Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Târg de Crăciun» organizat de administrația locală din Țăndărei

«Târg de Crăciun» organizat de administrația locală din Țăndărei

La începutul acestei săptămâni, orașul Țăndărei a deschis oficial primul «Târg de Crăciun» organizat de admi­nistrația locală. Inițiativa a fost aprobată de consilierii locali ai orașului în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local, organizată la finalul lunii noiembrie 2023. Târgul va fi deschis până pe data de 10 ianuarie 2024.

Sărbători de Iarnă la Țăndărei A devenit deja o tradiție ca fiecare administrație locală să organizeze «Târguri de Crăciun», o dată cu apropierea Sărbătorilor de Iarnă. Astfel, orașul Țăndărei a răspuns solicitărilor comunității locale, iar la începutul... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 13:20 (7222 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Etapa scorurilor mari

Fotbal, Liga a IV-a

Etapa scorurilor mari

Sezonul regulat al Ligii a IV-a ialomițene mai are de ars o singură etapă. Biletele pentru play-off sunt, în mare măsură, date, iar înțepăturile între suporterii echipelor angre­nate în lupta pentru titlu se întețesc. Etapa a 17-a, disputată sâmbătă, 9 decembrie 2023, a abundat în victorii categorice, semn că frigul începutului de iarnă s-a lăsat greu în picioarele apărătorilor unora dintre echipe. 6 dintre cele 8 locuri de play-off s-au dat deja. Mai există câte o necunoscută în fiecare serie, iar aceasta se va elucida după etapa viitoare.

Ploaie de goluri la Amara și Albești... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 12:15 (2637 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorii pentru junioarele CSM Unirea Slobozia

Handbal, Junioare 2

Victorii pentru junioarele CSM Unirea Slobozia

Junioarele 2 ale CSM Unirea Slobozia continuă parcursul foarte bun din acest sezon. Elevele lui Alexandru Ivan au trecut, în prima etapă din returul Seriei C, în deplasare, de CS Orășenesc Ovidiu. Așa cum ne așteptam, echipa noastră a controlat meciul fără prea mari emoții. CSM Unirea a condus la pauză cu 17-14, iar în final s-a impus cu 36-30. Pentru echipa noastră au marcat Mateescu-17 goluri, Sîrghi-6, Trifa-5, Oprea-4, Dumitrache-2, Antohi-2. Și junioarele 3, antrenate de Mădălina Topor, au trecut, pe propriul teren, de CS Tunari, cu 24-20. Junioarele 2 sunt practic calificate în Grupa Valoare, iar junioarele 3 sunt clasate la mijlocul seriei. ... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 10:45 (2384 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Educație digitală în stil mediteraneean

Erasmus+ la Școala nr. 3 Slobozia

Educație digitală în stil mediteraneean

În cursul anului 2023, opt profesori din cadrul Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia au participat la un curs desfășurat în Grecia în cadrul programului «Europrofesori prin Erasmus+ pentru o educație de calitate». Proiectul Erasmus+ la care participă profesorii școlii își propune «să reorienteze rolului profesorului ca facilitator al învățării ce utilizează metode și instrumente digitale».

Școala viitorului va fi una digitală La acțiunile desfășurate în cadrul celor două etape de formare au participat opt cadre didactice din cadrul Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia. Patru dintre acestea... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2023, 10:05 (2458 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

700 de femei incluse în programul de screening privind depistarea cancerului de col uterin

700 de femei incluse în programul de screening privind depistarea cancerului de col uterin

În perioada 1 august-15 noiem­brie 2023, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost inclus în programul național de screening pentru depistarea precoce a cancerului de col uterin, inițiat de Institutul Național pentru Sănătatea Mamei și Copilului «Alessandrescu-Rusescu» din Capitală. Testările s-au realizat prin intermediul Secției Obstetrică-Ginecologie a unității medicale, sub coordonarea me­dicului Mihai Nagnibeda. Datele arată faptul că prin acest program au fost testate 700 de paciente, de toate vârstele, care prezentau risc de apariție a cancerului de col uterin. Rezultatele nu au fost validate la nivelul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, ci trimise individual, la domiciliu, cu... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2023, 14:05 (5571 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumul Expres TransRegio va ocoli municipiul Slobozia și localitatea Cosâmbești

Drumul Expres TransRegio va ocoli municipiul Slobozia și localitatea Cosâmbești

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară, din care fac parte Consiliile Județene Galați, Brăila, Ialomița și Călărași, a stabilit varianta finală a Drumului Expres TransRegio care va face legătura dintre municipiile Galați, Brăila, Slobozia și zona Călărași-Chiciu. În Ialomița, șoseaua va traversa zona de Est a județului, ocolind Slobozia și localitatea Cosâmbești.

