Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Moarte fulgerătoare a fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă

Moarte fulgerătoare a fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă

UPDATE: Trupul neînsuflețit al lui Silvian Ciupercă va fi depus la Catedrala Episcopală din Slobozia

În dimineața zilei de duminică, 31 iulie a.c., fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă și-a pierdut viața. O anchetă penală a fost deschisă de către polițiștii din Vâlcea.

Silvian Ciupercă și-a pierdut viața
Moartea fulgerătoare a lui Silvian Ciupercă a survenit în timp ce acesta se afla în concediu, într-o localitate din județul Vâlcea. Decesul fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița a fost confirmat de către Inspectoratul de Poliție al Județului Vâlcea. «Este vorba despre un bărbat de 73 de ani, care a fost găsit decedat în apropierea... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2022, 12:50 (52379 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Sprijin pentru bolnavii de diabet din mediul rural al Ialomiței

Sprijin pentru bolnavii de diabet din mediul rural al Ialomiței

Datele statistice arată că în județul Ialomița există peste 10 mii de persoane care suferă de diabet. Mai bine de jumătate dintre acestea sunt vârstnici și locu­iesc în mediul rural al jude­țului, având posibilități reduse de a merge la medic pentru controalele de rutină. Pentru a veni în sprijinul lor, medicii specialiști se depla­sează în co­munități pentru a acorda asistență și tratament specific acestor bolnavi. În localitățile Săveni și Colelia, acolo unde autoritățile locale au reușit rea­bilitarea dispensarelor și înfiin­țarea unor cabinete medicale, medicul diabetolog Anca Telehuz oferă sprijin pacien­ților vârstnici diagnosticați cu această boală.

Ialomițenii au nevoie de medici... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2022, 13:40 (13715 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șantierul a fost inspectat de ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu

Stadiul construcției Pasajului de la Drajna

Șantierul a fost inspectat de ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu

Vineri, 29 iunie a.c., ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a efectuat o vizită de lucru pe șantierul Pasajului de la Drajna. Potrivit acestuia, în momentul de față, obiectivul se află în grafic în ceea ce privește execuția, fiind printre cele mai avansate investiții de infrastructură din portofoliul Ministerului Transporturilor. Alături de Sorin Grindeanu, la această întâlnire au participat și președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, precum și parlamentarii social-democrați Ștefan Mușoiu și Raluca Dumitrescu.

Proiect în valoare de 98,1 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2022, 17:15 (12310 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Blocuri pentru medici și profesori, la Fetești

Blocuri pentru medici și profesori, la Fetești

Administrația locală din Fetești va construi 5 blocuri de locuințe destinate medicilor și profesorilor care aleg să-și desfășoare activitatea pe raza municipiului. Proiectul va fi realizat cu ajutorul fondurilor disponibile prin Programul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), aceasta fiind a patra depunere prin PNRR a Primăriei Fetești.

Proiectul se află în etapa de evaluare Blocurile destinate medicilor și profesorilor care vor să-și practice profesiile în municipiul Fetești sunt prevăzute cu câte 6 apartamente cu 2 camere. Valoarea totală a acestui proiect este de 10,8 mi­lioane... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2022, 12:40 (12412 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia susține înființarea unui Centru de Dializă

Spitalul Slobozia susține înființarea unui Centru de Dializă

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din sistemul public unde se poate inițiali­za/des­fășura procedura de dializă. Acest tip de terapie ajută pa­cienții cu boală renală cronică să supraviețuiască. În prezent, la Spitalul Slobozia beneficiază de această procedură 26 de bolnavi, însă instituția do­rește să-și extindă capacitatea pentru a oferi sprijin unui nu­măr cât mai mare de pacienți.

