Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Rețea de gaze naturale în comuna Bucu

Rețea de gaze naturale în comuna Bucu

Administrația locală a comunei Bucu a făcut demersuri în vederea implementării unui proiect edilitar ce vizează amenajarea unei rețele de gaze naturale. Investiția desfășurată la Bucu este realizată în cadrul unei asocieri dintre administrația locală și alte 5 primării ialomițene. «În luna mai scoatem la licitație proiectarea și execuția!» susține Ion Drăgușin, primarul localității Bucu.

 

Proiect în lucru Administrația locală din Bucu, alături de cele ale comunelor Cosâmbești, Mărculești, Gheorghe Lazăr, Scânteia și Valea Ciorii... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2024, 15:20 (8544 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Rețea de canalizare în satul Lăcusteni

Rețea de canalizare în satul Lăcusteni

Cu ajutorul fondurilor PNRR, Primăria Platonești a reușit să rea­lizeze un proiect în baza căruia va amenaja o rețea de canalizare în satul Lăcusteni. Lucrările se vor încheia la începutul lunii septembrie 2024 și au o valoare de aproximativ 8 milioane de lei, potrivit documentelor oficiale. «Facem totul pentru comunitatea pe care o reprezentăm!» a declarat Florinel Negraru, primarul comunei Platonești.

 

Canalizare pentru toată comunitatea Lucrările de amenajare a rețelei de canalizare din satul Lăcusteni au fost scoase la licitație î... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2024, 12:05 (10437 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministrul Sănătății la Slobozia: Alexandru Rafila a inaugurat noua UPU fără autorizație de securitate la incendiu!

Ministrul Sănătății la Slobozia: Alexandru Rafila a inaugurat noua UPU fără autorizație de securitate la incendiu!

În urmă cu o săptămână, administrația jude­țeană a anunțat încheierea lucrărilor de moder­nizare a Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, după 2 ani de la sem­narea contractului de finanțare. Pe lângă oficia­litățile județene, la eveniment a participat și Alexandru Rafila, ministrul Sănătății. Ceea ce nu s-a văzut însă prin obiectivele camerelor video și ale aparatelor de fotografiat au fost medicii care își desfășoară activitatea în cadrul UPU Slobozia și autorizația de securitate la incendiu. În momentul de față, obiectivul de investiții are un aviz eliberat de Inspectoratul pentru Situații de... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2024, 08:55 (14718 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Sistem funcțional de apă și canalizare la Ograda

Se caută soluții pentru branșarea populației

Sistem funcțional de apă și canalizare la Ograda

Administrația locală din Ograda a investit în ultimii 3 ani în rețeaua de apă și canalizare a localității. La acest moment, investiția, în valoare de aproximativ 6 milioane de euro, este funcțională. Primarul Lilian Badea caută la acest moment soluții pentru conecta­rea gratuită a locuitorilor la rețea. «Derulăm, în parteneriat cu Urban SA, operatorul de apă, un proiect de conectare gratuită a gospodăriilor la rețeaua de apă și canalizare. Spe­răm ca peste 200 de gospodării din Ograda să be­neficieze de această finanțare...» declară primarul comunei Ograda.

 

Investiție pe termen lung... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2024, 09:10 (8392 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Misleanu: Traficantă de droguri la 87 de ani. Bătrâna a fost plasată sub control judiciar!

Misleanu: Traficantă de droguri la 87 de ani. Bătrâna a fost plasată sub control judiciar!

O bătrână de 87 de ani din satul ialomițean Misleanu este inculpată într-un dosar al DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița privind comiterea infracțiunii de «trafic de droguri». Bătrâna a fost audiată joi, 29 februarie a.c., de organele judiciare, alături de alți trei membri ai familiei din care aceasta făcea parte. Cercetările în acest dosar sunt în curs.

