Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marinela a transformat angajații DSP în paznici

Marinela a transformat angajații DSP în paznici

Marinela Radu a obligat angajații din subordine să facă planton la ușa instituției în locul paznicilor. Decizia a fost luată după ce instanța a obligat-o să-i plătească retroactiv 24 de salarii compensatorii lui Dan Noel, fostul șef al DSP, concediat ilegal, la ordinul ei direct. Acum oamenii se întreabă cât va dura acest supliciu și, mai ales, dacă vor fi plătiți ca «paznici», cu salariul minim pe economie, sau ca angajați cu drepturi depline în cadrul instituției.

 

Ce vrăji mai face nemuritoarea Marinela? Șefa Direcției de Sănătate Publică... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2024, 07:55 (13935 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Încă trei noutăți pentru Unirea Slobozia

Fotbal, SuperLiga

Încă trei noutăți pentru Unirea Slobozia

Promovarea în SuperLiga obligă conducerea Unirii Slobozia să găsească rapid soluții de întărire a lotului. Ne desparte mai puțin de o lună de startul noului sezon, iar la trupa ialomițeană mișcările sunt în toi. În ultimele zile, antrenorul Adrian Mihalcea a primit la pregătire trei jucători noi, numărul sosirilor ajungând, astfel, la nouă.

 

Un portar și doi mijlocași Austriacul Stefan Krell, 32 de ani, a sosit la Slobozia pentru a-i oferi lui Adrian Mihalcea o variantă în plus pe postul de portar. Krell vine la Slobozia... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2024, 17:05 (19676 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajata Primăriei Slobozia, cercetată pentru fapte de corupție, a fost trimisă în judecată

Angajata Primăriei Slobozia, cercetată pentru fapte de corupție, a fost trimisă în judecată

Procurorii au trimis-o în judecată pe angajata Primăriei Slobozia cercetată pentru fapte de corupție. La sfârșitul lunii februarie 2024, aceasta a fost prinsă în flagrant în timp ce ar fi primit mită de la un cetățean, devenit între timp denunțător în cauză, pentru a-i elibera acestuia mai rapid o serie de documente de care avea nevoie. Femeia a fost plasată sub control judiciar și a fost trimisă în judecată în stare de libertate. Ancheta a fost realizată cu sprijinul ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție Ialomița.

 

Se așteaptă decizia judecătorilor... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2024, 07:55 (22592 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Medicina de Familie din Ialomița se bazează pe medicii pensionari

Medicina de Familie din Ialomița se bazează pe medicii pensionari

În urmă cu o lună, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a avizat favorabil prelungirea perioadei de activitate pentru un număr de 85 de medici pensionari. Jumătate dintre aceștia sunt medici de familie care, dacă ar ieși la pensie, ar lăsa fără acces la servicii medicale peste 20 mii de ialomițeni. Asociația Medicilor de Familie din Ialomița susține faptul că s-au făcut demersuri pentru atragerea medicilor tineri, dar toate încercările au rămas fără răspuns.

 

Se caută soluții Pe listele comune ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița și cele ale Casei Județene de... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2024, 11:50 (10341 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apele Române așteaptă de 9 ani să obțină o baltă concesionată nelegal

La Ciocârlia

Apele Române așteaptă de 9 ani să obțină o baltă concesionată nelegal

Anul acesta se împlinesc 9 ani de la primul termen al procesului prin care Agenția Națională Apele Române, prin structura sa teritorială din județul Ialomița, Sistemul de Gospodărire a Apelor Ialomița, încearcă să obțină în patrimoniul său o baltă aflată pe teritoriul administrativ al Primăriei Ciocârlia. Potrivit informațiilor, balta ar fi fost concesionată nelegal de administrația locală, în baza unor Hotărâri de Guvern.

 

Se așteaptă decizia Curții Supreme de Justiție În anul 2015, Agenția Națională Apele Române, prin structura... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2024, 08:05 (2906 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

500 de lei pentru sănătatea copiilor din Ialomița

În 2023

500 de lei pentru sănătatea copiilor din Ialomița

Anual Ministerul Sănătății fi­nanțează activitățile de prevenirea îmbolnăvirii copiilor care merg la școli și grădinițe. Fondurile alocate pentru acest capitol al Sănătății pu­blice sunt însă infime. Potrivit Direcției de Sănătate Publică Ialomița, în 2023, prevenirea bolilor în colectivități s-a realizat cu doar 500 de lei.