«Rinichii» artificiali de la etajul 8 Stația de Dializă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia se află situată la etajul 8 al unității medicale, acolo unde se află... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2022, 13:10 (17372 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ansamblul PECO» din Slobozia se reabilitează cu 10,6 milioane de lei

«Ansamblul PECO» din Slobozia se reabilitează cu 10,6 milioane de lei

Administrația locală din Slobozia a început reabilitarea «Ansamblului PECO» din oraș. Lucrările se vor finaliza la sfârșitul anului viitor, însă oficialii Primăriei Slobozia susțin faptul că există șanse mari ca șantierul să se închidă mai devreme. Valoarea totală a proiectului se ridică la 10,6 milioane de lei.

Oază de verdeață în inima orașului Demersurile privind reamenajarea zonei «Ansamblul PECO» din Slobozia au început în anul 2019, când proiectul a fost depus pentru finanțare la Agenția de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia. Titlul oficial al proiectului este «Reabilitarea, modernizarea... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2022, 12:20 (36528 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liceele ialomițene pe care elevii nu le vor

Liceele ialomițene pe care elevii nu le vor

În urmă cu o săptămână, Ministerul Educației a dat publicității rezultatele admiterii computerizate la liceu a elevilor care au susținut Evaluarea Națională. În Ialomița, 4 unități de învăță­mânt nu au reușit să acopere toate locurile disponibile, deoarece nu s-au numărat printre preferințele elevilor.

Cele mai mici medii de admitere Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară Fetești, Liceul Tehnologic «Anghel Saligny» Fetești, Liceul Teoretic «Paul Georgescu» Țăndărei și Liceul Tehnologic Țăndărei sunt unitățile de învățământ care nu au reușit să ocupe toate locurile disponibile în... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2022, 12:20 (16311 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Mii de hectare cultivate cu grâu și rapiță, calamitate din cauza secetei pedologice extreme

În Ialomița

Mii de hectare cultivate cu grâu și rapiță, calamitate din cauza secetei pedologice extreme

UPDATE: Culturi de floarea-soarelui, afectate de omizi

Seceta pedologică extremă a creat probleme și pe tere­nurile agricole din Ialomița. O estimare oficială a Direcției Județene pentru Agricultură Ialomița arată faptul că peste 1500 de hectare cultivate cu grâu și rapiță au fost calamitate din cauza lipsei apei din sol. 22 de fermieri, potrivit raportului oficial, au înștiințat autoritățile asupra situației.

Verificările sunt în curs Direcția Județeană pentru Agricultură Ialomița a prezentat un prim bilanț în ceea ce privește efectele secetei pedologice extreme cu care se confruntă județul Ialomița. Cele mai afectate culturi, înfiin­țate... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2022, 12:40 (6245 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

18 copii instituționalizați din Ialomița, la «Ziua Aviației Române»

«Liga Aeriană Română», alături de comunitate

18 copii instituționalizați din Ialomița, la «Ziua Aviației Române»

Miercuri, 20 iulie 2022, de Ziua Aviației Române, 18 copii instituționalizați din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița au participat la evenimentele organizate la București pentru marcarea «Zilei Aviației Române». Excursia gratuită a fost posibilă grație inițiativei reprezentaților «Ligii Aeriene Române»-filiala Ialomița. Copiii au asistat, începând cu orele 11,00, la Monumentul «Eroilor Aerului» din Piața Aviatorilor, la ceremonia militară și religioasă organizată aici. Pe timpul ceremoniei au evoluat aproximativ 20 de aeronave militare de tip F-16 Fighting Falcon, C-130 Hercules, C-27J Spartan, Antonov AN-30, IAR-330, IAR-99 aparținând Forțelor Aeriene... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2022, 16:40 (7130 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Oficialii Consiliului Județean Ialomița au semnat achiziția sediului Urban SA Slobozia

Înapoi în noua veche locație

Oficialii Consiliului Județean Ialomița au semnat achiziția sediului Urban SA Slobozia

Miercuri, 20 iulie 2022, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel și administratorul public al instituției, Alexandru Potor, au contrasemnat ontractul de vânzare-cumpărare al sediului Urban SA din Slobozia. «Urban SA revine „acasă“, unde îi este locul, pe strada Vasile Alecsandri, nr. 14!» a punctat președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel.