 

60 de zile sub control judiciar

Potrivit comunicatelor de presă remise publicității de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și DIICOT-Structura Centrală, bătrâna de... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2024, 13:00 (21466 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul în care sunt angajați 14 mii de bugetari

Ialomița, județul în care sunt angajați 14 mii de bugetari

Conform Direcției Județene de Statistică Ialomița, în județul nostru lucrează 48 mii de persoane. 30% dintre salariații pe care Ialomița îi are își desfășoară activitatea în sistemul public. Educația, Sănătatea și Asistența Socială sunt domeniile în care sunt angajați cei mai mulți salariați plătiți din bugetul Statului.

 

Angajați în instituțiile Statului Potrivit ultimelor date ale Direcției Județene de Statistică Ialomița, în sistemul public își desfășoară activitatea 14 mii de persoane, din totalul de 48 mii de salariați. Î... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2024, 12:50 (21112 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Enoriașă «certată» că a făcut milostenii

Scandal la Catedrala Episcopală

Slobozia: Enoriașă «certată» că a făcut milostenii

O enoriașă ferventă a Catedralei Episcopale «Înălțarea Domnului» din Slobozia reclamă comportamentul abuziv al călugărului Teofil, închinoviat la această instituție ortodoxă, în timpul Liturghiei din 14 ia­nuarie 2024. În replică, Episcopia Sloboziei și Călărașilor își manifestă «întristarea» și nădăjduiește la «îndreptarea celor rătăciți prin Harul și ajutorul Bunului și Milostivului Dumnezeu spre tot lucrul cel bun».

 

Ce susține enoriașa Doamna Viorica Tuță, enoriașă dedicată a Catedralei, susține... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2024, 14:20 (10902 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Suspiciune de toxiinfecție alimentară la Grădinița «Voinicelul» din Slobozia. 9 copii au ajuns la spital după masa de prânz!

Suspiciune de toxiinfecție alimentară la Grădinița «Voinicelul» din Slobozia. 9 copii au ajuns la spital după masa de prânz!

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a demarat o anchetă epidemiologică în urma unui posibil caz de toxiinfecție alimentară sesizat la Grădinița «Voinicelul» din Slobozia. În noaptea de marți spre miercuri, 27/28 februarie a.c., 9 copii au ajuns la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, cu stări de greață și vărsături. Părinții le-au explicat medicilor că micuților li s-a făcut rău după ce ar fi consumat macaroane cu brânză la grădiniță. În momentul de față, DSP Ialomița așteaptă rezultatele testelor de laborator, efectuate miercuri, 28 februarie 2024. Nu este prima dată când astfel de cazuri sunt raportate în... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2024, 09:50 (13397 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia solicită transformarea a peste 2,1 milioane de lei în «zile de muncă în folosul comunității»

Primăria Slobozia solicită transformarea a peste 2,1 milioane de lei în «zile de muncă în folosul comunității»

Primăria Slobozia cere instanței obligarea la efectuarea de «zile de muncă în folosul comunității» pentru 321 de cetățeni din oraș. În 10% din cazuri, arată rapoartele oficiale, respectivele persoane au fost duse în fața judecătorilor de cel puțin două ori. Repre­zen­tanții administrației locale au luat această decizie după ce respectivii cetățeni au refuzat să-și plătească amenzile pe care le-au primit de la Poliție sau Jandarmerie. Valoarea sancțiunilor care ar fi trebuit să ajungă la bugetul orașului depășește 2,1 milioane de lei.

 

Recuperarea debitelor, o provocare... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2024, 08:05 (7925 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech Ciulnița cere instanței sechestrarea bunurilor imobile ale membrilor AER Muntenia Sud

Abuz și intimidare în dosarul 1120/98/2023

Clean Tech Ciulnița cere instanței sechestrarea bunurilor imobile ale membrilor AER Muntenia Sud

La sfârșitul anului 2023, Asociația Ecologică Regională-AER Muntenia Sud a acționat în instanță firma Clean Tech Ciulnița, acuzată public de polua­rea mediului timp de mai bine de 10 ani. La nici o lună distanță, pe 15 ia­nuarie 2024, cei 13 membri ai Asociației au fost informați cu privire la notificarea litigiului în cărțile funciare ale bunu­rilor imobile pe care le dețin. «Este o nouă formă de intimidare. Nu vom ceda!» susține Dorina Milea, președintele AER Muntenia Sud. Notifica­rea litigiului în cărțile funciare ale intervenien­ților e cu atât mai surprin­zătoare cu cât, conform legislației, solicitarea Clean Tech... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2024, 12:55 (14889 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

