Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«ASIROM refuză plata unor daune legale de 60 mii de lei!»

După 10 ani pierduți prin instanțe și 70 de termene de judecată, Ionel Dumitru acuză

«ASIROM refuză plata unor daune legale de 60 mii de lei!»

În aprilie 2002, în urma unui nefericit accident auto, Ionel Dumitru și-a pierdut fiul. După 10 ani de procese, zeci de termene de judecată și mai multe strămutări, Ionel Dumitru obține, din partea unei instanțe din Mizil, dreptatea. Potrivit art. 178, alin. 2 din Codul Penal, Daniel Dumitru a fost ucis din culpă, iar vinovatul, «Marian Prodan, în solidar cu asiguratorul de răspundere civilă, SC ASIROM SA Slobozia are obligația de a despăgubi partea civilă, respectiv pe Dumitru Ionel, cu 50 mii de lei, despăgubiri materiale și 10 mii de lei, daune morale». De atunci și pînă în prezent Ionel Dumitru continuă să-și caute dreptatea, iar asiguratorul, ASIROM Slobozia, refuză plata daunelor stabilite... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2011, 06:16 (22864 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Street dance rural made in Mihail Kogălniceanu

Street dance rural made in Mihail Kogălniceanu

De doi ani încoace, drumul deschis de Costel Busuioc a fost tranformat în autostradă, iar televiziunile nu se mai satură să facă puncte de rating din talentul și lacrimile noastre. Există însă și tineri care refuză cele 15 minute de celebritate și trăiesc doar pentru bucuria pe care le-o aduc celor apropiați. Noi i-am cunoscut la Mihail Kogălniceanu, unde au revoluționat bătrîna scenă comunistă a Căminului Cultural cu un spectacol de 1 Decembrie altfel decît milioanele de versiuni edulcorate ale Cîntării României desfășurate în ultimii 22 de ani pe tot cuprinsul patriei.

Ce n-a văzut Ziua Națională de cînd e ea
Sala Căminului Cultural din comuna Mihail Kogălniceanu e... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2011, 13:30 (15617 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Topul primilor 10 politicieni ialomițeni

După 20 de ani de politică locală

Topul primilor 10 politicieni ialomițeni

În urmă cu aproape o lună, ziaristul Enciu Bobîrniche a lansat primul volum al cărții sale, «De la Ceaușescu la Băsescu, 20 de ani viață politică ialomițeană». Cu prilejul lansării, acesta s-a declarat dezamăgit de faptul că, în viața politică locală, nu mai există «politicieni adevărați». Această declarație a declanșat în rîndurile cititorilor noștri un proces de introspecție colectivă. Și iată, după o lună de sondaje riguros încrucișate, studii de piață și zeci de baze statistice consultate, sîntem în măsură să vă oferim un top al primilor 10 politicieni ialomițeni din toate timpurile. Vorbim de timpurile astea pe care le trăim, căci în istorie tare ne e teamă că nu va accede niciunul, indiferent... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2011, 08:44 (22728 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Registrul Auto Român a mărit birurile pentru reparațiile auto

Ialomița: Registrul Auto Român a mărit birurile pentru reparațiile auto

O reglementare intrată în vigoare la 1 octombrie mărește de pînă la 20 de ori valoarea autorizațiilor pentru reparațiile auto. Patronii susțin că reglementarea este abuzivă și discriminatorie. În Ialomița, doar un sfert dintre service-urile auto sînt autorizate. În ultimul an, RAR Ialomița nu a reușit să blocheze activitatea niciunui service auto care funcționează ilegal...