O zi memorabilă Miercuri, 20 iulie a.c., la mai bine de 6 luni de la debutul negocierilor cu RAJA Constanța, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel și administratorul public al instituției, Alexandru... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2022, 18:20 (13248 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Copiii, predispuși la infectări cu noua subvariantă a SARS-CoV-2!»

Andreia Radu, președintele Asociației Medicilor de Familie Ialomița

«Copiii, predispuși la infectări cu noua subvariantă a SARS-CoV-2!»

Tot mai mulți copii sunt afectați de noua subvariantă a virusului SARS-CoV-2, responsabilă de creșterea numărului de cazuri de COVID-19. Medicul Andreia Radu, președintele Asociației Medicilor de Familie din Ialomița, trage un semnal de alarmă și le recomandă părinților să evite expunerea copiilor la pericolul infectării. «Au început să fie pozitivi cei mici, în special sugarii și copiii până în 3 ani...» susține medicul de familie Andreia Radu.

Purtarea măștii, singura soluție Medicul de familie Andreia Radu susține faptul că noua subvariantă a virusului SARS-CoV-2, responsabilă de... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2022, 11:40 (13912 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministrul Agriculturii, Petre Daea a verificat stadiul lucrărilor de infrastructură la sistemele de irigații din Ialomița

Ministrul Agriculturii, Petre Daea a verificat stadiul lucrărilor de infrastructură la sistemele de irigații din Ialomița

Joi, 21 iulie a.c., ministrul Agriculturii, Petre Daea a desfășurat o vizită de lucru în Ialomița. Demnitarul a inspectat stadiul lucrărilor de reabilitare ale sistemului pentru irigații în zona Făcăeni-Bordușani-Vlădeni. Investițiile au fost finanțate de Guvernul României, prin Programul National de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigații din România. Totodată, ministrul s-a întâlnit și cu reprezentanții OUAI Movila, pentru a vedea modul în care s-au dezvoltat culturile agricole, în zonele unde infrastructura de irigații a fost pusă în funcțiune.

Inspecție în Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2022, 20:05 (39017 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițistul amenințat cu moartea este vizat de Biroul Control Intern al Poliției Ialomițene

La Slobozia

Polițistul amenințat cu moartea este vizat de Biroul Control Intern al Poliției Ialomițene

Agent în cadrul Poliției Municipiului Slobozia, Cristian Milea reclama în urmă cu câteva săptămâni faptul că a fost ultragiat, fără ca organele judiciare să ia o măsură împotriva agresorului său. În timp ce dosarul încă așteaptă o rezoluție din partea procurorului de caz, colegii polițistului, din cadru Biroului Control Intern al IPJ Ialomița, au demarat o serie de verificări pentru a descoperi dacă imaginea Poliției a fost sau nu afectată (sic!). Reprezentanții Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contractual-filiala Ialomița (SNPPC) au precizat faptul că vor deschide o acțiune în instanță, dacă la finalul verificărilor, Biroul Control Intern va dispune măsuri îndreptate împotriva... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2022, 14:50 (17449 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, controale la farmaciile din județ

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, controale la farmaciile din județ

În această perioadă, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița întreprinde o serie de controale la toate farmaciile din județul Ialomița. Potrivit datelor, în relație contractuală cu instituția sunt 60 de astfel de entități. Controlul survine unei decizii definitive a Înaltei Curți de Casație și Justiție, care vizează un raport al Curții de Conturi a Românei din anul 2016. Auditorii au descoperit faptul că, în mai multe județe din țară, printre care și Ialomița, au fost decontate medicamentele eliberate fără să se țină cont de reducerile comerciale de care au beneficiat farmaciile de la distribuitori.

Prejudiciu de 90 mii de lei... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2022, 11:05 (17245 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Concediere colectivă la Combinatul Chimic Slobozia

Se întâmplă din nou

Concediere colectivă la Combinatul Chimic Slobozia

Reprezentanții Nitramonia BC SRL, firma care administrează platforma fostului Combinat Chimic din Slobozia, a notificat autoritățile cu privire la intenția de a declanșa procedura concedierii colective. Societatea are în plan să trimită în șomaj 350 de angajați. În martie 2022, firma Nitramonia BC SRL Bacău anunța public faptul că intenționează redeschiderea activității fostului Combinat Chimic din Slobozia.

