Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Le sunt recunoscător tuturor ialomițenilor care și-au exercitat dreptul de vot!»

Europarlamentarul PSD Ștefan Mușoiu

«Le sunt recunoscător tuturor ialomițenilor care și-au exercitat dreptul de vot!»

Alegătorii ialomițeni au votat în proporție de peste 65% pentru lista comună propusă de PSD-PNL la Alegerile Europarlamentare. Ștefan Mușoiu a fost singurul ialomițean aflat pe lista candidaților pentru Parlamentul European. Dincolo de calculele electorale, propulsarea sa în această poziție reprezintă un câștig cert pentru Ialomița și pentru ialomițeni. La o săptămână de la rezultatele votului, Ștefan Mușoiu prezintă public primele sale planuri în calitate de viitor europarlamentar.

 

O victorie pentru întreg județul Aflat într-o poziție... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2024, 10:20 (11941 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Echipament medical modern achiziționat de Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Echipament medical modern achiziționat de Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a investit aproximativ 100 mii de euro, din fonduri proprii, pentru achiziția unui echipament medical modern, destinat Secției Obstetrică-Ginecologie a unității medicale. Aparatul permite medicilor realizarea de investigații medicale de înaltă precizie, îmbună­tățind astfel accesul la servicii medicale în cadrul acestei secții.

 

Servicii medicale îmbunătățite Echipamentul este dotat cu un ecograf 5D și asistent AI și permite realizarea de examinări ginecologice pentru femeile însărcinate, internate î... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2024, 14:50 (11483 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Rezultatele Alegerilor din 9 iunie 2024 reflectă decizia ialomițenilor!»

Marian Pavel, președintele PSD Ialomița

«Rezultatele Alegerilor din 9 iunie 2024 reflectă decizia ialomițenilor!»

PSD și-a adjudecat 54 din cele 66 de administrații locale din Ialomița grație unor strategii combinate. În mandatul 2020-2024, Marian Pavel a susținut activ investiții majore în domeniul infrastructurii rutiere, Să­nătății și Educației. Eforturile inves­tiționale și administrative au fost du­blate de racolarea unor primari PNL pe listele PSD. La o săptămână de la Alegerile din 9 iunie 2024, Marian Pavel susține că tot acest efort politic și administrativ a fost validat de alegători: «Rezultatele Alegerilor reflectă decizia ialomițenilor!».

 

Ialomița este «prea roșie»... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2024, 09:20 (11599 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

1,9 milioane de lei pentru reabilitarea pavilionului TBC al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

1,9 milioane de lei pentru reabilitarea pavilionului TBC al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Administrația locală din Fetești a semnat contractul de finanțare pentru reabi­litarea pavilionului TBC al Spitalului Municipal «Anghel Saligny». Fondurile sunt alocate prin Progra­mul Național de Redresare și Reziliență, investiția având o valoare de 1,9 milioane de lei. Unitatea me­dicală are nevoie urgentă de reparații, având în vedere faptul că nu a mai beneficiat de astfel de lucrări de mai bine de 10 ani, potri­vit informațiilor oficiale.

 

Investiție în Sănătate Primăria Fetești a făcut demersurile necesare pentru a obține... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2024, 12:20 (1149 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Organele judiciare ialomițene nu pot proba «abuzurile sexuale» asupra copiilor

Organele judiciare ialomițene nu pot proba «abuzurile sexuale» asupra copiilor

Conform unui raport oficial al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, instituția a fost sesizată în cursul anului precedent în aproximativ 200 de cazuri de «abuzuri sexuale» asupra minorilor. Din păcate, agresorii sunt cu greu trași la răspun­dere de către organele judiciare. Anchetele întocmite în astfel de cazuri se prescriu, de cele mai multe ori, în instanță. Iar cei care comit astfel de fapte rămân în libertate, nepedepsiți.