 

Fonduri insuficiente pentru copii Educația rămâne unul dintre domeniile de activitate cel mai slab finanțate, chiar și atunci când vine vorba despre prevenirea îmbolnăvirii copiilor care merg în colectivități... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2024, 11:55 (3433 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia are de încasat peste 600 mii de lei de la SNIF Ialomița

Statul dator la Stat

Primăria Slobozia are de încasat peste 600 mii de lei de la SNIF Ialomița

bonus: RADEF «România Film», datoare la Primăria Slobozia

Structura teritorială a Societății Naționale de Îmbunătățiri Funciare, SNIF Ialomița are datorii către Primăria Slobozia. La momentul de față, administrația locală are de recuperat taxe și impozite neachitate din 2011 a căror valoare se ridică la peste 600 mii de lei. Șansele ca sumele să revină bugetului orașului sunt însă mici având în vedere că de mai bine de 10 ani SNIF Ialomița se află în procedură de insolvență.

 

Bani greu de recuperat Potrivit datelor oficiale, Primăria Slobozia are calitatea de creditor într-un număr de 53 de proceduri... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2024, 08:05 (7792 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

AJOFM Ialomița oferă indemnizații absolvenților de liceu

AJOFM Ialomița oferă indemnizații absolvenților de liceu

În urmă cu o săptămână, peste 1600 de elevi de clasa a XII-a au absolvit cursurile liceale. Potrivit legii, aceștia au dreptul de a beneficia de o indemnizație de la Stat, acordată prin intermediul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița. Estimativ, în 2023, peste 350 absolvenți de liceu au primit acest stimulent financiar.

 

Sprijin financiar acordat timp de 6 luni Potrivit legii, absolvenții de liceu au posibilitatea de a beneficia de un stimulent financiar, sub forma unui ajutor de șomaj, după absolvirea cursurilor liceale. Indemnizația se... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2024, 15:05 (2727 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

La vot, la 103 ani!

La vot, la 103 ani!

O cheamă Victoria Ioniță și e din Cosâmbești. A împlinit 103 ani pe 4 mai 2024. Și pe 9 iunie 2024 a cerut «urna mobilă». Așa a fost și la 99 de ani... Vecinii spun că o văd uneori măturând praful curții. Iar în primăvara asta a dat cu sapa prin grădină. Am întrebat-o de ce votează. «Pentru că trebuie!» ne-a răspuns. Și, într-o fulgerare de gând, am înțeles că fiecare dintre noi trebuie să își ducă crucea până la capăt.

 

Votul nu are limită de vârstă Șade în ușa casei așteptând... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2024, 10:10 (2050 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Un copil și-ar fi dat foc, accidental, într-o clasă a Școlii Gimnaziale «Sfântul Andrei»

Slobozia: Un copil și-ar fi dat foc, accidental, într-o clasă a Școlii Gimnaziale «Sfântul Andrei»

Incident tragic petrecut vineri, 14 iunie 2024, într-o clasă a Școlii Gimnaziale «Sfântul Andrei» din Slobozia. Încercând să-și impresioneze colegii, un elev de clasa a VII-a și-ar fi dat foc în clasă, în timpul unei pauze. Elevul a fost transferat la Spitalul de Copii «Grigore Alexandrescu» din București. 

Se fac verificări Din primele informații, se pare că elevul de clasa a VII-a, în joacă, ar fi utilizat un produs dezinfectant, apoi a aprins o brichetă, moment în care hainele i-ar fi luat foc. Acesta s-a ales... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2024, 16:05 (46393 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Elevi amenințați cu un cuțit de un bărbat recalcitrant

Slobozia: Elevi amenințați cu un cuțit de un bărbat recalcitrant

Incident șocant la Slobozia, la începutul acestei săptămâni. Mai mulți copii care ieșeau din curtea Școlii Nr. 3, după terminarea cursurilor, au fost amenințați cu un cuțit de către un bărbat de 62 de ani. Acesta s-a enervat pentru faptul că elevii făceau gălăgie. Martorii oculari susțin că doi elevi ar fi fost îmbrânciți de către bărbatul furios. Pe numele acestuia a fost deschis un dosar penal, instrumentat de Poliția Municipiului Slobozia.