Service-urile auto, obligate să plătească pentru fiecare marcă
Începînd cu 1 octombrie 2011, Registrul Auto Roman a hotărît, prin aprobarea Consiliului, acordarea autorizației diferențiată pe mărci și activități service-urilor auto care doresc să-și continue activitatea. Concret, pentru fiecare marcă... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2011, 11:15 (21638 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jaf ca-n codru săvârșit de angajații Primăriei Fetești

Livada cu peri a fost defrișată

Jaf ca-n codru săvîrșit de angajații Primăriei Fetești

La Fetești, orașul primarului liberal Gheorghe Catrinoiu, moș Crăciun a ajuns deja. Desigur, nu pentru săracii localității, ci pentru angajații Primăriei...

Un contract de sponsorizare cît un sac de jucării
La începutul lunii precedente, Primăria Fetești a intrat în posesia unui contract de sponsorizare. Cadoul, unul neobișnuit ce-i drept, a constat în puțin peste 384 metri cubi de lemn. Care lemn, potrivit contractului de sponsorizare, urma să fie distribuit persoanelor care beneficiază de ajutoare sociale. Sponsorizarea a fost realizată de Klevek Factory SRL, firma locală de conserve și compoturi, iar Consiliului Local Fetești i-a revenit obligația «să folosească bunurile... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2011, 18:26 (27338 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chemgas Holding a executat Combinatul Chimic până la ultima conductă

Amonil a pierdut ultimele active

Chemgas Holding a executat Combinatul Chimic pînă la ultima conductă

După ce a fost transformat doar în procesator de gaze prin executare silită, Amonil este pe cale să piardă și ultimele active aflate în proprietatea sa. Este vorba despre stația de captare apă de la Modelu și nu numai.
Declinul Amonil a început în ianuarie 2009, moment în care Riverside Development LTD a devenit oficial concesionarul creanței de 53,8 milioane lei, pe care Amonil o deținea la Distrigaz Sud. În decursul a cîtorva luni, Combinatul Chimic de la Slobozia a fost executat silit în mai multe rînduri, devenind actual doar simplu procesator de gaze pentru InterAgro. Dar asta este istorie!
La jumătatea lunii noiembrie 2011, Consiliul de Administrație a fost informat cu privire la licitația... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2011, 18:16 (17892 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Olaru-președinte, Lungu-secretar

Medicii ialomițeni și-au ales conducerea

Olaru-președinte, Lungu-secretar

Alegerile pentru structura de conducere a Colegiului Medicilor Ialomița au fost validate. Noul președinte a fost ales, vicepreședinții de asemenea. Și, așa cum toată breasla medicală se aștepta, funcțiile de conducere au fost ocupate nu de cine a întrunit cele mai multe voturi, ci de cine s-a considerat...

Olaru, președintele doctorilor ialomițeni
În perioada 9-11 noiembrie 2011, 27 de medici ialomițeni și-au adjudecat diferite funcții în structura de conducere a Colegiului Medicilor Ialomița. Asta întrucît în cele trei zile medicii ialomițeni au votat în cadrul scrutinului regulamentar de alegeri. Iar prezența la vot a fost impresionantă! Din cei 303 doctori cu drept... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2011, 09:46 (44777 vizualizări - 19 comentarii)

SPORT

«La început am fost privit cu neîncredere... Acum lucrurile s-au schimbat!»

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia, antrenorul Ion Ionescu

«La început am fost privit cu neîncredere... Acum lucrurile s-au schimbat!»

Unirea Slobozia zburdă în Campionat și este tot mai aproape de Liga a II-a. Mai e drum lung pînă acolo, dar semnele indică faptul că poate fi parcurs fără mari opreliști. Printre «vinovații» care au generat această desfășurare foarte bună a forțelor se găsește, la loc de frunte, profesorul Ion Ionescu, 49 ani, antrenorul principal al Unirii din vara lui 2011. Despre începuturi, turul Campionatului și ce este necesar pentru ca lucrurile să meargă în continuare bine, citiți în interviul pe care ni l-a acordat tehnicianul Unirii.