PSD realizează sondaje de opinie «pe porecle» la Amara

PSD realizează sondaje de opinie «pe porecle» la Amara

Febra premergătoare Alegerilor Locale cuprinde încet-încet întreg județul. Și, ca de obicei, generează situații ilare. La Amara, de exemplu, PSD a organizat un sondaj de opinie în care potențialii candidați ai partidului, pentru a fi mai ușor recunoscuți de electorat, sunt prezentați după porecle. Sau după notorietatea părinților...

 

Sondajele și prostia care «nu ne doare» PSD a organizat la Amara un sondaj de opinie prin care încearcă să împuște doi iepuri dintr-o cheltuială. Întâi de toate filiala vrea să știe dacă... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2024, 09:10 (13191 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANI a sesizat Parchetul Slobozia fără a descoperi incompatibilități în cazul fostului șef al APIA Ialomița

Controversatul caz al lui Virgil Valentin Dorobanțu

ANI a sesizat Parchetul Slobozia fără a descoperi incompatibilități în cazul fostului șef al APIA Ialomița

În urmă cu o săptămână, un comunicat de presă remis publicității de Agenția Națională de Integritate a scos presa locală din Ialomița din letargia provocată de încălzirea bruscă a vremii. Astfel, ANI a anunțat public faptul că a sesizat Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia cu privire la «posibila săvârșire de către Virgil Valentin Dorobanțu a infracțiunii de „folosire a funcției pentru favorizarea unor persoane“». Virgil Valentin Dorobanțu este directorul adjunct al Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița și fusese numit în funcția de director executiv al instituției cu puțin timp... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2024, 17:10 (21895 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia riscă să rămână fără asigurare de malpraxis

Spitalul Județean de Urgență Slobozia riscă să rămână fără asigurare de malpraxis

Legea 95/2006, privind reforma în domeniul Sănătății, obligă spitalele să încheie polițe de asigurare în caz de malpraxis. Preve­derea legală este tot mai greu de respectat în condițiile în care firmele de asigurări au decis să renunțe la acest tip de servicii, din cauza riscurilor pe care le implică. Cazurile de malpraxis sunt o realitate a practicii medicale, așa că asiguratorii încearcă să evite astfel de situații. În lipsa polițelor, spitalele ar putea fi puse în situația de a plăti din fondurile proprii despăgubirile materiale solicitate de cei care reclamă malpraxisul. Peste aproximativ 4 luni, asi­gurarea de malpraxis a Spitalului... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2024, 10:20 (29849 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă penală la Primăria Slobozia: Funcționară prinsă în flagrant în timp ce ar fi luat mită!

Anchetă penală la Primăria Slobozia: Funcționară prinsă în flagrant în timp ce ar fi luat mită!

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au deschis un dosar penal pe numele unei funcționare din cadrul Primăriei Slobozia, pentru fapte de corupție. Femeia ar fi fost surprinsă în flagrant luni, 26 februarie 2024, în timp ce primea mită de la un cetățean pentru a-i elibera mai repede o serie de documente de care acesta avea nevoie. Ancheta procurorilor a fost realizată cu sprijinul ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție Ialomița. Într-un comunicat de presă, oficialii Primăriei Slobozia precizează faptul că susțin toate demersurile judiciare care se desfășoară în această anchetă. Pe numele femeii a fost luată măsura controlului judiciar pentru... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2024, 17:10 (65752 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Sudiți, acționată în instanță de Agenția Națională a Funcționarilor Publici

Primăria Sudiți, acționată în instanță de Agenția Națională a Funcționarilor Publici

Agenția Națională a Funcționarilor Publici reclamă «modul nelegal» în care o candidată a fost lăsată să participe la concursul organizat de Primăria Sudiți pentru un post în cadrul Compartimentului Cadastru-Urbanism al instituției. ANFP cere acum în instanță anularea concursului. În replică la aceste acuzații, oficialii Primăriei Sudiți susțin că demer­sul instituției este nejustificat. «Cei de la ANFP sunt într-o gravă eroare... Au fost cazuri ale unor primării din țară care au angajat funcționari pe posturi similare cu studii medii!» susține Vasile Șincan, primarul comunei Sudiți.