 

Fapte greu de dovedit În 2023, Direcția Generală de... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2024, 08:05 (4266 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Muncă în folosul comunității în schimbul amenzilor neplătite

Slobozia: Muncă în folosul comunității în schimbul amenzilor neplătite

Dacă în cazul firmelor cu datorii administrațiile locale intră sub incidența Legii Insolvenței care le obligă să se înscrie la masa credală pentru a-și recupera datoriile, în cazul persoanelor fi­zice situația este cu totul alta. Cetățenii care acumulează datorii, dar pe care nu le pot plăti, pot fi obligați să efectueze zile de muncă în folosul comunității. La Slobozia, de exemplu, administrația locală, prin Serviciul de Taxe și Impozite, a început încă din ianuarie 2024 să facă demersuri pentru transformarea debitelor în zile de muncă în folosul comunității. Pe «lista neagră» figurează cu debite peste 300 de cetățeni ai orașului... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2024, 12:15 (13922 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marinela a transformat angajații DSP în paznici

Marinela a transformat angajații DSP în paznici

Marinela Radu a obligat angajații din subordine să facă planton la ușa instituției în locul paznicilor. Decizia a fost luată după ce instanța a obligat-o să-i plătească retroactiv 24 de salarii compensatorii lui Dan Noel, fostul șef al DSP, concediat ilegal, la ordinul ei direct. Acum oamenii se întreabă cât va dura acest supliciu și, mai ales, dacă vor fi plătiți ca «paznici», cu salariul minim pe economie, sau ca angajați cu drepturi depline în cadrul instituției.

 

Ce vrăji mai face nemuritoarea Marinela? Șefa Direcției de Sănătate Publică... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2024, 07:55 (13941 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Încă trei noutăți pentru Unirea Slobozia

Fotbal, SuperLiga

Încă trei noutăți pentru Unirea Slobozia

Promovarea în SuperLiga obligă conducerea Unirii Slobozia să găsească rapid soluții de întărire a lotului. Ne desparte mai puțin de o lună de startul noului sezon, iar la trupa ialomițeană mișcările sunt în toi. În ultimele zile, antrenorul Adrian Mihalcea a primit la pregătire trei jucători noi, numărul sosirilor ajungând, astfel, la nouă.

 

Un portar și doi mijlocași Austriacul Stefan Krell, 32 de ani, a sosit la Slobozia pentru a-i oferi lui Adrian Mihalcea o variantă în plus pe postul de portar. Krell vine la Slobozia... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2024, 17:05 (19688 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajata Primăriei Slobozia, cercetată pentru fapte de corupție, a fost trimisă în judecată

Angajata Primăriei Slobozia, cercetată pentru fapte de corupție, a fost trimisă în judecată

Procurorii au trimis-o în judecată pe angajata Primăriei Slobozia cercetată pentru fapte de corupție. La sfârșitul lunii februarie 2024, aceasta a fost prinsă în flagrant în timp ce ar fi primit mită de la un cetățean, devenit între timp denunțător în cauză, pentru a-i elibera acestuia mai rapid o serie de documente de care avea nevoie. Femeia a fost plasată sub control judiciar și a fost trimisă în judecată în stare de libertate. Ancheta a fost realizată cu sprijinul ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție Ialomița.

 

Se așteaptă decizia judecătorilor... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2024, 07:55 (22599 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicina de Familie din Ialomița se bazează pe medicii pensionari

Medicina de Familie din Ialomița se bazează pe medicii pensionari

În urmă cu o lună, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a avizat favorabil prelungirea perioadei de activitate pentru un număr de 85 de medici pensionari. Jumătate dintre aceștia sunt medici de familie care, dacă ar ieși la pensie, ar lăsa fără acces la servicii medicale peste 20 mii de ialomițeni. Asociația Medicilor de Familie din Ialomița susține faptul că s-au făcut demersuri pentru atragerea medicilor tineri, dar toate încercările au rămas fără răspuns.