-Domnule profesor, în vară se vehiculau alte variante pentru postul de antrenor principal. Cum s-a ajuns la numirea dumneavoastră, privită de mulți cu scepticism?... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:46 (10849 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Lăcrămioara Stan, om de bază al Naționalei de Junioare

La finele săptămînii trecute, la Brăila s-a desfășurat «Cupa 1 Decembrie», turneu internațional de handbal feminin adresat junioarelor. Au participat Naționalele Serbiei, Poloniei, Danemarcei și României. Naționala țării noastre, pregătită de profesorul Popa Seviștean, a ocupat locul II, cu două victorii și o înfrîngere. La acest rezultat a contribuit și o slobozeancă, portarul Lăcrămioara Stan. Născută pe 24 aprilie 1995, Lăcrămioara este deja o prezență obișnuită la acțiunile echipei Naționale de Junioare. Sportiva evoluează în acest moment la Național Rîmnicu Vîlcea, colegă de serie în Divizia A cu CSM Unirea Slobozia. Drumul în handbalul de performanță al Lăcrămioarei a pornit de la CSS Slobozia... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:41 (14738 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Credincioșii din Reviga, sub amenințarea blestemelor Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Pentru că participă la slujbele preotului Pandelică

Credincioșii din Reviga, sub amenințarea blestemelor Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Scandalul în care este implicat părintele Casian Pandelică de la Reviga capătă proporții. Potrivit unui comunicat de presă remis de către Episcopia Sloboziei și Călărașilor, acesta se face vinovat de schismă și păcatul săvîrșirii lucrărilor sfinte în stare canonică de suspendare, iar credincioșii sînt amenințați de «un adevărat blestem prin participarea la actele liturgice». În ciuda avertismentelor, preotul Casian Pandelică refuză să dea ascultare Episcopiei și continuă să slujească la Biserică.

Episcopia face public acuzații grave
Exilat la mînăstirea Balaciu pentru neascultare în urmă cu două luni, preotul Casian Pandelică refuză să se supună canoanelor impuse de... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:39 (50367 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Turneu de Junioare II la Slobozia

În perioada 9-11 decembrie, la Sala Sporturilor din Slobozia se va desfășura al treilea turneu al Campionatului Național de Junioare II, Seria C. Pe lîngă echipa gazdă, CSS Slobozia, pregătită de profesorul Marian Simion, din această serie mai fac parte LPS Brăila, CSS Galați, Handbal ART Galați, Academica Focșani și Nova Force Giurgiu. Echipa noastră va evolua vineri, 9 decembrie, împotriva handbalistelor de la Handbal ART Galați și a celor de la Nova Force Giurgiu. Sîmbătă, 10 decembrie, pe fetele noastre le așteaptă, de asemenea, două confruntări cu Academica Focșani și cu LPS Brăila, urmînd ca în ultima etapă, duminică, 11 decembrie, slobozencele să întîlnească pe CSS Galați. Tinerele noastre... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:35 (15069 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III, Viitorul Axintele

8 jucători pe lista de transferuri

Viitorul Axintele, echipă pregătită de Ion Nica, a desfășurat miercuri, 30 noiembrie, un meci amical contra ilfovenilor de la Progresul Cernica. Ialomițenii au cîștigat cu 2-1, golurile Viitorului fiind marcate de Ghiorghiu și Dobre, fotbalist originar din Cocora, aflat în probe la alb-verzi. Altfel, conducerea clubului a decis să pună pe lista de transferuri nu mai puțin de 8 jucători, unii dintre ei titulari în turul Campionatului. Este vorba de portarul Ovidiu Trandafir, fundașii Florin Păun și Marius Ionică, mijlocașii Alexandru Radu și Valentin Vintilă și atacanții Petrică Ungureanu, Alexandru Pascale și Claudiu Coropcă. Axintenii vor intra în vacanță la finele acestei săptămîni, urmînd ca... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:34 (16029 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

9 milioane de lei pentru Sănătatea ialomițeană

9 milioane de lei pentru Sănătatea ialomițeană

Zilele trecute, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate a primit suplimentarea bugetară atît de necesară finalizării anului în curs. Puțin peste 9,2 milioane lei ajunși în Ialomița vor salva pentru moment instituțiile medicale din colapsul financiar amenințător. 3,7 milioane lei urmează să fie distribuite spitalelor din județ...