 

Proces pe rolul Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2024, 12:05 (19160 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosare «păstrate» în sertare la Parchetele din Ialomița

Dosare «păstrate» în sertare la Parchetele din Ialomița

În urma controalelor efectuate pe parcursului anului 2023, privind acti­vitatea desfășurată în 2022 de Par­chetele din Ialomița, Inspecția Judiciară a identificat 200 de dosare în care procurorii nu au făcut niciun demers în ceea ce privește actele de urmărire penală care ar fi trebuit rea­lizate. Cele mai multe anchete «păstrate» în sertare de procurori au fost descoperite la Slobozia și Fetești. Toate aceste dosare vizează fapte penale comise la regimul silvic.

 

Control al Inspecției Judiciare Inspecția Judiciară a efectuat... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2024, 07:50 (13750 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Proiect privind reducerea abandonului școlar la Sărățeni

Proiect privind reducerea abandonului școlar la Sărățeni

Administrația locală din Sărățeni, în parteneriat cu școala din comunitate, face demersuri pentru inițierea unui program educativ ce are ca scop reducerea abandonului școlar. Această inițiativă presupune atât desfășurarea unor activități prin care elevii să înțeleagă importanța Educației, cât și dotarea unității de învăță­mânt cu dispozitive digitale, astfel încât cursurile să de­vină mult mai interactive. «Digitalizarea este un demers important, iar elevii sunt foarte receptivi la acest proces. De aceea ne-am gândit să aducem tehnologia mult mai aproape de ei!» susține Eugen Tocileanu, primarul comunei Sărățeni.

... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2024, 14:20 (3303 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Investiție CNI pentru un nou sediu al Primăriei Mărculești

Investiție CNI pentru un nou sediu al Primăriei Mărculești

Compania Națională de Investiție oferă peste 4 mi­lioane de lei Primăriei Mărculești pentru implementarea unui proiect ce are ca obiectiv construcția unui nou sediu destinat administrației locale. «Avem nevoie de un nou spațiu care să corespundă noilor realități ale comunității noastre!» susține Romeo Ciriblan, primarul comunei Mărculești.

 

Sediu nou pentru administrația locală Proiectul privind construcția unui nou sediu în care să-și des­fășoare activitatea administrația locală din comuna Mărculești a fost inițiat cu 2 ani în urmă. Până... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2024, 08:55 (12789 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Comuna Săveni asfaltează 20 de străzi cu 9 milioane de lei

Comuna Săveni asfaltează 20 de străzi cu 9 milioane de lei

Administrația locală din Săveni va asfalta anul acesta 20 de străzi și străduțe din localitate, pe o lungime de 9 kilometri. Investiția este posibilă grație unei alocări bugetare guvernamentale în va­loare de 6,5 milioane de lei. Alte 3,5 milioane de lei sunt asigurate din bugetul local.

 

Lozul cel mare Administrația din Săveni a primit o alocare bugetară guvernamentală în valoare de 6,5 mi­lioane de lei pentru asfaltarea a 20 de străzi și străduțe în interiorul localității. Proiectul, în va­loare de 9 milioane de lei, a fost inițiat î... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2024, 14:25 (4162 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Buletin de Dridu» pentru bucureșteni

Infrastructura pentru un vis

«Buletin de Dridu» pentru bucureșteni

Administrația locală din Dridu are ambiția de a transforma comuna într-o alternativă viabilă la viața din marile orașe. Investițiile în infrastructura localității atrag tot mai mulți oameni interesați să dețină o casă în mediul rural. Primăria Dridu pune gratuit la dispoziția celor interesați suprafețe de teren de până la 500 mp. «Este un program administrativ care dă rezultate. Am repartizat deja 68 de loturi. Și mai avem la dispoziție încă două hectare de teren pe care intenționăm să le lotizăm!» susține Lucian Dumitru, primarul comunei.

