Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Junioarele II rămîn pe locul IV

În perioada 9-11 decembrie, în Sala Sporturilor din Slobozia s-a desfășurat al III-lea turneu al Campionatului de Handbal Feminin adresat Junioarelor II, seria C. Debutante în acest an, la categoria respectivă, elevele lui Marian Simion au etalat un joc promițător în ciuda rezultatelor obținute: o victorie, 3 înfrîngeri și un succes la masa verde. În prima zi a competiției, CSS Slobozia a pierdut greu, scor 26-28, cu Nova Force Giurgiu. A urmat sîmbătă, 10 decembrie, o victorie muncită cu LPS Academica Focșani, scor 19-15. În aceeași zi, slobozencele au pierdut în fața liderului detașat al seriei C, LPS Brăila, cu 14-30. Tot cu înfrîngere, dar cu o evoluție per ansamblu bună, au încheiat turneul... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2011, 16:30 (16357 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Uniforma Colegiului, accesoriu pentru petrecerile sexy-veteranilor

Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, în linia scandalurilor din învățămînt

Uniforma Colegiului, accesoriu pentru petrecerile sexy-veteranilor

Un mail remis redacției atrage atenția asupra unei similitudini izbitoare între pozele făcute de Andreea Bododel la liceul Decebal din Constanța și elevele de clasa a XII-a ale Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia. Întrucît ne repugnă ipocrizia (și nu credem în înfierarea proletară a derapajelor adolescentine), singura noastră întrebare către agoră e: cine pe cine a imitat?!

Imitatio Bododel
Pentru că nu-l puteau asculta pe călugărul Thomas a Kampis la o petrecere de veterani, elevele de clasa a XII-a ale Colegiului Național «Mihai Viteazul» au imitat-o pe anonima Bododel, sexy-eleva care a pozat pe catedră mai deunăzi la Liceul «Decebal» din Constanța.... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2011, 14:23 (266833 vizualizări - 167 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Camătă la Urziceni

Cămătăreasa șefă Adriana Simion, arestată

Încet dar sigur, polițiștii ialomițeni scot la iveală cele mai răsunătoare cazuri de camătă. O femeie din Urziceni a fost arestată zilele trecute pentru că avea aceaste îndeletniciri. Asta după ce o altă rețea de cămătărie a fost destructurată în urmă cu cîteva luni...

Urziceni, orașul cămătarilor declarați
La sfîrșitul lunii octombrie, fostul șef al Poliției Urziceni era reținut de procurori pentru implicarea în diverse activități de camătă și șantaj. De fapt, 11 indivizi din Urziceni erau reținuți pentru violare de domiciliu, lipsire de libertate în mod ilegal, șantaj, distrugere, tentativă de omor, favorizarea infractorului, mărturie mincinoasă, fals în înscrisuri... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2011, 14:11 (14267 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Previziuni astrale pentru 2012

Previziuni astrale pentru 2012

prima parte

Horoscopul pe anul 2012 este o hartă a Cosmosului care ne permite să vedem destinul prin pozițiile planetelor.
Într-adevăr, arta de a face previziuni solicită cercetare extrem de amănunțită; nu poate fi clarvăzător cel cu improvizație din unele lecturi.
Horoscopul este un fenomen universal în istoria omenirii, el se găsește în fiecare civilizație, deoarece permite de a prezice viitorul; de asemenea, pentru a afla o realitate despre trecut.
Horoscopul este de ajutor, este o realitate care depășește gîndirea omului ocupat zilnic cu diverse probleme. Este o modalitate de a gestiona viața mai convenabil, prin evitarea unor dispoziții negative care ne creează probleme mai tîrziu. În schimb... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2011, 12:38 (9804 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«O lecție care NU trebuie învățată»

Cinci ani de luptă împotriva violenței în familie

«O lecție care NU trebuie învățată»

Demarat în urmă cu 5 ani proiectul «Violența, o lecție care NU trebuie învățată» a reușit să atragă atenția autorităților și comunității. Miercuri, 30 noiembrie 2011, la Școala «Spiru Haret» din Țăndărei invitații celei de-a cincea ediții a acestui proiect au aplaudat la scenă deschisă sceneta care a ilustrat evenimentul. Anul acesta, lupta împotriva violenței în familie este susținută de către Asociația Femeilor «Pro Familia» și Protopopiatul Fetești.