Promisiunea dată e datorie curată
«Trebuie să menționez faptul că așa cum am promis de la început, cînd prevederile bugetare și creditele de angajament păreau că nu mai sînt suficiente pentru acoperirea nevoilor de servicii medicale pentru toate domeniile de asistență medicală, acum, la începutul lunii decembrie 2011, acest aspect se îndeplinește... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:33 (17541 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Garda Financiară Ialomița: 3 milioane lei, evaziune cu cereale

Aproape 2300 tone cereale, a căror valoare este de aproximativ 3 milioane lei, reprezintă noul record al ilegalităților în domeniu comercializării produselor agricole descoperit de comisarii Gărzii Financiare Ialomița. Potrivit acestora, tranzacțiile ilegale s-au derulat în cadrul unei firme în județul Ilfov.
Verificările comisarilor au demonstrat că, în perioada iulie-octombrie 2011, firma s-ar fi aprovizionat de la diverse persoane fizice, în baza a 15 borderouri de achiziție, cu peste 2290 tone de cereale. Detaliat, producele agricole au constat în 965 tone de rapiță, 526 tone de grîu, 100 tone de porumb și 700 tone de floarea-soarelui.
Întrucît comisarii financiari aveau bănuieli asupra... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:18 (11871 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa lui Ionașcu caută un nou director

Urban a cheltuit un sfert de milion de lei în 2011 pentru intervențiile la rețea

Apa lui Ionașcu caută un nou director

Nota de plată pentru reparațiile la rețeaua de apă se ridică la zeci de mii de lei lunar. Pierderile sînt suportate din contravaloarea facturii. Autoritățile locale caută un înlocuitor pentru directorul Valentin Cilibeanu.

Reparații de sute de mii, pierderi de milioane
După un an lung, în care slobozenii au așteptat zadarnic îmbunătățirea calității apei furnizate de SC Urban, ceea ce rămîne în urmă sînt notele de plată. Potrivit informațiilor oficiale, intervențiile efectuate la nivelul rețelelor de apă din Slobozia pe parcursul anului 2011 se ridică la circa un sfert de milion de lei. Călin Albu, reprezentantul SC Urban în acest moment susține că situația este sub control... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 08:56 (21387 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Victor Moraru, «pionul otrăvit» al PD-L pentru Consiliul Județean Ialomița în 2012!

Politică pe pîine administrativă

Victor Moraru, «pionul otrăvit» al PD-L pentru Consiliul Județean Ialomița în 2012!

PD-L caută candidați pentru alegerile din 2012. PSD complotează la debarcarea președintelui Silvian Ciupercă. PNL face figurație în jurul primarului Gabi Ionașcu. Iar celelalte partide visează la ziua cînd vor ieși din marja de eroare a sondajelor. În atare condiții, tot ce le mai au de făcut membrii de partid sînt scenariile. Azi vi-l prezentăm pe cel legat de transformarea unui Victor Moraru, primarul PSD din Amara, într-un pion otrăvit numai bun de lansat în cursa pentru președinția Consiliului Județean.

