Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marinela a transformat angajații DSP în paznici

Marinela a transformat angajații DSP în paznici

Marinela Radu a obligat angajații din subordine să facă planton la ușa instituției în locul paznicilor. Decizia a fost luată după ce instanța a obligat-o să-i plătească retroactiv 24 de salarii compensatorii lui Dan Noel, fostul șef al DSP, concediat ilegal, la ordinul ei direct. Acum oamenii se întreabă cât va dura acest supliciu și, mai ales, dacă vor fi plătiți ca «paznici», cu salariul minim pe economie, sau ca angajați cu drepturi depline în cadrul instituției.

 

Ce vrăji mai face nemuritoarea Marinela? Șefa Direcției de Sănătate Publică... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2024, 07:55 (13935 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Încă trei noutăți pentru Unirea Slobozia

Fotbal, SuperLiga

Încă trei noutăți pentru Unirea Slobozia

Promovarea în SuperLiga obligă conducerea Unirii Slobozia să găsească rapid soluții de întărire a lotului. Ne desparte mai puțin de o lună de startul noului sezon, iar la trupa ialomițeană mișcările sunt în toi. În ultimele zile, antrenorul Adrian Mihalcea a primit la pregătire trei jucători noi, numărul sosirilor ajungând, astfel, la nouă.

 

Un portar și doi mijlocași Austriacul Stefan Krell, 32 de ani, a sosit la Slobozia pentru a-i oferi lui Adrian Mihalcea o variantă în plus pe postul de portar. Krell vine la Slobozia... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2024, 17:05 (19676 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajata Primăriei Slobozia, cercetată pentru fapte de corupție, a fost trimisă în judecată

Angajata Primăriei Slobozia, cercetată pentru fapte de corupție, a fost trimisă în judecată

Procurorii au trimis-o în judecată pe angajata Primăriei Slobozia cercetată pentru fapte de corupție. La sfârșitul lunii februarie 2024, aceasta a fost prinsă în flagrant în timp ce ar fi primit mită de la un cetățean, devenit între timp denunțător în cauză, pentru a-i elibera acestuia mai rapid o serie de documente de care avea nevoie. Femeia a fost plasată sub control judiciar și a fost trimisă în judecată în stare de libertate. Ancheta a fost realizată cu sprijinul ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție Ialomița.

 

Se așteaptă decizia judecătorilor... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2024, 07:55 (22592 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Medicina de Familie din Ialomița se bazează pe medicii pensionari

Medicina de Familie din Ialomița se bazează pe medicii pensionari

În urmă cu o lună, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a avizat favorabil prelungirea perioadei de activitate pentru un număr de 85 de medici pensionari. Jumătate dintre aceștia sunt medici de familie care, dacă ar ieși la pensie, ar lăsa fără acces la servicii medicale peste 20 mii de ialomițeni. Asociația Medicilor de Familie din Ialomița susține faptul că s-au făcut demersuri pentru atragerea medicilor tineri, dar toate încercările au rămas fără răspuns.

 

Se caută soluții Pe listele comune ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița și cele ale Casei Județene de... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2024, 11:50 (10344 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apele Române așteaptă de 9 ani să obțină o baltă concesionată nelegal

La Ciocârlia

Apele Române așteaptă de 9 ani să obțină o baltă concesionată nelegal

Anul acesta se împlinesc 9 ani de la primul termen al procesului prin care Agenția Națională Apele Române, prin structura sa teritorială din județul Ialomița, Sistemul de Gospodărire a Apelor Ialomița, încearcă să obțină în patrimoniul său o baltă aflată pe teritoriul administrativ al Primăriei Ciocârlia. Potrivit informațiilor, balta ar fi fost concesionată nelegal de administrația locală, în baza unor Hotărâri de Guvern.

 

Se așteaptă decizia Curții Supreme de Justiție În anul 2015, Agenția Națională Apele Române, prin structura... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2024, 08:05 (2906 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

500 de lei pentru sănătatea copiilor din Ialomița

În 2023

500 de lei pentru sănătatea copiilor din Ialomița

Anual Ministerul Sănătății fi­nanțează activitățile de prevenirea îmbolnăvirii copiilor care merg la școli și grădinițe. Fondurile alocate pentru acest capitol al Sănătății pu­blice sunt însă infime. Potrivit Direcției de Sănătate Publică Ialomița, în 2023, prevenirea bolilor în colectivități s-a realizat cu doar 500 de lei.