 

Program administrativ de populare a localității... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2024, 09:10 (2109 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
322 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Grevă de avertisment în spitale

Grevă de avertisment în toate cele 4 spitale din Ialomița. Peste 800 de angajați din sistemul medical vor eliminarea plafonului de 30% aplicat sporurilor salariale, dar și creșteri ale veniturilor pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 11:30
(3800 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bătrâne înșelate prin metoda «Accidentul»

Două bătrâne, de 71 și 79 de ani, din Fetești și Bărcănești, au reclamat la Poliție faptul că au fost victimele unor fapte de înșelăciune prin metoda «Accidentul». Acestea au spus că persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:35
(4730 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Se caută salvatori voluntari

În perioada 2 mai-8 iunie 2018, ISU Ialomița recrutează persoane în vederea efectuării în mod voluntar de activități de acordare a primului ajutor. Cei interesați trebuie să aibă vârsta cuprinsă între ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:20
(3550 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoți identificați de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit să identifice autorii unui furt, faptă comisă pe raza orașului și sesizată pe data de 30 aprilie 2018. Este vorba despre doi bărbați, de 23 și 43 de ani, care acum sunt ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:15
(4619 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Cercetat pentru «furt calificat»

Polițiștii din Fetești au deschis un dosar penal pe numele unui bărbat de 54 de ani, domiciliat în Galați, sub acuzația de furt calificat. Acesta a fost prins în flagrant în timp ce sustrăsese mai multe ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:05
(3611 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează cursuri de calificare profesională în meserii precum cea de ospătar, bucătar, agent de securitate, cofetar și altele. Cursurile sunt ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2018, 20:05
(3880 vizualizări - 0 comentarii)


Anchetă în Ialomița. La un pas de a fi jefuit în zona Popasului Sinești!

Polițiștii din Ialomița au deschis un dosar penal pentru «tentativă de furt », după ce un bărbat din București a reclamat pe un site de socializare cum a scăpat ca prin urechile acului de o bană de hoți ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2018, 16:05
(5896 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Vacanța de 1 Mai-amenzi de aproape 330000 de lei, 54 de permise reținute

În ultimele 4 zile, polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 150 de evenimente, au constatat în jur de 70 de infracțiuni, au aplicat peste 1000 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproape ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2018, 11:10
(4988 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 150 de polițiști ialomițeni, în stradă

Peste 150 de polițiști sunt la serviciu, pe toată perioada minivacanței de 1 mai, pentru siguranța tuturor celor care participă la evenimente, activități cultural-artistice sau sportive și pentru supravegherea ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2018, 11:05
(4374 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autotren încărcat cu îngrășăminte agricole, căzut în afara carosabilului

Evenimentul rutier a avut loc în noaptea de joi spre vineri, 26/27 aprilie 2018, în jurul orei 1,30, pe DN2A, în apropiere de municipiul Slobozia. Șoferul autotrenului, un  tânăr în vârstă de 23 de ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 14:30
(5808 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA: Depunerea cererilor pentru subvențiile la animale și cuantumurile schemelor de sprijin cuplat în sectorul vegetal

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează potențialii beneficiari că, până la data de 2 mai 2018 inclusiv, se depun Cererile de solicitare a ajutorului de stat în sectorul creșterii ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 13:20
(10136 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează candidați pentru instituțiile de învățământ care școlarizează viitorii pompieri

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru concursurile de admitere organizate în 2018 și ianuarie 2019, pentru  instituțiile de învățământ ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 11:40
(8196 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale inopinate

În perioada 19.03-31.10.2018, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița desfășoară acțiuni de control cu caracter inopinat. Acestea vor viza beneficiarii la care se prestează muncă necalificată cu caracter ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 11:35
(3449 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Program de lucru normal în minivacanța de 1 Mai

Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură informează fermierii cu privire la faptul că instituția își va desfășura activitatea în program normal de lucru în zilele de 30 aprilie și 1 mai 2018. ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 20:05
(6275 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu aplicativ la Fetești