Școala, ultimul bastion de luptă împotriva violenței
Miercuri, 30 noiembrie, școala «Spiru Haret» din Țăndărei, în colaborare cu asociația femeilor «Pro Familia» au organizat o acțiune de susținere a luptei împotriva violenței... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2011, 11:40 (20687 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«ASIROM refuză plata unor daune legale de 60 mii de lei!»

După 10 ani pierduți prin instanțe și 70 de termene de judecată, Ionel Dumitru acuză

«ASIROM refuză plata unor daune legale de 60 mii de lei!»

În aprilie 2002, în urma unui nefericit accident auto, Ionel Dumitru și-a pierdut fiul. După 10 ani de procese, zeci de termene de judecată și mai multe strămutări, Ionel Dumitru obține, din partea unei instanțe din Mizil, dreptatea. Potrivit art. 178, alin. 2 din Codul Penal, Daniel Dumitru a fost ucis din culpă, iar vinovatul, «Marian Prodan, în solidar cu asiguratorul de răspundere civilă, SC ASIROM SA Slobozia are obligația de a despăgubi partea civilă, respectiv pe Dumitru Ionel, cu 50 mii de lei, despăgubiri materiale și 10 mii de lei, daune morale». De atunci și pînă în prezent Ionel Dumitru continuă să-și caute dreptatea, iar asiguratorul, ASIROM Slobozia, refuză plata daunelor stabilite... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2011, 06:16 (22867 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Street dance rural made in Mihail Kogălniceanu

Street dance rural made in Mihail Kogălniceanu

De doi ani încoace, drumul deschis de Costel Busuioc a fost tranformat în autostradă, iar televiziunile nu se mai satură să facă puncte de rating din talentul și lacrimile noastre. Există însă și tineri care refuză cele 15 minute de celebritate și trăiesc doar pentru bucuria pe care le-o aduc celor apropiați. Noi i-am cunoscut la Mihail Kogălniceanu, unde au revoluționat bătrîna scenă comunistă a Căminului Cultural cu un spectacol de 1 Decembrie altfel decît milioanele de versiuni edulcorate ale Cîntării României desfășurate în ultimii 22 de ani pe tot cuprinsul patriei.

Ce n-a văzut Ziua Națională de cînd e ea
Sala Căminului Cultural din comuna Mihail Kogălniceanu e... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2011, 13:30 (15619 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Topul primilor 10 politicieni ialomițeni

După 20 de ani de politică locală

Topul primilor 10 politicieni ialomițeni

În urmă cu aproape o lună, ziaristul Enciu Bobîrniche a lansat primul volum al cărții sale, «De la Ceaușescu la Băsescu, 20 de ani viață politică ialomițeană». Cu prilejul lansării, acesta s-a declarat dezamăgit de faptul că, în viața politică locală, nu mai există «politicieni adevărați». Această declarație a declanșat în rîndurile cititorilor noștri un proces de introspecție colectivă. Și iată, după o lună de sondaje riguros încrucișate, studii de piață și zeci de baze statistice consultate, sîntem în măsură să vă oferim un top al primilor 10 politicieni ialomițeni din toate timpurile. Vorbim de timpurile astea pe care le trăim, căci în istorie tare ne e teamă că nu va accede niciunul, indiferent... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2011, 08:44 (22730 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Registrul Auto Român a mărit birurile pentru reparațiile auto

Ialomița: Registrul Auto Român a mărit birurile pentru reparațiile auto

O reglementare intrată în vigoare la 1 octombrie mărește de pînă la 20 de ori valoarea autorizațiilor pentru reparațiile auto. Patronii susțin că reglementarea este abuzivă și discriminatorie. În Ialomița, doar un sfert dintre service-urile auto sînt autorizate. În ultimul an, RAR Ialomița nu a reușit să blocheze activitatea niciunui service auto care funcționează ilegal...