 

Fonduri insuficiente pentru copii Educația rămâne unul dintre domeniile de activitate cel mai slab finanțate, chiar și atunci când vine vorba despre prevenirea îmbolnăvirii copiilor care merg în colectivități... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2024, 11:55 (3433 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia are de încasat peste 600 mii de lei de la SNIF Ialomița

Statul dator la Stat

Primăria Slobozia are de încasat peste 600 mii de lei de la SNIF Ialomița

bonus: RADEF «România Film», datoare la Primăria Slobozia

Structura teritorială a Societății Naționale de Îmbunătățiri Funciare, SNIF Ialomița are datorii către Primăria Slobozia. La momentul de față, administrația locală are de recuperat taxe și impozite neachitate din 2011 a căror valoare se ridică la peste 600 mii de lei. Șansele ca sumele să revină bugetului orașului sunt însă mici având în vedere că de mai bine de 10 ani SNIF Ialomița se află în procedură de insolvență.

 

Bani greu de recuperat Potrivit datelor oficiale, Primăria Slobozia are calitatea de creditor într-un număr de 53 de proceduri... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2024, 08:05 (7792 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

AJOFM Ialomița oferă indemnizații absolvenților de liceu

AJOFM Ialomița oferă indemnizații absolvenților de liceu

În urmă cu o săptămână, peste 1600 de elevi de clasa a XII-a au absolvit cursurile liceale. Potrivit legii, aceștia au dreptul de a beneficia de o indemnizație de la Stat, acordată prin intermediul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița. Estimativ, în 2023, peste 350 absolvenți de liceu au primit acest stimulent financiar.

 

Sprijin financiar acordat timp de 6 luni Potrivit legii, absolvenții de liceu au posibilitatea de a beneficia de un stimulent financiar, sub forma unui ajutor de șomaj, după absolvirea cursurilor liceale. Indemnizația se... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2024, 15:05 (2727 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

La vot, la 103 ani!

La vot, la 103 ani!

O cheamă Victoria Ioniță și e din Cosâmbești. A împlinit 103 ani pe 4 mai 2024. Și pe 9 iunie 2024 a cerut «urna mobilă». Așa a fost și la 99 de ani... Vecinii spun că o văd uneori măturând praful curții. Iar în primăvara asta a dat cu sapa prin grădină. Am întrebat-o de ce votează. «Pentru că trebuie!» ne-a răspuns. Și, într-o fulgerare de gând, am înțeles că fiecare dintre noi trebuie să își ducă crucea până la capăt.

 

Votul nu are limită de vârstă Șade în ușa casei așteptând... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2024, 10:10 (2050 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Un copil și-ar fi dat foc, accidental, într-o clasă a Școlii Gimnaziale «Sfântul Andrei»

Slobozia: Un copil și-ar fi dat foc, accidental, într-o clasă a Școlii Gimnaziale «Sfântul Andrei»

Incident tragic petrecut vineri, 14 iunie 2024, într-o clasă a Școlii Gimnaziale «Sfântul Andrei» din Slobozia. Încercând să-și impresioneze colegii, un elev de clasa a VII-a și-ar fi dat foc în clasă, în timpul unei pauze. Elevul a fost transferat la Spitalul de Copii «Grigore Alexandrescu» din București. 

Se fac verificări Din primele informații, se pare că elevul de clasa a VII-a, în joacă, ar fi utilizat un produs dezinfectant, apoi a aprins o brichetă, moment în care hainele i-ar fi luat foc. Acesta s-a ales... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2024, 16:05 (46394 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Elevi amenințați cu un cuțit de un bărbat recalcitrant

Slobozia: Elevi amenințați cu un cuțit de un bărbat recalcitrant

Incident șocant la Slobozia, la începutul acestei săptămâni. Mai mulți copii care ieșeau din curtea Școlii Nr. 3, după terminarea cursurilor, au fost amenințați cu un cuțit de către un bărbat de 62 de ani. Acesta s-a enervat pentru faptul că elevii făceau gălăgie. Martorii oculari susțin că doi elevi ar fi fost îmbrânciți de către bărbatul furios. Pe numele acestuia a fost deschis un dosar penal, instrumentat de Poliția Municipiului Slobozia.