Tot mai aproape de realizare
Pe parcursul anului 2022, Consiliile Județene Galați, Brăila, Ialomița și Călărași s-au asociat în cadrul unei Asociații de Dezvoltare Intercomunitară cu scopul de a realiza un drum expres... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2023, 09:50 (27830 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție destinată tinerilor, la Gheorghe Doja

Investiție destinată tinerilor, la Gheorghe Doja

Cu sprijinul Con­siliului Județean Ialomița și al Asociației de Dez­voltare Intercomunitară «Ialomița» administrația locală din comuna Gheorghe Doja a reușit finalizarea unei investiții dedicată tinerilor din localitate. Valoarea proiectului a fost de peste 400 mii de lei.

Clădire degradată, transformată în Club pentru Tineret Proiectul administrației locale din Gheorghe Doja a vizat modernizarea unei clădiri degradate aflate în patrimoniul instituției, respectiv fostul cămin de nunți din localitate. Cu fondurile alocate de administrația județeană și Asociația de Dezvoltare Intercomunitară... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2023, 15:50 (7017 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

AJPIS Ialomița a acordat ajutoare de urgență de peste 160 mii de lei

În 2023

AJPIS Ialomița a acordat ajutoare de urgență de peste 160 mii de lei

Guvernul României alocă periodic, la solicitarea Agen­țiilor Județene pentru Plăți și Inspecții Sociale, ajutoare de urgență. Anul acesta, la nivelul județului Ialomița, au fost acordate 35 de astfel de indemnizații, valoarea lor depășind 160 mii de lei.

Bani guvernamentali pentru oamenii nevoiași Acordarea ajutoarelor de Urgență a fost legiferată de Guvernul României ca măsură de sprijin pentru persoanele aflate în situații deosebite, ca urmare a fenomenelor meteorologice periculoase, sau care au probleme de sănătate grave și se confruntă cu un risc ridicat de excluziune socială. ... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2023, 11:20 (2217 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

9,3 km de străzi asfaltate la Perieți

9,3 km de străzi asfaltate la Perieți

Infrastructura rutieră este o prioritate pentru administrația locală din Perieți. Astfel, reprezentanții Primăriei Perieți au finalizat recent asfaltarea a 9,3 km de străzi din localitate.

Drumuri de asfalt la Perieți Cu ajutorul fondurilor guvernamentale și locale, administrația locală din Perieți a făcut demersuri pentru a moderniza rețeaua de drumuri pu­blice din localitate. În urmă cu o săptămână, alte două străzi din localitate au fost asfaltate complet. Astfel, alți 9,3 km de drumuri publice au beneficiat de modernizare și reabilitare. Pe viitor, oficialii administrației locale... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2023, 16:40 (10516 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Acasă la «119-Telefonul Copiilor»

Acasă la «119-Telefonul Copiilor»

«Telefonul Copilului-119» este gratuit, anonim și confidențial. Funcționează în Ialomița de doi ani și, spun reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița care deservesc acest serviciu, și-a dovedit cu prisosință utilitatea. «De la abuz, neglijență, trafic, exploatare sexuală, cerșetorie... Totul există și pentru orice ni se solicită ajutorul!» susține Mihaela Rada, șefa Centrului.

Oamenii sfințesc locurile «Telefonul copilului» e un birou cu două calculatoare, la unul dintre etajele sediului Direcției. Nimic special, nimic spectaculos. Ceea... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2023, 11:50 (2824 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia renunță la investiții

Din lipsă de fonduri

Spitalul Județean de Urgență Slobozia renunță la investiții

Ordonanța de urgență privind reducerea cheltuielilor bugetare afectează achiziția de echipamente medicale la cel mai mare spital din județul Ialomița. Reprezen­tanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia susțin faptul că legea îi împiedică să achiziționeze aparate medicale necesare pentru activitatea insti­tuției. «Le vom utiliza pe cele vechi, dar nu știm cât timp ne vom descurca cu ele...» susține Liviu Patrichi, managerul instituției.

