarii)


Ialomița: Inspectorii DSVSA, controale înaintea Sărbătorilor Pascale

Pentru a preveni toxiinfecțiile alimentare de Paște, inspectorii Direcției Sanitar-Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița și-au intensificat controalele. În special, inspectorii DSVSA verifică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:26
(7692 vizualizări - 1 comentariu)


Mărculești: Proiectil descoperit în mijlocul cîmpului

Plecat la muncile agricole, un bărbat din localitatea Mărculești a decoperit pe cîmp un proiectil neexplodat. Panicat, omul a sunat de urgență la 112. Elementul de muniție avea un diametru de 120 de milimetri ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:22
(8800 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: RAJA întrerupe furnizarea apei potabile joi, 29 martie 2012!

«Miercuri, 29 martie, în intervalul orar 9,00-18,00 se va întrerupe furnizarea apei potabile în orașul Țăndărei» informează reprezentanții societății furnizoare de apă potabilă în localitate, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:15
(8854 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de Paști la Muzeul Județean Ialomița

Luni, 2 aprilie a.c., începînd cu orele 13,00, Muzeul Județean Ialomița vernisează expoziția «Lumina Învierii. Tradiție și cultură religioasă în Bărăganul ialomițean». Expoziția se înscrie într-un program ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:02
(7403 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Hai pe net! 2012», campanie lansată de Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, partener al Consorțiului Alianța Digitală pentru România, lansează, în perioada 26-30 martie 2012, Campania «Hai pe net! 2012». Activitățile aflate în organizarea ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:58
(7457 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: A furat din curtea consăteanului

După ce în perioada 9-26 martie 2012 a furat mai multe bunuri din locuința unui bărbat de 36 ani, din Ciulnița, un bărbat de 47 ani a fost identificat și prins de polițiști. Hoțul, consătean cu victima ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:56
(9709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Ialomița: Hoți de fier vechi

Marți, 27 martie a.c., polițiștii din Țăndărei au prins pe raza de competență doi bărbați de 38, respective 47 ani. Cei doi, domiciliați în Fetești, se deplasau cu două căruțe în care transportau peste ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:55
(9015 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor și jandarmilor

Marți, 27 martie, în intervalul orar 15,00-17,00, polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(8857 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pescari fără autorizație, prinși

Doi tineri de 21, respectiv 26 ani, ambii din Fetești, au fost prinși marți, 27 martie a.c., de către polițiști în timp ce pescuiau pe brațul Borcea. Cei doi s-au folosit de o ambarcațiune de tip lotcă ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(9476 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:25
(8606 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează asupra înșelăciunilor din mediul rural!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația asupra pericolului de înșelăciune. Este vorba despre un mod de operare extrem de periculos și aplicat cu succes în cazul bătrînilor din mediul rural. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:13
(8264 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru raportarea anuală a persoanelor juridice aflate în lichidare

Vineri, 30 martie 2012, este data limită pînă la care persoanele juridice aflate în lichidare pot depune raportarea anuală la administrațiile financiare teritoriale. Obligația se aplică societăților comerciale ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:11
(13701 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident într-o intersecție

Luni, 26 martie a.c., la Țăndărei s-a produs un accident de circulație cu o victimă. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un bucureștean, de 36 ani, se deplasa la volanul unei autoutilitare, în ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:07
(9770 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Trei saci cu sturioni, confiscați

Luni, 26 martie, polițiștii au prins, la Făcăeni, doi bărbați de 32, respectiv 60 ani, domiciliați în Bordușani, care se deplasau cu o căruță. În vehiculul celor doi, polițiștii au găsit trei saci cu pește ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:04
(9833 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Doi bărbați de 29 și 35 ani, ambii din Slobozia, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor, luni, 26 martie, de către un bărbat din Gheorghe Lazăr, care ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:03
(10133 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi fără permise, la volan

Un bărbat de 63 ani, din Fetești, a fost oprit de polițiști luni, 26 martie, în trafic, în comuna Stelnica, în timp ce conducea un autovehicul. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit cp ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:01
(7229 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Clinică medicală angajează asistent medical cu experiență în recoltare și reprezentant medical pentru punctul de lucru din Slobozia
CV-urile vă rugăm să le trimiteți ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 10:12
(9183 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Un bărbat de 34 ani, din Căzănești, a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină ce figura urmărită internațional în bazele de date ale Interpolului. S-a întîmplat vineri, 23 martie, cînd polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:31
(9538 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu mașina într-un panou publicitar

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 23/24 martie, la Slobozia, în jurul orei 03,00, s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Potrivit polițiștilor, un tînăr de 21 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:22
(8984 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 12 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 56000 lei

În perioada 23-26 martie, polițiștii rutieri au sancționat neregulile comise de șoferi pe șoselele județului prin aplicarea a peste 270 amenzi, retragerea a 5 certificate de înmatriculare, alți 12 șoferi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:18
(10704 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru infracțiuni rutiere

Vineri, 23 martie, un bărbat de 37 ani a fost prins și încarcerat. Pe numele acestuia Judecătoria Ploiești a emis un mandat de executare a pedepsei de 4 ani închisoare pentru o infracțiune la regimul circulației ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:03
(9793 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: A furat din curtea unui consătean

Polițiștii anchetează un tînăr de 26 ani, din Traian, pentru furt. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor vineri, 23 martie, cînd un bărbat de 32 ani din localitate a anunțat polițiștii că din curtea ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:33
(7978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian furt


Adăpost de animale cuprins de flăcări la Ion Ghica, furaje arse la Fetești

În după-amiaza zilei de duminică, 25 martie a.c, un adăpost de animale al unui cetățean din satul Ion Ghica a fost cuprins de flăcări, după ce proprietarul a aprins un foc în curte și l-a lăsat nesupravegheat ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:13
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

Un tînăr prahovean, de 23 ani, conducător al unui autoturism, a fost oprit în trafic de polițiști pentru un control de rutină. Verificările ulterioare au demonstrat că tînărul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:11
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 114 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 26 martie 2012, sînt disponibile 114 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:10
(8160 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...