350 de angajați, concediere colectivă În adresa pe care au înaintat-o instituțiilor publice, reprezentanții Nitramonia BC SRL Bacău precizează faptul că ceea ce i-a determinat să... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2022, 20:50 (16468 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șeful Serviciului Poliției Rutiere Ialomița vrea «spor anticorupție»

Șeful Serviciului Poliției Rutiere Ialomița vrea «spor anticorupție»

UPDATE: Și alți 20 de polițiști ialomițeni au solicitat «sporul anticorupție»

Comisarul șef Sorin Goagă, șeful Serviciului Poliției Rutiere Ialomița, cere instanței de judecată să oblige Inspec­toratul de Poliție al Județului Ialomița la plata unui «spor antico­rupție», pe care instituția refuză să i-l acorde. Reamintim faptul că, sub comanda lui Sorin Goagă, Serviciul Poliției Rutiere Ialomița a fost sursa celor mai mari scandaluri de corupție din Poliția ialomițeană.

Se așteaptă decizia instanței Legea 153/2017, privind sala­rizarea în domeniul bugetar, are o serie de prevederi prin care perso­nalul plătit din fonduri publice care desfășoară activități privind... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2022, 16:10 (12051 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița înregistrează de două ori mai multe mame minore decât media națională

Raport UNICEF România

Ialomița înregistrează de două ori mai multe mame minore decât media națională

Un Raport al UNICEF România plasează județul Ialomița pe locul al doilea la nivel național în ceea ce privește copiii aduși pe lume de mame minore. Județul nostru înregistrează un procent de două ori mai mare decât media națională în ceea ce privește nașterile adolescentelor cu vârste cuprinse între 12 și 14 ani, atrag atenția specialiștii UNICEF. Mai mult decât atât, în ultimii 2 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a înregistrat peste 100 de cazuri de adolescente, până 18 ani, care au devenit mame. «Cadrele medicale acordă o deosebită atenție acestor cazuri...» susțin reprezentanții celui mai mare spital din județul Ialomița.

Sărăcia și lipsa educației, factori favorizanți... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2022, 10:55 (12443 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Bătut în plină stradă pentru un telefon mobil

Slobozia: Bătut în plină stradă pentru un telefon mobil

Un bărbat din Slobozia a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce a fost bătut pentru un telefon mobil. Agresorii au fost identificați la scurt timp, iar acum se află în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al IPJ Ialomița.

Lăsat într-o baltă de sânge Incidentul s-a petrecut în urmă cu o săptămână, în zona Bazarului Municipal. Un bărbat se îndrepta către casă, vorbind la telefon, moment în care, din spate, cineva a încercat să i-l fure. Bărbatul s-a opus, moment în care agresorul l-a lovit cu pumnul în cap. Totodată, în altercație au intervenit alte două... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2022, 13:20 (14201 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Secție modernă de Radiologie la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Secție modernă de Radiologie la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Datorită proiectelor de reabilitare, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești și Ambula­toriul de Specialitate au beneficiat de cea mai nouă aparatură. Astfel, unitatea medicală deține cea mai modernă secție de Radiologie din județul Ialomița. În premieră pentru orașul Fetești, instituția a achiziționat și un computer tomograf, unde se pot realiza investigații medicale specifice. «Suntem bucuroși de faptul că spitalul, pe lângă medici, are și echipamentele necesare!» susțin reprezentanții spitalului din Fetești.