 

Siguranța elevilor, în pericol Capacitatea unităților de învățământ de a le oferi protecție elevilor... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2024, 12:10 (11108 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia cuțit elev

Click aici

EVENIMENT

Perieți: Și-a intoxicat nepoții cu o substanță folosită pentru deparazitarea animalelor

Perieți: Și-a intoxicat nepoții cu o substanță folosită pentru deparazitarea animalelor

Caz șocant în comuna Perieți. Doi frați, de 10 și, respectiv, 17 ani, au ajuns la spital după ce au fost intoxicați de bunica lor cu o substanță folosită pentru deparazitarea animalelor. În momentul în care li s-a făcut rău, familia a sunat la 112 și a cerut ajutorul medicilor. Mai multe anchete au fost deschise în acest caz de către instituțiile abilitate.

 

Intervenție a elicopterului SMURD Din primele informații, cei doi copii, un băiat de 10 ani și sora acestuia, de 17 ani, s-ar fi întors de la școală cu păduchi, iar bunica lor s-a gândit... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2024, 07:50 (11258 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Anul podului de la Buești

Anul podului de la Buești

La Buești au început lucrările la pod. Nu sunt lucrări electorale, că primarul candidează de unul singur, neavând contracandidat... Teoretic, anul viitor, în mai, vom trece cu mașina peste pod și vom scurta drumul cu până 20 de kilometri, în funcție de destinație. Locuitorii din Buești așteaptă minunea de pe vremea comuniștilor, când un primar «cu pile mai mari» și-a convins șefii să se facă pod la Albești. «Nimeni nu mai știe cum a fost și nici nu mai contează. Important e să fie gata la timp! Poate și înainte, dacă ne luăm după constructor!» ne spune primarul Nicolae Mihăilă.

 

La podul lăudat... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2024, 11:55 (8041 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» a ajuns la ediția cu numărul 56

Și Amara se pregătește de Festival

Festivalul «Trofeul Tinereții» a ajuns la ediția cu numărul 56

Consiliul Județean Ialomița, Primăria si Consiliul Local Amara, Centrul Județean pentru Conservarea și Promo­varea Culturii Tradiționale Ialomița și Centrul Cultural «Ionel Perlea» Ialomița anunță derularea unei noi ediții a Festi­valului-concurs național de interpretare a muzicii ușoare românești «Trofeul Tinereții». Această ediție, a 56-a la număr, marchează o transformare radicală a Festivalului într-un eveniment unic care le oferă tinerilor artiști o platformă inedită de dezvoltare și afirmare.

 

Mereu nou, mereu altfel «Trofeul... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2024, 08:05 (6768 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii cu Cerințe Educaționale Speciale se pregătesc de Examenele Naționale

În Ialomița

Elevii cu Cerințe Educaționale Speciale se pregătesc de Examenele Naționale

Aproximativ 100 de elevi de clasa a VIII-a și a XII-a din județul Ialomița, cu Ce­rințe Edu­caționale Speciale (CES), pot participa la Exa­menele Naționale, Evaluarea Națională și Bacalaureat, po­trivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. În funcție de deficiențele pe care le au, elevii înscriși la examene vor susține probele în prezența unor profesori asistenți.

 

Pregătiri pentru examene În evidențele Inspectoratului Șco­lar Județean Ialomița se află aproximativ 100 de elevi de clasa a VIII-a și a XII-a, cu Cerințe Educative ... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2024, 12:15 (2458 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru depistarea bolilor oncologice

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Bani europeni pentru depistarea bolilor oncologice

Spitalul Județean de Urgență Slobozia vrea să își dezvolte infrastructura medicală astfel încât să poată diagnostica bolile oncologice. Unitatea me­dicală intenționează să aplice pe schemele de finanțare puse la dispoziție de Programul Național de Redresare și Reziliență astfel încât să obțină fonduri pentru achiziția unor aparate moderne ce pot fi folosite pentru diagnosti­cul mai multor tipuri de cancer. «Vrem să dezvol­tăm Secția Oncologie, dar și pe cea de Anatomie Patologică!» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Metode moderne de diagnostic... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2024, 07:55 (7471 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Administrațiile din Ialomița aderă la Strategia de Dezvoltare a serviciilor de salubrizare

Noi pași spre legalitate

Administrațiile din Ialomița aderă la Strategia de Dezvoltare a serviciilor de salubrizare

Cele 63 de administrații locale din Ialomița deservite de ADI ECOO 2009 SRL se pregătesc să adere la Strategia de Dezvoltare pe termen Mediu și Lung a serviciilor de salubrizare. Documentul urmează a fi votat de către reprezentanții unităților administrativ-teritoriale membre ale acestui organism județean. Adoptarea Strategiei va permite gestionarea unitară a serviciilor de salubritate și atingerea nivelului de 50% de deșeuri recupe­rate, conform angajamentelor asumate de către România în fața Uniunii Europene.