 

Siguranța elevilor, în pericol Capacitatea unităților de învățământ de a le oferi protecție elevilor... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2024, 12:10 (11107 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia cuțit elev

Click aici

EVENIMENT

Perieți: Și-a intoxicat nepoții cu o substanță folosită pentru deparazitarea animalelor

Perieți: Și-a intoxicat nepoții cu o substanță folosită pentru deparazitarea animalelor

Caz șocant în comuna Perieți. Doi frați, de 10 și, respectiv, 17 ani, au ajuns la spital după ce au fost intoxicați de bunica lor cu o substanță folosită pentru deparazitarea animalelor. În momentul în care li s-a făcut rău, familia a sunat la 112 și a cerut ajutorul medicilor. Mai multe anchete au fost deschise în acest caz de către instituțiile abilitate.

 

Intervenție a elicopterului SMURD Din primele informații, cei doi copii, un băiat de 10 ani și sora acestuia, de 17 ani, s-ar fi întors de la școală cu păduchi, iar bunica lor s-a gândit... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2024, 07:50 (11257 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Anul podului de la Buești

Anul podului de la Buești

La Buești au început lucrările la pod. Nu sunt lucrări electorale, că primarul candidează de unul singur, neavând contracandidat... Teoretic, anul viitor, în mai, vom trece cu mașina peste pod și vom scurta drumul cu până 20 de kilometri, în funcție de destinație. Locuitorii din Buești așteaptă minunea de pe vremea comuniștilor, când un primar «cu pile mai mari» și-a convins șefii să se facă pod la Albești. «Nimeni nu mai știe cum a fost și nici nu mai contează. Important e să fie gata la timp! Poate și înainte, dacă ne luăm după constructor!» ne spune primarul Nicolae Mihăilă.

 

La podul lăudat... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2024, 11:55 (8041 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» a ajuns la ediția cu numărul 56

Și Amara se pregătește de Festival

Festivalul «Trofeul Tinereții» a ajuns la ediția cu numărul 56

Consiliul Județean Ialomița, Primăria si Consiliul Local Amara, Centrul Județean pentru Conservarea și Promo­varea Culturii Tradiționale Ialomița și Centrul Cultural «Ionel Perlea» Ialomița anunță derularea unei noi ediții a Festi­valului-concurs național de interpretare a muzicii ușoare românești «Trofeul Tinereții». Această ediție, a 56-a la număr, marchează o transformare radicală a Festivalului într-un eveniment unic care le oferă tinerilor artiști o platformă inedită de dezvoltare și afirmare.

 

Mereu nou, mereu altfel «Trofeul... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2024, 08:05 (6768 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii cu Cerințe Educaționale Speciale se pregătesc de Examenele Naționale

În Ialomița

Elevii cu Cerințe Educaționale Speciale se pregătesc de Examenele Naționale

Aproximativ 100 de elevi de clasa a VIII-a și a XII-a din județul Ialomița, cu Ce­rințe Edu­caționale Speciale (CES), pot participa la Exa­menele Naționale, Evaluarea Națională și Bacalaureat, po­trivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. În funcție de deficiențele pe care le au, elevii înscriși la examene vor susține probele în prezența unor profesori asistenți.

 

Pregătiri pentru examene În evidențele Inspectoratului Șco­lar Județean Ialomița se află aproximativ 100 de elevi de clasa a VIII-a și a XII-a, cu Cerințe Educative ... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2024, 12:15 (2458 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru depistarea bolilor oncologice

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Bani europeni pentru depistarea bolilor oncologice

Spitalul Județean de Urgență Slobozia vrea să își dezvolte infrastructura medicală astfel încât să poată diagnostica bolile oncologice. Unitatea me­dicală intenționează să aplice pe schemele de finanțare puse la dispoziție de Programul Național de Redresare și Reziliență astfel încât să obțină fonduri pentru achiziția unor aparate moderne ce pot fi folosite pentru diagnosti­cul mai multor tipuri de cancer. «Vrem să dezvol­tăm Secția Oncologie, dar și pe cea de Anatomie Patologică!» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Metode moderne de diagnostic... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2024, 07:55 (7471 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Administrațiile din Ialomița aderă la Strategia de Dezvoltare a serviciilor de salubrizare

Noi pași spre legalitate

Administrațiile din Ialomița aderă la Strategia de Dezvoltare a serviciilor de salubrizare

Cele 63 de administrații locale din Ialomița deservite de ADI ECOO 2009 SRL se pregătesc să adere la Strategia de Dezvoltare pe termen Mediu și Lung a serviciilor de salubrizare. Documentul urmează a fi votat de către reprezentanții unităților administrativ-teritoriale membre ale acestui organism județean. Adoptarea Strategiei va permite gestionarea unitară a serviciilor de salubritate și atingerea nivelului de 50% de deșeuri recupe­rate, conform angajamentelor asumate de către România în fața Uniunii Europene.