PD-L aruncă nada în curtea PSD
Eforturile președintelui Cazacu din ultimul an s-au dovedit inutile. În ciuda pomenilor guvernamentale promise sau primite, puținii... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 08:50 (12148 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Vasile Zamfir, un jurist de nota 4,30

De unde nu e, nici Procuratura nu cere

Vasile Zamfir, un jurist de nota 4,30

Vasile Zamfir nu a reușit nici în această toamnă să promoveze examenul pentru a se reorienta profesional și a deveni procuror. Juristul Spitalului Județean va rămîne în continuare la vechiul loc de muncă, «elevul» obținînd nota 4,30!
Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean s-a prezentat regulamentar pentru a doua oară la concursul pentru admitere în magistratură. Dorința ascunsă a juristului ar fi aceea de a deveni procuror pentru a se judeca singur, după cum susțin unii. Asta pentru că, în ultima perioadă, Vasile Zamfir a apărut în numeroase scandaluri cu dosare penale, pe numele domniei sale derulîndu-se diverse anchete. Revenind, pe 13 noiembrie 2011, juristul Zamfir și-a încercat din... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2011, 08:50 (16066 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Taxa pentru deșeuri menajere, 6 lei de fiecare slobozean!

Consiliul Local Slobozia a votat pentru o nouă taxă

Taxa pentru deșeuri menajere, 6 lei de fiecare slobozean!

În Slobozia doar 66 la sută dintre locuitori plătesc taxa de salubrizare. Valoarea taxei este stabilită la 6 lei lunar, în funcție de numărul de persoane din fiecare familie. Taxa va intra în vigoare începînd cu data de 1 ianuarie 2012, în două rate anuale. Autoritățile locale susțin că «noua taxă va asigura creșterea calității serviciilor și la dispariția fenomenului de abandonare și depozitare a gunoaielor pe domeniul public».

Cea mai controversată taxă din istoria administrației locale
Marți, 29 noiembrie 2011, Consiliul Local Slobozia a votat un proiect de hotărîre privind institurea taxei speciale de salubritate în municipiul Slobozia. Proiectul, cel mai controversat... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2011, 08:44 (23408 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

Ursitoare cu carte de muncă la Slobozia

Ursitoare cu carte de muncă la Slobozia

Într-un oraș sărac și în locuri de muncă și în idei de afaceri, orice inițiativă antreprenorială merită remarcată. Astfel, după profesorul de limbă bulgară care visa să legalizeze traducerile auto pentru vehiculele aduse de la Silistra, ori specialistul în masaj japonez de întinerire, Independent a găsit pentru dumneavoastră... ursitoarele! Sînt trei, sînt tinere, sînt frumoase și, în funcție de cîți bani aveți în buzunare, vă pot prooroci norocul, iubirea și frumusețea după care alergăm cu toții. Și toate acestea legal, cu carte de muncă și taxe și impozite plătite la zi!

Reclama e sufletul serviciilor
Reclama e mică, înghesuită pe o pancartă mititică, de carton, în... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2011, 14:36 (25545 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Accident cu două victime la ieșirea din Iazu. O mașină de poliție scoasă în decor!

Accident cu două victime la ieșirea din Iazu. O mașină de poliție scoasă în decor!

Vineri, 2 decembrie a.c., la ieșirea din Iazu, pe sensul de mers către Slobozia, s-a produs un accident soldat cu două victime. Unul dintre vehiculele implicate în accident este un autoturism de poliție, iar celălalt o Dacie papuc. Potrivit cercetărilor preliminare, cele două autovehicule se deplasau în aceeași direcție de mers, către Slobozia. În momentul în care automobilul poliției a intrat în depășire, șoferul Daciei a tras de volan stînga, a tamponat autoturismul de poliție și l-a determinat să părăsească suprafața carosabilă, în cîmp. Mai puțin norocosă, în urma impactului, Dacia a ricoșat într-un copac de pe marginea șoselei, de care s-a izbit frontal. Deși Dacia a suferit avarii în proporție... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2011, 15:37 (33966 vizualizări - 24 comentarii)

Taguri: Iazu accident

Luni 22 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: Doar 64 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 8 ianuarie 2013, sînt disponibile doar 64 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2013, 10:44
(9464 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție la escroci!