 

Se caută soluții Pe listele comune ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița și cele ale Casei Județene de... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2024, 11:50 (10349 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apele Române așteaptă de 9 ani să obțină o baltă concesionată nelegal

La Ciocârlia

Apele Române așteaptă de 9 ani să obțină o baltă concesionată nelegal

Anul acesta se împlinesc 9 ani de la primul termen al procesului prin care Agenția Națională Apele Române, prin structura sa teritorială din județul Ialomița, Sistemul de Gospodărire a Apelor Ialomița, încearcă să obțină în patrimoniul său o baltă aflată pe teritoriul administrativ al Primăriei Ciocârlia. Potrivit informațiilor, balta ar fi fost concesionată nelegal de administrația locală, în baza unor Hotărâri de Guvern.

 

Se așteaptă decizia Curții Supreme de Justiție În anul 2015, Agenția Națională Apele Române, prin structura... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2024, 08:05 (2908 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

500 de lei pentru sănătatea copiilor din Ialomița

În 2023

500 de lei pentru sănătatea copiilor din Ialomița

Anual Ministerul Sănătății fi­nanțează activitățile de prevenirea îmbolnăvirii copiilor care merg la școli și grădinițe. Fondurile alocate pentru acest capitol al Sănătății pu­blice sunt însă infime. Potrivit Direcției de Sănătate Publică Ialomița, în 2023, prevenirea bolilor în colectivități s-a realizat cu doar 500 de lei.

 

Fonduri insuficiente pentru copii Educația rămâne unul dintre domeniile de activitate cel mai slab finanțate, chiar și atunci când vine vorba despre prevenirea îmbolnăvirii copiilor care merg în colectivități... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2024, 11:55 (3434 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia are de încasat peste 600 mii de lei de la SNIF Ialomița

Statul dator la Stat

Primăria Slobozia are de încasat peste 600 mii de lei de la SNIF Ialomița

bonus: RADEF «România Film», datoare la Primăria Slobozia

Structura teritorială a Societății Naționale de Îmbunătățiri Funciare, SNIF Ialomița are datorii către Primăria Slobozia. La momentul de față, administrația locală are de recuperat taxe și impozite neachitate din 2011 a căror valoare se ridică la peste 600 mii de lei. Șansele ca sumele să revină bugetului orașului sunt însă mici având în vedere că de mai bine de 10 ani SNIF Ialomița se află în procedură de insolvență.

 

Bani greu de recuperat Potrivit datelor oficiale, Primăria Slobozia are calitatea de creditor într-un număr de 53 de proceduri... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2024, 08:05 (7792 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AJOFM Ialomița oferă indemnizații absolvenților de liceu

AJOFM Ialomița oferă indemnizații absolvenților de liceu

În urmă cu o săptămână, peste 1600 de elevi de clasa a XII-a au absolvit cursurile liceale. Potrivit legii, aceștia au dreptul de a beneficia de o indemnizație de la Stat, acordată prin intermediul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița. Estimativ, în 2023, peste 350 absolvenți de liceu au primit acest stimulent financiar.

 

Sprijin financiar acordat timp de 6 luni Potrivit legii, absolvenții de liceu au posibilitatea de a beneficia de un stimulent financiar, sub forma unui ajutor de șomaj, după absolvirea cursurilor liceale. Indemnizația se... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2024, 15:05 (2739 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

La vot, la 103 ani!

La vot, la 103 ani!

O cheamă Victoria Ioniță și e din Cosâmbești. A împlinit 103 ani pe 4 mai 2024. Și pe 9 iunie 2024 a cerut «urna mobilă». Așa a fost și la 99 de ani... Vecinii spun că o văd uneori măturând praful curții. Iar în primăvara asta a dat cu sapa prin grădină. Am întrebat-o de ce votează. «Pentru că trebuie!» ne-a răspuns. Și, într-o fulgerare de gând, am înțeles că fiecare dintre noi trebuie să își ducă crucea până la capăt.