Lista de investiții se reduce Pe lângă blocarea posturilor publice și comasarea unor instituții, Ordonanța privind reducerea cheltuielilor bugetare... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2023, 14:05 (23360 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Bursele de merit» ale Ministerului Educației ajung și la Penitenciarul Slobozia

«Bursele de merit» ale Ministerului Educației ajung și la Penitenciarul Slobozia

Noile reglementări ale Ministerului Educației în ceea ce privește acordarea bur­selor școlare nu-i vor ocoli pe deținuții din penitenciare. La Slobozia există un penitenciar cu regim închis, în cadrul căruia se desfășoară activități educative. Reprezentanții instituției au confirmat pentru ziarul nostru că s-au făcut propuneri ca și elevii-deținuți să beneficieze de stimulentele financiare acordate de Ministerul Educației. Formulele de calcul aplicate pe baza normativelor instituției arată faptul că persoanele private de li­bertate aflate în custodia Penitenciarului Slobozia ar putea beneficia de «burse de merit».

Școală în spatele gratiilor... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2023, 09:50 (14161 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Punct de acostare pentru ambarcațiuni, în comuna Stelnica

Punct de acostare pentru ambarcațiuni, în comuna Stelnica

Pentru a dezvolta din punct de vedere turistic zona Stelnica-Fetești, administrația locală a comunei Stelnica a inițiat un proiect prin care intențio­nează să amenajeze un punct de acostare destinat ambarcațiunilor, pe malul stâng al Brațului Borcea. Acest proiect se realizează cu sprijinul Consiliului Județean Ialomița.

Investiție în turism În anul 2022, administrația locală și comuna Stelnica au semnat un contract de asociere în vederea amenajării, în zona localității Stelnica, a unui punct de acostare pentru ambarcațiuni. Valoarea inițială a proiectului a fost de 1,2 mili­oane de... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2023, 17:10 (7009 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri guvernamentale pentru apă și canalizare în comuna Colelia

Fonduri guvernamentale pentru apă și canalizare în comuna Colelia

În mediul rural ialomițean, amenajarea rețelelor de apă și canalizare reprezintă o adevărată provocare pentru administrațiile locale. Comuna Colelia a reușit să convingă Guvernul României de necesitatea racordării populației la serviciile de utilități publice. Astfel, localitatea a fost selectată pentru a beneficia de fonduri prin Programul Național «Anghel Saligny», necesare dezvoltării infrastructurii de apă și canalizare.

Un proiect ce prinde contur Ideea amenajării rețelei de apă și canalizare în comuna Colelia nu este nouă. De mai bine de 5 ani administrația locală încearcă să... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2023, 13:55 (3464 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grad de absorbție a fondurilor europene de 68,65% la Consiliul Județean Ialomița

A început numărătoarea inversă

Grad de absorbție a fondurilor europene de 68,65% la Consiliul Județean Ialomița

bonus: Slobozia promite un grad de absorbție de 80%

Administrațiile din Ialomița fac eforturi pentru absorbirea fondurilor europene aflate la dispoziție. În întreg județul, de la Fetești până la Dridu, edilii locali luptă pentru finalizarea proiectelor în derulare și pentru absorbția unui procent cât mai mare din fondurile europene aflate la dispo­ziție. Consiliul Județean Ialomița are, în derulare sau finalizate, 23 de proiecte finanțate din fonduri euro­pene. În medie, gradul de absorbție pentru toate aceste 23 de proiecte, este de 68,65%. «Până la finalul anului vom avea un grad de absorbție de 95%. Multe dintre aceste proiecte sunt deja fina­lizate. Practic, vorbim doar de proceduri...» oferă asigurări Marian Pavel, președintele Consiliului... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2023, 10:05 (21390 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campanie de donare de sânge în comuna Sudiți

Campanie de donare de sânge în comuna Sudiți

Din sprijin pentru semenii aflați în suferință, administrația locală din comuna Sudiți a inițiat o campanie publică de donare de sânge. Evenimentul s-a desfă­șurat marți, 28 noiembrie 2023, la sediul Primăriei Sudiți.

