Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

E-Distribuție Dobrogea a fost redenumită Rețele Electrice Dobrogea

Advertorial

E-Distribuție Dobrogea a fost redenumită Rețele Electrice Dobrogea

Rețele Electrice Dobrogea (companie parte a grupului PPC, denumită anterior E-Distribuție Dobrogea) este noua denumire a companiei care gestionează rețelele de distribuție a energiei electrice în județele Constanța, Tulcea, Călărași și Ialomița.

PPC Group este un jucător cheie în domeniul energiei în Europa de Sud-Est. PPC are o capacitate instalată totală de 11,8 GW din termocentrale și hidrocentrale, precum și din instalații de energie regenerabilă generând în total, la nivel anual, aproximativ 20 TWh.

PPC Group este principalul furnizor de energie electrică din Grecia și România, deservind aproximativ 8,7 milioane de clienți în total, furnizând aproximativ 40 TWh de... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2023, 17:10 (5021 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Noi servicii destinate educației timpurii la Bucu

Noi servicii destinate educației timpurii la Bucu

Comuna Bucu a anunțat public lansarea unui proiect de «dezvoltare a unui serviciu de educație timpurie complementar». Obiectivul general al pro­iectului constă în îmbu­nătățirea accesului la servicii de educație timpurie de calitate și incluzive pentru copiii cu vârsta cuprinsă între 0 și 6 ani, în special pentru cei din categorii defavorizate. Investiția se derulează prin Planul Național de redresare și Rezi­liență (PNRR), Compo­nenta C15-Educație, care presu­pune înființarea și operaționa­lizarea unui număr de 412 servicii com­plementare pentru grupurile de­zavantajate în cele 41 de județe. Proiectul urmează a fi finalizat până la sfârșitul anului 2024. Va­loarea totală a investiției este de... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2023, 16:50 (2763 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sisteme inteligente de parcare la Mărculești

Sisteme inteligente de parcare la Mărculești

Tehnologia se extinde dincolo de teritoriul municipiilor și orașelor. La Mărculești, administrația locală a scos la licitație o investiție în va­loare de 300 mii de lei destinată achiziționării de «echipamente de comandă și control, de siguranță și semnalizare pentru parcări». Investiția presupune realizarea unui sistem inteligent de parcare ce va permite accesul în parcare pe baza locurilor disponibile și ar putea fi finalizată până în vara anului 2024. Banii au fost accesați în cadrul Planul Național de Redresare și Reziliență, Componenta 10-Fondul Local. ... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2023, 14:10 (4720 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița înregistrează peste 14 mii de cereri privind punerea în posesie

După 30 de ani

Ialomița înregistrează peste 14 mii de cereri privind punerea în posesie

Datele statistice ale Comisiei Județene de Fond Funciar a Instituției Prefectului Județul Ialomița arată că, la acest moment, la nivelul localităților ialomițene există peste 14 mii de cereri privind punerea în posesie. Suprafața disponibilă pentru a onora aceste solici­tări este de «doar» 26 mii de hectare și este alcătuită din terenuri agricole și forestiere. Primarii ialomițeni susțin însă că, în realitate, numărul celor care pot fi puși în posesie este mult mai mic decât cel din documentele oficiale.

Ialomițenii cer pământ Într-un raport al Comisiei Județene de Fond Funciar, din... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2023, 09:55 (18773 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Crăciunul din Slobozia», a II-a ediție

«Crăciunul din Slobozia», a II-a ediție

bonus: O lună de patinoar

Primăria și Consiliul Local Slobozia, alături de Direcția Educație, Cultură și Tineret Slobozia și Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia pre­gătesc orașul pentru a doua ediție a «Crăciunului din Slobozia». Alocația bugetară pentru evenimentele care vor debuta pe 15 decembrie este de 270000 de lei. Printre vedetele care vor concerta de Sărbători în Piața Revoluției se numără Fuego, Andreea Bostănică și Vescan. De asemenea, organizatorii pregătesc copiilor din Slobozia o săptămână specială cu Gașca Zurli. Nici slobozenii nostalgici nu au fost uitați. Pentru ei, DJ&MC Nicolae Sandu și DJ Robert Sandu vor organiza «Revoluția Disco Ring-Instigare la distracție». Iar de Anul Nou... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2023, 12:20 (17750 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiectul ADI ECOO de 112 milioane de lei a fost «etapizat»