Service-urile auto, obligate să plătească pentru fiecare marcă
Începînd cu 1 octombrie 2011, Registrul Auto Roman a hotărît, prin aprobarea Consiliului, acordarea autorizației diferențiată pe mărci și activități service-urilor auto care doresc să-și continue activitatea. Concret, pentru fiecare marcă... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2011, 11:15 (21638 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jaf ca-n codru săvârșit de angajații Primăriei Fetești

Livada cu peri a fost defrișată

Jaf ca-n codru săvîrșit de angajații Primăriei Fetești

La Fetești, orașul primarului liberal Gheorghe Catrinoiu, moș Crăciun a ajuns deja. Desigur, nu pentru săracii localității, ci pentru angajații Primăriei...

Un contract de sponsorizare cît un sac de jucării
La începutul lunii precedente, Primăria Fetești a intrat în posesia unui contract de sponsorizare. Cadoul, unul neobișnuit ce-i drept, a constat în puțin peste 384 metri cubi de lemn. Care lemn, potrivit contractului de sponsorizare, urma să fie distribuit persoanelor care beneficiază de ajutoare sociale. Sponsorizarea a fost realizată de Klevek Factory SRL, firma locală de conserve și compoturi, iar Consiliului Local Fetești i-a revenit obligația «să folosească bunurile... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2011, 18:26 (27341 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chemgas Holding a executat Combinatul Chimic până la ultima conductă

Amonil a pierdut ultimele active

Chemgas Holding a executat Combinatul Chimic pînă la ultima conductă

După ce a fost transformat doar în procesator de gaze prin executare silită, Amonil este pe cale să piardă și ultimele active aflate în proprietatea sa. Este vorba despre stația de captare apă de la Modelu și nu numai.
Declinul Amonil a început în ianuarie 2009, moment în care Riverside Development LTD a devenit oficial concesionarul creanței de 53,8 milioane lei, pe care Amonil o deținea la Distrigaz Sud. În decursul a cîtorva luni, Combinatul Chimic de la Slobozia a fost executat silit în mai multe rînduri, devenind actual doar simplu procesator de gaze pentru InterAgro. Dar asta este istorie!
La jumătatea lunii noiembrie 2011, Consiliul de Administrație a fost informat cu privire la licitația... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2011, 18:16 (17896 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Olaru-președinte, Lungu-secretar

Medicii ialomițeni și-au ales conducerea

Olaru-președinte, Lungu-secretar

Alegerile pentru structura de conducere a Colegiului Medicilor Ialomița au fost validate. Noul președinte a fost ales, vicepreședinții de asemenea. Și, așa cum toată breasla medicală se aștepta, funcțiile de conducere au fost ocupate nu de cine a întrunit cele mai multe voturi, ci de cine s-a considerat...

Olaru, președintele doctorilor ialomițeni
În perioada 9-11 noiembrie 2011, 27 de medici ialomițeni și-au adjudecat diferite funcții în structura de conducere a Colegiului Medicilor Ialomița. Asta întrucît în cele trei zile medicii ialomițeni au votat în cadrul scrutinului regulamentar de alegeri. Iar prezența la vot a fost impresionantă! Din cei 303 doctori cu drept... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2011, 09:46 (44779 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

SPORT

«La început am fost privit cu neîncredere... Acum lucrurile s-au schimbat!»

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia, antrenorul Ion Ionescu

«La început am fost privit cu neîncredere... Acum lucrurile s-au schimbat!»

Unirea Slobozia zburdă în Campionat și este tot mai aproape de Liga a II-a. Mai e drum lung pînă acolo, dar semnele indică faptul că poate fi parcurs fără mari opreliști. Printre «vinovații» care au generat această desfășurare foarte bună a forțelor se găsește, la loc de frunte, profesorul Ion Ionescu, 49 ani, antrenorul principal al Unirii din vara lui 2011. Despre începuturi, turul Campionatului și ce este necesar pentru ca lucrurile să meargă în continuare bine, citiți în interviul pe care ni l-a acordat tehnicianul Unirii.