 

Votul nu are limită de vârstă Șade în ușa casei așteptând... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2024, 10:10 (2051 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Un copil și-ar fi dat foc, accidental, într-o clasă a Școlii Gimnaziale «Sfântul Andrei»

Slobozia: Un copil și-ar fi dat foc, accidental, într-o clasă a Școlii Gimnaziale «Sfântul Andrei»

Incident tragic petrecut vineri, 14 iunie 2024, într-o clasă a Școlii Gimnaziale «Sfântul Andrei» din Slobozia. Încercând să-și impresioneze colegii, un elev de clasa a VII-a și-ar fi dat foc în clasă, în timpul unei pauze. Elevul a fost transferat la Spitalul de Copii «Grigore Alexandrescu» din București. 

Se fac verificări Din primele informații, se pare că elevul de clasa a VII-a, în joacă, ar fi utilizat un produs dezinfectant, apoi a aprins o brichetă, moment în care hainele i-ar fi luat foc. Acesta s-a ales... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2024, 16:05 (46433 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Elevi amenințați cu un cuțit de un bărbat recalcitrant

Slobozia: Elevi amenințați cu un cuțit de un bărbat recalcitrant

Incident șocant la Slobozia, la începutul acestei săptămâni. Mai mulți copii care ieșeau din curtea Școlii Nr. 3, după terminarea cursurilor, au fost amenințați cu un cuțit de către un bărbat de 62 de ani. Acesta s-a enervat pentru faptul că elevii făceau gălăgie. Martorii oculari susțin că doi elevi ar fi fost îmbrânciți de către bărbatul furios. Pe numele acestuia a fost deschis un dosar penal, instrumentat de Poliția Municipiului Slobozia.

 

Siguranța elevilor, în pericol Capacitatea unităților de învățământ de a le oferi protecție elevilor... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2024, 12:10 (11118 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia cuțit elev

EVENIMENT

Perieți: Și-a intoxicat nepoții cu o substanță folosită pentru deparazitarea animalelor

Perieți: Și-a intoxicat nepoții cu o substanță folosită pentru deparazitarea animalelor

Caz șocant în comuna Perieți. Doi frați, de 10 și, respectiv, 17 ani, au ajuns la spital după ce au fost intoxicați de bunica lor cu o substanță folosită pentru deparazitarea animalelor. În momentul în care li s-a făcut rău, familia a sunat la 112 și a cerut ajutorul medicilor. Mai multe anchete au fost deschise în acest caz de către instituțiile abilitate.

 

Intervenție a elicopterului SMURD Din primele informații, cei doi copii, un băiat de 10 ani și sora acestuia, de 17 ani, s-ar fi întors de la școală cu păduchi, iar bunica lor s-a gândit... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2024, 07:50 (11269 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Anul podului de la Buești

Anul podului de la Buești

La Buești au început lucrările la pod. Nu sunt lucrări electorale, că primarul candidează de unul singur, neavând contracandidat... Teoretic, anul viitor, în mai, vom trece cu mașina peste pod și vom scurta drumul cu până 20 de kilometri, în funcție de destinație. Locuitorii din Buești așteaptă minunea de pe vremea comuniștilor, când un primar «cu pile mai mari» și-a convins șefii să se facă pod la Albești. «Nimeni nu mai știe cum a fost și nici nu mai contează. Important e să fie gata la timp! Poate și înainte, dacă ne luăm după constructor!» ne spune primarul Nicolae Mihăilă.

 

La podul lăudat... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2024, 11:55 (8050 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» a ajuns la ediția cu numărul 56

Și Amara se pregătește de Festival

Festivalul «Trofeul Tinereții» a ajuns la ediția cu numărul 56

Consiliul Județean Ialomița, Primăria si Consiliul Local Amara, Centrul Județean pentru Conservarea și Promo­varea Culturii Tradiționale Ialomița și Centrul Cultural «Ionel Perlea» Ialomița anunță derularea unei noi ediții a Festi­valului-concurs național de interpretare a muzicii ușoare românești «Trofeul Tinereții». Această ediție, a 56-a la număr, marchează o transformare radicală a Festivalului într-un eveniment unic care le oferă tinerilor artiști o platformă inedită de dezvoltare și afirmare.