Sănătate pentru 100 mii de ialomițeni Spitalul Municipal «Anghel Saligny... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2022, 12:20 (12719 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consiliile Locale din Fierbinți-Târg și Amara votează proiecte de hotărâri ilegale

Curat murdar, de dragul politicii

Consiliile Locale din Fierbinți-Târg și Amara votează proiecte de hotărâri ilegale

La 2 ani de la Alegerile Locale, vendetele politice continuă să blocheze activitatea administrațiilor locale din Ia­lo­mița. La sfârșitul lunii iunie 2022, sub pretextul unor economii buge­tare, consilierii locali din Fierbinți-Târg și Amara au votat adoptarea unor proiecte de hotărâri care impun modificarea organigramei. Deciziile adoptate în plen sunt considerate ilegale de către secretarii celor două ad­ministrații, însă nu pot fi anulate decât prin decizia Prefecturii Ialomița.

Când consilierii fac legea la Fierbinți-Târg Administrația locală din Fierbinți-Târg este obligată să... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2022, 11:10 (12415 vizualizări - 7 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Expoziție foto

Vineri, 14 noiembrie a.c., la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, va fi vernisată o expoziție de fotografii militare. Evenimentul este organizat de Muzeul Militar Național «Regele Ferdinand ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 11:15
(4861 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Un șofer beat a lovit o femeie pe trecerea de pietoni. A părăsit locul accidentului!

Luni, 10 noiembrie a.c., Poliția Fetești a fost sesizată cu privire la faptul că un pieton a fost acroșat de un autoturism, iar conducătorul auto a părăsit locul accidentului. Polițiștii au demarat rapid ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 10:50
(6672 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene cinci conducători auto, cu  vîrste cuprinse între 22 și 44 de ani, în timp ce conduceau autoturisme aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 10:05
(3242 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați, în perioada 7-9 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 09:25
(4535 vizualizări - 0 comentarii)


Cățel cocker, pierdut în Slobozia

Cățel cocker, pierdut în Slobozia

Pierdut cîine
rasa cocker,
zona Parc Ialomița

ofer recompensă substanțială
Telefon 0723/519.667, 0721/616.101

12 Noiembrie 2014, 16:40


IPJ Ialomița a primit 3 autovehicule Dacia Duster

Miercuri, 5 noiembrie a.c., într-un cadru festiv, la sediul Ministerului Afacerilor Interne, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a primit 3 autoturisme de teren marca Dacia Duster. Autoturismele ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2014, 18:20
(4382 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în agricultură în Danemarca

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunștință celor interesați că, la această dată, prin rețeaua EURES, sînt disponibile 100 locuri de muncă în Danemarca, respectiv  ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2014, 16:40
(6990 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoț din case, reținut de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale au reținut, pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 17 de ani, din orașul Amara. Cel în cauză a fost încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2014, 15:15
(5306 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Tîlhar în arest

Polițiștii au reținut miercuri, 5 octombrie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr, de 26 de ani, din comuna Bordușani. Cel în cauză a fost introdus în Centrul de Reținere și ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2014, 13:10
(5074 vizualizări - 0 comentarii)


SC TROTA România SRL Cluj

angajează
atît tineri șoferi cu categoriile C+E,
cu cel puțin 2 ani de experiență pe TIR,
cît și începători.

Se lucrează în echipaj, pe Comunitate.
Condiții excelente.
Se asigură un cîștig minim
între salariul de bază și diurne.
Informații la tel. 0740/295.418,
numai după trimiterea unui CV
și copii de pe documentele de mai jos,
la [email protected]

-Buletin
-Pașaport
-Permis de conducere
-Cartela tahograf
-Atestat de marfă
-Cazier judiciar
-Cazier auto

5 Noiembrie 2014, 18:10


AJFP Ialomița: 16 milioane de lei, recuperate de Fisc prin executare silită

Reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au dat publicității date despre încasările către bugetul consolidat al statului în trimestrul III al anului în curs. 16 milioane de lei ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2014, 17:20
(9814 vizualizări - 2 comentarii)


anunț vînzare

societate comercială vinde teren
-suprafață 6470,42 mp
-construcții aferente
terenul și construcțiile
sînt situate în Slobozia,
Șos. Slobozia-Amara, km 2
(amplasament Oierie, fost Romalchim)
Relații suplimentare
la telefon 0727/221.741