Ialomița are nevoie de donatori Având în vedere nevoia permanentă de donatori a Centrului de Transfuzie Sanguină din Slobozia, instituția a decis să facă demersuri pentru a-și extinde activitatea de recoltate și în mediul rural. Astfel, marți, 28 noiembrie 2023, personalul medical de specialitate a fost prezent la Sudiți, unde s-a desfășurat o campanie de donare de sânge... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2023, 16:50 (1834 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții construiește un cămin cultural în comuna Dridu

Compania Națională de Investiții construiește un cămin cultural în comuna Dridu

Administrația locală a comunei Dridu face eforturi pentru dezvoltarea comunității pe care o reprezintă. La nivelul localității sunt deschise mai multe șantiere, cel mai reprezentativ dintre acestea fiind cel al Căminului Cultural. Obiectivul se realizează cu fonduri de la Compania Națională de Investiții.

Cămin Cultural pentru localnicii din Dridu Deși activitatea culturală a comunei Dridu este semnificativă, având în vedere faptul că localitatea păstrează vii tradițiile și obiceiurile locale specifice județului Ialomița, nu a beneficiat până în prezent de un așezământ cultural pentru... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2023, 14:05 (18034 vizualizări - 1 comentariu)

ANCHETĂ

Parchetul Județean Ialomița a vrut să renunțe la cele mai importante acuzații în dosarul «CAR Învățământ Slobozia»

Ancheta trebuie refăcută integral

Parchetul Județean Ialomița a vrut să renunțe la cele mai importante acuzații în dosarul «CAR Învățământ Slobozia»

La un an distanță de la debutul oficial al cercetărilor în dosarul «CAR Învățământ Slobozia», ancheta a intrat într-un con de umbră. Acest aspect nu mai surprinde pe nimeni în contextul în care procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, unitate care coordonează cercetările, au vrut să caseze acuzațiile în ceea ce privește comiterea infracțiunii de «spălare de bani». Soluția a fost însă infirmată de Tribunalul Ialomița, după ce părțile vătămate au reclamat situația în instanță. Avocatul care apără interesele păgubiților a demonstrat faptul că «spălarea de bani» reprezintă infracțiunea-cheie a întregii anchete, din aceasta decurgând celelalte infracțiuni pe care procurorii au ales să... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2023, 09:55 (22546 vizualizări - 20 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ex-Luceafărul Moraru e vicepreședinte la AMEPIP

Ex-Luceafărul Moraru e vicepreședinte la AMEPIP

AMEPIP înseamnă Agenția pentru Monitorizarea și Evaluarea Performanțelor Întreprinderilor Publice. Și este o suprastructură-mamut care va gestiona activitatea tuturor companiilor de stat din România. Iar vicepreședintele ei, n-ați fi ghicit în veci dacă n-ar vui toată presa națio­nală, e nimeni altul decât Victor Moraru, cândva Luceafărul politicii ialomițene. Iar această nouă promovare a unui ialomițean la cel mai înalt nivel ne oferă ocazia de a rememora vremuri demult apuse, când domnia sa scria în CV că este administrator la Milano și vorbitor fluent de limba italiană...

Mare e Grădina Guvernului... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2023, 16:20 (11079 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

3 puncte și o mulțime de emoții

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Ceahlăul Piatra Neamț 2-1

3 puncte și o mulțime de emoții

Ultimul meci din 2023 a fost privit cu sufletul la gură de suporterii Unirii. Am spus că Ceahlăul este cea mai frumoasă și spectaculoasă echipă din eșalonul secund, iar vizita la Slobozia ne-a dat dreptate mai mult decât ne-am fi dorit. La finalul meciului, antrenorul Unirii, Adrian Mihalcea, recunoștea că s-a simțit mai «hăituit» ca niciodată și că, la cum s-a jucat, era satisfăcut și cu un punct. Unirea a avut eficiență maximă în atac, mult noroc și, în poartă, un Denis Rusu fantastic. Mai mult, după meciul cu Ceahlăul, antrenorul Concordiei Chiajna, Erik Lincar, a declarat că este convins că Unirea Slobozia va promova. Iar discretul Ilie Lemnaru, Președintele Unirii Slobozia, a vorbit pentru... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2023, 15:20 (7672 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
239 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10908, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 August 2021, 16:50
(2430 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10905, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 16:10
(2612 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3727 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2473 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4049 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2839 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3649 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2866 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2264 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2050 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5511 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2019 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2680 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3824 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5701 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2767 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3793 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3416 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4760 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3474 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3453 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2181 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4559 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2530 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2584 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...