-Domnule profesor, în vară se vehiculau alte variante pentru postul de antrenor principal. Cum s-a ajuns la numirea dumneavoastră, privită de mulți cu scepticism?... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:46 (10849 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Lăcrămioara Stan, om de bază al Naționalei de Junioare

La finele săptămînii trecute, la Brăila s-a desfășurat «Cupa 1 Decembrie», turneu internațional de handbal feminin adresat junioarelor. Au participat Naționalele Serbiei, Poloniei, Danemarcei și României. Naționala țării noastre, pregătită de profesorul Popa Seviștean, a ocupat locul II, cu două victorii și o înfrîngere. La acest rezultat a contribuit și o slobozeancă, portarul Lăcrămioara Stan. Născută pe 24 aprilie 1995, Lăcrămioara este deja o prezență obișnuită la acțiunile echipei Naționale de Junioare. Sportiva evoluează în acest moment la Național Rîmnicu Vîlcea, colegă de serie în Divizia A cu CSM Unirea Slobozia. Drumul în handbalul de performanță al Lăcrămioarei a pornit de la CSS Slobozia... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:41 (14738 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Credincioșii din Reviga, sub amenințarea blestemelor Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Pentru că participă la slujbele preotului Pandelică

Credincioșii din Reviga, sub amenințarea blestemelor Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Scandalul în care este implicat părintele Casian Pandelică de la Reviga capătă proporții. Potrivit unui comunicat de presă remis de către Episcopia Sloboziei și Călărașilor, acesta se face vinovat de schismă și păcatul săvîrșirii lucrărilor sfinte în stare canonică de suspendare, iar credincioșii sînt amenințați de «un adevărat blestem prin participarea la actele liturgice». În ciuda avertismentelor, preotul Casian Pandelică refuză să dea ascultare Episcopiei și continuă să slujească la Biserică.

Episcopia face public acuzații grave
Exilat la mînăstirea Balaciu pentru neascultare în urmă cu două luni, preotul Casian Pandelică refuză să se supună canoanelor impuse de... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:39 (50375 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Turneu de Junioare II la Slobozia

În perioada 9-11 decembrie, la Sala Sporturilor din Slobozia se va desfășura al treilea turneu al Campionatului Național de Junioare II, Seria C. Pe lîngă echipa gazdă, CSS Slobozia, pregătită de profesorul Marian Simion, din această serie mai fac parte LPS Brăila, CSS Galați, Handbal ART Galați, Academica Focșani și Nova Force Giurgiu. Echipa noastră va evolua vineri, 9 decembrie, împotriva handbalistelor de la Handbal ART Galați și a celor de la Nova Force Giurgiu. Sîmbătă, 10 decembrie, pe fetele noastre le așteaptă, de asemenea, două confruntări cu Academica Focșani și cu LPS Brăila, urmînd ca în ultima etapă, duminică, 11 decembrie, slobozencele să întîlnească pe CSS Galați. Tinerele noastre... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:35 (15069 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga III, Viitorul Axintele

8 jucători pe lista de transferuri

Viitorul Axintele, echipă pregătită de Ion Nica, a desfășurat miercuri, 30 noiembrie, un meci amical contra ilfovenilor de la Progresul Cernica. Ialomițenii au cîștigat cu 2-1, golurile Viitorului fiind marcate de Ghiorghiu și Dobre, fotbalist originar din Cocora, aflat în probe la alb-verzi. Altfel, conducerea clubului a decis să pună pe lista de transferuri nu mai puțin de 8 jucători, unii dintre ei titulari în turul Campionatului. Este vorba de portarul Ovidiu Trandafir, fundașii Florin Păun și Marius Ionică, mijlocașii Alexandru Radu și Valentin Vintilă și atacanții Petrică Ungureanu, Alexandru Pascale și Claudiu Coropcă. Axintenii vor intra în vacanță la finele acestei săptămîni, urmînd ca... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:34 (16029 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

9 milioane de lei pentru Sănătatea ialomițeană

9 milioane de lei pentru Sănătatea ialomițeană

Zilele trecute, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate a primit suplimentarea bugetară atît de necesară finalizării anului în curs. Puțin peste 9,2 milioane lei ajunși în Ialomița vor salva pentru moment instituțiile medicale din colapsul financiar amenințător. 3,7 milioane lei urmează să fie distribuite spitalelor din județ...