Vești bune de la Consiliul Județean Ialomița

Proiectul ADI ECOO de 112 milioane de lei a fost «etapizat»

Consiliul Județean Ialomița a anunțat public că investiția care presupunea dotarea ADI ECOO 2009 SRL cu echipamente destinate co­lectării selective a deșeurilor muni­cipale «a fost salvată». «Pro­iectul a fost „mutat“ la Fondul de Mediu și va fi „etapizat“!» a declarat vicepre­ședintele instituției, Cătălin Grigore în cadrul unei conferințe de presă. Reamintim că proiectul, finanțat inițial prin POIM, a fost blocat din cauza contestațiilor.

Proiectul ADI ECOO 2009, «ratat»... Consiliul Județean Ialomița a aprobat, în decembrie 2022, un proiect de hotărâre care permitea dotarea ADI ... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 18:10 (4552 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea energetică a instituțiilor MAI din Ialomița se va finaliza anul viitor

Reabilitarea energetică a instituțiilor MAI din Ialomița se va finaliza anul viitor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița și Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița «General de brigadă Nicolae Condeescu» sunt beneficiarele a 3 proiecte cu finanțare europeană pentru reabilitarea energetică a clădirilor uni­tăților pe care le au în subordine. Doar un singur proiect se va încheia la sfâr­șitul acestui an.

Lucrări în execuție Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și-a asumat în 2020 implementarea unui proiect în valoare de 8,2 milioane de lei pentru reabi­litarea energetică... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 16:50 (2983 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Pregătire cu 6 amicale

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Pregătire cu 6 amicale

Unirea Slobozia traversează cel mai bun sezon de la revenirea în Liga a II-a, petrecută în 2020. După 15 etape, «dragonii» au 31 de puncte. Sezonul trecut, tot în pauza de iarnă, ialomițenii adunaseră 29 de puncte după 16 etape. Acum 2 ani, tot după 16 etape, Unirea avea 24 de puncte. A fost sezonul miraculoasei calificări în play-off. Acum nu mai putem vorbi de miracole. Unirea Slobozia reprezintă o construcție solidă, iar pre­zența în play-off este asigurată în proporție de 95%. Sunt 9 puncte care despart echipa noastră de locul 7, ceea ce înseamnă că, pentru a fi siguri 100% de prezența în lupta pentru promovare, ne mai trebuie cel mult 4 puncte. Le putem ob­ține din deplasările... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 15:05 (3992 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Târg de Crăciun» organizat de administrația locală din Țăndărei

«Târg de Crăciun» organizat de administrația locală din Țăndărei

La începutul acestei săptămâni, orașul Țăndărei a deschis oficial primul «Târg de Crăciun» organizat de admi­nistrația locală. Inițiativa a fost aprobată de consilierii locali ai orașului în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local, organizată la finalul lunii noiembrie 2023. Târgul va fi deschis până pe data de 10 ianuarie 2024.

Sărbători de Iarnă la Țăndărei A devenit deja o tradiție ca fiecare administrație locală să organizeze «Târguri de Crăciun», o dată cu apropierea Sărbătorilor de Iarnă. Astfel, orașul Țăndărei a răspuns solicitărilor comunității locale, iar la începutul... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 13:20 (7220 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Etapa scorurilor mari

Fotbal, Liga a IV-a

Etapa scorurilor mari

Sezonul regulat al Ligii a IV-a ialomițene mai are de ars o singură etapă. Biletele pentru play-off sunt, în mare măsură, date, iar înțepăturile între suporterii echipelor angre­nate în lupta pentru titlu se întețesc. Etapa a 17-a, disputată sâmbătă, 9 decembrie 2023, a abundat în victorii categorice, semn că frigul începutului de iarnă s-a lăsat greu în picioarele apărătorilor unora dintre echipe. 6 dintre cele 8 locuri de play-off s-au dat deja. Mai există câte o necunoscută în fiecare serie, iar aceasta se va elucida după etapa viitoare.