Două persoane au sesizat Poliția despre faptul că au fost victimele unor infracțiuni de înșelăciune, cu diferite moduri de operare. În unul dintre cazuri, victima a fost abordată de un necunoscut care susținea ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2013, 16:07
(9750 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Proiectil de artilerie, descoperit într-o curte

În după-amiaza zilei de vineri, 4 ianuarie 2012, un proiectil de artilerie exploziv de calibru 100 mm a fost găsit de un cetățean într-o curte din municipiul Slobozia. Bărbatul a sunat la 112 iar în scurt ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2013, 10:30
(7384 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Casă nelocuită, cuprinsă de flăcări

O casă nelocuită din comuna Movilița a fost cuprinsă de flăcări după ce mai multe persoane fără adăpost au dat foc unor materiale textile cu scopul de a se încălzi. În scurt timp, incendiul a cuprins două ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2013, 10:25
(8731 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grav accident rutier la Popasul Chirana

O persoană și-a pierdut viața și alte trei au fost rănite în urma unui accident rutier produs în dimineața zilei de joi, 3 ianuarie 2013, la intersecția DN2A cu DJ 213, între localitățile Giurgeni și Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 18:47
(8597 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Societate Comercială angajează
zidari
fierar-betoniști

Experiența constituie un avantaj.
Relații la telefon 0737/208.367

3 Ianuarie 2013, 18:37


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în străinătate

Potrivit unui comunicat de presă al AJOFM Ialomița, sînt disponibile 100 locuri de muncă la recoltat mazăre în sectorul agricol din Portugalia-Danemarca. Doritorii trebuie să fie persoane majore, cu vîrsta ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 13:32
(14459 vizualizări - 7 comentarii)


Ialomița: Intervenții SMURD și incendii

În perioada 28 decembrie 2012-2 ianuarie 2013, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a intervenit pentru acordarea primului ajutor medical de urgență în cazul a ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 13:19
(7330 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 2600 de articole pirotehnice, confiscate

Peste 2600 de articole artizanale pe bază de amestecuri pirotehnice au fost confiscate de polițiști în ultimele două zile ale anului 2012. Așadar, polițiștii specializați ai Serviciului Arme, Explozivi ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 13:15
(11939 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Operațiunea «Foc de artificii»

Efectivele din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au făcut vineri, 21 decembrie a.c., un prim bilanț al rezultatelor obținute ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2012, 16:16
(8838 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trafic îngreunat, dar se circulă!

12,00 Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră, 12,00, circulația pe drumurile județului se desfășoară în condiții de iarnă nefiind semnalate drumuri blocate ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2012, 08:48
(4912 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ninsorile revin în Ialomița! Administrația Națională de Meteorologie a emis pentru intervalul 19 decembrie 2012, ora 2,00-20 decembrie 2012, ora 20,00, o avertizare meteo Cod Galben, iar ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 17:14
(6490 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Decembrie 2012, 16:26


Locuințe cuprinse de flăcări la Munteni Buzău și Fetești

Mai multe piese de mobilier, aparate electronice și electrocasnice aparținînd unor locuințe din Munteni Buzău și Fetești au fost distruse de flăcări. Cele două incendii au avut o cauză comună: coșurile ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 14:41
(8796 vizualizări - 1 comentariu)


Bucu: Escrocherie la telefon. S-a dat drept «fiu» încercînd să-și înșele «tatăl» cu 8600 lei!

Escrocii care dau țepe prin telefon sînt fără număr și fără limite! Un bătrîn de 67 ani, din Bucu, era la un pas să rămînă fără suma de 8600 lei în momentul în care a fost înșelat prin telefon de un astfel ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 14:31
(11556 vizualizări - 7 comentarii)