5 Noiembrie 2014, 16:10


Ialomița: Fraudă prin sms, semnalată de ANAF

Atenție la sms-urile pe care le primiți! Angajații Agenției Județene de Administrare Fiscală Ialomița atrag atenția contribuabililor cu privire la faptul că, în aceste zile, mai multe persoane au reclamat ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2014, 14:05
(5244 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Zile de pioșenie pentru praznicul Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil

Sărbătoarea Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil aduce la Slobozia 5 zile de mare încărcătură spirituală. Zeci de duhovnici și credincioși sîn așteptați să participe la evenimentele religioase. Programul ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2014, 13:20
(6744 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Case cuprinse de flăcări, din cauza instalațiilor electrice

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la locuința unui cetățean din Fetești. La fața locului s-au deplasat pompierii cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2014, 12:35
(6956 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, prins în Ialomița

Un tînăr, de 22 de ani, din Jilavele a fost reținut pe raza județului de polițiștii din Urziceni, după ce autoritățile judiciare din Belgia au emis pe numele lui un mandat european de arestare. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2014, 11:50
(6638 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dr Cristiana Stoian, trimisă în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat cercetările și au trimis în judecată dosarul privind «vînzările» ilegale de sînge desfășurate sub comanda medicului Cristiana Stoian ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2014, 21:04
(9784 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Percheziții la proxeneți! Au fost arestate două persoane

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, în baza autorizațiilor de percheziție emise de Judecătoria Slobozia, au efectuat miercuri, 29 octombrie a.c., 3 percheziții domiciliare la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2014, 18:05
(6247 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bănuit de șantaj, reținut de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reținut miercuri, 29 octombrie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un bărbat de 55 de ani, din București. Cel în cauză a fost încarcerat în Centrul de Reținere ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2014, 17:20
(5411 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița șantaj


Slobozia: Și-a dat foc la casă

În seara zilei de marți, 28 octombrie a.c, un bărbat în vîrstă de 45 de ani, din Cartierul Bora al municipiului Slobozia, cunoscut cu probleme psihice, și-a incendiat locuința. Un echipaj de pompieri și ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2014, 15:25
(5823 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


anunț

SC POLARIS M HOLDING SRL, operatorul de servicii de salubrizare, care a început activitatea în municipiul Slobozia, începînd cu data de 15 octombrie 2014, anunță cetățenii care locuiesc în gospodării individuale (case) că noul program de ridicare a deșeurilor menajere, va fi, începînd cu data de luni, 3 noiembrie 2014, după cum urmează:
LUNI
Șoseaua Amara, Str. Gării, Str. Teilor, Str. Trandafirilor, Str. Cloșca, Str. Horia, Str. Crișan, Str. Ghe. Doja, Str. Ana Ipătescu, Str. Domnița Bălașa, Str. Maramureș, Str. Eternității, Str. Lacului.
MARȚI
Șoseaua Nordului, Str. George Enescu, Str. Ghe. Dima, Str. Ciprian Porumbescu, Str. Ionel Perlea, Str. Simfoniei, Str. Lirei, Str. Traian, Str. Vechea Matcă, Str. M. Viteazu, Str. Rovine, Str. Mircea cel Bătrîn, Str. Miron Costin, Str. Păcii, Str. Intrarea Morii, Str. M. Kogălniceanu, Str. Orion, Str. Viilor.
MIERCURI
Str. Ferdinand, Str. D. Cantemir, Str. Zimbrului, Str. Dragoș Vodă, Str. Aurora, Str. Șt. cel Mare, Str. Viitor, Str. Independenței, Str. Cărămidari, Str. 1877, Str. Roșiori, Str. Plevnei, Str. N. Bălcescu, Str. Redutei, Str. Dorobanți, Str. Vidin, Str. Gării Noi, Str. Intrarea Rahovei, Str. Prelungirea Rahovei, Str. Rahovei, Str. Primăverii.
JOI
Șoseaua Sudului, Str. Plopului, Str. Ulmului, Str. Molidului, Str. Stejarului, Str. Pinului, Str. Magnoliei, Str. Smîrdan, Str. Dumbrava Roșie, Str. Duzilor, Str. Nisipului.
Cartier Slobozia Nouă: Str. Prunului, Str. Mărului, Str. Școlii, Str. Unirii, Str. Vlad Țepeș, Str. Aurel Vlaicu, Str. Cimitirului, Str. C.D. Gherea, Str. George Coșbuc, Str. Traian Vuia, Str. Liliacului, Str. Marginii.
VINERI
Str. Ianache, Str. Paris, Str. Londra, Șoseaua Brăilei, Str. Minerva, Str. Panduri, Str. Oituz, Str. Mărășești, Str. Peneș Curcanul, Str. 24 Ianuarie1859, Str. Col. Ion Popescu, Str. Ion Albeșteanu, Str. Panait Istrati, Str. Walter Mărăcineanu, Str. Dropiei, Str. Pogoane, Str. Ghe. Popescu, Bdul Decembrie 1918, Str. Acad. Ion Lăzărescu.
Cartier Bora: Str. Livezi, Str. Luncii, Str. Maxim Gorki, Str. Salcîmi, Str. Sălcii, Str. Stînjenei, Str. 9 Mai, Str. Radu Vulpe, Str. Ciulniței, Str. Dealului, Str. G-ral Magheru, Fost IAS.
Pentru informații suplimentare
tel. 0734/010.232