 

Mereu nou, mereu altfel «Trofeul... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2024, 08:05 (6772 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Scrimă: Campionatele Europene de Cadeți, Atena 2010

În perioada 2-8 martie 2010, la Sala Olimpică din Atena, s-au desfășurat Campionatele Europene de Cadeți. După cum am anunțat, la eveniment a participat și reprezentantul Ialomiței, Mihai Cruțu, legitimat ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2010, 13:57
(16363 vizualizări - 3 comentarii)


Prins în flagrant încercînd să mituiască un polițist

Un bărbat a fost depistat de un polițist în timp ce transporta 30 de miei tăiați, fără acte de proveniență. Pentru a nu fi sancționat și a nu i se confisca marfa, R.L. i-a oferit polițistului 200 de lei ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2010, 13:40
(28320 vizualizări - 4 comentarii)


6 persoane, victime ale unui accident rutier

Neadaptarea vitezei la condițiile meteo a fost cauza principală a producerii unui accident rutier între Coșereni și Urziceni. Potrivit polițiștilor, în accident a fost implicat un microbuz în care se aflau ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2010, 11:33
(29925 vizualizări - 0 comentarii)


Depășire în triplare și a ajuns cu mașina în pom

Pe șoseaua ce leagă Slobozia de Amara s-a petrecut marți, 9 martie a.c., un accident spectaculos. Așadar, polițiștii au fost sesizați telefonic de producerea accidentului, din primele investigații la fața ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2010, 15:42
(20628 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni cercetați penal

Marți, 9 martie, polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor din cadrul Poliției Fetești, au organizat și executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii distribuirii și comercializării băuturilor ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2010, 15:34
(18119 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni ale Poliției

• În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat mai multe acțiuni pe șoselele ialomițene. În cadrul acțiunilor au fost aplicate 153 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2010, 15:32
(17675 vizualizări - 0 comentarii)


Din nou atenționare COD GALBEN în Ialomița

Din nou atenționare COD GALBEN în Ialomița

În intervalul 10 martie, ora 22.00-11 martie, ora 20.00, în sudul Banatului, Oltenia, Muntenia, Dobrogea, sudul Moldovei și în zona Carpaților Meridionali și Carpaților de Curbură va ninge, vîntul va avea ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2010, 14:53
(16502 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 17:42
(16419 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 17:21
(19017 vizualizări - 0 comentarii)


Materiale neferoase, confiscate

Luni, 8 martie a.c., cu ocazia unei acțiuni desfășurate pe linia prevenirii și combaterii activităților comerciale ilicite, polițiștii feteșteni au oprit pentru control un autovehicul la volanul căruia ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 15:18
(13594 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni pentru siguranța traficului rutier

În acest week-end, polițiștii au desfășurat acțiuni pentru prevenirea evenimentelor rutiere. 9 infracțiuni constatate, 329 sancțiuni contravenționale aplicate, 18 certificate de înmatriculare retrase și ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 15:17
(15770 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijinul pe suprafață, solicitat de 54 mii de fermieri

«În prima săptămână de la lansarea campaniei SAPS 2010, au fost depuse 54 mii de cereri de plată, pentru o suprafață de circa 242 mii de hectare» informează reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 14:42
(14542 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționare COD GALBEN în Ialomița

Atenționare COD GALBEN în Ialomița

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, în intervalul 8 martie, ora 18.00-9 martie, ora 21.00, în sudul Olteniei, sudul și estul Munteniei și în Dobrogea, intensificările de ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 14:08
(13724 vizualizări - 0 comentarii)


Cîine pe acoperiș

Un cîine s-a urcat pe acoperiș și n-a mai putut coborî decît cu ajutorul pompierilor. Patrupedul, în cursul nopții trecute, a ajuns pe un bloc cu patru etaje din orașul Amara, locatarii solicitînd intervenția ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(14737 vizualizări - 0 comentarii)


Echipajele SMURD în acțiune

Echipajul SMURD Urziceni a intervenit sîmbătă, 6 martie a.c., în jurul orei 19.00, pentru acordarea primului ajutor calificat unei femei de 89 de ani cu afecțiuni medicale, din comuna Gîrbovi. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(14142 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu în apartament