Ploaie de goluri la Amara și Albești... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 12:15 (2637 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorii pentru junioarele CSM Unirea Slobozia

Handbal, Junioare 2

Victorii pentru junioarele CSM Unirea Slobozia

Junioarele 2 ale CSM Unirea Slobozia continuă parcursul foarte bun din acest sezon. Elevele lui Alexandru Ivan au trecut, în prima etapă din returul Seriei C, în deplasare, de CS Orășenesc Ovidiu. Așa cum ne așteptam, echipa noastră a controlat meciul fără prea mari emoții. CSM Unirea a condus la pauză cu 17-14, iar în final s-a impus cu 36-30. Pentru echipa noastră au marcat Mateescu-17 goluri, Sîrghi-6, Trifa-5, Oprea-4, Dumitrache-2, Antohi-2. Și junioarele 3, antrenate de Mădălina Topor, au trecut, pe propriul teren, de CS Tunari, cu 24-20. Junioarele 2 sunt practic calificate în Grupa Valoare, iar junioarele 3 sunt clasate la mijlocul seriei. ... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 10:45 (2384 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Educație digitală în stil mediteraneean

Erasmus+ la Școala nr. 3 Slobozia

Educație digitală în stil mediteraneean

În cursul anului 2023, opt profesori din cadrul Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia au participat la un curs desfășurat în Grecia în cadrul programului «Europrofesori prin Erasmus+ pentru o educație de calitate». Proiectul Erasmus+ la care participă profesorii școlii își propune «să reorienteze rolului profesorului ca facilitator al învățării ce utilizează metode și instrumente digitale».

Școala viitorului va fi una digitală La acțiunile desfășurate în cadrul celor două etape de formare au participat opt cadre didactice din cadrul Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia. Patru dintre acestea... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 10:05 (2452 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

700 de femei incluse în programul de screening privind depistarea cancerului de col uterin

700 de femei incluse în programul de screening privind depistarea cancerului de col uterin

În perioada 1 august-15 noiem­brie 2023, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost inclus în programul național de screening pentru depistarea precoce a cancerului de col uterin, inițiat de Institutul Național pentru Sănătatea Mamei și Copilului «Alessandrescu-Rusescu» din Capitală. Testările s-au realizat prin intermediul Secției Obstetrică-Ginecologie a unității medicale, sub coordonarea me­dicului Mihai Nagnibeda. Datele arată faptul că prin acest program au fost testate 700 de paciente, de toate vârstele, care prezentau risc de apariție a cancerului de col uterin. Rezultatele nu au fost validate la nivelul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, ci trimise individual, la domiciliu, cu... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2023, 14:05 (5565 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumul Expres TransRegio va ocoli municipiul Slobozia și localitatea Cosâmbești

Drumul Expres TransRegio va ocoli municipiul Slobozia și localitatea Cosâmbești

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară, din care fac parte Consiliile Județene Galați, Brăila, Ialomița și Călărași, a stabilit varianta finală a Drumului Expres TransRegio care va face legătura dintre municipiile Galați, Brăila, Slobozia și zona Călărași-Chiciu. În Ialomița, șoseaua va traversa zona de Est a județului, ocolind Slobozia și localitatea Cosâmbești.