 

La un pas de legalitate Practicile neunitare privind... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2024, 11:55 (15827 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia a aprobat criteriile de repartizare a locuințelor ANL

Consiliul Local Slobozia a aprobat criteriile de repartizare a locuințelor ANL

Joi, 30 mai 2024, administrația locală din Slobozia a convocat ultima ședință de Consiliu Local a acestui mandat. Pe ordinea de zi au figurat 13 proiecte de hotărâri. Printre acestea s-a numărat și cel privind aprobarea criteriilor de repartizare a locuințelor ANL din Slobozia. Rea­mintim că administrația Soare face eforturi de mai mulți ani pentru a rezolva această pro­blemă stringentă a comu­nității. La nivelul Sloboziei au fost construite până în prezent 9 blocuri ANL.

 

O problemă socială fără soluții imediate Administrația locală încearcă... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2024, 08:05 (15394 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Expertize judiciare în dosarul «Bomba» deschis la Fetești

Expertize judiciare în dosarul «Bomba» deschis la Fetești

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița caută noi indicii în cazul bărbatului din Fetești care a murit în urma exploziei bombei artizanale pe care o construia în propria locuință. Denumit sugestiv dosarul «Bomba», acest caz a fost supus în prezent unui număr de șase expertize de specialitate pentru a descoperi natura produselor și instrumentelor pe care bărbatul le-a folosit pentru a realiza dispozitivul artizanal. Surse judiciare susțin faptul că bărbatul ar fi încercat să construiască bomba artizanală pentru a se apăra în cazul în care conflictul din Ucraina ar escalada, iar Rusia ar invada și teritoriul Româ... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2024, 12:05 (8339 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Curtea de Conturi a României contestă titlul de «doctor» al juristului Vasile Zamfir

După un audit la spitalul din Slobozia

Curtea de Conturi a României contestă titlul de «doctor» al juristului Vasile Zamfir

Curtea de Conturi a României a dat publicității Raportul misiunii de audit desfășurată în 2023 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Verificarea a vizat «corectitudinea cheltuielilor de personal» efectuate de unitatea medicală pe parcursul anului trecut. Astfel, auditorii au descoperit faptul că, în perioada 2019-2023, Spitalul Județean de Urgență Slobozia i-a plătit ilegal juristului Vasile Zamfir indemnizația lunară pentru titlul științific de «doctor» în Drept Penal, obținut în urma cursurilor doc­torale pe care le-a urmat la o universitate din Republica Moldova. Curtea de Conturi a României arată în Raportul î... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2024, 07:55 (21619 vizualizări - 9 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 28 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27179, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de vineri, 27 mai ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2022, 16:40
(3797 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Vineri, 27 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27179, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de joi, 26 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 16:20
(8247 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Evaluarea standardizată la finalul anului școlar 2021-2022

În conformitate cu Ordinul nr. 3835/2022, în anul școlar 2021-2022, în perioada cuprinsă intre 30 mai-10 iunie 2022, se va organiza pilotarea evaluării standardizate pentru elevii claselor I-VII, respectiv ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 15:50
(12005 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Noutăți în sistemul RO-eFactura

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începând cu data de 1 iulie 2022, operatorii economici stabiliți în România au obligația, în relația B2G (relația dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 13:45
(16078 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Începe depunerea cererilor de finanțare aferente Măsurii «Microgranturi în domeniul agroalimentar»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că de vineri, 27.05.2022, încep înscrierile pentru Măsura «Microgranturi în domeniul agroalimentar». Astfel, în perioada 27 mai 2022 ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 11:10
(12368 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de peste 98 milioane de lei, colectate în luna aprilie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în luna aprilie a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 98,18 milioane de lei, cu 15,2 ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 19:00
(21567 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în cursul zilei de miercuri, 25 mai a.c., activități de informare în rândul elevilor din cadrul școlilor din mediul rural și urban din județul Ialomița, pentru conștientizarea ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 16:50
(13229 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Braconieri prinși în flagrant de polițiști pe Brațul Borcea