Flăcările au izbucnit, 5 martie a.c., în comuna Movila, zona fostului IAS Bărăganu. Pompierii militari de la Garda Fetești au fost alertați pentru a interveni la localizarea și lichidarea incendiului, în ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(12954 vizualizări - 0 comentarii)


Băut la volan

Duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 17.30, polițiștii din Căzănești au oprit pentru control, pe DJ 203 E, un autoturism condus de un bărbat de 51 de ani, din localitate. Întrucît bărbatul emana halenă ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:12
(16726 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente

În cursul zilei de duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 11.00, Poliția a fost sesizată prin SNUAU 112, despre producerea unui eveniment rutier pe DN 21, în afara localității Slobozia, accident în urma ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:11
(17672 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului în Ialomița, 12,8%

La sfîrșitul lunii februarie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 13465 persoane, din care 7294 șomeri indemnizați, respectiv 6171 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:50
(11551 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția rutieră în acțiune

În cadrul activităților desfășurate pentru combaterea indisciplinei în trafic, polițiștii rutieri au aplicat duminică, 7 martie a.c., 91 de contravenții la regimul circulației pe drumurile publice, în valoare ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:48
(15002 vizualizări - 0 comentarii)


Suspect de furt, identificat cu operativitate de polițiști

Duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 8.00, polițiștii au fost sesizați de către un tînăr, de 28 de ani, din orașul Căzănești, despre faptul că în noaptea de sîmbătă spre duminică, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:45
(11782 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din Ialomița, efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate în cursul zilei de ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2010, 07:58
(12075 vizualizări - 1 comentariu)


Beat fiind a nimerit în locuința altei persoane

Vineri, 5 martie a.c., polițiștii din Platonești au fost sesizați de un localnic cu privire la faptul că, în noaptea de joi spre vineri, persoane necunoscute ar fi forțat ușa de la locuința vecinei sale ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:30
(12770 vizualizări - 0 comentarii)


Prins cu țigări din Moldova

În cadrul unei acțiuni desfășurate de polițiști vineri, 5 martie a.c., a fost identificat în trafic, pe Drumul Național 21, la Slobozia Nouă, un autoturism înmatriculat în Spania. Procedîndu-se la oprirea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:29
(14939 vizualizări - 0 comentarii)


Depistați la volan sub influența băuturilor alcoolice

Vineri seara, 5 martie a.c., în jurul orei 18.45, polițiștii feteșteni au depistat un bărbat, de 46 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism cu numere de înmatriculare străine, fiind sub influența ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:29
(11493 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhari arestați

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale Slobozia, în cadrul activităților desfășurate cu privire la o tîlhărie aflată în evidențele Poliției cu autori necunoscuți, au reușit identificarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:28
(14341 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» fără permis de conducere

Polițiștii din Țăndărei au depistat la ieșirea din localitate, pe Drumul Național 2A, din direcția Țăndărei-Constanța, un autoturism la volanul căruia se află un localnic, în vîrstă de 30 de ani. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:24
(13564 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea SIGURANȚA continuă

Începînd cu data de 26 februarie 2010, la nivel național a fost declanșată acțiunea SIGURANȚA, avînd drept scop implicarea a cît mai multor forțe de ordine în zonele cu risc criminogen, prinderea în flagrant ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:22
(12036 vizualizări - 0 comentarii)


A furat un cal

Vineri , 5 martie a.c., în jurul orei 2.00, polițiștii, în timp ce desfășurau serviciul de patrulare pe raza municipiului Fetești, au depistat un constănțean, de 46 de ani, în timp ce se deplasa pe un cal ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:12
(22997 vizualizări - 0 comentarii)


Furt constatat în flagrant de polițiștii din Urziceni

Joi, 4 martie a.c., în jurul orei 14.30, o patrulă de siguranță publică a depistat pe strada Vînători, din Urziceni, un bărbat, de 44 de ani, din localitate, în timp ce transporta într-o căruță, 4 dale ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:09
(18235 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...