Tot mai aproape de realizare
Pe parcursul anului 2022, Consiliile Județene Galați, Brăila, Ialomița și Călărași s-au asociat în cadrul unei Asociații de Dezvoltare Intercomunitară cu scopul de a realiza un drum expres... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2023, 09:50 (27817 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție destinată tinerilor, la Gheorghe Doja

Investiție destinată tinerilor, la Gheorghe Doja

Cu sprijinul Con­siliului Județean Ialomița și al Asociației de Dez­voltare Intercomunitară «Ialomița» administrația locală din comuna Gheorghe Doja a reușit finalizarea unei investiții dedicată tinerilor din localitate. Valoarea proiectului a fost de peste 400 mii de lei.

Clădire degradată, transformată în Club pentru Tineret Proiectul administrației locale din Gheorghe Doja a vizat modernizarea unei clădiri degradate aflate în patrimoniul instituției, respectiv fostul cămin de nunți din localitate. Cu fondurile alocate de administrația județeană și Asociația de Dezvoltare Intercomunitară... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2023, 15:50 (7015 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AJPIS Ialomița a acordat ajutoare de urgență de peste 160 mii de lei

În 2023

AJPIS Ialomița a acordat ajutoare de urgență de peste 160 mii de lei

Guvernul României alocă periodic, la solicitarea Agen­țiilor Județene pentru Plăți și Inspecții Sociale, ajutoare de urgență. Anul acesta, la nivelul județului Ialomița, au fost acordate 35 de astfel de indemnizații, valoarea lor depășind 160 mii de lei.

Bani guvernamentali pentru oamenii nevoiași Acordarea ajutoarelor de Urgență a fost legiferată de Guvernul României ca măsură de sprijin pentru persoanele aflate în situații deosebite, ca urmare a fenomenelor meteorologice periculoase, sau care au probleme de sănătate grave și se confruntă cu un risc ridicat de excluziune socială. ... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2023, 11:20 (2215 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

9,3 km de străzi asfaltate la Perieți

9,3 km de străzi asfaltate la Perieți

Infrastructura rutieră este o prioritate pentru administrația locală din Perieți. Astfel, reprezentanții Primăriei Perieți au finalizat recent asfaltarea a 9,3 km de străzi din localitate.

Drumuri de asfalt la Perieți Cu ajutorul fondurilor guvernamentale și locale, administrația locală din Perieți a făcut demersuri pentru a moderniza rețeaua de drumuri pu­blice din localitate. În urmă cu o săptămână, alte două străzi din localitate au fost asfaltate complet. Astfel, alți 9,3 km de drumuri publice au beneficiat de modernizare și reabilitare. Pe viitor, oficialii administrației locale... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2023, 16:40 (10507 vizualizări - 16 comentarii)

REPORTAJ

Acasă la «119-Telefonul Copiilor»

Acasă la «119-Telefonul Copiilor»

«Telefonul Copilului-119» este gratuit, anonim și confidențial. Funcționează în Ialomița de doi ani și, spun reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița care deservesc acest serviciu, și-a dovedit cu prisosință utilitatea. «De la abuz, neglijență, trafic, exploatare sexuală, cerșetorie... Totul există și pentru orice ni se solicită ajutorul!» susține Mihaela Rada, șefa Centrului.

Oamenii sfințesc locurile «Telefonul copilului» e un birou cu două calculatoare, la unul dintre etajele sediului Direcției. Nimic special, nimic spectaculos. Ceea... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2023, 11:50 (2818 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia renunță la investiții

Din lipsă de fonduri

Spitalul Județean de Urgență Slobozia renunță la investiții

Ordonanța de urgență privind reducerea cheltuielilor bugetare afectează achiziția de echipamente medicale la cel mai mare spital din județul Ialomița. Reprezen­tanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia susțin faptul că legea îi împiedică să achiziționeze aparate medicale necesare pentru activitatea insti­tuției. «Le vom utiliza pe cele vechi, dar nu știm cât timp ne vom descurca cu ele...» susține Liviu Patrichi, managerul instituției.