28 Octombrie 2014, 19:15


APIA Ialomița: Sprijin financiar pentru agricultura ecologică

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomita informează că, pînă în data de 7 noiembrie 2014 inclusiv, se pot depune cererile de solicitare a ajutorului specific compensatoriu ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 16:05
(7394 vizualizări - 0 comentarii)


Polaris M Holding SRL se lansează oficial la Slobozia

Noua societate care va efectua salubrizarea reședinței județului, SC Polaris M Holding SRL își deschide oficial punctul de lucru de la Slobozia, la sfîrșitul săptămînii. Evenimentul se desfășoară sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 14:40
(10633 vizualizări - 3 comentarii)


«Patimile Mariei» rulează la Slobozia

Vineri, 7 noiembrie 2014, la Casa de Cultură a Municipiului Slobozia va rula premiera națională a filmului «Patimile Mariei». Filmul o are în prim plan pe Maria, o adolescentă catolică de 14 ani și scoate ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 13:35
(4924 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 13 permise de conducere reținute de polițiști

Acțiunile de disciplinare a participanților la trafic de către polițiști au continuat și în aceste zile. Cu această ocazie au fost aplicate 247 de sancțiuni contravenționale, în valoare aproximativă de ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 12:50
(7196 vizualizări - 0 comentarii)


Artiștii Operei Române, în concert la «Ograda Vals»

Cea de-a doua ediție a evenimentului organizat de Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, denumit «Ograda Vals», îi aduce în casa marelui muzician ialomițean din comuna Ograda pe artiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 11:25
(4770 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen limită la depunerea cererilor pentru ajutorul de stat la asigurări

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomita informează că, pînă în data de 31 octombrie 2014 inclusiv, se pot depune cererile de solicitare a ajutorului de stat pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 11:05
(8208 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Subvenții electorale pentru asistații sociali

În plină campanie electorală pentru alegerea Președintelui României, statul a decis să crească ajutoarele financiare ale asistaților sociali. Agenția Județeană pentru Prestații Sociale Ialomița a dat publicității ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 10:40
(7390 vizualizări - 1 comentariu)


Grivița: Locuință cuprinsă de flăcări

Grivița: Locuință cuprinsă de flăcări

Două dormitoare și o baie din incinta unei case din comuna Grivița au ars în urma unui incendiu. În interiorul imobilului au fost descoperite și 3 butelii, iar riscul ca acestea să explodeze a fost ridicat ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 09:55
(6887 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Stelnica: Tineri cercetați pentru furt calificat

Dosar penal pentru furt calificat instrumentat de polițiștii Secției Rurale Stelnica. Oamenii legii au în vizor doi cetățeni din Movila, care au pătruns în curtea unui localnic de unde au furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 08:50
(5570 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica furt


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...