Promisiunea dată e datorie curată
«Trebuie să menționez faptul că așa cum am promis de la început, cînd prevederile bugetare și creditele de angajament păreau că nu mai sînt suficiente pentru acoperirea nevoilor de servicii medicale pentru toate domeniile de asistență medicală, acum, la începutul lunii decembrie 2011, acest aspect se îndeplinește... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:33 (17542 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Garda Financiară Ialomița: 3 milioane lei, evaziune cu cereale

Aproape 2300 tone cereale, a căror valoare este de aproximativ 3 milioane lei, reprezintă noul record al ilegalităților în domeniu comercializării produselor agricole descoperit de comisarii Gărzii Financiare Ialomița. Potrivit acestora, tranzacțiile ilegale s-au derulat în cadrul unei firme în județul Ilfov.
Verificările comisarilor au demonstrat că, în perioada iulie-octombrie 2011, firma s-ar fi aprovizionat de la diverse persoane fizice, în baza a 15 borderouri de achiziție, cu peste 2290 tone de cereale. Detaliat, producele agricole au constat în 965 tone de rapiță, 526 tone de grîu, 100 tone de porumb și 700 tone de floarea-soarelui.
Întrucît comisarii financiari aveau bănuieli asupra... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:18 (11874 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Apa lui Ionașcu caută un nou director

Urban a cheltuit un sfert de milion de lei în 2011 pentru intervențiile la rețea

Apa lui Ionașcu caută un nou director

Nota de plată pentru reparațiile la rețeaua de apă se ridică la zeci de mii de lei lunar. Pierderile sînt suportate din contravaloarea facturii. Autoritățile locale caută un înlocuitor pentru directorul Valentin Cilibeanu.

Reparații de sute de mii, pierderi de milioane
După un an lung, în care slobozenii au așteptat zadarnic îmbunătățirea calității apei furnizate de SC Urban, ceea ce rămîne în urmă sînt notele de plată. Potrivit informațiilor oficiale, intervențiile efectuate la nivelul rețelelor de apă din Slobozia pe parcursul anului 2011 se ridică la circa un sfert de milion de lei. Călin Albu, reprezentantul SC Urban în acest moment susține că situația este sub control... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 08:56 (21390 vizualizări - 10 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
254 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 28 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19542, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 15:20
(2015 vizualizări - 1 comentariu)


Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

În dimineața zilei de marți, 28 decembrie a.c., la ora 2,30, pe DJ201s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, în ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 14:15
(5431 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În 24 ultimele de ore, polițiștii secțiilor de poliție rurale, dar și cei ai structurilor județene au organizat și desfășurat acțiuni pentru verificarea respectării normelor legale impuse pe perioada Stării ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:30
(2096 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Cu mașina în șanț după ce s-a urcat băut la volan

Luni, 27 decembrie a.c., în jurul oreilor 14,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe DN3B, în centrul comunei Făcăeni, un autoturism a intrat în șanț. La fața locului polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:20
(2638 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Tânăr mort într-un accident rutier

DN21: Tânăr mort într-un accident rutier

Un tânăr de 31 de ani, domiciliat în Călărași, și-a pierdut viața în seara zilei de luni, 27 decembrie a.c., într-un grav accident rutier, petrecut pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. Mașina în care ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 00:15
(5330 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 27 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19536, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 15:15
(1920 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 25 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au oprit, pe raza comunei Făcăeni, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 43 ani. În urma ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:20
(1510 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Bărbat posibil înecat în apele Brațului Borcea