Lista de investiții se reduce Pe lângă blocarea posturilor publice și comasarea unor instituții, Ordonanța privind reducerea cheltuielilor bugetare... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2023, 14:05 (23345 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

«Bursele de merit» ale Ministerului Educației ajung și la Penitenciarul Slobozia

«Bursele de merit» ale Ministerului Educației ajung și la Penitenciarul Slobozia

Noile reglementări ale Ministerului Educației în ceea ce privește acordarea bur­selor școlare nu-i vor ocoli pe deținuții din penitenciare. La Slobozia există un penitenciar cu regim închis, în cadrul căruia se desfășoară activități educative. Reprezentanții instituției au confirmat pentru ziarul nostru că s-au făcut propuneri ca și elevii-deținuți să beneficieze de stimulentele financiare acordate de Ministerul Educației. Formulele de calcul aplicate pe baza normativelor instituției arată faptul că persoanele private de li­bertate aflate în custodia Penitenciarului Slobozia ar putea beneficia de «burse de merit».

Școală în spatele gratiilor... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2023, 09:50 (14151 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Vernisaj la Muzeul Național al Agriculturii

Absolvenții Universității Naționale de Arte a României vor organiza marți, 27 iulie 2021, o expoziție de pictură la Slobozia. Vernisajul va fi găzduit de către Muzeul Național al Agriculturii. Expoziția ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 13:20
(2815 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Reținut pentru 24 de ore după ce a furat din buzunare

Polițiștii din Urziceni au reținut miercuri, 21 iulie a.c., pentru 24 de ore, un bărbat de 42 de ani, suspect într-un dosar de «furt». Din datele oamenilor legii, în ziua de 8 iulie a.c., în timp ce se ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 18:25
(3868 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni furt


Glodeanu Sărat: Locuință cuprinsă de flăcări

Glodeanu Sărat: Locuință cuprinsă de flăcări

Joi, 22 iulie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu, produs la o locuință din satul Glodeanu Sărat-Buzău. 3 echipaje de salvatori cu două autospeciale de stingere cu ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 18:10
(3463 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Conflict între adolescenți, aplanat de un jandarm

Aflat în timpul liber, un ofițer din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița a intervenit marți, 20 iulie a.c., pentru aplanarea unui conflict, produs între mai mulți adolescenți la intrarea ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 17:35
(2395 vizualizări - 1 comentariu)


Dridu: Lebădă salvată de polițiști

Dridu: Lebădă salvată de polițiști

Polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor au intervenit miercuri, 21 iulie a.c., pentru a salva o lebădă. Oamenii legii au fost sesizați cu privire la faptul că o lebădă, care nu mai poate ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 17:20
(2697 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 22 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10798, fiind înregistrate 2 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 16:50
(3749 vizualizări - 0 comentarii)


Respectarea Codului Muncii, verificată de inspectorii ITM Ialomița

În prima jumătate a lunii iulie 2021, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat ample controale privind prevederilor legale privind munca la domiciliu, telemunca, decalarea ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 13:10
(4541 vizualizări - 0 comentarii)


Un tren de marfă a deraiat în zona Gării Fetești

Miercuri, 21 iulie a.c., în zona Gării Fetești, 5 vagoane ale unui tren de marfă au deraiat. Din cauza evenimentului, Magistrala 800 București-Constanța este complet blocată pe ambele sensuri. Astfel, trenurile ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 20:05
(4101 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Aproape 500 milioane de lei, încasate la bugetul de stat în semestrul I-2021

La nivelul județului Ialomița, în primul semestru al anului 2021, s-a colectat la bugetul general consolidat al statului suma de 493,47 milioane de lei. Suma colectată este cu 56,33 milioane de lei mai ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 16:20
(4822 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 21 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 16:15
(2674 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întampinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, organizând până la sfârșitul anului 2021 cursuri de formare profesională ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 15:25
(7043 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectil neexplodat, găsit la Vlădeni