Taguri: Bucu escrocherie


Popasul Sinești: Trafic blocat din cauza unui copac

Trafic de coșmar în dimineața zilei de miercuri, 19 decembrie a.c., pe DN2A, în zona Popasului Sinești. Un pom căzut pe carosabil a făcut ca circulația să se desfășoare doar într-un singur sens de mers ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 13:45
(7726 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi șoferi ialomițeni au fost depistați de polițiști conducînd pe drumurile publice în stare de ebrietate. În urma verificărilor oamenilor legii, s-a stabilit că unul dintre ei avea o alcoolemie de 0,4 ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 13:40
(7966 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, la datorie de Sărbători

Polițiștii ialomițeni vor fi la datorie și în zilele de Sărbătoare. Oamenii legii vor veghea asupra siguranței și ordinii și liniștii publice la nivelul înregului județ. Cei care vor avea nevoie de sprijinul ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 13:32
(6312 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8,56 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Potrivit unui comunicat de presă al DGFP Ialomița, pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna noiembrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 12:44
(7657 vizualizări - 4 comentarii)


Urziceni: Festivalul de colinde populare românești «Deschide ușa creștine»

Duminică, 16 decembrie a.c., la Urziceni se va desfășura cea de-a XX-a ediție a Festivalului de colinde populare românești «Deschide ușa creștine». În cadrul evenimentului va avea loc și o inedită lansare ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:21
(8890 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: La furat la doar 15 ani...

La începutul acestei săptămîni, casa unui localnic din Țăndărei a fost călcată de hoți. Bărbatul a reclamat la Poliție faptul că îi lipsesc din locuință 4 telefoane mobile și 4 camere de supraveghere video ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:11
(6704 vizualizări - 4 comentarii)


Slătioarele: Magazie cuprinsă de flăcări

În după-amiaza zilei de miercuri, 12 decembrie a.c., o magazie aflată în gospodăria unui localnic din satul ialomițean Slătioarele a fost cuprinsă de flăcări. Totul din cauza unor scîntei provenite de la ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:08
(5716 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Polițiștii au prins un «spărgător de case»

Polițiștii din Fetești au reușit să probeze activitatea infracțională a unui tînăr de 18 ani, din localitate, care a furat mai multe bunuri dintr-o locuință. Bunurile sustrase, în mare parte bijuterii, ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:07
(5365 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Decembrie 2012, 16:44


Ialomița: «Ziua Internațională de Luptă Împotriva Corupției», serbată la Țăndărei

Misiune specială a ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție Ialomița. Luni, 10 decembrie 2012, oamenii legii s-au deplasat la Țăndărei pentru a participa la o dezbatere organizată de elevii Liceului ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2012, 13:45
(6364 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, în intervalul 11 decembrie, orele 12,00-12 decembrie, orele 12,00, «va ninge în majoritatea regiunilor». Ninsorile vor fi mai consistente în primele ore ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 20:48
(8194 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Proiectil descoperit la groapa de gunoi

Un proiectil perforant de artilerie de calibru 100 mm a fost descoperit de un cetățean la o groapă de gunoi din Fetești. Evenimentul a fost semnalat prin 112 vineri, 7 decembrie a.c, iar la fața locului ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 20:03
(5775 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un tîlhar din Munteni-Buzău și un țăndărean hoț din locuințe, reținuți de polițiști

Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată în noaptea de sîmbătă spre duminică, 8/9 decembrie a.c., de către un tînăr, de 21 ani, din localitate, despre faptul că în jurul orei 1,30, în timp ce se deplasa ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 20:00
(10115 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbulești: Incendiu de la un cablu supraîncălzit

Un incendiu a izbucnit în dimineața zilei de luni, 10 decembrie a.c., în jurul orei 6,15, la locuința unei persoane din comuna Bărbulești, după ce cablul de alimentare al unui calorifer electric s-a supraîncălzit ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 19:03
(6534 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 sesizări privind incidente electorale

În cursul zilei de duminică, 9 decembrie a.c., în județul Ialomița au fost înregistrate 9 sesizări privind diverse încălcări ale legislației electorale, din care 8 în mediul rural și 1 în mediul urban. ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2012, 13:54
(6278 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...