 

La un pas de legalitate Practicile neunitare privind... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2024, 11:55 (15827 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia a aprobat criteriile de repartizare a locuințelor ANL

Consiliul Local Slobozia a aprobat criteriile de repartizare a locuințelor ANL

Joi, 30 mai 2024, administrația locală din Slobozia a convocat ultima ședință de Consiliu Local a acestui mandat. Pe ordinea de zi au figurat 13 proiecte de hotărâri. Printre acestea s-a numărat și cel privind aprobarea criteriilor de repartizare a locuințelor ANL din Slobozia. Rea­mintim că administrația Soare face eforturi de mai mulți ani pentru a rezolva această pro­blemă stringentă a comu­nității. La nivelul Sloboziei au fost construite până în prezent 9 blocuri ANL.

 

O problemă socială fără soluții imediate Administrația locală încearcă... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2024, 08:05 (15393 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Expertize judiciare în dosarul «Bomba» deschis la Fetești

Expertize judiciare în dosarul «Bomba» deschis la Fetești

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița caută noi indicii în cazul bărbatului din Fetești care a murit în urma exploziei bombei artizanale pe care o construia în propria locuință. Denumit sugestiv dosarul «Bomba», acest caz a fost supus în prezent unui număr de șase expertize de specialitate pentru a descoperi natura produselor și instrumentelor pe care bărbatul le-a folosit pentru a realiza dispozitivul artizanal. Surse judiciare susțin faptul că bărbatul ar fi încercat să construiască bomba artizanală pentru a se apăra în cazul în care conflictul din Ucraina ar escalada, iar Rusia ar invada și teritoriul Româ... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2024, 12:05 (8339 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Curtea de Conturi a României contestă titlul de «doctor» al juristului Vasile Zamfir

După un audit la spitalul din Slobozia

Curtea de Conturi a României contestă titlul de «doctor» al juristului Vasile Zamfir

Curtea de Conturi a României a dat publicității Raportul misiunii de audit desfășurată în 2023 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Verificarea a vizat «corectitudinea cheltuielilor de personal» efectuate de unitatea medicală pe parcursul anului trecut. Astfel, auditorii au descoperit faptul că, în perioada 2019-2023, Spitalul Județean de Urgență Slobozia i-a plătit ilegal juristului Vasile Zamfir indemnizația lunară pentru titlul științific de «doctor» în Drept Penal, obținut în urma cursurilor doc­torale pe care le-a urmat la o universitate din Republica Moldova. Curtea de Conturi a României arată în Raportul î... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2024, 07:55 (21619 vizualizări - 9 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Amenzi de peste 82 mii de lei aplicate în 24 de ore

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost la datorie pe străzile din județ, pentru a asigura un climat de ordine și liniște. Acțiunile preventive ale polițiștilor s-au concretizat prin aplicarea ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:20
(2226 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

Două școli din municipiul Fetești au fost incluse în programul de acțiuni preventive ale polițiștilor. Miercuri, 9 iunie a.c, oamenii legii au mers în unitățile de învățământ și au discutat cu elevii despre ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:05
(1748 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 10 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10773, cu 2 cazuri mai mult decât miercuri, 9 iunie ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 17:10
(1528 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 9 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10771, cu 3 cazuri mai mult decât marți, 8 iunie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 17:05
(2140 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprins la volanul unei mașini fără plăcuțe și conducând fără permis

Marți, 8 iunie a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Țăndărei  au oprit, pentru control, o autoutilitară care circula fără a avea montate plăcuțele cu numărul de înmatriculare. La volanul acesteia ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 16:40
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 200 de persoane în carantină/izolare, verificate

În cadrul activităților desfășurate de forțele de ordine, au fost efectuate verificări la 181 persoane aflate în carantină și 22 aflate în izolare la o adresă declarată. De asemenea, în cadrul acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 16:35
(4466 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri colectate la bugetul de stat de 83,84 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a colectat, în luna mai 2021, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 83,84 milioane de lei. Astfel, bugetul de stat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 13:25
(2636 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Accident la Fetești