Joi, 26 aprilie 2018, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița vor desfășura, la Fetești, un amplu exercițiu aplicativ, prin activarea Planului Roșu de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:35
(4403 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: 30 aprilie, data limită de depunere a documentelor pentru subvenția la motorină

Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură informează fermierii din județ cu privire la faptul că 30 aprilie este data limită până la care se depun cererile de plată pentru subvenția la motorină ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:25
(8033 vizualizări - 0 comentarii)


Închideri de gaze la Manasia și Urziceni

Joi, 26 aprilie 2018, Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea gazelor în localitățile Urziceni și Manasia, ca urmare a lucrărilor de reparații a rețelelor de distribuție. Furnizarea va fi întreruptă între ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:05
(5641 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat înecat în râul Ialomița

Pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia a desfășurat o misiune în zona  localității Cosâmbești, aceștia recuperând din apele râului Ialomița trupul unui bărbat înecat. Cadavrul a fost transportat ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2018, 18:40
(5586 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină cuprinsă de flăcări între Movila și Fetești

Pompierii Stației de Intervenție Fetești au acționat pentru stingerea unui incendiu produs la un autoturism, pe DJ212, între localitățile Movila și Fetești. Deși flăcările au fost stinse  rapid, mașina ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2018, 18:15
(3354 vizualizări - 0 comentarii)


Mandate de arestare preventivă în dosarul scandalului de la Fetești

La propunerea polițiștilor și procurorilor din Fetești, doi bărbați au fost arestați preventiv pentru 30 de zile, în urma scandalului provocat vineri, 13 aprilie 2018, în cartierul Vlașca. Este vorba despre ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2018, 01:21
(9854 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică și gaze

Potrivit furnizorului de energie electrică E-Distribuție Dobrogea, pe parcursul săptămânii viitoare, 23-27 aprilie 2018, mai multe localități din Ialomița vor fi afectate parțial de întreruperi de electricitate ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 20:10
(7430 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rezultate Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 20 aprilie 2018, la nivel național, s-a desfașurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 17:05
(5389 vizualizări - 1 comentariu)


Un protest la Școala Gimnazială «Spiru Haret» din Țăndărei

Joi, 19 aprilie 2018, la Țăndărei, a fost organizat un protest spontan la Școala Gimnazială «Spiru Haret». Manifestarea a fost organizată de cadrele didactice ale unității de învățământ ca reacție la atitudinea ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 14:05
(6341 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Incendiu la o fabrică de mase plastice

4 tone de mase plastice au ars în seara zilei de miercuri, 18 aprilie 2018, în curtea unui depozit de  PET-uri din Urziceni. La fața locului au intervenit pompierii din localitate, cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 13:15
(6444 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Slobozia: Sărbătoare dedicată cărților

Luni, 23 aprilie 2018, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia se va sărbători «Ziua Internațională a Cărții și a Drepturilor de Autor. Ziua Bibliotecarului și 85 de ani de bibliotecă publică ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 11:45
(4096 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Două persoane, rănite într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au acordat primul ajutor victimelor unui accident rutier petrecut duminică, 15 aprilie 2018, pe raza localității Căldărușanca. Victimele erau pasageri într-o mașină care s-a lovit ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:50
(5753 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii martie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6043 șomeri, din care 1131 șomeri erau indemnizați, respectiv 4912 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:35
(4159 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendiu din cauza unei lumânări aprinse

În noapte de 14/15 aprilie 2018, pompierii Detașamentului de Intervenție Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu care s-a produs la casa unui localnic din satul buzoian ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:10
(4249 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Vin banii pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii că s-au început procedurile de plata a subvenției pentru motorină, pentru perioada 1 octombrie-31 decembrie 2017. Valoarea totală a acestor ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 18:30
(4713 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

închiriem spații comerciale,
hală, teren depozitare
materiale
și utilaje construcții

Relații la sediul firmei din
str. Gării Noi, nr. 5, Slobozia,

telefon 0243/211.406

17 Aprilie 2018, 17:40


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...