Făcăeni: Bărbat posibil înecat în apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au intervenit în dimineața zilei de luni, 27 decembrie a.c., pentru a căuta un bărbat, posibil înecat în apele Brațului Bocea. Cel care a cerut ajutorul pompierilor a fost fratele ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:15
(1932 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni înecat


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 115000 de lei

În perioada 25-26 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificare respectării măsurilor pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:05
(3097 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Ialomița: Trei persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de luni, 27 decembrie a.c., între localitățile Borănești și Bărcănești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a trei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 13:30
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul autorizării la plată al Sprijinului Cuplat în sectorul Zootehnic (SCZ) pentru anul de cerere 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în conformitate cu prevederile Hotărârii de Guvern nr. 1247/2021, pentru aprobarea plafoanelor alocate schemelor de sprijin cuplat ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 11:40
(2494 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 26 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19529, fiind înregistrate 2 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2021, 15:40
(3736 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Fetești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

În seara zilei de sâmbătă, 25 decembrie a.c., în jurul orelor 23,30, pe DN3A, în afara localității Fetești, s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2021, 10:00
(3433 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 25 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19527, fiind înregistrate 5 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Decembrie 2021, 16:15
(2262 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 24 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19522, fiind înregistrate 3 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 16:05
(3410 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Autorizare la plată pentru aproape 1 miliard de euro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând cu data de 25 noiembrie 20 și până în prezent a autorizat la plată suma de 936,328 milioane de euro din Fondul European de ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 13:35
(5021 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 200 de polițiști ialomițeni, angrenați în acțiuni pe perioada Sărbătorilor

Numărul polițiștilor ialomițeni care vor acționa în stradă, în perioada următoare, a fost suplimentat, în vederea asigurării un climat de ordine și siguranță publică, astfel încât toți cetățenii să își ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 12:40
(2661 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Cadavru descoperit într-un canal de irigații

Cadavrul unui bărbat de aproximativ 44 de ani a fost descoperit în seara zilei de joi, 23 decembrie a.c., într-un canal de irigați de pe raza localității Sărățeni. Pompierii ISU Ialomița au fost solicitați ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 23:00
(6472 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița și Biroului Rutier Slobozia au desfășurat o acțiune cu caracter preventiv-informativ, în scopul reducerii accidentelor rutiere. Au fost vizate, cu precădere, cauze ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 16:10
(2923 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 23 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19519, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 15:50
(3070 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Daruri de Crăciun

În prag de Sărbători, miercuri, 22 decembrie 2021, Protopopiatul Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat Persoanelor Adulte a acordat daruri atât pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 12:35
(8895 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

O armă cu aer comprimat și 67 de articole pirotehnice deținute fără drept au fost descoperite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare pe raza orașului Țăndărei. De asemenea, s-a constatat ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 19:20
(8234 vizualizări - 3 comentarii)


Săveni: Petarde și artificii, confiscate de polițiști

În cursul zilei de marți, 21 decembrie a.c., Polițiștii din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase Ialomița au depistat, pe raza comunei Săveni, doi tineri de 20, respectiv 21 de ani ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 18:10
(9953 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Marți, 21 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Coșereni, în timp ce efectuau un filtru rutier în zona popasului Sinești, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:50
(3064 vizualizări - 0 comentarii)


«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

Bunătatea și dragostea pentru copii au îmbrăcat uniforma «mascaților». Luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul IPJ Ialomița au «descins» la serbarea copiilor de la Grădinița din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:35
(3040 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Activitățile desfășurate de polițiști, împreună cu celelalte forțe cu care se acționează în sistem integrat, pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă au continuat pe ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:25
(3147 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 22 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19512, fiind înregistrate 7 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 15:50
(2184 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» din Bărbulești, depistat beat la volan pe străzile din Urziceni

Luni, 20 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic, pentru control, un autoturism ce avea o deplasare sinuoasă. La volan a fost identificat un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 10:15
(6182 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Pe tot parcursul zilei de luni, 20 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 10:05
(3371 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 19 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 21 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19505, fiind înregistrate 19 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 15:35
(2800 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...