Miercuri, 9 iunie a.c., în jurul orei 8,45, salvatorii de la Stația de Pompieri Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 12:40
(3543 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


anunț angajare

anunț angajare


Compania
EXPUR SA


căutăm doi
noi colegi


pentru Departamentul Contabilitate
din cadrul companiei noastre
din Slobozia
operator introducere și validare date
perioadă determinată-6 luni
Sarcini Generale:
-Înregistrare documente
de gestiune materie primă
-Înregistrare facturi
materie primă semințe
-Înregistrare plăți în lei pentru furnizori
-Recepție documente transmise
de celelalte departamente
-Arhivare documente
Cerințe:
-cel puțin studii medii
-experiență pe un post similar
(cunoștințe de contabilitate constituie
un avantaj)-minim 6 luni
-bune cunoștințe de operare calculator
-abilitatea de a lucra în condiții de stres
-abilități de organizare, planificare
și comunicare
Dacă răspundeți cerințelor de mai sus
și doriți să acceptați provocările
acestui postvă rugăm să trimiteți
o scrisoare de intenție
și un curriculum vitae
până la data de 10.06.2021
pe adresa de e-mail [email protected]

9 Iunie 2021, 11:20


Slobozia: Accident cu o victimă

Slobozia: Accident cu o victimă

Un accident rutier s-a produs pe raza municipiului Slobozia luni seara, 7 iunie a.c., în jurul orelor 21,10, salvatorii de la Garda de Intervenție Slobozia intervenind cu o autospecială de stingere cu apă ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 11:05
(4923 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Minor de 14 ani, depistat la volanul unei mașini

În timpul unei misiuni de patrulare pe străzile din Țăndărei, efectuată în seara zilei de 7 iunie a.c., polițiștii din oraș au identificat la volanul unei mașini un minor de 14 ani. Verificările ulterioare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:30
(3649 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului la finalul lunii aprilie

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează cu privire la faptul că, la finalul lunii aprilie 2021, rata șomajului la nivelul județului a fost de 4,60%. Astfel, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:15
(1648 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Transportul de persoane, în atenția polițiștilor

În ziua de luni, 7 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune privind respectarea legalității transportului public de persoane. Astfel, atât în mediul rural cât și urban, au fost constituite ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:00
(1941 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Suspect de «furt calificat», reținut de polițiști

Polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore, în ziua de luni, 7 iunie a.c., un tânăr de 19 ani, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de comiterea mai multor furturi în formă calificată. Din datele ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:45
(1642 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița caută «Salvator din pasiune»

Începând cu data de 14 iunie a.c., Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:30
(1596 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 8 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10768, cu 4 cazuri mai mult decât luni, 7 iunie a ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:15
(1876 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 7 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10764, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:25
(1955 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 22 iunie-termenul de depunere a Formularului 097 «Notificarea privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 22 iunie 2021, este termenul-limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:20
(4628 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna iunie 2021

Ministerul Finanțelor emite, începând cu 7 iunie 2021, 3 noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 2,95%, 3,35% și 3,65%. Titlurile de ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:40
(1779 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare

În zilele de sâmbătă și duminică, 5-6 iunie a.c., 57 de societăți comerciale au fost verificate cu privire la respectarea măsurilor organizatorice specifice, a programului de lucru și în privința respectării ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:25
(2542 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În cursul zilei de sâmbătă, 5 iunie ac.c., un bărbat în vârstă de 60 de ani, din comuna Gura Ialomiței, a fost depistat în flagrant în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:20
(2600 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Duminică, 6 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10764, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2021, 17:05
(2420 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 5 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10763, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2021, 17:40
(2258 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 7-11 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 18:20
(5548 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 4 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10762, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 16:25
(2018 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, arestat pentru infracțiuni comise în Germania

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un tânăr care era urmărit internațional pentru «infracțiuni contra proprietății», fapte comise în Germania. Astfel, joi, 3 iunie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 14:05
(3684 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prevenirea violenței domestice

Polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de proximitate din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat activități pentru promovarea ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:55
(1990 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Joi, 3 iunie a.c., pe raza localității Sărățeni, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au depistat, în trafic, un tânăr de 25 de ani, din județul Vrancea, în timp ce transporta ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:40
(2936 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Lipsă apă în Cartierul Buliga

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Brazilor din Fetești. În vederea executării acestor lucrări ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2021, 22:05
(2675 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 3 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10756, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2021, 16:15
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...