Ialomița: Braconieri prinși în flagrant de polițiști pe Brațul Borcea

Miercuri, 25 mai a.c., polițiștii au depistat pe Brațul Borcea doi bărbați, de 37 de ani, din comuna Stelnica, și de 47 de ani, din comuna Bordușani, în timp pescuiau într-o ambarcațiune din lemn, cu o ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 16:30
(3864 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Joi, 26 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27177, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de miercuri, 25 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 16:15
(7443 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural

Prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 26 mai 2022, prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural, având pe ordinea de zi dezbateri cu privire la activitatea de contractare a serviciilor medicale, medicamentelor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 15:30
(3323 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Culturii Slobozene», în perioada 30 mai-3 iunie 2022

Primăria Municipiului Slobozia, prin Direcția Educație, Cultură și Tineret Slobozia, organizează în perioada 30 mai-3 iunie 2022 un amplu program de manifestări, sub genericul «Zilele Culturii Slobozene ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 14:45
(21120 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu aplicativ la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Joi, 26 mai a.c., începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița a organizat un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care a fost ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 11:30
(11170 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Moldoveni și Sudiți!

Joi, 26 mai 2022, echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervoarelor destinate înmagazinării apei potabile din localitățile Moldoveni și Sudiți. Astfel, în intervalul orar ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 17:40
(5559 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Miercuri, 25 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27176, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de marți, 24 mai ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 16:35
(9486 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

A doua zi a evenimentului național «Săptămâna Prevenirii Criminalității» a fost dedicată prevenirii violenței în familie-fenomen complex, având consecințe atât în plan individual și familial, cât și la ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 16:20
(3657 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Scutiri fiscale pentru angajații din sectorul agricol și industrie alimentară

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii despre faptul că a fost introdusă o nouă scutire de la plata impozitului pentru veniturile din salarii și asimilate salariilor ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 13:50
(10939 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților promoției 2022

Având în vedere că anul școlar 2021-2022 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților promoției 2022 că pot beneficia de prevederile Legii nr ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 12:20
(10710 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul Școlar Județean Ialomița: «Târgul ofertelor educaționale»

lnspectoratul Școlar Județean lalomița își dovedește interesul pentru traseul educațional și profesional al elevilor de clasa a VIII-a prin organizarea unui Târg care să faciliteze accesul acestora la ofertele ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 20:40
(9901 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Liber la pașapoarte pentru copii de 1 iunie

De 1 iunie-«Ziua Internațională a Copilului», Serviciul Public Comunitar de Pașapoarte va avea program normal de lucru. Funcționarii instituției vor onora însă solicitările pentru emiterea de pașapoarte ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 19:40
(9996 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Marți, 24 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27174, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de luni, 23 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 16:15
(1858 vizualizări - 0 comentarii)


Descindere la Slobozia organizată de Poliția Capitalei

Polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București au efectuat marți, 24 mai a.c., 7 percheziții domiciliare, pe raza Capitalei și a județelor Ilfov și Ialomița. În Ialomița, descinderea ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 15:00
(2430 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Întâlnire cu profesor doctor Marius Stan

Profesor doctor Marius Stan, celebrul savant român născut la Urziceni, ajunge vineri, 27 mai 2022, la Slobozia. Omul de știință va susține o conferință în cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea». Denumit ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 14:15
(3866 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Peste 844 mii de lei, sume stabilite suplimentar în luna aprilie 2022

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au efectuat, în luna aprilie a.c., 19 inspecții fiscale și 21 de controale inopinate. În urma acțiunilor de verificare au fost stabilite obligații ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 14:00
(13816 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

Echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile din localitatea Dridu. Astfel, marți, 24 mai 2022, în intervalul orar 08,00-17,00, se ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 18:05
(19784 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 23 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27174, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 22 mai a ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 17:10
(5381 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 110000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-22.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 110609 de chestionare la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 16:55
(14317 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Redirecționare a 3,5% din impozitul anual datorat la entități nonprofit/unități de cult (Formularul 230)

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că pot dispune asupra destinației unei sume reprezentând până la 3,5% din impozitul stabilit pentru susținerea ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 16:20
(13243 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Sudiți

Incendiu la o casă din Sudiți

Duminică, 22 mai a.c., în jurul orelor 16,40, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din comuna Sudiți. Trei ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 13:10
(10627 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți incendiu


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Duminică, 22 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27174, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de sâmbătă, 21 mai a ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2022, 16:55
(8283 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Sâmbătă, 21 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27173, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de vineri, 20 mai ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2022, 16:40
(5922 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...