Proiectil neexplodat, găsit la Vlădeni

Marți, 20 iulie a.c., specialiștii pirotehniști ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au intervenit cu o autospecială pirotehnică și au ridicat un proiectil exploziv de calibru 100 milimetri ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 12:35
(3253 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Scânteia și în zona Popasului Chirana

Accidente la Scânteia și în zona Popasului Chirana

În dimineața zilei de miercuri, 21 iulie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit la două accidente rutiere. Primul dintre acestea s-a produs în comuna Scânteia, fiind implicate un autoturism și un tractor ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 12:20
(2859 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Semnarea documentelor emise prin serviciul Spațiul Privat Virtual

AJFP Ialomița readuce în atenția contribuabililor faptul că documentele comunicate de Ministerul Finanțelor/organul fiscal central prin serviciul «Spațiul Privat Virtual» se semnează de către Ministerul ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 18:50
(3313 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan, fără permis de conducere

În ziua de luni, 19 iulie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Rutier Fetești au oprit în trafic, pe raza municipiului Fetești, o autoutilitară condusă de un bărbat, în vârstă de 30 de ani, din localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 18:45
(5240 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri de prevenire a riscului de înec

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița aduc în atenție cetățenilor o serie de reguli și măsuri ce trebuie respectate în scopul prevenirii cazurilor de înec. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 18:35
(2738 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 20 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 16:50
(2180 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de 17 ani din Brașov, reținut de polițiști după ce ar fi violat o bătrână de 86 de ani din Adâncata

Un tânăr de 17 ani, din județul Brașov, a fost reținut luni seara, 19 iulie a.c., pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns fără drept în locuința unei femei de 86 de ani, din Adâncata, și ar fi întreținut ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 13:50
(5364 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Întrerupere apă la Dridu

Marți, 20 iulie 2021, echipele RAJA Constanța intervin pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Orhideei din ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 12:40
(4769 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 19 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 16:40
(2545 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 17 iulie a.c., polițiștii rutieri din Fetești au oprit, în trafic, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Fetești. Întrucât șoferul emana halenă alcoolică i s-a solicitat ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 15:20
(2763 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Gura Ialomiței

Sâmbătă, 18 iulie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, la un accident rutier produs în comuna Gura Ialomiței. În eveniment a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:35
(3189 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de miriști și lanuri de grâu la Slobozia și Borănești

Sâmbătă, 17 iulie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu la o miriște de grâu. Au ars aproximativ 2000 ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:20
(4083 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o casă din cauza unei lumânări

În dimineața zilei de luni, 19 iulie a.c., pompierii au intervenit la Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă de locuit. Două echipaje de salvatori cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:10
(2545 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz

Duminică, 18 iulie a.c., un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz. Șoferul autovehicului, un bărbat de 51 de ani, circula în interiorul localității moment în care l-a acroșat pe minor ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 22:30
(7764 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

Polițiștii ialomițeni efectuează căutări în vederea depistării unei minore de 16 ani, care a plecat de la domiciliul din comuna Bordușani și nu a mai revenit până în prezent. În cursul zilei de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 20:35
(5719 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 18 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 17:10
(3471 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori depistați de polițiști conducând pe drumurile publice

În noaptea de joi spre vineri, 15/16 iulie a.c, polițiștii din Ion Roată au depistat, pe raza comunei Manasia, un autoturism ce avea o deplasare necorespunzătoare. Oamenii legii au tras pe dreapta respectivul ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:40
(6745 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de reparații și întreținere a rețelelor electrice, E-Distribuiție Dobrogea anunță sistarea parțială a furnizării energiei electrice în anumite zone din județ. Astfel, în perioada 1 ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:15
(5310 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: La volan în stare de ebrietate

În seara zilei de joi, 15 iulie a.c., un bărbat de 36 de ani s-a ales cu un dosar penal, fiind depistat în trafic în stare de ebrietate. Polițiștii l-au tras pe dreapta pe raza comunei Gârbovi și, întrucât ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:05
(3114 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...